Vyhledávání v diskuzi
- Otevřená skupina
Pro začátečníky i pokročilé, pro všechny, co si chtějí vyměnovat rady, tipy, střihy... A vůbec všechno kolem šití.
Otevřená skupina (volný vstup pro všechny návštěvníky)
Otevřené přispívání (kdokoliv může příspívat do skupiny)
Bylo nalezeno:
Vyhledané příspěvky
Ja bych sla do rovnostehu a overlocku, ten ti rezacka nenahradi, kor jestli chces sit z upletu. Pokud chces sit vic patcheworku tak investuj spis do poradneho rovnostehu
@Allbii v tom neporadím, vím že je to značka šicích strojů, tot vse. Na FB je pan Josef Hošek, servisuje a prodává šicí stroje, na sz reaguje dobře a i fundovane poradi. Zkus se zeptat jeho.
@JanduleD děkuji a co myslíš ten Lucznik, co má i řezačku overlock? Stroj bude dárek k mým třicátinám a rodiče chtějí koupit nový, sama s použitými věcmi nemám moc dobrou zkušenost, takže bych do toho nešla ![]()
@Allbii ol nemam, ale tajne po nem touzim
na jedine, co ti muzu odpovědět je ze stroj za 2000 ti urco stacit nebude, pokud plánuješ i patchwork. Dnes bych klidne vzala i starou bazarovou veritasku a slušný ol.
Pěkný den všem švadlenkám ![]()
rozhlížím se po koupi nového šicího stroje. Jsem naprostý začátečník, nicméně nechávám si sama hodně věcí šít a mám ambice si tyto věci šít sama. Šít jsem se něco málo učila od mamky, polšťář apod.. takže šicí stroj už jsem viděla
Ale o zkušenostech mluvit nemohu..mamka má doma asi 30 let starý ruský stroj
Nyní s narozením dcerky, která bude určitě potřebovat spoustu šatiček, čepišek, stanů apod. Chtěla byc šít i patchwork. Bych se chtěla do šití více ponořit. už i na běžné opravy oblečení, zkrácení kalhot, zužování atd atd. Ráda bych, aby stroj prošil riflovinu, aby si poradil s úpletovými materiály.
Jsem v hledání nováček a opravdu nevím, jak velký rozdíl je mezi strojem za 2000 a za 6000 Kč. Jestli na to moje domácí šití nebude stačit jen ten za 2 tis.? Zároveň bych ale chtěla, aby oblečení vypadalo pěkně, netřepilo se a bylo trochu reprezentativní, protože mám spoustu nápadů oblečení, které jsem realizovala vždy přes jiné švadleny, dá se očekávat, že třeba ušiji i něco pro kamarádky apod.
Moje otázky zní? jak je důležitý overlock při běžném šití? Vystačím si pouze s overlockovým stehem a patkou? Nebo volit stroj – zatím jse mnašla jen jeden Lucznik 888 Isabella II, který má i ořez? Přeci jen bych ráda, aby mi stroj vydržel delší dobu (mamce vydrží snad celý život )
Nerada bych třeba za 3 roky zjistila, že mi levnější stroj nestačí a pak musela investovat do stroje, který jsem si mohla koupit rovnou.. Děkuji moc
Mám tu krátký dotazník se soutěží, k handmade a i šití
http://www.survio.com/…9Q6Q2B9B5X4I
Děkuji ![]()
- Upravit
Ženy, nechcete někdo přídavný stolek k OL Brother? tenhle http://www.raj-siti.cz/…4-d/d-70096/
já ho dostala jako dárek k nákupu, ale nevyužiju, jen se mi tu válí. Kdyby měl někdo zájem, nabízím za poštovné, nebo předání Praha/Jesenice ![]()
pleny dle strihu sijemdete.cz
Ahoj holky, jdu si pro dve rady.
1.Siju podle sijemdetem otaceci plenu, ale pokazde je proste uzka v rozkroku, je to uz ctvrta plena a ten samy problem.. mate prosim s timto strihem zkusenost? nebo to je myma rukama…
prikladam foto… vlevo nahore je predstrihana ze sijemdetem..ostatni moje..
2. Zkousela jste nektera sit plenu bez otaceni bez OL? proste huste sit cikcak dokola po obvodu pleny? jak to vypada a je funkcni?
diky…
- Upravit
@Medova Já jsem produktivní, ale tak jednou za 3 týdny
Šiju na OL, jsem perfekcionalista a ty nedokonalý švy mě štvaly.
Ale pořídila jsem ho primárně kvůli plínám.
Jdu s chlubením - včera zkušebně mikina z froté. Mám z toho pocit spíš pyžama
, ale mám radost, protože jsem si na ní vyzkoušela ty prostřihávané kapsičky s lemem.
Ale vidím i nedostatky, zvlněný okraj a divný lem kolem krku. Ale od toho byla zkušební ![]()
A druhá je z počesané teplákoviny a budou k ní ještě tepláky z té zelené, co je na kapsičce.
Ještě jsem zvládla 6 plínek do zásoby a předstřihla nějaké ubrousky a vkládačky
Byl to zkrátka super víkend ![]()
@AninaEli Nejsem na FB
Ale i tak díky za info.
Dostala jsem velký kus tmavšího pruhovaného úpletu od staré paní, švadleny. Tak to zkusím prvně z toho. Když se nezadaří pro velkýho, bude z toho pyžamo pro mladýho
Stejně nevím, co s tím.
@tery16 po kile se to vyplatí jen výjimečně nebo když šiješ i pro známé.
Ale dá se to sehnat různě na FB, v e-shopech s látkami.
Já něco kupuji v jedné skupině na FB a asi by šlo se tam přidat.
Návštěvy uživatelů
- Beatka18 , 30.3.26 11:32
- dubjanka , 2.9.25 13:32
- Violass1 , 26.8.25 14:48
- Raddkaaa , 3.4.25 16:23
- Tydyna , 4.10.24 01:07
- Teerca1 , 16.9.24 21:53
- Julie93 , 29.4.24 06:22
- novinarka , 18.1.24 13:44
- Katciicek , 15.1.24 20:18
- pomněnka_m , 6.1.24 12:31
- Terrca , 5.1.24 17:18
- Winter garden , 5.1.24 14:16
- sebel , 5.1.24 11:10
- HankaHK , 4.1.24 20:04
- Bubu34 , 4.1.24 17:43
Moderátor skupiny
Členové skupiny
- 101Marky
- ajaxis
- Amber03
- ANEBjája
- Angelak
- archer93
- Aroušek
- asha
- Aspera
- Baga023
- Barbulka
- BarunkaK
- Broučkovka
- Bubu34
- Capelucita
- chaarleene
- Chocolate
- claireg
- Cuddy
- Dencca
- E-Leena
- eginka
- eLena F
- Eli-No
- Elibau
- Emilie
- es-myska
- Etcetera78
- etny
- Evapka
- Evča Ef
- Evca333
- Evelina31
- Evelinie
- Eviiii
- evinax
- ewulebambule
- Famice
- Francoa
- Fris26
- GabuleP
- girlie sage
- hmvpapir
- horakyne
- ish
- ivetka79
- ivonne2
- ivus5
- ivuska.h
- JanaK88
- janakol05
- Janica22
- jankee
- jannie.23
- jasska
- Jitu2
- jolinarcz
- kacenka.malinka
- kiah
- klucibrcinka26
- krákora
- KvetinkaS
- lady11111
- lenous
- Lenulka31
- Lolinka_79
- Lulycka
- MarkyMM
- marrceela
- martina.se
- mawasek
- Medova
- miaPRG
- Monous007
- nespres
- nodysek
- Obludka
- optimistka85
- palošek
- peta90
- petronia
- pomněnka_m
- popletko
- pralalinka
- Skrivankovo13
- Sufik
- suik
- Teerca1
- terokac
- Tilia
- Týnuše1980
- Valentinka241
- vevpra
- vlak7
- winyanka
- xmobilka
- Ynka_18
- Yvon-ka
- Zorya
- Zuzee87
Nové diskuze
Bulovka – ortopedie
- 23.6.26 13:11
- Brita83
- 2
Kadeřnictví v Praze, kde opravdu...
- 23.6.26 12:30
- 884135
- 9
Dítě se nesmí stýkat s ročním bratrancem...
- 23.6.26 13:25
- Temnástranasíly
- 51
Přítel přijel včera z práce a choval se...
- 23.6.26 12:47
- Tlačenka-fuj
- 40
Nechráněný styk za peníze
- 23.6.26 10:23
- admin
- 25
Mobilní klimatizace
- 23.6.26 11:02
- Kelsey1
- 42
Krém na opalovaní pro děti
- 23.6.26 12:21
- Konys
- 36
Jak urychlit hojení po spaléní od slunce?
- 23.6.26 10:36
- M_Vladim
- 21
Jenda - evidence na pracáku a VZP
- 23.6.26 09:23
- anisek123
- 8
Cestovní ruch nebo obchodka?
- 23.6.26 12:00
- sysi
- 17
Nové příspěvky
Se sluchátky nemluvím
- 23.6.26 13:30
- Dahlia0409
- 81
Milenky sem nová diskuze
- 23.6.26 13:29
- jege
- 113607
Nemáme rádi léto
- 23.6.26 13:28
- Havlova
- 9650
IVF - ET/KET 2026
- 23.6.26 13:28
- Tykla
- 5226
Nátlak na rodinnou dovolenou
- 23.6.26 13:26
- Anonymní
- 191
Dítě se nesmí stýkat s ročním bratrancem...
- 23.6.26 13:25
- Temnástranasíly
- 51
Bilance ČT - nízká porodnost
- 23.6.26 13:22
- Krákora997
- 581
Znáte dobrý vtip? Sem s ním!
- 23.6.26 13:16
- rmot
- 43397
Bojíte se, že vám AI sebere práci?
- 23.6.26 13:15
- rmot
- 106
Ageneze Septum pellucidum
- 23.6.26 13:11
- kam339
- 19