S čím vám doma pomáhá manžel?

24.9.19 21:26

S čím vám doma pomáhá manžel?

Hezký večer děvčata,
Mám na vás takovou prosbu? Řekněte s čím vám doma pomáhá manžel? Svého muže miluji, pracuje od ponděli do patku od 6 rána a ve 4 je doma…práci ma sem tam fyzicky naročnou…jde o to neuklízí po sobě, nechává po sobě nepořádek, takže vlastně tím že jde do práce a vynese sem tam rano odpad pro něj veškerá pomoc doma končí. Nechci aby doma gruntoval ale máme 5tydení holčičku do toho mam 5leteho syna, takze 2 deti na starost, domacnost, vareni, delaní svacinek a snidani veceri a jeste uklizeni po nem.. unavuje me to a rikam mu to stale dokola… jsem vycerpana, malou vzal jen jednou na prochazku ven, nic nestiham…ja bych po nem chtela at jednou za cas vezme malou ven at ho to ale napadne sameho(neni kojena) at uklidim doma v klidu nebo uvarim na druhy den…at po sobe uklizi (priklad da aspon talir do drezu)… ted jen stojim pred otazkou nejsem nejaka furie? Na ferovku holky? Me uz to prestalo bavit vse bere jako samozrejmost a je mi to lito… :nevim: chapu ze jsem na materske ale zlata robota :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

195
24.9.19 21:30

Hele a řekla jsi mu to narovinu? Oni chlapy vážně nějaký náznaky nechápou. Zkus mu prostě říct, vezmeš zítra prosím malou odpoledne ven, chci tady v klidu uklidit. Stejně tak, můžeš prosím udělat to a to. Jako vím, je to jak s děckem, aje to otrava, ale funguje to a on se třeba i časem nauči něco dělat sám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6220
24.9.19 21:32

Nečekej, až ho to napadne samotného a řekni si o pomoc. Pokud jsi doteď fungovala v domácnosti sama, tak nemůžeš počítat s tím, že ho najednou osvítí a otočí o 180°. Neřeš, jak to mají doma ostatní, tady stejně 90% napíše, jak jim manžel dělá téměř vše a Bůh ví, jak je to ve skutečnosti. Ne nejsi furie, jsi máma po porodu, se kterou cloumají hormony. Normálně si sedněte a promluvte si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
564
24.9.19 21:32

Můj muž doma nikdy nic nedělal. Nechává po sobě svinčík. Je to nicméně pracovitý chlap se srdcem na správném místě, rozhodně žádný nemakačenko - dělá totiž hodně na baráku. Hele, já bych si moc na vašem místě nestěžovala. Nosí peníze? Nosí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 21:33
@Hojuza píše:
Hele a řekla jsi mu to narovinu? Oni chlapy vážně nějaký náznaky nechápou. Zkus mu prostě říct, vezmeš zítra prosím malou odpoledne ven, chci tady v klidu uklidit. Stejně tak, můžeš prosím udělat to a to. Jako vím, je to jak s děckem, aje to otrava, ale funguje to a on se třeba i časem nauči něco dělat sám…

Joooo prave ze porad a dokola… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
24.9.19 21:33

Jinak můj manžel maká na domku, dělá drevo na topení, takže doma moc nepomáhá, jen když si řeknu nebo ho občas něco napadne, ale my máme děti o dost větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 21:39
@me57h píše:
Můj muž doma nikdy nic nedělal. Nechává po sobě svinčík. Je to nicméně pracovitý chlap se srdcem na správném místě, rozhodně žádný nemakačenko - dělá totiž hodně na baráku. Hele, já bych si moc na vašem místě nestěžovala. Nosí peníze? Nosí.

Jak pises dela hodne na baraku dela neco pro vas pro vsechny a asi zrovna nejsem typ zenske ktera bude cely zivot po muzskem uklizet bordel ktery dela a spoleha na me jen proto ze nosi vyplatu… i ja mam sve penize… nemyslim at uklizi doma ale kdyz priklad uspini zachod at to po sobe utre…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1230
24.9.19 21:41

Musíš mu to říct jak malýmu dítěti. Nějaký náznaky většina nechápe. Takže čau, jee ty jsi dneska brzo doma (a že je ve čtyři sakra brzo doma), tady máš kočár, vysavač, mop, seznam na nákup.
Na druhou stranu, vy se neumíte domluvit? U nás chlap chápe, když potřebuju pomoc, od toho jsme manželé a děti jsou obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 21:43
@Netopýr1 píše:
Musíš mu to říct jak malýmu dítěti. Nějaký náznaky většina nechápe. Takže čau, jee ty jsi dneska brzo doma (a že je ve čtyři sakra brzo doma), tady máš kočár, vysavač, mop, seznam na nákup.
Na druhou stranu, vy se neumíte domluvit? U nás chlap chápe, když potřebuju pomoc, od toho jsme manželé a děti jsou obou.

Nene rika ze kdyz ho do toho budu,,nutit,, ze to delat nebude… ze musi chtit sam 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
24.9.19 21:44

Přítel pomůže opravdu se vším. Má i pár úkolů, co jsou „jeho“. Vysává, utírá a uklízí nádobí, já ho umyju. Když se narodil syn, tak dělal opravdu všechno. Já jsem měla malého skoro pořád na rukách. Vytíral, věšel prádlo, atd., dokonce uvařil. Teď už to zase dělám já, ale když ho poprosím, tak to udělá i teď.
Furie určitě nejsi. Promluv si s ním, a klidně bych si řekla, že potřebuješ pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6205

Za mě je to normální, můj muž doma také nic nedělá. Tedy, snese po sobě nádobí na linku nebo ho dá do myčky, svoje oblečení má v poličce (roznošené) nebo dá do koše na špinavé prádlo. Občas vyvenčí psa. Tím jeho aktivity v domácnosti končí. Máme také dvě malé děti. Jaké si to dohodneš, nastavíš a schválíš, takové to budeš mít. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1780
@Ejdrinnka píše:
Nene rika ze kdyz ho do toho budu,,nutit,, ze to delat nebude… ze musi chtit sam 8o

Tak se taky nenut. O vikendu udelej k obedu krupicovou kasi a je to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.9.19 21:45
@sakota píše:
Za mě je to normální, můj muž doma také nic nedělá. Tedy, snese po sobě nádobí na linku nebo ho dá do myčky, svoje oblečení má v poličce (roznošené) nebo dá do koše na špinavé prádlo. Občas vyvenčí psa. Tím jeho aktivity v domácnosti končí. Máme také dvě malé děti. Jaké si to dohodneš, nastavíš a schválíš, takové to budeš mít. :nevim:

Prave ze on neudela. opravdu ani to :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
24.9.19 21:46

No muj chlap taky nosi domu dost penez, dela 12tky denni, nocni a pomaha mu hodne..vzdy pres volno bere malou ven, ne kvuli me, ale proto, ze s ni chce byt..je to preci jeho dcera…chodi temer vzdy na nakup jenom on, ja jen napisu seznam, casto mi i pomuze s nadobim..bordel nenechava, je normalne vychovany, aby si po sobe umel poklidit..ja mu zase na oplatku uvarim, napecu a nekecam, kdyz jde na hokej, na fotbal a u toho do hospody s klukama ;) kazdy normalny chlap by mel zene nabidnout pomoc, kor kdyz jsou ty deti 2…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1019
24.9.19 21:47

@Ejdrinnka Uz otazka „S čím vám doma pomáha manžel?“ je kamen urazu. Zadne pomahani, proste vedeme domacnost spolecne. Ale jak si to kdo zaridi, tak to ma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama