Unesené Češky v Pakistánu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
87
30.10.13 21:35

Při videu jsem se rozbrečela. Je mi jich líto a přeju jim a jejich rodinám brzký návrat. Snad to dobře dopadne. Nejsem naivní, vím co únosci požadují, jen jim moc přeju, aby to byl brzy už jen špatný sen.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3244
30.10.13 21:37

@Burj Chalifa přesně tak, do Keni se běžně jezdí a najednou tohle. My jsme to taky měli v plánu, tohle mě trošku vyděsilo a řekli jsme si, že raději Afriku teď pokoušet nebudeme :) Ale prostě ve světě to holt vře, koho by napadlo, že bude takový masakr v Bostnu nebo co třeba Londýn v roce 2005…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.13 21:39

Celou diskuzi jsem necetla, jen 5 prvnich stranek. Muj manzel je Pakistanec, takze o te zemi hodne vim. Holky jsou drzeny na pakistansko-afganske hranici v horach. Manzel mi na rovinu rekl hned ze zacatku, ze pakistanska armada je zachranovat nepojede. Oblast je nebezpecna, tezko dostupna a vubec cela situace je v dane oblasti znacne komplikovana. On sam by se do oblasti, kterou holky cestovaly nikdy nevydal. Pro zeny je toto,,bezpecne'' pouze v burce. Holky maji sanci byt propusteny pouze, propus-li USA lekarku, kterou unosci pozaduji jako vymenu. Ja bych zase tak beznadejne nevidela. USA potrebuje pomoc ceskych vojaku-specialistu v Afganistanu, cimz nemohou celou situaci jen tak smest ze stolu. Bohuzel to cele muze trvat dlouho.
Holka se nic zleho nedeje. Islam prikazuje chovat zeny v ucte, i kdyz jsou jen zajatkyne. Problem je kazdopadne voda. Pro holky muze byt zdrojem vleklych zacivacich potizi, cimz jedna zjevne trpi.
Pakistanska vlada s ceskou stranou spolupracuje. Vic nez dela, proste delat nemuze. Je to vse o vysoke politice a hre,,kdo z koho''. :,(
Pevne verim a modlim se za holciny, aby se brzy vratily domu zive a zdrave!!! :hug:

  • Citovat
  • Upravit
1336
30.10.13 21:40

@tanik1912 ale jo..jen jé cestování a cestování…pokud mám rozum zaplatím si poznávací zájezd že všemi blá bla bla jistotami…a nevezmu prostě jentak batoh a nevydam se na takovou šílenou dobrodružnou cestu…mám takovou sestrenici takže vím o cem mluvím…momentálně má zlomenou stehenní kost protože se snažila horolezcit v nějaké takovéto zemi…3..měsíce doma s brekem…no co až se uzdraví pojede zase…hlavně že si to užije…doufám že jednou nebude sama takové video posílat i naší rodině

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36504
30.10.13 21:41
@barca77 píše:
@Burj Chalifa přesně tak, do Keni se běžně jezdí a najednou tohle. My jsme to taky měli v plánu, tohle mě trošku vyděsilo a řekli jsme si, že raději Afriku teď pokoušet nebudeme :) Ale prostě ve světě to holt vře, koho by napadlo, že bude takový masakr v Bostnu nebo co třeba Londýn v roce 2005…

Kdyby něco, mám kontakt na skvělého levného místního průvodce, napiš SZ.Je tam nádherně!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.13 21:41
@Anonymní píše:
Celou diskuzi jsem necetla, jen 5 prvnich stranek. Muj manzel je Pakistanec, takze o te zemi hodne vim. Holky jsou drzeny na pakistansko-afganske hranici v horach. Manzel mi na rovinu rekl hned ze zacatku, ze pakistanska armada je zachranovat nepojede. Oblast je nebezpecna, tezko dostupna a vubec cela situace je v dane oblasti znacne komplikovana. On sam by se do oblasti, kterou holky cestovaly nikdy nevydal. Pro zeny je toto,,bezpecne'' pouze v burce. Holky maji sanci byt propusteny pouze, propus-li USA lekarku, kterou unosci pozaduji jako vymenu. Ja bych zase tak beznadejne nevidela. USA potrebuje pomoc ceskych vojaku-specialistu v Afganistanu, cimz nemohou celou situaci jen tak smest ze stolu. Bohuzel to cele muze trvat dlouho.
Holka se nic zleho nedeje. Islam prikazuje chovat zeny v ucte, i kdyz jsou jen zajatkyne. Problem je kazdopadne voda. Pro holky muze byt zdrojem vleklych zacivacich potizi, cimz jedna zjevne trpi.
Pakistanska vlada s ceskou stranou spolupracuje. Vic nez dela, proste delat nemuze. Je to vse o vysoke politice a hre,,kdo z koho''. :,(
Pevne verim a modlim se za holciny, aby se brzy vratily domu zive a zdrave!!! :hug:

Islam prikazuje chovat zeny v ucte??? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

  • Citovat
  • Upravit
36504
30.10.13 21:43
@Anonymní píše:
Celou diskuzi jsem necetla, jen 5 prvnich stranek. Muj manzel je Pakistanec, takze o te zemi hodne vim. Holky jsou drzeny na pakistansko-afganske hranici v horach. Manzel mi na rovinu rekl hned ze zacatku, ze pakistanska armada je zachranovat nepojede. Oblast je nebezpecna, tezko dostupna a vubec cela situace je v dane oblasti znacne komplikovana. On sam by se do oblasti, kterou holky cestovaly nikdy nevydal. Pro zeny je toto,,bezpecne'' pouze v burce. Holky maji sanci byt propusteny pouze, propus-li USA lekarku, kterou unosci pozaduji jako vymenu. Ja bych zase tak beznadejne nevidela. USA potrebuje pomoc ceskych vojaku-specialistu v Afganistanu, cimz nemohou celou situaci jen tak smest ze stolu. Bohuzel to cele muze trvat dlouho.
Holka se nic zleho nedeje. Islam prikazuje chovat zeny v ucte, i kdyz jsou jen zajatkyne. Problem je kazdopadne voda. Pro holky muze byt zdrojem vleklych zacivacich potizi, cimz jedna zjevne trpi.
Pakistanska vlada s ceskou stranou spolupracuje. Vic nez dela, proste delat nemuze. Je to vse o vysoke politice a hre,,kdo z koho''. :,(
Pevne verim a modlim se za holciny, aby se brzy vratily domu zive a zdrave!!! :hug:

využívám možnost a ptám se zasvěcence - pokud únosci nedosáhnou výměny za teroristku, je možné, že by slevili a vzali si alespoň výkupné? Jak se říká místo holuba na střeše toho vrabce v hrsti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
16666
30.10.13 21:45
@gina76 píše:
@tanik1912 ale jo..jen jé cestování a cestování…pokud mám rozum zaplatím si poznávací zájezd že všemi blá bla bla jistotami…a nevezmu prostě jentak batoh a nevydam se na takovou šílenou dobrodružnou cestu…mám takovou sestrenici takže vím o cem mluvím…momentálně má zlomenou stehenní kost protože se snažila horolezcit v nějaké takovéto zemi…3..měsíce doma s brekem…no co až se uzdraví pojede zase…hlavně že si to užije…doufám že jednou nebude sama takové video posílat i naší rodině

ja mam taky takovou sestrenici. prazdniny stravila v Kambodzi… jejda, ale prece nemuzes nekomu zakazovat aby nekam cestoval… fajn, tobe se to nelibi, tak jezdis k mori, ale pokud to nekoho bavi, at si jezdi. myslim, ze kazdy kdo tam jede sice pocita s tim, ze se neco muze stat, ale nikoho vlastne ani nenapadne, ze by mohl byt jeden z tech, kterym se to opravdu stane..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3244
30.10.13 21:45

@Burj Chalifa zapamatuju si a až budeme plánovat, dám vědět, děkuju :) Ale osobně preferuju mírumilovnou jihozápadní Asii, tam jsem se vždycky cítila bezpečně, v ‚divočejší‘ části Afriky jsem byla jen v JAR a okolních republikách a ač to byla nádhera, tak sama večer po ulici bych tam prostě nešla, ale např. ve Vietnamu mi to ani nepřišlo

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.13 21:46
@Anonymní píše:
Islam prikazuje chovat zeny v ucte??? :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

JJ, ma draha. Koran dokonce rika, ze muz ma chovat svou zenu jako kralovnu. Dokonce existuje novinarka, ktera byla take unesena. Po propusteni konverovala k islamu. http://en.wikipedia.org/…vonne_Ridley

  • Citovat
  • Upravit
3244
30.10.13 21:50
@gina76 píše:
@tanik1912 ale jo..jen jé cestování a cestování…pokud mám rozum zaplatím si poznávací zájezd že všemi blá bla bla jistotami…a nevezmu prostě jentak batoh a nevydam se na takovou šílenou dobrodružnou cestu…mám takovou sestrenici takže vím o cem mluvím…momentálně má zlomenou stehenní kost protože se snažila horolezcit v nějaké takovéto zemi…3..měsíce doma s brekem…no co až se uzdraví pojede zase…hlavně že si to užije…doufám že jednou nebude sama takové video posílat i naší rodině

tak my jsme byli s manželem s batohem po Borneu a bylo to naprosto v pohodě, na cestě jsme potkali spoustu dalších batůžkářů, vylezli jsme na čtyřtisícovou Mount Kinabalu… a zážitky máme na celý život. Proč by někdo musel vyžívat jen naplánovaných turistických cest? Až někdo nabourá cestou do Chorvatka budeš říkat co?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.10.13 21:50
@Burj Chalifa píše:
využívám možnost a ptám se zasvěcence - pokud únosci nedosáhnou výměny za teroristku, je možné, že by slevili a vzali si alespoň výkupné? Jak se říká místo holuba na střeše toho vrabce v hrsti?

Manzel rika, ze to opravdu nevi. :nevim: S takovou alternativou nikdo ted nepocita. V dnesnich zpravach v Pakistanu se objevila dnes take zprava o unesenych Ceskach a o tom, ze se o jich propusteni vyjednava.

  • Citovat
  • Upravit
36504
30.10.13 21:51
@barca77 píše:
@Burj Chalifa zapamatuju si a až budeme plánovat, dám vědět, děkuju :) Ale osobně preferuju mírumilovnou jihozápadní Asii, tam jsem se vždycky cítila bezpečně, v ‚divočejší‘ části Afriky jsem byla jen v JAR a okolních republikách a ač to byla nádhera, tak sama večer po ulici bych tam prostě nešla, ale např. ve Vietnamu mi to ani nepřišlo

Byla jsem na Bamburi beach nad Mombasou, do ulice jsem večer taky nešla chodila v doprovodu svého hodného zlatého místního průvodce, ten věděl kam ano, kam ne. V Thajsku nebo Emirátech i sama večer, žádný problém. Tam je v noci plno lidí, žije se a baví na ulicích až do rána.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
nepř. mišanila
30.10.13 21:52
@tanik1912 píše:
ja mam taky takovou sestrenici. prazdniny stravila v Kambodzi… jejda, ale prece nemuzes nekomu zakazovat aby nekam cestoval… fajn, tobe se to nelibi, tak jezdis k mori, ale pokud to nekoho bavi, at si jezdi. myslim, ze kazdy kdo tam jede sice pocita s tim, ze se neco muze stat, ale nikoho vlastne ani nenapadne, ze by mohl byt jeden z tech, kterym se to opravdu stane..

Taky myslím…
Já mám takového bratrance :) byl v Iránu, Pákistánu, Indii, na Sibiři a žije…teď už má děti, tak jezdí jen po Evropě. Manžel už 25 let horolezí po kopcích a neměl ještě zlomený ani prstík.
Cestování samo o sobě je rizikové, ono stačí už jen to Chorvatsko, slovenské hory, nebo lyžování v rakouských alpách. Tolik čechů se tam ročně utopí, spadne z kopce při procházce, zabijou se na dálnici cestou tam neb zpět, nebo se zmrzačí na sjezdovce, těch rizik je hodně…to by člověk musel opravd jen sedět doma a i tady tě může zabít nějaký pomatenec na sídlišti.

Za nerozum a riskování považuju jezdit do opravdu nebezpečných zemí světa jako jsou některé Africké státy, Afghánistán a další, ale v mnohých jiných je to otázky spíš smůly.

  • Citovat
  • Upravit
36504
30.10.13 21:53
@barca77 píše:
tak my jsme byli s manželem s batohem po Borneu a bylo to naprosto v pohodě, na cestě jsme potkali spoustu dalších batůžkářů, vylezli jsme na čtyřtisícovou Mount Kinabalu… a zážitky máme na celý život. Proč by někdo musel vyžívat jen naplánovaných turistických cest? Až někdo nabourá cestou do Chorvatka budeš říkat co?

Barčo, nechceš založit exoticko-cestovatelské téma? Borneo je Indonézie, že, tam jsem taky byla - Bali, Jáva, co si vyměnit zážitky, rady na cestu. Docela mi to tu chybí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová