První třída nebo školka?

Anonymní
4.4.20 11:58

První třída nebo školka?

Mám otázku do davu. Co si myslíte, že je pro dítě přínosnější (nebo méně zatěžující)?
Předškolní dítě v určitých ohledech nezralé, v určitých napřed. Psycholožka, logopedka doporučují přípravnou třída, která není v dosahu. A uznávám, že by byla nejlepší možné řešení.
Tak co je podle vašeho názoru lepší dál?
Dát dítě do školy (23 dětí) a počítat se zvýšenou zátěží.
Nebo nechat dítě ve školce? Školka je smíšená, letos jim odejde 15 předškoláků do školy, takže přijde 15 prťat. Ve školce je 28 dětí. Ve školce je předškolní výchova, ale nic extra.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

490
4.4.20 12:05

Záleží na konkrétních problémech a akceleracich, na tom dítěti, jeho rodičích, škole a skolce… Na to přece není nějaká obecná pomůcka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
4.4.20 12:05

Máme to stejně, rozhodla jsem se pro odklad. Syn, v létě 6 let. Emocionálně nezralý, nedotáhlá logopedie, chybí výdrž při plnění předškolní přípravy..plus daná situace kdy odpadla školka, příprava pro předškoláky a logopedie. Měl by potíže i tak, tahle situace mě v tom jen utvrdila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
4.4.20 12:07

Nepíšeš věk :roll: narozeniny cca květen bych nedávala do školy, narozeniny v září rozhodně ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 12:09

Jak daleko je nejbližší přípravná třída? K nám vozí děti i ze sousedního města…pokud ne, tak holt školka a pracovat doma odpoledne. Logopedie, pracovní sešity pro předškoláky, jemná motorika atd.

• Nahlásit
  • Citovat
3650
4.4.20 12:13

Já myslím, že víc škody nadělá nezralé dítě ve škole než nudici se dítě ve školce. Můžete do přípravné třídy i vozit, pokud není nějak extra daleko. Nebo přihlásit dítě do kroužku pro predskolaky nebo tu přípravu dělat doma. Taly bych zvážila věk. Pokud je dítě třeba letní, neváhala bych a se školou pockala. Pokud podzimove a při odkladu by šlo do školy až ve skoro 8 letech, odklad bych spíš nedávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
4.4.20 12:14
@Bubla Bůčková píše:
Nepíšeš věk :roll: narozeniny cca květen bych nedávala do školy, narozeniny v září rozhodně ano.

To přece absolutně nerozhoduje, syn nej. kamarádky má 6 v srpnu a dalo by se říct že by mohl nastoupit z fleku do školy, včera bylo pozdě. A to nemá nějaké extra nadání, jen mu jde všechno hned, je trpělivý, nasává vědomosti jako houba..Syn mojí kolegyně též nastoupil týden po šestých narozeninách, nyní je ve třetí třídě a je úplně v pohodě..na tady ten zastaralý názor pedagogové ani psychologové absolutně neberou ohled.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13267
4.4.20 12:18
@Oplatečka píše:
To přece absolutně nerozhoduje, syn nej. kamarádky má 6 v srpnu a dalo by se říct že by mohl nastoupit z fleku do školy, včera bylo pozdě. A to nemá nějaké extra nadání, jen mu jde všechno hned, je trpělivý, nasává vědomosti jako houba..Syn mojí kolegyně též nastoupil týden po šestých narozeninách, nyní je ve třetí třídě a je úplně v pohodě..na tady ten zastaralý názor pedagogové ani psychologové absolutně neberou ohled.

Paní to má půl napůl, i cizích lidí se ptá, kteří dítko neznají. V tomto případě je naprosto na místě postupovat dle narozenin. Já přece netvrdím, že žádné dítě narozené v červenci nemá ve škole co dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1810
4.4.20 12:23
@Bubla Bůčková píše:
Paní to má půl napůl, i cizích lidí se ptá, kteří dítko neznají. V tomto případě je naprosto na místě postupovat dle narozenin.

Tak pokud má takové,,nedostatky", které by mohli komplikovat nástup do školy, tak bych se spíš zaměřila opravdu na tu zralost, i kdyby byl narozen na podzim..pokud jí byl doporučen odklad tak bych tomu věřila. Ona ta škola je fakt záhul pro nezralé dítě, ale nejen 1. třída..může se to táhnout roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48727
4.4.20 12:36

My jsme loni u syna resili odklad. Byl velmi nevyzraly, hravy, nesoustredeny, nechtel spolupracovat. Psycholozky (videla ho jedna ve skolce a jina o 2 mes. pozdeji v poradne) mely stejny nazor. Letos je maly uplne jiny clovek, jemu to opravdu prospelo, ze si rok na skolu pocka.
Je uplne jina prace, kdyz ma delat prac. listy. Je aktivni. Ted bude mit narozeniny. Uz ma vybranou aktovku a doplnky. Neda se koupit momentalne jinak, nez dodani postou nebo osobne vyzvednout u vyrobce, ze to preda venku. Jak veze postak velkou krabici, tak skace radosti, ze to je ta aktovka, ze mu jde darek k narozeninam. Neni, jeste cekame, jestli otevrou ty obchody. Jestli ne, tak budu volat vyrobci, jestli si ji muzu vyzvednout osobne.
Proti lonsku je uplne jiny. Dozdral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 13:02
@Anonymní píše:
Jak daleko je nejbližší přípravná třída? K nám vozí děti i ze sousedního města…pokud ne, tak holt školka a pracovat doma odpoledne. Logopedie, pracovní sešity pro předškoláky, jemná motorika atd.

Přípravná třída je od nás 30 km a oba pracujeme opačným směrem, takže ráno odvézt 30 km tam, 30 km zpátky a 20 km do práce a odpoledne totéž, bohuže to je mimo naše finanční možnosti, když jsme to počítali, tak to byla velká finanční žátež. No a druhý problém je čas. Ranní družina začíná v 7:00 a já musím být v práci taky v 7, manžel v 6:30.

@Kelsey syn chce pracovat. Baví ho to. Je hravý a nesoustředěný, ale to je i sourozenec ve škole. Tam se to podle mě nezlepší.

@Oplatečka právě odklad doporučený nebyl, ale nebyl doporučený ani nástup do školy.

• Nahlásit
  • Citovat
49805
4.4.20 13:04

Záleží v čem všem je problém. Pokud i horší řeč, nesoustředěnost volila bych odklad. my odklad dávali kvůli řeči a ten rozdíl byl vždy dost znát. Pokud by řeč byla ok odklad by neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12994
4.4.20 13:06

V čem je pozadu? Pokud v pozornosti, řeči, motorice a nebo sociálních dovednostech, tak je lepší školka.

Nepotřebuješ žádnou extra předškolní přípravu, potřebuješ aby mu dozrál nervový systém. A to se lépe děje bez zátěže a s trochou nudy. Nuda je pro děti strašně zdravá věc. Nic nezanedbáš, nic neprošvihneš.

Maximálně ho dejte k hasičům, nebo fotbalistům - prostě do nějakého kroužku, kde se bude hýbat a budou tam starší děcka. Ale měl by tam být příčetný trenér/vedoucí, bez tlaku na výkon u takových prťat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.20 13:14

@Ou mám nudící se dítě ve škole a nudou ničí pomůcky, nosí poznámky a špatné známky. Nerada bych, aby se to opakovalo, protože se obávám, že v tomto případě nudu nebude zahánět okousáváním tužek, ale provokováním třídy a zlobením.
Syn už začíná číst. Umí kompletně všechna písmena - velká i malá a pomalu čte slova. Příští rok bude číst plynule.
Emočně je na první třídu zralý dost - podle psycholožky je na tom dokonce lépe než by musel být.
Psycholožka mě právě varovala, že u něj může nuda škodit a může ho demotivovat. To se mi stalo u prvního syna.
Nuda doma je zdravá věc. Dítě se může samo zabavit. Nuda ve škole je silně demotivující záležitost.

• Nahlásit
  • Citovat
12607
4.4.20 13:16

Také zvažují jestli přípravku nebo skolu.
Dcera je červnová.
Paní učitelky ve školce říkali, že na to má jit do školy, je moc šikovná a rychle se učí. Jen je hodně hrava, tíhne ke klučičím hrám, je akční.. a za mě je citové nevyrovnaná. Bohužel PPP nám zrusili, takže nevím co dělat..
90% počítám se školou, ale pořád mě to hloda..zase si říkám, že 4h ve třídě vydrží a pak si bude hrát v družině :nevim: je to těžké rozhodování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama