Oddělené ložnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ginella
Kecalka 155 příspěvků 23.11.18 12:23
Oddělené ložnice

Ahoj, :mavam:

včera jsem četla článek o oddělených ložnicích. Paní tam popisovala, jak je s manželem už dlouho a skoro od začátku spí odděleně, protože jeden druhého budí. Podle výzkumů to tak prý má 62% párů. Mě to přišlo divné, ale když jsem pak viděla ty komentáře pod článkem, tak tam spousta lidí psala, že to tak opravdu mají. Já tohle nechápu. :think: Já mám problém usnout, i když je partner na noční. :mrgreen: Navíc pro mě by to byl signál, že u nás něco nefunguje. :nevim: Zajímá mě jak to máte vy? A jaký na to máte názor? :think:

P. S. Říkala jsem si, jak velký musí mít všichni dům nebo byt, když můžou mít oddělené ložnice. :mrgreen: Kdybychom to tak chtěli my, tak máme jen 2 ložnice a kuchyň. :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 23.11.18 12:27

Což prostor by na to byl, ale ne, nechtěla bych to, ale u nás není se spánkem problém.

Znám lidi, kteří spolu nespí kvůli nesnesitelnému chrápání. To chápu, ty ženské byly kolikrát jak zombík, fakt celé noci nespaly :nevim: mám známého psychologa a ten radí, aby si lidé k sobě aspon večer na chvíli lehli, povídali si, přitulili se a až pak putovali do oddělené ložnice.

Podle mě to narušuje vztah, manžel nechtěl spát jinde, ani kdy jsme měli kojence a v noci ho budily. Spal v jiné místnosti jen párkrát, když měl před sebou den v autě a potřeboval se už konečně fakt vyspat a bylo to divné, pro nás oba :nevim:

Talitha
Extra třída :D 13381 příspěvků 23.11.18 12:29

My máme 5+1, teda by to šlo, ale spíme spolu celých 22 roků. Ani jeden nijak nechápeme, nijak se nerusime, když jsem na noční, spí manžel na mé půlce, že nemůže usnout.
Nedovedu si představit spát zvlášť.
V okolí znám pouze jednu dvojici, která nemá společné spaní.

7.straka
Kecalka 346 příspěvků 23.11.18 12:32

Takhle, když chlap chrápe tak, že se nevyspíš, jde nějaká romantika z večerního tulení do kopru. Můj mužskej chrápe jen když je nestydlej. Jeho fotr je slyšet do patra, takže se asi mám na co těšit. I když teda dědek má nadváhu a dost pije, což se mýho chlapa netýká ani jedno. Totéž můj otčím, byli jsme spolu letos týden na chatě a bylo to peklo na zemi. Nechápu, že ho mamka ještě za ty roky neudusila, já jsem týden nespala.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 263 příspěvků 1 inzerát 23.11.18 12:32

Manžel neskutečně chrápe, teď se jeho chrápání ještě zhoršilo. Po narození syna začal spávat v obýváku, protože jsem se nevyspala ani já (musela jsem kvůli dítěti spát bez ucpávek) a ani syn. Jako jo, chybí mi, že neleží vedle mě. Všichni tři se vyspíme a nebudíme se navzájem chrápáním nebo mlaskání, že se má otočit. Pokud by manžel nechrápal nebo chrápal v rámci mezí, tak bych ale byla proti rozdělení spaní. Ono nás to stejně brzy nemine a zase se v ložnici potkáme :-) docházejí místnosti a přibývají děti :-)

Uživatel je onlineAnnieTRoj
Kecalka 224 příspěvků 23.11.18 12:38

Partner spí výjimečně na gauči, když je důležité aby fakt nezaspal. Vybrala jsem tak pohodlné matrace, že je problém z nich vstát :D. Nemusím spát v objetí, ale mám ráda pocit, že je vedle mě.

Tichošlápek
Extra třída :D 11562 příspěvků 23.11.18 12:38

Spime oddelene a vyhovuje nam to ;) ložnice mame 4

hani28
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 23.11.18 12:38

Taky bych nemohla spat oddelene, chodime i vzdy spolu spat, nikdy se nestava ze by jeden sel spat a druhy sedel u televize nebo pc. Ani kvuli miminku nespal manzel jinde, a to dela na smeny. Vubec si to nedovedu predstavit, pres den se treba lidi nevidi kvuli praci, pak spolu poveceri a cau, kazdy jde spat jinde. Vzdyt to vubec neni dobry model ani pro deti, kdyz vidi rodice spat oddelene.

Příspěvek upraven 23.11.18 v 12:48

Ginella
Kecalka 155 příspěvků 23.11.18 12:40

@radkka @Talitha Já si to právě taky nedokážu představit. My zatím teda děti nemáme, tak nevím, jak to bude při dětech. Ale co jsme se bavili, tak zatím nemá v plánu spát v obýváku. :mrgreen:

cecetka
Echt Kelišová 7655 příspěvků 23.11.18 12:40

Nasi spi taky oddelene. Ono po sedmdesatce uz asi na nejake tuleni nalada neni. Clovek se chce dobre vyspat a protoze nekteri starsi lide trpi nespavosti, pak by rusili toho druheho, ktery v noci spi.
Nevidim v tom u senioru nic divneho :nevim:

alifie
Extra třída :D 12994 příspěvků 23.11.18 12:42

Mně vadí, když spím sama - cítím se jak opuštěné štěně. Manžel naštěstí nijak extrémně nechrápe, takže pokud na něj nejsem z nějakého důvodu zrovna namíchnutá, tak je mi i zvuk je ho chrápání příjemný. :nevim:

Lalelale
Závislačka 3138 příspěvků 23.11.18 12:42

Já znala jen dva páry, co to tak měly. Oba starší lidé. Jinak já osobně bych to brala jako úpadek vztahu, kdyby to po mě partner chtěl nebo já po něm. Čímž myslím nás, ne že to je úpadek pro všechny, co to tak mají.

xsaleen
Echt Kelišová 9231 příspěvků 23.11.18 12:42

Muz spi v obyvaku… Příšerně chrape… Jako že fakt hodně

Janli
Kelišová 6843 příspěvků 23.11.18 12:43

Tak u nás chrápu já :oops: . Čeká mě operace a do té doby spíme každý jinde, protože manžel má lehký spaní. Já bych u oddělených ložnic klidně zůstala, ale manžel nechce. Bohužel máme každý jiné nároky na spaní. On musí mít zatemněno, zabedněno a ticho, jenže v ložnici je za chvíli jak v oppičárně. Já potřebuju větrat i v zimě a mám ráda ráno v ložnici světlo, buzení do tmy mě ničí… Kompromis se hledá těžko.

Ginella
Kecalka 155 příspěvků 23.11.18 12:43
@M-i-ch-e-l-l-e píše:
Manžel neskutečně chrápe, teď se jeho chrápání ještě zhoršilo. Po narození syna začal spávat v obýváku, protože jsem se nevyspala ani já (musela jsem kvůli dítěti spát bez ucpávek) a ani syn. Jako jo, chybí mi, že neleží vedle mě. Všichni tři se vyspíme a nebudíme se navzájem chrápáním nebo mlaskání, že se má otočit. Pokud by manžel nechrápal nebo chrápal v rámci mezí, tak bych ale byla proti rozdělení spaní. Ono nás to stejně brzy nemine a zase se v ložnici potkáme :-) docházejí místnosti a přibývají děti :-)

Je pravda, že tohle si moc představit neumím, přítel naštěstí nechápe. :mrgreen: Ale chtěla jsem právě slyšet i názory někoho, kdo to tak má. Jee, kolik máte dětí? :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >