Čas na rodinu, koníčky i odpočinek. Pozitiva, za která vděčíme karanténě

Kvůli pandemii koronaviru jsme se všichni ocitli v situaci, kterou nepamatují ani naši rodiče a prarodiče. Přestože karanténa pro mnoho lidí nebyla příjemná, každý si na ní našel i pozitiva.

Karanténa byla pro nás všechny novou zkušeností. Zdroj: Profimedia.cz. Karanténa byla pro nás všechny novou zkušeností. Zdroj: Profimedia.cz.

Dělali jsme věci, na které před karanténou nebyl čas

Také jste pořád odkládali úklid šatníku, zvelebení zahrádky, přerovnání knihovny nebo generální úklid celého bytu? Díky karanténě se naskytla možnost využít čas na věci, které běžně nestíháme a tlačíme před sebou. Pobyt doma nám umožnil zpomalit, soustředit se na činnosti, které jsou důležité, udělat si pořádek ve věcech a hlavně najít si čas i na sebe.

„Začala jsem běhat, zdravě a často si vařit. Zhubla jsem, udělala jsem si skalku, dodělali jsme terasu, udělala jsem velký úklid v kuchyni, začali jsme docházet do CAR. Ještě doděláme fasádu a umyju okna,“ vypočítává výhody karantény anonymní uživatelka.

Zjištění, že čas strávený s nejbližšími je k nezaplacení

Žijeme v hektické době a mnozí z nás jeli před karanténou na plný plyn. Koronavirus nás zpomalil, víc jsme odpočívali a byli s těmi, kteří jsou pro nás nejdůležitější. Kdy jindy jste mohli strávit s dětmi tolik společného času jako v době koronavirové, že?

„Mně dala spoustu krásného času s dcerou a mužem, taky čas na cvičení. Koupila jsem si totiž o Vánocích běžecký pás, takže využití na max. První dny jsem z toho byla zničená a v panice, ale pak jsem si karanténu začala užívat. Život se nám zpomalil a není to vůbec zlé…“ přidává svůj názor uživatelka Kassor.

„Zjistila jsem, že vydržet s vlastní rodinou 24/7 není až tak náročné. Učíme se, teď si holky vymyslely pokojík pro Barbie, tak z bedny tvoříme. Co nám nejde, je vymýšlení jídelníčku. Moc se nám to opakuje,“ přidává se Bublinek.

Firmy objevily výhody práce z domova

Zatímco dříve se řada firem práci z domova bránila, v současné době je to zcela naopak. I ti zarputilí odpůrci home office museli uznat, že tento způsob práce není špatný. Zaměstnanci totiž mohou nadále vykonávat pracovní činnost, aniž by sebe i ostatní ohrožovali. A vyřeší se tím i péče o děti z důvodu uzavřených škol a školek.

„Naše firma zjistila, že home office je vlastně dobrá věc. A složila jsem své první opravdu velké puzzle,“ píše Afrikana.

Možnost věnovat se naplno svým koníčkům a objevit nové

Mnozí z nás se konečně naplno věnovali svým koníčků, někteří dokonce objevili nové. Jiní si dočetli oblíbenou knížku a v klidu přečetli ještě několik dalších. Výjimkou nejsou ani ti, co využili volný čas na vzdělávání nebo sport. Všimli jste si, kolik běžců přibylo v parcích a lesích za poslední dva měsíce?

„U mě je to hlavně to, že jsem začala mnohem víc šít. Času mám sice míň, ale o to víc si ho cením. A hlavně jsem se toho dost naučila. Moje výrobky vypadají mnohem líp než dřív. Taky jsem se naučila zacházet s počítačem, protože všechny babičky a tetičky nutně potřebují aspoň fotky dětí, když už je nemohou vidět naživo,“ vypočítává Chaela.

Pozitiva karantény očima redakce eMimina

V průběhu nouzového stavu jsem zjistila, že učivo třetí třídy už je sakra náročné, hlavně matematika, a že lze zvládnout home office, domácí práce i částečnou výuku. Největší pozitivum vidím v tom, že člověk si uvědomí, že nejdůležitější ze všeho je zdraví.

Klárka z naší redakce přidává svůj pohled. „Více si vážím společného času s rodinou a přáteli. Času stráveného v přírodě na čerstvém vzduchu bez roušky. Času jen pro sebe. Karanténa mě naučila, jak efektivně pracovat z domova. Zároveň mi také ukázala, že nejde vše naplánovat. S odstupem času jsem ale ráda, že se vše vrací pomalu do normálu."

O výhodách i negativech karantény diskutujete na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Co pozitivního mi dala karanténa?

10.5.20 22:07
25

Co vám karanténa dala a vzala?

8.4.20 19:23
100

Jaká pozitiva přinesla karanténa vám?

Autor:

Martina je maminkou desetiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také