Sama na miminko, dům i život

4
8.12.18 16:57

sama na miminko, dům i život

Ahoj maminky,
momentálně se rozcházím s přítelem se kterým mám 3 měsíční miminko. Nebudu psát důvody, to by bylo na dlouho. Máme spolu dům, hypotéku a tak je přede mnou rozhodnutí co bude dál. Nevím jestli si dům nechat, ale co když na něj nebudu stačit. Na druhou stranu nájmy sou taky nákladný a k tomu bych nejspíš ještě stejně musela platit hypotéku. Je tu některá maminka se zkušeností co zůstala sama s miminkem v domě se zahradou na vesnici dál od města a je spokojená? Díky za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.12.18 17:15

Třeba :lol: já. Předškolák, miminko, dům, hypotéka (nižší než nájem zde obvyklý), celou mateřskou jsem pracovala z domu plus si dodělávala vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
4
8.12.18 17:28
@Anonymní píše:
Třeba :lol: já. Předškolák, miminko, dům, hypotéka (nižší než nájem zde obvyklý), celou mateřskou jsem pracovala z domu plus si dodělávala vzdělání.

Taky mam jeste praci z domu ale nic financne zavratneho. A jak treba resite opravy domu? ..sama to neumim a nevim jestli si budu moc zaplatit treba nekoho kdo to umi. Taky nevim jestli zvladnu udelat drevo na zimu, delal ho chlap a zase kdyz bych si ho koupila hotove, tak to sou zase finance a rodicak maly… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
8.12.18 17:33

Zůstala jsem sama. Na samotě. Hypotéka. Malé dítě. Domek nedodělanej. A 10 koní k tomu. Příjezdovka, co se v zimě neudržuje. Zamrzající voda a exmanžel psychopat, co mě tahal po sociálce a obcházel příbuzenstvo, aby mi vylepšil pověst. Zvládla jsem to. Protože jsem prostě musela. Zvládneš to taky. Důležitý je se nepo.rat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4022
8.12.18 17:46
@jasnahvezda píše:
Zůstala jsem sama. Na samotě. Hypotéka. Malé dítě. Domek nedodělanej. A 10 koní k tomu. Příjezdovka, co se v zimě neudržuje. Zamrzající voda a exmanžel psychopat, co mě tahal po sociálce a obcházel příbuzenstvo, aby mi vylepšil pověst. Zvládla jsem to. Protože jsem prostě musela. Zvládneš to taky. Důležitý je se nepo.rat :)

Smekám :potlesk: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.18 17:50

Co jsem nedávala fyzicky, na to jsem si musela vydělat. Já pracovala na ŽL k mému pracovnímu poměru už před MD/RD, když pochybily finance=než šlo druhé dítko do MŠ, musela jsem zkrátka více snažit po nocích na ŽL, ale to mně nevadilo, je to práce, která mě baví.
Přesně - jak píše @jasnahvezda - hlavně se z toho nepo.rat :mrgreen:
Já to brala, že prostě mám dvě dítka a že zkrátka musím, snažila jsem se ošéfovat :lol: na více frontách - tj. snížit náklady, co to šlo (navíc jsem věděla, že je to na dobu MD/RD), kdy jsem zkrátka s dětma být doma určitě i být chtěla), navýšit příjmy, myslet na buducnost a těšit se :lol: (makat, makat, makat plus i z toho mála jsem se snažila ušetřit). Navíc mě ten čas s dětma i celkem naplňoval, dokázala jsem si to s nimi užít.. Vlastně to byl hezký čas. ;) Plus pocit, že jsem to dala :palec: k nezaplacení!

@Kkeramka
@Kkeramka píše:
Taky mam jeste praci z domu ale nic financne zavratneho. A jak treba resite opravy domu? ..sama to neumim a nevim jestli si budu moc zaplatit treba nekoho kdo to umi. Taky nevim jestli zvladnu udelat drevo na zimu, delal ho chlap a zase kdyz bych si ho koupila hotove, tak to sou zase finance a rodicak maly… :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
15814
8.12.18 17:52

Tak záleží na strašně moc věcech. Jak dlouho hypo platíte, kolik, v jakém je dům stavu, kolik se ti měsíčně sejde peněz, jestli máš možnost pracovat z domu, jestli máš podporu rodiny,.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7121
8.12.18 18:06

Já mohla po rozvodu zůstat v baráku na vesnici, ale radši jsem šla do paneláku do města. Barák byl 100 let starej, takže furt nějaký opravy, topení dřevem, žumpa, sekání trávy,… A kdyby se mi rozbilo auto, tak se ani nedostanu do práce. V paneláku mám klid, žádný opravy a fakt jsem ocenila ústřední topení. První zimu jsem z toho byla vyplesklá, že jsem přišla domů a ono tam bylo TEPLO. :mrgreen: To jsem z baráku nezažila. Když jsem v zimě přišla po půl dni mimo domov, musela jsem si nejdřív zatopit a pak čekat, než se to tam ohřeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1905
8.12.18 18:07

Já se rozešla s mužem, když byly dceři 2 roky, i když už předtím to bylo špatné. Svůj dům, na půlku domu úvěr ze stavebního spoření, do toho patro v rekonstrukci, zahrada, pes. Malá šla do jeslí a já do práce, po zaplacení všeho mi zbývaly asi 4 tisíce. Taky jsem přemýšlela, jestli by nebylo lepší dům prodat a koupit byt. Rodiče byli proti, že když by bylo nejhůř, tak by mi pomohli. Měla jsem ještě práci navíc, k tomu jsem si zapisovala deník vděčnosti, myslela pozitivně, a nakonec v pohodě, ozvala se mi nová poradkyně, že mám ten úvěr blbě nastavený, plat se mi zvednul a já loni dodelala patro. Jsem ráda, že jsem vydržela. Asi mi fakt pomohlo, že jsem byla připravena na to dům prodat, sepsane veškeré náklady. Teď vím, že kdyby něco, tak to zvládnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14633
8.12.18 18:13

Já zůstala s dcerkou 1,5 roku a zvířectvem sice ve svém (ne na hypo), ale nedodelanem domě se zahradou. Do doby skončení RD to bylo krusnejsi, potom už to šlo. Muselo. Hodně praci kolem baráku jsem se naučila, něco pomohli kamaradi, rodina. Dneska už je to 10 let zpátky a je nám tu fajn s novým chlapem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
8.12.18 18:14

Dum mame po rekonstrukci, tu sme nastesti stihli v tehotenstvi..chybi uz jen drobne dodelavky ale kazdopadne zaklad tu je…okna, voda, topeni a dalsi. Smekam teda pred Vami, ktere jste to dali. Ja mam materskou, praci z domu a jeste ZL…vyrabim keramiku ale to se mi teprve rozjizdi, takze vydelana castka take neni velka. No kazdopadne jste me presvedcili, ze zustanu a ono se to vse vyvrbi. Neumim si predstavit zit ve meste. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15814
8.12.18 18:21
@Kkeramka píše:
Dum mame po rekonstrukci, tu sme nastesti stihli v tehotenstvi..chybi uz jen drobne dodelavky ale kazdopadne zaklad tu je…okna, voda, topeni a dalsi. Smekam teda pred Vami, ktere jste to dali. Ja mam materskou, praci z domu a jeste ZL…vyrabim keramiku ale to se mi teprve rozjizdi, takze vydelana castka take neni velka. No kazdopadne jste me presvedcili, ze zustanu a ono se to vse vyvrbi. Neumim si predstavit zit ve meste. :lol:

Přesvědčily? Snad musíš vědět co zvládneš a co ne, že to dalo 5 holek z emimina neznamená vůbec nic, navíc to ani nemusí být pravda. Moje sestřenka taky zůstala sama s dětmi v baráku, přesvědčená jak to zvládne. Za 2 roky byla ráda že ho prodala a šla do paneláku. Šťastná za ústřední topení, bydlení ve městě a že nemusí dělat dětem taxíka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14633
8.12.18 18:21
Já zůstala s dcerkou 1,5 roku a zvířectvem sice ve svém (ne na hypo), ale nedodelanem domě se zahradou. Do doby skončení RD to bylo krusnejsi, potom už to šlo. Muselo. Hodně praci kolem baráku jsem se naučila, něco pomohli kamaradi, rodina. Dneska už je to 10 let zpátky a je nám tu fajn s novým chlapem.
@Kkeramka píše:
Dum mame po rekonstrukci, tu sme nastesti stihli v tehotenstvi..chybi uz jen drobne dodelavky ale kazdopadne zaklad tu je…okna, voda, topeni a dalsi. Smekam teda pred Vami, ktere jste to dali. Ja mam materskou, praci z domu a jeste ZL…vyrabim keramiku ale to se mi teprve rozjizdi, takze vydelana castka take neni velka. No kazdopadne jste me presvedcili, ze zustanu a ono se to vse vyvrbi. Neumim si predstavit zit ve meste. :lol:

Vyvrbi ;)
Já taky přemýšlela jít do paneláku, ale je tu tak hezky a musela bych se zbavit zvířat (psi, kočka, drůbež atd.). Naštěstí jsem se rozhodla pro tu složitější, ale hezčí cestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.12.18 18:43

Já Ti úplně rozumím ;)
Já jsem tak nějak neměla čas a prostor a energii :lol: navíc, aby mě vůbec napadlo, že to nedám. Ale byla jsem ráda, když jsem prostřednictvím třeba i toho ;) Emimina zjistila, že takových je, co to daly :lol: Uf, to ale u mě uběhlo vody od té doby.
A jasně, u mě také hrálo roli, že mám k místu, domu, zahradě.. citový vztah, také jsem tu měla a mám zvěřinec. Jasně, je to starost navíc, ale i motivace :srdce: Hodně mě to nakopávalo, píšu si celý život deník, moc ráda si v něm zpětně čtu, včetně tohoto času.

@Kkeramka
@Kkeramka píše:
  • Nahlásit
  • Citovat
4
8.12.18 20:56

Rozhodne necekam, ze to bude lehka cesta ale myslim, ze zvladnout se to da..musi. Jen sem asi chtela slyset to, ze sem se uplne nezblaznila zustat s malym miminkem v baraku sama a, ze nas je vic :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama