Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Tarena píše:
A epileptikovi v zachvatu maji dite vydat a pohoda?
no podle zakladatelky ano, však drogy nepožil
@Anonymní píše:
@thalasanTy nekoordinované pohyby a šouraní patří k mojí nemoci, o které školka ví. A nikdy jim to nevadilo. Až teď
Celé to bylo kombinace několik věcí:
Dítě se neustále budilo několikrát za noc. Mně byly dány nové léky, jejich účinek se projevil až za několik dní. K tomu jsem byla nemocná a brala ATB.
Ale nebyla jsi schopna adekvátně reagovat, to bxlo asi to, co školce vadilo nejvíc. Navíc pokud ví o Tvé nemoci, tak vědí, že se to může opakovat. Takže reagovala správně.
@Anonymní píše:
@thalasanTy nekoordinované pohyby a šouraní patří k mojí nemoci, o které školka ví. A nikdy jim to nevadilo. Až teď
Celé to bylo kombinace několik věcí:
Dítě se neustále budilo několikrát za noc. Mně byly dány nové léky, jejich účinek se projevil až za několik dní. K tomu jsem byla nemocná a brala ATB.
tak to asi musela být síla tě vidět
Dřív nebo později se stejně stane průser a pak to budeš házet na koho? tak o nic nejde, na OSPDu to proberete a nic se neděje ![]()
@sakota píše:
Ape je plne v kompetenci ucitelky dite nepredat rodici, ktery vypada neschopne se o nej pistarat/pod vlivem. Dokonce je to jeji povinnost.
No to neni.
O diteti rozhoduje rodic, ne nejaka ucitelka.
Norsko tu nastesti jeste nemame.
@Anonymní píše:
Ale nebyla jsi schopna adekvátně reagovat, to bxlo asi to, co školce vadilo nejvíc. Navíc pokud ví o Tvé nemoci, tak vědí, že se to může opakovat. Takže reagovala správně.
Odebrat dite rodici lze pouze na zaklade rozhodnuti soudu.
@Anonymní píše:
Ale nebyla jsi schopna adekvátně reagovat, to bxlo asi to, co školce vadilo nejvíc. Navíc pokud ví o Tvé nemoci, tak vědí, že se to může opakovat. Takže reagovala správně.
A co matka slepa, hlucha, na voziku?
Sebrat deti?
@Lucie_Sx píše:
No to neni.
O diteti rozhoduje rodic, ne nejaka ucitelka.
Norsko tu nastesti jeste nemame.
Neplácej hlouposti, prosím, když o tom evidentně nic nevíš.
Jestliže si zákonný zástupce přijde vyzvednout dítě a je přitom zjevně pod vlivem (alkoholu nebo čehokoli jiného), učitelka má právo odmítnout předání dítěte, zavolat policii + OSPOD, do příjezdu policie setrvat s dítětem a neumožnit odchod z budovy. Nemusíš s tím souhlasit, ale tak to prostě je.
@Lucie_Sx píše:
Odebrat dite rodici lze pouze na zaklade rozhodnuti soudu.
Nepíšu nic o odebrání dítěte. Píšu, že učitelka musí kontaktovat OSPOD + policii, protože došlo k ohrožení dítěte. Je to její povinnost.
@Anonymní píše:
Nepíšu nic o odebrání dítěte. Píšu, že učitelka musí kontaktovat OSPOD + policii, protože došlo k ohrožení dítěte. Je to její povinnost.
To sice muze, ale nemuze zadrzovat dite.
@BohunkaP píše:
Neplácej hlouposti, prosím, když o tom evidentně nic nevíš.Jestliže si zákonný zástupce přijde vyzvednout dítě a je přitom zjevně pod vlivem (alkoholu nebo čehokoli jiného), učitelka má právo odmítnout předání dítěte, zavolat policii + OSPOD, do příjezdu policie setrvat s dítětem a neumožnit odchod z budovy. Nemusíš s tím souhlasit, ale tak to prostě je.
Nemas pravdu. Skola muze nevydat dite pouze v pripade, ze ma podezreni, ze je rodic pod vlivem navykovych latek. Navykove latky jsou v zakone vyjmenovany a jsou to zjednodusene alkohol, nikotin a drogy. Opravdu to nejsou leky a uz vubec se to nevztahuje na rodice, o kterem skolka predem vi, ze se leci na nejakou nemoc! To opravdu neni podezreni na navykovou latku.
@Lucie_Sx píše:
Nemas pravdu. Skola muze nevydat dite pouze v pripade, ze ma podezreni, ze je rodic pod vlivem navykovych latek. Navykove latky jsou v zakone vyjmenovany a jsou to zjednodusene alkohol, nikotin a drogy. Opravdu to nejsou leky a uz vubec se to nevztahuje na rodice, o kterem skolka predem vi, ze se leci na nejakou nemoc! To opravdu neni podezreni na navykovou latku.
A znovu - jak pozná učitelka, že rodič není pod vlivem drog, ale léků ( které jsou mimochodem drogy )? To nepoznají bez testu ani zdravotníci. Takže když pro dítě přijde zpomalená, třeba nezřetelné artikulující a zmatená osoba, učitelka by rozhodně neměla dítě vydat. Ta matka zde se chová jako cvok. Ona má po celém bytě kamery, někdo ji hlídá, ale napraskovana se sebere a jde do školky, protože není nikdo, kdo by ji dítě vyzvedl? Pak je jednoduše pitomá a nezodpovědná.
Co uděláš, když uvidíš matku s kočárem, jak se kymácí na ulici a motá se třeba? Necháš ji? Anebo zavoláš policajty? Určitě necháš, protože jsi situaci vyhodnotila jako naprosto pohodovou, jo?
@Lucie_Sx píše:
To sice muze, ale nemuze zadrzovat dite.
Prosím tě, radši už mlč. Samozřejmě, že dítě nevydají, dokonce je jejich povinnost zavolat policii a ospod, když si přijde sjetej rodič (a je fakt jedno čím) dítě vyzvednout. Ty něco bereš? Že ti to tak vadí?
@Lucie_Sx píše:
To sice muze, ale nemuze zadrzovat dite.
Takže ještě jednou - MUSÍ zadržovat dítě, je to její povinnost, má za něj zodpovědnost a osobě, která je viditelně pod vlivem jakýchkoli látek dítě NESMÍ vydat. Volá OSPOD, policii. Vůbec nevíš, o čem mluvíš.
@Anonymní píše:
Takže ještě jednou - MUSÍ zadržovat dítě, je to její povinnost, má za něj zodpovědnost a osobě, která je viditelně pod vlivem jakýchkoli látek dítě NESMÍ vydat. Volá OSPOD, policii. Vůbec nevíš, o čem mluvíš.
Přesně tak, protože kdyby dítě nezadržela a vydala a něco se stalo, tak má solidní průšvih. Však zakladatelka, kdyby něco podělala (dítě by jí třeba vlítlo pod auto, protože se apaticky šourá za ním), tak první, na koho to hodí bude ta učitelka. Že ví o jejích zdravotních problémech, viděla, jak vypadá a dítě jí přesto vydala. Ale zakladatelka má mraky práce s tím, jak řešit, jestli školka VŮČI NÍ jednala správně místo toho, aby řešila, že je běžně mimo a zavání to průšvihem a musí změnit medikaci a zajistit dítěti jinou péči, než se dá do pořádku.
@thalasan
Ty nekoordinované pohyby a šouraní patří k mojí nemoci, o které školka ví. A nikdy jim to nevadilo. Až teď
Celé to bylo kombinace několik věcí:
Dítě se neustále budilo několikrát za noc. Mně byly dány nové léky, jejich účinek se projevil až za několik dní. K tomu jsem byla nemocná a brala ATB.