Nevyřešitelný problém (?)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 22:52
Nevyřešitelný problém (?)

Ahoj milé dámy, nikdy bych nevěřila, že sem budu psát s takovým problémem, natož, že mě vůbec potká. S přítelem jsme rok a půl, v únoru se nám narodila holčička (neplánovaně, navíc- přes prášky), ale jsem (jsme?) ráda(i), že ji mám(e). Budu mluvit za sebe, jsem šťastná, že ji mám. Přítel se rozvedl (bezdětné manželství, dítko si moc přál), nevycházím s jeho matkou, ale to je na jiné téma.
Poslední dva měsíce se hádáme, ale úplně kvůli každé kravině, já jsem mu vyčítala, že je s námi málo (chápu, že vydělává, ale já i když jsem „příšerně“ unavená, tak jsem ráda, když můžu být s ním a s malou, protože mě to naplňuje, dává energii, ale chlapy to tak asi neberou, o já vím..),a co z něj má Barunka? Dobře, to jsme probrali, a řekl, že bude s námi víkendy, pokud nebude práce. Práce není, ale pořád to jaksi „negunfuje“, dále pak ta jeho máma, vidím to jako problém, už jen kvůli malé (dělá naschvály, sotva mě pozdraví, na malou se nezeptá, nezavolá, prostě nezájem o nás, ale on jo), on to nechce (nebude?) řešit, a do finále jeho bývalá. To je asi hlavní problém. Chápu, byli spolu 14 let, něco spolu zažili, ale prostě to skončilo (což mi neustále tvrdí on), nedá se to vymazat (to ani po něm nechci), ale píšou si, nevím, jestli se scházejí, a už to raději ani vědět nechci.
Začalo to, že mu přišla SMS, kde mu psala na dobrou noc a poslala mu smajlíka, co posílá polibek a omlouvala se, on to okomentoval slovy, že je asi ožralá a smazal to.. Já mu věřila, a neřešila to. Jenže za týden přišla další (byli jsme u jeho sestry na grilování, trochu to přehnal s pitím), že jestli je prý kantáre, že ona teprve začíná. Ptala jsem se, co je to za nesmysl a on, že se asi spletla, že je to omyl.. Tak jsem mu řekla, ať jí napíše, že si asi plete čísla a on na mě začal řvát, že jí psát nebude, že na ní sere a že se protě spletla a hotovo. Byla jsem v šoku jednak z reakce a jednak by hned bylo jasný, že to omyl nebyl. Když jsme měli odjet, byl nahoře (prej na WC), tak si myslím, že ji napsal. Pohádali jsme se, on mi pořád tvrdil, že si s ním nepíše a nepsal, že je pro něj uzavřená kapitola, minulost, kterou nebude si připomínat..
Když jsme se hádali naposledy(14 dní), tak jsme si navrhli, že si dáme pauzu, protože se něco „změnilo“, neklapalo to, atd.. Jenže, on že nechce odejít, že to překonáme a tak. Tak jsme zůstali spolu, s tím, že si dáme „poslední“ šanci.Jenže tato „nová“ hádka se rozběhla díky (spíš bohužel) jeho bývalé, která mu psala. A dnes jsem se dozvěděla, že si píší asi dva měsíce, skoro každej den, on si to v mobilu maže, ale co, on mi lhal! Lhal mi v tom, že si s ní nepíše, nepsal. Pořád to zapíral, když jsem „uhodila“, tak pak poznal, že nemá smysl to dál zatloukat, ale naprosto mě šokovalo jeho chování, kterým mi snad dával najevo, že za to můžu já! A ani mu nebylo líto, že mi lhal. Ptala jsem se ho, že nechápu, jak mi může říkat, že mě miluje a přitom mi lhát do očí? Mě je jedno (teda ne úplně), že si píšou, ale mohl mi to teda říct, když měl tu možnost. Prý to je kamarádský, to jo, to by si snad nemazal, ne? Řešíme to pořád dokola, on odjel spát k rodičům, prý, že nám přes noc vychladnou emoce, že si to musí srovnat.. Co si sakra bude srovnávat, když mě říkal, že chce být s námi, že nás miluje?! Je mi příšerně, nikdy bych neřekla, že se nám to stane.. Trápí mě to, pořád jsem brečela (už ne, nemám asi co..), chci aby to bylo jako dřív, aby jsme byli spolu jak rodina, aby Barunka měla šťastné a milující rodiče, nechci ho ztratit, ale nevím, co víc nebo jinak udělat. Jsem pořád doma, vařím, peru, uklízím, má veškerý „servis“, snažím se, abych i já byla „fešná“ a tohle je mi odplatou? Zapomněla jsem na docela důležitý fakt, že jsem jí volala. Nikdy bych se k tomu nesnížila (bohužel jsem to provedla), prostě jsem dřív konala, než myslela, byla jsem totálně zoufalá. Ona mě řekla, že to nebude komentovat, že si má s bývalým pořád co říct, i když se rozvedli (pokud se nesvádějí, proč ne, já jim to neberu) a hodně co řešit (to by mě zajímalo co, když se rozvedli, on jí vyplácí peníze, které měli na barák, který máme stavět „my“), a že sice má přítele, ale to neznamená, že se nemůže k bývalýmu vrátit.. Co na to říct? On mi říkal, že sice žádný návrat neplánuje, že jí nemiluje, má ji rád, jako svoji bývalou ženu, ale na druhou stranu si trochu protiřečí v tom, že mi tvrdí, že ona je minulost, že to nebude vytahovat, řešit, že je to uzavřená kapitola a blabla, a přitom si s ní píše? Jsem smutná, nešťastná a nevím, co dělat. Ve středu jdu do poradny, poprosila jsem ho, aby šel se mnou, už jen kvůli malé, a pokud mě miluje, jak tvrdí a chce, aby jsme to dali dohromady, že nám tak třeba poradí, tak mi řekl, že tam nepůjde, že nebude poslouchat nějakýho k****a, jak kecá nesmysly a že tomu nevěří.. Odjel spát k rodičům, s tím, že ráno přijede a promluvíme si. Rozbrečela jsem se, on mi dal pusu na čelo a řekl, že neodchází, jen si potřebuje ujasnit tyhle věci…
Chápete to? Já ne, jsem zmatená a nevím, jak dál..

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.07.09 23:11

Hele, jsi přesně v situaci milenky od muže chytré manželky. Ona to přesně zvládla s přehledem a já ti grantuju, že pokud to nerozetneš, tak ti za ní odejde. Dřív nebo později.

Žárlivost je sviňa a dokáže rozklížit každý vztah. Za rok a půl nemůže mít manžel ještě vyřešené nic, navíc s odstupem musí mít pocit, že byl příchodem miminka natlačen do role, o kterou nestál…

Jednak přestaň vyčítat, přestaň se o ní zajímat a to, že jsi jí volala, byla děsná blbost a chyba. Měla by ses přestat trápit a vůbec, měla bys začít být ta sebejistá manželka ty - aby se ona dostala z role chápající klidné síly do pozice škemrající baby - v té jsi teď ty, bohužel. Jenže to není vůbec snadné - a počítám, že to dokáže jen málokdo (mimochodem, taky jsem zpočátku svůj rozchod s ex nezvládla - až když jsem se na to vyprdla, vyhrála jsem… Ale to jsem už o to nestála. Ani trochu.)

Moje rada bez ohledu na to jak to bude bolet je vyprdnout se na to a být už jen usměvavá, chápající a klidná - a nikdy se neptat na ex, nezajímat se, ignorovat, nikdy neplakat. Ale jestli se to povede, jsi king, to mi věř…

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 23:11

Teď to po sobě čtu, omlouvám se za dlouhatánské psaní, ale muselo to ven.. A dítko mi taky nespí, teď se poblinkala, sebe, postýlku, mě.. Celý den pláče, asi to cítí, že..?! :cry:

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 06.07.09 23:16

BR!!
tak ať si nepíšou.
S bejvalou.
Tyjo to já bych ho možná po pár těch sms začala porcovat… zubama na kousky… :twisted:

a ta bejvalá Ti chtěla očividně ublížit, pořádně Ti rejpnout do žeber.
S tím telefonováním jsi ujela, ale chápu Tě (též jsem kdysi s jedním přítelem takto ujela… naštěstí ta holka to sice zvedla, ale byla docela milá… nicméně pak jsme se stejně rozešli to je jedno - ale chápu Tě)

• no musíš se s ní holt poprat!!
    Já bych to nevzdávala, třeba je to prostě momentální krize.
    To co píše Lesina je správná rada a můj mozek již v 11 nic dalšího nevyplodí.

Ale věř si - máš na ni (na potvoru - doufam že sem taky nechodí aby jí to udělalo radost, mršce záludný)

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 23:20

Děkuju.. Ale: to s ním mám třeba spát? Mám se tvářit, že je vše OK? To bude bolet.. :(

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 06.07.09 23:24

no teoreticky bys s ním spát měla a to s pořádnou razancí… bych řekla.. :lol: :lol: :lol: rozhodně s větší razancí než by to činila třeba ta bývalka - tuto možnost ber reálně v potaz!
Pokaváď chceš zachovat rodinu, tak hurá do toho. Jináč ta druhá potvůrka by se mohla chytnout šance.
ale teda to co Ti řekla - no to bych možná spolkla v tu chvíli telefon

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 23:29

A i když mě třeba bude podvádět, tak se mám usmívat? 8O To už bych asi nevydržela, nejsem žádná hej, ani počkej.
Fuj,a co když spí s ní? Ježiši, to abych se nechala vyšetřit

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47183 příspěvků 06.07.09 23:29

Ahoj.Já zrovna nedávno taky procitla a zjistila jsem že každej chlap chce mít doma poslušnou,krásnou ženskou co obstará veškerý servis a dítě ale povídat si a bavit se chtěj s kamarádkama a bejvalejma :roll:
Já těžko poradím,já si třeba taky občas z bejvalim písnu,teda spíš on mě a já bych se k němu nikdy nevrátila,ale jsem ráda že má někdo o mě zájem :oops: :lol: ale já to opravdu cítím jen jako kamarádství a navíc jsme se rozešli za dost ošklivé situace a dlouho jsem se musela před ním skrývat aby mi něco neudělal,ale po sms se to nějak urovnalo a i když spolu nejsme už přez 7 let je schopnej mi psát klidně každý ráno- Dobré ráno takže těžko soudit,třeba de opravdu jen o povídání,ale kdo ví.To že to zatlouká je uplně normální reakce,ten muj nepřizná nic i kdyby mu-řeknu nákou kravinu upadlo na zem vajíčko tak řekne že jemu nespadlo :roll: a já jsem vlastně taky taková takže se nedivim že ten tvuj to zatlouká.

Pokud ti to tak vadí,což se nedivim tak bych mu řekla at si to rozmyslí s kym chce bejt a prostě ho donutila to rezseknout.
Od jeho bejvalky se nenech rozhodit,proto že máš velkou výhodu a to že máte společné dítě které oni spolu neměli takže se neboj že jí to nemrzí.
S tím že jsi jí zavolala tě obdivuju a nemyslim si že by to byl nějakej špatnej krok :wink:

Moc držím palce

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.07.09 23:30
misutka píše:
Děkuju.. Ale: to s ním mám třeba spát? Mám se tvářit, že je vše OK? To bude bolet.. :(

To si piš, že to bude bolet - a nezapomeň, ani zmínka o ní - a když už, tak jedině kladná.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47183 příspěvků 06.07.09 23:32

A já bych teda jak píše Lesina to neřešila,proto že mě přijde že ten chlap jen řekne ,fajn prochází mi to z ní dělat idiota :roll:
Já to na spoustu chlapu zkoušela po dobrém když se vyskytnul nějakej problém,ale vždycky se mi svědčilo jen to,poslat je pryč a nebo jim to dát pěkně sežrat a chovat se stejně :oops:

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 23:32

Jen abych mu tím nenahrála..

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47183 příspěvků 06.07.09 23:36
misutka píše:
Jen abych mu tím nenahrála..
Jak to myslíš?jako že řekne že radši bude s tou první?
Pokud chlap takle přemýšlí že se rozhoduje s jakou bejt tak já bych byla určitě ta poslední kdo by ho přesvědčoval at je se mnou,taková já prostě nejsem,ale já jsem prostě pro razantní postup a ještě mě zatím žádnej neopustil :lol: i když jsem hysterka :lol:
Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 06.07.09 23:38
Kamča.dalmatinka píše:
A já bych teda jak píše Lesina to neřešila,proto že mě přijde že ten chlap jen řekne ,fajn prochází mi to z ní dělat idiota :roll:
Já to na spoustu chlapu zkoušela po dobrém když se vyskytnul nějakej problém,ale vždycky se mi svědčilo jen to,poslat je pryč a nebo jim to dát pěkně sežrat a chovat se stejně :oops:

Jo, rozetnout to a jít od sebe je taky řešení - anebo pořádnej kravál. Jenže mi se jaksi neosvědčilo ani jedno. Bolí to ale míň. A mimochodem, jak dojde na nevěru, tak bych s ním teda nespala… Ideální rada je jít s klidem a grácií pryč a čekaz zda přijde - pokud za to tedy stojí - ale to strašně bolí.

Zlatuska
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 06.07.09 23:38

A víš co ještě, misutko?
teď jsem se tak nějak pročetla zpětně k informaci, že s tou bejvalkou nemá dítě…
a ona je teda bezdětná?
v tom případě by byla taková ta „nezatížená“ starostmi… taková ta, co zatím tolik doma nenadává, protože je třeba hodně unavená, a podobně…
No musíš zabojovat. No je mně to teda líto, protože je to primárně blbá situace (což je naprosto každýmu jasný) - ale třeba je to fakticky slabá chvilička a krizovka ve vašem vztahu,a pak si ujasníte (a ON si ujasní), že bez vás nemůže být.

Víš co - přeci jen z toho mozku něco ještě vypáčím:
mám takovou „pomůcku“. Zkouším si ve „vyhrocenějších“ situacích představit, jaký by byl „život bez něj“. = ráno vstát. Ne vedle něj.
Nemoci s ním jít do kina/ven/na večeři/jen tak na procházku.
Neobejmout ho už nikdy atd. - ta představa je natolik děsivá, že to člověk kolikrát vyburcuje k radikálnějším činům.
Zkoušej si to představit, když se dostaneš do situace, že by ses na něj nechtěla usmívat.

misutka
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 06.07.09 23:41

:cry: asi jsem pořád naivní, nebo co, ale on mě říkal (ještě než odešel), že nás miluje- mě, že chce být s námi, a chce, aby to bylo jako dřív. Kecá?? Řekla jsem mu, tak proč odchází a on, že to potřebujeme, že vypne, promyslí, co pro nás bude nejlepší, najdeme prý nějaký kompromis.. Taky kecy?? :cry:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >