Vyzvednutí dítěte ze školky

Napsat příspěvek
Velikost písma:
101928
4.4.23 13:27
@Anonymní píše:
Dobře. A ti pak postupují jak?

Vím, jak se tak nějak postupuje, když rodič bere drogy nebo holduje alkoholu.

Bohužel není moc informací o tom, co orgány dělají v případě zdravotních obtíží rodiče.

Jak se tu někdo ptal jaká je moje prognóza, tak jenom řeknu, že všelijaká. Skeny mozku mám čisté, jako další vyšetření tohoto druhu. A dokud se mi něco vyloženě neobjeví jako třeba nádor, tak to nikdo nechce řešit. Nicméně, jsem indikovana na ty kontrolní skeny chodit každý rok.

No, v principu úplně stejne, jako když bere drogy… Proste pokud je ve stavu, kdy neni schopen se o dite postarat a ani neni schopen zajistit peci nekym jinym on, tak muze jit dite do nahradni pece.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3998
4.4.23 13:28
@Anonymní píše:
Dobře. A ti pak postupují jak?

Vím, jak se tak nějak postupuje, když rodič bere drogy nebo holduje alkoholu.

Bohužel není moc informací o tom, co orgány dělají v případě zdravotních obtíží rodiče.

Jak se tu někdo ptal jaká je moje prognóza, tak jenom řeknu, že všelijaká. Skeny mozku mám čisté, jako další vyšetření tohoto druhu. A dokud se mi něco vyloženě neobjeví jako třeba nádor, tak to nikdo nechce řešit. Nicméně, jsem indikovana na ty kontrolní skeny chodit každý rok.

police prošetří jestli nejde o trestní čin a předá OSPOD. V případě akutního ohrožení OSPOD musí podat předběžné opatření a soud rozhodne, co je v zájmu dítěte. Jinak s Tebou OSPOD bude spolupracovat na zajištění péče o dítě a jeho zájmu to může být převzetí do péče druhým rodičem, někoho z rodiny nebo dočasná pěstounská péče. Třeba u psychiatrického onemocnění, kde je předpoklad další ataky a nutnost hospitalizace se domlouvá pěstounská péče na přechodnou dobu. To řešení má hodně proměnných, Tvůj zdravotní stav, prognóza onemocnění a taky určitě speciální potřeby dítěte.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.4.23 13:57
@lamicina píše:
police prošetří jestli nejde o trestní čin a předá OSPOD. V případě akutního ohrožení OSPOD musí podat předběžné opatření a soud rozhodne, co je v zájmu dítěte. Jinak s Tebou OSPOD bude spolupracovat na zajištění péče o dítě a jeho zájmu to může být převzetí do péče druhým rodičem, někoho z rodiny nebo dočasná pěstounská péče. Třeba u psychiatrického onemocnění, kde je předpoklad další ataky a nutnost hospitalizace se domlouvá pěstounská péče na přechodnou dobu. To řešení má hodně proměnných, Tvůj zdravotní stav, prognóza onemocnění a taky určitě speciální potřeby dítěte.

Starají se ti dočasní pěstouni i o postižené děti? Bohužel jsem slyšela, že si děti s nějakou diagnózou jaksi nikdo nechce brát a často končí právě v ústavech, které se teď hojně ruší. :nevim:

Kdo se postará o dítě, pokud rodič bude účasníkem autonehody a skončí v nemocnici na přístrojech?

  • Citovat
  • Upravit
101928
4.4.23 14:13
@Anonymní píše:
Starají se ti dočasní pěstouni i o postižené děti? Bohužel jsem slyšela, že si děti s nějakou diagnózou jaksi nikdo nechce brát a často končí právě v ústavech, které se teď hojně ruší. :nevim:Kdo se postará o dítě, pokud rodič bude účasníkem autonehody a skončí v nemocnici na přístrojech?

No, ve většině rodin druhy rodic ci nejaci další pribuzni. No a v tech zbylych, docasni pestouni, klokanem nebo detsky domov.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3998
4.4.23 14:43
@Anonymní píše:
Starají se ti dočasní pěstouni i o postižené děti? Bohužel jsem slyšela, že si děti s nějakou diagnózou jaksi nikdo nechce brát a často končí právě v ústavech, které se teď hojně ruší. :nevim:Kdo se postará o dítě, pokud rodič bude účasníkem autonehody a skončí v nemocnici na přístrojech?

ano dočasní pěstouni jsou profesionálové, takže berou/musí brát i dítě s postižením, oni si děti nevybírají, to jim vybírá místně příslušný krajský úřad, kde jsou registrováni. Samozřejmě ale záleží na míře postižení, ale to už jsem ti psala. A postup je stejný i u nehod, hledá se prvně v rodině (druhý rodič, pak širší rodina) a pak jsou na řadě teprve instituce. A ústavy se neruší pouze transformují. Nejlepší by bylo, abys zodpovědně rovnou vstoupila do jednání s OSPODem a na zhoršení Tvého stavu, neslučitelného s bezepčnou péčí o nezletilé se připravila předem. Budou pro Tebe mít konkrétní informace z regionu o všech možnostech.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3998
4.4.23 14:56
@Anonymní píše:
Starají se ti dočasní pěstouni i o postižené děti? Bohužel jsem slyšela, že si děti s nějakou diagnózou jaksi nikdo nechce brát a často končí právě v ústavech, které se teď hojně ruší. :nevim:Kdo se postará o dítě, pokud rodič bude účasníkem autonehody a skončí v nemocnici na přístrojech?

Pracovně jsem třeba byla v kontaktu s klientkou, která měla psychiatrické onemocnění vážnějšího charakteru a hodně somatických potíží vyžadující časté hospitalizace k tomu. Otec dítěte nefunkční respektive ve výkonu trestu a ano OSPOD s ní spolupracoval preventivně na zajištění péče o dítě v době akutního zhoršení zdrav. stavu. Zároveň byl nařízen soudní dohled, takže to pro klientku mělo charakter povinnosti, sama nebyla schopna adekvátně posoudit vážnost potítží. A tam se to povedlo dobře, děcko bylo po dobu hospitalizace u dočasných pěstounů, kde se byli podívat s mamkou ještě, když „bylo dobře“, aby dítě nemělo totální šok z akutní krize a ještě neznáma. A povedlo se to pěkně, po dobu hospitalizace byla u dočasných pěstounů v místě školky a později školy (speciální MŠ i ZŠ) a po stabilizaci stavu a párkrát i po dobu operace a následné rekonvalescence se vracela domů do péče matky. Dítko to bralo podobně jako, když by se starala teta z rodiny, protože mamka nemohlo. Tak fajn řešení pro dítě i pro matku a zároveň z pohledu společnosti bezpečné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1008
4.4.23 19:30

Odkud jsi?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.23 00:06
@KaZeAd píše:
Odkud jsi?

Západočeský kraj.

  • Citovat
  • Upravit
77421
5.4.23 08:04
@lamicina píše:
Pracovně jsem třeba byla v kontaktu s klientkou, která měla psychiatrické onemocnění vážnějšího charakteru a hodně somatických potíží vyžadující časté hospitalizace k tomu. Otec dítěte nefunkční respektive ve výkonu trestu a ano OSPOD s ní spolupracoval preventivně na zajištění péče o dítě v době akutního zhoršení zdrav. stavu. Zároveň byl nařízen soudní dohled, takže to pro klientku mělo charakter povinnosti, sama nebyla schopna adekvátně posoudit vážnost potítží. A tam se to povedlo dobře, děcko bylo po dobu hospitalizace u dočasných pěstounů, kde se byli podívat s mamkou ještě, když „bylo dobře“, aby dítě nemělo totální šok z akutní krize a ještě neznáma. A povedlo se to pěkně, po dobu hospitalizace byla u dočasných pěstounů v místě školky a později školy (speciální MŠ i ZŠ) a po stabilizaci stavu a párkrát i po dobu operace a následné rekonvalescence se vracela domů do péče matky. Dítko to bralo podobně jako, když by se starala teta z rodiny, protože mamka nemohlo. Tak fajn řešení pro dítě i pro matku a zároveň z pohledu společnosti bezpečné.

tak tohle zní jako fajn možnost a fajn rada pro zakladatelku :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1008
5.4.23 18:11
@Anonymní píše:
Západočeský kraj.

To je moc daleko, škoda. Věřím, že by se ale našlo dost lidí ochotných pomoci..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4154
5.4.23 18:22

Nechapu, ze rodina, co ma v byte kamery, aby te hlidali, se nepostaraji o dite. Tak jim asi na tobe zalezi ne? Jinak urcite se spojit s ospod a preventivne poresit, co nastane az nebudes schopna pece.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
ludmilaadamkova
5.4.23 19:02

No… Myslím že tvůj stav je opravdu na hraně nebo za hranou co se týče starání se o děti. Kamery v Bety kdyby ses složila omdlela atd a další věci co popisujes.

Co se týče starání se o dítě kdyby se mi něco stalo tak samozřejmě muž, moje sestra, muzova mamka, moje mamka, mužova sestra m.. tak nějak všichni by byli schopni se o mé dítě starat. Případně ještě sestra mojí mamky.

Ta by fakt v klokánku neskončila. Ale je to jen jedno dítě, než diagnóz…

Prostě pokud se hlavní pečovatel nemůže starat vždy se nejdříve hledá kdokoliv z rodiny koho dítě zná a případně pak pěstouni případně klokánek nebo dětský domov.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
5.4.23 19:33

Tak jsem se dozvěděla, že školka to trochu přepískla a pohybuje se na tenkém ledě. Není oprávněna k tomu někomu měnit jeho léčbu či mu nařizovat, ať ji změní. Rovněž, pokud ví, že je osoba špatného zdravotního stavu měla by se zavolat kromě jiného i záchraná služba.

Nejsem proti ospod jako takovému, ale vadí mi ten přístup, že se ze mně udělalo bůhví jakou feťačku, na kterou je potřeba někoho zavolat. I když se vědělo o mém zdravotním stavu ze strany školky.

Ano, můj zdravotní stav může být špatný, znednadání se zhoršit, ale nikoho to neopravňuje k tomu dehonostovat něčí osobu a zašťítit to nějakými právy dítěte. Nemocný rodič není na stejné úrovni jako uživatel tvrdých drog a netorický alkoholik.

Podle všeho by to mohlo mít větší dohru i pro samotnou školku.

Nicméně, školka pak volala, jestli může moje telefoní číslo přededat sociálce, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec bude. Na čem se shodneme.

  • Citovat
  • Upravit
Tosidelassrandu
5.4.23 19:37
@Anonymní píše:
Tak jsem se dozvěděla, že školka to trochu přepískla a pohybuje se na tenkém ledě. Není oprávněna k tomu někomu měnit jeho léčbu či mu nařizovat, ať ji změní. Rovněž, pokud ví, že je osoba špatného zdravotního stavu měla by se zavolat kromě jiného i záchraná služba.

Nejsem proti ospod jako takovému, ale vadí mi ten přístup, že se ze mně udělalo bůhví jakou feťačku, na kterou je potřeba někoho zavolat. I když se vědělo o mém zdravotním stavu ze strany školky.

Ano, můj zdravotní stav může být špatný, znednadání se zhoršit, ale nikoho to neopravňuje k tomu dehonostovat něčí osobu a zašťítit to nějakými právy dítěte. Nemocný rodič není na stejné úrovni jako uživatel tvrdých drog a netorický alkoholik.

Podle všeho by to mohlo mít větší dohru i pro samotnou školku.

Nicméně, školka pak volala, jestli může moje telefoní číslo přededat sociálce, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec bude. Na čem se shodneme.

Doufám, že tě nahlásí. To, že to tak bagatelizuješ, jen dokazuje, jak blbě na tom jsi.

  • Citovat
  • Upravit
10425
5.4.23 19:37

Ale ty skolce muze byt v zasade uplne jedno, z jakeho duvodu jsi ve soatnem stavu. At uz jsi opila, zfetivana nebo pod vlivem nutnych leku, pro skolku proste neji bezpecne ti predat dite a pricina by ji zajimat ani nemela.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová