Potrat - pocity potom

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:16
Potrat - pocity potom

Prosím o anonym.

Chtěla bych se zeptat především těch, které jste na potratu byly, jaké jste měly pocity, když jste zákrok podstoupily, co se vám honilo hlavou, a jak šel váš život dále, i bez dítěte? Vypořádaly jste se s tím? Dá se pak vůbec sama se sebou žít?

Klidně pište anonymně, jen prosím o upřímnost.. děkuju :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Reakce:

Ennny
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 15.01.18 17:18

Otazkou je jestli na ten potrat jdeš dobrovolně, nebo musíš ukončit těhotenství z důvodu neprospivajicí­ho plodu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:21

@Ennny Dobrovolně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:38

V rodině mám případ dobrovolného potratu. Vše mluvilo pro potrat. Šla a nelituje. Byla mladá, peníze žádný, dluhy, otec dítěte jen šuk na jedné akci, ani jeho jméno neznala.

Božislava
Zasloužilá kecalka 886 příspěvků 15.01.18 17:47
@Anonymní píše:
Prosím o anonym.

Chtěla bych se zeptat především těch, které jste na potratu byly, jaké jste měly pocity, když jste zákrok podstoupily, co se vám honilo hlavou, a jak šel váš život dále, i bez dítěte? Vypořádaly jste se s tím? Dá se pak vůbec sama se sebou žít?

Klidně pište anonymně, jen prosím o upřímnost.. děkuju :hug:

A jaký důvod je u Tebe? Znásilnění, tíživá finanční situace? :think: :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:15

JÁ bych do dobrovolného potratu nešla, člověk si to může na stáří vyčítat. Také jsem po potratu nuceném a v měsíci, kdy miminko mělo už 12cm, pocity strašné, nejhorší je, když už miminku dáte jméno a znáte pohlaví. Hned po revizi jsem se uklidnovala, že jsem mladá a že se nám to může povést klidně ještě 5× a že to bude ok, ale zároven tu je pořád ten strašák, co když to budu muset prožít znovu.. Možná potrat v prvním měsíci, dvou, není tak náročný na psychyku, jako potrat vyvolávaným porodem, kdy se snažíte rodit, ale nečeká vás ten pohled na uplakané, zmačkané miminko, co se chce přisát.. Také poporodní šesti nedělí je na psychyku také velký záhul.. Zůstane bříško po miminku, co se potřebuje cvičením stáhnout a dlouho vám ten den připomíná, nosíte stahovací podprsenku, abyste se nerozkojili, berete hormony na potlačení spuštění mléka, nic hezkého… :,( Nejkrásnější pocit je nosit a porodit zdravé dítě, za jakýchkoliv okolností, vždy jsou tu nějaké možnosti, je to role matky - úloha ženy na tomhle světě…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:17

Musíš si to srovnat v hlavě především ty. Já jsem věděla proč tam jdu a proc si dítě nenechám, takže nemělo smysl nad tím dal hloubat. Život potom sel normálně dal, líto mi to bylo, ne že ne ale žádný trauma nebo tak se nekonalo. Vlastně neznám žádnou ženu která by se s tím nesmířila a měla z toho nějaké psychické potíže.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:41

Mame v rodine dobrovolny potrat. Segra byla a pocity? Asi jako kdyby sla na odber krve. Je ji to uplne jedno, neresi to.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 15.01.18 18:43

Nezlob se ale pokud jsi šla dobrovolně odmítám se k tomu dal vyjadřovat, musela bych byt zlá a to se mi zrovna nechce dneska :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:44
@Anonymní píše:
Prosím o anonym.

Klidně pište anonymně, jen prosím o upřímnost.. děkuju :hug:

Ahoj, já mám za sebou 2 samovolné potraty, naštěstí mám jedno dítě a děkuji Bohu za něj…pokaždé mi bylo strašně, vnímám to jako vlastní selhání :( a dodnes je mi to moc líto. Mám známou měla 9 potratů, ke které chtěla, dnes je sama bezdětná, děti už mít nemůže, manžel jí umřel, je na světě sama. Nikdy nevíš co před tebe osud postaví, rozhodnutí je jen a jen na tobě, nezávidím ti. Monika

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:46

Byla jsem-donucena bývalým přítelem. Už bych nešla. Od te doby jsem 3× samovolne potratila.
Já se bohužel smirit nedokázala.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1841 příspěvků 15.01.18 18:47

Myslim, ze nejvíc záleží na tobe, jak to mas nastavené uvnitř sebe - bud dite vnímás jako živou bytost uz od prvopočátku jeho zrození, nebo ti embryo v břichu nic neříká a dokud se nenarodi, neberes ho jako sve dite. Každá žena to muze vnímat jinak a potom ji také jinak ovlivní případná interrupce. Znám ženu, která šla na dobrovolný potrat, neměla problem o tom mluvit, nic to v ni nenechalo (uz je to pres 20 let). A znám taky ženu, která se zhroutila a skončila na antidepresivech. Jooo holka, k tomuhle ti rozhodnuti ostatních nepomůže. To musíš vedet srdcem ty sama…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 18:53

Byla jsem dobrovolně, dvě děti už mám a na třetí jsem se opravdu necítila, líto mi to bylo jen kvůli manželovi, jsem s tím naprosto srovnaná a nelituji, nedovedu si představit mít teď ještě mimino.

Enmamma
Závislačka 2723 příspěvků 15.01.18 19:59
@Ennny píše:
Nezlob se ale pokud jsi šla dobrovolně odmítám se k tomu dal vyjadřovat, musela bych byt zlá a to se mi zrovna nechce dneska :roll:

Já to řeknu - zakladatelka diskuze upřednostnila partnera před dítětem, teď má výčitky svědomí. Nedivím se tomu.

Ennny
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 15.01.18 20:01

@Enmamma děkuji ja bych vrcela jak pes na zloděje tak se radši nevyjadruju

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama