Přítel fetuje, je to feťák, bere drogy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
3430
2.1.22 21:24
@queen011 píše:
Mate pravdu, já to takhle jak píšete, cítím. Až přijde příště domu sjety, budu ho tlačit do léčení, když to nedokáže sám! Sice bude odporovat ale já už na to kašlu, proste budu tlačit do léčení…
…ale pomůže jen stručné a jasné řešení. Bude se vymlouvat, oddalovat léčbu, slibovat… musíš mít plán, jak se postarat o sebe a dítě a potom vědět co s ním.
On musí přijít o zázemí, o půdu pod nohama, aby pochopil, že to myslíš vážně. Až když bude v takové situaci, tak sám bude vědět, kudy se vydat.
Takže bud bez varování odejít nebo vyhodit bez varování jeho. Dát mu do ruky kufr a nějaké kapesné…a tradá. Nevolat, nezajímat se, nestarat se…nechat ho, at si zvolí cestu sám.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:27
@axlpol píše: …ale pomůže jen stručné a jasné řešení. Bude se vymlouvat, oddalovat léčbu, slibovat… musíš mít plán, jak se postarat o sebe a dítě a potom vědět co s ním.
On musí přijít o zázemí, o půdu pod nohama, aby pochopil, že to myslíš vážně. Až když bude v takové situaci, tak sám bude vědět, kudy se vydat.
Takže bud bez varování odejít nebo vyhodit bez varování jeho. Dát mu do ruky kufr a nějaké kapesné…a tradá. Nevolat, nezajímat se, nestarat se…nechat ho, at si zvolí cestu sám.

Hlavne musím přestat být taková měkkota, abych mu dokázala ty kufry vůbec sbalit…vždycky řekne jak nás miluje atd atd atd a já radši chvíli dělám že to zlé nevidím a trápím se, takhle se to točí pořád dokola

• Citovat
  • Nahlásit
1938
2.1.22 21:34

Já nebudu řešit, že jste vlastně to samé v bledě modrém. To víte moc dobře sama. Kdybyste neotěhotněla, nemáte s tím dneska problém, že?

Nicméně, že jste přestala a jste už víc než rok čistá, to je skvělé. Gratuluju a věřím, že v tom budete pokračovat. Ideálně byste ale měla někde daleko od otce dítěte. On se nezmění - protože nechce. Já být vámi, tak v tom dítě prostě nevychovávám. Nebude to trvat tak dlouho a ono začne chápat. Těch pár let opravdu uteče jako voda…

Sama píšete, že s feťákem žít nechcete. Tak s ním nežijte. Odstěhujte se a dítě si nechte svěřit do své péče. Pokud otci bude na synovi záležet a bude pro něj stejnou prioritou, jakou je pro vás, potom vždy může podstoupit léčení a až bude čistý, může se vrátit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2458
2.1.22 21:35
@queen011 píše:
Hlavne musím přestat být taková měkkota, abych mu dokázala ty kufry vůbec sbalit…vždycky řekne jak nás miluje atd atd atd a já radši chvíli dělám že to zlé nevidím a trápím se, takhle se to točí pořád dokola

Miluje vas v poradi 1) pervitin 2) rodina. Jinak by ty sliby, ze konci, splnil. :? To je treba si priznat. Nema to s laskou nic do cineni, a uz vubec ne zodpovednosti za rodinu :( ber to, ze on je ted hrozba (jeho stavy, riziko problemu s urady) a ty jsi ta, co se ma postavit za rodinu. Pokud prestane a bude videt dlouhodoba snaha, nemusi o dite on prijit. Ale dokud fetuje, je to JEN na tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
AH
490
2.1.22 21:37
@queen011 píše:
Hlavne musím přestat být taková měkkota, abych mu dokázala ty kufry vůbec sbalit…vždycky řekne jak nás miluje atd atd atd a já radši chvíli dělám že to zlé nevidím a trápím se, takhle se to točí pořád dokola

Za mě tedy je základ mít vyřešené co dál. Těžko se vyhazuje někdo, na kom jsem finančně závislá.
Ten byt byste opravdu neutahly? Co tedy menší? Nějaké 2kk by mohlo být idealni, kdyz mamka ti tam žije tak napůl. Až by šla do duchodu, tak bys ty sama 2kk utáhla. Nevin na koho je smlouva, ale pak by bylo řešení treba i dát výpověď, příteli to oznámit a odstěhovat se do nového jen s mamou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
476
2.1.22 21:39

No pěkný… Vykopni ho už jenom kvůli synovi!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5104
2.1.22 21:42
@queen011 píše:
Dlouho jsem přemýšlela, zda to sem napsat, ale potřebuji to už někam vyklopit. Radu žádnou nečekám, protože nejlepší ráda, je samozřejmě vyrat se na něj, to vím, ale třeba tu je někdo, kdo zažil něco podobného, a napíše svou zkušenost, nebo neco, ani nevím, co čekám. :)
Ale k věci… Jsme spolu už dlouho s přítelem, máme teď půlročního krásného synka, a popravdě, než jsem zjistila, že jsem těhotná, jsme spolu celé ty roky co jsme ve vztahu, brali drogy, někdy víc, někdy méně, ale vždy jsem bez toho byla max tak měsíc. (Jojo, bývalá smazka, vím, že to tu není drogová poradna, tak snad mě tu nikdo neodsoudi :D ) jo jinak konkrétně, jde o pervitin. Jak jsem uviděla dvě čárky na testu, ihned jsem se. Vším sekla, s perníkem, trávou, alkoholem, i cigaretami, tomu všemu jsem do té doby holdovala poměrně pravidelně. O období těhotenství ani nemluvím, peklo, on mi furt sliboval, jak přestane, až se narodí, zjistili jsme, že je to kluk, což si přál :) já tolik noci doma plakala, a sváděla to na rozházené hormony, protože fetoval a dělal pí
oviny :( říkala jsem si, až uvidí syna, tak přeci přestane! To nikomu nedá! Tak jsem naivně věřila. A preckavala to hrozné období. Ano samosebou jsem byla i nasrana proto, že najednou se mi změnil svět na abstinenta, a musela jsem se na to denně dívat, a odolávat! Ale nikdy jsem nepodlehla a za to jsem na sebe hrdá..
Ale lidi…ono to trvá do teď, on neprestal, párkrát mi slíbil že už toho nechá, pokaždé když si dá, já to nezvládám. Psychicky. O malého se starám fakt ukázkově, nevěděla jsem ani, že to ve mě je, pořád si vše studuji, aby měl tu nejlepší péči. :D ale tohle mě prostě ničí! Chci mít klidnou rodinku a soustředit se na to, a ne doma feťáka, on to nechápe, vždy me obalamuti, že malej a já, jsme pro něj vším… Má prostě fakt problém, sám to už i priznal, je v té fázi, kdy se ráno probudí, a neví co, nic ho nebaví. Ak začne obvolavat kámoše, co kdo dělá, a už to jede. Já už zkoušela vše, abych ho donutila přestat, po dobrém, po zlém, podporovat ho že to zvládne bez toho, scény, brek, zkousela jsem ho i ignorovat, ať si dělá co chce a já se netrapila. (to mi nejde, přeci jen ho mám stále ráda, tak se pak stejně zhroutim). Nic, jeho to baví, vyhovuje mu to takto. :( Na synovi mu nejspíš záleží, ale já chci svoje děťátko chránit, né aby od mala viděl tátu sjeteho, různé fetaky!! To né!! Hlavně nechci, aby nám ho nedejboze odebrali…ale to už myslím na nejhorší… Prostě já a můj muž, naprosto rozdílné světy, že i kolikrát já sama, si pqk přijdu jak pi*a a semetrika, že mu nedovolím dělat co chce. Vždy se musím od někoho ujsitit, že jsem naprosto v právu.
A k situaci… Aneb důvod, proč jsem se ještě nesebrala, a s malým nejsme dávno pryč. Bydlíme v bytě, vcelku velkém, kde vlastně bydleli moji rodiče. Koupili barák za Prahou, tata už několik let tam bydlí, a máma má v plánu, se tam odstěhovat, ale ještě má pár zbývajících let do důchodu, takže bydlí tak napůl tam, napůl tady. Nájem platí moje máma, a můj přítel napůl. Tudíž když už jsme se s mámou bavili, že bychom ho vykoply, za prvé bychom nezvládly nájem, a za další, on by prostě nešel, bylo by okolo toho hrozné divadlo, hádky, drama, nedejboze násilí (to snad ne, ale člověk nikdy neví, on by prostě neodešel).. a na to já nejsem psychicky stavěný člověk.
Toť asi vše a trošku že mě opadl kámen, ze jsem to někam vyblila. Kdyby tu byl někdo, kdo též žil s fetakem/alkoholikem, ráda bych s ním popsala! :zed:

Chápu, že chceš věřit ve změnu, je to těžký. Ale kdyby vážně chtěl, už s tím něco udělal. Má motivaci i vzor, že to jde. Dítě bych s ním vyrůstat nenechala. Mohlo by ho nakopnout, když zůstane sám. Ale riziko, že půjde ke dnu úplně, je obrovský.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
992
2.1.22 21:46

A co do bytu najít někoho na spolubydleni místo přítele?
Bohužel nevěřím, že tvůj přítel jentak přestane, když nepřestal doteď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 21:59
@DeeDee.518 píše:
Já nebudu řešit, že jste vlastně to samé v bledě modrém. To víte moc dobře sama. Kdybyste neotěhotněla, nemáte s tím dneska problém, že?

Nicméně, že jste přestala a jste už víc než rok čistá, to je skvělé. Gratuluju a věřím, že v tom budete pokračovat. Ideálně byste ale měla někde daleko od otce dítěte. On se nezmění - protože nechce. Já být vámi, tak v tom dítě prostě nevychovávám. Nebude to trvat tak dlouho a ono začne chápat. Těch pár let opravdu uteče jako voda…

Sama píšete, že s feťákem žít nechcete. Tak s ním nežijte. Odstěhujte se a dítě si nechte svěřit do své péče. Pokud otci bude na synovi záležet a bude pro něj stejnou prioritou, jakou je pro vás, potom vždy může podstoupit léčení a až bude čistý, může se vrátit…

Děkuji moc, ráda toto slyším (čtu). (K první větě, ano vím, nebýt těhotenství jsem na tom dnešním dnem, nechci vědět jak)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.1.22 22:04
@Popeladym píše:
Chápu, že chceš věřit ve změnu, je to těžký. Ale kdyby vážně chtěl, už s tím něco udělal. Má motivaci i vzor, že to jde. Dítě bych s ním vyrůstat nenechala. Mohlo by ho nakopnout, když zůstane sám. Ale riziko, že půjde ke dnu úplně, je obrovský.

Přesně tak

@AH píše:
Za mě tedy je základ mít vyřešené co dál. Těžko se vyhazuje někdo, na kom jsem finančně závislá.
Ten byt byste opravdu neutahly? Co tedy menší? Nějaké 2kk by mohlo být idealni, kdyz mamka ti tam žije tak napůl. Až by šla do duchodu, tak bys ty sama 2kk utáhla. Nevin na koho je smlouva, ale pak by bylo řešení treba i dát výpověď, příteli to oznámit a odstěhovat se do nového jen s mamou.

Tak přesně takhle jsme se o tom s máti nějak bavili, že by to tak šlo, no, vyběhat si nějaké příspěvky, nebo něco, ale jak píšu, to, co by tomu předcházelo, si raději nechci představovat… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1714
2.1.22 22:07

Hele a co ho vyhodit a pokoj třeba pronajmout studentce? To by ti taky hodilo nějaký peníz navíc.
Protože ty si ho doma držíš jen kvůli penězům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
2.1.22 22:08
@queen011 píše:
Mate pravdu, já to takhle jak píšete, cítím. Až přijde příště domu sjety, budu ho tlačit do léčení, když to nedokáže sám! Sice bude odporovat ale já už na to kašlu, proste budu tlačit do léčení…

A myslíš, že tě ve sjetém stavu bude vnímat?

Pro mě jsou v tvém příběhu dva překvapivé údaje:

• sekuriťák si z platu může dovolit platit půlku pražského nájmu, drogy, a k tomu předpokládám další běžné výdaje
  • tvoje máma s vámi v klidu sdílí byt a nevadí jí, že tam má dva uživatele tvrdých drog?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
2.1.22 22:11
@queen011 píše:
Tak přesně takhle jsme se o tom s máti nějak bavili, že by to tak šlo, no, vyběhat si nějaké příspěvky, nebo něco, ale jak píšu, to, co by tomu předcházelo, si raději nechci představovat… :zed:

Tak si to budeš muset představit.
Zítra mu řekni, hele Franto a dost. Sliboval jsi hory doly, pořád fetuješ, nepotřebuji aby mi tady doma sondovala paní ze sociálky. Zbal si své saky paky a do středy ať jsi pryč z bytu. Předpokládám, že tam nemá trvalé bydliště.
Až půjde ve středu do práce, pozvi si někoho na výměnu zámku, věci mu sbal už v úterý do pytlů aby viděl, že to myslíš vážně.
Ať si jde do nějakého feťáckého doupěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1714
2.1.22 22:15
@queen011 píše:

Blbost. Nikdy ho nikam nedostaneš. Pořád doufáš v zázrak, ale ten se nekoná a konat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14707
2.1.22 22:15
@Russet píše:
Smažky dělají sekuriťáky. Tak to je supr.

Nejsou lidi. Taky znám zvláštní sekuriťáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat