Porodnice Milosrdných Bratří

, https://www.nmbbrno.cz/gynekologicko-porodnicke

rychlý telefon: 532 299 273
ambulance porodního sálu: 532 299 263
prohlídky a předporodní kurzy: 543 165 257

Primář: MUDr. Ivan Huvar, CSc.

Porodnice poskytuje maminkám příjemné klidné rodinné prostředí a dá na individuální přístup. Také nabízí možnost alternativní vedení porodu na přání rodičky. Samozřejmost je přítomnost doprovodu u porodu. Nadstandardní pokoj je v nabídce za 700 Kč/den.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Milosrdných Bratří?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Milosrdných Bratří

Rodila jste v porodnici Milosrdných Bratří?
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Aminka1234 23.04.19 napsala :

Na príjem som prišla večer s vysokým krvným tlakom. Po vyšetreniach sa zistilo, že mám ťažkú preeklampsiu. Ráno ma už brali na sálu na cisársky rez, keďže vyvolávanie pôrodu by mohlo trvať dlhšie a nám by sa už nemuselo dariť.
Personál bol veľmi milý, o všetkom ma vopred informovali. Pociťovala som individuálny prístup ako na pôrodnom, tak na šestonedelí.
O bábätko bolo veľmi dobre postarané, sestrám nevadilo ukazovať veci ohľadne starostlivosti aj viackrát.
Jedlo bolo dobré, dokonca som ani nezjedla jedlo, čo mi priniesol manžel z domu.

Určite by som sem šla rodiť znovu, pretože aj napriek bolestiam bol personál veľmi povzbudivý, starostlivý a milý, a to spravilo z pôrodu krásnu záležitosť :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tešiť sa na príchod nového človiečika :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vziať si viac popôrodných nohavičiek. Síce pár vám poskytnú aj oni, ale je lepšie mať zásobu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - LindušNell 06.04.19 napsala :

U Milosrdných bratří jsem rodila 2× a pokaždé jsem byla spokojená jak s péčí PA na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení. Kdybych plánovala další, tak zase jedině tam

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Makyna1234 15.03.19 napsala :

Bolestivé poslíčky jsem měla už dva, tři týdny, takže když jsem chytla pravidelné bolesti o něco větší, ale v intervalech co pět minut, jeli jsme. Příjezd okolo druhé, ujistili nás, že to jsou poslíčci, že jsem úplně uzavřená a nic se dole neděje. Jen co jsme přijeli domů, praskla mi voda, takže převléct a zpět. Vím ne, bylo to jiné. To jsem byla otevřena na prst. Příjem na čekací pokoj č.9. (Asi tam odkládají případy kdy to půjde velmi pomalu)
S bolestmi po pěti minutách jsem si prodýchala noční, denní a noční směnu, zatímco čipek nespolupracoval. Na box č3 jsem šla okolo desáté večer, kde už semnou mohl být přítel (díkybohu), no stále otevřena sotva na tři prsty. Pomáhal mi skákací míč. Mají ale i stoličku, křeslo s možností změny poloh, sprchu..
Opůlnoci zvolili s mým souhlasem epidural (asi jsem po 24hodinách vypadala vyčerpaně) a úleva od bolestí trvala asi dvě hodiny, porod se zastavil, usnula jsem na chvíli. No pak pro změnu Oxytocin na vyvolání kontrakcí - takže úleva se rázem změnila v peklo v bolestech po dvou, třech minutách. Hodina těchto příprav a hrdlo se otevřelo, jenže malá nesestupovala do pánve. Na radu PA Ondráčkové jsem v tomto skvělém rozpoložení stála, čupěla, klečela další dvě hodiny, kdy už jsem jsem tam křičela, že fakt musím tlačit a tlačila jsem. Po pár pokusech, kdy se malá trochu povytáhla ven a následně zase zpět zalezla, což trvalo zase skoro celou hodinu, uznali, že je nejspíš příliš veliká a použijí kleště. Hurá, bliklo mi hlavou, konečně bude venku! Přišlo pár dalších asistentů, i mgr. Nagy, který sice jen přičumoval, ale radil. Na pár dalších zatlačení s kovem snad až do krku (AU!!) a následným opravdu nemalým nástřihem, malou ze mne úspěšně vydloubli, živou a čilou - bože ta úleva! 5:51 3470g a 52cm. 32 hodin pravidelných bolestí. Prý 4% porodů končí kleštěmi.
Ale hned jsem vše zapomněla, a to jako fakt! ;) Klobouk dolů před doktorkou mgr. Ondráčkovou, která semnou měla tu trpělivost a její rozhodnutí bylo na místě, která ji ze mne velice profesionálně vytáhla a úspěšně mě střihla i zašila..
Na šestinedělí všichni příjemní, sestry vstřícné, pomohly se vším. Na novorozeneckém totéž. Všichni moc hodní. Malou jsem dostala hned po obědě (ale nemusíte mít dítě hned jestli se necítíte, nosí je na kojení). Už jen spolu. Vyfasovali jsme široké balení, ale to i u prvního synka, tak mě to nepřekvapilo. Celý den vše v pořádku až další ráno na vizitě se ukázalo že dcerka má navíc vrozenou vadu atrezii konečníku, takže převoz do dětské a já musela den čekat na šestinedělí než jsem mohla za ní kde jsme strávili další čtyři dny. Tam opět vsichni milí, vstřícní. Personál i přístup tedy hodnotím velice kladně. Jen prostě musí tělo spolupracovat a musíte mít štěstí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se obrnit, semtam si zavtipkovat a být i přes všechnu bolest milá a v pohodě - přístup se odráží jak bumerang.
Vzít s sebou vložky (i když ty vám taky nějaké dají), poporodní kalhotky, papuče.
Dají vám pro miminko oblečení na dobu pobytu, látkové pleny, krém a k dispozici je i mycí emulze. Vemte si jen plenky na přebalování a ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - M4rťulena 15.02.19 napsala :

Zkušenost perfektní, starali se o mě výborně, personál ochotný, hodný. Zeptali se mne jak si porod představuji, o vše se postarali. Na oddělení šestinedělí vždy poradili, všechno ukázali i opakovaně. Na kojení si nás vzali stranou a dali nám zvláštní lekci. Prostředí velmi pěkné jedna koupelna pro dvě maminky :) Doporučuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebrat si skoro nic s sebou akorát to tam zavazí. Dostanete skoro vše. Z vlastní zkušenosti doporučuji vyzkoušet poporodní kalhotky před nástupem, u mě byli oboje malé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Fiškuska 16.01.19 napsala :

Já mám s porodnicí dobrou zkušenost, určitě bych tam příště šla rodit znovu. Měla jsem asi štěstí na skvělou PA i paní doktorku, která přišla až na samotné tlačení a šití, byla fakt moc milá. Byla jsem na porodním boxu s vanou i sprchou, já do vany nechtěla, tak jsem byla nějakou dobu ve sprše, kam mi PA přinesla míč. Jako prvorodička jsem pořádně nevěděla, co mám dělat, ale PA mi vše vysvětlila, doporučila, co je dobré… Do klystýru mě nenutila, nechala to na mně. Když jsem chtěla něco na bolest, dala mi něco do žíly, název si nepamatuju, ale stejně si myslím, že to bylo placebo, protože bolest neustávala. Na nástřih se mě taky ptali, s tím jsem souhlasila, protože už jsem to chtěla mít za sebou. Po porodu mi hned dali malýho na břicho a pomohli s prvním přisátím. I oběd mi donesli :). Když chtěli syna odnést, zeptali se jestli můžou, vysvětlili, co s ním budou dělat. Na šestinedělí taky fajn, sestřičky vše vysvětlily a ukázaly. Nemůžu si stěžovat.

Personál: MUDr. Štachová, PA Habarinová (nebo tak nějak :))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přečíst si na stránkách porodnice, co si vzít s sebou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Alapaya 09.10.18 napsala :

Předporodní
V porodnici jsem byla už na předporodním monitoru. Dali mi s sebou domů papíry na vyplnění - což je super, mohla jsem si je v klidu přečíst a vyplnit doma, nemusela jsem se tím pak zabývat při příjmu na porodní, kdy už máte trochu jiné starosti.

Porodní
Všichni byli ochotní a vštřícní. Doktorka i PA na zlatou medajli za pevné nervy - ke konci jsem tam celkem vyváděla, ony obě zůstaly milé a pomáhaly, co to šlo. Měla jsem pokoj s vanou, možnost sprchy, rajského plynu, epidurálu, volný pohyb krom několika krátkých měřění na monitoru.
PA si z papírů přinesených na příjem sama vzala porodní přání a respektovala je, i když jsem některá nakonec pozměnila - při psaní u počítače jsem byla větší hrdina než pak na sále :D
Rodila jsem nakonec v pololehu - polosedu, ale mě to vyhovovalo - byla jsem už natolik unavená, že jsem byla ráda, že můžu šetřit síly v leže. Porod proběhl bez nástřihu - na mé přání, hráz jsem předtím masírovala a vyšlo to s jen pár stehy. Šití v pohodě, bylo to trochu cítit, ale doktorka byla moc šikovná.
Kontrola novorozence probíhala přímo na sále, po porodu jsme tam s manželem a malou zůstali skoro tři hodiny na vzájemné seznámení :)

Šestinedělí
Pokoje jsou po dvou, zázemí (sprcha, WC, přebalování) společné pro dva pokoje. Sestřičky pomůžou, poradí, ptají se, zda je všechno OK a něco nepotřebujete vy nebo miminko. Nikdo tu věci „nehrotí“, např. když přišla sestra pro malou na kontrolu sluchu a malá spala, řekla mi, ať se za nimi stavím na novorozeneckém, až se probudí; vážení před a po kojení chtějí až třetí den, nestresují vás hned od začátku.
Dodržuje se zákaz návštěv na pokojích - což je sice trochu opruz pro vás, že musíte s návštěvou sedět na chodbě, ale zase máte jistotu, že se k vám nenasáčkuje dvacet příbuzných od druhé maminky na pokoji.

Celkově byl super osobní přístup - všichni doktoři se vám představí, podají ruku, informují vás, co se chystají dělat. Měla jsem pocit, že jsem tady člověk a ne jen „matka č. 148“

Personál: Mudr. Štachová, PA Slavíčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - morenita135 10.09.18 napsala :

Trochu zpětná recenze, ale třeba někomu pomůže. Termín prvního porodu jsem měla 23.8.2017, nakonec jsme přišli (z Mendláku to není daleko) 28.8.2017 v jednu ráno po tom, co mi v půl jedné praskla voda (předchozí den mi pan doktor udělal Hamiltona). Na příjmu byli všichni příjemní, a protože jsem ještě neměla kontrakce, tehdy ještě přítele poslali domů, ať se vyspí. Mě dali na pokoj, ať se taky vyspím. Od tří jsem měla pravidelné kontrakce, pravidelně mě monitorovali, ale nic víc se nedalo dělat. Kolem desáté už byly kontrakce hodně silné, tak mi dali na výběr jeden ze čtyř porodních sálů. Chtěla jsem ten s vanou, ale zrovna tam rodila jiná maminka - porodní asistentka mi ale slíbila, že tam pak půjdu.

Porodní asistentka připravila klystýr, během něho přišel přítel (měla jsem mu zavolat, že jsem už na sále) a pak jsme se přesunuli do porodního sálu s vanou. Kontrakce byly čím dál tím silnější a častější, ale já se neotvírala… Za celou dobu kontrakcí jsem zažila tři směny, zkoušeli jsme různé polohy, poležela jsem si hodinu ve vaně, dali mi i Oxytocin, ale ani ten nepomohl k pořádnému otevření. Asi ve dvě hodiny mi nabídli císařský řez - odmítla jsem s tím, že to ještě chci zkusit přirozeně. Nakonec jsme se po půl páté rozhodli s paní doktorkou Novotnou, že císař bude asi nejrozumnější řešení nejen kvůli tomu, že mi už docházely síly, ale hlavně proto, že malý se mi začal přetáčet. Ten se nakonec narodil akutním císařem v 17:03 po spinální anestezii. Přítel byl celou dobu se mnou, i u operace. Beníka viděl sice dřív než já, ale hlavně, že všechno dobře dopadlo.:)

Veškerý personál byl ten den moc milý, nemůžu si vůbec na nikoho stěžovat. Po hodině bylo hotovo, já byla na pokoji na šestinedělí, přítel donesl i na chvíli Beníka, ale byla jsem tak vyčerpaná (po 14 hodinách kontrakcí a zkoušení rodit a ještě po anestezii), že jsem byla ráda, že jsem mohla jít spát.

Ráno v šest hodin přišla sestra ze šestinedělí a řekla mi, že mám vstát. Nevím, jestli to bylo samotnou operací nebo i předchozím vyčerpáním, ale fakt mi to nešlo. Vstávala jsem 20 minut a pak si lehala asi půl hodiny… Fakt to bolelo. Ale chápu, že sestry musí ty ženské rozhýbat - přeci jenom se pak musí starat o miminko. Ve chvíli, kdy mi přinesli Beníka, vstala jsem překvapivě rychle.:)

Obecně jsem byla spokojená i na šestinedělí - všichni ochotně odpovídali na moje otázky, rehabilitační sestra byla skvělá, jídlo mi moc chutnalo. Přišla jsem v pondělí ráno, rodila v pondělí odpoledne a domů nás pustili v pátek dopoledne. Obecně bych porodnici doporučila a rodila bych tam znova, škoda, že jsme se přestěhovali a v březnu budu rodit jinde (ještě ale nevím, kde…).

Personál: MUDr. Čadková, MUDr. Ondráčková, MUDr. Němcová, dětská sestra Heřmánková-Legindiová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě nezbytných věcí po porodu je dobré si vzít toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 02.08.18 napsala :

Porodnici jsem si vybrala na základě dojmů z návštěvy a recenzí od kamarádky. Podruhé už bych sem rodit nešla. V noci mě probudily kontrakce po třech minutách. Než jsem dojela do porodnice, byly po dvou minutách. Na příjmu mi řekli, ať si počkám na chodbě. Tam jsem se kroutila asi hodinu, než mě vzali na monitor. Mezi dveřmi mi praskla voda a porodní asistentka mi vynadala, proč nemám vložku. Mě jako prvorodičku nenapadlo brát si vložku, když mi voda ještě neodtéká. Přivolala lékaře, který přišel, ani se nepředstavil, vyšetřil mě a beze slova zase odešel. Druhý lékař přišel k monitoru a řekl, že to na porod asi ještě není a zase mě poslali na chodbu. V podstatě mě neustále posílali na příjem a zase na chodbu. Partnera posílali domů, že určitě ještě rodit nebudeme. Když odmítl, tak ať si jde alespoň na jídlo.

Po pár hodinách na chodbě mě nechali stát v šatně a ať si počkám na sál. Konečně se uvolnil a sestra mi ihned dala klystýr se slovy, že rodit budeme až večer nebo v noci. Nevím, jak si mohla být tak jistá, když mě už několik hodin nikdo nevyšetřil, na kolik jsem otevřená. Bez povšimnutí nás nechali na sále a asistentka nepřišla ani po několika urgencích. Od příjmu mě nikdo nevyšetřil ani neudělal monitor. Ultrazvuk mi nikdo nedělal, ale měla jsem na něj počkat. Po několikáté urgenci přišla porodní asistentka a já ji žádala o něco na bolest, pokud vážně nerodím a mám to vydržet do noci. Ta mě vyšetřila a najednou vyjekla: „Už budeme rodit“. Podruhé mi dělala monitor od příjmu a beze slova mě hnala, ať si přejdu na kozu ke kyslíku.

Během chvíle u mě byl snad všechen personál. Nikdo mi neřekl ani slovo a lékaři jednali sami. Ihned mi jeden skočil na břicho, druhý mě nastřihl a honil sestru, aby mi dala oxytocin. Už jsem totiž necítila žádné kontrakce. Po oxytocinu přišly jen dvě slabé a to bylo vše. Nechápu, proč někdo za těch několik hodin nepřišel a já byla s partnerem sama na sále. Urgencí, aby asistentka přišla, bylo poměrně hodně a stejně to s ní ani nehlo.

Po porodu nade mnou lékař mávl rukou a se slovy: „Zašijte to někdo“ odešel. Měla jsem velké ztráty krve, a proto mi miminko odvezli s tím, že ho přivezou na první přisátí. To trvalo dalších šest hodin a já ani netušila, jak na tom dítě je po těžkém porodu. Po žádosti o pomoc při kojení přišla dvakrát sestra, zmáčkla mi prso, dítěti na něj namáčkla hlavu a zase šla. Takže pomoc nulová a kojení jsme vybojovali až doma. V porodnici se s námi nepárali a rovnou jsme dostali Nutrilon.

Byly zde ale i výjimky a moc příjemné sestry. Hlavně ty mladší. Vrchní sestra je také příjemná paní. Zklamal mě přístup lékařů a nulová informovanost rodičky. Nepřipadala jsem si při porodu jako člověk, ale další kus v řadě.

Personál: MUDr. Kypr

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, který se za vás postaví a vyžádá si informace.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Ivet112 13.07.18 napsala :

Jednalo se o můj první porod. V poradně mi v 41+1 týdnu těhotenství bylo doporučeno vyvolání porodu vzhledem k váhovému odhadu miminka a stále naprosto uzavřeným porodním cestám. S vyvoláním jsem souhlasila a v porodnici už zůstala. Manžel mi donesl z domu sbalenou tašku. Proběhl zátěžový test oxytocinem a večer mi zavedli první vyvolávací tabletu, abych se v noci vyspala. Kolem druhé ráno mě vzbudily slabé kontrakce, které jsem prodýchavala až do sedmi, kdy proběhla domluvená kontrola a bylo mi zavedno už jen půl tablety. V osm jsem bolestí něvěděla, co, a šla zvonit na porodní sál, kde už si mě nechali. Sestra mi nabídla klystýr, který jsem přijala; oholená jsem byla z domu. Na míči jsem strávila asi 5min. Jinak jsem trávila čas na monitoru. Někdy během kontrakcí mi nabídla doktorka něco na bolest a po mém souhlasu mi píchli něco do žíly (nepamatuji si jméno).Porodní asistentka i paní doktorka na mě byly celou dobu milé a trpělivé a snažily se mi pomáhat. Porodní asistentka mi stále dokola vysvětlovala, jak mám dýchat.

Při vlastním porodu mi také stále radila, jak dýchat, kdy tlačit jsem poznala, tak mi do toho nemluvila, jen mě povzbuzovala. Vzhledem k velikosti miminka mi navrhla nástřih - souhlasila jsem. Nebyla jsem schopná mít při tlačení dostatečně „tvrdé břicho“, nakonec mi po mém souhlasu někdo naléhal na břicho a pomáhal miminko vytlačit. Dítě šlo nakonec vaxem. Mezi každým tlačením/kontrakcí byl na miminko přiložen monitor a bylo sledováno, jak se mu daří - dařilo se dobře.

Čerstvé miminko mi hned položili na břicho a něco na něm ošetřovali - nevšimla jsem si přesně, co. Po chvíli si ho vzali vedle mě na pultík a dál ho ošetřovali, mě mezitím píchli oxytocin na vyloučení placenty. Po odchodu placenty mě paní doktorka zašila a porodní asistentka trochu otřela od krve. Ležely jsme potom s miminkem na porodním sále před dvě hodiny - miminko bylo v zavinovačce. Sestra mi pomohla miminko přiložit k prsu. Po porodu byl s námi na sále i tatínek. A také mi nakázali hodně pít a donesli oběd. Potom mi sestra pomohla ve sprše a převezli mě na pokoj. Miminko si s mým souhlasem nechali sestry na noc u sebe.

S porodem jsem byla spokojená. Neměla jsem žádné moc zvláštní požadavky a co jsem si napsala do porodního plánu, bylo dodrženo. Vše se mnou bylo během porodu konzultováno.

Naopak velká nespokojenost přišla na šestinedělí, hlavně ze strany novorozeneckého oddělení. V noci mi sestra přinesla miminko na kojení a hned odešla. Jako prvorodička jsem nevěděla, ani jak ho chytit, natož přiložit k prsu. Ale nějak jsme to dokázali. Ráno jsem sestru požádala, ať mi s kojením pomůže. Ve své velké zaneprázdněnosti mi v rychlosti pomohla miminko přiložit a šla. A stejné to bylo i během dne s jinou sestrou - která byla neuvěřitelně protivná a otrávená. Miminko se na poprvé chytlo dobře a tím to pro sestru skončilo. Dopoledne si nás maminky jiná sestra hromadně pozvala k sobě a ukázala nám, jak miminko přebalit a předala nám naše děti do péče.

Moje miminko v noci hodně plakalo a neustále hledalo prso. Sestry uznaly, že vzhledem k velikosti má hlad a prs mu zatím nestačí (mléko se stále netvořilo) a dostali jsem příkrm stříkačkou. Když jsem šla potřetí, dostali jsme lahev a následně ohřívačku na pokoj. Ke kojení mi bylo akorát neustále dokola opakováno kojit z každého prsu max. 10 minut po 3-4 hodinách. Myslím, že kdybych místo příkrmu jen častěji přikládala, udělala bych lépe, ale věřila jsem sestrám. Domů z porodnice nás pustily ráno třetí den, absolutně nerozkojené a s příkrmem a stále klesající váhou miminka! Pupík ustřihli předchozí den.

S jídlem jsem byla spokojená. Hodně byl tedy rohlík s máslem, ale obědy byly bezvadné. Býval i salát nebo ovoce - což mě překvapilo.

Na šestinedělí byly sestry normální. Když jsem je požádala o ledový obklad na spodek, bez problémů mi ho daly. Jen nebylo, kde si uvařit kojicí čaj, tak mi ho manžel nosil z domu uvařený. Mít čisté povlečení a noční košili bylo také bez problémů. Na oddělení je bezplatná wifi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou nějakou brožuru o kojení, popř. kontakt na laktační poradkyni.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 22.06.18 napsala :

Na seznamovací prohlídce nás ujistili, že porodnice je pokroková, má nové vybavení, které umožňuje jakoukoliv polohu k porodu, a respektuje přání rodiček. Porodní plán si můžeme připravit, ale jsou raději, když se vše probere osobně a ústně podle stávající situace (ono se to totiž výborně probírá mezi častými a silnými kontrakcemi, haha). Sama jsem nevěděla, co očekávat a jaká bude situace, takže jsem si porodní plán nepřipravila, šla jsem do porodnice uklidněná nabídnutými možnostmi výběru.

V den porodu (r. 2014) jsem přijela ve 13 hodin, přijali mě do sálu s vanou, kde se mnou byl můj partner a občas přišla porodní asistentka, aby něco zkontrolovala. 1. fáze porodu byla ze strany porodnice poměrně příjemná - teplá vana, masážní přístroje, balon, hudba, nijak zvlášť nás nerušili kromě neustálých monitorů.

V 17 hodin porodní asistentka zkontrolovala otevření a sdělila mi, že už bude čas tlačit. V tu chvíli jsem evidentně ztratila možnost jakéhokoliv vlastního uvažování. Přesně mi nastavila křeslo, přesně mi řekla, jak si do něj mám lehnout, nemohla jsem se pohnout ani o centimetr, jinak mě okamžitě varovala, že ona a pan doktor tam dobře nevidí. Nejdříve to bylo varování, pak už na mě regulérně řvala. Situace byla totiž taková, že poloha byla nevyhovující pro porod a dítě se nedařilo protlačit. Porodní asistentka nutně potřebovala, abych ležela na zádech a měla zadek nahoře na jakémsi výběžku křesla, aby vše dobře viděla, já jsem cítila, že tlačit nahoru prostě není možné, ale jakkoliv jsem polohu přizpůsobila, hned mě posouvala zpět (a dál řvala). Když jsem se zeptala, jestli by nebylo dobré úplně změnit polohu, řekla mi, že když to nešlo doteď, tak teď už se tím nic nezmění.
Následně si přizvala kolegyně, které mi střídavě tlačily a houpaly na břicho, dokonce ho stahovaly prostěradlem, jak kdyby mě chtěly vyždímat.

To vše se událo během asi 30 minut, dítě bylo v pořádku, nebylo kam spěchat, nebyl jediný důvod, proč aspoň nevyzkoušet jakoukoliv jinou polohu, jenže porodní asistentce končila v 18:00 směna a evidentně se rozhodla, že si tu čárku prostě připíše.
Ve finální fázi se rozhodli s doktorem pro nástřih, který jsem odmítla, ale porodní asistentka řekla, že je tam riziko natržení směrem nahoru, přišel stah a porodní asistentka prostě střihla. Bez souhlasu. (Na porod jsem mimochodem cvičila s Epino balonkem, a pokud vím, tak se dá hráz i nějak přidržet a jinak podpořit, aby nedošlo k natržení - v první řadě tak, že se tlačení neuspěchává - o tom tady asi ještě neslyšeli:)). Jakmile byla venku hlavička, porodní asistentka okamžitě vytáhla celé tělo, aniž by čekala na dotočení ramínek a další stah.

Pupeční šňůru přestřihl partner (hned). Dceru odnesli k pultu na rychlou kontrolu a vrátili mi ji na břicho, další dvě hodiny už nás nechali víceméně o samotě (super:)).

Zajímavost na konec: během ošetřování dcery mi do kanyly jedna z přítomných asistentek píchla cituji “něco, co urychlí východ placenty”, ale ještě než to vůbec stihla dostříknout, další porodní asistentka už placentu vytahovala sama rukou (takže tak trochu wtf?!).

Poté již byla dcera pouze se mnou a vše bylo v mé péči, druhý den hned ráno jsme šly domů (chtěla jsem ambulantní porod, pokud to bude možné), samozřejmě se to neobešlo bez různých výčitek, varování až strašení od sester, ale samotný dětský doktor mě již pustil naprosto s klidem - oceňuji.

Samozřejmě jsem především ráda, že všechno dobře dopadlo, první doba porodní byla klidná, pravděpodobně bych zde i rodila znovu, jen bych opravdu nechtěla rodit se stejnou porodní asistentkou (jejíž jméno si naštěstí už nepamatuji).

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - honeybunn 29.05.18 napsala :

Rodila jsem zde 6.3.2018. Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi po 3 minutách, kdy mě následně přijali (přítel musel zůstat na chodbě, což mi na rozpoložení fakt nepřidalo a začala jsem mít strach) a napojili na monitor, u kterého jsem musela sedět, což mi nedělalo dobře a nakonec i ležet, a to i přes mé výslovné opačné přání v porodním plánu a vyslovené i osobně. Nakonec jsem hodinu ležela napojená na monitor a byla jsem z toho ve stresu a kvůli kontrakcím mi bylo vleže šíleně špatně. Miminku klesaly ozvy a jelikož jsem byla v tu chvíli otevřená pouze na 5 cm, porod skončil hodinu po příjmu akutní sekcí. Je otázkou, zda by se to stalo i v případě, kdy by respektovali má přání a nechali mě prodýchávat si kontrakce v pohybu, možná vše mohlo postupovat úplně jinak.

Operace proběhla naštěstí bez komplikací, miminko je zdravé a jizva krásně zašitá.

Na JIP byla první den po operaci jedna nepříjemná sestra, která měla dost blbé kecy a mačkala mi čerstvě sešité břicho tak šíleně, že jsem myslela, že u toho umřu (a to i přesto, že mi očistky odcházely bez problémů, asi se jen chtěla předvést před slečnama, které byly na praxi, jak je strašně hustá). Bohužel jsem byla po porodu, který nedopadl dle mých představ a díky poporodním hormonům tak psychicky v háji, že mě ani nenapadlo si zjistit její jméno a podat stížnost, díky ní jsem první den fakt jen probrečela. Miminka nám tento první den nosili nejdříve po 3 h - chápu, že v nemocnici mají spoustu práce, ale obzvlášť u žen, které rodily sekcí, by měli podporovat nástup laktace. Kvůli těmto zážitkům a zákazu návštěv, kdy jsem otce svého dítěte nemohla vidět tři dny, byl pro mě pobyt v porodnici celkem peklo.

Pobyt na novorozeneckém oddělení hodnotím velice kladně. Přístup lékařů i sester byl dobrý, všichni byli příjemní a neměli problém poradit a případně i utěšit. Na požádání rády uvařily horkou vodu, abych si mohla udělat kojicí čaj.
Uvítala bych větší podporu kojení a vysvětlení kojících poloh, ale na druhou stranu chápu, že toho mají zaměstnanci nemocnice hodně a nemohou se věnovat každému individuálně.

Personál: MUDr. Ondračková, MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poporodní vložky, pleny a ubrousky pro miminko, hygienické potřeby, kojicí čaj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - vrabshak 10.04.18 napsala :

Mé obě zkušenosti jsou skvělé. V obou případech s porodními asistentkami, sestřičkami jak na šestinedělí, tak novorozenecké i s panem doktorem Nagy.

První staršího data - 2014 – porod první dcerky, která byla vyvolána kvůli pozdnímu termínu. Pan doktor (měla jsem díky některým názorům strach jej potkat a až při vyvolání jsem zjistila, že snad krom jedné ambulance jsem celou dobu chodila k němu) to nechal na přírodě a přestože jsem byla otevřena, rodit ne a ne takže po 10 dnech indukce. V 7 rano první tabletka a 12:25 odrozeno.

Druhý porod teď čerstvý duben 2018. Opět pan doktor Nagy a tentokrát poloha koncem pánevním s druhou dcerou. Pan doktor Nagy mi dal vybrat buď císař, nebo přirozený porod a pokusil se i dcerku otočit, leč marně nechtělo se jí. (Nutno podotknout, že v celé nemocnici tuto vec dělá jen on). Dále mi vysvětlil, že se krásně tato poloha dá odrodit a nevidí v ní žádný problém. Takže jsem nakonec souhlasila s přirozeným porodem, který nastal den po druhém termínu a pan doktor Nagy mě ve 4:40 ráno odrodil.
Za mě je to skvělý doktor a specialista, sice si s vámi nepokecá, ale jde o zkušenosti a znalosti.

Za mě Milosrdnné doporučuji 100%.

Personál: MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si nic nedělat z názorů na doktory a vytvořit si ho sama.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podložky, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 06.04.18 napsala :

Porodní super, i když jsem nakonec měla vyvolávaný a ukončený akutní sekcí. Šestinedělí až na jednu sestřičku taky dobré. Už si nevzpomenu na jméno, ale jedna sestřička tam měla pocit, že sežrala všechnu moudrost světa. Arogantní, hrabala se mi ve věcech, řvala na mě přes dvoje dveře, když jsem se sprchovala, ať jí jdu laskavě ukázat, kolik malý vážil před a po kojení…komedie. Ani jednou jsem ho před a po kojení nevážila - hodnoty jsem si vymýšlela, ať je dotyčné komando spokojené. Prcek sál a byl spokojený. Hlavní je se z toho ne… :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dávejte na svůj instinkt, sestry nejsou svaté. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nechat si dovézt nějaké normální nenadýmavé jídlo :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Panthera3797 07.02.18 napsala :

Rodila jsem tady podruhé, první porod byl rok 2006, takže si moc nepamatuju. Ale asi spokojenost, jinak bych se nevrátila. Letos jsem byla příjemne překvapená rekonstrukcí Porodnického oddělení. Porod byl vyvoláváný, takže jsem šla celkem na jistotu. Přijímal mě MUDr. Nagy, který si s vámi sice nebude povídat, jak je venku krásně a jak se máte, ale je to skvělý odborník, člověk, který rozhodně ví, co dělá a o to přece jde. :)

V sedm ráno mi zavedl tabletu a předal na porodní sál. Tam se mne ujala úžasná porodní asistentka Eliška, studentka, která pod dohledem neméně úžasné ženy na svém místě, vrchní sestry Danielové, dělala svoji práci skvěle, vysvětlovala, radila, pomáhala, starala se. Manžel byl celou dobu se mnou, nebyl sebemenší problém, cokoliv jsem chtěla vědět, mi bylo odpovězeno.

Porod se rozběhl superrychle, za 5,5 hodiny byla princezna na světě. Všem, co tam s námi byli a pomohli moc děkujeme, ať už to byla MUDr. Ondráčková, nebo mladý lékař, který mě zašíval a díky jeho pečlivostí si mužů normálně sednout, obě úžasné porodní asistentky i paní sanitářka. :)

Šestinedělí i novorozenecké super, :) starají se, sestřičky přijdou, zeptají se, zda něco nepotřebujete, kdykoliv si můžete zajít pro radu. Asi se najdou výjimky, ale tady jsem zatím na žádnou nenarazila.

Personál: PA v tréninku Eliška, vrchní sestra porodního sálu, MUDr. Ondráčková, MUDr. Nagy, a mladý slovensky mluvící pan doktor, jehož jméno za boha nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte těm lidem tam, oni ví, co dělají a dělají to dobře. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký zobání, docela mi chyběla svačina, což je ale detail, který se dá snadno vyřešit. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 30.01.18 napsala :

Spíš nedoporučuji. Den po porodu jsem byla ráda, že jsem to přežila, ale postupně vyplouvají na povrch nepříliš pěkné věci. Pro začátek: personál porodnice bezostyšně lže. Přijela jsem s rozjetým porodem během první doby porodní a s křížovými bolestmi. Prý jestli chci něco na utlumení bolesti, řekla jsem, že Entonox. Službu konající gynekolog mi ale sdělil, že ten je až na druhou dobu porodní a že jedině epidurál, ten jsem zpočátku odmítla, protože hrozí zpomalení porodu, následný oxytocin a kaskáda zásahů už jede. To prý mám špatné informace, snažil se vyvolat dojem, že po epidurálu snad oxytocin nikdy nikomu nedali. A já mu uvěřila…

Bolesti zad tedy byly tak děsné, že na epidurál nakonec došlo, ale asi nikdy nepochopím, proč považoval za nutné mi lhát ohledně Entonoxu, příplatkové věci, na kterou mají reklamu hned vedle dveří na porodní sál včetně keců o tom, jak je vhodný zejména v první době porodní. Nechtěla jsem žádný extrašpek, nýbrž věc, kterou porodnice sama aktivně nabízí. Porod se epidurálem samozřejmě skutečně skoro zastavil, na oxytocin došlo, stejně jako na X dalších věcí, o kterých jsem původně nechtěla ani slyšet, ale prostě u medicínsky vedeného porodu vede jedna věc k druhé…

Navzdory cvičení s Aniballem došlo i na nástřih, na svolení se nezeptali, žádné způsoby ochrany hráze nezkoušeli, prostě hned střihli. Problémy s jizvou mám doteď. Porodní asistentka mi opět lhala, když jsem se ptala, jak velký, tak prý úplně malý a povrchový (co to má být povrchový nástřih, mi nevysvětlila a já se v tu chvíli neměla sílu dohadovat, ale samozřejmě nic takového jako povrchový nástřih neexistuje). Možná to bylo skutečně potřeba, to už nikdy nezjistím, a pokud bych měla pocit, že se jim dá věřit, tak bych to ani nerozporovala, bohužel veškerá důvěra je pryč.

To nejhorší ale nastalo až na oddělení šestinedělí. Samotné oddělení šestinedělí se neprojevovalo celkem nijak (možná jen dobře), já po nich nic nechtěla a oni po mně taky ne. Ale novorozenecké byla hotová katastrofa. Navzdory označení Baby friendly byla podpora kojení takřka nulová. Moje bradavky byly označeny za špatné a naordinován klobouček, který jsem odmítla. A tím taky skončil veškerý zájem porodnice o kojení. Bojovala jsem s tím sama a moc mi to nešlo. Třetí den naordinovali dokrm, 30 ml Nutrilonu po 3 hodinách. Do dítěte nebylo možné tolik mlíka tak často dostat, protože po 3. dávce přežraně usnulo a spalo a spalo a spalo.

Já mezitím bojovala s odsávačkou, kterou mi manžel dovezl, a podařilo se mi ze sebe dostat několikrát 20 ml mlíka, které jsem chtěla použít místo Nutrilonu… Ne, jedině přidat k Nutrilonu, když teda trvám na tom, že budu dítě krmit vlastním mlíkem… Vrchol všeho nastal třetí den v noci, kdy mi z ničeho nic, v době nočního klidu vtrhla na pokoj jakási světla sestra z novorozeneckého a začala zkoumat vyplněnou tabulku, vynadala mi, že jsem nedala jeden dokrm, že dítě se dá dokrmovat i ve spánku, jestli o tom náhodou nevím, že mého mlíka je pořád málo a jako vrchol všeho mi vysvětlila, že jim na novorozeneckém na miminkách záleží a že je fakt divné, že se raději morduji s odsávačkou, než abych použila klobouček. A stříkačku na dokrm mám použít pokaždé čerstvou (nic proti).

Tak jsem celou noc střídavě odsávala a dokrmovala, nespala jsem ani minutu. Ráno se vyměnila směna a já si šla pro další dokrm a nová sestra mi vynadala, co jsem jako udělala se všemi těmi stříkačkami. A prý kde jsem jako přišla na to, že se musí vyhazovat… Byla jsem v pokušení jí dát 50 Kč, ať mi prodá nějaké stříkačky a hlavně mi dá s tímto tématem pokoj. Ten den naštěstí malá přibrala a šlo se domů. Doma jsem odsávala, než přišla laktační poradkyně a naučila mě kojit. I s vysvlékáním a společenským plkáním jí to netrvalo ani hodinu, bradavky mám úplně normální. Takže malá je plně kojená a Nutrilon viděla naposledy v porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam? Objednat si laktační poradkyni HNED do porodnice, ideálně druhý den po porodu, na personál porodnice se vůbec nespoléhat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsávačku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - leonarubinova 07.12.17 napsala :

Už druhý plánovaný císař v této porodnici a opět kromě setkání s panem Nagy na výbornou - pána komentovat nebudu, protože se s prdelní náladou asi narodil. Na příjmu porodních sálů pohoda, všichni se usmívají a makají, pokoje jsou v pohodě, druhý den po příjmu přeodperační nutnosti a nikdy nezapomenu na to, jak mě porodní asistentka cévkovala a nadávala se mnou, jaký je to hnus. :D

Celou dobu se vtipkovalo, celý porodní personál byl pobaven tím, že si můj muž venku čte o francouzské historii místo toho, aby vyšiloval. Mohli jsme být na sále spolu, kde byla taky pohoda. Všichni komunikují a udržují klidnou atmosféru. Po sekci převoz na pokoj - některé sestry jsou ráznější, ale když člověk nefňuká a snaží se, tak i ty začnou být velmi milé a ochotné. Oddělení novošů je absolutní paráda. Suma sumárum - bylo to takové domácí, v klidu a pohodě. Při odchodu mi bylo líto, že už je to naposledy. ;)

Personál: MUDr. Kypr, MUDr.Velčický, MUDr. Wechstel, por.as. Daňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na přirozený porod se všem maminkám osvědčil kruh na sezení. Nabíječku a telefon - je tam wifi. Hlavně klid. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Fima 28.10.17 napsala :

V neděli 10.9.2017 jsem tady porodila už své třetí dítko. Prvního syna jsem rodila v roce 2011 po vyvolání, druhého v roce 2013 a byl to spontánní porod bez jediného zásahu. Teď to byl plánovaný císař, ale došlo k jeho naplánování až několik dní po termínu. Měla jsem také těhotenskou cukrovku, plně kompenzovanou na dietě, což u předchozích dětí ne.

Do porodnice jsem začala docházet přesně týden před termínem. Na první kontrole jsem narazila na mladou, zrzavou, lékařku, jejíž jméno si už bohužel nepamatuji. Podala mi ruku, představila se. Vedle klasiky monitor, moč a tlak mi udělala i ultrazvuk a do termínu mě pozvala ještě jednou. Na další kontrole jsem narazila už na MUDr. Nagyho, kterého jsem potom potkávala až do konce. Neměla jsem s ním ani do třetice jediný problém. Jeden monitor se mu nelíbil, tak mi ho hned opakoval a bral mi krev na CRP, jestli nemám v těle nějaký zánět. Líbilo se mi, že nechtěl vyvolávat hned v termínu a jako cukrovku na dietě byl schopný vyčkat a dát šanci přirozenému porodu. Nicméně dítku se ven nechtělo a na kontrole několik dní po termínu jsme se domluvili, že se porod vyvolá. Naplánovalo se to na 41+3. To byl pátek. V neděli jsem měla přijít ještě na monitor a kontrolu a v úterý pak nástup… Už jsem byla na odchodu, když mě MUDr. Nagy ještě vrátil zpět, že udělá raději ještě ultrazvuk. Na ultrazvuku poznal, že je disproporce mezi hlavičkou a ramínky a že by byl vaginální porod příliš rizikový. Hrozila dystokie ramének, prý černá můra všech porodníků, porod by mohl skončit fatálně. A naplánoval mi hned na pondělí císaře. Všechno mi vysvětlil, všechno se mnou probral, na cokoliv mi odpověděl.

V neděli jsem měla příjem a tak jsem tedy po 13. hodině přijela do porodnice. Když jsem zvonila na sály, šel kolem zrovna MUDr. Velčický a ptal se, co potřebujeme. Já mu vylíčila, že jdu na příjem kvůli zítřejšímu císaři. On byl v obraze, věděl o tom a vtipně poznamenal, jestli to neuděláme ještě dneska, že je venku krásný den.

U příjmu byly dvě porodní asistentky, jména bohužel též netuším, ale byly moc milé a příjemné. Po monitoru, papírování a odběrech mě vyšetřil druhý sloužící lékař, MUDr. Kypr. Byla jsem otevřena na 2 prsty, na monitoru začaly jezdit kontrakce, tak prý se poradí, že by se to udělalo raději ještě dnes, ať nás mimčo nepředběhne.

Mě ubytovali na šestinedělí a po nějaké době přišel MUDr. Velčický s tím, že bych šla na sál tedy už dnes, jestli s tím souhlasím. Naplánoval ho na 17. hodinu, kvůli mému poslednímu jídlu a také, aby manžel splašil hlídání pro děti a dojel. Před přípravou ke mně přišla ještě anestezioložka probrat narkózu.

Příprava probíhala stylem: zajistit žílu, zavodnit, oholit, zavést močový katetr, zabandážovat nohy a pak už mě odvezli. Na sále byla super atmosféra, všichni moc milí a příjemní, včetně lékařů. Rodila jsem ve spinálu, manžel byl se mnou na sále. Přišel po zarouškování. Miminko bylo venku do 15 minut, hned mi ho ukázali, manžel nás vyfotil a pak už s ním odcházel k ošetření. Lékaři se ještě stačili vsadit o Kofolu, kolik že bude vážit. Bylo to milé. Během šití mi ještě přišli říct, že miminko je v pořádku a je s manželem. Na sále panovala super atmosféra. Jak mě zašili, tak si mě převzala porodní asistentka ze šestinedělí. Podala mi ruku, představila se a že o mě bude pečovat.

Ze sálů mě přivezli zpět na pokoj, porodní asistentka udělala nezbytné procedury a poslali ke mně manžela i s mimčem. Přišla i sestra z novošů a proběhlo první přisátí, 1,5 hodiny od začátku operace. Ke mně celou noc chodila porodní asistentka a starala se o mě jak o vlastní. Byla opravdu úžasná!

Zkrátka i porod císařem proběhl u Miloušů úžasně. Mimčo jsem dostala k sobě druhý den po operaci a čtvrtý den nás pustili domů. Jizvu mám krásnou a po šesti týdnech téměř neviditelnou. Všechen personál, včetně studentů, byl milý a příjemný, lékaři se představili a podali mi ruku, cítila jsem se tam jak doma. I potřetí můžu jen doporučit.

Personál: MUDr. Nagy, MUDr. Kypr, MUDr. Velčický

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být hlavně v pohodě a v klidu, těšit se na miminko, důvěřovat lékařům a porodním asistentkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné formuláře, které se dostávají na prvním monitoru, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Majka 17 12.07.17 napsala :

V porodnici jsem rodila začátkem června 2017, byl to spontánní porod v 41+1. Byla jsem ráda, že mě nenutili do vyvolávání, pokud nejsou problémy, čekají do 41+3 a my to s malým naštěstí zvládli spontánní cestou.

Co se týče personálu, všichni na gynekologické ambulanci a novorozeneckém oddělení byli příjemní a vše ochotně vysvětlili.

Na oddělení šestinedělí až na jednu sestru také všichni ochotní a příjemní.
Jinak na pokojích a WC s koupelnou bylo čisto, strava dostatečná, noční košile a prostěradla bylo možno kdykoliv vyměnit za čisté.

Personál: Porodní asistentka Došková, MUDr. Zobač, MUDr. Nagy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si plenky pro miminko, vlhčené ubrousky pro mimi a přebalovací podložky jednorázové, pro sebe poporodní vložky a kalhotky jednorázové.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Karla M. 16.06.17 napsala :

POZOR - zde se léčí zánět dělohy pomocí rektální rourky. :-)

Vzhledem k tomu, že neprovedli před porodem ultrazvuk, tak si až po pěti hodinách v porodním boxu všimli, že dítě je v nesprávné poloze. Porodní asistentce se nepodařilo správně zavést katetr do močové trubice. Následovala akutní sekce - intubování při vědomí. Na sále bylo veselo, protože je pobavil můj seznam lékových alergií. Po porodu jsem měla větší břicho než před porodem, vysoký krevní tlak a otoky.

Při vizitách jsem slýchala, že za to můžou větry. Při propuštění z nemocnice mi sdělili, že je všechno OK, že vysoké CRP je po porodu normální, antibiotiky se to neléčí a dělali mi kontrolní ultrazvuk. Po propuštění jsem dostala čtyřicítky horečky, praktikem jsem byla odeslána na internu a gynekologii. Tam zjistili silný zánět dělohy - příčinu všech potíží. Naštěstí stačily dvě obyčejné krabičky antibiotik a zmizely horečky, bolesti, silné krvácení, otoky i nafouklé břicho. A můj tlak byl opět nízký. Takže si u Miloušů spletli zánět dělohy se zaraženými prdy.

Jinak, co se pozitiv týče - sestry z novorozeneckého byly milé, v pokoji bylo čisto a teplo.

Personál: Dr. Nagy, Dr. Sukeníková, Dr. Novák, por. asist. Mrázková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po porodu si nechte udělat kontrolní ultrazvuk v jiném zařízení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

balík plenek pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - zuzita.c 07.03.17 napsala :

K Milosrdným jsem chodila už 6 týdnů před porodem, měla jsem vysoký tlak a otékala jsem. Celou dobu jsem chodila k Dr. Nagymu. Pán doktor sice působí jako morous, ale po celou dobu mě uklidňoval, vysvětlil rizika. Byla jsem smířená s vyvoláním porodu, kvůli těm potížím, nakonec se malý narodil přímo na termín, což bylo super. Do porodnice jsme dorazili v jednu hodinu ráno, hned se nám ujala PA, po celou dobu se nám věnovala. Hned na začátku nám řekla, jak bude všechno probíhat, poradila co se týče bolestí, jak je trochu utišit, na veškeré dotazy mile odpovídali.

Samotný porod proběhl bez problémů, malého jsem dostala okamžitě na sebe, partner byl celou dobu se mnou. Po porodu jsme měli prcka celou dobu u sebe, na novorozenecké jsem šli až po 2 hodinách. Co se týče pokojů, jsou trochu poskrovnu, koupelna a WC hodně pamatují, ale těch pár dní se to dá vydržet. Sestry na novorozeneckém byly ochotné, kdykoli jsem došla s nějakým problémem, vždycky vyhověly. Setry na šestinedělí to samé. Celkově personál hodnotím pozitivně. Jídla na mě bylo opravdu hodně, co se týče množství si nestěžuji, akorát ten výběr, by mohl být trochu vhodnější pro kojící … Určitě porodnici doporučuji a kdybych náhodu rodila znovu, šla bych určitě opět sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě zabalit hygienické potřeby, hodně poporodních vložek, minimálně 2 ručníky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě zabalit hygienické potřeby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - mar81 10.02.17 napsala :

Tento týden jsem byla propuštěna od Milosrdných po porodu plánovaným císařským řezem. Velmi pozitivně bych hodnotila personál, ať už sestry, doktory nebo pomocný personál. Většina je dobře naladěná a vítá vás s úsměvem a snaží se odlehčit vaši nervozitu a nepříjemnosti spojené s léčbou. Operace proběhla dobře, mohla jsem si vybrat, jakou narkózu preferuji. Už 3.den od operace jsem se cítila mnohem líp, než když mě propouštěli po císařském řezu 3 roky zpátky z Bohunic. To jsem nemohla ani vzpřímeně jít, měla teplotu a rána mi mokvala, nato se vytvořili hematomy a já o dva týdny později skončila zase na sále. Tentokrát po propuštění z nemocnice normálně funguji, můžu uklízet, starat se bez bolestí o miminko a jít na procházku, přijde mi to po předchozí hororové zkušenosti jako zázrak.

Takže za mě péče u Milosrdných výborná. Horší je to se zařízením pokojů, které je na odpis, a to i v „nadstandardu“, kde na TV fungovala pouze ČT2 a koupelna byla původní, zařízení rozpadající se. Část pokojů je zrekonstruovaná, ale k nadstandardu za 700,–/noc se jaksi nedostali, i když jde o jediný pokoj. Jídlo je také velmi chudé. Doporučuji přibalit si ovoce, čaje, zdravé mlsání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 01.02.17 napsala :

Dobrý den, s porodnici mám dobré zkušenosti, rodila jsem 29.1.2017, PA byla moc milá a ochotná, vše se mnou konzultovala a radila, co a jak mám dělat, porod proběhl bez komplikací, sice s nástřihem, ale já i miminko jsme zdraví a rány se zahojí.

Sestřičky na novorozeneckém oddělení jsou hodné, poradí, ty starší jsou velmi ochotné a milé. Naučí techniku kojeni, odstřikávání, koupání, přebalování, když bylo potřeba, nebyl problém zaklepat na dveře a pomohly, i v noci.

Jídlo mi celkem chutnalo, pokoj jsem měla standard, pěkný, jen sociální zařízení trošku zastaralé.

Režim dne asi jako v každé jiné nemocnici, spousta kontrol a vyrušení během dne, takže nějaký harmonogram kojení miminka si moc nenastavíte.

S kojením jsem měla problém, dlouho trvalo než se mi nalilo mléko do prsou, chvíli jsme tedy byly na příkrmu, tvar bradavek taky nebyl optimální pro kojení, takže jsme chvíli zkoušeli kojit přes kloboučky, ale teď už kojíme plně a bez problému. Sestřičky se vším pomohly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Čepičku pro miminko, na chodbách i u přebalování bývá celkem zima.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - EwaTre 30.01.17 napsala :

V této porodnici jsem rodila v říjnu 2016 a byla jsem velmi spokojená. Velice kladně hodnotím jak personál na porodním sále, tak i sestřičky na šestinedělí a novorozeneckém oddělení. Všichni byli ke mně i mému miminku velmi vstřícní a milí. I přesto že můj porod neprobíhal zcela harmonicky, ale díky paní asistence Ježkove na něho velmi ráda vzpomínám.

Paní asistentka se mi snažila všemožně pomoct, za což jí moc a moc děkuji. Během svého těhotenství jsem neabsolvovala žádný předporodní kurz a můžu říct, že to nebylo ani potřeba. Paní asistentka Ježková mi se vším pomohla, vše vysvětlila a ukázala. Po celou dobu na porodním sále (29 hodin) se mnou mohl být manžel, měli jsme tu dostatek soukromí. Následná poporodní péče jak o mě, tak i o mé miminko byla velmi příjemná a dostačující. Na všechny mé dotazy mi bylo odpovězeno, všechna má přání byla splněna.

Pokud se v budoucnu rozhodnu znovu rodit, vyberu si určitě tuhle porodnici a doufám, že budu mít štěstí i na porodní asistentku paní Ježkovou.

Personál: PA Ježková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit personálu, jak na porodním sále, tak i na novorozenéckem oddělení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, ručník,…noční košile jsou k dispozici, oblečení pro miminko dostanete také.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 25.01.17 napsala :

Rodila jsem tam před pul rokem. Doktoři fajn, sestry taky,porodní asistentka průměrná. Porod byl vyvolávaný, trval od čtvrtka od noci do soboty do rána, neotvírala jsem se, měla bolesti pravidelné po 5 minutách, už jsem prosila vyčerpáním o císař, marně, nebýt pana doktora Nagyho, který mi dopřál epidural, prý to někdy pomáhá k otevřeni - pomohlo… Jinak bych rodila snad doteď. Byli zásadně proti císaři. Přirozeně ano, ale odsud posud.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - maky jaros 24.01.17 napsala :

V porodnici jsem rodila v srpnu 2016, můj porod trval skoro dva dny (přes 40 hodin) a myslím, že se tam za tu dobu vystřídal skoro celý personál. Všichni byli ochotni, nápomocní a příjemní, profesionální. Porodní asistentka, paní Žemlová mě přijímala a po dvou dnech taky odrodila. Je to úžasná profesionálka a velmi mi pomohla.

Doporučuji předporodní kurz v porodnici, my ten o kojeni už nestihli, ale na novorozeneckém sestřičky se vším poradily. Jasně, ze občas někomu někdo nesedne, to se mi stalo na novorozeneckém, ale i tak musím říci, že se tam všichni chovali velmi profesionálně. Byla jsem prostě spokojena, i s lékaři, a další porod plánuju taky tam.

Personál: Porodni asistentka pani Žemlová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - MyryamM 19.01.17 napsala :

Velká nespokojenost

Dobrý den, v této porodnici jsem rodila únor 2016. Personál byl kompletně neochotný, empatie nulová. Porodní plán ani nečetli! Fyziologický průběh mi opakovaně narušovali, nakonec mě ani asistentka Ježková nenechala rodit v pro mě příjemně poloze. Absolutní nezájem, vůbec nic nám nevysvětlila, nedoporučila, byla jen úsečná a nepříjemná.

Nakonec mi celý porod zkomplikovala natolik, že jsem nebyla schopná cítit kontrakce, malého málem vytahováli kleštěmi. Aplikovali zakázané chvaty vytlačovani miminka! Na závěr ze mě rvali placentu asi 30min. nehorázně surovým a bolestivým způsobem. Hrůza!

V šestinedělí jsem díky tomu začala velice silne krvácet, proudem. Standardní pokoje šestinedělí jsou obyčejné, personál příšerný. Vše se zlepšilo až na nadstandardním pokoji, kdy zde sestry aspoň klepou a oznámí vám, co jdou do pokoje dělat. Už nikdy více. Porodu zde opravdu velmi lituji.

Personál: Ježková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Opravdu důkladně zvažte, kde rodit. Přečtěte si recenze, navštivte porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Herminator 02.01.17 napsala :

Mám zkušenosti už od předporodní kurzu, kdy jsme viděli všechno důležité a dostali jsme opravdu užitečný seznam věcí, co s sebou.

Porod jsem měla v březnu 2016, šlo o fofr (I se sprchou, čekáním na sanitku, jízdou 2:34). Nestihli jsme skoro nic, ale presonál byl úžasný. Byli hned u nás, když tam manžel šel, nebo dostal pokyn (než jsem byla otevřena na 7cm, zezačátku to vypadalo, že si pobydeme dlouho, pak byla PA s námi nepřetržitě na pokoji i když byli 4 porody zároveň).

Samotný porod super, ptali se mě, jak co cítím a řídili se i podle toho. Neměla jsem žádné představy o porodu, byl první, takže jsem to nechala na PA. Ta semnou zkusila dvě polohy a jednu jsme vybraly. I doktorka byla super. Všechno mi prý říkala předem (já si prd pamatuju z fofru) i manžela neignorovala a říkala to i jemu. Všechno měli pod kontrolou a do porodu extra nezasahovali. Nechali by mě i porodit úplně samotnou, kdyby malý nešel s tepem dolů, jak se dral na svět. Takhle mi museli pomoc zatlačením na břicho a nástrihem, ale diký bohů za to. Malého jsme dostala okamžitě, po komplikacích s krvácením mi ho vzali, vyšetří li a hned vrátili.

Šestinedělí bylo taky v pohodě - krásný čistý pokoj, hodně sestřičky a hodně ochotně. Jídlo na nemocnici super, akorát málo. Košilky a všechno vždy po ruce. Nikdy nebyl problém si i vyžádat navíc cokoliv pro malého. Převlékli mi i postel, i když bych si to zvládla udělat i sama. Jediné, co bylo horší byli vizity. Úplně o ničem - změření teploty, jak se máte a čau. Doktoři protivní a nezájem, až na jednoho mladého lékaře, který nás i prohmatával a staral se víc.

Za mě super porodnice. Chystám se tam podruhé letos v červnu a vůbec nemámi strach. Doporučuji všem!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nachystat papíry, zbytek tam najdete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - kacenecka86 17.12.16 napsala :

Personál luxus, všichni moc vstřícní, hodní a profesionální. Boxy také luxus. Pan doktor je svůj, ale skvelý profík.

Personál: MUDr. Nagy, PA Stasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si hlavně jídlo, s pečivem je tu trochu problém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Luiserka 15.12.16 napsala :

Já v této porodnici rodila 2 děti 2007 a 2010 první porod byl spontalni vzhledem k tomu, že se slečna rozhodla přijít na svět 3:45 ráno a s ní i další 4, tak personál mezi náma lítal ale zvládli vše.

Rodila sem na porodní stoličce porod bez problémů informovali mě o všem. Jako prvorodička jsem to velice ocenila. Každou věc co udělali, předem řekli.

U druhého mi porod vyvolávali a asi tím, že sem byla plánovaná, tak musím říct, že personál a všichni kolem mě lítali. Byli velice milí, dokonce nabízeli altarnativni druhý porod. Celou dobu komunikovali - úplně paráda.

Teď v únoru 2017 se chystám porodit tam 3 dítě a jsem zvědavá, co vše se tam změnilo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout hodně vložek, jinak jsem potřebovala akorát hygienické potřeby, ručník, župan a pro mimčo plínky a kosmetiku. Každopádně hodí se solnička na dochucení jídla, to je takové nijaké.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - baby98 06.12.16 napsala :

Jelikož jsem dala na recenze, rozhodla jsem se rodit tady, byl to můj omyl!

Rozhodně nedoporučuji, především na novorozeneckém oddělení se sestry chovají hnusně, nemají cit pro to, že matka potřebuje být se svým dítětem, řídí se normami! A už vůbec nerespektují, že ženy po nevydařeném porodu jsou někdy nešťastné, smutné, místo podpory se člověk cítí neschopný. Chovají se tam, jak kdybyste byla jen další „k*áva“ v zástupu.

Jsem absolutně zklamaná přístupem personálu této porodnice. Určitě bych znovu tuto variantu nezvolila. Jediné plus je tam, že mají pěkné prostředí. Ale služby a péče personálu je otřesná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - MarryFrank 05.12.16 napsala :

Porodní boxy jsou moc krásné, nové, čistě, prostorné. Můj porod nebyl zrovna procházka růžovým sadem - rodila jsem dlouho a byla jsem vyčerpána.

Porodní asistentky jsem měla 2 ( měnily se směny), nebyly úplně nejpříjemnější, ale mě to bylo celkem fuk - stejně si to odrodit musí každá sama.

Měla jsem epidural - vše v pořádku. Doktor Karel (bohužel si nevzpomenu na příjmení) je úžasný! V květnu mám rodit podruhé a doufám, že na něj znova natrefím.

Moc jsem ocenila na šestinedělí, že návštěvy se musí přijímat na chodbě, alespoň vás na pokoji nikdo nevyrušuje! Tohle je pro mě hodně velká priorita. Sestry všechny velmi příjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemocnice pořádá seminář - řeknou co si vzít, kdy přijít a prohlédněte si nemocnici. Je to moc užitečné!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky (hodně), toaletní papír, ručníky, drogerii, papuče do sprchy, ponožky, něco na jídlo (ovoce, mušli), bepanthen, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - annett86 26.10.16 napsala :

Rodila jsem 8.10.2016. Porodní asistentka, jméno si bohužel nepamatuji, byla velmi milá a vstřícná. Vždy mě o všem informovala a do ničeho mě nenutila. Proto porod beru jako krásný zážitek.

Šestinedělí jsem se bála, jelikož jsem nikdy nebyla v nemocnici, ale vše bylo fajn. Sestry byli příjemné a se vším poradily. Jediné co, tak jídlo bylo nic moc. Každý den čerstvé pečivo, a to i k večeři, čekala bych větší výběr.

Jinak 100% spokojenost, příště sem půjdu zase a už se těším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní vložky a něco dobrého k jídlu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Peťulín 7 13.10.16 napsala :

Rodila jsem v porodnici své první dítě a nemohu si stěžovat vůbec na nic. Sestry i doktoři byli skvělí.

Nyní mě čeká porod 2.dítěte a myslím, že lepší porodnici bych si nemohla vybrat. Všichni působí mile a příjemně a nic není problém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nejlepší je navštívit porodnici, kde Vám řeknou, které věci jsou zbytečně a které ne.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - beesees 12.10.16 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala na základě relativně kladných hodnocení, a hlavně toho, že jsou známy, že vychází vstříc porodnímu plánu. Co se týče porodnice je čistá a moderně vybavená. Účastnila jsem se i předporodních kurzů. Byla jsem ovšem zklamaná a můj porod byl jen další v řetězci znásňování ženských duší a jejich těl, přestože k tomu nebyl důvod.

Moje těhotenství bylo bez komplikací celou dobu a můj porod by byl fyziologický, bez zásahů. Kdyby po hodině tlačení nedošla porodní asistentce trpělivost a neřekla, že je potřeba porodit. A tak na mě nastoupili ve třech. Sestra píchla oxitocin, lékař tlačil na břicho, porodní asistentka mi rozříhla hráz a dítě bylo během pár minut na světě.

Takto jsem byla odrozena, ale nebyla mi dána šance porodit sama. Kdyby mi dali ještě alespon půl hodinky, tak bych to mohla zvládnout. Chápu, že touto dobout mají babyboom a je nouze o porodní boxy a lůžka, ale měli by si uvědomit, že takto ovlivňují velice důležité životní momenty.

Takže jestli se mě ptáte, jestli bych tuto porodnici doporučila? No pokud chcete rodit v porodnici a máte své přestavy o průběhu, tak si sebou vezměte někoho, kdo bude trvat na dodržení plánu za vás (neříkám že za všech okolností, ale jen pokud to jde), ať už dulu nebo manžela nebo jakýkoliv doprovod. Protože rodicí žena většinou nemá energie nazbyt, aby na sále argumentovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 26.09.16 napsala :

Byla jsem velmi příjemné překvapená a spokojená. Přístup veškerého personálu byl skvělý.

Porodní asistentka, paní Straková, byla báječná, dokázala mě při porodu podpořit.

Na oddělení šestinedělí musím moc pochválit všechny sestřičky, hlavně na novorozeneckém, kde se mi i přesto, že měli překročenou kapacitu a přistýlky na pokojích, dokázaly věnovat a poradit mi s kojením. Když už malý vůbec nešel uspat, vzaly si ho na noc k sobě, abych si odpočinula.

Na to, že jsem měla strach z porodnice, na ní budu v nejlepším vzpomínat. Nedovedu si představit, že bych rodila třeba doma a byla na vše sama. Nestalo se, že by byl někdo nepříjemný, všichni byli trpěliví a milí, na všem se dalo domluvit.

Personál: PA Straková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu, nedělat si zbytečně plány a iluze.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já nepotřebovala skoro nic, jen hygienické potřeby a poporodní vložky. Kdo nechce nemocniční čaj (ten vážně nebyl nic moc), tak si vzít pití nebo alespoň láhev na vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 01.09.16 napsala :

Rodila jsem 10.7.2016 své druhé dítě a také v únoru 2012 první dítě. Nyní jsou zde 4 porodní boxy, každý má své WC a sprchu.

My jsme měli malý box, ale porod byl rychlý (od 5minutových kontrakcí asi 4 hodiny a samotné tlačení asi 10 minut). Jeden box má prý i vanu. Na porodním skvělý přístup, vše v klidu, asistentka radí, jak dýchat, co dělat při tlačení - já zapomínala zavírat pusu, a tím jsem ztrácela zbytečně sílu ke tlačení, pak to jde líp.

Na šestinedělí dle mého názoru hrůza, nic moc neočekávejte, ale poradí s péčí o miminko, jen to kojení stále moc neradí.

Zároveň bych příště volila nadstandard, který je tu však pouze jeden. Na pokojích jsou maminky po dvou, ale vždy 2 pokoje mají společnou vstupní místnost s WC, sprchou a přebalovákem, takže sociálka je pro 4 ženy.

Přesto tuto porodnici stále doporučuji pro její rodinnější přístup. Navíc jsem se dozvěděla, že na rozdíl od Bohunic či ObilŇáku zde nikdy nevyhlašují stop-stav, nikdy vás neodešlou pryč, což je také dobré vědět.

Personál: PA Soldánová, MUDr. Krouželová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyrazit opravdu až 2 hodiny poté, co vám začaly silné bolesti v intervalu 5 minut. Snažit se moc nemluvit a schovávat si energii na porod. Dýchat, jak je vám to příjemné, a při tlačení po nádechu zavřít pusu místo hlasitého řvaní (ale mručení či bručení je nutnost :-)).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové přebalovací podložky pod miminko, když se pokaká i počůrá, tak super věc, nemusíte vytírat, jen sbalíte a vyhodíte do koše. Dostatek vody k pití, i když z vodovodu prý teče pitná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Adletha 21.06.16 napsala :

Chci tuto porodnici velice vynachválit. Byla jsem nesmírně spokojená. Během porodu asistentka nechala vše na mne, co si přeji, nepřeji, jaká poloha mi nejvíce vyhovuje, mohla jsem rodit na posteli, stoličce, křesle. Měla jsem na výběr. Nenutili mi žádné léky, tlumiče, pouze se zeptali. Bylo to klidné, intimní.

Pan doktor mne zašil. Hlavička sama natrhla, nenastřihovali mne. Po porodu synka zvážili, změřili a poté ihned přinesli a byl se mnou. Sestřička mi ukázala, jak mám synka umývat, přebalovat, byla velice ochotná, zkoušela se mnou různé polohy při kojení. Sestřičky všechny, co jsem poznala, výborné, milé a ochotné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si hodně poporodních vložek. ;)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 31.05.16 napsala :

V porodnici Milosrdných Bratří jsem rodila v květnu 2016. Moje zkušenosti musím rozdělit do třech částí.

Pobyt na gynekologii před porodem kvůli preeklampsii - zkušenost negativní. Personál si mezi sebou snad nevyměňoval informace, každý lékař měl na léčbu a postup jiný názor, co se mnou bude se měnilo snad každé dvě hodiny. Byla ve mně nejistota a stres. Čekání na volnou postel několik hodin na chodbě, dokud se někdo nepropustí.

„Pobyt“ na porodním boxu - naprosto úžasná péče. Skvělé porodní asistentky a lékaři. Nikdo Vás do ničeho nenutí. Máte čas s miminkem a partnerem na porodním boxu po narození. Výhodnější, když rodíte a zároveň s vámi rodí co nejméně žen (pochopitelně). My když už jsme měli porozeno, byl na sále boom, maminky hned po porodu byly převáženy na klasické pokoje, kde nebyly samy a neměly tak moc klidu na to „dojíždět“ si v klidu po porodu a prožívat to všechno samy, bylo mě jich moc líto a děkovala jsem, že nám to vyšlo, tak jak to vyšlo. Každopádně myslím, že naprosto vhodné pro ambulantní porod. PA úžasné, lékaři taktéž a patří jim můj velký dík.

Pobyt na šestinedělí - sestřičky ze šestinedělí skvělé, bohužel ale s nimi, pokud máte normální porod, přijdete do styku, když vám měří ráno teplotu. Tady hrají roli novorozenecké sestry a na ty já neměla štěstí. Nebo si prostě představuji péči trochu jinak, než je u nás dostupná. Každopádně - pokud kojíte, všechno umíte a víte, jste bezproblémová maminka, tak nemáte problém. Já jako prvorodička koukala na všechno jako tele, snažila jsem se sestry moc neobtěžovat, protože vím, že práce tam bylo opravdu mnoho. Bohužel však - technika kojení nevysvětlená s dotazem, zda jsem to neviděla ve filmu.

Péče o kojence se dá pochopit tak nějak za běhu, to neřeším. Za naprosto fatalní pro mě však byla jedna chyba sestřičky, která se může člověku stát, protože není stroj, mě to však hodně rozhodilo na další dny. Víc upřesňovat nebudu, ale kvůli tomu už si MB příště asi nevyberu. Stresující pro mě bylo také sledování toho jak miminko přibývá - respektive reakce sester na tuto skutečnost - narvěte jí tam ten cecek (miminku do pusinky), jestli nenakojíte každé dvě hodiny třicítku dom vás ráno určitě nepustí, běžte si pro příkrm bez toho to nepůjde… Za mě byl pobyt na poporodním jeden velký stres.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a vnitřní sílu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oblečky, pleny a košile pro sebe dostanete. Své hlavně jednorázové pleny, síťované kalhotky, porodnické vložky a ručníky - raději víc a menší, balzám na rty a hodil se mně i Bepanten pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Mariana2016 28.05.16 napsala :

Do porodnice jsem docházela co 3 dny na monitor a vždy jsem měla štěstí, že měl službu právě pan MUDr. Nagy, který byl velice vstřícný, na vše mi odpověděl a dával mi možnost volby, zda porod již vyvolávat (přenášela jsem), nebo zda ještě počkat.

Byla jsem pro co nejmenší zásah, což mi pan doktor schválil a měl názor, že je lepší dítě přenášet než nedonosit (navíc jsme nevěděli přesný termín početí). Po 8 dnech od termínu plánovaného porodu byl bohužel na monitoru MUDr. Zobac, který nesdílel názor předchozího lékaře. Vyšetřil mě ve středu dopoledne s výsledkem, že se porodní cesty nechystají, a že musím druhý den přijít na vyvolání, i když byla placenta naprosto v pořádku.

Kombinací pití, jídla a pohybu se mi však nakonec podařilo přemluvit miminko, aby se rozhodlo vydat na cestu na svět i bez vyvolání, a tedy mi krátce ještě ten den po poledni začaly kontrakce a rovnou po 5 minutách. Poprvé jsme se vydali do porodnice odpoledne, kdy jsem ještě nebyla dostatečně otevřená, a jelikož bydlíme od porodnice 5 minut, šli jsme ještě prodýchávat domů.

Po 18:00 jsme se vydali do porodnice podruhé a ujala se mě moc milá porodní asistentka Mgr. Hana Frolková, která mi celou dobu radila a podporovala mě. Porodů bohužel probíhalo současně více, a tedy u nás nemohla být celou dobu, a tak jsem opravdu velice ocenila doprovod mého muže.

Závěrečná hodina, kdy měla malá omotanou pupeční šňůru kolem hlavy, pro mě byla sice velice náročná, ale paní Frolková mě celou dobu vedla a zkoušela se mnou všechny možné polohy, aby se nám to bez použití chemie podařilo. Nakonec jsem si nechala dát oxytocin a malá se tak ve 3:20 dostala po nastřižení na svět.

Malou jsem dostala ihned na prsa, po několika minutách, až muž odstřihl pupeční šňůru, se mě zeptali, zda si malou můžou na chvíli vzít, aby ji vyšetřili, souhlasila jsem, a zase mi ji hned vrátili a nechali nás s ní 2 hodiny. Placentu se bohužel nepodařilo zdárně odloučit, i když mi dávali s trpělivým panem doktorem Otevřelem skutečně dost času. Paní Mgr. Frolková mi na břicho dokonce namazala i nějaký masážní olej, aby mi bříško zahřála a odloučení placenty pomohla, ale nezdařilo se.

K celému porodu nemám jedinou výtku. Porodní plán jsem nepsala, můj doprovod věděl, že pokud to nebude nezbytně nutné, tak dávám přednost přirozenému porodu bez zásahu chemie. Nic proti bolesti jsem si nebrala a byla jsem za to ráda, protože jsem díky tomu lépe cítila, co dělat.

Co se týče šestinedělí a novorozeneckého, tak jsem měla štěstí na personál. Nejmilejší ze všech byla paní Ludmila Štoudková, která vždy přišla s úsměvem, ochotně zodpověděla každou otázku, když bylo potřeba, tak pomohla, cokoli podala a svým milým chováním šestinedělkám dodala potřebnou energii. Víc takových lidí. Dále jsem velice ocenila přístup úžasné paní primářky MUDr. Brázdové, která se skutečně zajímala o stav každé maminky a jejího miminka, a jelikož jsem byla na pokoji s chrápající kuřačkou, tak mě ochotně přesunula jinam, za což jsem jí byla neskutečně vděčná.

V porodnici bylo samozřejmě i pár věcí, které se mi nelíbily. Za prvé jsem nepochopila jídlo pro šestinedělky, 90 % jídla bylo naprosto nevhodné (čerstvé bílé pečivo na snídani i večeři, na oběd rajská s knedlíky, žádné ovoce, žádné svačiny) a maminkám tak miminka řvala celou noc. Tedy doporučuji zaúkolovat návštěvy, aby Vám přinesli nějaké vhodnější jídlo. Druhou nepochopitelnou záležitostí pro mě byl režim. V porodnici jsme zapisovaly, kolikrát se miminko vyprazdňovalo, kolikrát jsme kojily…a tyto záznamy si chodily sestry vyzvedávat po půlnoci, kdy se většinou šestinedělky snažily využít chvíle klidu a spát.

Kolem 5:30 přišla sestra pro konvici s čajem a tu odnesla, ale naplněnou ji přinesla až za hodinu. Kolem 6:00 přišla uklízečka vysypat koše (myslím, že by to skutečně počkalo). V 6:45 přišla sestra s teploměrem, v 7:00 si přišla pro výsledek a do papírů pak stejně napsala jinou teplotu, než jaká byla naměřena. Kolem 7:30 přišla krátká vizita. V 8:00 nám přinesli naprosto nevhodnou snídani a kolem 9:00 jsme již většinou chodili na novorozenecké na vážení, vyšetření k ortopedovi, apod. Ve 12:00 byl oběd, který bylo třeba do 13:00 sníst, protože některé dny probíhala i velká vizita (která se nijak nelišila od té běžné) a od 14:00 do 18:00 již byly chodby zaplněny návštěvami.

Velkou výhodou je, že v této nemocnici se nepovolují návštěvy na pokoji, a vy tak můžete alespoň na pokoji kojit v soukromí, případně si jít lehnout, pokud jste vyčerpaná. I když hluk na chodbě připomíná hluk na hlavním nádraží. Po 18:00 pak většinou probíhal nějaký kurz týkající se kojení, či koupání. Většina sester vždy vše ochotně ukázala, zodpověděla dotazy, případně s Vámi vyzkoušela na pokoji, pokud jste měla s něčím problém. Samozřejmě se názory sester na některé věci rozcházely a bylo tak na mamince si zvolit, co bude nejlépe vyhovovat právě jí. Ocenila jsem, že personál k maminkám a k miminkům nepřistupoval otráveně, ale většinou se snažil povzbudit, v případě potřeby pomoct a vyřešit daný problém.

Myslím si, že kdyby v nemocnici zavedli nějaký symbolický poplatek za vhodnější jídlo pro kojící matky, že by to určitě většina maminek ocenila.

Personál: MUDr. Nagy, PA Frolková, MUDr. Otevřel, MUDr. Brázdová, Štoudková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud přenášíte, pak doporučuji nechráněný pohlavní styk, pít maliník, lněné semínko, nápoj ze zázvoru, skořice a hřebíčku (přelít litrem vařící vody, nechat 30 minut odstát, slít a celý den průběžně popíjet), jíst mrkev, umývat okna, chodit po schodech. Mně osobně nejvíc pomohlo vykoupat a vysušit našeho velkého psa v malém sprchovém koutě při vyšší teplotě a uklidit spoušť po něm.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně doporučuji předem vyplnit veškeré papíry, abyste nemusela mezi kontrakcemi řešit adresu zaměstnavatele, apod. (papíry obdržíte při prohlídce porodnice nebo, až budete docházet na monitor). Dále je k nezaplacení doprovod u porodu. V porodnici probíhá více porodů současně, a tedy s Vámi nemůže porodní asistentka celou dobu být. Určitě oceníte osobu, před kterou se umíte uvolnit, a která nemá problém Vám x hodin pomáhat na záchod, do sprchy, vyměňovat zakrvavené vložky, otírat pot, podávat pití, masírovat záda, pustit příjemnou hudbu…Dále si k porodu nezapomeňte vzít těhotenskou průkazku s výsledkem krve a streptokoka, OP, kartičku zdravotní pojišťovny, peníze (za doprovod), papuče do sprchy, jelení lůj (na ten opravdu nezapomeňte), neperlivou vodu, sponu do vlasů, teplé ponožky (volné kolem kotníků), žínku na otírání čela, ručníky na otírání po sprše, kuchyňské utěrky (na podkládání pod Vás), hroznový cukr, CD s příjemnou hudbou, masážní olej, lehkou deku (u porodu jsem trpěla zimnicí), čepičku a ponožky pro miminko, jednorázové kalhotky, poporodní vložky (doporučuji Batist Flower), foťák a mobil. Do druhé tašky na šestinedělí si sbalte hyg. taštičku, nabíječku na mobil, ručníky, kuchyňské utěrky na otírání, gel s dubovou kůrou (vhodné na poporodní poranění), 2 balíky poporodních vložek Batist Flower, ovoce, papuče, krém, jednorázové kalhotky ABRI FIX, hřeben, světýlko k posteli, propisku a blok, kojící podprsenku, jednorázové novorozenecké pleny pro miminko, župan.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 27.05.16 napsala :

Jsem spokojená, útulná moderní nemocnice. Partner u porodu - bez poplatku, jako jediná nemocnice v Brně. Ochotný personál. Vysoká spokojenost.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka k porodu, ať už rodíte kdekoliv. Porodní sestry odbíhají, když je moc porodů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické pomůcky pro sebe a dítě - jednorázové pleny, Sudokrém nebo Bepanthen, vlhčené ubrousky, pro malého křiklouna dudlík, jednorázové podložky, mycí gel, šampon a pro vás určitě vložky, šampon, ručník,mýdlo nebo mycí gel, může být i župan, vložky, čaj a ať vám příbuzní nebo manžel vezme jídlo. Budete mít velký hlad, jako vlk. Oblečení pro mimi donese v den odchodu manžel, jinak jsou vám zatím k dispozici erární. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Marie432875 15.03.16 napsala :

Porod 1.1.2016.

Jako vyjukaná prvorodička jsem zvažovala porodní plán - no NAŠTĚSTÍ jsem ho neměla… Představa přirozeného bezbolestného nekomplikovaného porodu bez klystýru a nástřihu se zvrtla v tříhodinovou agonii bez epidurálu (moje blbost), klystýr jsem si nechala poradit (ještě že tak… opravdu to má smysl!). A vše eskalovalo tím, že prcek měl šňůru kolem krku -nešel vytlačit, slabé ozvy, já vyčerpaná a už jsem to vzdávala… Takže mi dali kyslík, oxytocin na posílení kontrakcí, PA hup na bříško a nástřih… A hned byl malý venku.

Pan doktor super člověk, vtipkoval, žádný stres. Velmi uklidňujicí pán, příště ho ráda uvidím znovu. Jizvu zašil tak, že ani není vidět.

Velmi milý a příjemný personál, je čas se na všem domluvit, poradit se… Ihned jsem miminko dostala na bříško (nemusíte o to škemrat, to se děje automaticky), pak jej na chviličku vyšetřili a otřeli (nekoupali, to dělají na novorozeneckém, pokud si to maminka přeje).

Na boxu k dispozici sprcha a míč, pití, rádio… Možnost zvolit porodní polohu (já s vděkem rodila v polosedě, na nic jiného jsem neměla sil).

Co dodat - porodnice je pěkně zrekonstruovaná, lidé ochotní a milí - myslím, že pokud se k nim chováte s respektem, že oni jsou odborníci a ví co a proč dělají, a ne stylem „Já jdu rodit, tak skákejte, jak pískám“, tak vše prostě musí být OK. Vše dokresluje příjemně malé rodinné prostředí a fajn sestry i na šestinedělí a novorozeneckém.

Personál: MUDr. Nagy, PA Straková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Berte to s nadhledem a vykašlete se na porodní plány a duly a podobné nesmysly. Na všem se dá domluvit, zkonzultovat, jsou moc fajn. Věřte lékařům a porodním asistentkám, jednou jste se rozhodly svěřit do jejich péče, tak si uvědomte, že za vás mají odpovědnost. Opravdu nejsou zlí, jen vědí více než kdejaká poučená matka a zkušeností mají více.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady - oddací list, vyplněné formuláře porodnice (dostanete již během monitorů cca měsíc předem); věci osobní hygieny, vložky, telefon a foťák. Pokud nemáte rády slazené čaje, tak i pití. Plenky pro miminko, ručník a osušku. Vše ostatní dostanete erár (i oblečky na mimi). Na porodní box tašku s ručníkem (osuškou), příp. ponožky, vosk na pusu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - roik 28.01.16 napsala :

Přenášela jsem týden a pan doktor Nagy mě objednal na vyvolání (tělo bylo připraveno, ale neměla jsem kontrakce). Měla jsem obavy, jak bude porod probíhat, ale vše šlo velmi rychle. První vyvolávací tabletu jsem dostala v 7:30, druhou kolem 10 a malou jsem porodila 13:29. Zvládna jsem to nakonec přirozeně (na epidurál nebyl čas). Porodní asistentka Plundráková byla velmi milá a měla jsem k ní plnou důvěru, celý porod mě podporovala, ke konci mě přišla zkontrolovat do sprchy. Porodnici můžu jedině doporučit.

Sestřičky na oddělení šestinedělí byly většinou milé. Novorozenecké oddělení bylo úžasné, sestřičky byly vstřícně, poradily s péčí, s kojením, odpověděly na všechny dotazy.

Jediné, co musím vytknout, byla strava. Bohužel to je asi ve všech nemocnicích stejné (bílé čerstvé pečivo, kynuté knedlíky, bez ovoce a zeleniny…).

Personál: MUDr. Jiří Nagy, PA Plundráková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se, věřit personálu. Vše, co jsem měla v porodním plánu, dělají standardně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě hodně kvalitního jídla a pití!

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Makyna1234 18.01.16 napsala :

Císařský řez: Po odeslání gynekoložkou (konec pánevní) to šlo rychle. Primář bez jakékoli informace, kontroly, ultrazvuku, vše schválil. CS se dělá cca 2 týdny před termínem. Nástup den předem. Natáčí se akorát monitory, jinak ultrazvuk taky nečekejte.

Porodní plán a jiné výhrady nikoho nezajímají. Mají své postupy operace. Večer s vámi akorát proberou čas a možnosti anestezie. Více informací je nad-komfort.
Byla jsem první na řadě, takže klystýr kolem půl šesté, poté obvázání nohou, zavedení katetru do močového měchýře, kanyla a jede se.

Přítel s vámi může být na sále s fotoaparátem.. Celé to trvá zhruba 40 minut.
Příjezd 7:50 a malý byl venku 8:08. Miminko vám ukážou, ale žádný bonding ani hlazení neplánujte. Zatímco vás šijí, tak odchází s přítelem vážit, měřit, poté převoz na novorozenecké. Vás zavezou na pokoj, kde s mimčem můžete být cca 30 minut, ale to taky dle nálady sester na šestinedělí. Jinak návštěvy na pokoj nesmí vůbec.

Ten den pak až do večera prostě jen ležíte v mírné bolesti a přemýšlíte, jak moc vaše miminko pláče a jestli nemá hlad. S trochou štěstí vám ho přinesou večer poté, co vás sestra „rozchodí“. Návštěvy vč. partnera až další den!

Ráno po operaci sundávají hadičky a vy se sama pohybujete na záchod a do sprchy. Miminko vám nosí cca po 4 hod. na kojení, ale vzhledem k tomu, že mlíčko ještě neteče, tak je to spíše pokus o kojení. Prcka dostanete na pokoj až třetí den se skromným výkladem o přebalování a koupání. Dostanete papír se zápisem gramů po každém kojení.

Pokud nenakojíte 20 ml stejně musíte! pro příkrm, jinam by bylo mimčo hlady. Sestry na šestinedělí si vás od této chvíle kromě měření tlaku a práškům od bolesti ani nevšimnou. Sestry z novorozeneckého taky ne. Akorát se tváří otráveně, kdykoli jdete pro zmiňovaný příkrm. Radím vám se obrnit nebo se vás jejich chování dotkne.

Vizitu jsem zažila třikrát a to způsobem, že koukli do papírů, poblahopřály k miminu a odešly. Veškerá bolest je normální a horečku způsobuje laktace. Promačkávání té bolavé dělohy je ale nutnost. Mlíko začíná téct až zhruba v den odchodu, takže nezoufejte!

Celkově jsem ráda, že nástup byl ve čtvrtek a odchod v úterý! Doporučuji předporodní kurz, jinak vás to ticho a nicnedělání se bude trápit. Navzdory všemu zlému mám ale zdravého chlapečka a ty začátky si musí každá prostě zažít a naučit se to po svém. V momentě příjezdu domů je to všechno totiž úplně jinak a musíte si najít svůj vlastní systém! Doporučuji si pořídit kojeneckou váhu i na doma. Moc jsem to ocenila.

Přeji vám pevné nervy. Věřím, že rozhodnutí porodnice je velmi důležité, ale pokud přetrpíte pár dní, tak na místě vlastně ani nezáleží.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - LenaKot 18.11.15 napsala :

Termín porodu byl plánován na 24.11.2015. Dcerka se však rozhodla jinak a vykoukla na nás již 3.11.2015 (tedy 37tt).

PLÁNOVALI JSME:

 • návštěvu porodnice a její prohlídku, 1 tamní předporodní kurz a potřebný plánovaný monitor v porodnici
 • den před skutečným porodem jsme měli absolvovat přednášku „Porod 1“. Vše z toho doporučuji absolvovat :-)

Porod začal 1.11. v 10.00 (začala téct voda). Do porodnice jsme jeli 2.11. v 10:00 (kontrakce byly slabé, ale pravidelné, voda tekla více)

PŘÍJEM:

 • zdlouhavější, personál v rámci možností vlídný (asi 3 současné porody)
 • obrnit se trpělivostí a všude se odkazovat na porodní plán
 • tatínka jsme na příjem chtěli, ale nějak nás oddělili
 • na příjem: občanka, karta pojištěnce, těhotenský průkaz, oddací list, porodní plán

PŘEDPORODNÍ:

 • měli jsme neuvěřitelné štěstí, tím, že bylo všude absolutně plno a porod se ještě plně nerozběhl, umístili nás do pokoje na gynekologickém odd., který se sice již nepoužívá, ale dovezli mi tam postel a hlavně jsme tam s manželem mohli být spolu a sami :-)
 • stálá kontrola (monitor, lékař, vlídný přístup personálu)
 • bylo potřeba dodat oxitocin (pro zrychlení průběhu) - nechtěli jsme dodávat uměle, na telefonickou radu PA jsme stimulovali bradavky :-) a zabralo to! :-)

PORODNÍ BOX:

 • neměla jsem představu, co budu potřebovat (chybějící předporodní kurz)
 • nyní bych doporučila si předem nachystat tašku na box: pití a lehké jídlo pro maminku i doprovod, hroznový cukr, jednorázové kalhotky a poporodní vložky, župan, ručník a papírové kuchyňské ubrousky (1 roli), mobil, přezůvky
 • PA byla úžasná - nemohla být celou dobu s námi, (probíhaly asi 3 nebo 4 porody současné), ale i přesto odvedla výbornou práci. Byla milá, nápomocna, klidná, příjemná, úžasný přístup a dodávala sebevědomí a budila jistotu, že ví, co dělá - a věděla :-)
 • Na porodním boxu mi chyběl velký míč vhodné velikosti pro mne (tamní byl příliš malý), dále možnost aromaterapie pro utišení bolesti (nechtěla jsem žádné medikamenty)
 • PA poskytla alespoň lehkou masáž beder a břicha
 • Jsem vděčná za možnost přítomnosti partnera během celého porodu - podával pití, dodával jistotu, bezpečí, ochranu…
 • Ke konci porodu bylo nejspíš nutné dodat opět oxitocin - tentokrát intravenózně - kontrakce ustávaly, :-( ale zvládli jsme to a dcerka se narodila přirozeně 3.11. ve 3:00
 • Já byla bez nástřihu a jen s 1 nebo 2 stehy
 • Výtka: i přes to, že jsme v porodním plánu měli prosbu o vyšetření miminka na těle matky, sestry toto nerespektovaly :-( a argumentovaly tím, že takto to dělají již 100let a že kdyby maminka nechtěla, tak si řekne. :-( Maminka byla v euforii z porodu a sestrám nebylo více jak 40 let, :-) ale dcerku vyšetřily do cca 1 minuty a pak mi ji hned vrátily - ale manžel musel lehce na sestry zatlačit
 • další zázrak - nechali nás s manželem na porodním boxu až do cca 11:00, kdy se na nás usmálo štěstí a uvolnil se nadstandard a přesunuli nás tam

ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ:

 • nadstandard perfektní
 • personál - pokud se usmíváte a jednáte slušné, rozumné, jsou skvělí a nemáme k chování co vytknout :-) jen je to „fičák“ informací
 • ukázka manipulace s miminkem při koupání a přebalování
 • dotaz, zda kojíte … bez vysvětlení jak a kontroly techniky :-(
 • dlouhá návštěvní doba, kdy se chodba mění v nádražní halu a stěny nejsou schopné hluk utlumit :-(
 • harmonogram dne, který úplně nefunguje
 • strava: měla jsem na své přání bezlepkovou dietu a pochutnala jsem si i s manželem - jen čaj byl přeslazený :-( - varná konvice byla k dispozici, vařili jsme si tedy vlastní. Lednice byla na pokoji
 • čistě povlečení a košile byly vždy volně k dispozici
 • oblečení pro miminko automaticky zapůjčují + látkové plíny a zavinovačku

PROPUŠTĚNÍ:

 • zmatečné
 • požádali jsme o propuštění již v pátek - mé propuštění nebyl problém, na novorozenecké oddělení tato informace nedorazila a divili se, že jdeme domů… Ve výsledků nebyl problém…
 • poučení však přišlo pouze od novorozeneckého… pro mne se poučení nekonalo (péče o jizvu, bradavky, …)
 • propouštěcí zpráva - téměř žádná…
 • opět spousty zmatených informací - nemít s sebou partnera, nevím, jak bych pod vlivem hormonů všechny ty papíry pro byrokracii zvládala :-(
Personál: PA Hana Frolková, MUDr. Katarína Pitoňáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit si PORODNÍ PLÁN, stát si za ním (v rámci možností a zdravotního stavu maminky a dítěte), mít včas připravenou tašku do porodnice - klidně už od 35tt :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhu-knížka, oddací list, občanka, kartička pojišťovny, jméno a adresa pediatra a gynekologa, ručník, papírové utěrky (2 role), jednorázové kalhotky a poporodní vložky (dají se koupit v lékárně u Milosrdných), Pampersky pro mimčo, hygienické potřeby pro maminku (+ doprovod), župan nebo mikinu, kojící podprsenka, svačinky + pití (čaj…), foťák nebo mobil + nabíječka, přezůvky, případně olejíčky či věci na umytí pro mimčo, kojící polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - leonarubinova 08.11.15 napsala :

Vynikající! Byla jsem na plánovaný CS a musím si tuto porodnici vychválit.

Velice milá porodní asistentka Frolková, která mě na operaci připravovala, tým příjemných chirurgů (MUDr. Čadková) doplněný o optimistického a nadšeného anesteziologa, který mě celou dobu ujišťoval, že tak skvěle napíchnutý epidurál by měli vystavit na nástěnku.

Dále sestry na šestinedělí, které sice né všechny vypadají na první pohled nadšeně, ale rozhodně jsou moc hodné a vždy se vším pomohou nehledě na to, kolik je hodin, a pak tu máme oddělení novorozenecké, kterému bych dala největší kredit.

Sestry jsou jako maminky, mají miminka rády a krásně se o ně starají. Dokonce svým přístupem jsou i pro vás jako vaše vlastní maminka, která se vším pomůže, za všechno vás pochválí a uklidní, když je potřeba. Když jsem odcházela, tak mi sestra řekla „tak se uvidíme za chvíli, ještě si přijďte pro chlapečka“, pohladila mě po ruce, řekla miminku „ahoj Amálko“ a zamávala.

Doporučuji. :)

Personál: PA Frolková, MUDr. Čadková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Láhev s cucátkem na pití (ne vždy si můžete sednout a napít se), plínky, vzdušné pantofle (je tam dost teplo), kojící polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - NicoleX 12.10.15 napsala :

Již můj druhý porod v této porodnici. :-) Dne 19. 9. 2015 - 4:15h - prasknutí vody, kontrakce po 3 min, příjem v 4:45h monitor, převlečení, formality… V 5:15h příchod na porodní box, sprcha.. 5:50h seznámení s novou směnou - PA Frolková Hana, 6:15h porod naší dcerky. :-)

Vše proběhlo velice rychle. Není moc co popisovat. Paní porodní asistentka Hana Frolková byla naprosto úžasná a skvělá. :-) Měla jsem obrovské štěstí, že jsem narazila právě na ni. :-) Vše jsme zvládli bez nástřihu jen s drobným „kosmetickým“ šitím. paní Frolková dokázala povzbudit, podržet, byla milá, usměvavá, vstřícná - úžasná. :-) Moc bych přála všem takový porod a mít ji u něj. :-)

Personál: PA Frolková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - procbyne 10.10.15 napsala :

Rodila jsem na začátku října 2015. Do porodnice jsem přijela se silnými kontrakcemi po 2 min a otevřená na 5 cm, takže se šlo rovnou na porodní box. Porodní asistentky byly 2, jelikož se měnily směny, a ani jedna neměla snahu do porodu nějak zasahovat, byla jsem ve vaně, v dřepu, na čtyřech a celou dobu mi partner masáží ulevoval od silných bolestí.

Po 2 hod jsem musela na monitor, ale nějak jsem polohu v pololeže vydržela a zůstala v ní až do porození (neměla už jsem sílu slézt a rodit ve vertikální poloze, jak jsem plánovala). PA mě uklidňovala, že nejhorší mám za sebou a že do půl hodiny je děťátko na světě a přesně to tak bylo. Instruktáž při tlačení mi dala dobrou, ani nebolelo a na 3 kontrakce bylo děťátko venku. Takže porodní oddělení bych rozhodně doporučila.

Horší to bylo s novorozeneckým odd., zrovna přišel ten nejméně příjemný doktor, který trval na vyšetření na stolečku (asi 1 m od lůžka) a nikoliv na mém břiše. Souhlasila jsem (ale nepamatuji si to). Po asi 1 min mi dítě vrátili, došlo k přisátí a nechali nás poté o samotě 2,5 hod na boxu.

Na novorozenckém pak byli i lepší doktoři a sestry, v podstatě se na všem šlo domluvit (neodstraňovat pahýl, koupat až asi 20 h po narození, mít dítě u sebe v posteli). A nakonec bylo pozitivní, že jsme byli propuštěni třetí den po porodu v době, kdy malá ještě nepřibírala. Primářka novorozeneckého mi jen zkontrolovala prsa a zkonstatovala, že se co nevidět rozkojím… Opravdu to tak bylo, hned po příjezdu domů už jsem měla mléko.

Celkově tedy i novorozenecké dobré, ale záleží na konkrétním personálu a na tom, jak máte ujasněno, co s děťátkem chcete či nechcete, aby dělali.

Personál: MUDr. Lavický - novorozenecké odd.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou doprovod - otce dítěte, maminku, dulu. Pokud je větší nával, PA nemá tolik času vám říkat jak prodýchávat, měnit polohy aj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky a vložky, vlastní bylinné čaje (mají jen sladký instantní), kojicí polštář.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Sparakova 04.10.15 napsala :

Já zde rodila léto 2006 a byla to hrůza. Tak moc jsem se těšila, až poprvé uvidíme s manželem naší dceru. Směnu si bohužel nepamatuji, měla jsem starší na mikádo ostříhanou porodní asistentku, kterou jsem viděla po příjezdu do porodnice, kdy jsem čekala na příjem. Na pozorování skrz vysoký tlak dovezl jeden tatínek rodící maminku, která malém porodila na chodbě. Tatínek klepal a vylítla sestra a sprostě ho seřvala na dvě doby. Já si říkala, ach jo, doufám, že nebudu mít tuhle asistentku. A jaké jsem to měla štěstí…

Den jsem ležela bez bolesti na pozorování, druhý den navečer dorazil manžel. Chodili jsme po chodbě a začaly mi slabší kontrakce. Šla jsem za sestrou, že už to asi začíná, a ta mi řekla, že kdyby mi začal porod, tak nejsem tak v pohodě, ale že mě vezme na monitor. Cca za hodinu mě vzala a řekla, že porod je rozběhnutý, ať se přemístím na sál. Manžel zůstal, převlékl se a byl se mnou. Sestra došla, že mi píchne vodu, že neodtekla. Pak klystýr. První její dotaz byl, jestli mám před porodní kurz, a já že ne ž,e mi to přijde zbytečné, že se člověk nepřipraví a veškeré info má volně dostupné na internetu, v knihách… To jsem asi říkat neměla, hrubý nedostatek.

Monitor, prohlídka, vždy jen nakoukla a změřila tlak. Byl moc vysoký. Každých 20 min. jsem dostávala tabletku na snížení. Měla jsem jít do horké sprchy, ale s tím tlakem se mi zatmívalo před očima, tak jsem vylezla. To byl řev: „Běžte zpátky, to nestačí,“ tak jsem řekla, že se mi zatmívá, nereagovala. Tak zpět, pustila jsem vodu a stála bokem a koukala, jak voda teče. Bolesti zesilovaly, ale zatla jsem se už od začátku, že ani nepípnu. Tlak byl furt moc vysoký. Při dotazu, kolik mám, jestli je to lepší, řekla ano ano a na manžela přede mnou obrátila oči v sloup. Tak mě opravdu uklidnila a způsob, jakým mě nastřihla, hrůza. Na prvorodičku bych řekla, že 2h celkový porod je rychlý, tři silně kontrakce a malá byla venku.

Bolest byla ale nejhorší. Byl strašný strach z tlaku a zdraví dcery a arogantní nepříjemná asistentka, která mi nic sama od sebe neřekla, neporadila, nic. Doteď mám ten její přístup v hlavě. Letos 1.1.2015 jsem porodila druhé naše dítě - chlapečka. Ale byla jsem v Břeclavi, i kvůli tomu, že to mám nejbližší a úplně super. Porod jsem si opravdu užila, bolest byla, ale ten úžasný přístup, pomoc, rady… Tak jsem byla v šoku z přístupu, že jsem si to opravdu užívala s nádherným pocitem, že jde na svět náš chlapeček. Úplně jiný přístup.

Tlak jsem měla zvýšený celé těhotenství, ale tentokrát v porodnici byl učebnicový a myslím, že hlavně díky přístupu personálu jsem se cítila v naprostém bezpečí a pohodě jako nikdy, a to je pro rodičku i dítě nejdůležitější. A moc smutné je, když někdo dělá práci a nebaví ho a léčí si své komplexy na rodičkách. Každý má problémy, starosti, ale rodit na svět človíčka nemá pomstít nepříjemný přístup a neochotu, jakou jsem zažila u Milosrdných.

A to nemluvíme, že jsem vypisovala papíry, a ty se jim ztratily, tak mě ještě táhla na sesternu to znovu vypsat, a to už jsem začal rodit ve stoje, tak mě chytla a vlekla zpět na sál. Hrůza a celoživotní negativní zážitek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - petazbrna 01.09.15 napsala :

Rodila jsem 11.6.2015. Porod byl vyvolávaný, proto jsem v nemocnici strávila celkem sedm dní. Za celou dobu jsem se setkala pouze s příjemným a profesionálním personálem, bez ohledu na směnu. Jako prvorodička jsem byla ze všeho trochu vyjukaná, ale všichni přítomní na porodním sále mi pomohli projít porodem bez větších komplikací. Porodní plán jsem neměla, nepovažovala jsem ho za nutný. Věřím, že personál na porodním sále ví, co dělá. :)
Porodní sály jsou nové a pěkně zařízené.

Na oddělení šestinedělí sice nebyl velký komfort vzhledem ke končící rekonstrukci oddělení, ale personál se snažil, abychom v rámci možností měli veškeré pohodlí. Po porodu jsem využila možnost strávit první noc bez miminka. Odpočinula jsem si a druhý den už jsem byla připravená starat se o svého syna. :) Ale každá maminka to má jinak. Dejte na svoje instinkty… Jinak pokud bylo potřeba, sestry kdykoliv na požádání ochotně pomohly a poradily, ale samozřejmě příliš nezasahovaly, pokud nebyl nějaký problém. Brala jsem to tak, že se musím samostatně naučit pečovat o dítě, protože doma mi taky nebude nikdo koukat přes rameno a říkat mi, jak to mám dělat.

S porodnicí jsem spokojená a příště bych si ji vybrala znovu.

Personál: PA Daňková, MUDr. Pitoňáková, MUDr. Nagy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminku minimálně dvě balení jednorázových porodnických vložek, jednorázové kalhotky (na každý den pobytu v porodnici aspoň jedny), kojící podprsenku, noční košili na šestinědělí pro vaše pohodlí (ale k dispozici jsou erární), dva ručníky (jeden na porodní sál a jeden na šestinedělí), pantofle do sprchy, jelení lůj, toaletní papír, vodu a něco na zub. Pro mimino potom jednorázové plínky (cca 10 na den), Bepanthen a na odchod z nemocnice oblečení (vel. 56).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Kassy 01.09.15 napsala :

Rodila jsem u Milosrdných dvakrát, poprvé (ještě před rekonstrukcí boxů) nic moc, ale teď podruhé naprostá spokojenost. Rodila jsem ambulantně, celkem jsem v porodnici strávila asi 13 hodin.

Přijela jsem do porodnice kolem jedné v noci s kontrakcemi po pěti minutách, ovšem otevřená jen na jeden centimetr. Přesto bylo na příjmu rozhodnuto, že jakožto druhorodičku si mě tam už nechají. Úvodní procedury (monitor a vyplňování papírů) byly nepříjemně dlouhé, zejména tedy pro manžela, který musel skoro hodinu čekat na chodbě. Moc nechápu proč, když jsem v ambulanci byla sama. Po rozhodnutí, že mě přijmou, ale hned dostal nemocniční oblek a instrukce, kam uložit věci, a už byl se mnou celou dobu až do propuštění.

Měla jsem sepsaný porodní plán, který jsem s PA u příjmu probrala, s většinou mých požadavků neměla žádný problém, jen k některým mi řekla, za jakých okolností je nebude možné nebo vhodné dodržet. Nakonec byly dodrženy prakticky beze zbytku, takže jsem porodila naprosto přirozeně, bez analgetik, bez nástřihu, bez poranění (až na drobné oděrky, které nebylo třeba šít), bez klystýru, v poloze, kterou jsem si zvolila (ačkoli o tu jsem se musela aktivně přihlásit), plodovou vodu nechali podle mého přání odtéct samovolně těsně před tlačením, i když v tu chvíli už jsem i souhlasila s protržením, abych konečně mohla začít tlačit. Po porodu jsem dítě hned dostala na břicho, pupečník stříhal manžel až po dotepání, ošetřovat a vážit dítě šli teprve když jsem ho sama předala manželovi, který ho pak doprovázel.

Celou dobu se o mě starala porodní asistentka, která byla velmi milá a vstřícná, mým porodním plánem se řídila, to, co jsem v něm výslovně nechtěla, mi ani nenabízela. V podstatě moc nezasahovala, jen zhruba po třech hodinách chodila natáčet monitor kontrolovat postup otvírání. Doktorku jsem viděla vlastně až ke konci, když mi vysvětlovala, jak mám dýchat, a pak až když kontrolovala, jestli nepotřebuji šití.

Po porodu jsme byli ponecháni standardní dvě hodiny na boxu a pak ještě další dvě, během kterých se řešily formality k propuštění (poučení o rizicích, podpis reverzu…). To proběhlo bez problémů, všichni byli velmi vstřícní a milí, v mezidobí nám na box přinesli i oběd. Trochu nepříjemný byl jen doktor na novorozeneckém, kterému se náš záměr odejít hned domů viditelně nelíbil, ovšem ani po opakovaných dotazech nám nebyl schopen srozumitelně vysvětlit, jaká jsou konkrétní rizika.

Byla jsem připravená, že se za své představy budu muset mnohem víc prát a že s tak brzkým propuštěním budou problémy, takže mě celkem všeobecná vstřícnost příjemně překvapila. Možná jsem měla štěstí na směny, ale myslím, že z brněnských porodnic je ta u Milosrdných právem považovaná za nejvstřícnější k přirozeným porodům a „alternativním“ rodičkám.

Personál: PA Jitka Straková, MUDr. Katarína Pitoňáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít porodní plán a nebát se komunikovat, když něco nebude podle vašich představ.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo a pití, i pro doprovod. Roli papírových utěrek na utírání mezi nohama po sprše - nezakrvácíte si ručník.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - v.bara 31.08.15 napsala :

Porodnici mohu vřele doporučit. Jako prvorodička jsem neznala, jak přesně porod začíná, tak jsme jeli do porodnice nadvakrát. Na první pokus mi řekli, že to může být dnes, ale že se zatím nic velkého nechystá a jestli chci, můžu jet domů, ale není problém si mě tam nechat. No tak jsme jeli dom (máme to 20 min cesty), ale za dvě hodiny jsme jeli nazpátek. To už mi bylo řečeno, že budeme rodit.

Porodní asistentka byla velice příjemná, všechno mi vysvětlila, sepsala se mnou papíry a už jsme šli na porodní box. Manžela jsem měla celou dobu u sebe. Strávila jsem na boxu tři hodiny, než se malý narodil. Každou chvíli mě chodili kontrolovat a starali se o mě i o malého. Jelikož už jsem porod nějak nezvládala a malý už byl na cestě ven, museli mi pomáhat všemi možnými způsoby a za to jsem jim moc vděčná. Díky pár poskočení na mém břiše od lékařů se malý narodil naprosto v pořádku. Sama bych to nezvládla, moc jim děkuji.

Šestinedělí bylo taky fajn, jelikož jsem měla moc mléka, ukázali mi jak je správně odstříkávat. Když jsem měla nějaký problém, poradili i vše vysvětlili.

První noc jsem měla možnost se vyspat bez malého. Tuto možnost jsem využila, ale stejně jsem oko nezamhouřila ze samého vzrušení po porodu. Prostě moc dojmů na jeden den. Pokud budu ještě rodit, což doufám budu, každopádně jdu opět sem.

Všem, co se o mě a malého starali, moc děkuji. Nastávajícím maminkám vřele doporučuji.

Personál: PA Hejtmánková, PA Soldádová a MUDr. Klenovská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Ladiennka 22.08.15 napsala :

Hodnotím kladně. Jela jsme na monitor a dle DR jsme se měli vidět další týden. Jela jsem s partnerem na nákup, kde mi praskla plodová voda, vrátila jsme se do porodnice a hlásím, že mi asi praskla plodová voda. Dali mi vložku a odsouhlasili, že to plodovka je.

Vzhledem k tomu, že zrovna nikdo nerodil, zavřeli mě na porodní box, kde jsem se málem ukousala nudou, protože jsem neměla kontrakce, vlastně mi nic nebylo. Průběžně mi chodili vyhrožovat, že když se porod nerozjede, budou jej ráno vyvolávat. V 21,30 jsem měla zaplať pán bůh první kontrakci a v 1.55h byla malá na světě.

Bylo to rychlé, přístup porodní asistentky p. Mrázkové byl úžasný, opravdu skvělá paní. Malou mi ihned dali k sobě a poté příteli. Jelikož bylo vcelku prázdno, nechali nás s malou a partnerem 3 hodky na boxu. Pak jsem si sama došla na šestinedělí a partner odnesl malou na novorozenecké. Sestry děs a hrůza skoro všechny. Jako prvorodičku mě to celkem užíralo, kór když pracovaly hormony.

Personál: PA Mrázková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a pevné nervy. Nebát se ozvat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Časopis nebo kniha. Jestli neumíte jako já vázat košilku, vezměte si pro prcka bodýčka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - KotJana 26.07.15 napsala :

Během mého porodu se celkem vystřídaly tři směny a všichni se ke mně chovali mile, mohu jen doporučit. Co se týká porodního oddělení, absolutně bez výhrad a určitě bych zde rodila znovu. Porodní boxy jsou moderní, vše bylo k dispozici a nikdo mi nebránil během porodu jíst a pít lehce stravitelná jídla.

U porodu jsem měla dulu, která mi tuto porodnici z brněnských doporučovala nejvíc. Ve všem mi vyšli vstříc. Doporučila bych mít s sebou porodní plán, já ho neměla a po porodu už najel standardní postup. Vše strašná rychlovka, na nějaká přání jsem v tu chvíli již neměla myšlenky (v tu chvíli mi to tak nepřišlo, ale teď mi přijde, že ten okamžik, když mi malou dali na břicho trval strašně krátce a že ji brzy odnesli. I když mi ji vrátili, už byla zabalená v zavinovačce, a to už není ono). Doporučuji určitě bonding, vzít s sebou nějakou teplejší dečku pro miminko po porodu a prodloužit chvíle „tělo na tělo“, vyjdou vám vstříc, ale musíte si říct.

Bohužel, horší to bylo na šestinedělí. Co směna, to jiný názor, celkem se tam s vámi nemažou, nikdo mi moc nepomáhal s kojením, první co, tak mi nacpali klobouček. Jinak mi to tam přišlo dost neosobní a opravdu příjemná mi tam přišla jen jedna sestřička. To bych tedy doporučila se tam moc nezdržovat a raději domů, instinktivně jsem cítila, že vše dělám dobře, přesto vás tam dokáží vykolejit, protože oni to ví přece nejlíp (bohužel je tam soustředěna spíše starší generace s nic moc přístupem). Být tam o den dva dýl, tak se mi snad ani mlíko nevytvoří z toho stresového prostředí, protože se nenavážilo, kolik se mělo a už vám tam pomalu strkali příkrmy. Nedejte se.

Napodruhé bych tam šla určitě rodit znovu, protože je pro mě přece jen prioritou to porodní oddělení a jako druhorodička už bych si to na tom novorozeneckým tolik nebrala.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si určitě aspoň 3 balíky jednorázových přebalovacích podložek k porodu, které si budete dávat pod sebe a můžete vyměňovat dle potřeby a máte pod sebou čisto. Co neupotřebíte, využijete později pro miminko. K jídlu doporučuji instantní ovesné kaše.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - VeVerulík 17.07.15 napsala :

Naprosto dokonalé. Všichni milí, vše mi vysvětlili, doporučili… Nic nenutili, a to jsme měli dlouhý a složitý porod. :) Rozhodně tam budu rodit znovu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 19.06.15 napsala :

Po příjezdu do porodnice mě vyšetřila porodní asistentka, natočila monitor a přivolala lékaře, který rozhodl, že zůstanu, protože porod začíná. Byli jsme tam jediní, takže jsem si mohla vybrat porodní box.

PA Hana Frolková byla naprosto úžasná. Milá, empatická, starostlivá a přitom rozhodná, což jsem velmi ocenila, protože jsem do vedení porodu nevnášela žádné vlastní nápady a nechala se vést. Na její doporučení jsem si nechala píchnout i epidurál, který jsem původně nechtěla, ale nakonec ocenila. Při samotném porodu už nepůsobil, ale předtím jsem si díky tomu dost odpočinula.

Celý porod probíhal v podstatě jen s asistentkou a lékař dorazil jen na konec, ale nijak nezasahoval a pouze mě potom zašil. Vedení porodu bylo ze strany PA naprosto profesionálně odvedenou prací a i když vše nešlo jak mělo, tak mě nenechala propadnout panice a vždy mě velmi rázně srovnala, což mi dost pomohlo a jsem jí za to vděčná. Bez tohoto přístupu bych to asi začala vzdávat.

Péče na šestinedělí byla dobrá. Trochu rozdílné informace od sestřiček, ale tak to prostě je. Co člověk, to názor. O miminka se ale staraly skvěle.

Jídlo vynikající.

Personál: PA Hana Frolková, MUDr. Crha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji absolvovat jejich předporodní kurz a prohlídku sálů. Člověk aspoň ví, kam jde, a dozví se užitečné informace o tom, co si vzít s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čokoládu nebo něco sladkého na porodní box - energie je potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - KKatka23 28.05.15 napsala :

Původně jsem chtěla rodit v Bohunicích, ale naše malá byla natočená koncem pánevním a já kvůli tomu chtěla jít na císařský řez. Bylo mi řečeno, že v Bohunicích mi ho jen tak neudělají, ať jdu k Milosrdným. Zasedla jsem k internetu a začala v diskuzích shánět informace o této porodnici. Byla jsem zděšená! V diskuzích jsem si přečetla jednu horší zkušenost za druhou! Vůbec se mi tedy k Milosrdným nechtělo, ale porod byl za dveřmi, a tak jsem to přesto riskla.

Musím říct, že nic z toho, co se povídá NENÍ pravda. Personál byl naprosto úžasný - od primáře až po sanitáře! Mě konkrétně operovali MUDr. Franc a MUDr. Haraštová - oba byli velmi příjemní a při vizitách si mě hlídali. Přijímala mě MUDr. Milionová, která je opravdu milionová! Příjemnější a sympatičtější doktorku jsem snad ještě nepotkala! Všichni na mě byli neskutečně příjemní a milí - i na operačním sále, i na porodních boxech, také sestry na šestinedělí (které byly skutečně suprové a doteď nechápu, kde berou takový smysl pro humor, když se nás-lazary-snažily po operaci poprvé postavit na nohy) a také sestřičky na novorozeneckém. Všichni byli velmi ochotní, se vším pomohli.

Je pravda, že sociální zařízení je pouze jedno na dva třílůžkové pokoje, ale i při plném obsazení lůžek se mi stalo pouze jednou, že jsem musela čekat na WC.

Jediné, co bych označila za negativum, je skutečně jídlo. Je ho málo, jestli jste žravější povahy, poproste návštěvy, ať vás zásobí. Jestli máte ochotnou rodinu jako já, už druhý den po operaci se vám na pokoji sejdou dobroty typu pečené kuře s rýží nebo kuřecí řízek s bramborovým salátkem.

Rodila jsem zde císařským řezem 6.5.2015 a vždycky už půjdu rodit jenom sem. Porodnici doporučuji na 110 procent!

Personál: MUDr. Franc, MUDr, Milionová, MUDr. Haraštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Koupit jídlo a pití, obzvlášť maminky po sekci - sanitářka nosí každé ráno asi dva litry čaje v příšerně těžké konvici, kterou vůbec nejde zvednout ze stolu, obzvlášť, když máte problém se i zvednout s postele a jít si dolít.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 20.05.15 napsala :

Přidávám svoji čerstvou zkušenost s touto porodnici, rodila jsem zde na začátku května. Důvody, proč jsem si ji vybrala, protože ji mám nejblíž. Z recenzí (i zde) vyplynulo, že nejvíc záleží na zrovna sloužícím personálu (tj. na štěstí) a byla jsem na prohlídce, která odpovídala tomu, co se zde píše. Moje dojmy jsou dost smíšené, takže popořadě:

Porodní boxy jsou krásné a nové, šestinedělí je malinké a postarší, ale z
prostředí mi v podstatě vadila pouze prováděna rekonstrukce (v pokoji jsme měli
pořád tmu, fólie přes okna, nemožno vyvětrat, hluk z rekonstrukce). Jídlo fakt
nic moc (čaj ve velké těžké konvici na chodbě), ale vše tu bylo již zmíněno.

Jinak moje zkušenost je spíš opačná než ostatních maminek, můj porod nebyl nic
moc a přístup první směny (zejména porodní asistentky Dany, příjmení nevím,
byla jsem dost mimo). Byl dost vlažný, doktorku jsem skoro neviděla. Už při
příjmu jsem měla dojem, že akorát kazím poklidný večer, protože prvorodička, to je
prostě na dlouho… Ještě po mně musela uklízet, když jsem po klystýru nedoběhla na záchod. :-)

Bohužel jsem dostala křížové bolesti, které můj porod v podstatě zastavovaly (hlavně při monitorech, které byly v bolestivé poloze), takže epidurál, oxytocin, ve finále nástřih. Porodila jsem za pomoci další směny, pan doktor i asistentka mi vydatně pomáhali, ale s kontrakcemi po 5 min toho už moc nevykouzlili. Nástřih byl bez mého vědomí (cvičení s Aniballem přišlo vniveč), ale asi už to nechtěli protahovat. Pan doktor si pak dál záležet se zašíváním.

Nejvíc bych chtěla pochválit pana doktora anesteziologa, bohužel se nepředstavil. Jeho pozitivní a osobní přístup byl úžasný, pomohl mi v nejtěžších chvílích a nejenom tím, že se mu nakonec povedlo napíchnout epidurál, ale byl jediný (!) kdo mě uklidňoval, že to bude dobré, že to půjde.

Naopak si nemůžu vynachválit pobyt na šestinedělí. Všechny sestřičky, asistentky, doktorky i doktoři byli vesměs milí, nebo aspoň profesionálně korektní, ochotní, poradili, ukázali, zkontrolovali na požádání. Plus pořádali ukázky péče o mimino jak na pokoji nebo cca hodinový seminárek u nich na novorozeneckém. Nicméně potvrzuji, že se jedna o štěstí na personál. Spolubydlící maminka, co porodila dřív, tvrdila, že takový školení neměla a učila se se mnou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, dobrou náladu, někoho s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pomádu na rty, spoustu malých ručníčků (na utírání intimních míst, není tam kde
sušit mokré prádlo), láhev na vodu (lepší se na WC opláchnout než se utírat
toaleťákem přes nástřih).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - 25Evča 13.05.15 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí z 11.4.2015 je maximálně pozitivní. Ve zkratce a v bodech jsem popsala, co a jak u Milosrdných probíhá… Omlouvám se, pokud jsem na něco zapomněla. Případně na dotazy odpovím v diskuzi nebo SZ…

Při příjmu vás vyšetří, natočí monitor, dají věci na převlečení pro vás i partnera, tašku vám uloží do šatny, na por. box si berete jen některé věci (poporodní vložky, mobil, nabíječku, poporodní kalhotky,.. Už nevím, co ještě).

Na porodním boxu máte vlastní sociálku, pohodlné polohovatelné porodní křeslo, křeslo pro partnera, zásuvku na nabíječku na mobil nebo rádio - prostě pro vlastní potřebu. Personál vás chodí kontrolovat jednou za čas, takže vás tam nikdo neruší. Já dostala přenosný monitor, takže jsem mohla chodit a dělat cokoli, jak jsem potřebovala, a i lékaři o mě i dítěti měli přehled dálkově na počítači u nich.

 • přístup personálu - citlivý, ochotný, vždy profesionální a to komplet u všech - jak na porodním (tam jsem díky dlouhému porodu poznala 3 směny, tak hodnotím hromadně a bohužel nejmenovaně, protože jména neznám), tak na gynekologii i na novorozenecké a šestinedělí
 • splněny všechny moje požadavky, které jsem měla i bez porodního plánu, vždy jsme se na všem domluvili a bylo mi vyhověno bez výhrad
 • velmi pěkné porodní boxy
 • možnost bezplatně mít partnera u porodu na por. boxu po celou dobu porodu
 • na odd. šestinedělí možnost mít miminko nepřetržitě u sebe, ale i možnost jej po vyčerpávajícím porodu dát do péče na novorozenecké odd., aby jste nabraly sílu na péči o dítě
 • na odd. šestinedělí dochází rehabilitační sestra, která nám radila cvičení po porodu, kdy a co je možné začít posilovat a jaké cviky provádět, ochotně odpovídala i na veškeré otázky - toto hodnotím jako nadstandardní péči, byla jsem mile překvapena touto službou
 • sestřičky z novorozeneckého nám ukázaly a vysvětlily veškerou péči o miminko, což jsem jako prvorodička ocenila
 • vynikající laktační poradenství
 • pro miminko vám dají erární oblečení, látkové pleny, takže vlastní musíte mít jen jednorázové plínky, dokonce jsem dostala reklamní vzorek krém Bepanthen a vlhčené ubrousky, ale ty v porodnici nepotřebujete, protože máte vedle přebalovacího pultu hned sprchu na umytí zadečku miminka při každém přebalování
 • při odchodu vám dají BabyBag - v něm jsou zase nějaké reklamní vzorky pracího prostředku, aviváže, starší čísla časopisů … A příručka péče o miminko od narození po 1. rok, několikrát jsem jí listovala doma, když jsem si nebyla něčím jistá
 • společná sociálka pro 6 žen na odd. šestinedělí (ale má se celé odd. rekonstruovat)
 • strava nevhodná pro kojící (čerstvý chléb, květáková polévka apod.)
 • mají tam narváno, tak se mi stalo, že jsem po porodu musela na gyn. odd., a tam není možné mít u sebe miminko
 • pokoje na gyn. odd. nejsou moc dobře vybavené, třeba u každé postele není lampička nebo chybí zásuvka (taky by snesly min. menší rekonstrukci)
Personál: MUDr. Milionová a PA Soldánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a mít pozitivní přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky, vložky, plínky pro miminko, ručník velký na tělo a malý na ruce, na utírání rozkroku po sprše doporučuji kuchyňské papírové utěrky, nemusíte pak prát krvavý ručník od očistků, toaletní papír, vložky do podprsenky, krém na popraskané bradavky, papuče vhodné do sprchy, kartáček na zuby, pastu a hřeben.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Zazia 06.05.15 napsala :

V NMB jsem rodila 16. 4. 2015 a s péčí jak na porodním sále, tak posléze na novorozeneckém oddělení jsem naprosto spokojena.

Porod nebyl příliš komplikovaný, jen nesmírně dlouhý, takže se u mě vystřídaly dvě porodní asistentky. Bohužel si nepamatuji jméno té první, abych jí zde mohla také poděkovat. Nakonec jsem rodila s E. Žemlovou, která mi moc pomohla. Vstřícná, zkušená, zároveň mi celou dobu podávala dostatek informací a všechny kroky se mnou předem probrala.

Měla jsem sepsaný porodní plán, do kterého PA nahlížely, teď se tomu směji, jak se představy od reality různí… Všechny změny se mnou PA probraly, v podstatě bych žádný plán nepotřebovala, vše jsme řešily na místě podle situace a přesně tak jsem si to představovala.

Malý se narodil úplně v pořádku, PA mi ho položila na břicho, muž potom přestřihl pupečník. Zatímco lékařka zašívala nástřih, přišla lékařka z novorozeneckého malého prohlédnout a zvážit a orientačně změřit (také se ptali, zda mohou hned, zda nám to nevadí). Vše proběhlo rychle a na porodním sále a než bylo postaráno o mě, choval malého muž. Potom jsem si mohla malého hned přiložit a zároveň přišla sestra z novorozeneckého mi pomoct, kdyby to nešlo.

Díky péči všech zúčastněných mám na porod dobré vzpomínky, i když nebyl lehký, ale to není asi žádný.

Ještě bych zdůraznila, že chování personálu bylo co nejméně rušivé a pokud mohu posuzovat, tak se úkony omezovaly jen na ty skutečně potřebné.

Na oddělení šestinedělí jsem zůstala dlouho kvůli novorozenecké žloutence a také jsem byla s péčí moc spokojena. Děkuji všem!

Personál: PA Bc. Eva Žemlová, lékař MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit sobě a svému dítěti, že se vše povede, jak má. A pokud by se mělo něco komplikovat, od toho jste v porodnici mezi zkušenými asistentkami a lékaři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky na porodní sál, já trpěla hroznou zimnicí z vyčerpání. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Novoroční miminko 05.05.15 napsala :

Protože (nebo spíš přestože) jsem byla s porodnici velmi spokojená, začnu tím, co se mi nelíbilo, když jsem Milosrdné navštívila poprvé.

S manželem jsme váhali mezi Milosrdnými a porodnicí ve Vyškově. U Milosrdných jsme se byli podívat v rámci prohlídky s povídáním o porodu, které nemocnice standardně nabízí. Porodní oddělení se nám líbilo (a líbily se nám i možnosti, které porodnice nabízí nebo které jsou samozřejmostí, např. bonding atd.), šestinedělí nás ale zklamalo, mě především, protože si potrpím na soukromí a představa, že sdílím jednu toaletu a jednu sprchu poněkud socialistického vzezření s tolika maminkami (šestinedělí má vždy společné zázemí pro dva pokoje po třech maminkách, včetně jednoho přebalovacího pultu, jedné váhy na miminko atd.), mě nenadchla.

Co se nám s manželem nelíbilo především, byl systém návštěv, kdy návštěva nesmí do pokoje (při jeho velikosti není ani divu), ale musí probíhat na chodbě, protože šestinedělí nemá žádný „návštěvní pokoj“. Současně jsou ale návštěvní hodiny omezené na, tuším, dobu od dvou do šesti, což poněkud postrádá smysl, protože na chodbě by mohlo být každému jedno, jestli tam maminka s tatínkem sedí ve dvě, nebo v osm.

Vyškov tak pro nás představoval alternativu především proto, že nabízí větší množství nadstandardních pokojů, zatímco Milosrdní mají jen jeden, a na ten je v podstatě nemožné se dostat. Nakonec jsme přece jen zvolili Milosrdné, protože jsme jednak chtěli rodit v Brně, jednak pro nás převažoval pozitivní pocit spojený s porodním oddělením a řekli jsme si, že pár dní na šestinedělí, i když se mi nelíbí, vydržím, a pokud budou návštěvy na chodbě neúnosné, tak holt příbuzní se seznamováním se s miminkem počkají až po návratu z porodnice. To je toho, hlavně když porod proběhne v pořádku a podle našich představ.

Voda mi praskla krátce po silvestrovské půlnoci. Příjem proběhl v pořádku, dostala jsem monitor až na porodní box, protože miminko (tehdy jsme ještě neznali pohlaví) bylo líné a nevykazovalo přílišnou aktivitu. Na porodním boxu, poměrně příjemném a velkém, jsem ležela několik hodin, aniž by se cokoliv dělo. Jednou za čas mě přišla zkontrolovat porodní asistentka nebo doktorka, ale protože jsem neměla kontrakce a nebyla skoro otevřená, pokaždé zase odešly. Na boxu proti mně rodila maminka, která velmi hlasitě zapřísahala všechny svaté, aby ji nechali naživu.

Po deváté za mnou přijel manžel, navzdory tomu, že se stále nic nedělo, protože jsem si vzala blbou knížku, křičící maminka mezitím porodila a já se hrozně nudila. Teprve kolem jedenácté jsem začala rodit. Nechtěla jsem epidural, a když jsem o něm začala uvažovat, protože křížové bolesti byly šílené, bylo už pozdě, takže jsme zvolili alternativu, Entonox. Od bolesti absolutně neulevil (myslím, že to ani není jeho účelem), ale jak mě upozornila asistentka, která řekla, že budu mít ze silvestrovských oslav aspoň něco, připadala jsem si po něm jako opilá a bolest mi byla tak nějak jedno, smála jsem se i při šití.

Porod samotný hodnotím skvěle. Když to řeknu a dodám, že jsem od příjmu do narození miminka strávila v porodnici dvanáct hodin a že jsem dostávala ATB, oxytocin, očistné klyzma, nedostala jsem epidurál, zato mě nastřihávali, spousta lidí se na mě dívá jako na blázna, ale pravda je, že jsem počítala s tím, že to bude dlouhé, že to bude bolet, a že to nebude snadné, a ono to proběhlo podle mých představ, ničím mě to nepřekvapilo a především to stálo za to. :)

Rodila mě mladá porodní asistentka s mladou (slovenskou) paní doktorkou, obě byly velmi příjemné, porodní asistentka pomáhala, jak se dalo, podporovala mě, nabízela aromaterapii, doprovázela mě spolu s manželem do sprchy, byla pohodová a po celou dobu klidná a milá, paní doktorka to samé. Po porodu jsme s manželem a miminkem zůstali na porodním boxu, donesli mi obědovečeři (vepřový řízek, který nejím, ale čert to vem) a po dvou hodinách mi asistentka pomohla do sprchy a přesunula jsem se na šestinedělí. S manželem jsme zůstali ještě hodinu na chodbě (to bylo pitomé, protože jsem v pokoji byla po celou dobu pobytu úplně sama a stejně za mnou nesměl), potom jsme se rozloučili a já si šla na novorozenecké pro vykoupané a oblečené miminko.

Šestinedělí bylo nakonec naprosto v pohodě, ale samozřejmě - já byla na pokoji pro tři sama a vedle byly jen dvě maminky, takže žádné čekání při přebalování, ani boje o sprchu. Na pokoji jsem měla tím pádem naprosté pohodlí, pouštěla jsem si hudbu, zpívala miminku, volala rodině, v klidu se převlékala a tak vůbec. Oceňuji především příjemný personál (hlavně jedna sestřička mi moc pomohla s kojením) a čistotu.

Povlečení i noční košile byly k dispozici neustále v zásobnících na chodbě, čisté oblečení pro miminko i pleny k vyzvednutí na novorozeneckém (obojího jsem využívala často, jednak jsem neuměla moc přebalovat a věčně mi všechno padalo na zem, jednak přispívalo k mému dobrému pocitu to, že jsem byla pořád v čistém), oblečení pro miminko bylo jednoduché, košilky a dupačky, ale hezké (jednou jsem dostala děravou košilku, ale no bože, miminku to bylo jedno a mně taky), stejně tak zavinovačka - dostala jsem na holčičku růžovou postýlku a růžovou zavinovačku a i když to bylo všechno erární, návštěvám se to moc líbilo. To, že jsme se museli scházet na chodbě, pořád považuji za dost nešťastné, i když to nakonec probíhalo v pohodě, ale to soukromí nebo klid tam přece jen chybí… A když jsem z porodnice odcházela, sestra vykázala manžela z pokoje, odkud mi chtěl jen odnést tašku. :)

Porodnice na mě působila klidně a útulně, poněkud socialistický vzhled vybavení mi nakonec nevadil (ale jak říkám, jsem hrozně ráda, že jsem byla v pokoji sama jen s malou), přece jen jsem tam strávila pár dní a hlavní pro mě byl pohodový a bezproblémový porod, sestřičky byly ochotné a nikdy jsem se s nimi necítila nepříjemně. Ráda na těch pár dní klidu a odpočinku vzpomínám. :) Rozhodně bych porodnici doporučila a ráda se tam vrátím, až budeme čekat další děti.

PS: Občas si některá maminka stěžuje, že jí vnutili kloboučky. Já je na kojení dostala taky, malá nedokázala nebo nechtěla nasát víc než jen bradavku, ale absolutně mi nevadily. Myslím, že pomohly nám oběma (malé pochopit, co má vlastně dělat, mně nestresovat se s tím, že bude miminko hlady), po pár dnech po návratu z porodnice jsem je používat přestala a bylo to úplně v pohodě, malá už pila jako drak i bez nich.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky a porodnické vložky, hlavně dostatek, ve vlastním županu jsem se na chodbě taky necítila tak „erárně“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Čučice 05.05.15 napsala :

Rodila jsem 26.4.2015. Musí říct, že personál na porodním sále byl opravdu perfektní.

Měla jsem hodně těžký porod, který trval asi 12 hodin. A díky všem co se ho účastnili jsem porodila bez problému, i když byl dlouhý a těžký, tak PA i doktorka a dalších asi 7 lidí, co mi přišli pomoct porodit, byli úžasní. Taková podpora a trpělivost. Byli naprosto úžasní a nikdy nezapomenu! Jinak doporučuji si s sebou klidně vzít dulu, já měla u sebe tetu, a ta mi pomáhala při první době porodní hodně.

Šestinedělí - no co dodat, holt když vychytáte směnu, kterou jsem bohužel v prvních dvou dnech měla já, tak strašný. Nic mi skoro neřekli a malého strčili k prsu a kojte. Jako prvorodička vykulená jako toho drobečka mám chytit tak to bylo hodně smutné. Ale po dvou dnech jsem narazila na směnu a na sestřičku (bohužel nevím jméno), která mi vše vysvětlila, ukázala a ejhle ono to šlo.

Určitě vřele doporučuji a příště budu určitě zase rodit u Milosrdných. :)

Personál: PA Rušikvasová, MUDr. Haraštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě chodit na předporodní kurzy a vzít si vlastní PA (dulu), určitě chlap k porodu! Ten zážitek prostě musí zažít. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě i na porodní sál vodu, ovoce na osvěžení. Jinak požádat návštěvy o jídlo nejsou svačiny a je mezi jídly hlad. Hodně porodních vložek a kalhotky. Plýnky pro malého a klidně vlastní oblečení, ty košilky jejich se blbě oblékají - aspoň pro mě. Dobrou náladu a hodně trpělivosti. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 17.04.15 napsala :

S velkou radostí píšu svojí (čerstvou) kladnou zkušenost s touto porodnicí. Nejen že jsem tam narazila na vstřícnost ohledně mých porodních přání, ale líp bych si sama nevybrala ani porodní asistentku (paní Mrázkovou), které vděčím za to, že jsem přirozeně, bez epidurálu a epizotomie, porodila čtyřkilového zdravého chlapečka. Jakýkoliv „zásah“ se mnou konzultovala a byla úžasně pozitivní. Zázemí porodního boxu bylo rovněž nad moje očekávání - velice příjemné, dobře vybavené a intimní. Další personál - dvě doktorky - přišly až na úplné finále porodu, které nebylo nijak snadné, syn se zasekl v porodních cestách, ale svojí podporou mě přiměly posbírat zbytek sil a chlapečka (pro jeho dobro) co nejrychleji porodit.

Oddělení šestinedělí hodnotím také kladně, měla jsem velké štěstí na společnost na pokoji, což myslím hraje velkou roli. Sestřičky (i z novorozeneckého) moc chválím, jsou milé a empatické a skutečně jen málokterá se na nás nějak škaredila.

Nepříjemné mi byly pouze návštěvy na chodbách - hluk, neútulno, průvan… Ale chápu, že jinak to nejde. A co se jídla týče - samozřejmě by se na něm dalo hodně co zlepšit, ale těch pár dní se to dalo v klidu vydržet!

Personál: PA Mrázková, MUDr. Milionová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Brát věci tak jak přijdou, nedělat si utkvělou představu o průběhu porodu dopředu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, jednorázové kalhotky, plenky pro dítě, přezůvky, ručníky, župan.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - aluskam 08.04.15 napsala :

Rodila jsem v lednu 2015. Porodní sály hezké, celkem příjemné, šestinedělí pak nic moc - jako sardinky, 6 maminek na jednom dvojpokoji.

Personál na porodním sále OK, PA Plundráková milá, příjemná, podporovala mě, pohladila, pro mě to byl anděl. Porod jsem měla zdlouhavý, pomalu postupující a bolestivý, přesto jsme to společně zvládli přirozeně (kromě epidurálu, za který děkuji, že mě ukecali, abych si ho dala). MUDr. Kozumplík tam byl jen na finále a pak na šití, celkem OK. Jinak jsem se setkala s MUDr. Crhou (příjem) a MUDr. Nagym - v průběhu se na mě přišel podívat. Nechtěl mi nic poradit ani doporučit, o všem si mám prý rozhodnout sama…

Šestinedělí bylo horší, i když jsem čekala, že nejdu do interhotelu.

Po 26hodinovém porodu mě taťka doprovázel na pokoj, sestra na chodbě: „Rozlučte se a tatínek odejde…“ Říkám, že potřebuji ještě tašku (s věcmi na šestinedělí). Ona na to: „vždyť máte tašku!“ To byla malá taška s věcmi z porodního sálu, chtěla jsem si to pak v klidu přerovnat na pokoji a zbytek již nepotřebných věcí dát druhý den taťkovi domů. To tam nešlo, čekala jsem na něj sama na chodbě, než přijde s taškou na šestinedělí, a pak jsme tam na zemi přerovnávali věci, s podupáváním sestry.. No paráda.

Dětské sestry byly hodné, i když taky byly výjimky. Jedna řekne to a to, druhá zase něco jiného.. Člověk se musí trošku obrnit, i když v záplavě hormonů je to někdy těžké. Díky žloutence jsme tam zůstali 4 noci, z toho 2 noci na normálním pokoji a 2 noci na nadstandardu, o který jsem si několikrát říkala a který se naštěstí uvolnil.

Nadstandard už byl lepší, sice taky žádná sláva, ale aspoň jsme měli klid sami na sebe a měla jsem i pocit, že se personál choval o malilinko lépe. Velkým plusem nadstandardu jsou možné návštěvy kdykoliv na pokoji, jinak jedině na chodbě. To mi přijde trochu postavené na hlavu, ale je fakt, že ty pokoje jsou malinké.

Jídlo nic moc, doporučuji něco od návštěv. My jsme měli jen snídaně, obědy a večeře. Svačiny zabezpečily právě ty zásoby od návštěv, i v noci jsem měla kvůli kojení potřebu trochu jíst. Na to by pouze jídlo z nemocnice nestačilo.

Příště bych sem přesto všechno šla asi zas…

Personál: PA Plundráková, MUDr. Kozumplík, MUDr. Crha, MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít na prohlídku sálů, kde se vše konkrétní dozvíte. My jsme dostali i brožurku se všemi potřebnými informacemi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K dispozici jsou neomezeně noční košile pro maminky, oblečení a látkové plínky pro miminka, takže vzít vše ostatní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - mjituska 03.04.15 napsala :

Jen nejlepší.

Personál: Alča Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 22.03.15 napsala :

V této porodnici jsem porodila druhé dítě před devíti lety. Přečetla jsem si hodnocení ostatních maminek.

Tehdy jsem vyfasovala úplně vyřízenou PA (měli plno, byla noc, přede mnou komplikovaný porod měsíc před termínem). V prvé řadě jsem ocenila, že mě nevyhodili pro přetlak (to se mně stalo u prvního dítěte na Obilňáku, kde se doktor choval šíleně arogantně, dceru jsem nakonec porodila doma pouze hodinu a půl po odjezdu domů). PA i přesto, že byla opravdu viditelně unavená, předvedla profesionální přístup, doktorka jen přihlížela, nebylo jí vůbec třeba. Rutinní nástřih se nekonal už tenkrát, byla jsem bez jakéhokoliv šití.

Na oddělení šestinedělí to byl ovšem docela děs už tehdy, nemůžu pochopit, že s tím za posledních 9 let nikdo nic neudělal. :-( S kojením jsem dokázala nejlíp poradit já, každá sestra říkala něco jiného. Zdržely se chvilku a nic kloudného matce nedoporučily. Mně se zeptaly, jestli něco nepotřebuji vědět, i přesto, že jsem byla vícerodička, potom si mě nikdo nevšímal, jen si půjčily syna na ukázku koupání ve dřezu. To nevím, jestli s tím stále otravují, ale je to blbost, kdo koupe dítě doma ve dřezu, že…

I přes drobné výtky bych tam klidně rodila znova. V Brně asi nic lepšího není pro ty, které nechtějí být v zařízení typu továrna na děti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Partnera, kamarádku, která už má porod za sebou, porodní plán, alespoň základní věci. Hromadu vložek, síťované kalhotky, veškeré toaletní potřeby včetně jemného toaleťáku. :-) Pro mimčo vlhčené ubrousky, plenky, mastičku na zadeček, v případě přenášení nůžky na ostříhání nehtíků nebo rukavičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dobrou náladu, bez ní to jde 100× hůř. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - HHHelena 08.03.15 napsala :

Já jsem u Milosrdných rodila v únoru 2015 a byla jsem maximálně spokojená.

Porodní sály jsou krásné a nové a personál velmi milý a profesionální. Por. asistentka mi byla u porodu velkou oporou a doktorka Klenovská je velmi milá a šití od ní ani snad nebolelo.

Na novorozeneckém je to sice starší a pokoje jsou po třech, ale zase to vynahradí výborné sestřičky z novorozeneckého (v čele s primářkou Brázdovou, velmi milá paní), které jsou kdykoli ochotné pomoci.

Se sestrami s gynekologie jsem přišla do kontaktu méně. Pomáhaly mi s kojením (čímž jsem původně otravovala ty novorozenecké, nevěděla jsem, že to řeší ty druhé, ale ochotně mi pomáhaly i ty nad rámec jejich práce). Vše vysvětlovaly. Opravdu spokojenost. Milosrdné můžu doporučit.

Personál: MUDr. Klenovská, PA Rušikrasová, MUDr. Brázdová a další

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pomohlo mi jít na prohlídku porodnice, kterou pořádají. Alespoň jsem věděla, co mě čeká a do čeho jdu.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 04.03.15 napsala :

Porodnici nedoporučuji. Možná jsem měla jenom obrovskou smůlu na personál…

Přijela jsem s prasklou plodovou vodou. Paní doktorka Anna Haraštová (jedna z mála lidí, kteří byli opravdu příjemní a které bych velmi doporučila) potvrdila, že nejspíš už rodím a poslala mě na porodní boxy.

Tam se mě velmi neochotně ujala PA (starší, dlouhovlasá, blonďatá - jméno si bohužel nepamatuji … možná Beranová?). I přes to, že jsem byla opravdu veselá a milá - na porod i na spolupráci s ní jsem se těšila, tak ona byla vyloženě na zabití. Nejdřív mi tvrdila, že rozhodně nerodím (kontrakce jsem měla normálně po 5 minutách …) a ať jde manžel domů. Když zůstal, byla naštvaná, že si vymýšlíme.

Taktéž byla velmi naštvaná, když jsem jí (!s omluvou!) ukázala porodní plán, kde byly pouze základní věci (nepřeji si nástřih - pokud to nebude nutné, nepřeji si epidurál - pokud to nebude nutné, chtěla bych po porodu syna na své nebo manželovo břicho). I přesto, že jsem jí říkala, že rozhodně nebudu odporovat, pokud něco z toho nepůjde z důležitého důvodu. S tím epidurálem se mi vysmála, že ho stejně nakonec budu chtít a pak si na ní vzpomenu…

Co se týká asistence u porodu, tak žádná. Chodila cca jednou za dvě hodiny a to jen tak, že nakoukla, nic neřekla a odešla (pokud neměřila monitor). Dvakrát mi řekla, že můžu jít do sprchy (kde nebylo na co si sednout). Nepomohla mi s ničím (i když tam manžel zrovna nebyl). Nevyměnila mi velmi zakrvácené prostěradlo na posteli po výkonu doktora - musela jsem za ní po 3/4 hodině dojít po chodbě jí o to požádat - byla opět velmi naštvaná. Doktorce řekla, že nechci žádné léky, když mě chtěla dát v čípku spasmolytikum, což nebyla pravda - nechtěla jsem pouze epidurál. No prostě děs.

Jako porodní asistenka nefungovala vůbec - nedostala jsem jedinou radu nebo pomoc. Ani mně neřekla, kde co je v porodním boxu a co můžu používat a jak. A to v tu chvíli jsme rodily asi jenom dvě a já byla opravdu celou dobu hodně milá a usmívala jsem se na ní i přes silné kontrakce (ptala se mě na věci vždy přímo při kontrakci).

Po velmi dlouhých kontrakcích jsem se bohužel pořád moc neotevírala a malý šel císařem, protože prý neměl moc dobrý monitor. Šla jsem pak ležet na gynekologii, kam mi naštěstí přinesl malého ukázat manžel, víceméně ho „ukradl“ z kojeneckého, prý mu ho ani nechtěli dát (po porodu ho samozřejmě na břiše neměl - rovnou ho odnesli, viděl ho až umytého a zabaleného - i když byl syn úplně zdravý a apgar skóre 10-10-10).

Druhý den ráno jsem si malého musela opakovaně vynutit, aby mi ho přinesli na první kojení (po 14 hodinách od porodu!), jinak bych ho vůbec nedostala. Těšila jsem se na přechod na šestinedělí, že mi konečně někdo s něčím pomůže, poradí a budou na mě milí. Opak byl pravdou. Byla to vojna, pouze mi bylo nadáváno, že kojím v leže (nemohla jsem se po císaři první dva dny pořádně posadit) a jak to, že mi všechno tak dlouho trvá a že malý má hlad a proto brečí, protože nemám mléko (nebyla to pravda, což ukázalo vážení po kojení)… no děs.

Jinak malého mi bez mého vědomí dokrmovaly, místo aby mi ho nosily na kojení (zpočátku jsem ho nemohla mít u sebe). Když už jsem milá být přestala a zároveň se bála každé sestřičky, změnila se na poslední den směna jak na kojeneckém, tak na šestinedělí, což byl malý zázrak. Sestřičky byly ochotné, radily, pomáhaly, smály se. Bohužel bradavky už jsem měla zničené a mínění o této nemocnici také. Myslím, že sestry (i PA) byly velmi vyhořelé. Asi toho mají moc a pak to odnáší rodičky. Myslela jsem, že když na všechny budu milá a usměvavá a nic moc nad rámec po nich nebudu chtít, tak že to ocení a oplatí stejně, ale bohužel. Připadala jsem si tam jako idiot. Už nikdy více.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Silné nervy a štěstí, abyste také neměli takovou smůlu na personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní porodní asistentku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Myšpulín2 03.03.15 napsala :

Rodila jsem zde začátkem února. Porod byl vyvolávaný. I přes to, že jsem byla nervózní prvorodička a ještě jsem zdravotník - tím spíš špatně snáším jakoukoliv hospitalizaci :), jsem byla velmi spokojená s přístupem na porodním sále. PA byla skvělá i přesto, že se o mě spíše starala studentka, která byla také velmi milá a měla profi přístup. Tímto bych jim chtěla strašně moc poděkovat. Paní doktorka byla taky super, skvělý a milý přístup.

Co se týče novorozeneckého oddělení a šestinedělí, je to hlavně o lidech. Nejhorší je, že vám opravdu každá sestra říká něco jiného, což pro prvorodičku je velmi zavádějící. Sama se pere s hormony a ještě je pak rozhozená z personálu. Chtějí po vás zapisovat kolik mimi vypije při kojení. Chodí si ten papír kontrolovat, ale nikoho netankuje, že mimčo v podstatě za tři dny nevypilo, co mělo, a ještě vás seřvou, že ho držíte hlady a jak to, že nemáte kloboučky na prsa, když je máte oteklá a podobně.

Sestry nebyly všechny nepříjemné, ale pár se jich našlo. Pokud máte požadavek nad rámec standardní péče, připravte se na kyselé obličeje. Ale jak říkám, je to o lidech. Celkově jsem byla spokojená. Je potřeba s určitými věcmi počítat, a pak budete víc v pohodě.

Personál: MUDr. Pitoňáková , PA Šacherová a stážistka Antlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si určitě svoje zásoby jídla, nevím zda je to ekonomickou situací, ale porce jsou opravdu menší jak dětské a ještě ke všemu to není moc dobré. A bezprostředně po porodu bych sežrala i krávu. :oD

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, plínky pro mimi, vložky. Vezměte si určitě svoje zásoby jídla, nevím zda je to ekonomickou situací, ale porce jsou opravdu menší jak dětské a ještě ke všemu to není moc dobré. A bezprostředně po porodu bych sežrala i krávu. :oD A pevné nervy především. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Kumiko 18.02.15 napsala :

Rodila jsem v r. 2013 v létě, kdy bylo plno. Dostala jsem poslední box, který byl vybaven zdravotnickými potřebami a připraven spíš k operaci. Ale dopadla jsem ještě dobře, některé poslali na pokoj šestinedělí, někdo zůstal ve vyšetřovně PA. Akorát tam pořád někdo chodil pro něco. Dokonce tam vážili cizí dítě od vedle a taky se tam motala uklízečka.

PA byly příjemné, ale střídala se směna, takže mi přišlo, že to, co si přečetla první v porodním plánu, už po ní nikdo nečetl. Nijaké velké rady jsem nedostávala. Spíš mi nabízeli jiné polohy - chození, osprchovat se,s ednout si na stoličku. Ale do toho přicházel doktor a ten mě zase hnal na lehátko, aby zkontroloval otevření apod. Měla jsem za sebou intenzivní předporodní kurz, tak jsem byla ráda. Při tlačení jsem měla problém s dýcháním. PA chtěla, ať se nadechnu a při tlačení nevydechuji. Jenže já potřebovala vydechnout a znovu nadechnout. V kurzu na to upozorňovali, že někde je to z dávných dob zvykem. Ale tím ochuzujete o kyslík i dítě. Vylezla ven chudák celá fialová. A to pak tlačil i doktor i PA.

Přestřihli nám hned pupeční šňůru, i když v porodním plánu jsme si přáli dotepat. K dobru jim lze přičíst, že neprováděli nástřih. Pak se nahrnuly sestry z novorozeneckého a odsávaly z nosu hleny hadicí, chtěli ji vážit a měřit. Jednak nevím, jestli to odsávání bylo nutné, prý stačí naklonit na bok a vše z miminka samo odtéká. Podle asistentky z kurzu je to zbytečně drastické. Museli jsem je vyhnat, že si přeji mimi dostat na břicho a být s ním. Přišla pak až za 2 hodiny s narážkami, jestli už si ho mohou vzít. Sestra se ptala, jestli jsem si v těhotenství vytahovala bradavky? Že to je chyba, že jsem to nedělala. Další přežitek z dob socialismu (také si ženy měly drhnout bradavky kartáčkem a při kojení natírat fialovou desinfekcí). Přitom já jsem žádný problém s přisátím neměla a jiná sestra mi bradavky chválila.

Obecně se dá říct, že se dívají na porodní plány skrz prsty a pak vás berou jakože si něco vymýšlíte extra a otravuje je to, protože mají zaběhlou svou rutinu. Tato sestra byla problematická. Ještě jsem se s ní setkala, když mi na uklidnění plačícího miminka „nabízela“ glukózu, když ho neuklidním - „na chodbě se to děsně rozlíhá“. Já tam šla, abych nerušila dalších 5 osob v pokojích. To mi přišlo jako menší zlo.

Také na novorozeneckém bez zeptání dávají miminkům dudlíka. Což může vést k poškození bradavek při kojení. S tím bojovala moje spolubydlící, a když se snažila něco odstříkat, tak si dávala malou na novorozenecké odd. Pak si všimla, že jí dávají dudlíka. Názory sester z novorozeneckého jsou jak z dob hlubokého socialismu. Chování sester na šestinedělí rezervované. Všude vás oslovují „mamko“, což mi připadá trochu neuctivé. Jednou mě i bez upozornění stiskla sestra prs. Chtěla vidět, jestli se mi už tvoří mléko. Problém ještě je, že u Milosrdných neprovádí vyšetření sluchu novorozenců. Takže po propuštění se musíte kodrcat s miminkem do nějaké jiné ambulance, kde vám to provedou.

Pro 6 osob je jedna sprcha a WC. A u přebalováků se taky víc jak jeden nevejde. Takže se musí střídat. Ale šlo to zvládnout. Návštěvy jsou pouze na chodbě. Nadstandard byl pouze jeden a byl obsazený. Ke kojení jsem žádné rady neviděla. Akorát že zhruba po 3 hod. Jedné paní jsem radila já. Druhá si pozvala vlastní laktační poradkyni. Akorát třeba se podívají a zkontrolují, když si o to řeknete.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou oporu - manžela nebo blízkou osobu. Dobrou předporodní přípravu a zjistit si vše o kojení - způsoby a problémy, které mohou nastat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní vložky, pleny pro dítě, případně mast na zadeček - nedávají, měkký toaletní papír.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - busilka 12.01.15 napsala :

Rodila jsem v prosinci 2014, byl to můj první porod a vzhledem k mému nízkému prahu bolesti si se mnou dost užili. ¨

Vše šlo velmi rychle, takže nebyl čas ani na epidurál, který jsem chtěla. Ke konci už jsem tu bolest nezvládala a nedařilo se mi pořádně dýchat, takže malý měl málo kyslíku a já se bála, že mu ublížím. PA byla maximálně trpělivá, byl tam se mnou i manžel a kamarádka, všichni dohromady mě bezvadně podpořili, já řvala jak tur, mezi kontrakcemi jsem se omlouvala a tak pořád dokola. V podstatě vtipná situace, nebýt té bolesti. :-D Nakonec malému museli pomoct vakuumextrakcí (nevím, jestli to píšu správně), takže to, co bylo nastřiženo. se v tom fofru ještě natrhlo. Vše dobře dopadlo, malý je zdravý a celému personálu z porodního moc děkuji a ještě jednou se omlouvám za své hlasité projevy. :-) Připadala jsem si tam jako vážený klient.

To se ale nedalo říct o odd. šestinedělí a novorozeneckém. Všudypřítomné oslovování „maminko“ a „mamko“ mě vytáčelo k nepříčetnosti - nejsem přece JEJICH mamka. Možná jsem je mohla zkusit oslovovat na oplátku „teta“. Většina těch sester se chová jak v dobách hlubokého socialismu - práce je evidentně nebaví a dávají najevo, že by byly nejradši, kdybyste je s ničím neotravovali. Měly by jít radši prodávat do Lidlu. Když mi řekli, že musíme zůstat o den déle kvůli žloutence, obrečela jsem to, protože představa dalšího dne ve společnosti těch „soudružek“ mě fakt děsila. Jen tři sestřičky byly velmi fajn, jedna se jmenovala Věrka a ostatní jména si bohužel nepamatuji.

Jídlo - katastrofa. Tento bod nebudu rozebírat, při vzpomínce na rajskou polévku se skořicí (!) nebo na UHO s tvrdým masem a rozvařenými těstovinami je mi šoufl i po dvou měsících.

Nicméně kdybych ještě někdy rodila, šla bych zase k Milošům, protože myslím, že nejdůležitější je dobře vedený porod. A v tomto směru mají ode mne jedničku z hvězdičkou. To ostatní už se dá nějak přežít.

Personál: MUDr. Lavický, MUDr. Miliónová, MUDr. Novotná, PA Plundráková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv a dobrou náladu. Na porodním si ho zaslouží a na šestinedělí tím ty sestry krásně vytočíte. :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 06.01.15 napsala :

Dobrý den všem, po zkušenostech bych nemocnici nedoporučila.

Zrovna se hodně rodilo, takže zapomeňte na porod dle přání rodičky. Dobrá asistentka by se tam možná našla, ale moje to rozhodně nebyla. Ta, co tam byla, spíš mladší, nezkušená neví v jaké poloze je miminko, ani jak je asi velké. To se ptá, až když nemůžete porodit. Neustále otevřený porodní box. Podpora rodičky žádná. Úroveň zdravotníků k pláči.

Rodila jsem léto 2014 a děs - přecpané pokoje po 3, špinavé záchody, nadstandard pořád obsazený. Takže bez šance. Děti na novorozeneckém celou noc prořvaly. Náš malý měl prdíky, celou noc jsem prochodila po chodbě, pořád plakal, měla jsem toho po porodu dost, ani jedna sestra nevylezla. Že bych ho dala na novorozenecké, mě vždycky přešlo, když jsem zamířila k jejich dveřím a nějaké mimčo tam řvalo a řvalo.

Po porodu hned přišla sestra - laktační. Já ztratila hodně krve, byla jsem ráda, že dýchám. Žádala jsem ji o informace později, fakt jsem toho měla plné kecky. Otočila se ve dveřích, už nepřišla. :-( Ale v papírech bylo psáno: „Poučena o laktaci, běžná ztráta krve.“ :-( Jo, papír snese všechno. Nejdůležitější je statistika a papírové výsledky.

Dál rehabilitace - pro změnu starší sestřička, říkala jsem si: „To bude super, plno zkušeností.“ Strašně mě bolely kyčle a co myslíte? Nohy od sebe byl snad nejdůležitější cvik. A to jsem jí říkala, že mě ty kyčle opravdu bolí. „Vás to bolí? To není možné.“ A druhý den znovu. :-( „Nohy od sebe, maminko.“

A paní primářka dětské vizity spíš proklábosila - ti, co nebyli žlutí, měli změřený hemoglobin. Ti, co se naopak zdáli, že žloutnou, tak ti zase pro změnu nic. Byla jsem znechucená z těch úsměvů tam.

Pan Dr. Lavický naopak děti vždy prohlédl. Nám snad žloutenku neměřili ani jednou. Prostě bych si myslela, že do propouštěcí zprávy by tohle mělo být jako důležité info. Nedivím se některým maminkám, že rodí doma a riskují život. A přitom by stačilo tak málo - přívětivější stav porodnic.

Rozhodně zkuste jinou porodnici a napište, jak jste byli spokojeni, ať jsou na tom ostatní možná o něco lépe. Třeba já, kdybych ještě rodila. :-)

Personál: MUDr. Lavický

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou porodní asistentku s sebou. Někoho, koho znáte, je vám sympatický a taky ví o čem je porod. A známosti a zase známosti… To jsem tam viděla, to funguje jako nic jiného.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 13.11.14 napsala :

Za pár týdnů mě čeká druhý porod a já rozmýšlím, kam jít. Je mi jasné, že je to o lidech. Chtěla bych vyzkoušet ty nové boxy, ale vzpomínka na PA a ten šílený porod mě odrazuje. Nechají přenášet i 14 dní.

Přijela jsem s kontrakcemi v 6 ráno v roce 2013. Přijala mě PA, že to na porod bude až večer a mám jet domů. To jsem odmítla, protože jako prvorodička bych nepoznala, kdy zase dojet. Nejsem z Brna, takže cesta něco zabere. MUDr. Crha tedy konstatoval, že mám zůstat. V 10 mi přišli píchnout vodu. Bohužel už byla brčálová, ale s nikým to ani nehnulo. Nechali mě s křížovými bolestmi trpět až do večera. Epidural prý už nemohli píchnout, protože už bylo pozdě.

Manžel pro PA musel chodit, neukázala se u nás třeba 3 hodiny, seděla si v sesterně. Po vyšetření ke konci najednou doběhli všechny sestry a doktorky a „Honem honem,“ „Miminko má špatné ozvy“ a „Paní ztratila moc krve“. To se semlelo rychle a z ničeho nic. Já pak z toho měla 9 měsíců gynekologické problémy… Sály nebudu hodnotit, jsou tam už nové.

Šestinedělí fajn, setry i na novorozeneckém super.

Personál: MUDr. Crha, PA Heribanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 23.10.14 napsala :

S porodnicí jsem byla velmi spokojena. Všichni se o mě moc hezky starali.

Velké díky patří porodním asistentkám na porodním sále - velmi milá PA Žemlová a studentka PA. Po celou dobu se o mě starala studentka Hamanová, která byla jedním slovem skvělá. Každou chvilku byla u mě a poslouchala ozvy, vše mi vždy dopředu vysvětlila, vyslechla, chytla za ruku, dýchala se mnou a neustále mě chválila, jak mi vše jde. Díky ní na svůj porod budu vzpomínat jako na úžasný zážitek. Po porodu jsem byla na sále asi 2 hodiny a potom mě přestěhovali na šestinedělí.

Na šestinedělí 1 záchod a 1 sprcha na 6 mamin na pokoji, málo jídla (ale návštěvy vždy donesly nějakou dobrotu, proto to neberu jako minus). Ale bylo mi zde vysvětlili všechno o kojení, když jsem si nevěděla rady, tak poradili, byly zde milé, vstřícné sestřičky. Na novorozeneckém oddělení se o mě také hezky starali. Po porodu, když jsem byla vyčerpaná, mi sestřičky pohlídaly mimi a byly velmi milé.

Kdybych byla ještě někdy těhotná, tak jdu jedině tam. Menší nedostatky co se tyče pokoje a stravy vyrovnává velmi vstřícný personál.

Personál: PA Žemlová, studentka Hamanová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dostatek pití na porodní sál, balzám na rty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 19.10.14 napsala :

Do nemocnice jsem vyjela, když mi praskla voda a objevily se první stahy. Na příjmu se mě ujala usměvavá sestra Došková a pak přišla paní doktorka Miliónová. Nejdřív jsem myslela, že to zvládnu bez epidurálu, ale nechala jsem si od paní Doškové poradit a nechala si ho píchnout. To bylo nepříjemné, ale výsledek stál za to. Po epidurálu jsem se otevřela, akorát jsem měla hlavičku prý nahoře a nemohla ještě tlačit. Chvilku jsem musela být i na ozvách, ale malý byl naštěstí v pořádku. Když sem mohla začít tlačit, tak u porodu se mnou byl manžel a paní Došková s Miliónovou. Obě byly moc hodné a pomohly mi porodit moje dítě.

Příště půjdu určitě tam a nejlíp za těmi dvěma.

Personál: sestra Došková, MUDr. Miliónová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat personál, vyplatí se to.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco sladkého.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Simona K. 11.09.14 napsala :

Nejlepší zkušenost mám s porodními asistentkami, rodila jsem 24 hodin a všechny byly moc milé a vstřícné. Co mi vadilo, byl přístup doktorů, kteří přišli na porodní sál, ani se nepředstavili a skoro bez jakéhokoli vysvětlení mě vyšetřovali. Jakéž-takéž informace jsem dostávala jen od porodních asistentek.

Co mi také opravdu vadilo, byl přístup personálu na novorozeneckém oddělení. Jako prvorodička jsem dostala informaci, že kojit mohu jen max. 10 minut (syn měl 4,5 kg při narození) a přitom ho dokrmovali UM, což nám úplně zkazilo kojení. I přes konzultace s laktační poradkyní jsme museli přejít na umělé mléko. Jako prvorodička jsem nedostala skoro žádné informace, ještěže na pokoji ležela zkušenější matka, která mi radila.

Druhý porod v této porodnici určitě ne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou, nebo už sama vědět, co a jak a nespoléhat se na pomoc personálu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Tyna_matiss 06.09.14 napsala :

Nemám žádné výtky k personálu nebo porodnici. Jen maličkost - byl mi nabídnut epidural, ale ani přes souhlas mi nebyl podán. Byla jsem 18 hodin v bolestech a nebýt porodní asistentky, tak se nám malý udusil.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě fajn náladu, je to lepší než se stresovat. Také doporučuji někoho k porodu, já osobně tam měla 2 - přítele a kamarádku Opravdu opora dvou lidí (i toho jednoho) je hodně. Dále určitě dostatek tekutin bez bublinek na porodní sál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký sprej do nosu, při porodu se ke konci docela špatně dýchá. Dále teplý svetr nebo deku - po porodu je docela zima (i na to že jsem rodila na začátku srpna).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - OlivaIva 28.08.14 napsala :

Měla jsem dlouhý a vyčerpávající porod, během kterého se u mě vystřídaly 3 směny! Na nikoho z personálu si nemohu ani trošku stěžovat. Všichni byli naprosto skvělí. Nepamatuji si jména všech, jen těch, co u mě strávili nejdelší dobu. Porodní plán respektovali a vždy se mnou vše konzultovali a nedělali nátlak. Cítila jsem, že mě respektují.

Nemám výhrady ani k personálu na oddělení šestinedělí a novorozeneckém.

Porodnici rozhodně doporučuji. Nemám nic, co bych vytkla.

Personál: PA Mrázková, PA Soldánová, MUDr. Haraštová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nosní sprej vincentka nebo mořská voda - během několika hodin se mi ucpal nos, špatně se mi dýchalo při kontrakcích v závěru porodu. V závěru porodu mi chybělo něco teplého na tělo. Svetr nebo župan. Byla mi zima i přestože jsem rodila v srpnu. Rozhodně bych tohle nepodcenila a přes noční košili uvítala deku nebo župan. K zapůjčení na porodním bohužel neměli nic. Pomáda - rty se vysuší opravdu hodně!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - luthy 30.06.14 napsala :

S lékařským personálem jsem byla velmi spokojená. Paní doktorka Novotná odvedla fantastickou práci, ale i tým sester - jak na porodním sále, tak na novorozeneckém a šestinedělí. Poradily, ukázaly, pomohly, jen se člověk nesmí bát ptát.

Vybavení porodních boxů - já měla ten s vanou, ale byla tam i sprcha, balón, masážní pomůcky, pohodlné porodnické lůžko. Personál respektoval můj porodní plán a plně ho dodržoval. Mohla jsem si sama vybrat v jaké poloze chci rodit. Na všechny otázky mi bylo odpovězeno. Měla jsem pocit úcty a bylo důležité, že jsem mohla mít u sebe dulu a partnera, kteří mi byli velmi nápomocní v tak důležité chvíli. Dovolili mi pít, přestože měli strach, abych nezvracela. K dispozici je na pokoji i na sále nemocniční čaj. Ocenila jsem po porodu čas s miminkem. Respektovali nestříhat pupečník. Rovněž ohledně nástřihu jsem se mohla dohodnout. Holení a klystýr jsem odmítla a nebyl problém.

Během pobytu se mi snažili všechno ukázat a vysvětlit. Pro ně to byla nová zkušenost, protože nevidomé maminek tam hodně neměli. Příjemně mě překvapilo rodinné prostředí, vybavenost pokojů - postýlka pro miminko, oblečení které jsem dostala, velké umyvadlo na koupání miminka plus kosmetika. Vysoký hygienický standard - uklízečky chodily snad třikrát denně vysypávat koše s plenkami a vložkami. Jediné, co by se mohlo zlepšit, je přidat více nadstandardních pokojů, ale to může být motivace do budoucna.

Pokud tedy hledáte klidnější prostředí a ne fabriku na děti, určitě doporučuji tuto nemocnici. Tímto chci poděkovat všem, kteří se o nás starali, ať už to byla uklízečka či primář. Každý si svou práci odvedl na sto procent a mám pocit, že toho bylo i nad rámec svých povinností.

Personál: MUDr. Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se jděte do porodnice podívat a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Já jsem byla s prohlídkou spokojená. Mají je každý týden. Určitě si vyžádejte informovaný souhlas, to jsou papíry, které se vyplňují při přijetí, alespoň trochu si usnadněte život a vyplňte si to doma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

1 balík plenek cca 40 kusů, vlhčené ubrousky 1 balení, přebalovací podložky 10 ks, případně použijte pleny, co tam jsou, krém na zadeček Rybilka nebo Sudocrem, oblečení, látka = plenky mýdlo na mytí miminka, mýdlo na ruce a dezinfekce je od nich.
Pro maminku - mobil, foťák, plus nabíječky, zdravotní kartička, občanský průkaz, těhotenská knížka, papír o určení otcovství nebo u vdané ženy oddací list, jméno a adresu dětského lékaře, porodní plán, peněženka.
Hygiena - papírové kapesníky, neparfémovaná kosmetika, porodnické kalhotky cca 10 ks, porodnické vložky alespoň 5 balíků, vložky do podprsenky 1 až 2 balení, hřeben, pasta, kartáček na zuby, toaletní papír, balzám na rty, osuška velká, menší ručník, plavací kruh - abyste si mohli po nástřihu sadnout. Masážní olejíčky na hráz a ošetření po porodu, rána se bude lépe hojit - například čajovníkový olej.
Noční košili dostanete, ale pokud byste chtěli svou, tak si vezměte. Teplé ponožky, pokud budete rodit v zimě, přezůvky, podprsenky na kojení.
Pokud bude otec při porodu, nezapomeňte i věci pro něj - přezůvky, oblečení, nějaké jídlo na sálů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Evelynee 28.02.14 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici císařským řezem - malý byl koncem pánevním a měl 4 kg. Celý lékařský tým na sále byl velmi vstřícný, ochotný, rodil mě doktor Crha s paní doktorkou. Velmi příjemná byla i anestezioložka, všechno mi vysvětlila, pořád se starala, jak se cítím atd.

Jediné, co mi tak trochu vadilo, bylo chování některých sestřiček - upozorňuji některých. Většina sestřiček taková nebyla, které by se mohly aspoň občas vcítit do role rodičky a, být trochu vstřícnější, mít trochu více pochopení a být méně od rány. Ale na druhou stranu bych chtěla velmi vyzdvihnout staniční sestru na novorozeneckém a vrchní sestru, které byly vždy ochotné a milé a rády pomohly.

A co se týká ostatních lékařů - ti byli také velmi milí a vstřícní, sice pan doktor Nagy na mě působil nejdřív jako nabručený medvěd, nakonec se z něj vyklubal celkem příjemný doktor. Co bych ještě vyzdvihla, že v této porodnici respektovali moje přání.

Určitě sem půjdu rodit znovu.

Personál: MUDr. Crha, MUDr. Nagy Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Lychee13 29.01.14 napsala :

V pátek večer mě přijala PA Mrázková a MUDr. Brázdová, obě byly hrozně příjemné. Kdykoliv jsem řekla, že mě něco bolí, tak PA přišla a snažila se mi pomoci, i když to nebylo platné. :) U porodu byla PA skvělá, jen mě mrzí, že jsme nestihli zavolat příteli, jaký to byl najednou fofr.

Na šestinedělí opět příjemné sestřičky, které se vším poradily a pomohly.

Když budu ještě rodit, tak určitě půjdu opět sem :)

Personál: PA Kateřina Mrázková, MUDr. Brázdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Řekněte partnerovi, ať se moc nevzdaluje, nebo to nestihne jako ten můj. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, gumičku do vlasů, vodu a čokoládu. :)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - tigrezno 22.01.14 napsala :

Rodila jsem tady dvakrát a můžu říct, že do třetího už bych po zdejší zkušenosti nešla.

Paní Mrázková byla úplně zlatá, díky ní jsem syna nakonec přece jen porodila. Měl 4,5 kg, krátkou pupeční šňůru, byl trochu přidušený, ale v pořádku. Za sebe ale můžu říct, že za mě nikdy víc, pokud by se ke mně měl přiblížit doktor Crha. Nejen že mě nechal přenášet, a to i přes to, že mi bylo opravdu hodně zle, ale i o UTZ jsem ho musela prosit. No a to šití s komentářem, že mi přece říkal, že když jsem porodila jedno velké dítě, zvládnu i druhé, jsem měla chuť mu ublížit.

Nehledě na to, že mě nechali hned po porodu samotnou s prckem na porodním boxu na tom porodním lehátku. Manžel musel do práce a já neměla po ruce žádný zvonek, měla jsem takový strach, že ho upustím, že si to nedovedete představit. (Bylo totiž v tu dobu v porodnici dost narváno a neměli hned volnou postel). Sestra přišla po víc než dvou hodinách.

Za sebe můžu teda říct, že porodní asistentka byla skvělá, šestinedělí taky, jen ten doktor byl fakt šok.

Personál: PA Kateřina Mrázková, MUDr. Crha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se odbýt a nehrát si na hrdinku.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní potřeby, papír, plenky a mastičku pro prcka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Michaela13 16.01.14 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je skvělá. Při příjmu jsem byla na 2 cm. Porodní asistentka byla hrozně fajn a pořád se o mě starala. Na sále byl se mnou celou dobu přítel, což byla obrovská podpora. Cítila jsem se báječně, když za mnou chodila PA a říkala, o kolik cm se to posunulo dál. Klystýr i píchnutí plodové vody porod urychlilo, od příjmu do narození to trvalo 6,5 hodiny. Při tlačení mě PA s doktorkou podporovaly, sice byl nutný nástřih a tlak na břicho, ale na vše se mě ptaly, jestli s tím souhlasím. Miminko dali hned na bříško, přítel přestřihoval pupeční šňůru a také mu ho dali pochovat už v peřince, zatímco mě šili a to netrvalo ani minutu, bez bolesti. Na šestinedělí také super.

Personál: PA Klára Daňková, MUDr. Anna Haraštová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen, poporodní vložky (min. 12 ks), porodnické síťované kalhotky, vlhčené ubrousky pro sebe i miminko, oblíbené pití.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - divozenka.verca 08.12.13 napsala :

U porodu byla na mé přání (porodní plán) pouze PA a dula, která mě přivezla. U porodu bylo vše naprosto super. po porodu přišla doktorka která se ani nepředtavila a už byla v mém rozkroku tak to mi přišlo nechutné…

No oddělení šestinedělí bylo hrozné. Kvůli porodnímu plánu jsem tam zpočátku byla za exota, co chce své dítě zabít, a tak se ke mně i chovaly. Po tom, co jsme si o tom popovídaly, to bylo celkem v pohodě (až na jednu sestřičku - ale to už je o lidech).
Co mi moc chybělo, byla pomoc. Rodila jsem poprvé a vůbec nic jsem nevěděla, co a jak s mimčem a se sebou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napište si do porodního plánu, pokud ho máte, něco ve smyslu, že respektujete zkušenosti a ráda vyslechnete rady a doporučení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně čokolády a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Pajena 21.10.13 napsala :

Vřele doporučuji, podruhé jedině k „Miloušům“.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - LucieeM. 06.10.13 napsala :

Ihned po příjezdu do porodnice se mě ujala porodní asistentka Haribanová. Milá, ochotná. Porod byl velice rychlý, vše mi říkala. Kvůli vysoké hrázi bylo třeba provést nástřih. Ten mi posléze pan doktor Kozamplík sešil. Velmi rychle, profesionálně. Hned druhý den jsem mohla v pohodě sedět.

Oddělení šestinedělí - zkušenost velmi dobrá. Personál v pohodě. Byla jsem bez komplikací, žádné služby jsem po nich vlastně ani nepotřebovala.

Oddělení novorozenecké také super přístup. Malá se dlouho neuměla přisát. Pomáhali s kojením, velmi ochotně. Pouze jedna sestra (neznám jméno) byla nesympatická, arogantní.

Personál: PA Haribanová - porodní asistentka, MUDr. Kozamplík

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně v klidu, dle mého názoru tam pracují profesionálové, kteří vědí, co dělají. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - pocahontaass 14.09.13 napsala :

V porodnici jsem rodila své první dítě letos koncem srpna již na nových porodních sálech. Pokoj, na kterém jsem byla, měl vanu, WC, sprchu a moderní porodní křeslo sloužící zároveň jako postel. PA Plundráková byla velice milá a empatická, všechny postupy mi vysvětlila, díky ní jsem celý porod zvládla beze stresu a strachu. Hned po porodu jsem dostala miminko na břicho, během šití jej dětská lékařka a sestra ošetřily na pokoji a poté jsem s miminkem mohla zůstat na sále ještě dvě hodiny. Dostala jsem na památku kartičku s otiskem nožky miminka a porodními mírami. Šití od MUDr. Haraštové bylo bezbolestné, stejně tak nástřih.

Na šestinedělí jsem nenarazila na jedinou nepříjemnou PA/sestru, ve dne v noci mi poradily s kojením, s problémy s prsy. Stejně tak na novorozeneckém oddělení - všechny sestry kdykoliv poradily s péčí o miminko, vzali si kdykoliv miminko k sobě na oddělení, když jsem si potřebovala odpočnout. Stejně tak jsem byla spokojená při docházení na monitory, nikdy jsem nečekala déle jak 5 minut.

Pokoje na šestinedělí jsou po třech, takže je to tam trochu stísněné, ale nic, co by se nedalo přežít. Vždy dva pokoje mají společné WC, sprchu a prostor na přebalování, já byla však asi na jediném krajním pokoji, kde jsme měli toto zázemí jen pro náš pokoj, což bylo skvělé. Jídlo jako všude v porodnicích univerzální pro všechny pacienty bez ohledu na kojící matky, takže se mi občas hodily nějaké zásoby z domova. Vizita byla vždy ráno kolem 7,00, dětská kolem 13,00, návštěvy 14,00 - 18,00 (pouze na chodbě, nesmí na pokoj). Domů se chodí třetí den po porodu - když nejsou komplikace - den porodu se bere jako nultý.

Za mě maximální spokojenost s porodnicí. :-)

Personál: PA Plundráková, MUDr. Haraštová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

A myslete na to, že i když se po porodu budete cítit skvěle, z ničeho nic se vám může zatočit hlava a udělat zle. Také se nebojte svěřit miminko sestrám na novorozenecké aspoň na nějakou tu hodinku, abyste si odpočinuly, jsou na to zvyklé a vy si budete potřebovat odpočinout, porod dá docela zabrat. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě klasických hygienických potřeb doporučuji župan, který nedostanete a na sezení v případě nástřihu plovací kruh - bez něj bych si nesedla, hodí se i internet do mobilu. Pro miminko si nemusíte brát nic kromě jednorázových plínek, dostanete látkové plínky, dupačky, košilky a zavinovačku, vše vám denně vymění.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Fima 29.08.13 napsala :

U Milosrdných jsem porodila 21.7.2013 již podruhé (prvního syna v červnu 2011). Opět jsem byla maximálně spokojená jak s přístupem personálu na sále, šestinedělím, tak i novorozeneckém a to i přesto, že zrovna byly dovolené, takže lidí málo a porodnice zrovna zažívala šílený nátřesk - jen od začátku července do toho mého bylo v porodnici prý přes 130 porodů.

Do porodnice jsem přijela s porodem u konce otevřená na 8 cm, takže jsem se na sále v podstatě ani moc neohřála - syn byl do 40 minut od příjmu na světě. Ale i tak jsem byla strašně moc spokojená s přístupem PA p. Ježkové a lékařky p. Haraštové. Na sálech byl opravdu šílený frmol, všechny byly obsazené, rodilo se, jak se dalo. I přesto byly obě ženy úžasné, ochotné, usměvavé a neustále se nám omlouvaly, ač vůbec neměly za co. Za to, že se rozhodlo rodit v jeden den deset mamin, rozhodně nemohly. :-) Popisovat více sály už nemá cenu, od srpna se již rodí na nových porodních sálech.

Protože porodnice praskala ve švech a na šestinedělí nebylo místo, první noc jsme strávili na oddělení gynekologie, které je naproti šestinedělí, tudíž na stejném patře. Pro tyto případy je na gyndě vyhrazený pokoj, který funguje jako rooming, takže jsme mohli mít miminka u sebe i na jiném oddělení, což bylo fajn. Druhý den se uvolnilo pár lůžek, takže jsme se přestěhovali na šestinedělí. Na šestinedělí byli všichni opět velmi příjemní, chodili se ptát, zda je všechno v pořádku a zda něco nepotřebujeme, to samé sestřičky z novorozeneckého. Ptaly se na kojení, na miminka, měly zájem.

Zkrátka jsem byla s pobytem v porodnici již podruhé opět velmi spokojená a nemám ani nejmenší výhradu či připomínku k čemukoliv.

Personál: MUDr. Nagy, MUDr. Haraštová, PA Ježková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě doklady, dále porodnické vložky a kalhotky, propisku na zapisování kojení, věci osobní hygieny, přezůvky, mobilní telefon a nabíječku, pro miminko stačí pouze mast na zadeček a plenky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 28.08.13 napsala :

Všechny kontroly v těhotenství vykazovaly, že vše probíhá v nejlepším pořádku. Po přijetí do zdejší porodnice se mi dostávalo průměrné péče a vstřícnosti.

Porod probíhal normálně, sestry ve vedlejším pokoji se bavily. Manžel, který byl u porodu přítomen, musel k začátku porodu sestry volat. Pan porodník se nemohl rozhodnout, zda porod proběhne normální cestou, nebo císařským řezem, až když se konečně rozhodl, tak na císařský řez bylo již údajně pozdě. Dítě se narodilo přidušené a já jsem myslela, že umřu. Byla jsem oteklá, v obličeji samá popraskaná žilka a oči zalité krví.

Dítě bylo následně převezeno rychlou záchrannou službou do dětské nemocnice do Černých polí, kde leželo v umělém spánku a mělo edém na mozku. Modlila jsem se, aby mi nezemřelo. Po propuštění dítěte následovaly řady prohlídek, testů a kontrol. Dítě má trvalé následky, je sociálně zaostalé a o ostatním nebudu hovořit. Bylo mi řečeno, že kdybych se soudila, vše bych vyhrála. Nechala jsem záležitost v klidu, ale na ten zážitek a postižené dítě budu mít do konce života mráz na zádech.

Tuto nemocnici nedoporučuji ani omylem. Odborníci, jako byl Dr. Kypr, Dr. Vykoukal a další, ti tam rozhodně nejsou. Nedávný soudní spor Dr. Všetičky a dalších také o něčem vypovídá. Tuto nemocnici ani omylem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se této obloukem.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 22.08.13 napsala :

Katastrofa, nechají vás rodit sice přirozeně, ale běda, pokud máte problémy či komplikace. Já skončila s poporodním zánětem dělohy, a to mě pustili domů, nevšimli si toho. Do týdne jsem byla zpátky v takových bolestech, že to ani snad není možné. :( Nechali mě sedět 2 hodiny na chodbě v průvanu s novorozencem a čekala jsem, až si doktor vypije kafe, síla!

Novorozenecké oddělení ale chválím, zvlášť paní primářku Brázdovou, má to vše pod kontrolou. :D

Personál: MUDr. Brázdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud si jste jisté, že nebudou komplikace, tak hurá do toho. Hlavně se nenechejte odbýt, když vás něco bude bolet.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka, aby pohlídal porod.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - iifca 18.08.13 napsala :

Za mě porodnici můžu doporučit (krom provedeného Hamiltona bez mého souhlasu).

5. den po termínu mě hospitalizovali kvůli vysokému tlaku, umístili mě na gynekologické oddělení - sestry příjemné, pobyt bez problémů. Po přesunutí na oddělení šestinedělí mi začal proces vyvolávání - před každou procedurou mi vždy všechno vysvětlili, pokud mi nebylo něco jasné, tak jsem se zeptala. Porodní boxy jsou pěkné (teď už tam jsou nové, takže nemá cenu se více rozepisovat). Byl mi nabídnut epidural, jen o klystýru se nikdo nezmínil. PA mě nechávala na pokoji o samotě s přítelem, pokud jsem potřebovala, stačilo „zasténat“ trošku hlasitěji a ona přišla. Přístup personálu byl profesionální jak v průběhu porodu, tak při následné péči o matku i dítě.

Personál: PA Soldánová, MUDr. Miliónová, MUDr. Novotná, MUDr. Nagy, MUDr. Crha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se otevřít pusu a pokud není něco jasného, zeptat se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Jančounek 02.08.13 napsala :

Rodila jsem zde 29.1. 2013 a byla jsem naprosto spokojená. Při příjmu, na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém jsem se setkala s příjemným personálem, když byl jakýkoli dotaz či problém, velice rády pomohly. Pokud bude další dítko časem na cestě, tak se rozhodně znovu vrátím k Milosrdným. :)

Personál: MUDr. Martina Milionová, PA Klára Daňková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Lenkahusa 29.07.13 napsala :

V porodnice jsem byla hospitalizovaná kvůli počínající preeklapsii. Výsledky byly stále nejednoznačné, ale protože jsem již měla termín porodu, vyžádala jsem si vyvolání. 11.7. 2013 jsem byla 40+3 tt, když mi udělali oxytocinový test (aby zjistili, jak tělo reaguje - stahy dělohy). V jednu odpoledne mi zavedli tabletku s prostaglandiny na přípravu porodních cest (aby se druhý den mohlo začít s opravdovým vyvoláním).

Po hodině mi začaly bolesti v podbřišku. V 17 jsem šla na monitory, ale stahy na záznamu žádné a pohyby miminka minimální. Šla jsem se projít po schodech do patra a pak znovu na monitor - tentokrát přiložili sondu trochu níž a ejhle, stahy už tam byly. Paní doktorka mne prohlédla a zjistila, že jsem otevřená na 2 prsty pohodlně. Domluvili jsme se, že v 10 večer uděláme další monitor a uvidíme. Přišla jsem na pokoj a pomalu rozdýchávala bolesti.

Ve 20 hodin se ozvalo lupnutí a odešla mi voda. Sbalila jsem si kufr, rozloučila se se spolubydlícími a šla na porodní sál. Jelikož jsem byla jediná, kdo v tu chvíli rodil, mohla jsem si vybrat sál. PA Plundráková mi doporučila ten s vanou a jsem za to moc ráda. Na pokoji mi dala klystýr - bylo to úplně v pohodě, není se čeho bát. Mezitím jsem zavolala manželovi. Dojel, když už jsem byla vyprázdněná a lezla do vany s horkou vodou. Pak už jsem jen prodýchávala bolesti. PA mě chodila pravidelně kontrolovat a vždy mi řekla co kdy zase přijde, jak se otvírám, chválila mě, jak to jde dobře a rychle atd.

Po jedenácté jsem vylezla z vany, abych chodila a trochu tlačila, aby hlavička sestupovala co nejlépe dolů. A pak už jsem byla na posteli, kolem stál manžel, paní doktorka Průšová, moje PA, pak ještě jedna, která mi přitlačila na břicho, a doktorka a sestřička z dětského. Stály kolem mě jako sudičky a podporovaly mě v tlačení. Vůbec nevím, jak jsem tlačila, ale vím, že jsem chtěla už mít všechno za sebou a pak klidně umřít. :-)

Nakonec jsem tlačila i mimo kontrakce, až jsem myslela, že mi praskne hlava, břicho, rodidla, všechno. Pak najednou střih a už byl malý venku na mém břiše ve 23:59. Byla to obrovská úleva a šílená radost. Všechny, které se mnou byly u porodu, byly profesionálky. PA byla strašně hodná, milá a šikovná. Stejně tak paní doktorka. Spokojená jsem byla i na šestinedělí- všechny sestřičky byly hodný a ochotný. A to samé musím říci i o sestřičkách na novorozeneckým - poradily, pomohly.

Zkrátka dobře: oddělení gynekologie, porodní sály, šestinedělí a novorozenecké oddělení mohu jen a jen doporučit. Dokonce i uklizečky a sanitářky byly moc příjemné.

Personál: PA Bc. Michaela Plundráková, MUDr. Romana Průšová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě běžte rodit k Milosrdným. Není jediný důvod, proč sem nejít. Pokud budete něco potřebovat vědět nebo pomoci, stačí říct, všechen personál je ochotný a pomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si sebou hodně čtení, můžete mít přes den dlouhou chvíli. Pokud budete rodit v létě, tak asi i vlastní košilku, v těch nemocničních jsme se hodně potily.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - pepinapipina 05.07.13 napsala :

Tak v této porodnici jsem letos rodila podruhé (24.6.2013), poprvé v roce 7.9.2010 (personál PA Lucie Behringerová, studentka L. Hejtmánková a MUDr. Miroslava Forgáčová) a musím říct, že v obou případech jsem byla naprosto spokojená. Přístup byl skvělý, ochotný, vstřícný, milý.

Je fakt, že hodně polevili od pravidel - např. nechávají maminy kojit i na chodbě, když je návštěva apod. Já jako druhorodička jsem sice nepotřebovala moc poradit, protože se to nezapomíná, jen sem se ptala, když sem si nebyla jistá, ale poprvé vysvětlili, kde co.

Nemohu si stěžovat. Chtěla bych touto cestou všemu personálu poděkovat za skvělou práci, kterou odvádějí!

Personál: PA Hana Frolková, MUDr. Pavla Štachová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nepanikařit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plavací kruh, protože pokud vás nastřihnou, tak věřte, že si nesednete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 30.06.13 napsala :

Byl to můj třetí porod, první u Miloušů.

Přijela jsem odpoledne. Doktorka mě přivítala a představila mě. Pak mě posadila na monitory. Chodila mě kontrovat porodní asistentka, která nepozdravila, nepředstavila se, potom jsme spolu vyplnily papíry a poslala mě do boxu.

Chodila za mnou občas dát mě na monitor, zeptala se, jestli chci vypustit vodu. Řekla jsem, že nevím, ať mě poradí, pokrčila rameny. Vodu odpustila do vložky, posadila na balon a dala monitor. Voda tekla po balonu na zem, potom jsem šla do sprchy. V boxu zjistila, že je tam mokrá zem a že můžu uklouznout. Naházela na zem vložky a utřela s nimi zem!

Chtěla jsem rodit na židličce, ona mě přemlouvala k posteli. Stála jsem si za svým a 17:50 se syn narodil. Sestřička spěchala, končila ji směna a vystřídaly ji mladé fajn sestřičky. Záleží na jakou kápnete směnu. Když je možnost zvolit si polohu porodu, tak si ji zvolím. Sestra neměla asi náladu. Než jsem porodila, byla jsem v boxu 3 hodiny, tak se to dalo.

Poporodní i dětské sestry jsou super ženské. Skvěla je i dětská primářka. Podpořila mě v kojení - mam velká prsa a hůře se mě spouští mléko. Všude čisto. Akorát pokoje jsou malinké.

Porodnici doporučuji všem, škoda, že jsem tady nerodila i dcery. Ty se narodily v Bohunicích.

Personál: MUDr. Novotná, PA Lazarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit v poloze, ve které chcete, stát si za svým.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, zásobu kalhotek, toaletní papír, nějaké mlsání - sušenky k nočnímu kojení.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 28.05.13 napsala :

V porodnici u milosrdných bratří se mi líbilo. Vybavení porodního boxu bylo velmi dobré - vana, balón, polohovací křeslo.

S personálem to bylo horší, jsou lidé, kteří se na své povolání vyloženě hodí, a jsou lidé, kteří se na své povolání vyloženě nehodí - ten druhý případ je porodní asistentka Bc. Šacherová. Dělat vnitřní vyšetření bez použití gelu se nedělá ani zvířatům - tak bolestivý zážitek jsem neměla za celý průběh porodu! Ptát se mě v kontrakcích, po kolika minutách je mám (odpověď manžela nestačila, musela jsem odpovědět já) - opravdu jsem neměla s sebou stopky! Hlasité komentování mých rozhodnutí ne zrovna milým tónem. Jednání bylo velmi neprofesionální a porod s touto paní (slečnou?) bych nikomu nepřála.

Za to paní doktorka Harašová byla žena na svém místě. Vyšetření udělala šetrně, a celkově konec porodu s ní hodnotím kladně.

Šestinedělí a novorozenecké bylo většinou v pohodě.

Personál: PA Šacherová, MUDr. Harašová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr, čistou vodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Denča.n 10.05.13 napsala :

Moje zkušenosti jsou z obou úhlů pohledu.

Rodila jsem zde první dceru v září 2009, a to byl děs. Přenášela jsem celkově 12 dnů. Myslím si, že kdyby mi paní MUDr. Nováková nezastavila po 10 dnech po termínu šílené a pravidelné kontrakce a místo toho mi pomohli porodit, tak určitě ještě ten den porodíme (srovnání s tím, co jsem zažila po třech letech). Nakonec to dopadlo tak, že po uklidnění čekali dva dny, jestli se to rozeběhne a pak hodily vyvolávací prášek do čípku. Hodně je překvapilo, že ani ne do půl hodiny jsme byly na 3 cm a do dalších 4 hodin na 8 cm.

Šlo to moc rychle, do toho jsem měla hrozně silné křížové bolesti a nucení tlačit. Zachránil nás MUDr. Nagy, který přišel udělal utz a zjistil, že jsem moc oteklá a malá přetočená obličejem - vytáhnout ji by znamenal risk o život nás obou. Okamžitě mě hodily na akutní císař do celkové narkózy a tím nám zachránily oběma život (malá měla celou dobu velice špatné srdeční ozvy). Takže jsem ji viděla až skoro po dvou hodinách, co jsem přišla trošku k sobě a vyžádala jsem si ji.

Šestinedělí byla hrůza. Děti nám nosily a chovaly se k nám, jako by byly jejich a nám je jen půjčovaly. Samozřejmě takové fúrie tam byly asi jen 2 nebo 3, zbytek byly zlaté ženský, ale mě jako prvorodičce vytvořily šestinedělí jak z hororu.

Po této zkušenosti jsem tu už rodit nechtěla, hlavně kvůli šestinedělí. Ale sešel se rok s rokem a já byla v tom a nechtěla riskovat zase něco nového. Věděla jsem, co můžu a nemůžu a že už si dobrovolně zastavit porod nenechám a pokud se to při porodu něco zvrtne, vím co mě čeká. Doktoři (kromě pár výjimek) jsou špičkoví a mám k nim plnou důvěru. U malého, který se měl narodit přesně o tři roky (tj.září 2012) po porodu malé, jsem šla zase sem.

Jak netypicky jsme zase přenášely, ale tentokrát, když jsme po 7 dnech s pravidelnými kontrakcemi a krvácením přišly do porodnice, jsem hlásila, že dnes se rodit prostě bude a ať normálně nebo s vší pomocí (vyvolání atd. pokud by bylo potřeba). Nakonec mi pomohly trošku čípky a hlavně chození a hlavně nejúžasnější porodní asistentka, bez které bych jistě tak rychle neporodila. Moc mi pomohla se otevřít, při kontrakcích a nejvíc s dýcháním, díky jejímu způsobu se ozvy malého zklidnily a bylo vše super. Kontrakce začaly kolem 13:00, po 18:00 už byly opravdu silné a 23:24 jsem s její pomocí porodila.

Pan MUDr. Kozumplík mě šil a ani to nebolelo. K porodu jsem potřebovala pouze čípky a jednu injekci přesně před porodem na uvolnění, při poslední fázi porodu a na nástřih. Epidurál nebyl potřeba, jelikož se nedostavily žádné křížové bolesti, při kterých jsem trpěla u malé a tam mi ho už nedali, protože by jsme zastavili porod. Malého mi hned po porodu dali na bříško, což byl nezapomenutelný zážitek a potom, co ho vedle mě trošku odsáli a osušily, donesli na první přiložení.

Šestinedělí až na jednu protivnou a nafoukanou sestru v pohodě.

Shrnula bych to tak - tuto porodnici určitě doporučuji, protože i když se něco pokazilo, dokázali to napravit. S tím, jak jsem měla teď naprosto dokonalý porod, jsem přesvědčená, že kdybychom čekali další (i když to už by musel, být haluz s manželem už neplánujeme, finančně by to nešlo), tak půjdu rodit určitě znovu jsem.

Chtěla bych tímto poděkovat moc paní MUDr. Krouželové a panu MUDr. Nagymu za úžasné a důkladné hlídání prcka po předchozím císaři a nepodcenění žádných problémů, které se vyskytly a citlivé a upřímné vysvětlení všech mých otázek a obav, že jsou zbytečné. Pak MUDr. Kozumplíkovi za bezbolestné šití a MUDr. Kyprovi za potvrzení mého rozhodnutí, že dnes se rodit bude. :) A hlavně pání porodní asistentce Hejtmánkové, která byla naprosto úžasná i se svou kolegyní (jméno bohužel neznám), tímto jí patří mé velké díky za naprosto úžasný a dokonalý pocit z porodu a mého názoru, který mi tím dala, že další porod klidně. :D

Personál: MUDr. Nagy, MUDr.Kozumplík, MUDr. Nováková, MUDr. Krouželová, porodní asistentka Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavu vzhůru a při přenášení popohánět prcka jak - já dva dny před jsem hrála i bowling a fotbálek, den před jsem chodila do obr schodů v Ořechově, na paintballu do akce jsem puštěná nebyla, pro jistotu :D A hlavně klid, vždyť na to nejsme sami, prcek nám pomůže a navede nás.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky normál i do podprdy, kojící podprsenky, toaletní potřeby, ručník, pleny a Bepanthen na mimíska, Sabsimplex proti prdíkům. Dají i na požádání oblečeníčko a plenky dávají, pokud malý spotřebuje všechno, stačí na ně klepnou a oni hned za špinavé dají čisté, takže úplně v pohodě. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Ivana 12 01.05.13 napsala :

V lednu jsem rodila u Milosrdných. Už nikdy v této porodnici!

Po 25 hodinách jsem doslova prosila o císař, protože i po dvou lahvích Oxytocinu jsem nebyla pořádně otevřená a malá nic. Po hodině po volání přišel teda milostivě doktor Nagy s tím, že jsem mladá, že to zvládneme a šel pryč. Po dalších 5 hodinách, kdy už lítal i přítel, ať se mnou něco dělají, ho volaly sestry znova s tím, že mi řekl otráveně, ať jdu teda s ním. Takže v bolestech, kdy už jsem sotva lezla, jsem se přesunula na ultrazvuk. Dvakrát měřil, koukal a pak řekl, že teda uděláme císaře.

V šestinedělí na kontrole u mého gynekologa mám ve zprávě z porodnice napsáno, že hlavička nepřiléhala na hrdlo děložní, takže jsem se trápila úplně zbytečně. Zkazilo mi to totálně radost z porodu, malou jsem neviděla, protože jsem musela do celkové narkózy a chuť do dalšího porodu už nemám.

Sestry na poporodním byly hodné a ochotné. Tak 3 ostatní otrávené a dávaly mi hodně najevo, že to je přece všechno jasné, že to musíme vědět. K prsu mi daly malou, aniž by mě někdo upozornil, že budeme kojit. Vrazily mi řvoucí malou a sestra se slovy „zkuste ji nakojit“ odešla, tak jsem tam seděla a bojovala. Samozřejmě jsem skončila s totálně popraskanou bradavkou, musela jsem zkoušet celou dobu jen jedno prso, než se druhé zhojí. Nerozkojili jsme se a jsme na umělém mléku. Jídlo to snad ani zmiňovat nebudu. :-(

Takže této porodnici děkuji za hnusnou zkušenost.

Personál: MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevný nervy!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 13.03.13 napsala :

Rodila jsem zde v září 2012.

Ještě když jsem byla těhotná, tak jsem hodně řešila, kam jít rodit. Jako prvorodička jsem nevěděla, co od porodu očekávat a nakonec jsem si vybrala u Milosrdných.

Voda mi praskla 14.9. v 10:30 a malá se narodila 15.9. v 11:00, kdy porod musel být ukončen sekcí.

Silné bolesti začaly v 1:00 hodinu ráno ve 2:00 jsem si řekla o epidurál. Ten jsem dostala a pak mi bylo řečeno, že můžu dostat ještě další dávku. A tak jak bolesti začaly zase sílit, řekla jsem si o další dávku a PA mi ji bez problému dala. Poté v 6 hodin ráno kdy se střídaly směny přišla další PA a zeptala se mě proč jsem si nechala dát další dávku epiduralu a já na to prostě proto, že to bolí a ona mi řekla, že jsme tím zastavili porod a že to bylo zbytečný (což mi měla říci asistentka předtím, jinak bych si tu druhou dávku nedala).

A tak to začalo - oxitocin (nerada na to vzpomínám), ale museli mi ho dát aby rozjeli kontrakce. V tu dobu po 6:00 ráno jsem už byla dost vysílená a otevřená cca na 7. Do hodiny jsem byla otevřena úplně takže cca od 7:00 jsem tlačila, a to doslova. Neustále mi zvyšovali dávky oxitocinu a tím pádem se stupňovaly bolesti.

V 10:30 jsem o sobě už ani moc nevěděla a malá to přestávala zvládat. Porodní asistentka s lékařkou u mě byly dá se říci pořád ty poslední 3 hodiny, kdy jsme tlačili. V 10:45 se došel nějaký doktor podívat, jak tlačím, a rozhodl okamžitě na sál. Nejhorší to bylo při těch nejsilnějších kontrakcích. Cévkování, příprava na sál, podepisování papírů, přetahování na pojízdné lůžko atd. Malou jsem nemohla vytlačit, jelikož se narotovala do porodních cest jak hlavičkou, tak ramínkem. A v 11:00 se narodila.

Dost dlouho mi trvalo, než jsem si připustila, že jsem si nevybrala dobře porodnici. Myslím, že zbytečně ohrozili malou, nemusely to být 3 hodiny nejhoršího trápení hlavně pro malou. Na sál se mohlo jet dříve. Malá nadýchala hodně plodové vody, ale naštěstí to vše bravurně zvládla.

Co se týče šestinedělí, tak to se dalo. Většina sester byla milá.

A ještě poznatek: malá měla týden před termínem odhadovanou porodní váhu 4 kg. Na Obilňáku to řeší tak, že prvorodičky s tak velkými dětmi dávají většinou rovnou na císaře.

Malá také mívala od 2. skoro do 3. měsíce záchvaty pláče - vždy od 6:00 do 9:00. 3 hodiny hrůzy a věřím, že to byla reakce na porod. Muselo to pro ni být hrozné bez plodové vody 3 hodiny být narotovaná hlavičkou a ramínkem a nevědět kudy kam.

Porodnice to není špatná, ale pokud porod nebude postupovat dle plánu, nenechte se a prosaďte si císaře! Opravdu buďte tvrdí, velmi rádi to nechávají na poslední chvíli a buďme rádi, že to moje princezna zvládla.

Personál: MUDr. Nováková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 01.03.13 napsala :

S nemocnicí jsem spokojená nebyla (až na pár výjimek a to Dr. Nagy a Dr. Caha).

Kontrakce mi začaly kolem 2:00 v noci. Okolo 5:00 jsem dorazila do porodnice. Sestra byla nepříjemná, prý že jsem tam brzo. Téměř vnucený klystýr. Byla jsem na 4 cm. V bolestech jsem čekala, až se mě někdo uráčí odvést na porodní box. Jedna doktorka mi chtěla píchnout vodu, doktor Nagy řekl, že ne. Po té ta koza došla asi za hodinu s jehlou a prostě se musela hnípat. Nevím, jestli to byla doktorka, nebo porodní asistentka. Měla promelírované mikádo a bylo jí určitě přes 50.

Něco po píchnutí vody dorazil přítel, který mi musel držet monitor na břiše. Opět nechápu! Očividně špatné zařízení a já trpěla ještě více. Zaváděli mi i čípky - bezúspěšně. Ne u všech se to podaří a všichni nejsme podle tabulek. Psychika rodičky je v této nemocnici až na posledním místě. Rýpali se ve mě tři osoby, taky úžasné! Přítel pořád přidržoval monitor.

Kontrakce zesílily, ale začala jsem se zavírat. Poté začalo mít miminko málo kyslíku a musela jsem na akutní sekci. Dodnes nechápu, proč mi tu vodu musela píchnout. Blbka, co dělá všechno rutinně.

Na šestinedělí to bylo o něco lepší, ale půlka sester očividně potřebuje zocelit někde ve fabrice, aby si vážila víc své práce. Jenom pár jich bylo hodných a příjemných. Skvělá byla jedna, která mě v 5 ráno rozchodila, povzbuzovala atd.

O nějakém jídle, které by bylo vhodnější pro maminky, které kojí, si můžete nechat zdát. Myslím, že to byl 3. den po sekci, to bylo zelí s nějakým hnusným mletým kuřecím. Tak na koliku pro mimčo!

Nechápu velké vizity. Člověk si připadal jak zvíře v kleci.

A přesné časy, kdy přinášeli dítě na krmení, nemohla jsem se skoro posadit a nutili mne kojit pravidelně. Trocha času na zotavení by neškodila.

Za mě tuhle porodnici nikdy! Radši budu rodit doma.

Personál: Dr. Nagy, Dr. Caha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hlavně si stát za svým a nenechat si kydat na hlavu od „odborníků“.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Léňa a Ondrášek 15.02.13 napsala :

Rodila jsem 8.2.2013 svého prvního chlapečka.

Tímto chci moc poděkovat veškerému personálu nemocnice. Jak doktorům, tak všem na novorozeneckém a porodnickém oddělení, protože se o nás krásně starali. Jako prvorodička jsem měla ze všeho strach a byla nejistá, ale s péčí všech v porodnici bylo o mého chlapečka i o mě skvěle postaráno.

Rodila jsem sekcí z důvodu konce pánevního a velkého dítěte. Vše proběhlo hrozně rychle a skvěle.

Vřele všem porodnici doporučuji a pro druhé si nepůjdeme nikam jinam. :-). Ještě jednou děkuji.

Personál: MUDr. Haraštová, MUDr. Čadková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a nechat to plynout, protože jsou to profíci. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně porodnické vložky, síťované kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - k1a1t1a1 09.02.13 napsala :

Rodila jsem 19.1. 2013.
Vřele doporučuji! Spokojenost na 100%.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - AliTad 19.01.13 napsala :

Rodila jsem zde ambulantně, díky rychlosti porodu vše proběhlo podle mých představ, ale personál se příliš nadšeně netvářil.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Méda Pusík 05.01.13 napsala :

Rodila jsem před třemi roky v této porodnici a byla jsem velmi spokojená. Pokud ještě budu moct rodit, tak si zase vyberu tuto porodnici. Můžu jedině vřele doporučit. Sestřičky příjemné, doktoři hodní a se vším Vám ochotně poradí.

Personál: Katka Křetínská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - emikili 23.11.12 napsala :

Dne 12.11.2012 se nám v této porodnici narodila holčička.

Na celý pobyt v porodnici nemůžu říct ani jedno křivé slovo. Personál na šestinedělí i novorozeneckém naprosto úžasný, empatický, na jakýkoliv dotaz se mi dostalo odpovědi a všichni byli velice ochotní a nápomocní.

Porodnici vřele doporučuji pro její příjemnou, rodinnou atmosféru, která je základním předpokladem pohodového porodu. :-)

Personál: Mudr. Crha, Bc. Hejtmánková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oblečení pro miminko není vůbec potřeba, vše dostanete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nezapomenout župan, ten jediný k mání není.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - MartickaNela 07.11.12 napsala :

S NEMOCNICÍ JSEM BYLA NAPROSTO SPOKOJENA.

2.11.2012 v 9:02 zde pomohli na svět naši malé princezně a za to jim jsme nesmírně vděční.

Na předporodním oddělení jsem byla naprosto spokojená, prostředí i personál skvělí. Všichni byli velice příjemní a měli s námi spoustu trpělivosti.
Vše co mi dávali/nedávali se mnou konzultovali a popisovali co nastane.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojena. Sestry byli i tu velice ochotné i ostatní personál.

Pokud budeme mít další dítě, budu rodit znovu zde.

Personál: Porodní asistentka STRAKOVÁ a MuDr. FRANC

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kuchyňské papírové utěrky, nafukovací kruh - to se mi opravdu hodilo nesmírně.
Zbytečné brát si vlastní věci pro miminka, zdejší jsou opravdu ve skvělém stavu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - jessikka 01.11.12 napsala :

V této porodnici jsme rodila v říjnu 2012. U mě šlo o plánovaný císařský řez z důvodu polohy koncem pánevním. Nicméně syn se rozhodl přijít na svět dřív, než byl plánovaný termín operace, a já nakonec rodila o 3 dny dřív.

Sekci prováděli dr. Nagy a dr. Kozumplík. Dr. Nagy je trochu odměřený, ale profesionál, dr. Kozumplík byl moc fajn. Nicméně při sekci se s vámi doktoři moc nebaví, od toho tam byla porodní asistentka, a hlavně anestezioložka (bohužel nevím, jak se jmenovala - tmavovlasá Slovenka), která byla fakt jako anděl v bílém. Hladila mě po tváři, utěšovala mě (i když jsme to úplně nepotřebovala), spinál mi píchla napoprvé, vysvětlovala mi, co se právě děje a co se bude dít. Super bylo, že přímo na sále se mnou mohl být i můj manžel, takže jsme o ten společný intimní zážitek až tak úplně nepřišli.

O šestinedělí bohužel referovat nemůžu, byla jsem na gynekologii, protože jsme chtěla nadstandard a na šestinedělí byl obsazený. Jen jedinkrát jsem měla co k dočinění se sestřičkou na šestinedělí, a to, když jsme se tam šla učit odstříkávat mléko. Sestřička byla moc milá a ochotná mi vše vysvětlit.

Na nadstandardu byl se mnou od začátku i manžel, trávil tam i noci. Doporučila bych to úplně všem, protože opravdu není nad to, když všechno můžete od začátku prožívat všichni společně. Navíc mi byl super pomocí první noc po sekci, kdy jsem měla opravdu velké bolesti.

Miminko s námi bylo na pokoji od druhého dne, kdy se o něj staral především manžel, já ještě nemohla. První dva dny za námi docházely sestry z novorozeneckého, jestli je vše v pořádku, pak jsme chodili na vizity na novorozenecké. S personálem na tomto oddělení jsme byli také velice spokojení, sestřičky byly ochotné, moc pěkně se chovaly k dětičkám a paní primářka byla také strašně super.

Protože jsme byla na gynekologii, tak ještě musím napsat, že i tamní personál byl moc ochotný a příjemný.

Podtrženo, sečteno, absolutně nelituji výběru této porodnice, šla bych tam hned rodit znovu. Pobyt byl radostí, jednání s personálem vždy bezproblémové. Všem bych chtěla moc poděkovat.

Personál: Dr. Nagy, Dr. Kozumplík Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Jandof-ka 28.10.12 napsala :

Rodila jsem zde před 4 roky svého prvního syna, s porodnicí jsem byla maximálně spokojená, pokud budu ještě někdy rodit tak jedině tam!

Sestřičky i lékaři ochotní, milí a chápaví :-).

Porodní box naprosto super, i když jsem nebyla na nadstandardu, tak maximální spokojenost, od velké manželské postele, přes TV v pokoji až po cvičební pomůcky.
Velice se mi líbilo, že jsem rodila přímo na pokoji, že mě nikam nepřevážely, jen jsem si z postele vyskočila na křeslo.

I na šestinedělí veliká spokojenost, když jsem byla po porodu unavená nebo když jsem si chtěla kdykoliv odpočinout, tak byly sestřičky velice milé a malého si vzaly k sobě k ostatním dětem a přivezli mi ho na kojení.

Personál: Dr.Krouželová,Bláhová,Šacherová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, vlhké ubrousky, krém pro mimíska, vložky, pokud nechcete pít „erární“čaj tak něco k pití.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - kkatarinka 13.09.12 napsala :

9.9.2012 se nám v této porodnici narodil náš syn.

Lepší porodnici jsem si vybrat nemohla - na nic si nemůžu stěžovat, všechno bylo super a skvělý personál :-) a tady je můj příběh: v sobotu jsem byla celej den úplně v pohodě, ještě jsem večer grilovali a pak jsme šli spát asi kolem půl jedenácté, o půlnoci jsem šla na záchod se vyčůrat, a znova jsem usla, ve dvě hodiny jsem se zase probudila, šla na záchod,pořád se mě chtělo jakoby tlačit, po cestě do ložnice jsem zřejmě chytla úplně slabou první kontrakci, ale to mě ještě nenapadlo, pak jsem si sedla na postel a manžel říká, co je už pojedem a já mu říkám no nevím, ale něco se tam chystá, asi za půl hodiny mě chytli kontrakce cca po 5–6 minutách, za další skoro hoďku už to bylo po třech minutách, tak to už jsem si byla jistá že jedem.

Přijeli jsem do porodnice, PA mě kontrolovala a říká, jé vy už jste otevřená na 5 cm a já no - bude to rychlý? Pak mě dali na monitor, u toho jsem vyplňovala papíry - strašně se mě klepala ruka, potom jsme udělali klistýr, ten byl v pohodě. Pak jsem šla na porodní box za manželem, lehla si na postel a snažila se prodýchávat kontrakce. Za chvilku přišla PA, že mě zkontroluje a říká: ježiš vy už jste úplně otevřená - jdeme rodit. Tak mě ještě píchli vodu - byla už zkažená - takže rychle monitor - ale vše v pořádku. V tom mě začli křížový bolesti a to bylo teda něco!!! Tak mě postavili, ale chtělo se mě strašně tlačit, takže opět na postel, pak byli asi tři kontrakce - u každé 3× zatlačit a u čtvrté byl Kubíček na světě!!! V 6:20 a na manželovu větu nikdy nezapomenu, řekl: pane bože to je nádherný!!! Dali mě ho na bříško, to byl nejkrásnější pocit na světě!!! Pak mě ještě šili atd…ale vůbec to nebolelo. Akorát tu noc tam měli strašnej nával, takže za hoďku jsem šla do sprchy a hned na pokoj. V poledne mě malýho dovezli!! Porod mě trval 4,5 hodiny - nic lepšího jsem si nemohla přát. Omlouvám se za román, ale nějak to ze mě jde samo.

Personál: mudr. Haraštová, PA Heribanová - zlatá děvčata se zlatýma rukama

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebojte, ve všem vám pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebovala jsme pouze pleny, něco na zadeček - krém, osobní hygiena,toaletní papír a vložky,jednorázové kalhotky. Ale v podstatě vše tu dostanete :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Evicakk 22.08.12 napsala :

Začátkem srpna letošního roku, jsem zde porodila svého druhého syna (prvního v roce 2007).

Musím konstatovat, že jsem byla velmi spokojená, ač jsem neměla zrovna lehký porod. Velké dík patří porodní asistence Bc. Gabriele Žáčkové, která předvedla naprosto excelentní a profesionální výkon. Kdybych snad šla rodit potřetí :-)))) jako že nejspíš né…určitě bych šla opět k Milosrdným.

Kdo váháte, nenechte se odradit malou porodnicí… je to vykoupeno velmi příjemnou atmosférou a musím za mě říci, že i dobrou péčí o rodičky a následně miminka.

Personál: por. as. Bc. Gabriela Žáčková, Dr. Milonová, Dr. Novák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dudlík :-) a časopisy na čtení :-).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - silonka01 12.08.12 napsala :

Pekný den všem maminkám.

Já nemám dobrou zkušenost s touto porodnicí.Před 6 lety jsem šla na klasickou prohlídku(ozvy),donesla jsem moč s sebou a sestře říkám, že jsem měla bolesti a že jsem jim i volala. Ona, že to je v pořádku a že to tak má být. Pan dotor říkal, že je vše jak má být a ať přijdu za týden na další kontrolu a při odchodu jsem si všimla, že mě sestřička nezkontrolovala moč :-o.

Doma jsem měla takové bolesti až jsem lezla po čtyřech, no hrůza, tak mě přítel odvezl do porodnice, ale už do Bohunic, nikam jinam jsem nechtěla. A tam mě bylo řečeno, že mám ledvinovou koliku, zánět a krev v moči. Chtěli mě odvés k milošům, ale já to odmítala tak si mě tam nakonec nechali a nasadili antibiotika.

Syn se narodil 25.8.2006 sice císařem. Nevím jak by to dopadlo kdybych to nechala tak, jak mi tvrdila sestřička do telefonu, že jsou to poslíčci a že je to normální ať se naložím do teplé vany. Raději už na to nemyslet. A tak rozhodovaní kde budu rodit druhé dítě(dceru)pro mě bylo jasné. Sice šla taky císařem, ale je tu a já zdravá.

Proto můžu vřele doporučit porodnici Bohunice, kde jsem byla spokojená a i kdyby na to přišlo tak i to třetí bych tam odrodila :-D.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - nickaveru 11.08.12 napsala :

16.7.2012 jsem rodila v této porodnici plánovaným císařským řezem a stoprocentně mohu doporučit.

Nemám jediné, co bych vytkla. Všichni lidé, se kterými jsem se tady setkala, byli naprosto skvělí, milí a profesionální. Vlastně jsem se až divila, jak to zvládají, protože měli docela frmol a přesto jsem se ani jednou nesetkala s odmítnutím rady či pomocí.

Porodní asistentky, lékaři a všichni na oddělení šestinedělí a novorozeneckém … na jedničku s hvězdičkou.

Vybrali jsme si tuto porodnici pro rodinnou atmosféru a profesionalitu a vybrali jsme skvěle. Příště bych rodila jedině tady. Takže doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Buffi 06.08.12 napsala :

Předem bych chtěla říct, že jsem měla z porodu obrovské obavy a strach. Jediné co mě uklidňovalo bylo to, že půjde se mnou do porodnice a k porodu manžel. To mi hodně pomohlo. Teď už ale k porodnici samotné a k porodu.

Ihned po přijetí se měnily směny (cca kolem 4 hodiny ráno) a porodní asistentka, která přišla, že mě bude rodit byla velice příjemná, což mě trošku uklidnilo. Během pobytu na porodním sále (pokoji) se chodila neustále ptát jestli je vše v pořádku, pokud zrovna nebyla u nás, kdykoliv manžel pro ni zašel, že se mu něco nezdá, okamžitě přišla buď ona anebo její kolegyně a vše zkontrolovaly.

Nesetkala jsem se s tím, že by byl na mě někdo nepříjemný, že by mne někdo nadával nebo něco takového (a to jsem na toto hodně citlivá). Opravdu neustále jsem byla kontrolována a miminko monitorováno jestli je vše OK.

Samotný porod byl velice rychlý a porodní asistentka velice profesionální. Syn se narodil po 9 zatlačeních (manžel počítal)a i poporodní péče byla skvělá. Měli jsme dostatek klidu na seznámení se s naším synem a na odpočinek.

Tuto porodnici mohu opravdu vřele doporučit. Atmosféra je zde „rodinná“, klidná a vřelá. O všem Vás informují a i péče na novorozeneckém odd.je skvělá. Kdybych ještě někdy rodila, vyberu si opět tuto porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se snažit být v klidu a myslet na to, že za pár hodin bude po všem :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - ithaka7 31.05.12 napsala :

Jelikož jsem se při výběru porodnice nechala inspirovat i názory ostatních maminek, tak jsem se rozhodla, že přidám i svojí zkušennost.

12.5.2012 jsem v nemocnici Milosrdných Bratří porodila syna Radima. Porod proběhl spontánně, celkově od prvních kontrakcí trval přibližně 4 hodiny. Do nemocnice jsem dorazila kolem půl druhé ráno, porodní asistentka mě hned po přijetí na lehátku vyšetřila, zjistila, že jsem otevřená na 5 cm a šla jsem přímo na monitor, při kterém se mnou vyplnila přijímací zprávu a napíchla antibiotika kvůli streptokokovi. Po absolvování nálevu jsem dostala porodní box s vanou,kam jsem se asi ve tří hodiny přemístila. Porodní asistentka mě asi za hodinu přišla zkontrolovat a rovnou jsme šli na to. Doktorka byla při porodu přítomna, ale do jeho průběhu nijak nezasahovala. Když se malý narodil, dali mi jej hned na břicho a po jeho vyšetření a zvážení mi jej hned přiložili.

Co se týče péče na šestinedělí,byla jsem spokojená a to i se stravou. Sestřičky ochotné jak na šestinedělí,tak i na novorozeneckém.Jako prvorodičce mi sestra z novorozeneckého vše ukázala,vysvětlila a nebyl problém si pro další radu přijít kdykoliv.

Pokud se rozhodneme mít další dítě,ráda sem půjdu rodit znovu.

Personál: MUDr.Milionová, porodní asistentka Heribauová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nafukovací kruh (perfektní pomůcka hlavně po nástřihu).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Teodorach 16.05.12 napsala :

V porodnici u Milosrdných Bratří jsem rodila v květnu 2009 svoji první dceru a v dubnu 2012 svoji druhou dceru.

V obou případech jsem byla velmi spokojená, personál byl příjemný. Touto cestou bych jim chtěla velmi poděkovat.

Na odd.šestinedělí jsem byla také velmi spokojená, po druhém porodu jsem ležela na gynekologii kde jsem měla nadstandardní pokoj i tam byl personál velmi milí. Také nesmím zapomenout na odd.novorozenecké kde jsem byla s péči také velmi spokojená.

Personál: PA. Šacherová a MUDr. Forgáčová,PA.Žáčková a MUDr.Milionová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Janam20 01.05.12 napsala :

Moje zkušenost je výborná,dorazila jsem do porodnice v 15h a v 19:40h byla dcera na světě,byl to můj první porod a díky dokonalé péči porodní asistenky a následně paní doktorky se druhého porodu který mě čeká v září nebojím :) všichni byli milí,ochotní,vážně mohu jen a jen doporučit,šla bych tam rodit po druhé kdybych stále bydlela v brně

Personál: por.as.Bc Tereza Kolmanová a Mudr.Kateřina Štandlová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 17.04.12 napsala :

Zdravím všechny! U Milosrdných jsem rodila 16.února 2012 přirozeným vaginálním porodem své první dítě a s přístupem personálu na porodním sále jsem byla skutečně velmi spokojená. Rodila jsem 12 hodin, otevírání u mě probíhalo standartně - když jsem tam přijela, bolesti byly po 5-ti minutách a přijímající asistentka mi po prohmatání řekla, že jsem otevřená na 2cm, tudíž tam zůstanu. To bylo ve 4 ráno. Pak mi natáčeli asi 40 minut monitor, poté jsme s manželem přešli na první porodní box, který jako jediný má vlastní WC. Zažádala jsem si hned o klystýr, který mi byl během hodiny proveden. Zhruba v 10 hodin dopoledne jsem byla otevřená na 8cm, tak mi píchli plodovou vodu. Moje kontrakce však nezesilovaly, naopak, tudíž mi porodní asistentka nabídla infuzi s oxytocinem k zesílení kontrakcí. Přijala jsem to, takže mi do ruky napíchli kanylu a začali podávat. Bohužel to skoro nezabíralo a ikdyž jsme se již začali kolem půl jedenácté pokoušet o tlačení, vůbec to nešlo a porod nepostupoval. Nabídli mi i čípek proti bolesti, ale odmítla jsem. Byla mi doporučena kolenoprsní poloha, protože jsem již začínala mít tlaky na konečník a s tím spojenou potřebu tlačit - to mi však zatím as zakázala, protože by mi otekla porodní branka. Tyto chvíle pro mě byly nejkrušnější - díky oxytocinu byly bolesti již velmi silné i časté a prodýchat je bylo nesmírně těžké, už jsem u toho hodně hlasitě sténala, ale nikdo mi nic nevyčetl ani náznakem nedal nic najevo. Nevěděli už, co se mnou - přišla gynekoložka dr.Milionová, druhá porodní asistentka i primářka z oddělení šestinedělí. Protože už jsme se s přestávkami snažili o tlačení asi 2 hodiny, což je na vypuzovací fázi příliš, bylo na nich vidět, že zvažují císař…pak mi však dali asi dvě nebo tři „koňské“ dávky oxytocinu, ta druhá porodní asistentka mi začala tlačit na břicho a já měla za úkol tlačit, dýchat, tlačit, dýchat…všichni přítomní mi moc pomáhali, téměř dýchali se mnou - včetně manžela - vždy řekli, kdy se nadechnout, zavřít oči, bradu na hrudník, přitáhnout kolena k hlavě a tlaaačiiiit…byla to naprosto skvělá týmová práce a já jim všem tímto ještě jednou DĚKUJI. Díky tomu jsem svou krásnou zdravou dcerku porodila přirozeným způsobem, jak jsem si vždy přála. Dcerka se navíc držela vysoko v děloze, takže jen díky tomu, že mi druhá as tlačila loktem na břicho, tak jsme ji dostali do porodních cest…ale byla to asi souhra všeho - že mi dali hodně oxytocinu, jo a taky mě včas nastřihli a krásně mi as Lazarová roztáhla poševní otvor - úplně jsem cítila, jak to roztahuje dokulata - lehce to pálilo, ale nic hroznýho to není. Pak řekla, že by mě nastřihla - já jen, že „jasný“ - byla jsem „hotová“. Malou mi dali na hruď, ale byla jsem natolik vyčerpaná, že jsem nebyla schopná ji přiložit k prsu. Nikdo mi nic nevyčítal, hned si ji vzala dětská sestřička, ošetřila ji a už v zavinovačce dala přešťastnému manželovi. Pak mě zašívala Dr.Milionová - sice mi to prý umrtvila, ale musím přiznat, že mě to docela bolelo. Tak nevím, jestli jsem taková cíťa, ale nečekala jsem to. I jsem jí to řekla, že to dost cítím a ona, že to mám umrtvené a že to v těchto místech tak zcela nejde znecitlivět, tak nevím. Ale jinak byla velmi příjemná (je to Slověnka). Takže porod sice docela komplikovaný, ale as Lazarová naprosto profesionální a rozhodná - její jistota mi dodávala pocit bezpečí a klidu. Je pravda, že jsem mluvila co nejméně a maximálně jsem se snažila ji poslouchat - spolupráce rodičky s porodní asistentkou je nesmírně důležitá. Porodila jsem ve 13:31 hod. Na šestinedělí už to tak slavné nebylo, malé pokojíky mi nevadí, horší je to s tím přebalovákem, že je až pro 6 maminek, je to opravdu málo, tak s tím počítat. A některé dětské sestry opravdu nepříjemné, ale to se asi všude najde někdo. Jinak tuto porodnici doporučuji a šla bych sem rodit zase - mám totiž ráda menší, rodinné prostředí, což v Brně splňuje pouze tato porodnice. Shrnutí: přístup u porodu SUPER, na šestinedělí OK, ale žádná sláva.

Personál: as Lazarová, Dr. Milionová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si kojení (pokud absolvujete dva kursy, které tato porodka pořádá, dostanete DVD o kojení, kde je vše potřebné). Plně důvěřovat porodní asistentce, řídit se jejími radami, u porodu co nejméně mluvit a šetřit si dech na co nejlepší zvládnutí kon

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Propisku na zapisování přírůstků na váze miminka, mastičku Bepanthen na bradavky i na zadeček miminka, ručník, ponožky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - siblice 02.02.12 napsala :

Dobrý den, rodila jsem v porodnici Milosrdných Bratří 28.září 2011 své první miminko.V porodnici jsem byla na kontrole pouze jednou a to den před porodem, kde mi paní doktorka na ambulanci, její jméno si už bohužel nevzpomenu, nabídla, že mi porod přivolá a to tak, že mi udělá Hemiltnův hmat. termín porodu měl být 29.9.2011 tak jsem souhlasila, že klidně může urychlit čekání na porod:-)Dostala jsem tel. číslo na sanitku, která vozí porody a pokyny co a jak a jela jsem domů.Po příjezdu domů jsem stihla dobalit ještě pár věcí, co kdyby byl porod opravdu rychlý:-) A taky byl! O půlnoci mi odešla hlenová zátka a ráno o půl čtvrté mě probudilo krvácení. Volala jsem do porodnice, jestli už mám vyrazit a tam mě velmi příjemný personál navedl ať už jedu:-) Sanitka tu byla také docela rychle, řidič mi říkal, že mám spoustu času, když mi nepraskla plodovka a k tomu, když jsem prvorodička:-) Po příjezdu do porodnice se mě ujala sestra, s kterou jsem telefonovala. Byla jsem velmi příjemně překvapena, že jsou na mě všichni tak milí, ikdyž právě končí noční. Po přijetí a vyšetření mě zavedli na porodní sál, kam za mnou přišla por. asistentka, která se mi představila,že se bude o mne starat. Sama byla překvapená jak rychle to půjde. Porod proběhl velmi rychle.Malý byl v 8:07 na světě. Por. as. Klára Daňková byla úžasná, moc jí děkuji a pokud bych měla ještě jednou to štěstí být těhotná, tak bych chtěla rodit opět s ní. U porodu mi také pomáhala ještě jedna slečna nebo mladá paní, té si jméno bohužel nepamatuji.Pomáhala mi při tlačení takovým tím hmatem spíš tlakem na břícho, aby malý vyklouzl rychleji ven. Velké díky i jí. Celému tomu přihlížela MUDr.Hermanová, která přišla na řadu až u šití.Předem mě upozornila, že to nebude bolet jen to opíchnutí a že bude velmi citlivá! Taky byla, skoro nic jsem necítila! Všem ještě jednou velké díky DÁMY!!!!Na to že byl státní svátek a jak jistě každý dobře zná a nebo se aspoň setkal z vyprávění jak umí být někteří lékaři a jiný personál protivní, že zrovna oni musí být na svátek v práci, TAK TADY JSEM NIC TAKOVÉHO NEPOCÍTILA!!!!A TAK JSEM SE TOHO BÁLA:-)To stejné můžu říct i o personálu šestinedělí a novorozeneckého odd.Jsou tu všichni tak strašně fajn, měla jsem pocit, že jsem někde na privátní klinice, kde se o Vás starají s úctou! Sestry z novorozeneckého neustále chodily a ptaly se jak nám je a co mrňousci a jak ná jde kojení,Denně nám měnily čisté oblečení i látkové pleny na podkládání miminek, také nepotřebujete zavinovačku.Vše tu je!pro nás pokud bylo potřeba byly košile na převlečení pořád při ruce na chodbě v takové přepravní skříni. Prostě je tu pohodový personál, ochota a péče opravdu nechyběla!!!!Jediné co je pro někoho možná nepříjemné, je to, že jsou zde malé pokoje spíš pro dvě a ne pro tři. Je to docela stísněný prostor, skrz postýlky. Já jsem naštěstí natrefila na fajn maminky a vždy jsme se nějak šikovně poskládaly a nezavazely jsme si:-)WC a sprcha celkem pro dva pokoje o 6 lidech se zdá být děsné, ale dalo se to zvládnout! To stejné jeden přebalovací pult a koupací umyvadlo pro miminka je asi málo, ale i to jsme zvládli!Co jsem velmi uvítala je to, že v této nemocnici je zakáz návštěv na pokojích!!! Mě to moc vyhovovalo, člověk je utahaný a bolavý, má tam malého drobečka a všechny ty návštěvy, kdyby byli na pokoji tak by nás obtěžovali.Pokud se maminky cítí na navštěvy sedí se na chodbách a pokud ne tak prostě nebude mít navštěvu v nemocnici, ale až doma:-)Ještě jednou všem velké díky i při poporodní péči kdy jsem prodělala zánět prsa a zrovna opět na stání svátek 28.10.2011 jsem musela na pohotovost, nevěděla jsem kam tak jsem volala do porodnice a tam mě pobídli ať klidně přijedu do nemocnice, kde se ke mě všechem personál choval velmi dobře!!!Jestli můžu tak všem maminkám doporučuji Porodnici Milosrdných Bratří!!!! Péče jak o Vás tak i o miminko je tu fakt vynikající!!!!

Personál: por.as. Daňková Klára, MUDr. Hermanová Iva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si vemte nafukovací kruh bude se hodit, na sezení právě při návštěvách na chodbě, kde jsou tvrdé židličky a po nástřihu se fakt dlouho sedět nedá:-),

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické pomůcky, jak pro sebe tak pro miminko, jinak zde vše mají, košile i oblečení pro mimísky:-) Určitě si vemte propisku, bude se hodit až budete zapisovat váhový přírustek Vašeho andílka:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 01.02.12 napsala :

Byl tam dobry personal visli vstrict co maminka potrebuje jsou obetavi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veci do porodnice

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - hanne 24.01.12 napsala :

Sice jsem u Milosrdných nerodila ( v té době pracovala Mudr.Zahrádková ještě v jiné porodnici), ale musím vám napsat, že paní doktorka Zahrádková je jeden z lidí v mém životě, které jsem šťastná, že jsem potkala. Díky ní se nám narodila krásná zdravá holčička, i když nebylo všechno původně jednoduché. Moc jí tímto děkuji a přeji jí hodně radosti s jejím vlastním miminkem a těším se, až se zase vrátí do ordinace a budu moci k ní zase chodit.

Personál: Mudr.Markéta Zahrádková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - jajikak 20.01.12 napsala :

Taky bych se ráda podělila o zkušenost s touto porodnicí. První miminko jsem rodila v lednu 2007 u nás, v nemocnici ve Znojmě, z různých důvodů jsem se rozhodla, že druhé zde už rodit v žádném případě nechci. A tak když jsme čekali miminko druhé, svěřila jsem se s tím své gynekoložce a ta mi hned doporučila NMB v Brně. Jelikož jsme věděli, že miminko bude velké, kolem 4,5 kg, tak jsem tam odjela na plánovaný předčasný porod. Nastupovala jsem v pondělí, již při příjmu byly všechny sestřičky velice milé a vstřícné, lékaři také, kvůli výsledkům krevních testů jsme se rozhodli, že porod začnou vyvolávat až druhý den ráno a uložili mě na oddělení gynekologie. Zde byl také od všech pracovníků naprosto příjemný a profesionální přístup. Nejvíc mě ale „dostalo“, když za mnou přišel sám primář MUDr. Ivan Huvar, představil se, podal mi ruku, zeptal se jak se mám a řekl, že v případě jakýchkoli problémů nebo čehokoli mohu přijít za ním, takový normální lidský přístup :-) Byla jsem už několikrát v nemocnici, ale to se mi nestalo. Také když lékaři střídají směnu přijdou, představí se a řeknou, že vás teď přebírají a jestli je vše v pořádku. Prostě je to tam takové rodinné, takže se maminky ničeho nemusíte bát, všichni rádi pomůžou a vše vysvětlí. Druhý den, mi dali ráno v 7 tabletu, v 9 další, to začaly trochu kontrakce, po 11-té hod. mi doktorka píchla vodu a ve 12,54 byl malej na světě, vážil 4.470 g a měřil 53 cm. I když byl veliký a halvičku měl velkou 39 cm, tak PA Klárka Šacherová porod vedla tak dobře, že jsem se vůbec nepotrhala, cítila jsem z ní naprostou jistotu, že ví co dělá a dokázala mě podržet a podpořit v těžkých chvílích. Dokázala mě i rozesmát :-) Moc jí za to děkuju. Byla stále milá a přátelská. Po porodu se za mnou přišla podívat i na oddělení šestinedělí. Na toto oddělení si také nemůžu stěžovat. Takže já jednoznačně tuto porodnici doporučuji a kdybych náhodou čekala další mimi, tak rodím jedině tady! :-)

Personál: MUDr. Lucie Kruťová, PA Klára Šacherová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Missy_X 19.01.12 napsala :

Za mě mohu jen a jen doporučit tuto porodnici. Příště až budu rodit budu volit stejně!! Personál naprosto špičkový - profesionální a to jsem narazila na hodně tamnějších doktorů a sestřiřek hlavně při porodu Mudr. Milionová, Mudr. Kruťová, Mudr. Novotná, PA Forgáčová avšak největší dík patří PA Žáčkové a Mudr. Crhovi.
Občas se v nemocnici dá narazit na někoho kdo se prve tváří jako by sežral encyklopedii světa klasický všeználek ale nakonec profesionalita tamnějšího personálu vše srovná na jedničku, jak na porodním, novorozeneckém i na odd šestinedělí jsem se nesetkala s ničím co bych mohla sebevíc vytknout. Porod jsem měla komplikovaný, sice přirozený po prasknutí vody doma, avšak miminku se na svět moc nechtělo. Naprosto profesionálně po všech stránkách zareagovali, nedělali nic špatného ani na víc. I když jsem si v době porodu myslela že vše je zbytečné a navíc :D, nakonec jsem poslechla a díky tomu jsem dne 16.1.2012 v 7:41 porodila krásného a zdravého chlapečka Sebastiana.
Po porodu jsem bohužel podstoupila ještě narkózu a manuální lízu jelikož se mi neodloučila placenta a ztratila jsem hodně krve v den porodu jsem naprosto kolabovala ani na wc jsem sama nezvládla jít - se vším mi pomohli!!!
Jednoduše nemohu nic vytknout a mohu říct že NEMOCNICI U MILOSRDNÝCH BRATŘÍ mohu jen a jen DOPORUČIT pokud se chystáte rodit tak rozhodně zde! :)

Personál: PA Žáčková, Mudr. Crha

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, hodně trpělivosti a hlavně naslouchat všem radám !! :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní láhev na pití ze sosáčkem, nejlepší řešení pro žízeň a tamnější čaj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Monika K. 12.01.12 napsala :

Rodila jsem 23.11.2011. Dobrý den všem čtenářům tohoto diskuzního fóra. Jelikož jsem i já před porodem pátrala na internetu a pak pročítala obzvláště tyto stránky rozhodla jsem se přidat zkušenost i já. Celé těhotenství uteklo tak rychle, že přišla doba rozhodovat se, kde budu rodit. Úplně čistou náhodou jsem se na doporučení jednoho uznávaného doktora ocitla v ordinaci doktora Nagyho. V té době jsem si myslela, že je to doktor, který se točí v různých nemocnicích a nejspíš, že budu rodit na Obilňáku. Pak jsem ale zjistila, že je to zástupce primáře u Milosrdných Bratří. Ze začátku jsem byla docela zklamaná, že budu rodit u Milosrdných. Neznala jsem nikoho, kdo by tu rodil, tak jsem neměla žádné reference. Každopádně se porod právě tam ukázal tím nejlepším rozhodnutím. Je to opravdu malé oddělení. Myslím, že je tam pouze 22 lůžek. Pokoje jsou všude po 3. Pokud nejsou všechna lůžka obsazena, snaží se, aby na pokoji byly vždy 2 maminy.Nejste zde jen pořadové číslo jako je tomu právě na Obilňáku nebo v Bohunicích.(Je tu 1 nadstandart, který je docela i blbost využít, protože tam jste sama a na normálních pokojích si pohlídáte dítě, když se jde do sprchy nebo si chcete jen protáhnout záda a projít se po chotbě. Navíc si popovídáte a celý pobyt tak rychle uteče.) I po porodu za vámi zajde sestra, která vás rodila a zeptá se vás, jak se daří a pohladí miminko. To jsem opravdu nečekala a byla jsem mile překvapena. Za celých 6 dní, co jsem v porodnici byla nemůžu říct ani jedno špatné slovo ( a to jsem docela náročný člověk :D ) Strach z porodu byl velký a samozřejmě jsem byla jedna z těch, která už dopředu věděla, že budu chtít epidural a mile mě překvapil přístup sester už u příjímání. Hned mi byly nabídnuty všechny formy pomoci od bolesti, tak jsem si nepřipadala jak hysterická prvorodička, která už mezi dveřma řve, že chce epidural :D . Jsou tam 4 porodní sály. Pokud je zde na výběr, vždy se vás zeptají na kterém pokoji chcete rodit. ( v této době, kdy se svíjíte bolestma je vám to ale stejně úplně jedno :D Když jsem šla rodit já, byly všechny pokoje obsazeny, tak jsem většinu té doby byla na předporodním pokoji. Už za celou tuto dobu si nemůžu stěžovat na neochotu porodních asistentek. I když jsem tam zažila pěkný frmol, vždy tu byl někdo, kdo se vám v rámci možností :D snažil pomoci (dnes už vím, že oni vám ani moc pomoci nemůžou dokud se vaše porodní cesty neotevřou, tak aby už došlo k samotnému porodu :d) Každopádně jsem si zažila své… bylo to velmi náročné a taky jsem hned po porodu tvrdila, že moje dítě bude jedináček. Je to fakt síla :D. Bylo mi předpovězeno podle ultrazvuku dítě s velkou hlavou a 4,70 kg. Nakonec se mi narodilo normální hezké miminko, které vážilo 3,8 kg. Měla jsem jen silnou placentu, ale to ten ultrazvuk nerozezná :D Ale malej musel jít nakonec stejně kleštěma. Rodil mě právě zkušený doktor Nagy a vše proběhlo tak jak má být. Abych vše schrnula: super doktroři, porodní asistentky a celý personál, který se o vás i o děti starají. Byla jsem na pokoji se 2 maminama, kterým nešlo kojit. Nedá se ani na ruce jedné ruky spočitat, kolik sester se tam denně otočilo, aby jim poradily a pomohly. No prostě všechny nej. Návštěvy jsou tam od do 18 a nikdo nedělá vědu z toho, že se svým přítelem ještě v 8:30 sedíte na chotbě. Všem vřele doporučuji.

Personál: Mudr. Nagy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Myslím, že není k zahození projít tím předporodním kurzem, který právě tato nemocnice každou středu pořádá. Zde se dozvíte úplně podrobně co si vzít pro sebe a co vzít pro dítě. Co si musíte vyřídit na úřadech, jak si obstarat pediatra a jiné důležité věc

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - pandysek 04.01.12 napsala :

Rodila jsem obě děti u miloušů obě císařem a super , nanic si nemůžu stěžovat. Určitě zasebe můžu doporučit personál i doktoři byly fajn … Kdybych měla mít třetí tak bych šla na 100% zase tam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat se :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevný nervy :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Chula 30.12.11 napsala :

Přesně na den(rozdíl 15. hodin) po 3. letech jsme si jeli k „Miloušům“ porodit druhé dítko, opět holčičku. Opět jsme nelitovali. Tentokrát to byl rychlý porod a jak porodní asistentka tak paní doktorka super. Milý, ochotný a klidný, vlídný přístup. V těch nervech a stresu,bolestech byl hlas PA jak balzam, uklidnil, dodal sílu, povzbudil. Za nás prostě spokojenost a kdyby(jako že na 99% ne) jsme měli jet rodit potřetí, tak jedině k Milosrdným.
Ihned mi malou položily na břicho a nechaly ji tam dobře 10 minut. Až na šití mi ji dětská sestra vzala a odnesla očistit, změřit, zvážit, prohlédnout podrobněji dr. a zabalit. Pak ji dala manželovi.
Oddělení šestinedělí spokojenost. Víceméně jsem péči sester ani nepotřebovala, ale ptaly se, zajímaly.
Na novorozeneckém jsme měly štěstí že všechny sestry byly usměvavé,milé. MAlá byla přikrmovaná, laktace měla spoždění a chodit si pro příkrm už nebyl stres jako když jsem si tak chodila s první dcerkou. Vše co s malou dělali bylo předem vysvětleno,dotazy zodpovězeny. Koupání a péči ukazovali všem maminkám, kdo měl zájem. Kdo potřeboval nebyl problém kdykoliv pomoci, poradit.
Jídlo. Ležela jsem tu už potřetí a pokaždé mi tu chutnalo. Vždy dobré jídlo, žádný blaf.

Personál: pa.Hejtmánková, dr. Haraštová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Miky_28 23.12.11 napsala :

Rodila jsem 35 hodin a vystřídaly se na mě 4 směny sestřiček a doktorů.
Každý byl strašně milý a ohleduplný. Kdykoliv jsem mohla jít se osprchovat teplou vodou na zmírnění kontrakcí a taky jsem se mohla na půl hodinky lehnout do vany teplé vody a relaxovat při silných kontrakcích.Sestřička mě kontrolovala každých 10 minut a v případě že se bude něco dít, tak jsem tam měla přístroj na přivolání pomoci.

V noci měřily tep srdíčka miminka,ale sestřička ho nemohla najít, tak mě vytáhly z postele a odtáhly mě na ultrazvuk aby doktor našel tep malého. Naštěstí se malý špatně otočil, takže bylo všechno v klidu. Sestřička byla z toho strašně nešťastná víc než já.Ani mě nedocházelo co se děje.Naštěstí jsem se mohla spolehnout na personál porodnice.Všichni kolem mě lítali a snažily se.

Po 24 hodinách kontrakcí jsem byla otevřená jen na 4cm, tak doktorka naznala, že jestli neporodím do 2 hodin tak půjde císařem.Ale doktorce skončila směna a přišel doktor p. Franc a že si ještě tak 8 až 12 hodin počkám než odrodím. Pak mi rozpíchal ruku jak byl chytrý,že žíly najde ale nenašel.
Sem myslela že ho „kopnu“ :-D

Pak mi píchly oxytocin na rozjetí porodu a ve 20:00 jsem mohla jít „tlačit“.
Porodní asistentka p.Frolková byla strašně super.

Odrodila jsem na koze za pomocí několika porodních asistentek a doktora.Pěkně jsem si zařvala a jakmile byla hlavička venku, tak mě musely nastřihnout.Bolelo to,ale o hodně míň něž když jsem musela tlačit. Naštěstí malej byl ve 20:54 venku.
Vůbec mi ho nepřiložili na bříško ani k prsu a hned po vypuzení placenty mě po lokálním umrtvení začaly šít.První stehy byly bolestivé jak nevím co ale pak zabralo umrtvení a dalo se to vydržet.

Personál na porodních boxech si nemůžu vynachválit.

Na šestinedělí byly sestřičky strašně milé a vždy nápomocné.Chodily nás na pokoje kontrolovat a p.doktorka Krutivá(snad nekomolím její jméno) byla jednoznačně nejlepší doktor.Vždy pacientku vyslechne a je usměvavá a vždy milá.
Sestřičky na novorozeneckém oddělení byly taky super až na pár vyjímek. Hlavně mě docela dostalo to, že jedna říká něco jiného než druhá.A pak si dovolí vyčerpané mamince nadat, že si nechodí pro dokrmy, když je má od doktora předepsané. Samozřejmně že mi to nikdo neřekl.

Jinak jsem byla nadmíru spokojená a doporučuji všem tuto porodnici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balík papírových plínek,2 ručníky(1× na obličej, 1× na tělo),porodnické vložky,jednorázové kalhotky, toal.papír, dudlík pro mrně…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - VerunkaK 05.12.11 napsala :

Moje zkušenosti jsou převážně pozitivní. Paní Danielová, co mě přijímala- prostě parádní,příjemná paní. Jsem ráda, že jsem tam chytla zrovna ji. :)
Rodila mě paní MUDr.Lucie Kruťová. Je to velice výborná doktorka, velmi mi u porodu a nejen u něj pomohla, povzbudila a vyhověla mi úplně ve všem. Byla velice hodná, i když jsem brečela a řvala, že už chci rodit. Pořád mě chodila kontrolovat a snažila se, abych rodila co nejdříve.
Jen jsem byla trošku naštvaná ( v té době,co jsem tam ležela), že jsem měla objednaný nadstandartní pokoj a byl mi přidělen až po dvou dnech. Ale teď jsem zase ráda, protože jsem ušetřila 2 tisíce;) takže zase taková hrůza to nebyla:))

Co bych vytkla? No, pomoc s kojením. Jako prvorodička jsem neměla vůbec tušení, co a jak. Ptala jsem se 3 sester, jak to mám dělat atd atd,pokaždé mě to sice ukázaly,ale dál se nestaraly.Ke konci už se na mě vybodly úplně.Řekly mě, že mám špatné bradavky a daly mi klobouček.Jsem do teď přesvědčena, že jsem žádný klobouček nepotřebovala a že bylo vše v pořádku,jen jsem prostě nevěděla,jak malou přiložit. Pamatuji si jak kdyby to bylo včera, jak jsem tam ty 4 dny bojovala,aby malá papala.Ke konci mi daly nutrilon,aby mě prý mohly druhý den propustit. Doma jsem s tím bojovala ještě dva měsíce,až jsem to vzdala a přešla na nutrilon. Malá si hned zvykla na klobouček a bradavku prostě nechtěla. Také si myslím, že byla chyba hned po porodu, že mi malou nepřiložily,ale hned mi ji odnesly.Takže příště ji nedám a už budu vědět, že prvně přiložím a pak jim ju dám.
Dalé bych vytkla, že se malá narodila v 5 odpoledne a v 11 večer jsem šla na novorozenecký, kdy mi ji donesou a ještě nebyla ani vykoupaná. Byla celá od krve pořád. To mě docela naštvalo.

A poslední věc. Nechala jsem si píchnout epidural.Pan anesteziolog na mě zapomněl a odešel domů ( chápu,že nejsem žádná osobnost, na kterou by měl myslet:) ), a neměl mi to kdo vytáhnout, takže jsem s tou jehlou v zádech spala. Pan Dr dojel druhý den kolem oběda a vytáhl mi to až,když jsem se kroutila nepříjemnou bolestí ( střílela mě bolest do noh a tlačilo mě to na páteř) a prosila dvakrát sestru,at už ho zavolá.
Ale rodit bych tam šla nejspíš zase:)

Personál: Paní Danielová,Kruťová,Daňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně ručníků;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - susannn 15.11.11 napsala :

Jelikoz jsem mela vetsi komplikace po porodu lezela jsem v porodnici 14 dni a musim rici, ze jak doktori tak sestry na sestinedeli i na novorozeneckem byli uzasni.

Personál: PA Frolkova, Mudr. Hermanova a Mudr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vsechno krome plinek nam na dite zapujcili, pro sebe jsem potrebovala jen zupan a hygienicke potreby vcetne porodnickych vlozek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsavacku, tmavsi rucniky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - helca20 20.10.11 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí U milosrdných bratří v Brně je velmi pozitivní. Rodila jsem poprvé a měla z porodu v nemocnici obavy. Nejvíce jsem se přikláněla k alternativě rodit doma s asistentkou, ale protože to byl první porod, tak jsem si na to nakonec netroufla a místo toho se snažila najít porodnici v Brně, která by nejvíc vyhovovala mé představě o porodu, tedy aby byl pokud možno co nejpřirozenejší bez zbytečných zásahů.
Po prožitku samotného porodu musím ale přiznat, že moje představa o tom jaké to bude, byla trochu naivní. Opravdu to může být proces, který trvá spoustu hodin a během této doby se může stát cokoli, takže si myslím, že tým zkušených lékařů a porodních asistentek s patřičným vybavením je na místě.
Bohužel se dost těžko v prostředí nemocnice odbourává nepříjemný pocit z těch všech „přístrojů a hadiček“, které tam prostě jsou a nejde s tím nic dělat. Člověk si na to musí trošku zvyknout, aby ho to tak neznervózňovalo.
Ale k samotné zkušenosti. Rodila jsem 6 hodin a všechno šlo moc dobře, porodní asistentka chodila co 10 minut a snažila se radit a celý proces usnadnit a urychlit jak to jen šlo. Byla velmi profesionální ale také chápavá a lidská. Moc bych jí chtěla touto cestou poděkovat a ocenit její pomoc. Po porodu také vše probíhalo v klidu a s co největším ohledem na mě a miminko. Na novorozeneckém oddělení nás všechno trpělivě učili a všichni byli ohromně milí a vstřícní. Nikdy jsem neměla pocit, že něco nevím nebo neumím. Možná jsem měla jen štěstí na personál a dobrý porod, ale i tak si myslím, že porodnice U mil. bratří pracuje na špičkové úrovni a všem maminkám ji moc doporučuji. všem maminkám přeji hladký porod a držím palce helča :)

Personál: porodní asitentka Bc. Bednaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Před výběrem se podívat na stránky porodnic - lecos napoví

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - puppys 07.10.11 napsala :

Ahojky holky,porodnici u Milosrdných Bratří můžu jen doporučit.Jsem clověk co se šíleně bojí pobytu v nemocnici a dost mě to stresovalo už dlouho před porodem a můžu říct že aniž bych se o tom personálu zmínila všichni byli hrozně moc milí.Dost jsem si o všech porodnicích četla a nakonec se rozhodla pro Milosrdný a jsem ráda, ikdyž mě děsilo to jak se proslýchalo že si kladné příspěvky píší zaměstnanci ale já píši taky kladně a je možné že někdo něco namítne ale opravdu zkuste si u Milosrdných porodit a uvidíte samy.A to sem neměla zrovna jednoduchý porod ale i tak jsem nadšená.Jako prvorodička jsem měla plno představ a myslela jsem si že jsem připravená ale ono se asi na všechno připravit nedá.
PŘÍJEM:Já byla s Dr. domluvená na příjem na pondělí že mi porod vyvolají kvůli preeklampsii(dva dny sem téměř vůbec nespala a poslední noc probrečela hrůzou z porodu i nemocnice). Na příjmu jsou velice příjemné porodní asistentky i lékaři, vše Vám vysvětlí,napojí Vás na monitor,vyplníte papíry o příjmu(nic složitého) a pak Vás Dr. vyšetří a dostanete košilku na oblečení a už šupadjdíte v mém případě na oddělení šestinedělí.
PORODNÍ BOX:Jak sem psala byla jsem hospitalizovaná s Preeklampsii že mi porod vyvolají a tak začli ve 14h zátěžovým testem a v 17h opět monitor a první tabletka v 20h opět monitor a v 22h sem dostala injekci proti bolesti abych se vyspala ale vůbec nezabrala a v 23h sem se už začínala kroutit a tak sem v 24h capkala na prorodní box abych nerušila spoluležící po porodu.Poslali mě na 30min do sprchy a pak mě uložili na box4 s velkou vanou.Měla jsem plno představ o porodu ale ne takovouhle a plno přání které mi nakonec byli úplně ukradené a jen jsem si přála mit to za sebou a to jsem člověk co si vždy jde za svým a vše si vydupu(ve svatební den mi i psa pustili do zámku).Manžela sem si mohla zavolat ve 3h a tak od 4h tam trpěl semnou.Ráno nasledovala další tabletka ale vůbec to nepostupovalo a pak v 10h další tabletka stím že jestli nezabere tak to ukončíme a budem pokračovat zítra a to mě tak nakoplo že jsem jen a jen chodila po pokuji abych tomu trochu pomohla a pak přišla porodni asistentka a že prý je to lepší že píchne vodu(která byla hodne kalná) a pak to začlo.Už sem nemohla sedět ani na balóně a prosila o něco na bolest, epidural sem nechtěla tak sem dostala čípky a pak ještě injekci ale vůbec to nepomáhalo a já nakonec podlehla epiduralu(mimochodem chuťovka nehýbat se při kontrakci).Byla jsem už úplně mimo a hrozně unavená že jsem mezi kontrakcemi usínala a přestávala jsem vnímat.Epidural mi nepřišel že by nějak od bolesti ulevil, pořád to bolelo ale pomohl mi jinak, byla jsem během chvilky otevřená a mohla tlačit.Po pár zatlačení měla malá najednou špatné ozvy a tak mi Dr.začala tlačit na břicho aby mi pomohla ale nic se nedělo.Už sem byla úplně hotová a nemohla udržet nohy od sebe měla sem hrozné křeče do stehen(rodila sem na posteli a ty podpěry moc nepodpíraly). Dr. rozhodla že se prestěhujem na na porodní box2 a to sem myslela že jí zabiju teď mám vstát to se zbláznila ale šlo to bolelo to a šíleně kdo mohl mě podpíral ale zvladli sme to a já si lehla na klasický porodnicky lůžko což byla věc krerou jsem nechtěla ani náhodou a teď jsem byla vděčná.Pak zavolali doktora (vubec nevím jméno ale byl hrozně milý) aby mi tlačil na břicho a jen zdálky jsme vnímala že manžel vyfasoval kyslíkovou masku ať mi ji přidrží a že to vypadá na VAX(zvon) a tak sem tak zabrala že se mi to konečně povedlo a maličká vykoukla na svět v 18.07h.Okamžitě jí odnesli ale nakonec byla uplně vpořádku.O tom že mě nastřihli sem vubec nevěděla,jen jsem to tušila kvůli tomu zvonu, který nestihli nachystat,to sem nemohla dopustit:-) Když mě Dr. šila cítila jsem sem tam jen takové maličké zatahání,vubec to nebolelo a Dr. semnou a manželem při tom vtípkovala.Pak jsme se stěhovali zpět na box4 a tam jsme s manželem a maličkou zůstali 2h. Manžel mi pomohl do vany(nabízela se sestříčka ale manžel jí řikal že mi pomůže) a pak mě doprovodil na pokoj a maličkou si vzali na novorozenecké neměla jsem bohužel sílu i když sem původně chtěla maličkou usebe tak to prostě nakonec něšlo.
ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ:Pokoje jsou maličké ale dá se to.WC a sprcha s přebalovákem a vaničkou pro mimi je pro 2 pokoje takže 6 lidí ale jde se vpohodě vystřídat.Ležela jsem zde celé pondělí(úterý jsem strávila na porodním) a část středy(pak jsem se stěhovala na gynekologii na nadstandart) a nesetkala jsem se s nikým nepříjemným sestřičky i lékaři jsou moc fajn.Jediný kdo mě napadá je sanitární sestra ta je celkem ostrá, ale nosí jen jídlo(které se dá jíst) a převléká postele takže jí moc nevidíte.
Gynekologické odděleni je stráááášně fajn tam jsem nepotkala nikoho nepříjemného připadala jsem si jako královna jak se o mě nádherně starali.Nevím jestli to bylo tím nadstandartem ale bylo to spíš jak v hotelu než v nemocnici.
NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ: všechny sestřičky byli moc ochotné poradit i pomoct vše krásně vysvětlili a ukázali.

Personál: PA Soudánová a Hejtmánková Dr.Iva Hermanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte se na to že né vše bude tak jak jste si představovali a přáli ale i tak muže byt všechno super.Porod bolí a hodně ale i tak je to nádherné a stojí to za to.Vím je to ohraná věta ale pravdivá víc než cokoli jiného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady,kopii oddacího listu a těhu průkaz(bohužel Vám ho seberou).Pak jen porodnické vložky,siťované kalhotky, kojící podprsenku a vložky,přezůvky a kosmetiku co normálně užíváte.A samozdřejmě plinečky pro mimiška.Jinak není nic potřeba.Košilu i oblečení

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - lucinkaavikinka 14.08.11 napsala :

Uzasny,doporocuji vsem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - kate02 06.08.11 napsala :

V porodnici jsem rodila na začátku srpna 2011 a zkušenosti mám jen ty nejlepší.

Při příjmu super přístup paní doktorky (jméno bohužel nevím, v průběhu porodu se vystřídala směna), na porodním oddělení jsem sice strávila jen málo času, protože malý pospíchal ven a narodil se cca hodinu po příjmu, ale i tak byl přístup všech super, snažili se člověka podpořit a pomoct, jak jen to šlo. Po porodu prcka dali hned na břicho a ještě dvě hodiny jsme mohli strávit společně na porodním pokoji spolu s manželem. Oproti prvnímu porodu, který proběhl v porodnici na Obilním trhu byl tenhle opravdu skvělým zážitkem a pořád lituji toho, že jsem i poprvé nejela rodit sem.

Na šestinedělí i novorozeneckém oddělení jsem se taky nesetkala s nikým nepříjemným, všichni se snažili pomoct, jak jen to šlo, občas se sice našel někdo „víc od rány“, ale většina sestřiček i doktorů bylo super. Sestřičky z novorozeneckého toho vzhledem k dovoleným měly hodně, ale stejně se snažily pomoct a poradit. :-)

Celkově jsem měla z porodu i následného pobytu v porodnici skvělý pocit, kdybychom se náhodou někdy rozhodli pro třetí miminko, nebudu se ani chvíli rozhodovat a půjdu rodit zase sem.

Personál: PA Hejtmánková, MUDr. Novák, MUDr. Brázdová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Dorka_X 23.07.11 napsala :

V porodnici u Milosrdných bratří jsem rodila na začátku července 2011 a musím říct, že kdybych někdy měla znovu rodit, určitě bych zamířila zase tam. Byla jsem opravdu nadšená! zejména z ochoty a přístupu tamějšího personálu - tak úžasnou, milou a profesionální porodní asistentku bych opravdu přála všem rodícím maminkám. Od příjmu až po propuštění jsem se nesetkala s žádnou nepříjemnou sestrou nebo doktorem, opravdu jsem si připadala jako v pohádce :-) Nic nebyl problém, cokoliv bylo potřeba sestry pomohly. Sestra z novorozeneckého byla kdykoliv na telefonu, kdykoliv přišla a donekonečna s úsměvem pomáhala a radila s kojením i s ostatními věcmi. Stejně tak sestry z šestinedělního. Byla jsem opravdu nadšená.

Personál: PA Hana Frolková, Mudr. Petr Novák Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - primula11 20.07.11 napsala :

kladné:
velmi milý přístup lékařky, pamětní otisk nožičky novorozence, přístup sester z novorozeneckého, strava
záporné: šití, které bylo velmi bolestivé, bez jakékoliv umrtvení
denní staniční sestra a jak psala jedna maminka, tak největší generál je tam sestra, která nosí jídlo a převléká postele
problém s léky (mast+čípky), bylo mi řečeno, že i když je mám v kartě předepsané, tak jim právě došly a mám si je sama koupit v lékárně NMB
velmi malé pokoje, tři postele, tři postýlky, stůl a tři židle - vždy, když chtěla jedna mamina vyjet, další musely posunout postýlky, totéž i při jídle, resp. vstávání z postele
pokoje osvětlené celou noc - bezpečnostní světlo přímo na pokoji a světlo z předsíněk

ale i přesto se domnívám, že je vcelku jedno, kde člověk rodí, vše je o konkrétních lidech - zdravotním personálu a spolumaminkách na pokoji, bud máte štěstí a nenarazíte na žádného protivu nebo potkáte lékaře nebo PA, který zrovna nemá svůj den…

Personál: PA Lazarová Martina, Dr. Forbáčová Miroslava

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost, úsměv a prima tatínka s sebou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pleny a mast na zadeček pro dítě, porodnické vložky a toaletní papír pro maminku - kromě ostatních standartních věcí jako jsou ručník, toal.potřeby apod., také bych doporučila župan, balenou vodu a něco malého na jídlo na svačinky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - tigrezno 20.07.11 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi touhle porodnicí a porodnicí v Bohunicích. Nakonec jsem šla k „miloušům“ kvůli péči o narozené miminko. Nemohla jsem udělat lepší rozhodnutí. Od nástupu s odtékající plodovou vodou se o mě všichni neuvěřitelně starali, měla jsem krásný porodní box s vlastním záchodem :-), televizí a klimatizací :-)
Porod jsem měla docela dlouhý, ale až na nástřih nemůžu říct, že by mě něco opravdu bolelo. Jako spousta dalších jsem se i já strašně bála šití, ale paní doktorka mi to tak krásně umrtvila, že jsem necítila opravdu nic. Šestinedělí bylo pro nás taky fajn.Sestřičky nám všechno ukázali, od koupání, kojení, ošetření pupíčku,…na cokoliv se člověk zeptal, všechno parádně vysvětlili. Jediné, co trošku kazí dojem z šestinedělí je úděsné vedro na pokojích :-)

Personál: Porodní asistentka - Bc. Gabriela Žáčková; MuDr. Markéta Zahrádková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kdo se chystáte tady rodit, vůbec se nebojte, personál se vám bude snažit vyjít maximálně vstříc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady a plenky

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - Missy_X 12.07.11 napsala :

Dobrý dne, chtěla jsem se zeptat jak je to v této nemocnici s nadstandartním pokojem? Dočetla jsem se na jedné stránce že mají pouze jeden jediný, tak by mě zajímalo jestli se musím jít před mým termínem domluvit nějak předem že o tento pokoj budu mít zájem?
Kdyžtak prosím odpověďi na email: Nikitka.12@seznam.cz

Děkuju.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Fima 30.06.11 napsala :

V nemocnici Milosrdných bratří jsem rodila 14.6.2011 po vyvolání svého prvorozeného synka Matyáška a i když jsem původně měla vybranou porodnici jinou (kde v době, kdy jsem chtěla převzít měsíc před porodem do péče, měli stop stav) a u „Miloušů“ jsem se ocitla vlastně neplánovaně, byla jsem naprosto spokojená, nadšená a s dalším miminkem rozhodně zůstanu věrná této nemocnici.

Na porodní sál jsem docházela už měsíc před porodem na pravidelný monitor a kontroly, vždy jsem měla v ambulanci zástupce primáře, pana Dr. Nagyho, který byl úžasně profesionální, lidský, do ničeho mě nikdy nenutil, vždy nechával rozhodnutí tak nějak na mě a cítila jsem se u něj ve výborných rukou.

Samotný porod byl nádherný zážitek, na který budu vždycky strašně ráda vzpomínat a to nejen díky rychlému porodu (celkem tři hodiny od zavedení první tablety na vyvolání), ale hlavně díky úžasnému personálu, PA paní Renatě Soldánové a paní Dr. Jitce Krouželové, které byli perfektní, lidské, velmi milé, zkrátka porod s nimi byla procházka růžovou zahradou. A i když jsem rodila veliké miminko (53cm a 4490g) a porodní poranění byla velká, s masivní ztrátou krve, zvládla jsem to díky těmto úžasným ženám opravdu levou zadní. Po porodu jsem dostala našeho chlapečka ihned na bříško, tatínek stříhal pupečník, poté byl chlapeček ošetřen přímo na sále, byla mu otisknuta nožička na památkovou kartu, kterou jsme dostali domů, během šití dán do péče tatínkovi a další dvě hodiny jsme všichni spolu v klidu odpočívali na porodním sále. Protože jsem rodila na noc a ztratila jsem hodně krve, naše miminko strávilo první noc na novorozeneckém oddělení, abych měla čas si pořádně odpočnout a vyspat se.

Oddělení šestinedělí je velice pěkné, žádný luxus, ale vše naprosto účelné, praktické a všude čisto, pokoje po třech maminkách, které bývali dřív jako dvoulůžáky, takže jsou bohužel malé a manipulovat tam se třemi postýlkami je někdy docela obtížné, ale dá se to v pohodě vydržet, sociální zařízení společné pro dva pokojíky (dá se naprosto v pohodě vystřídat), vše umístěné ve velké předsíni vždy před dvěma pokoji, kde se rovněž nacházelo zázemí pro přebalování, vážení a koupání miminek. Každá maminka má k dispozici v přebalovacím stole svůj šuplík, kde jsme denně dostávali spoustu čistého prádla a látkových plen pro miminko, takže o oblečení a plenky nebyla absolutně nouze. Sestřičky na šestinedělí naprosto příjemné, nesetkala jsem se s žádnou nepříjemnou. Několikrát denně se chodili ptát jak nám je, mě nosili léky na krev a na otok po porodu, měřili teploty. Jídlo bylo velice dobré a bylo ho myslím i dostatek, já po porodu neměla vůbec hlad, takže jsem tomu moc nedala, ale strava mi velmi chutnala, sanitárky ho nosí až na pokoj. Čisté košile pro maminky a podložky do postele jsou k mání v libovolném množství a během celého pobytu naprosto bez problémů a volně, nikomu jsem o nic nemusela říkat, sanitárky se každé ráno samy ptaly, co kdo potřebuje.

Rovněž velmi příjemné bylo novorozenecké oddělení. Tam jsem trávila opravdu hodně času, protože jsem měla velké problémy s kojením. Nedařilo se mi přisát dítě, následně se mi u kojení vztekalo, nic nevypilo a druhý den už řvalo hlady. Nebyl problém dostat příkrm (Nutrilon) nebo glukózu, sami se mě sestřičky ptali, jestli chci dítě přikrmit a jakým způsobem (stříkačka nebo láhev s dudlíkem), opravdu se mi věnovali po stránce kojení ve dne, v noci (ano, i ve dvě hodiny ráno, kdy jsem celá nešťastná zvonila na novorozencích, že mi dítě řve a nechce se přisát). Sestřičky se několikrát denně chodili ptát, zda něco potřebujeme, zda nemáme problémy s kojením. Opravdu byli zlaté, měli zájem a že já jsem se jich opravdu něco naotravovala. Při převzetí miminka na roaming po porodu bylo vše naprosto perfektně vysvětleno: péče o dítě, koupání, přebalování, kojení … prostě paráda. Před odchodem domů byl dětem proveden UTZ. kyčlí a ledvin a screeningové vyšetření z patičky.

Za sebe mohu porodnici jen a jen doporučit.

Personál: MUDr. Jiří Nagy, MUDr. Jitka Krouželová, PA Renata Soldánová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Je to úžasný zážitek a za tu bolest to miminko stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě všechny potřebné doklady, porodnické vložky (k dispozici jsou pouze na porodních sálech), jednorázové kalhotky, toaletní papír, osobní hygienu, přezůvky, telefon, fotoaparát. Pro miminko pouze pleny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Luli84 22.06.11 napsala :

Nikdy jsem neměla potřebu psát své zkušenosti a pocity, ale s porodnicí u Milosrdných Bratří musím napsat, protože jsem byla opravdu nadšená! Rodila jsem 15.6.11 dcerku Michaelu a můžu říct, že porod byl nad moje očekávání. Vedený byl velice zkušenou, příjemnou, milou a hodnou porodní asistentkou paní Behringerovou a Mudr. Krouželovou. Tímto bych i chtěla oběma velice poděkovat, protože porod byl jen díky nim opravdu rychlý a já vyšla jen s jedním malým stehem a nádhernou dcerou! Porod byl můj první a opravdu krásný! Na šestinedělí a novorozeneckém už se najdou sestřičky méně příjemné, ale dá se to přežít… většina personálu vynikající a se vším se snaží pomoct a hlavně vysvětlit. Pouze mě mrzí, že mají jen jeden nadstandartní pokoj, myslím, že hodně maminek by jej využilo. Hodně kamarádek mě od porodnice odrazovalo, ale jsem ráda, že jsem se řídila pouze vlastním rozhodnutím. Porodnici můžu jen a jen doporučit! Příští porod bude určitě zase v porodnici u Milosrdných Bratří! :)

Personál: Por. as. Behringerová a Mudr. Krouželová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 06.06.11 napsala :

Porodnici mohu jen a jen doporučit! Rodila jsem 8.3.2011. Porod byl vyvolávaný. Představovala jsem si to vždy mnohem horší a náročnější. Byl to neskutečný zážitek s nádherným koncem :-)).
Personál výborný, prostředí příjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nemyslete jen na sebe. Myslete na toho drobečka uvnitř, který musí po 9 měsících ven a neví narozdíl od Vás co se s ním děje.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Není to věc - jen rada: pokud rodíte přirozeně a můžete, snažte se po porodu lehnout na břicho (krásně Vám splaskne), dokud se Vám nenalijou prsa.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - stastna mamca 21.04.11 napsala :

Ahoj holky,hodnotim tu porodnici u Milosrdnych bratri,porodila jsem tam dve krasne a zdrave deti a za mesic tam jdu porodit i treti a nikdy bych nemenila,doktori i sestry jsou uzasni a to jak na porodnim sale tak i na sestinedelich.Je to na vas ale ja jsem byla maximalne spokojena.papa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jit z usmevem,tesit se na miminko ale hlavne se nebat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

veskerou vybavicku pro dite

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 16.03.11 napsala :

Porodnici u Milosrdných bratří bych maximálně doporučila, byla jsem spokojená a nesetkala jsem se s ničím a nikým špatným. Děťátko se narodilo předčasně, byla jsem v porodnici celkem 11 dní, takže zkušenosti bohaté. :o)

PORODNÍ ODDĚLENÍ: Na příjmu byla příjemná porodní asistentka, která se o mne hned postarala, vše mi vysvětlila, usmívala se, paní doktorka byla ještě lepší, hotový anděl. Obě byly velice citlivé a chápavé. Po porodu mi PA pomohla do vany, utřít se, obléknout se, byla jsem přímo překvapená, jak krásně se mnou zacházali všichni. S porodním boxem spokojenost.

ODDĚLENÍ ŠESTINEDĚLÍ: Také naprostá spokojenost, lékaři milí, hodní, vstřícní, sestřičky úžasné, hodné, takové víly. (ale ano, všude se najde někdo, kdo vám nesedne do noty, ale kde ne). Sestřičky se každý den ptaly, zda něco nepotřebujeme, nemáme nějaké potíže s krvácením, s prsy, vysvětlily mi princip odstříkávání a odsávání. Možná trošku méně příjemná sanitární sestra, ale co - ta jenom převlékala postele a nosila jídlo.

NOVOROZENECKÉ ODDĚLENÍ: Také samé superlativy, ale abych jen nechválila, tak tam byly dvě „zvláštní“ sestry, které mi dítě hned po nakojení sebraly a vrazily zpátky do inkubátoru. Takže nějaká potřeba chování, teplo maminky, nic. Ale s kojením mi pomohly, chodily každý den po pokojích a ptaly se maminek, zda nemají potíže, potřebují poradit s kojením. (ale zase, najde se sestra, tkerá přinese dítě k prvnímu přiložení, vrazí ho matce a odejde beze slova, to je prostě všude)

STRAVA: Jsem dost vděčný strávník. Sice poněkud malé porce k obědu, ale najíst se dalo. Hlavně jsem ocenila, že mám jídlo až pod nos a víc jsem to neřešila. I doma bych tuhle službu ocenila. :o)

UBYTOVÁNÍ: POkoje po třech maminkách, společné přebalování, wc a sprcha pro dva pokojíky. Dá se v pohodě vystřídat.

Celkově bych porodnici hodnotila moc dobře, byla jsem tam necelé dva týdny, domů jsem se těšila, ale nebylo to pro mne žádným utrpením. Atmosféra mi tam přišla velice příjemná a vstřícná.
U porodu se mi vystřídaly služby a nikdo se ke mě nechoval nějak zle, spíše naopak.

Trošku hloupější je v den propuštění jak kvaltují na maminku, že už postel, už to a už to. Přitom já jsem do poslední chvíle nevěděla, zda domů půjde nebo ne. Nicméně jsem za tu dobu už věděla, že spěchají na novou postel kvůli další mamince a všechno jsem nachystala tak, aby byla sanitárka spokojená a já si vesele hověla na židličce do příjezdu manžela. Je to prostě o lidech a o pochopení. Nakonec - opustila jsem pokoj a přivezli novou maminku, takže frmol.

Personál: PA Daňková, Mudr. Forgáčová, Mudr. Zahrádková, PA Kolemanová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Optimismus a trpělivost. Doma je doma no.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Weru 07.03.11 napsala :

Takze me zkusenosti jsou bohuzel spatne. Jela jsem do porodnice 38tt, kvuli vysokemu tlaku. Lezela jsem tam 5 dni s tim, ze mi prvni dva dny snazili tlak srazit dolu, coz ovsem nepomohlo , i tak behem dvou dnu vylecit vysoky tlak proste nejde. Potom mi zacali vyvolavat porod zbyle 3 dny. Nepochopila jsem jaky maji system, protoze mam ted jine zkusenosti s vyvolavanym porodem, kdy se musi presek davat vedle cervixu po 4h. Ja dostala jeden prasek rano jeden vecer, navic jeden pan doktor mi ho rozdrceny brutalne vrazil kovovou lzici dovnitr.
V patek cca nekdy po pulnoci mi praskla voda ve spanku, netusila jsem co se deje, byla jsem prvorodicka a myslela jsem , ze curam ze spanku, utikala jsem pak za sestrickou na porodni,z e mi praskla voda a ona me servala, proc jsem si nedala ezi nohy vlozku, ze je ta voda ted vsude a to bylo par kapicek po chodbe…asi jsem ji probudila. Zadne stahy jsem necitila. Pak si pamatuji, ze jsem se neotvirala, nechali me tlacit, i kdyz jsem nebyla poradne otevrena, mala nesla do vchodu,ale na levou stranu, jelikoz jsem mela nepretrzite bolesti, ktere absolutne nebyly kontrakce, ale miminko, ktere mi tlacilo na levo jak se chtelo dostat ven, ale bohuzel spatnou cestou a v tomto stavu jsem tlacila docela dlouho. A pro tu bolest mi dali epidural, ktery mi provedli jeste k tomu spatne. Nakonec jsem sla na cisare pod celkovou narkouzou. No a ohledne epiduralu rikala jsem jim hned od prvniho dne , ze mi neni dobre, ze me boli hlava asi tak 100% vic nez pri migrene, dale mi krak sel k zemi jakobych mela na hlave 10ti kg pytel brambor a takhle me nechali trapit 3 dny, nepomohli me ani sprchovat nic, jeste me nechali v tomto stavu zajet s malou na ockovani. Pak mi rekli, ze se mi udelala dutinka vedle michy, zaplnili mi ji moji krvi a hned mi bylo dobre.
Snad jsem nepsala moc zmatene :)).
Nikdy bych tam uz nerodila. Me sestry tam rodily take a take zadna slava..

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 05.03.11 napsala :

Sestry byly příjemné, bohužel se v nemocnici stavěla okna a tak všude běhali ukrajinci a musela jsem být na oddělení gynekologie s protivnými chrápajícími důchodkyněmi. Ovšem ohledně kojení, vůbec se nestaraly, zda mám mlíčko, po probuzení jsem měla bolestivě nalitá prsa a co mi sestra poradila? že to půjdeme odstříkat, ale ne že to budeme schovávat pro mimi, ale že se to vyhodí! Řekla mi něco jako, co bychom s tím dělali, či co, malej byl v inkubátoru, ale to neznamená, že by nepotřeboval mlíčko, no ne? Zaskočili mě, věděla jsem, že tato nemocnice má certifikát ohledně kojení, ale jaksi ho mají omylem! A další věc, na revizi doktoři ani nevěděli, zda můj malej žije nebo ne, nikdo mi nic neřek. Tragédie

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se do nemocnice zaregistrovat klidně už v 5.měsíci, aby nebylo obsazeno a výbavu do nemocnice si nachystejte taky hoodně brzo

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Liduska lili 03.03.11 napsala :

Byla jsem tam moc spokojena personál byl užasný, je pravda najdou se tak ji nějací co mají špatnou náladu, ale jsou to také jen lidé. Já jsem měla při porodu užasnou jak PA tak doktorku, byla semnou i medička a byla jsem sní spokojená a chodila tam častěji něž PA. Povídala si se mnou dokud nepřišel můj manžel. Na šesti neděli také super perzonál našla se tam nějaká co neměla svůj den, jinak mi vždy vyšlí vstřít a na kojeneckém oddělení paráda, vždy když jsem měla nějaký problém zašla jsem tam a vždy mi vyhovili. Je tam krásné prostředí. Ne vždy slyším kladné názory na tuto porodnici, ale pak jsem přišla na to, jak se maminka chová k lékařům a sestrám, tak se pak oni chovají kní.

Personál: PA. Eva Žemlová, Mudr. Miroslava Forgáčová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Asteria 17.01.11 napsala :

Rodit jsem začala v devět večer - volala jsem do porodnice a poradili mi, abych přijela, až budou kontrakce po pěti minutách. V jednu v noci se kontrakce začaly prohlubovat a zrychlovat, tak jsme se s manželem vydali do porodnice. Natočili mi KTG, pan doktor mě prohlédl a naznal, že se nic neděje - ještě se mě zeptali, jestli nechci na bolest čípek. Kupodivu jsem nechtěla. Se slovy, že se vrátím ráno jsem je opustila. Ale ani do rána to nevydrželo. (Nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby takhle poslali domu někono mimibrněnského.)Doma jsem trávila víc času ve sprše, než mimo ni a když mi začala trochu téct krev, vypadalo to, že je nejvyšší čas se vrátit. Ani klystýr mi nedali a dotazy do přijímacího protokolu na mě (jak už tu psala některá přede mnou) pokřikovlala sestřička z vedlejší místnosti, když jsem ležela na porodním sále, já jí mezi kontrakcemi odpovídala. Jiank byli všichni moc hodní, porod proběhl hladce, chlapeček byl drobný, takže mi ani nemuseli dělat epiziotomii. Pan doktor byl při závěrečné prohlídce velice jemný, tak jsem mu odpustila, že mě dvě hodiny před porodem poslal domu.
Na oddělení šestinedělí byli také všichni hodní (až na jednu takovou starší hubenou blondýnku trpící patrně syndromem vyhoření), kojení nám ukazovalo a opravovalo víc setřičen nezávisle na sobě. Ochotně odpovídali na dotazy ohledně miminek. Jediné, co se mi nelíbilo, je informační šum mezi sestrami z šestinedělí a novorozeneckého - jakékoli dotazy, které se netýkaly toho jejich (i když to určitě věděly), byly okázale ignorovány, maximálně odkázány na patřičné oddělení.
Jídlo bylo docela normální, nemocniční, navíc byly mléčné výrobky a mléko po večeři.

Personál: Dr. Kozumplík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně hodně porodnických, nebo jiných velkých vložek a plenky pro miminko - ačkoli to v letáku nepíšou, budete je potřebovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 10.01.11 napsala :

Dobrý den, rodila jsem v nemocnici u Milosrdných bratří 29.12.2010. Předesílám, že porod proběhl strašně rychle, doma mi praskla voda a za hodinu a půl byla malá na světě, velké bolesti jsem měla maximálně 15 minut. Co se týká porodu, tak nemám absolutně co vytknout, šití bylo taky bezbolestné, čehož jsem se strašně bála. Pokud bych měla něco zkritizovat, tak by to byl přístup některých sester z šestinedělí. Každá má jiný názor, takže si v podstatě musí člověk většinou poradit sám. Sestry z novorozeneckého byly většinou perfektní, samozřejmě na pár výjimek. Ovšem největší generál je tu paní, která roznáší obědy a podobné práce :) Je pravda, že s kojením nám sám od sebe nikdo moc neporadil, nebo to bylo tak rychlé, že jsem skoro nic nestačila pochytit. Co se týká instruktáže ohledně koupání, přebalování … trvala celkem asi 5 minut, většinu z toho jsem si samozřejmě nestačila zapamatovat. Ale jak se říká „líná huba, holé neštěstí“ , takže když jsem se na cokoliv potřebovala zeptat nebo poradit, čapla jsem malou a šla na novorozenecké, tam jsem většinou vždy setkala s příjemnými sestrami, které poradily. Ještě ohledně porodu, rodila jsem v 8 ráno, tudíž jsem ani nesnídala a po porodu jsem měla hrozný hlad, bylo mi řečeno, že si mám počkat do dvanácti na oběd. Kdybych rodila už podruhé, nic z tohoto by mi nevadilo, ale vzhledem k tomu, že jsem prvorodička, občas by se mi nějaká ta rada hodila. Jinak porodnici hodnotím celkem kladně, nemám na ni žádné zásadní negativní vzpomínky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Než se rozhodnete, kam chcete jít rodit, projděte si porodnice a prohlédněte si prostředí.Mějte se sestrami pochopení, mají plné oddělení maminek s miminky a každá má dost podobný problém: kojení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na internetu se píše, že si maminka do porodnice nemusí brát pro miminko vůbec nic, což není pravda. Budete potřebovat plínky a něco na zadeček. Pro sebe toaletní papír a porodnické vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Michaela K. 10.11.10 napsala :

Dobrý den rodila jsme 7/07 u Milosrdných bratří.Porod proběhl bez komlipkaci a s porodní asistentkou jsme byli spokojeni.Poporodní už bylo horší.Sestry byly dost protivny.Za celou noc me Adámka nepřivezly na kojení ani jednou zřejmě ho dokrmovaly proto jsme měli velký problém s kojením.Prosila jsem i o radu,ale nikdo mě neporadil.Řekly mi, že když se nerozkojím nepustí mě domů,což mě moc nepomohlo a kojení šlo ještě hůř.Tři dny strávené v nemocnici byly opravdu hrozné proto bych už u Milosrdných nikdy nerodila.Těd nás čeká druhý porod a já bych chtěla do Bohunic.už ted mi řekli, že mě nevemou na monitor protože mají plno a mám si zajít na Obilník.Tam mě objednali na monitor den před plánovaným porodem tak jsem zvědavá jak to dopadne a kde budu vlastně rodit.
Michaela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - leňula2 05.09.10 napsala :

Můj porod byl super rychlý. Trval od první kontrakce (to jsem ještě ani nevěděla, že je to kontrakce) jen 4 a půl hodiny. Protože jsem měla den předem komplikace (špatné ozvy miminka), byla jsem sledovaná hned od začátku. Několikrát mi dělali monitor, ale nebyla jsem na něm napojená pořád, za což jsem byla vděčná :-). Poslední hodinu před porodem jsem strávila ve sprše (té vody, kolik proteklo :-) ) a příště bych to tak chtěla zase. Krásně rychle mě ta teplá voda otevřela a bylo to prostě moc příjemné. Pak už jsem jen přešla na porodní box a mohlo se tlačit. Jediný nepříjemný zážitek byl, když mě na boxu PA sprdla, že jsem jim to tam potřísnila krví, že jsem si měla vzít vložku :-(. Když už má člověk kontrakce téměř v kuse, tak teda nemá rozhodně čas myslet na nějakou vložku… Ale jinak byla PA příjemná a při tlačení mi hodně pomohla.
Měla jsem dost těžké šestinedělí, měla jsem málo mlíčka, kojení mi nešlo, Markétka se vůbec nechtěla přisát, takže už v porodnici jsem dokrmovala UM stříkačkou.
S kojením sestřičky poradily, ale nelíbilo se mi, že každá radila něco jiného.

Až budu rodit podruhé (asi za necelých 9 měsíců :-) ), chci rodit zase u Milošů…

Personál: PA Klára Šacherová, Dr. Průšová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - KaterinaB 27.08.10 napsala :

Nejhorší zážitek v životě POROD U MILOSRDNÝCH BRATŘÍ
Nemocnice U Milosrdných bratří. Rodila jsem zde 14.12. 2009, porod byl vyvolávaný. V předvečer porodu mi dali tabletu na vyvolání a šla jsem si lehnout na svůj samostatný pokoj (musím říct, že to není pěkný pokoj, ale aspoň jsem byla sama, přistýlka pro tatínka za kterou se připlácí je absolutně nepoužitelná ke spaní). V noci o půl druhé mně začaly kontrakce, alespoň jsem si to myslela. Vzala jsem si papír a poctivě až do rána si zapisovala, když pro mě sestra ráno přišla, že mi dají další tabletu a podívají se na miminko řekla jsem ji, že porod už začal. Na to mi odpověděla, že to jsou falešné kontrakce , a že jsem jim to měla v noci říct, že by mi daly tabletu a nemusela jsem trpět. „Teď už na to nemyslete, teď musíme bojovat za miminko, i když jste unavená“. Proč mi neřekli, že falešné kontrakce mohou nastat, nevím. Asi zapomněli. Už jsem ale měla bolesti a posadili mě mezi další maminky, které tam přicházejí na ambulanci a dali pásy na břicho, bohužel jsem zapomněla název tohoto vyšetření. Když to bylo konečně u konce, řekli mi, že si mám jít do boxu, které jsou bezprostřední blízkosti téhle ambulance kam chodí celý den na vyšetření maminky a já byla vedle téhle ambulance v porodním boxu za zasunovacími dveřmi. Všechno je zde slyšet, žádné soukromí. Zavolala jsem příteli, aby přišel. Moje porodní asistetntka byla Klára Daňková. Ještě chci podotknout, že můj chlapeček měl 4960g a 55cm, takže byl velmi velký, a přesto, že doktoři, kteří jsou zde velmi mladí a nezkušení což se pozná podle toho, že každý říká něco jiného, tak ti ani nevěděli jak je miminko vlastně velké. Řekli pouze, že jeho hmotnost už nelze přesně určit. Takže porod začal. Por. as. Daňková také velmi mladá mě nechala v boxu. Vůbec mi neřekla jakou polohu je nejlépe zaujmout či jak mám dýchat. Řekla mi pouze: „Budu se na Vás chodit dívat“. To už zde byl můj přítel. Plánovala jsem si jak spolu porod prožijeme , a jaký to bude životní zážitek. Byl, ale tak hrozný, že se s ním stále nemůžu srovnat. Chtěli jsem ještě holkčičku, ale po těchto zkušenostech už nechci nikdy rodit a to myslím vážně. Takže zpět k porodu. Stála jsem v boxu opřená o pult a měla bolesti nevěděla jsem vůbec co dělat. Jsem prvorodička a i když jsem v této nemocnici měla zaplacený předporodní kurs a průběh porodu nastudovaný z internetu, tak ve chvíli kdy porod začal nevěděla jsem jak si sednout, jak dýchat ,nic. Na předporodním kursu nám řekli, že dýchání a vše ostatní nám budou říkat v průběhu porodu. Na začátku porodu s námi, ale nikdo nemluvil nebo jen velmi málo, bylo to hrozné. Neměla jsem sílu na nic se ptát nikomu nadávat. Člověk je po pravdě vystrašený a čeká pomoc od porodní asistentky. Pí. Daňková se sice tvářila velmi profesionálně a zkušeně, ale rady mi žádné nedávala. Nevěděla jsem co dělat přítel mi chtěl pomoci, ale já mu řekla aˇ%T na mě vůbec nešahá, byla jsem zoufalá. Tato situace mě doteď mrzí a asi niíkdy nepřestane. Řekla jsem mu, že bude lepší když půjde ven. Okamžitě jsem žádala epidural. Po 2 a půl hodinách od žádosti mi řekli, že už mi ho nemužou dát, že jsem příliš otevřená. Toto nemohu posoudit, ale myslím, že by se dalo pracovat i rychleji. Stále mám dojem, že moje por. asistentka epidural nechtěla. Možná je to pro ně jednodušší, nevím. Topto je pouze domněnka. Co ale udělala moje por.as. výborně bylo, že mi nakonec prozradila jak mám dýchat. Uvolnit pánev a prodýchávat. Hned jsem se začla cítit líp. Dále mi poradila aŤ si vylezu na postel na čtyři a zůstanu tak. Nejen, že nepočkala co se bude dít ihned odešla, ale tato poloha byla tak nesnesitelná, že jsem se okamžitě chtěla dostat z postele dolů. Slečna Daňková tam už ale opět nebyla. Přítel mezi tím stál úplně nešťastný na chodbě, nemohl mi pomoci a to je to nejhorší. Kolem 11.45 se do boxu nahrnulo plno lidí, že prý už bude konec a že mám zavolat přítele. Řekla jsem, ať ho radši nevolají, až bude po všem a bude všechno v pořádku. Připadalo mi, že tuto fázi porodu nemůžu zvládnout, že má strašně velkou hlavičku a tu nikdy nevytlačím. U momentu, který jsem si často představovala a na který se těšila můj přítel vůbec nebyl. Celý život toho budu litovat! Přitom stačila, kdyby se mnou porodní asistentka Daňková mluvila, říkal mi co se děje a co mám dělat. Celý porod jsem cítila velkou beznaděj a doteď zůstal mou noční můrou. Říká se, že po čase zapomenete, Já nezapomenu nikdy. Opravdu je důležitá komunikace obzvláště u prvorodičky. Myslím, že na porodní asistentce velmi záleží jestli Váš porod po čase zůstane jako pozitivní či negativní zážitek. Ve 12. 01 byl konečně chlapeček na světě. Zavolali tatínka, chlapeček byl v pořádku a zdravý. To bylo to hlavní. Celou dobu jsem se velmi snažila a dělala podle pokynů kdy tlačit a kdy ne. Velmi jsem se bála aby se chlapečkovi něco nestalo, takže jsem se velmi snažila. V průběhu porodu mi por. as. říkala, že při stazích nesmím tlačit, jak to ale udělat mi už ale neřekla. Jediná pro mě použitelná informace byla, že mám uvolnit pánev a dýchat, postupně jsem na to přišla sama. Bylo to, ale po velmi dlouhé době. Když byl chlapeček na světě oddechla jsem si a myslela, že mám všechno za sebou. OMYL!!! Nešla porodit placenta, protože byla přirostlá. Čekali hodinu. Mezitím můj přítel odešel, protože musel do práce a mysleli jsme, že už se nic nemůže stát. Z porodního boxu jsem si v jednorázové velké pleně odnesla sama vše co mi viselo mezi nohami!!! Na chodbě zrovna stála paní uklízečka a koukala. Bylo to hned vedle. Vylezla jsem si na stůl dali mi narkózu prý na půl hodiny. Probudila jsem se za 2 a půl hodiny. Ležela jsem v posteli. Vůbec se mi nechtělo zvedat. Asi v 16 hodin za mnou přišel můj přítel. Myslím, že bylo tak kolem páté když se chystal k odchodu. Požádala jsem ho jestli by se mnou nedošel na záchod, že se cítím velmi slabaá. „Samozřejmě“ řekl. Jaklmile jsem se zvedla vyteklo ze mě spoustu krve. Oba jsme byli vyděšení. „Mám zavolat sestřičku?“ ptal se. „Ano“. Sestřička přiběhla a byla vystrašená tak stejně jako my. Následně přiběhl dokrtor, který byl taktéž vystrašený zavolal doktorku a přišli i další nevím kolik tam bylo lidí. Krvácela jsem dovnitř do dělohy. Dodnes mám husí kůži, když si vzpomenu jak to mohlo dopadnout. Den poté mi to potvrdila i jedna sestra. Doslova řekla slova, která nikdy nezapomenu:" No vidíte to je život. Jeden den máte všechno jste štastní a z toho druhý den nemáte nic…Pokud by totiž můj přítel nepřišel já sama už bych se do rána nezvedala a hrozilo vykrvácení a věc které jen těžko uvěřit a nahlas vyslovit nelze. Odvezli mě tentokrát na operační sál na druhouz manuální lízu v ten samý den. Proběhlo i šití čípku také podruhé. Ten den mě kontrolovali až do rána. Předtím si mě ani nevšimli. Kdo by si myslel, že už je konec, není, Obden se zjistilo, že je tam stále kousek dělohy a šla jsem v pořadí na třetí manuální lízu. Tu tentokrát dělal MUDr, Nagy a doufala jsem, že už konečně dobře. Samozřejmě při každém tomto zákroku vám poruší švy a šití dělají zase znovu. Zoufalství tedy provázelo celý pobyt v nemocnici. Po tomto zákroku mě den na to propustili. Nikdo už mě nekontroloval asi už toho měli dost. Já ovšem také. Po celou dobu pobytu jsem si na nic nestěžoval. V té fdobě si to člověk neuvědomí co se všechno dějě. Chce jen aby to všechno dobře dopadlo.
23. 12. 2009 jsme byli opět nuceni vrátit se do nemocnice kvůli tvořícímu se zánětu, Stále ještě v děloze kousek placenty zůstalo!! Doktor řekl, že pokud by zákrok nebyl proveden již třikrát. Provedli by další čištění dělohy. Už jsem nevěřila svým uším. Nakonec mě léčili antibiotiky, docházela jsem do nemocnice a ještě měsíc po porodu se mi točila hlava a byla jsem slabá. S tím prý ale nejde nic dělat, „Krevní obraz je dobrý, ale asi jste byla zvyklá na lepší“. Až po šestinedělí, kdy jsem šla na kontrolu ke své gynekoložce a ta mi dala léky na úpravu krevního obrazu se vše zlepšilo. Dnes vím, že do této nemocnice jsem se už neměla vracet. Měla jsem, ale dojem, že ví o celém případu a jako odborníci lékaři budou také umět pomoci. Nechci hodnoti odbornost místních mladých i dalších doktorů, ale všeobecně je známo, že Česká republika je plná Cvachů (doktor z nemocnice na kraji města), ale schopných doktorů zas tolik není. Tuto nemocnici Důrazně NEDOPORUČUJI nikomu!!!!! Mé nejhroznější zážitky z nejhezčí události v životě pocházejí právě odsud.

Personál: por.as. Klára Daňková, MUDr. Martina Novotná

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

DOPORUČENí správně vybrat porodnici, U Milosrdných Bratří je to dobré jen když nemáte žádné komplikace.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Mishaak 30.06.10 napsala :

Porod byl poměrně dlouhý a vystřídalo se u mne několik směn lékařů a PA, ale musím si je všechny jen vynachválit a to jak přístupem lidským, tak přístupem profesionálním.
Jediné, co se mne trochu nelíbilo, bylo na šestinedělí, kdy byl od brzkého rána (zhruba od pěti) strašný rámus od nelékařského personálu.
Jinak jsem byla spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - merett 16.06.10 napsala :

Nás první porod v této porodnici byl více než dobrý. Na příjem jsme se dostavili 25.12. v 2hod v noci s prasklou plodovou vodou a na příjmu nás čekala velmi příjemná PA Mirka Kábelová. Ta nás provázela celým porodem a snažila se nám ve všem vyjít vstříc. Žádný náš požadavek pro ni nebyl problém a snažila se nám i ty nejméně příjemné chvilky ulehčit. Paní doktorku Forgáčovou jsme viděli pouze u UTZ, pak u samotného porodu jako dozor PA a u ošetření poporodních poranění. I ta byla velmi příjemná a profesionální. Na oddělení šestinedělí jsme už tak spokojená nebyla, většina personálu byla taková odměřená že člověk se ani nesnažil je s něčím obtěžovat. Mě osobně to teda zase tak moc nevadilo protože jsem se věnovala malému a nebo odpočívala. Pokud jsem potřebovala poradit s kojením nebo s čímkoliv jiným tak se vždy našel někdo kdo se mě pár minut věnoval a ochotně mi vše vysvětlil ale trvalo to někdy delší dobu někoho takového najít. Dokonce mi i půjčili odsávačku abych neměla problém s kojením. Příští porod neváhám a půjdu zase do této porodnice a doufám že narazím na stejný příjemný personál aspoň na porodním boxu kde je to pro mě nejdůležitější.

Personál: PA Mirka Kábelová, Mudr. Mirka Forgáčová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

běžte se podívat na jejich předporodní kurz a oni vás provedou porodními boxy a oddělením šestineděli aby jste věděli do čeho jdete :-) NMB není tak velká porodnice jako Obilní trh nebo Bohunice a věřte že na vás budou mít víc času než v ostatních továrná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vše co se píše na netu za seznamy, nic nedostanete, jen nočni košili, nezapomeňte pantofle do sprchy, budou se hodit a nějakej časopis na čtení kdyz vám mimi bude spinkat…

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 12.06.10 napsala :

V této porodnici jsem naštěstí byla jen na kontrole při úrazu v těhotenství. Po tom , co jsem tam zažila, bych tam nechtěla rodit ani dobrovolně :-( Doktorka mě chtěla natočit, leč sestřička ji suše oznámila, že u takto malých mimi ( 33.tt )to neumí. Doktorka ji řekla, že to nevadí, ať tam napíše třeba..... Posléze po mordování mého bříška se sestřičce podařilo natrefit na správný bod :-) prý mě budou natáčet 20 min. Po 50 minutách !!!!!! si asi na mě vzpomněli.Celou dobu jsem koukala na úžasný plakát, který mě obeznamoval s tím, jak je výhodné při KP si nechat mimi otočit....... Posléze jsem šla na utrz. Doktorka shledala vše v pořádku. Vypsala papíry........Hned po příjezdu do našeho města jsem pádila k mé gynekoložce. TA po přečtení papíru z porodnice U milosrdných bratří byla celá v údivu, co mi tam kde naměřili !!!!!!!A vše v pořádku rozhodně nebylo. TAkže tuto porodnici si velice ráda nechám ujít. A ochota personálu na příjmu?????? Naprosto příšerná. Asi jsem zmlsaná naší porodnicí v Jablonci nad Nisou.....

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Maeve 06.06.10 napsala :

Porodnici u Milosrdných bratří jsem si vybrala i z toho důvodu, že jsou ochotní po termínu porodu déle vyčkat než se pustí do vyvolávání.
Okolo termínu porodu mi MUDr. Nagy ultrazvuk odhadl velikost miminka na 4200 - 4300 gramů. Byla jsem z toho trochu vyděšená, ale rozhodla jsem se počat, jestli se porod nespustí sám. Čekali jsme maximálně možnou dobu, ale synkovi se na svět nechtělo, takže nakonec na vyvolávání došlo.
Po úvodním monitoru se PA zajímala, jak si porod představuji, tak jsem vytáhla z tašky porodní plán :-) Byl tedy nachystaný na spontánní porod, takže některé věci dodržet nešly, ale celkově se mi snažili vyjít vstříc a i moc příjemná staniční sestra mě přišla ujistit, že vše, co si přeju je splnitelné.
Pak vše probíhalo, jak je standardní u vyvolávaného porodu, jedna tableta, druhá tableta, monitor - stále se skoro nic nedělo, kontrakce byly velmi slabé. O půl dvanácté mi píchli plodovou vodu a pak už to byl hukot. Kontrakce silné a téměř bez přestávky. O půl druhé mě prohlédl primář a konstatoval, že jsem otevřená na 7 cm a že miminko je vysoko, takže je potřeba, abych byla ve vertikální poloze. Nejdřív jsem seděla na balonu, ale to moc úspěch nemělo, takže mi poradili, ať si stoupnu. Sotva jsem se udržela, ale během chvilky synek klesl a já byla otevřená na 10 cm. Probrala jsem s PA, v jaké poloze zkusím porodit - nejdřív jsem měla v plánu porodní stoličku, ale tu jsem nakonec zavrhla, protože bych se na ní ani s manželem nejspíš neudržela. Nechala jsem si nastavit porodní křeslo do sedu - co nejvíce to šlo. Kontrakce mi na křesle začaly slábnout, tak je PA provokovala lechtáním mého břicha. Při kontrakci se mi snažila roztáhnout hráz - to byla asi nejhorší bolest z celého porodu, ale nástřihu jsem se nevyhla, taky jsem se trochu natrhla. No nebylo divu, synek měl nakonec 4410 gramů a velkou hlavu.
Po porodu byl na chvíli u mě na břichu, pak ho během chvilky ošetřili a v plence dali zase ke mně. Při šití ho měl manžel u sebe a pak jsme se přesunuli do velké postele, kde jsem poprvé zkusila přiložit k prsu. Při přesunu na šestinedělí byl malý chvilku na novorozeneckém, ale hned jsem ho chtěla u sebe, takže mi ho přinesli a už u mě zůstal po celou dobu.
S přístupem na porodním oddělení i na šestinedělí jsem byla spokojená - o všem mě informovali, ptali se. Myslím, že to bylo i díky porodnímu plánu, protože jsem viděla, jak maminkám bez PP spíš věci oznamovali („Teď naočkujeme proti TBC“) - mně se nejdřív zeptali („Chcete očkovat proti TBC?“).

Personál: PA Lenka Holoubková, MUDr. Nagy, Mudr. Čadková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji nachystat si porodní plán.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anetaaaaaa 05.05.10 napsala :

Zdravím všechny, které mají zkušenost s Milosrdnými a i ty, které se tam teprve chystají! :)

22.2.2010 ve 3 hod ráno mě začalo bolet břicho a hlenová zátka se zabarvila krví, jasný příznak a tak jsme jeli.

Příjem byl perfektní, prohlídka proběhla prvně u nějaké paní doktorky, velmi milá a pak i u p. Nagyho, to už bylo horší, ale co se dá dělat! Mírné nesympatie tam byly, ale nečekám, že každý je super. Pak si mě vzala na příjem, kdy se vyplňují nejrůznější věci, natáčí monitor, PA Gabriela Žáčková- taky super. Zde jsem dostala košili, vložky, vše. Byla jsem otevřená jen na 1 cm, takže malá přišla na svět až v 13:30. Tomu předcházelo přijetí na porodní box č.4, kde je mimochodem jako na jediném velká vana a to mě velmi pomohlo. Koukala jsem na TV, pk šla do vany a pořád dokola, někdy kolem 10 sem byla otevřená na 4cm a tak mi píchli vodu.. to jsem myslela, že pak už umřu asi. V těch nejhorších bolestech jsem byla docea dlouho a epidurál jakože prej pořád ne a ne, toto jsem nepochopila, proč mi nechtěli nic dát. Ale zase jsem hrdá na to, že jsem to dokázala bez čehokoli tlumícího :)

Sice mě to dost vyčerpalo, přišla obrovská zimnice, vyčerpání, nevolnosti, ale když už jsem dokázala přetlačit tu bolest, tak to bylo nic oproti tomu. I šití, které jsem stejně jako nástřih cítila, tak s kontrakcemi se nemůže nic rovnat. Ale zvládly jsme to mojí PA a mojí malou Karolínkou a sme v pohodě. Šití prováděl p. Kozumplík, snail se, bylo to vše ok, nějaké píchntí mě už nerozhodilo.. :) jizvu mám malinkou a styk šel provozovat 14 dní po příjezdu z porodnice a t zcela bezbolestně :))) ale psttt! :D

Na poporodním pokoji č.2 jsem byla taé spokojena a to velmi. pokoje po 3, sprcha, wc, ale vložky a papírové plíny s sebou! Byly jsme tam skvělá parta a personál taky v pohodě. Nejhorší jsou sanitářky, jakmile nesníte jídlo, bonzují, chytračí tam, jako kdyby jste tam byly vězněm, ale co je mi po nich? :)

Sestra Jana Legyndiová, ta byla jako jediná onou, koho jsem považovala za zpřízněnou duši. Malá dostala silnou žloutenku, „vzali“ mi ji, kojt sem nemohla, chodila jsem se na ni akorát koukat, brala sem to špatně. A TATO sestra za mnou chodila na pokoj a povídala mi, jaká je malá v noci, co se to s ní vlastně děje a jak je dobře, že je malá tam ve fotu. Byla jako moje „kamarádka“ a já sem za ni vděčná a moc jí tímto děkuji!

I když další dítě neplánuji, nikdy bych jinam nešla.
Je to skvělá porodnice, personál, prostředí i služby. Byla jsem tam týden, takže to mám ověřeno!

Chybí mi docela a to může říct málokdo :)

Aneta

Personál: Gabriela Žáčková, MUDr. Kozumplík, Jana Legyndiová, MUDr Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

dát na lékaře a nevnucovat jim své názory moc, vědí, co dělají moc dobře :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vzít si s sebou: vlastní hygiena samozřejmě, včetně vložek, ručníků apod. Pro mimčo pouze oblečky na odchod z porodnice.
Mobil, nabíječka, papíry z matriky pro nesezdané, doklady obou rodičů, nějaké sušenky třeba

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Anonymní 30.04.10 napsala :

Celkový dojem z nemocnice byl velmi dobrý, personál byl příjemný, ochotný. Porod byl bez komplikací a pobyt na šestinedělí také super. Nyní čekám druhé mimi a půjdu rodit opět do této porodnice, byla jsem spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - hanucha 07.03.10 napsala :

„Rodila“ jsem tam pred dvema a pul lety (no rodila, vyndali mi dite z bricha, ale to je jina vec). Krome jedne sestry na sestinedeli byli vsichni uzasni. Doktor (Nagy) mi vysel vsemozne vstric, mala byla KP, ale ja rodit SC opravdu nechtela, takze muj gynekolog mi tohoto doktora doporucil a opravdu jsem mela pocit, ze ten pan vi co dela. Nakonec jsem se SC nevyhnula, mala byla bohuzel velka a ani vyvolat porod by neslo, byla jsem zavrena i tyden po terminu :-( - nechali me cekat zda se to nahodou samo nerozjede i po terminu, coz u planovanych SC neni obvykle.
Porodni boxy jsem tedy videla jen na prohlidce.
Sestinedeli celkem v pohode, pokoje po trech, personal mily a vstricny, az na vyjimky.
Ja ale nesnasim omezovani svobody, takze mi vadilo strasne moc veci od buzeni na teplomer, cekani na detskou vizitu a tim buzeni ditete ktere zrovna usnulo, svetylko celou noc (neusnu pri umelym svetle ani kdyz jsem paty den nespala :( ) apod.
Co mi vadilo nejvic byl pristup jedne sestry ke kojeni. Mela jsem problem, ze mi strasne napuchly prsa a mala se nemohla prisat, a i kdyz jsem se dozadovala nekolikrat pomoci, tak sestra co mela zrovna sluzbu mi jen rekla: to musite odstrikat, tamhle je (jmenonakyhopris­troje), za rohem jsou sklenicky. Jak to mam ale odstrikat mi nerekla, k cemu ten pristroj slouzi taky ne (jo vim, mela jsem to teoreticky nastudovane perfektne, ale v realite mi teorie byla na p.d), ja byla vystresla, dite rvalo hlady… :evil: Pri asi treti zadosti o pomoc mi teda trochu naznacila jak na to, ale tak mi zmasakrovala prso, ze mi oteklo jeste vic a z tohoto prsa jsem uz v porodnici nekojila, jen odsrikavala.
Tato sestra (bohuze neznam jmeno) vzdycky jen prisla na pokoj, zkontrolovala kolik kdo nakojil (resp. napsal ze nakojil :oops:) a aniz se na cokoliv zeptala, tak se podepsala ze je vse v poradku a byla fuc :x Nebyt maminky se mnou na pokoji (ukazala aspon trochu jak na to) a sestry co prisla na nocni, tak nevim :? Ta zas byla uplne suprova, uklidnila me, zklidnila malou, ukazala co a jak a bylo vse najednou v poradku.
Ale krome te jedne neochotne a jeste jedne ne zcela ochotne sestry, byli vsichni opravdu strasne mili, sestry na novorozeneckem super (mozna ze byly mile proto, ze mala v podstate porad spala a byla takove to pohodove miminko ktere vubec nerve :lol:) a vysli mi vstric, skvele jednani vcetne doktoru, to se musi nechat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

mít s sebou vše potřebné i možná potřebné - např. kojící kloboučky pokud se moc nalijí prsa a dítě nemůže sát, odsávačku (na půjčení aspoň tehdy nebyla žádná), dostaly jsme jen každý den čistou košili a oblečení pro dítě, jinak nic, ani vložky, plíny…

Nahlásit
neutrální
Porodnice Milosrdných Bratří - jolca 19.02.10 napsala :

Rodila jsem v dubnu 2009, a jelikoz jsem uz nejakou dobu pred porodem v nemocnici lezela a asi 3× denne mi tocili monitor a chodila jsem tam na prohlidky, tak jsem si myslela ze vse bude v poradku, personal se zdal mily a vztricny. Bohuzel jsem pri porodu narazila na PA Bulovou, ktera se ke me chovala jak ke kusu hadru, musela jsem se s ni hadat, ze mi praskla plodova voda a ze jdu rodit, protoze kontrakce mam po minute a pomalu nemuzu stat (ale ona ze ne, protoze byl patek vecer a pan doktor predci rikal ze budu rodit az v pondeli). Tak me nechala asi hodinu v sede trapit na monitoru, az jsem si vymohla ze chci mluvit s panem doktorem, ten mi po prohlidce rekl ze jdeme rodit. Po te co mi chtela udelat rupturu blan (ani nerekla ze chce neco delat, proste do me sahla :-( ) tak se hrozne divila ze mi ta plodovka uz odtekla, bohuzel porod byl pak tak rychly ze se nekonal nastrih a ja byla hodne potrhana, mela jsem 47 stehu.

Myslim si ze nebyt teto PA tak bych rekla ze k Milosrdnym pujdu znova, ale takhle to radeji pujdu zkusit jinam. Takze nemam uplne jasne stanovisko zda porodnici doporucit nebo ne, v jinem smeru jsem s nimi byla docela spokojena, opravdu vic nez na zarizeni zalezi na tom jak se k vam chova personal.

Personál: PA Bulová Miluše Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Pípánek 11.01.10 napsala :

Poprvé jsem tam rodila v lednu 2008, byl to první porod a dost bolestivý a dlouhý, když jsem tam přijela poprvé s bolestmi nebyla jsem ještě vůbec otevřená, tak mě poslali domů s tím , že mi píchli něco proti bolesti. Druhý den jsem tam pro velké bolesti jela znova a znova nic, píchli zase injekci a něco na vyvolání a znova domů, ale k večeru už jsem to nemohla vydržet a jela znova, tak už si mě tam nechali, ikdyž jsem byla otevřená jen na 1 cm.
Na příjmu jsem byla celkem spokojená a dostala PA, která byla moc hodná - Mirka Kábelová. Porod byl dlouhý, dostala jsem i epidural a pak mi museli pomáhat ještě další PA a doktor Nagy, malou museli vytahovat vakuovou pumpou, všichni byli moc hodní.
Po porodu nás nechali s malou asi 2 hodiny na pokoji, ještě jsem zapomněla zmínit porodní boxy, jsou pěkné, já měla s velkou vanou.Jinak jsou tam myslím 2 sprchy a jeden záchod, ale i když bylo plno, vždy bylo prázdno.
Na oddělení šestinedělí to bylo taky docela dobré, wc a sprcha je tam vždy jedna pro 2 pokoje, což je taky v pohodě.
Byla jsem docela spokojená, samozřejmě , že se tam našla i sestra, která byla horší, ale to je asi všude.

Druhý porod byl v srpnu 2009 a byl velice rychlý, odrodila mě na příjmu (jelikož dál už jsme to nestihli) zase PA Kábelová, opravdu velice příjemná a hodná PA. Znovu nás nechali s malou o samotě asi 2 hodiny a pak jsem šla na šestinedělí.
Jinak na porodním dostanete vložky i košile a čaj, na oddělení šestinedělí také kdykoli čisté košile, ale vložky už musíte mít své. Oblečení pro miminko a látkové pleny dávají, své musíte mít plenky papírové.

Oba pobyty v této porodnici hodnotím kladně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezáleží ani tak na porodnici, jako na přístupu lidí, kteří budou mít zrovna směnu. Pokud vám záleží na prostředí, tak doporučuji porodnici určitě před porodem navštívit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela, mobil, mě bodly sušenky, jelikož jsme jídlo dostávaly 3× denně, což je pro mě dost málo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - suvik 02.01.10 napsala :

Na porodním jsem byla moc moc spokojená, na poporodním už tolik ne, ale musím říct, že to bylo hodně dáno i mou hormonální hladinou - brečela jsem, že ještě nemám mlíko a že má malý žloutenku a možná nás nepustí domů a taky tím, že je málo personálu, hodně maminek a spousta věcí, co se musí dělat (prohlídky mojí maličkosti, dítěte, očkování, ortoped.KO apod).

Takže:

Příjem v noci, na porodním byl klid, natočen monitor, chování PA velmi milé, muž čekal na chodbě. Poté příjem na porodní box s manželem, já bez kontrakcí, nechali nás v klidu vyspat (spal teda jak kdo :-) ).

Ráno přišla PA Mirka Kábelová, strašně hodná a milá duše! Do té doby jsem měla ještě asi 2 monitory dítěte, natočila mi ho studentka, která se ptala, zda může.

Měla jsem i porodní plán, ten jsem odevzdávala při příjmu, jestli ho četli nevím,a le myslím si, že ano.

Každý postup byl se mnou konzultován, odsouhlasila jsem zavedení vyvolávací tbl., přestože původně jsem porod nechtěla vyvolávat, ale už jsem chtěla rodit. K dispozici jsem měla vanu, mohla bych rodit na stoličce, v jakékoliv pozici, nicméně mi bylo doporučeno porodní lehátko, což jsem nakonec vzala neb jsem PA důvěřovala. Ovšem zajímalo by mě, jak by se mi rodilo jinak, původně jsem chtěla rodit na boku… Klystýr a holení jsem odmítla, s žádnou negativní reakcí jsem se nesetkala.

Porodní boxy jsou jeden s vanou, druhý se záchodem, třetí je takový spíš provizorní, hodně malý a ne tak komfortní jako ty dva předešlé. JInak je záchod i na chodibčce, vzhledme k tomu, že je to tam vše malé, tak je i blízko. Na chodbě je i sprcha, co si pamatuju.

Nástřih se mnou též konzultovali.

Šití - nějaký mladý dr. a velmi šikovný, vůbec mě to nebolelo.

Měření, vážení dítěte probíhá, pediatr jej viděl mimo náš porodní box (hned vedle), ale muž mohl jít s dítětem.

Po porodu mi dali dítě na břicho - přála jsem si to, po omytí a zabalení mi ho hned na boxu nechali přiložit k prsu.

Pokud je plno, je tam docela fofr, právě proto, že je tak málo boxů.

Šestinedělí, pokoje po třech, ale jsou to dvoubuňky, takže na sprchu a záchod je 6 maminek, bohužel taky nevýhoda. Nadstandard jen jeden, další prý je na gynekologii, ale to je v druhém křídle a pokud máte z nějakého důvodu dítě na novorozeneckém, je to dost daleko. Za mě tam byla např. maminka po CS, Ruska, byla tam ubytovaná i se svou matkou (měla plánovaný CS), byly domluvené předem s personálem, ta mladá paní nemohla moc chodit a když chtěla dítě, poslala tam matku (právě proto ji tam měla), na novorozeneckém jí však nechtěli dítě vydat, protože není jeho rodičem. Tak snad, aby člověk měl plnou moc. To bylo dost nepříjemné, nechtěla bych být v kůži té maminky.

Těsně po porodu můžete mít dítě u sebe, pokud nechcete z nějakého důvodu, ůže být první noc na novorozeneckém. Já jsem měla motanice z důvodu nízkého tlaku, takže jsem Matýska odevzdala, ale už bych to neudělala… V tomto mě velmi mrzelo, že nebyl volný nadstandard, kde bych mohla být i se svým mužem a my se tak mohli společně radovat s našeho děťátka.

Na šestinedělí je obvykle kalup, střídají se na pokoji doktoři a sestry z novorozeneckého (pediatři) a gynekologie, měla jsem dojem, že pořád musím někomu něco ukazovat a někam chodit, přitom jsem byla děsně unavená.

Chtějí vážení před a po kojení…pokud máte mléko a dítě nějak moc nespadlo dolů váhově kašlala bych jim na to, je to stres. Zbytečný!

Dokrmy konzultují, stříkačkou, bohužel nemají mateřinu, za mě dokrmovali Hami.

Kojení…když se nezeptáte, nepomůžou, ale když se zeptáte tak ano. Dokonce si mě sestra vzala na novorozenecké a „kojily jsme spolu“. Já jsem dlouho neměla mlíko, takže to byl trochu problém.

Propouští se třetí den od porodu, když je vše v pořádku.

Personál: PA Mirka Kábelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekat na šestinedělí, že to bude leháro. Ale za ten pohodový porod mi to stálo. Osobně bych nejraději rodila opět tam, ale pak šla hned domů…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Milosrdných Bratří - Lacenka 27.12.09 napsala :

6/2005 - velmi zdlouhavý příjem a papírování, neustále mi posílali manžela domů(ten se ale nedal:-) ) Po příjmu velmi milý a vstřícný přístup PA, většina první doby porodní ve vaně. Druhá doba porodní na koze. Během porodu jsem mohla jíst i pít. Proveden klystýr, dirupce blan i nástřih hráze, ale vše po patřičném vysvětlení a s mým souhlasem(co na tom že bych jim asi odsouhlasila i zelený přeliv na vlasy, ale ptali se:-)
Manžel byl po celou dobu porodu se mnou, přestřihl pupečník a při šití malého choval… Šestinedělí - na co se nezeptáš to nevíš, každý ochotně odpoví,ale informace rozhodně nevnucují…Jednou ti mimi vykoupou a pak už se musíš starat sama… První noc je nárok nechat mimi na novorozeneckém aby si mamina odpočinula a přinesou ho jen na kojení…
Pokud je nutné dokrmovat tak stříkačkou, ve které je beba…
1/2007 - při příjmu velmi neochotná PA, která mi nedovolila zavolat manžela s tím že rozhodně nerodím…po natočení ozev a vyplnění lejster mi dala nějakou tabletu od bolesti čímž mi porod zastavila. Ráno mi mudr dala vybrat zda tedy indukce či chci jít domů a tak jsem přistoupila na indukci. Mudr byla moc hodná, měla jsem u porodu i studentku která se velmi slušně přišla zeptat jestli se může porodu zůčastnit! PA naopak měla chování řeznického psa a připadal jsem si jak kus masa bez práv (škoda teď nemůžu najít její jméno…), porod byl hustý, ale její chování ještě horší, ale já jsem celkem splachovací… Manžel byl se mnou od podání první tablety na vyvolání až do konce, přestřihl pupečník a při šití malého choval… Tentokrát mi nedělali klystýr, Dirupci blan ano a nástřih bohužel ne, takže jsem byla potrhaná jak ze skartovačky… šestinedělí - druhorodičky si tam nikdo moc nevšímá, předpokládají že vše už zná ale na dotazy ochotně odpovídají…

v březnu 2010 se tam chystám na potřetí tak pak dám vědět… :-)

Našla jsem ten papírek se jménem té „milé“ PA od druhého porodu takže byla to PA Bulová Miluše. Rodila i ségru a ta si teda taky nadávala

v Březnu 2010 jsem tam tedy porodit nestihla:-) ,ale po převozu tam na nás byli všichni milí a moc hezky se tam k nám chovali:-)

Personál: mudr.Forgáčová,mudr.Kroužilová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si vodu čaj tam nestojí za nic. A přibalte nějaké sušenky bo já tam měla hlad jako vlk(na druhou stranu jsem tam nechala 11těhotenských kil, takže t není špatný ne:-)

Nahlásit

Fotky z porodnice

Náš superman :)

tatínek s Davídkem :)

rok 2010

rok 2013

Sebastian :)

náš smíšek

s maminkou na nadstandartu

po porodu

Krásně spinká

Vážení před a po kojení

Cesta domů

2 dny

5 min poporodu, šťastná rodinka

2 min po porodu

Oblečení na miminko nám dávali, co bylo potřeba, jen bavlněných plenek bylo...

snídaně 2 hodiny po porodu na porodním boxu :-)

dvě hodiny po porodu na boxu s miminkem a manželem

míč na uvolnění bolestí a porodní lůžko

porodní box s rohovou vanou (nalevo od křesla) která mi moc pomohla a výrazně...

a na každé ručičce je miminko označeno aby nadošlo k záměně, nikdo po nich...

Nově mají miminka v každé postýlce monitor dechu...

Den po porodu :)

v takových postýlkám mimi spinkají - velice praktická věc hodila by se mi i...

váží se před a po každém kojení

Přidejte Vaše fotky k porodnici Milosrdných Bratří.>

Děti z porodnice Milosrdných Bratří

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Milosrdných Bratří
Allaniska Brno Antonín
51 cm, 4330g 13.04.2019
Mamolet Isabella Leontýna 51 cm, 4000g 04.01.2019
Termitka Brno Jaroslav
50 cm, 3620g 30.12.2018
M4rťulena Beáta
neznámé 24.12.2018
Ryky Brno Vít
53 cm, 3410g 05.12.2018
Lojzinkaa Mokrá-Horákov Dominik
50 cm, 3360g 17.11.2018
Verus007 Brno Dominik
52 cm, 3730g 07.11.2018
Ayira Matěj 51 cm, 3680g 17.10.2018
Stoni Brno Jonáš 50 cm, 3050g 16.10.2018
marierozsivalova Brno Štěpánka 49 cm, 3460g 10.10.2018
Iva valentina Zuzana marie
48 cm, 2910g 25.09.2018
Nubis Gabriela 51 cm, 3200g 13.09.2018
mMonikaSs Honzík neznámé 07.08.2018
Janas1204 Matyas neznámé 01.08.2018
En Misicky Brno Šimon
50 cm, 3380g 25.07.2018
Skarleta1721 Denis 50 cm, 3050g 21.07.2018
Dvenda Matyáš 50 cm, 3360g 20.07.2018
jeffje89 Brno Ema
52 cm, 3840g 11.07.2018
smile-tracy Olomouc H neznámé 02.07.2018
Kristyna223 Brno Viktorka
50 cm, 3090g 22.06.2018

Rodily v porodnici Milosrdných Bratří

Allaniska, Mamolet, Termitka, M4rťulena, Ryky, Lojzinkaa, Verus007, Ayira, Stoni, marierozsivalova, Iva valentina, Nubis, mMonikaSs, Janas1204, En Misicky, Skarleta1721, Dvenda, jeffje89, smile-tracy, Kristyna223, Aminka1234, LindušNell, Makyna1234, Fiškuska, Alapaya, morenita135, Shinynka, Ivet112, lenia7, honeybunn, vrabshak, makkush, Panthera3797, Nusy, leonarubinova, Fima, Majka 17, Karla M., zuzita.c, mar81, Spokojená maminka, EwaTre, Danilufi, maky jaros, MyryamM, Herminator, kacenecka86, Luiserka, baby98, MarryFrank, annett86, Peťulín 7, beesees, Z82, Ivana1981, Adletha, Bbuna, Mariana2016, Kykin.77, Marie432875, roik, LenaKot, NicoleX, procbyne, Sparakova, petazbrna, Kassy, v.bara, Ladiennka, KotJana, VeVerulík, Zara234, KKatka23, , Zazia, Čučice, zajiczajic, aluskam, mjituska, Smetova, Myšpulín2, Kumiko, Špekina, zeleny čaj, andada, Tyna_matiss, OlivaIva, luthy, Evelynee, Lychee13, tigrezno, Michaela13, divozenka.verca, Pajena, LucieeM., pocahontaass, Lena 123, iifca, Jančounek, Lenkahusa, pepinapipina, tanecnice76, Denča.n, Eskarin, k1a1t1a1, AliTad, Méda Pusík, emikili, MartickaNela, jessikka, Jandof-ka, kkatarinka, silonka01, Buffi, ithaka7, Janam20, Missy_X, pandysek, Chula, Miky_28, VerunkaK, susannn, puppys, lucinkaavikinka, kate02, Dorka_X, Luli84, stastna mamca, milmic, Weru, elizabethcorleone, Liduska lili, leňula2, KaterinaB, Mishaak, merett, Maeve, Verča 123, hanucha, jolca, Pípánek, suvik, Lacenka Rodila jsem v porodnici Milosrdných Bratří (přidat na profil) »

Chystají se rodit v porodnici Milosrdných Bratří

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Milosrdných Bratří (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Milosrdných Bratří?