Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@ABRILL no jenže on si dává pozor
… a navíc intenzita sexu se u nás rapidně snížila a taky si myslím, že v mém věku to nepůjde tak snadno… my se o to na podzim snažili 4 měsíce a nešlo to, dokonce mi slíbil, že mi koupí kočárek, který jsem si vybrala
… jenže pak dostal strach a rozmyslel si to… myslím že bez IVF neotěhotním ![]()
Ahoj, tahle diskuze není pro mně, ale přeci jenom, nedá mi to, vás povzbudit
takže děvčata- v žádném případě nevěřte poučkám typu-ve čtyčiceti, pokud žena kouří a blebleble, je šance téměř nulová. Není to pravda, mám kolem sebe maminky od 38-41, co maj normálně děti a normálně otěhotněly(až na jednu)ta je uměle. Já sama první půlku života jsem prokouřila a druhou jsem brala antiko. A v pohodě, máme rok a půl holčičku, je mi 41. Spíš sondujte v rodinách neboť pořekadlo „Jaká matka taká Katka“v tomto případě sedí. Menstruace, plodnost ženy, klimakterium bývá zděděna po matkách. Není to pravidlo, ale je to častý. Mějte se krásně a tfuj tfuj ať se zadaří…
![]()
Tak u nás jsou lidi i materiál, ale mám problém dítě donosit bohuřel, těhotním v podstatě bez problémů…
tedy zatím
už se zase začínáme snažit a věřím, že tentokrát to za pomoci Fraxiparynu vyjde
![]()
Držim pěsti
naše sousedka tohle zažila 5 krát. Pak řekla, že to zkusí naposledy a když to nevyjde, tak si pořídí psa. Vyšlo to. Abych to upřesnila, v roce 1992 porodila holčičku, pak 5 krát nic a po šesté zase holčičku. byla na různých vyšetřeních atd…a bylo jí řečeno, že nemůže mít kluky…jo ta příroda je tajemná
držim pěsti všem dámám ![]()
To časové omezení dokdy to zkoušet je na nic. Taky jsem si dala s manželem nějaký termín do kdy těhotenství musí vyjít a když se nedaří jsem z toho špatná.
@bessy píše:
Držim pěstinaše sousedka tohle zažila 5 krát. Pak řekla, že to zkusí naposledy a když to nevyjde, tak si pořídí psa. Vyšlo to. Abych to upřesnila, v roce 1992 porodila holčičku, pak 5 krát nic a po šesté zase holčičku. byla na různých vyšetřeních atd…a bylo jí řečeno, že nemůže mít kluky…jo ta příroda je tajemná
držim pěsti všem dámám
já mám doma páreček a teď to byly 3× holky tak nevím
u mě je to jednoznačně věk pravit gynekolog a taky to prý může být nějkou malfomací krve tak jsem byla vyslaná na hematologiji i jsem si teď naposled píchala ty injekce do břích, ale už jsme začali pozdě, plod už byl skoro 14 dní pozadu a nakonec zaser zamlkl… tak nějak tomu dávám taky poslední šanci právě za pomocí těch injekcí, tak že pokud se zadaří tak píchám hned jakomila najdu // už mám doma pro jistotu prvních 10 dávek
![]()
Příspěvek upraven 30.05.12 v 22:04
@janninas píše:
To časové omezení dokdy to zkoušet je na nic. Taky jsem si dala s manželem nějaký termín do kdy těhotenství musí vyjít a když se nedaří jsem z toho špatná.
tak my ho už nekolikrát posunuli a tentokrát v podtatě na neurčito ![]()
Když jsem před rokem skončila s AK, myslela jsem, že to půjde hned, ale první menzes jsem dostala až po půl roce, pak ta další byla silná a dlouhá, takže po pročtení různých diskuzí mám za to, že to bylo těhotenství, které nevyšlo, teď se mi vše ustálilo, ale nedaří se. Chtěla jsem otěhotnět bez pomocí doktorů, protože, když jsem se ptala svého gynekologa, jestli jsem vpořádku a můžem se pokusit o dalšího jedináčka, díval se na mě jako na potrefenou starou husu, které se před přechodem vzbouřily hormony. Ale teď to vidím tak, že budu muset…
nic si prosímtě z toho doktora nedělej
to já mám naštěstí fajn gynekologa…když jsem se ho ptala na názor,tak povidal,že jeho měla maminka,když ji šlo na 43rok a necitíl se nějaký ochuzený a když se na to žena cítí,proč ne
mám děti z předchozího manželství a nynější manžel má špatné spg,tak jsme podstoupili ivf,to se nezadařilo,pak ket,to máme 18měsíčního budulínka a ted zkoušíme nativ.je to minimálka a o dost levnější
taky jsem si říkala,že jestli neotěhotním do 41r.tak pak už nechcu…ale …
zkoušíme…i když si říkám,že jestli se to nepovede,tak už dál nejedu…ale nevím,touha je silnější
tak uvidíme ![]()
@bessy Ahojky
hezky napsáno.Mám kámošku co zkoušela ivf od 35 let a Terka se jí narodila v 45letech..dneska řeší ještě 2 mrazáčky..nechtějí je tam nechat a doktoři jí nakopli at to zkusí.Tak proč né,že jo??? Pokud je zdravá a i doktoři k tomu dali souhlas tak bych do toho šla abych si pak nemusela vyčítat,že jsem je nechala zlikvidovat
![]()
@bezuška píše:
@ABRILL no jenže on si dává pozor… a navíc intenzita sexu se u nás rapidně snížila a taky si myslím, že v mém věku to nepůjde tak snadno… my se o to na podzim snažili 4 měsíce a nešlo to, dokonce mi slíbil, že mi koupí kočárek, který jsem si vybrala
… jenže pak dostal strach a rozmyslel si to… myslím že bez IVF neotěhotním
Vy už máte děti??? Proč se toho tak bojí?? No nemusíš jít hned na ivf..zkoušet si dělat ovulační testy a nebo zkus třeba utrogestan..jsi už starší a ovulace nemusí být každý měsíc a progesteron by to chtělo taky trochu nakopnout ![]()
hezké ráno ![]()
@bezuška ještě bych to s ním probrala… zatím ho nechej být a ty se poraď s doktorem ke ketrému chodíš. Měli by jste začít pěkně od začátku a jako první by ti měl vzít krev na hormonální profil ať víš zda to ještě půjde pak by mohl udělat i odběry na ovariální zásobu to je první krok…
pak by tě měl posvat na ultrazvuk cca v polovině cyklu a mrknout na vaječníky zda se tvoří folikuly a probéíhá ovulace… snad ještě odběr štit na štitnou žlázu jestli i tam je vše v pořádku a až budeš vědět že ano tak t proběr s miláčkem a uvidíš zda se povede, jsou i možnosti jako například clostrbegit který stimuluje veječníky a pod konrolou gynekology a s pomocí pregnylu je možno uhlédat ovulaci
pokud se chceš zeptat tak se ptej vším jsem si prošla
![]()