Nemocnice Milosrdných Bratří Brno, Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici, která funguje již od roku 1955, proběhne ročně přes 1700 porodů.
Maminkám poskytuje příjemné klidné rodinné prostředí a dá na individuální přístup. Také nabízí možnost alternativního vedení porodu na přání rodičky. Samozřejmost je přítomnost doprovodu u porodu (zdarma) a akceptována je i dula. Personál se snaží respektovat porodní plán rodičky. Výjimku tvoří tzv. lotosový porod, který zde akceptován není.

V porodnici praktikují rooming-in. Standardní pokoje jsou dvoulůžkové. Nadstandardní pokoje jsou v nabídce za 700 Kč/den.

Prohlídky porodních sálů se konají každý čtvrtek a pátek ve 14 hodin a zaplatíte za ní 120 korun. Zhruba 2 hodiny před 14. hodinou se na tel. 543 165 257 informujte, zda se prohlídka uskuteční.

Porodnice pořádá předporodní kurzy - za cenu 600,– za oba dva rodiče. 1. lekce je na téma porod, 2. lekce je pak přípravou ke kojení a o zásadách moderního kojení.

Individuální konzultaci s porodní asistentkou si můžete domluvit na tel. čísle 543 165 257.

Webové stránky, které by vás mohly zajímat:

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Milosrdných Bratří Brno, Gynekologicko - porodnické oddělení?

Hodnoceno 164x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Ivan Huvar, CSc.

"Rychlý telefon": +420 532 299 273

Ambulance porodního sálu: +420 532 299 263

Prohlídky a předporodní kurzy: +420 543 165 257

Adresa: Polní 3, Brno 639 00

URL: https://www.nmbbrno.cz/gynekologicko-porodnicke

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Milosrdných Bratří

05.02.20

Doktor i PA naprosto TOP! Měla jsem během porodu malé komplikace, ale všechno mi vysvětlili a podali tak, že jsem neměla strach, že by se něco nepovedlo. Říkali mi o všem, co se mnou dělají, proč to dělají, prostě super přístup. Děkuju!
Na šestinedělí sestřičky milé, taky všechno vysvětlil, někdy trochu hrrr, takže pro novopečenou maminku občas trochu zmatek, ale na cokoliv jsem se zeptala, bez problémů odpověděly znovu. Děkuju!
Sestřičky na novorozeneckém (bohužel si nepamatuji jména) - na to nejsou slova.. Děkuju, děkuju, děkuju!!! Kdykoliv jsem potřebovala pomoct s malou, hlavně s kojením, byly k dispozici, všechno vysvětlily, snažily se najít nejlepší řešení pro nás obě, ochotné, milé, trpělivé. Děkuju!

Personál:

Mudr. Jakub Janák, Bc. Gabriela Ježová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat na cokoliv! I když si budete myslet, že to je blbost.

04.12.19

Rodila jsem tady už podruhé. První plánovaný císař pro KP v roce 2017 a druhý plánovaný císař, který se musel trošku uspíšit kvůli částečnému odtoku plodové vody, teď v prosinci 2019. S porodnicí jsem docela spokojená. Sestry na šestinedělí jsou kromě asi dvou velmi příjemné. Pokud nebudete nic chtít od sester z novorozeneckého, tak jsou taky docela dobré. Pokud něco nevíte či chcete, tak jsou nepříjemné a udělají z vás blbce.
Moc dobře tady vaří.
Jediné co mě opravdu mrzelo a naštvalo, že mi nevyšly sestry vstříct s nadstandardním pokojem, který byl volný, protože jsem měla na pokoji paní, která strašně chrápala celou noc a já dvě noci vůbec nespala. Bylo mi, ale řečeno, že na jednu noc nadstandart nedávají. Takže mě nechaly trpět.

Personál:

Mudr. Nagy, Mudr. Ondráčková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zjistit si vše o kojení

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vložky, kalhotky, plenky, ubrousky, kojící podprsenku. Např. župan není vůbec potřeba

2078
17.10.19

V porodnici jsem rodila už po třetí (2013,2014 a teď 2019) s přístupem veškerého personálu jsem byla nadmíru spokojená a paní Soldánové moc děkuji za obrovskou podporu při porodu. Sestry na šestinedělí i novorozeneckém byly usměvavé a velice příjemné.. Porodnici za sebe doporučuji..

Personál:

PA Soldánová a Dr. Bencová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky, kalhotky, plínky pro mimčo, hygienické potřeby..
Košile ani oblečení na miminko není potřeba..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro vdané oddací list, těhotenskou průkazku a občanku, pro svobodné souhlas z matriky skrz příjmení po tatínkovi.

25.08.19

Uz nikdy bych nešla rodit do porodnice
Kvůli panu Doktorovi Kyprovi jsem měla akutní císařský řez, (výhřez pupečníku)
Malý málem umřel. Naštěstí přežil, ale při tom císařském řezu malého řízli do hlavičky do pravého spánku 4 cm.
Myslím, že by se tohle nemělo stávat.
Pokud nemusíte radši tam nechoďte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vůbec nechodit.

05.07.19

Ráda bych přidala pozitivní zkušenost s porodnicí. Porod byl dlouhý, jako prvorodička jsem zažila všechny 3 směny a opravdu všechny porodní asistentky byly skvělé, každá trošku jiná přístupem, ale měla jsem pocit, že mě nikdo do ničeho nenutí a vše je na doporučení a domluvě. Žádný porodní plán jsem neměla, věřila jsem asistentkám, jediné co jsem vyslovila za přání bylo zkusit se vyhnout nástřihu, PA mě ubezpečila že dnes už se opravdu rutinně nic nedělá, a vše je dle situace, což opravdu bylo.
Nakonec kvůli pomalejšímu otevírání po 30 hodinách mého vyčerpání jsem dala souhlas k epidurálu a velmi mi pomohl, přestože jsem ho původně nechtěla. Nyní jsem za tuto možnost ráda. Věřím že kdyby porod nezačal prasknutím vody v noci, a já nebyla tím pádem unavená již od začátku, asi by to šlo rychleji a tím pádem asi i bez oxytocinu a epidurálu, ale museli tomu pochopitelně kvůli miminku maličko pomoct. PA se kterou jsem vyřizovala epidural byla velmi profesionální, do ničeho nenutila pouze doporučovala a když viděla, jak už vyčerpáním a i strachem ze zavádění pláču, hladila mě po ruce a velmi mě podpořila. Bohužel jsem si jméno nepoznačila, ale moc jí děkuji. Samotný porod chlapečka proběhl s PA Mrázkovou, polohu jsem mohla zvolit naprosto libovolně, nakonec jsem byla na porodní posteli zvednutá, myslím, že nic jiného by v tu chvíli pro mě nebylo skrz sílu přijatelné. PA byla perfektní, díky jejímu vedení porodu nástřih nebyl, tlačení byl pro mě docela mor, ale vyhecovala mě, tak se chlapeček narodil za několik zatlačení. Hned mi ho dala na bříško, nechal se dotepat pupečník, vše v pohodě, tatínek přestřihl pupeční šňůru později, zvážili ho, zkontrolovali, na to, že byl porod 33 hodin, tak apgar 10-10-10 mi udělal velkou radost. Šití proběhlo rychle, pan doktor Nagy, jak je známo moc nemluví, ale umí. Jasně, že je to vcelku nepříjemné, ale tělo to zařídí tak, že to žena vlastně moc nevnímá. Lokální anestetikum samozřejmě bylo podáno.

Na pokojích pro maminky jsme byly po 2, až na příšerné vedro nebylo nic, co by mi vyloženě extra vadilo, ano je celkem frmol ráno, ale k tomu mám pochopení, je potřeba vše zařídit a zkontrolovat. Při velké vizitě pan primář srdečně pogratuloval i stiskl ruku, což bylo milé. Obědy dobré, snídaně a večeře skromnější, určitě je fajn, když návštěva přinese nějaké jídlo na svačinky.
Mně šlo hlavně o to dobře porodit syna, aby se jemu nic nestalo, já že to nějak přežiju, a myslím, že když tam jde člověk s tím, že jde o miminko v prvé řadě, má asi i správné naladění. PA jsou skvělé, alespoň ty co jsem zažila já. Skvělé byly i sestřičky ohledně péče o miminko a kojení, opravdu se snažily vysvětlit, s úsměvem, i když bylo asi 35 stupňů a nikomu nebylo zrovna do zpěvu. Celkově hodnotím velmi kladně, jsem vděčná za přístup a podporu, a děkuji celému personálu za pomoc s příchodem našeho chlapečka. Neměli to se mnou úplně jednoduché :)

Personál:

PA Mrázková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poporodní vložky, poporodní kalhotky, kosmetické věci pro sebe i miminko, plenky, vše ostatní jako oblečení dostanete, něco sladkého na pokoj. Oblečení pro miminko na odchod z porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady :)

23.04.19

Na príjem som prišla večer s vysokým krvným tlakom. Po vyšetreniach sa zistilo, že mám ťažkú preeklampsiu. Ráno ma už brali na sálu na cisársky rez, keďže vyvolávanie pôrodu by mohlo trvať dlhšie a nám by sa už nemuselo dariť.
Personál bol veľmi milý, o všetkom ma vopred informovali. Pociťovala som individuálny prístup ako na pôrodnom, tak na šestonedelí.
O bábätko bolo veľmi dobre postarané, sestrám nevadilo ukazovať veci ohľadne starostlivosti aj viackrát.
Jedlo bolo dobré, dokonca som ani nezjedla jedlo, čo mi priniesol manžel z domu.

Určite by som sem šla rodiť znovu, pretože aj napriek bolestiam bol personál veľmi povzbudivý, starostlivý a milý, a to spravilo z pôrodu krásnu záležitosť :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tešiť sa na príchod nového človiečika :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vziať si viac popôrodných nohavičiek. Síce pár vám poskytnú aj oni, ale je lepšie mať zásobu.

06.04.19

U Milosrdných bratří jsem rodila 2× a pokaždé jsem byla spokojená jak s péčí PA na porodním sále, tak na novorozeneckém oddělení. Kdybych plánovala další, tak zase jedině tam

17
15.03.19

Bolestivé poslíčky jsem měla už dva, tři týdny, takže když jsem chytla pravidelné bolesti o něco větší, ale v intervalech co pět minut, jeli jsme. Příjezd okolo druhé, ujistili nás, že to jsou poslíčci, že jsem úplně uzavřená a nic se dole neděje. Jen co jsme přijeli domů, praskla mi voda, takže převléct a zpět. Vím ne, bylo to jiné. To jsem byla otevřena na prst. Příjem na čekací pokoj č.9. (Asi tam odkládají případy kdy to půjde velmi pomalu)
S bolestmi po pěti minutách jsem si prodýchala noční, denní a noční směnu, zatímco čipek nespolupracoval. Na box č3 jsem šla okolo desáté večer, kde už semnou mohl být přítel (díkybohu), no stále otevřena sotva na tři prsty. Pomáhal mi skákací míč. Mají ale i stoličku, křeslo s možností změny poloh, sprchu..
Opůlnoci zvolili s mým souhlasem epidural (asi jsem po 24hodinách vypadala vyčerpaně) a úleva od bolestí trvala asi dvě hodiny, porod se zastavil, usnula jsem na chvíli. No pak pro změnu Oxytocin na vyvolání kontrakcí - takže úleva se rázem změnila v peklo v bolestech po dvou, třech minutách. Hodina těchto příprav a hrdlo se otevřelo, jenže malá nesestupovala do pánve. Na radu PA Ondráčkové jsem v tomto skvělém rozpoložení stála, čupěla, klečela další dvě hodiny, kdy už jsem jsem tam křičela, že fakt musím tlačit a tlačila jsem. Po pár pokusech, kdy se malá trochu povytáhla ven a následně zase zpět zalezla, což trvalo zase skoro celou hodinu, uznali, že je nejspíš příliš veliká a použijí kleště. Hurá, bliklo mi hlavou, konečně bude venku! Přišlo pár dalších asistentů, i mgr. Nagy, který sice jen přičumoval, ale radil. Na pár dalších zatlačení s kovem snad až do krku (AU!!) a následným opravdu nemalým nástřihem, malou ze mne úspěšně vydloubli, živou a čilou - bože ta úleva! 5:51 3470g a 52cm. 32 hodin pravidelných bolestí. Prý 4% porodů končí kleštěmi.
Ale hned jsem vše zapomněla, a to jako fakt! ;) Klobouk dolů před doktorkou mgr. Ondráčkovou, která semnou měla tu trpělivost a její rozhodnutí bylo na místě, která ji ze mne velice profesionálně vytáhla a úspěšně mě střihla i zašila..
Na šestinedělí všichni příjemní, sestry vstřícné, pomohly se vším. Na novorozeneckém totéž. Všichni moc hodní. Malou jsem dostala hned po obědě (ale nemusíte mít dítě hned jestli se necítíte, nosí je na kojení). Už jen spolu. Vyfasovali jsme široké balení, ale to i u prvního synka, tak mě to nepřekvapilo. Celý den vše v pořádku až další ráno na vizitě se ukázalo že dcerka má navíc vrozenou vadu atrezii konečníku, takže převoz do dětské a já musela den čekat na šestinedělí než jsem mohla za ní kde jsme strávili další čtyři dny. Tam opět vsichni milí, vstřícní. Personál i přístup tedy hodnotím velice kladně. Jen prostě musí tělo spolupracovat a musíte mít štěstí!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se obrnit, semtam si zavtipkovat a být i přes všechnu bolest milá a v pohodě - přístup se odráží jak bumerang.
Vzít s sebou vložky (i když ty vám taky nějaké dají), poporodní kalhotky, papuče.
Dají vám pro miminko oblečení na dobu pobytu, látkové pleny, krém a k dispozici je i mycí emulze. Vemte si jen plenky na přebalování a ubrousky.

15.02.19

Zkušenost perfektní, starali se o mě výborně, personál ochotný, hodný. Zeptali se mne jak si porod představuji, o vše se postarali. Na oddělení šestinedělí vždy poradili, všechno ukázali i opakovaně. Na kojení si nás vzali stranou a dali nám zvláštní lekci. Prostředí velmi pěkné jedna koupelna pro dvě maminky :) Doporučuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebrat si skoro nic s sebou akorát to tam zavazí. Dostanete skoro vše. Z vlastní zkušenosti doporučuji vyzkoušet poporodní kalhotky před nástupem, u mě byli oboje malé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky.

176
16.01.19

Já mám s porodnicí dobrou zkušenost, určitě bych tam příště šla rodit znovu. Měla jsem asi štěstí na skvělou PA i paní doktorku, která přišla až na samotné tlačení a šití, byla fakt moc milá. Byla jsem na porodním boxu s vanou i sprchou, já do vany nechtěla, tak jsem byla nějakou dobu ve sprše, kam mi PA přinesla míč. Jako prvorodička jsem pořádně nevěděla, co mám dělat, ale PA mi vše vysvětlila, doporučila, co je dobré… Do klystýru mě nenutila, nechala to na mně. Když jsem chtěla něco na bolest, dala mi něco do žíly, název si nepamatuju, ale stejně si myslím, že to bylo placebo, protože bolest neustávala. Na nástřih se mě taky ptali, s tím jsem souhlasila, protože už jsem to chtěla mít za sebou. Po porodu mi hned dali malýho na břicho a pomohli s prvním přisátím. I oběd mi donesli :). Když chtěli syna odnést, zeptali se jestli můžou, vysvětlili, co s ním budou dělat. Na šestinedělí taky fajn, sestřičky vše vysvětlily a ukázaly. Nemůžu si stěžovat.

Personál:

MUDr. Štachová, PA Habarinová (nebo tak nějak :))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

přečíst si na stránkách porodnice, co si vzít s sebou

09.10.18

Předporodní
V porodnici jsem byla už na předporodním monitoru. Dali mi s sebou domů papíry na vyplnění - což je super, mohla jsem si je v klidu přečíst a vyplnit doma, nemusela jsem se tím pak zabývat při příjmu na porodní, kdy už máte trochu jiné starosti.

Porodní
Všichni byli ochotní a vštřícní. Doktorka i PA na zlatou medajli za pevné nervy - ke konci jsem tam celkem vyváděla, ony obě zůstaly milé a pomáhaly, co to šlo. Měla jsem pokoj s vanou, možnost sprchy, rajského plynu, epidurálu, volný pohyb krom několika krátkých měřění na monitoru.
PA si z papírů přinesených na příjem sama vzala porodní přání a respektovala je, i když jsem některá nakonec pozměnila - při psaní u počítače jsem byla větší hrdina než pak na sále :D
Rodila jsem nakonec v pololehu - polosedu, ale mě to vyhovovalo - byla jsem už natolik unavená, že jsem byla ráda, že můžu šetřit síly v leže. Porod proběhl bez nástřihu - na mé přání, hráz jsem předtím masírovala a vyšlo to s jen pár stehy. Šití v pohodě, bylo to trochu cítit, ale doktorka byla moc šikovná.
Kontrola novorozence probíhala přímo na sále, po porodu jsme tam s manželem a malou zůstali skoro tři hodiny na vzájemné seznámení :)

Šestinedělí
Pokoje jsou po dvou, zázemí (sprcha, WC, přebalování) společné pro dva pokoje. Sestřičky pomůžou, poradí, ptají se, zda je všechno OK a něco nepotřebujete vy nebo miminko. Nikdo tu věci „nehrotí“, např. když přišla sestra pro malou na kontrolu sluchu a malá spala, řekla mi, ať se za nimi stavím na novorozeneckém, až se probudí; vážení před a po kojení chtějí až třetí den, nestresují vás hned od začátku.
Dodržuje se zákaz návštěv na pokojích - což je sice trochu opruz pro vás, že musíte s návštěvou sedět na chodbě, ale zase máte jistotu, že se k vám nenasáčkuje dvacet příbuzných od druhé maminky na pokoji.

Celkově byl super osobní přístup - všichni doktoři se vám představí, podají ruku, informují vás, co se chystají dělat. Měla jsem pocit, že jsem tady člověk a ne jen „matka č. 148“

Personál:

Mudr. Štachová, PA Slavíčková

10.09.18

Trochu zpětná recenze, ale třeba někomu pomůže. Termín prvního porodu jsem měla 23.8.2017, nakonec jsme přišli (z Mendláku to není daleko) 28.8.2017 v jednu ráno po tom, co mi v půl jedné praskla voda (předchozí den mi pan doktor udělal Hamiltona). Na příjmu byli všichni příjemní, a protože jsem ještě neměla kontrakce, tehdy ještě přítele poslali domů, ať se vyspí. Mě dali na pokoj, ať se taky vyspím. Od tří jsem měla pravidelné kontrakce, pravidelně mě monitorovali, ale nic víc se nedalo dělat. Kolem desáté už byly kontrakce hodně silné, tak mi dali na výběr jeden ze čtyř porodních sálů. Chtěla jsem ten s vanou, ale zrovna tam rodila jiná maminka - porodní asistentka mi ale slíbila, že tam pak půjdu.

Porodní asistentka připravila klystýr, během něho přišel přítel (měla jsem mu zavolat, že jsem už na sále) a pak jsme se přesunuli do porodního sálu s vanou. Kontrakce byly čím dál tím silnější a častější, ale já se neotvírala… Za celou dobu kontrakcí jsem zažila tři směny, zkoušeli jsme různé polohy, poležela jsem si hodinu ve vaně, dali mi i Oxytocin, ale ani ten nepomohl k pořádnému otevření. Asi ve dvě hodiny mi nabídli císařský řez - odmítla jsem s tím, že to ještě chci zkusit přirozeně. Nakonec jsme se po půl páté rozhodli s paní doktorkou Novotnou, že císař bude asi nejrozumnější řešení nejen kvůli tomu, že mi už docházely síly, ale hlavně proto, že malý se mi začal přetáčet. Ten se nakonec narodil akutním císařem v 17:03 po spinální anestezii. Přítel byl celou dobu se mnou, i u operace. Beníka viděl sice dřív než já, ale hlavně, že všechno dobře dopadlo.:)

Veškerý personál byl ten den moc milý, nemůžu si vůbec na nikoho stěžovat. Po hodině bylo hotovo, já byla na pokoji na šestinedělí, přítel donesl i na chvíli Beníka, ale byla jsem tak vyčerpaná (po 14 hodinách kontrakcí a zkoušení rodit a ještě po anestezii), že jsem byla ráda, že jsem mohla jít spát.

Ráno v šest hodin přišla sestra ze šestinedělí a řekla mi, že mám vstát. Nevím, jestli to bylo samotnou operací nebo i předchozím vyčerpáním, ale fakt mi to nešlo. Vstávala jsem 20 minut a pak si lehala asi půl hodiny… Fakt to bolelo. Ale chápu, že sestry musí ty ženské rozhýbat - přeci jenom se pak musí starat o miminko. Ve chvíli, kdy mi přinesli Beníka, vstala jsem překvapivě rychle.:)

Obecně jsem byla spokojená i na šestinedělí - všichni ochotně odpovídali na moje otázky, rehabilitační sestra byla skvělá, jídlo mi moc chutnalo. Přišla jsem v pondělí ráno, rodila v pondělí odpoledne a domů nás pustili v pátek dopoledne. Obecně bych porodnici doporučila a rodila bych tam znova, škoda, že jsme se přestěhovali a v březnu budu rodit jinde (ještě ale nevím, kde…).

Personál:

MUDr. Čadková, MUDr. Ondráčková, MUDr. Němcová, dětská sestra Heřmánková-Legindiová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kromě nezbytných věcí po porodu je dobré si vzít toaletní papír.

02.08.18

Porodnici jsem si vybrala na základě dojmů z návštěvy a recenzí od kamarádky. Podruhé už bych sem rodit nešla. V noci mě probudily kontrakce po třech minutách. Než jsem dojela do porodnice, byly po dvou minutách. Na příjmu mi řekli, ať si počkám na chodbě. Tam jsem se kroutila asi hodinu, než mě vzali na monitor. Mezi dveřmi mi praskla voda a porodní asistentka mi vynadala, proč nemám vložku. Mě jako prvorodičku nenapadlo brát si vložku, když mi voda ještě neodtéká. Přivolala lékaře, který přišel, ani se nepředstavil, vyšetřil mě a beze slova zase odešel. Druhý lékař přišel k monitoru a řekl, že to na porod asi ještě není a zase mě poslali na chodbu. V podstatě mě neustále posílali na příjem a zase na chodbu. Partnera posílali domů, že určitě ještě rodit nebudeme. Když odmítl, tak ať si jde alespoň na jídlo.

Po pár hodinách na chodbě mě nechali stát v šatně a ať si počkám na sál. Konečně se uvolnil a sestra mi ihned dala klystýr se slovy, že rodit budeme až večer nebo v noci. Nevím, jak si mohla být tak jistá, když mě už několik hodin nikdo nevyšetřil, na kolik jsem otevřená. Bez povšimnutí nás nechali na sále a asistentka nepřišla ani po několika urgencích. Od příjmu mě nikdo nevyšetřil ani neudělal monitor. Ultrazvuk mi nikdo nedělal, ale měla jsem na něj počkat. Po několikáté urgenci přišla porodní asistentka a já ji žádala o něco na bolest, pokud vážně nerodím a mám to vydržet do noci. Ta mě vyšetřila a najednou vyjekla: „Už budeme rodit“. Podruhé mi dělala monitor od příjmu a beze slova mě hnala, ať si přejdu na kozu ke kyslíku.

Během chvíle u mě byl snad všechen personál. Nikdo mi neřekl ani slovo a lékaři jednali sami. Ihned mi jeden skočil na břicho, druhý mě nastřihl a honil sestru, aby mi dala oxytocin. Už jsem totiž necítila žádné kontrakce. Po oxytocinu přišly jen dvě slabé a to bylo vše. Nechápu, proč někdo za těch několik hodin nepřišel a já byla s partnerem sama na sále. Urgencí, aby asistentka přišla, bylo poměrně hodně a stejně to s ní ani nehlo.

Po porodu nade mnou lékař mávl rukou a se slovy: „Zašijte to někdo“ odešel. Měla jsem velké ztráty krve, a proto mi miminko odvezli s tím, že ho přivezou na první přisátí. To trvalo dalších šest hodin a já ani netušila, jak na tom dítě je po těžkém porodu. Po žádosti o pomoc při kojení přišla dvakrát sestra, zmáčkla mi prso, dítěti na něj namáčkla hlavu a zase šla. Takže pomoc nulová a kojení jsme vybojovali až doma. V porodnici se s námi nepárali a rovnou jsme dostali Nutrilon.

Byly zde ale i výjimky a moc příjemné sestry. Hlavně ty mladší. Vrchní sestra je také příjemná paní. Zklamal mě přístup lékařů a nulová informovanost rodičky. Nepřipadala jsem si při porodu jako člověk, ale další kus v řadě.

Personál:

MUDr. Kypr

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera, který se za vás postaví a vyžádá si informace.

167
13.07.18

Jednalo se o můj první porod. V poradně mi v 41+1 týdnu těhotenství bylo doporučeno vyvolání porodu vzhledem k váhovému odhadu miminka a stále naprosto uzavřeným porodním cestám. S vyvoláním jsem souhlasila a v porodnici už zůstala. Manžel mi donesl z domu sbalenou tašku. Proběhl zátěžový test oxytocinem a večer mi zavedli první vyvolávací tabletu, abych se v noci vyspala. Kolem druhé ráno mě vzbudily slabé kontrakce, které jsem prodýchavala až do sedmi, kdy proběhla domluvená kontrola a bylo mi zavedno už jen půl tablety. V osm jsem bolestí něvěděla, co, a šla zvonit na porodní sál, kde už si mě nechali. Sestra mi nabídla klystýr, který jsem přijala; oholená jsem byla z domu. Na míči jsem strávila asi 5min. Jinak jsem trávila čas na monitoru. Někdy během kontrakcí mi nabídla doktorka něco na bolest a po mém souhlasu mi píchli něco do žíly (nepamatuji si jméno).Porodní asistentka i paní doktorka na mě byly celou dobu milé a trpělivé a snažily se mi pomáhat. Porodní asistentka mi stále dokola vysvětlovala, jak mám dýchat.

Při vlastním porodu mi také stále radila, jak dýchat, kdy tlačit jsem poznala, tak mi do toho nemluvila, jen mě povzbuzovala. Vzhledem k velikosti miminka mi navrhla nástřih - souhlasila jsem. Nebyla jsem schopná mít při tlačení dostatečně „tvrdé břicho“, nakonec mi po mém souhlasu někdo naléhal na břicho a pomáhal miminko vytlačit. Dítě šlo nakonec vaxem. Mezi každým tlačením/kontrakcí byl na miminko přiložen monitor a bylo sledováno, jak se mu daří - dařilo se dobře.

Čerstvé miminko mi hned položili na břicho a něco na něm ošetřovali - nevšimla jsem si přesně, co. Po chvíli si ho vzali vedle mě na pultík a dál ho ošetřovali, mě mezitím píchli oxytocin na vyloučení placenty. Po odchodu placenty mě paní doktorka zašila a porodní asistentka trochu otřela od krve. Ležely jsme potom s miminkem na porodním sále před dvě hodiny - miminko bylo v zavinovačce. Sestra mi pomohla miminko přiložit k prsu. Po porodu byl s námi na sále i tatínek. A také mi nakázali hodně pít a donesli oběd. Potom mi sestra pomohla ve sprše a převezli mě na pokoj. Miminko si s mým souhlasem nechali sestry na noc u sebe.

S porodem jsem byla spokojená. Neměla jsem žádné moc zvláštní požadavky a co jsem si napsala do porodního plánu, bylo dodrženo. Vše se mnou bylo během porodu konzultováno.

Naopak velká nespokojenost přišla na šestinedělí, hlavně ze strany novorozeneckého oddělení. V noci mi sestra přinesla miminko na kojení a hned odešla. Jako prvorodička jsem nevěděla, ani jak ho chytit, natož přiložit k prsu. Ale nějak jsme to dokázali. Ráno jsem sestru požádala, ať mi s kojením pomůže. Ve své velké zaneprázdněnosti mi v rychlosti pomohla miminko přiložit a šla. A stejné to bylo i během dne s jinou sestrou - která byla neuvěřitelně protivná a otrávená. Miminko se na poprvé chytlo dobře a tím to pro sestru skončilo. Dopoledne si nás maminky jiná sestra hromadně pozvala k sobě a ukázala nám, jak miminko přebalit a předala nám naše děti do péče.

Moje miminko v noci hodně plakalo a neustále hledalo prso. Sestry uznaly, že vzhledem k velikosti má hlad a prs mu zatím nestačí (mléko se stále netvořilo) a dostali jsem příkrm stříkačkou. Když jsem šla potřetí, dostali jsme lahev a následně ohřívačku na pokoj. Ke kojení mi bylo akorát neustále dokola opakováno kojit z každého prsu max. 10 minut po 3-4 hodinách. Myslím, že kdybych místo příkrmu jen častěji přikládala, udělala bych lépe, ale věřila jsem sestrám. Domů z porodnice nás pustily ráno třetí den, absolutně nerozkojené a s příkrmem a stále klesající váhou miminka! Pupík ustřihli předchozí den.

S jídlem jsem byla spokojená. Hodně byl tedy rohlík s máslem, ale obědy byly bezvadné. Býval i salát nebo ovoce - což mě překvapilo.

Na šestinedělí byly sestry normální. Když jsem je požádala o ledový obklad na spodek, bez problémů mi ho daly. Jen nebylo, kde si uvařit kojicí čaj, tak mi ho manžel nosil z domu uvařený. Mít čisté povlečení a noční košili bylo také bez problémů. Na oddělení je bezplatná wifi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou nějakou brožuru o kojení, popř. kontakt na laktační poradkyni.

22.06.18

Na seznamovací prohlídce nás ujistili, že porodnice je pokroková, má nové vybavení, které umožňuje jakoukoliv polohu k porodu, a respektuje přání rodiček. Porodní plán si můžeme připravit, ale jsou raději, když se vše probere osobně a ústně podle stávající situace (ono se to totiž výborně probírá mezi častými a silnými kontrakcemi, haha). Sama jsem nevěděla, co očekávat a jaká bude situace, takže jsem si porodní plán nepřipravila, šla jsem do porodnice uklidněná nabídnutými možnostmi výběru.

V den porodu (r. 2014) jsem přijela ve 13 hodin, přijali mě do sálu s vanou, kde se mnou byl můj partner a občas přišla porodní asistentka, aby něco zkontrolovala. 1. fáze porodu byla ze strany porodnice poměrně příjemná - teplá vana, masážní přístroje, balon, hudba, nijak zvlášť nás nerušili kromě neustálých monitorů.

V 17 hodin porodní asistentka zkontrolovala otevření a sdělila mi, že už bude čas tlačit. V tu chvíli jsem evidentně ztratila možnost jakéhokoliv vlastního uvažování. Přesně mi nastavila křeslo, přesně mi řekla, jak si do něj mám lehnout, nemohla jsem se pohnout ani o centimetr, jinak mě okamžitě varovala, že ona a pan doktor tam dobře nevidí. Nejdříve to bylo varování, pak už na mě regulérně řvala. Situace byla totiž taková, že poloha byla nevyhovující pro porod a dítě se nedařilo protlačit. Porodní asistentka nutně potřebovala, abych ležela na zádech a měla zadek nahoře na jakémsi výběžku křesla, aby vše dobře viděla, já jsem cítila, že tlačit nahoru prostě není možné, ale jakkoliv jsem polohu přizpůsobila, hned mě posouvala zpět (a dál řvala). Když jsem se zeptala, jestli by nebylo dobré úplně změnit polohu, řekla mi, že když to nešlo doteď, tak teď už se tím nic nezmění.
Následně si přizvala kolegyně, které mi střídavě tlačily a houpaly na břicho, dokonce ho stahovaly prostěradlem, jak kdyby mě chtěly vyždímat.

To vše se událo během asi 30 minut, dítě bylo v pořádku, nebylo kam spěchat, nebyl jediný důvod, proč aspoň nevyzkoušet jakoukoliv jinou polohu, jenže porodní asistentce končila v 18:00 směna a evidentně se rozhodla, že si tu čárku prostě připíše.
Ve finální fázi se rozhodli s doktorem pro nástřih, který jsem odmítla, ale porodní asistentka řekla, že je tam riziko natržení směrem nahoru, přišel stah a porodní asistentka prostě střihla. Bez souhlasu. (Na porod jsem mimochodem cvičila s Epino balonkem, a pokud vím, tak se dá hráz i nějak přidržet a jinak podpořit, aby nedošlo k natržení - v první řadě tak, že se tlačení neuspěchává - o tom tady asi ještě neslyšeli:)). Jakmile byla venku hlavička, porodní asistentka okamžitě vytáhla celé tělo, aniž by čekala na dotočení ramínek a další stah.

Pupeční šňůru přestřihl partner (hned). Dceru odnesli k pultu na rychlou kontrolu a vrátili mi ji na břicho, další dvě hodiny už nás nechali víceméně o samotě (super:)).

Zajímavost na konec: během ošetřování dcery mi do kanyly jedna z přítomných asistentek píchla cituji “něco, co urychlí východ placenty”, ale ještě než to vůbec stihla dostříknout, další porodní asistentka už placentu vytahovala sama rukou (takže tak trochu wtf?!).

Poté již byla dcera pouze se mnou a vše bylo v mé péči, druhý den hned ráno jsme šly domů (chtěla jsem ambulantní porod, pokud to bude možné), samozřejmě se to neobešlo bez různých výčitek, varování až strašení od sester, ale samotný dětský doktor mě již pustil naprosto s klidem - oceňuji.

Samozřejmě jsem především ráda, že všechno dobře dopadlo, první doba porodní byla klidná, pravděpodobně bych zde i rodila znovu, jen bych opravdu nechtěla rodit se stejnou porodní asistentkou (jejíž jméno si naštěstí už nepamatuji).

1394
29.05.18

Rodila jsem zde 6.3.2018. Do porodnice jsem přijela s kontrakcemi po 3 minutách, kdy mě následně přijali (přítel musel zůstat na chodbě, což mi na rozpoložení fakt nepřidalo a začala jsem mít strach) a napojili na monitor, u kterého jsem musela sedět, což mi nedělalo dobře a nakonec i ležet, a to i přes mé výslovné opačné přání v porodním plánu a vyslovené i osobně. Nakonec jsem hodinu ležela napojená na monitor a byla jsem z toho ve stresu a kvůli kontrakcím mi bylo vleže šíleně špatně. Miminku klesaly ozvy a jelikož jsem byla v tu chvíli otevřená pouze na 5 cm, porod skončil hodinu po příjmu akutní sekcí. Je otázkou, zda by se to stalo i v případě, kdy by respektovali má přání a nechali mě prodýchávat si kontrakce v pohybu, možná vše mohlo postupovat úplně jinak.

Operace proběhla naštěstí bez komplikací, miminko je zdravé a jizva krásně zašitá.

Na JIP byla první den po operaci jedna nepříjemná sestra, která měla dost blbé kecy a mačkala mi čerstvě sešité břicho tak šíleně, že jsem myslela, že u toho umřu (a to i přesto, že mi očistky odcházely bez problémů, asi se jen chtěla předvést před slečnama, které byly na praxi, jak je strašně hustá). Bohužel jsem byla po porodu, který nedopadl dle mých představ a díky poporodním hormonům tak psychicky v háji, že mě ani nenapadlo si zjistit její jméno a podat stížnost, díky ní jsem první den fakt jen probrečela. Miminka nám tento první den nosili nejdříve po 3 h - chápu, že v nemocnici mají spoustu práce, ale obzvlášť u žen, které rodily sekcí, by měli podporovat nástup laktace. Kvůli těmto zážitkům a zákazu návštěv, kdy jsem otce svého dítěte nemohla vidět tři dny, byl pro mě pobyt v porodnici celkem peklo.

Pobyt na novorozeneckém oddělení hodnotím velice kladně. Přístup lékařů i sester byl dobrý, všichni byli příjemní a neměli problém poradit a případně i utěšit. Na požádání rády uvařily horkou vodu, abych si mohla udělat kojicí čaj.
Uvítala bych větší podporu kojení a vysvětlení kojících poloh, ale na druhou stranu chápu, že toho mají zaměstnanci nemocnice hodně a nemohou se věnovat každému individuálně.

Personál:

MUDr. Ondračková, MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

poporodní vložky, pleny a ubrousky pro miminko, hygienické potřeby, kojicí čaj

37
10.04.18

Mé obě zkušenosti jsou skvělé. V obou případech s porodními asistentkami, sestřičkami jak na šestinedělí, tak novorozenecké i s panem doktorem Nagy.

První staršího data - 2014 – porod první dcerky, která byla vyvolána kvůli pozdnímu termínu. Pan doktor (měla jsem díky některým názorům strach jej potkat a až při vyvolání jsem zjistila, že snad krom jedné ambulance jsem celou dobu chodila k němu) to nechal na přírodě a přestože jsem byla otevřena, rodit ne a ne takže po 10 dnech indukce. V 7 rano první tabletka a 12:25 odrozeno.

Druhý porod teď čerstvý duben 2018. Opět pan doktor Nagy a tentokrát poloha koncem pánevním s druhou dcerou. Pan doktor Nagy mi dal vybrat buď císař, nebo přirozený porod a pokusil se i dcerku otočit, leč marně nechtělo se jí. (Nutno podotknout, že v celé nemocnici tuto vec dělá jen on). Dále mi vysvětlil, že se krásně tato poloha dá odrodit a nevidí v ní žádný problém. Takže jsem nakonec souhlasila s přirozeným porodem, který nastal den po druhém termínu a pan doktor Nagy mě ve 4:40 ráno odrodil.
Za mě je to skvělý doktor a specialista, sice si s vámi nepokecá, ale jde o zkušenosti a znalosti.

Za mě Milosrdnné doporučuji 100%.

Personál:

MUDr. Nagy

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě si nic nedělat z názorů na doktory a vytvořit si ho sama.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podložky, plenky pro miminko.

06.04.18

Porodní super, i když jsem nakonec měla vyvolávaný a ukončený akutní sekcí. Šestinedělí až na jednu sestřičku taky dobré. Už si nevzpomenu na jméno, ale jedna sestřička tam měla pocit, že sežrala všechnu moudrost světa. Arogantní, hrabala se mi ve věcech, řvala na mě přes dvoje dveře, když jsem se sprchovala, ať jí jdu laskavě ukázat, kolik malý vážil před a po kojení…komedie. Ani jednou jsem ho před a po kojení nevážila - hodnoty jsem si vymýšlela, ať je dotyčné komando spokojené. Prcek sál a byl spokojený. Hlavní je se z toho ne… :-D

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dávejte na svůj instinkt, sestry nejsou svaté. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nechat si dovézt nějaké normální nenadýmavé jídlo :-)

07.02.18

Rodila jsem tady podruhé, první porod byl rok 2006, takže si moc nepamatuju. Ale asi spokojenost, jinak bych se nevrátila. Letos jsem byla příjemne překvapená rekonstrukcí Porodnického oddělení. Porod byl vyvoláváný, takže jsem šla celkem na jistotu. Přijímal mě MUDr. Nagy, který si s vámi sice nebude povídat, jak je venku krásně a jak se máte, ale je to skvělý odborník, člověk, který rozhodně ví, co dělá a o to přece jde. :)

V sedm ráno mi zavedl tabletu a předal na porodní sál. Tam se mne ujala úžasná porodní asistentka Eliška, studentka, která pod dohledem neméně úžasné ženy na svém místě, vrchní sestry Danielové, dělala svoji práci skvěle, vysvětlovala, radila, pomáhala, starala se. Manžel byl celou dobu se mnou, nebyl sebemenší problém, cokoliv jsem chtěla vědět, mi bylo odpovězeno.

Porod se rozběhl superrychle, za 5,5 hodiny byla princezna na světě. Všem, co tam s námi byli a pomohli moc děkujeme, ať už to byla MUDr. Ondráčková, nebo mladý lékař, který mě zašíval a díky jeho pečlivostí si mužů normálně sednout, obě úžasné porodní asistentky i paní sanitářka. :)

Šestinedělí i novorozenecké super, :) starají se, sestřičky přijdou, zeptají se, zda něco nepotřebujete, kdykoliv si můžete zajít pro radu. Asi se najdou výjimky, ale tady jsem zatím na žádnou nenarazila.

Personál:

PA v tréninku Eliška, vrchní sestra porodního sálu, MUDr. Ondráčková, MUDr. Nagy, a mladý slovensky mluvící pan doktor, jehož jméno za boha nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte těm lidem tam, oni ví, co dělají a dělají to dobře. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě nějaký zobání, docela mi chyběla svačina, což je ale detail, který se dá snadno vyřešit. :)

30.01.18

Spíš nedoporučuji. Den po porodu jsem byla ráda, že jsem to přežila, ale postupně vyplouvají na povrch nepříliš pěkné věci. Pro začátek: personál porodnice bezostyšně lže. Přijela jsem s rozjetým porodem během první doby porodní a s křížovými bolestmi. Prý jestli chci něco na utlumení bolesti, řekla jsem, že Entonox. Službu konající gynekolog mi ale sdělil, že ten je až na druhou dobu porodní a že jedině epidurál, ten jsem zpočátku odmítla, protože hrozí zpomalení porodu, následný oxytocin a kaskáda zásahů už jede. To prý mám špatné informace, snažil se vyvolat dojem, že po epidurálu snad oxytocin nikdy nikomu nedali. A já mu uvěřila…

Bolesti zad tedy byly tak děsné, že na epidurál nakonec došlo, ale asi nikdy nepochopím, proč považoval za nutné mi lhát ohledně Entonoxu, příplatkové věci, na kterou mají reklamu hned vedle dveří na porodní sál včetně keců o tom, jak je vhodný zejména v první době porodní. Nechtěla jsem žádný extrašpek, nýbrž věc, kterou porodnice sama aktivně nabízí. Porod se epidurálem samozřejmě skutečně skoro zastavil, na oxytocin došlo, stejně jako na X dalších věcí, o kterých jsem původně nechtěla ani slyšet, ale prostě u medicínsky vedeného porodu vede jedna věc k druhé…

Navzdory cvičení s Aniballem došlo i na nástřih, na svolení se nezeptali, žádné způsoby ochrany hráze nezkoušeli, prostě hned střihli. Problémy s jizvou mám doteď. Porodní asistentka mi opět lhala, když jsem se ptala, jak velký, tak prý úplně malý a povrchový (co to má být povrchový nástřih, mi nevysvětlila a já se v tu chvíli neměla sílu dohadovat, ale samozřejmě nic takového jako povrchový nástřih neexistuje). Možná to bylo skutečně potřeba, to už nikdy nezjistím, a pokud bych měla pocit, že se jim dá věřit, tak bych to ani nerozporovala, bohužel veškerá důvěra je pryč.

To nejhorší ale nastalo až na oddělení šestinedělí. Samotné oddělení šestinedělí se neprojevovalo celkem nijak (možná jen dobře), já po nich nic nechtěla a oni po mně taky ne. Ale novorozenecké byla hotová katastrofa. Navzdory označení Baby friendly byla podpora kojení takřka nulová. Moje bradavky byly označeny za špatné a naordinován klobouček, který jsem odmítla. A tím taky skončil veškerý zájem porodnice o kojení. Bojovala jsem s tím sama a moc mi to nešlo. Třetí den naordinovali dokrm, 30 ml Nutrilonu po 3 hodinách. Do dítěte nebylo možné tolik mlíka tak často dostat, protože po 3. dávce přežraně usnulo a spalo a spalo a spalo.

Já mezitím bojovala s odsávačkou, kterou mi manžel dovezl, a podařilo se mi ze sebe dostat několikrát 20 ml mlíka, které jsem chtěla použít místo Nutrilonu… Ne, jedině přidat k Nutrilonu, když teda trvám na tom, že budu dítě krmit vlastním mlíkem… Vrchol všeho nastal třetí den v noci, kdy mi z ničeho nic, v době nočního klidu vtrhla na pokoj jakási světla sestra z novorozeneckého a začala zkoumat vyplněnou tabulku, vynadala mi, že jsem nedala jeden dokrm, že dítě se dá dokrmovat i ve spánku, jestli o tom náhodou nevím, že mého mlíka je pořád málo a jako vrchol všeho mi vysvětlila, že jim na novorozeneckém na miminkách záleží a že je fakt divné, že se raději morduji s odsávačkou, než abych použila klobouček. A stříkačku na dokrm mám použít pokaždé čerstvou (nic proti).

Tak jsem celou noc střídavě odsávala a dokrmovala, nespala jsem ani minutu. Ráno se vyměnila směna a já si šla pro další dokrm a nová sestra mi vynadala, co jsem jako udělala se všemi těmi stříkačkami. A prý kde jsem jako přišla na to, že se musí vyhazovat… Byla jsem v pokušení jí dát 50 Kč, ať mi prodá nějaké stříkačky a hlavně mi dá s tímto tématem pokoj. Ten den naštěstí malá přibrala a šlo se domů. Doma jsem odsávala, než přišla laktační poradkyně a naučila mě kojit. I s vysvlékáním a společenským plkáním jí to netrvalo ani hodinu, bradavky mám úplně normální. Takže malá je plně kojená a Nutrilon viděla naposledy v porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít jinam? Objednat si laktační poradkyni HNED do porodnice, ideálně druhý den po porodu, na personál porodnice se vůbec nespoléhat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsávačku

3108
07.12.17

Už druhý plánovaný císař v této porodnici a opět kromě setkání s panem Nagy na výbornou - pána komentovat nebudu, protože se s prdelní náladou asi narodil. Na příjmu porodních sálů pohoda, všichni se usmívají a makají, pokoje jsou v pohodě, druhý den po příjmu přeodperační nutnosti a nikdy nezapomenu na to, jak mě porodní asistentka cévkovala a nadávala se mnou, jaký je to hnus. :D

Celou dobu se vtipkovalo, celý porodní personál byl pobaven tím, že si můj muž venku čte o francouzské historii místo toho, aby vyšiloval. Mohli jsme být na sále spolu, kde byla taky pohoda. Všichni komunikují a udržují klidnou atmosféru. Po sekci převoz na pokoj - některé sestry jsou ráznější, ale když člověk nefňuká a snaží se, tak i ty začnou být velmi milé a ochotné. Oddělení novošů je absolutní paráda. Suma sumárum - bylo to takové domácí, v klidu a pohodě. Při odchodu mi bylo líto, že už je to naposledy. ;)

Personál:

MUDr. Kypr, MUDr.Velčický, MUDr. Wechstel, por.as. Daňková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na přirozený porod se všem maminkám osvědčil kruh na sezení. Nabíječku a telefon - je tam wifi. Hlavně klid. ;)

29442
28.10.17

V neděli 10.9.2017 jsem tady porodila už své třetí dítko. Prvního syna jsem rodila v roce 2011 po vyvolání, druhého v roce 2013 a byl to spontánní porod bez jediného zásahu. Teď to byl plánovaný císař, ale došlo k jeho naplánování až několik dní po termínu. Měla jsem také těhotenskou cukrovku, plně kompenzovanou na dietě, což u předchozích dětí ne.

Do porodnice jsem začala docházet přesně týden před termínem. Na první kontrole jsem narazila na mladou, zrzavou, lékařku, jejíž jméno si už bohužel nepamatuji. Podala mi ruku, představila se. Vedle klasiky monitor, moč a tlak mi udělala i ultrazvuk a do termínu mě pozvala ještě jednou. Na další kontrole jsem narazila už na MUDr. Nagyho, kterého jsem potom potkávala až do konce. Neměla jsem s ním ani do třetice jediný problém. Jeden monitor se mu nelíbil, tak mi ho hned opakoval a bral mi krev na CRP, jestli nemám v těle nějaký zánět. Líbilo se mi, že nechtěl vyvolávat hned v termínu a jako cukrovku na dietě byl schopný vyčkat a dát šanci přirozenému porodu. Nicméně dítku se ven nechtělo a na kontrole několik dní po termínu jsme se domluvili, že se porod vyvolá. Naplánovalo se to na 41+3. To byl pátek. V neděli jsem měla přijít ještě na monitor a kontrolu a v úterý pak nástup… Už jsem byla na odchodu, když mě MUDr. Nagy ještě vrátil zpět, že udělá raději ještě ultrazvuk. Na ultrazvuku poznal, že je disproporce mezi hlavičkou a ramínky a že by byl vaginální porod příliš rizikový. Hrozila dystokie ramének, prý černá můra všech porodníků, porod by mohl skončit fatálně. A naplánoval mi hned na pondělí císaře. Všechno mi vysvětlil, všechno se mnou probral, na cokoliv mi odpověděl.

V neděli jsem měla příjem a tak jsem tedy po 13. hodině přijela do porodnice. Když jsem zvonila na sály, šel kolem zrovna MUDr. Velčický a ptal se, co potřebujeme. Já mu vylíčila, že jdu na příjem kvůli zítřejšímu císaři. On byl v obraze, věděl o tom a vtipně poznamenal, jestli to neuděláme ještě dneska, že je venku krásný den.

U příjmu byly dvě porodní asistentky, jména bohužel též netuším, ale byly moc milé a příjemné. Po monitoru, papírování a odběrech mě vyšetřil druhý sloužící lékař, MUDr. Kypr. Byla jsem otevřena na 2 prsty, na monitoru začaly jezdit kontrakce, tak prý se poradí, že by se to udělalo raději ještě dnes, ať nás mimčo nepředběhne.

Mě ubytovali na šestinedělí a po nějaké době přišel MUDr. Velčický s tím, že bych šla na sál tedy už dnes, jestli s tím souhlasím. Naplánoval ho na 17. hodinu, kvůli mému poslednímu jídlu a také, aby manžel splašil hlídání pro děti a dojel. Před přípravou ke mně přišla ještě anestezioložka probrat narkózu.

Příprava probíhala stylem: zajistit žílu, zavodnit, oholit, zavést močový katetr, zabandážovat nohy a pak už mě odvezli. Na sále byla super atmosféra, všichni moc milí a příjemní, včetně lékařů. Rodila jsem ve spinálu, manžel byl se mnou na sále. Přišel po zarouškování. Miminko bylo venku do 15 minut, hned mi ho ukázali, manžel nás vyfotil a pak už s ním odcházel k ošetření. Lékaři se ještě stačili vsadit o Kofolu, kolik že bude vážit. Bylo to milé. Během šití mi ještě přišli říct, že miminko je v pořádku a je s manželem. Na sále panovala super atmosféra. Jak mě zašili, tak si mě převzala porodní asistentka ze šestinedělí. Podala mi ruku, představila se a že o mě bude pečovat.

Ze sálů mě přivezli zpět na pokoj, porodní asistentka udělala nezbytné procedury a poslali ke mně manžela i s mimčem. Přišla i sestra z novošů a proběhlo první přisátí, 1,5 hodiny od začátku operace. Ke mně celou noc chodila porodní asistentka a starala se o mě jak o vlastní. Byla opravdu úžasná!

Zkrátka i porod císařem proběhl u Miloušů úžasně. Mimčo jsem dostala k sobě druhý den po operaci a čtvrtý den nás pustili domů. Jizvu mám krásnou a po šesti týdnech téměř neviditelnou. Všechen personál, včetně studentů, byl milý a příjemný, lékaři se představili a podali mi ruku, cítila jsem se tam jak doma. I potřetí můžu jen doporučit.

Personál:

MUDr. Nagy, MUDr. Kypr, MUDr. Velčický

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být hlavně v pohodě a v klidu, těšit se na miminko, důvěřovat lékařům a porodním asistentkám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vyplněné formuláře, které se dostávají na prvním monitoru, doklady.

12.07.17

V porodnici jsem rodila začátkem června 2017, byl to spontánní porod v 41+1. Byla jsem ráda, že mě nenutili do vyvolávání, pokud nejsou problémy, čekají do 41+3 a my to s malým naštěstí zvládli spontánní cestou.

Co se týče personálu, všichni na gynekologické ambulanci a novorozeneckém oddělení byli příjemní a vše ochotně vysvětlili.

Na oddělení šestinedělí až na jednu sestru také všichni ochotní a příjemní.
Jinak na pokojích a WC s koupelnou bylo čisto, strava dostatečná, noční košile a prostěradla bylo možno kdykoliv vyměnit za čisté.

Personál:

Porodní asistentka Došková, MUDr. Zobač, MUDr. Nagy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si plenky pro miminko, vlhčené ubrousky pro mimi a přebalovací podložky jednorázové, pro sebe poporodní vložky a kalhotky jednorázové.

16.06.17

POZOR - zde se léčí zánět dělohy pomocí rektální rourky. :-)

Vzhledem k tomu, že neprovedli před porodem ultrazvuk, tak si až po pěti hodinách v porodním boxu všimli, že dítě je v nesprávné poloze. Porodní asistentce se nepodařilo správně zavést katetr do močové trubice. Následovala akutní sekce - intubování při vědomí. Na sále bylo veselo, protože je pobavil můj seznam lékových alergií. Po porodu jsem měla větší břicho než před porodem, vysoký krevní tlak a otoky.

Při vizitách jsem slýchala, že za to můžou větry. Při propuštění z nemocnice mi sdělili, že je všechno OK, že vysoké CRP je po porodu normální, antibiotiky se to neléčí a dělali mi kontrolní ultrazvuk. Po propuštění jsem dostala čtyřicítky horečky, praktikem jsem byla odeslána na internu a gynekologii. Tam zjistili silný zánět dělohy - příčinu všech potíží. Naštěstí stačily dvě obyčejné krabičky antibiotik a zmizely horečky, bolesti, silné krvácení, otoky i nafouklé břicho. A můj tlak byl opět nízký. Takže si u Miloušů spletli zánět dělohy se zaraženými prdy.

Jinak, co se pozitiv týče - sestry z novorozeneckého byly milé, v pokoji bylo čisto a teplo.

Personál:

Dr. Nagy, Dr. Sukeníková, Dr. Novák, por. asist. Mrázková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po porodu si nechte udělat kontrolní ultrazvuk v jiném zařízení.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

balík plenek pro miminko

Chystají se rodit v porodnici Milosrdných Bratří

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici