Přítel fetuje, je to feťák, bere drogy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Anonymní
2.1.22 21:03
@Russet píše:
Nechápu, jak někdo v dnešní době může brát drogy!!! Prostě se odtamtud panáček odstěhuje. Neexistuje, aby dítě koukalo na zfetovaného tvora. Ale s jakým blbem sis dítě udělala, s takovým ho máš.

Ja vím no. :/ Že jsem si to tak vybrala sama, ale tak nějak, chci žít normálně, ne s těmi sra*ky okolo

• Citovat
  • Nahlásit
1352

@queen011 ano odsuzuju tě. Nejspíš ani nevíš jak si otěhotněla, protože jestli si těhotenství plánovala a fetovala, tak si opravdu ****!!!
Každopádně teď nebul, našla sis feťáka, sama si fetovala, udělala sis s ním dítě tak co? Máš co si chtěla. Upřímně syna mi je líto. Pár sjetejch lidí jsem viděla a pro mě je to humus. A ty necháš svoje dítě aby takhle vidělo svýho tátu. Až tak vzorná máma nebudeš jak o sobě píšeš. Mámě jde především o dobro dítěte a to táta feťák opravdu není.
Naštěstí nemám s feťákama žádné zkušenosti ale měla bych strach co dotyčného v jeho stavu napadne udělat mě nebo dítěti.

Je mi jedno jestli mě tu teď ukamenujou, že jsem necitlivá, neempatická a bůhví co ještě ale pro tohle fakt pochopení nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458

Pokud ti jen trochu záleží na tom dítěti, tak se partnera zbav, a to co nejrychleji. Za prvé nikdy nevíš, kam to s těma drogama až dotáhne - agrese, násilí, scény, psycho. Jako já bych se zbláznila strachy, že něco udělá dítěti pod vlivem. Za druhé ty, jako smažka /toho času abstinující, ale pořád smažka, to si připust/, budeš pořád na hraně a spíš do toho zpět spadneš, než když to nebudeš mít doma na očích. Teď pracují hormony, máš miminko, máš pocit, že nikdy nepřestaneš pečovat, že tě to maximálně naplňuje, ale ono starosti s dětma jsou náročné i pro psychicky odolné jedince. Což lidi inklinující k drogám nejsou. Závislost se vytlouká většinou jinou závislostí, takže tvé abstinenci do budoucna moc šancí nedávám, jestli zůstanete v této rodinné sestavě. Tedy, pokud máš představu, že ty už nikdy nezačneš, a nechceš, aby přišlo k újmě dítě, případně z něj nevyrostl chovanec diagnosťáku, vykopni partnera. Žádná jiná rada není. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41882
2.1.22 21:04
@queen011 píše:
Jojo, říkám si to pořád, že se vzpamatuje, až když o nás přijde. Buďto skončí v blazinci, nebo něco takového, a až pak mu vše dojde, a bude pozdě

Ale většina smažek na to stejně dojede. Nevyléčí se. Padají do toho znovu.
Jako holka z dokumentu Katka od Třeštíkové. Ta o díté přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1586
2.1.22 21:06

@queen011
Taky se nemusí vzpamatovat vůbec. Větší prioritou pro něj klidně můžou být drogy než rodina. A ty se budeš jen nervovat a neustále doufat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1110
2.1.22 21:07

Mimochodem, on je v rodném listě? Protože ty od něj potřebuješ alimenty, na to tam být musí (zjednodušeně), ale zároveň si nedovedu představit, že mu dáváš dítě kdo ví kam v kdo ví jakém stavu. To je ještě na to zajít si na ospod a pořádně to s nimi probrat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3431
2.1.22 21:08

..ale tady je jen jedno správné řešení. Ty se musíš o sebe a o dítě postrat sama (třeba za přispění rodiny) a jeho nechat svému osudu.
Bud okamžitě zahájí léčbu, kde sice přijde o rok života dítěte, ale třeba to vyjde a bude mu dobrým otcem zbytek života…nebo skončí. Bude to jeho volba.
Tím, že si ho udržuješ v blízkosti tak ohrožuješ sebe i dítě a stejně ničeho nedosáhnete (jen to, že přispívá na nájem)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
20323
2.1.22 21:09

Zbav se ho, je to jedinná cesta. Peníze a nájem se vždycky dají nějak řešit - kde je vůle, tam je cesta, zbytek jsou výmluvy.

Pokud to nezvládáš, hledje podporu, nejjednodušší to bude v rámci ambulatní péče v adiktologické poradně (ne, není nic takového jako bývalá smažka - jsi snad abstinující člověk se závislostí na drogách ve vysoce toxickém prostřesí s velkou pravděpodobnsotí relapsu)

Jsi z prahy - takže ideální čas zavolat buď do ambulance sananimu a nebo do centra komplexné péče o rodinu - kde mimo jiné můžeš řešit i tu sociální situaci a bydlení.

http://www.sananim.cz/…stve-aa.html

http://www.sananim.cz/…inu-ckp.html

a pokud najdeš milion důvodů, proč to nezačneš řešit tak si alesoň pořiď tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Protože je sice možné, že momentálně abstinuješ od návykových látek, ale rozhodně jsi spoluzávislá - na tom patologickém vztahu, kterým ubližuješ sobě, kterým ubližuješ rodičům, kterým ubližuješ svému dítěti. A i to je zatraceně pádný důvod, proč vyhledat odbornou pomoc.

http://codependentanonymous.cz/beta/

Příspěvek upraven 02.01.22 v 21:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2647
2.1.22 21:12
@queen011 píše:
Tak já vím že nespadnu, za prvé kojim, za další, jak jsem již psala, nechci, aby mi malého sebrali.. což dělají matkám, které fetuji že

Tak tohle nemůžeš s jistotou nikdy tvrdit, a kdyby ti tak feťák vadil tak s ním už dávno nejsi. Pokud ti opravdu záleží na dítěti, tak nedopustíš aby byl v jeho blízkosti. Takže si srovnej v hlavě priority. A pokud si myslíš že když už nefetuješ se nemůžeš dostat do hledáčku sociálky, tak jsi na omylu. Stačí když tvůj miláček to přežene s drogou, udělá kravál sousedi na něj zavolají policajty a máš je doma, nebo stačí udání že tatínek fetuje. A co až dítě bude větší, to bude se dívat na zfetovanýho tatínka. Nezlob se, vykopla jsem alkoholika bez milosti, a nebo jsem odešla, natož žít s feťákem. Fuj hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:13
@axlpol píše: ..ale tady je jen jedno správné řešení. Ty se musíš o sebe a o dítě postrat sama (třeba za přispění rodiny) a jeho nechat svému osudu.
Bud okamžitě zahájí léčbu, kde sice přijde o rok života dítěte, ale třeba to vyjde a bude mu dobrým otcem zbytek života…nebo skončí. Bude to jeho volba.
Tím, že si ho udržuješ v blízkosti tak ohrožuješ sebe i dítě a stejně ničeho nedosáhnete (jen to, že přispívá na nájem)

Mate pravdu, já to takhle jak píšete, cítím. Až přijde příště domu sjety, budu ho tlačit do léčení, když to nedokáže sám! Sice bude odporovat ale já už na to kašlu, proste budu tlačit do léčení…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:14

@TO_IT Jasně, v rodném listě je

• Citovat
  • Nahlásit
1586
2.1.22 21:15
@queen011 píše:
Mate pravdu, já to takhle jak píšete, cítím. Až přijde příště domu sjety, budu ho tlačit do léčení, když to nedokáže sám! Sice bude odporovat ale já už na to kašlu, proste budu tlačit do léčení…

Až na to, že tlačením do léčby ničeho nedosáhneš, musí chtít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:17
@Ou píše:
Zbav se ho, je to jedinná cesta. Peníze a nájem se vždycky dají nějak řešit - kde je vůle, tam je cesta, zbytek jsou výmluvy.

Pokud to nezvládáš, hledje podporu, nejjednodušší to bude v rámci ambulatní péče v adiktologické poradně (ne, není nic takového jako bývalá smažka - jsi snad abstinující člověk se závislostí na drogách ve vysoce toxickém prostřesí s velkou pravděpodobnsotí relapsu)

Jsi z prahy - takže ideální čas zavolat buď do ambulance sananimu a nebo do centra komplexné péče o rodinu - kde mimo jiné můžeš řešit i tu sociální situaci a bydlení.

http://www.sananim.cz/…stve-aa.html

http://www.sananim.cz/…inu-ckp.html

a pokud najdeš milion důvodů, proč to nezačneš řešit tak si alesoň pořiď tuhle knihu

https://obchod.portal.cz/…isle-vztahy/

Protože je sice možné, že momentálně abstinuješ od návykových látek, ale rozhodně jsi spoluzávislá - na tom patologickém vztahu, kterým ubližuješ sobě, kterým ubližuješ rodičům, kterým ubližuješ svému dítěti. A i to je zatraceně pádný důvod, proč vyhledat odbornou pomoc.

http://codependentanonymous.cz/beta/

Příspěvek upraven 02.01.22 v 21:14

Super, děkuji moc za ty odkazy, to máte pravdu, jsem ve vysoce riskantním prostředí! Centrum zkontaktuji, díky

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
20323
2.1.22 21:19

@queen011 péče je bezplatná, opravdu tě nebudou soudit, dělají tam moc fajn lidi. Jen teda nejspíš bude pořadník na pár týdnů, než tě vezmou.

držím palce, ať se podaří tu zablokovanou situaci rozhýbat správným směrem.

Příspěvek upraven 02.01.22 v 21:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:21
@mamule42 píše:
Tak tohle nemůžeš s jistotou nikdy tvrdit, a kdyby ti tak feťák vadil tak s ním už dávno nejsi. Pokud ti opravdu záleží na dítěti, tak nedopustíš aby byl v jeho blízkosti. Takže si srovnej v hlavě priority. A pokud si myslíš že když už nefetuješ se nemůžeš dostat do hledáčku sociálky, tak jsi na omylu. Stačí když tvůj miláček to přežene s drogou, udělá kravál sousedi na něj zavolají policajty a máš je doma, nebo stačí udání že tatínek fetuje. A co až dítě bude větší, to bude se dívat na zfetovanýho tatínka. Nezlob se, vykopla jsem alkoholika bez milosti, a nebo jsem odešla, natož žít s feťákem. Fuj hnus.

Ja to moc dobře vím, toto všechno

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat