Týdenní miminko – nevím si rady

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.6.22 06:09

Týdenní miminko,nevím si rady

Lidí, už jsem zoufalá…prosím o rady. Máme doma týden staré miminko. Neustále pláče a nejde utišit… nejhorší je večer uspávání, ale i přes den je jeho chování stejné. Vlastně dneska jsme do od večera ještě neuspali :( Blízkost naší evidentně nepotřebuje, nebo to nepomáhá. kroutí se odtahuje, se mava ručičkami a vzteká se. Prdíky nevím, ještě to nepoznám. Ale na uvolňující pozice žádné zlepšení. Tak nevím.
Plně kojime. v porodnici, vždy odpadl po kojení a spal, nyní se po odpojení prsu probere a nastane pláč 😭. Ten neustává, mazlení, chování, houpání nepomáhá. Jediné co chce mít prso v puse. A nebo dudlík, ovšem dudlík mu vypadáva a jeho to ještě víc irituje. A opravdu vypadá pořád. presto že už spí a dudlík vypadne, hned se probere a jede se na novo.. :(
Máme za sebou třetí bezesnou noc :,( a vlastně i den. nemáte někdo zázračné rady? Zkoušela jsem kapesníčkem přes obličejik hladit, také nic. Nebo zda nemá nějaký problém?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28561
29.6.22 06:17

Tak jestli chce mít prso v puse, tak kojit co to dá no :nevim: neusne s tebou, nebo vedle tebe při kojení v leže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
29.6.22 06:26

Nahrát bříško - v dm mají malý polstarek do mikrovlnky. Zkusila bych espumisan na prdy. Na spani jezdit s kočárkem, navázat do šátku. Spani na hrudníku. Kdyby jsi byla někde z Prahy 9 nebo okolí tak bych se klidně stavila s tím šátkem na vyzkoušení.

Příspěvek upraven 29.06.22 v 06:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
29.6.22 06:27

U nás nepomohlo vůbec nic, první měsíce byly naprosto šílený, v každém období prostě něco, když dcera povyrostla do sedmého měsíce, tak zas strašně pištěla a ječela, to postupně přecházelo v amoky a vzteky. Nevím no, jestli bych měla znovu dítě, kdybych mohla vrátit čas a věděla, že bude tak náročná. No teď ji jsou 4 a jako je fakt, že už je to o 200% lepší, protože už ji zůstalo jen urputný vztekání.
Držím pěsti a přeji pevné nervy minimálně na několik měsíců, ale přežít se to dá :-D já k tomu zvládla ani ne o rok později další mimino. Děti mají 3 a 4, super to začalo být až s mým nástupem zpět do práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:31
@pikola píše:
Tak jestli chce mít prso v puse, tak kojit co to dá no :nevim: neusne s tebou, nebo vedle tebe při kojení v leže?

S prsem tak napůl usne, ale jak ho odpojím, je to nanovo 8o :think: ale nemá to dlouhé trvání. Třeba za 5 min se zase probere, možná ani to ne.

Příspěvek upraven 29.06.22 v 06:37

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:35
@hospodki píše:
Nahrát bříško - v dm mají malý polstarek do mikrovlnky. Zkusila bych espumisan na prdy. Na spani jezdit s kočárkem, navázat do šátku. Spani na hrudníku. Kdyby jsi byla někde z Prahy 9 nebo okolí tak bych se klidně stavila s tím šátkem na vyzkoušení.Příspěvek upraven 29.06.22 v 06:28

Bohužel nejsem :,( a jak ho pak z šátku prendam do postýlky? To bude stejné,, ne?
Jinak šátek satek zatím nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
K92
1302
29.6.22 06:36

Tak neodpojovat… je to instinkt, hlídá si tě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:40
@K92 píše:
Tak neodpojovat… je to instinkt, hlídá si tě.

To neusnu, tahá mi za bradavku a myslím že ji takhle odrovna. A budu máma dudlík :??

• Citovat
  • Nahlásit
41
29.6.22 06:40

Pokud hodne mava rucickama, co zkusit pevne zavinout aby s nimi nemohl hybat? Na internetu je hodne navodu, jak bezpecne na to :hug: kamaradka na tom byla podobne, zavinovani ji zachranilo. Jeji syn tak spal mnohem lip az do 8. mesice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
29.6.22 06:44

Mám takovou zavinovačku úplně novou na ty nejmenší děti, jestli chceš, můžu ti ji poslat. Nic za ni nechci. Třeba by to pomohlo. Jinak bych ještě zkusila rektální rourku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7489
29.6.22 06:46
@Anonymní píše:
Bohužel nejsem :,( a jak ho pak z šátku prendam do postýlky? To bude stejné,, ne?
Jinak šátek satek zatím nemám.

Tak zkus lokální nosici skupinu na fb. Ono paradoxně když se dítě nevyspi a pak se pretahne, tak i další spánek je na prd a cykli se to. U nás je často odpoledne taky špatný, mala má 4 týdny, ale je to druhé dítě. Dudlík taky nechce, ale ježdění s kočárkem nebo privazani na tělo zabira vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:46

Dříve po kojení fakt spal třeba tři hodiny. V porodnici. Včera přes den ještě pospával lehce o to horší byla noc a večer. Ale cítím, že se to každým dnem horší a horší, :roll:
Nevím zda ho přes ten den nějak budit, aby v noci spal třeba? Ne že by tedy spal, ale o dost víc než v noci. Ten dudlík by mu stačil, i když je s ním takový bdělejší. Ale prostě pořád vypadává.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:49
@Tessa86 píše:
Pokud hodne mava rucickama, co zkusit pevne zavinout aby s nimi nemohl hybat? Na internetu je hodne navodu, jak bezpecne na to :hug: kamaradka na tom byla podobne, zavinovani ji zachranilo. Jeji syn tak spal mnohem lip az do 8. mesice

Zkoušela jsem tu swaddler zavinovacku, a také bez efektu. Nohama se z ní stejně dostal ven. A řev pokracoval. V ní jsme ji zkoušeli uspat včera 8o

Příspěvek upraven 29.06.22 v 06:51

• Citovat
  • Nahlásit
4347
29.6.22 06:51

A nemá hlad? Při tom kojení spí, nebo má nějakou fázi kdy vidíš, respektive slyšíš, že to teče a že polyká? Pokud jo a jsi si jistá, že to není hladem, zkus to pevné zavinutí (swaddleme třeba), u náa pomohlo. Jinak zdraví matka dudlík - vždycky jsem to odsuzovala, první dcera milovala dudlíky. A pak se mi narodila druhá, která dudlíky z duše nenávidí, ale dudlá stejně ráda :mrgreen: má deset měsíců, přes den nedudlá, v noci jo - i za cenu zad v háji spí se mnou a dudlá se celkem samoobslužně. Jinak bychom se opravdu nevyspaly (vyzkoušeno).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.6.22 06:55
@Lily Evans píše:
A nemá hlad? Při tom kojení spí, nebo má nějakou fázi kdy vidíš, respektive slyšíš, že to teče a že polyká? Pokud jo a jsi si jistá, že to není hladem, zkus to pevné zavinutí (swaddleme třeba), u náa pomohlo. Jinak zdraví matka dudlík - vždycky jsem to odsuzovala, první dcera milovala dudlíky. A pak se mi narodila druhá, která dudlíky z duše nenávidí, ale dudlá stejně ráda :mrgreen: má deset měsíců, přes den nedudlá, v noci jo - i za cenu zad v háji spí se mnou a dudlá se celkem samoobslužně. Jinak bychom se opravdu nevyspaly (vyzkoušeno).

Při kojení právě spí a usíná. Tak jako dřív. Ano slyším že poliká, po nějaké dobe pak už ne, ještě mu prso domacknu, aby se fakt napil hodně. On pije, vše vypadá na spánek, pak ho odpojím, položím a jede se nanovo :,(

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat