Depilace cukrovou pastou: Zajdete do salónu, nebo si ji vyrobíte doma?

Kdo by nechtěl mít celé léto hladké nohy, podpaží a oblast kolem bikin? Prozradíme vám, jaká je depilace cukrovou pastou, pro koho je vhodná a jak ji lze provádět doma.

Depilace cukrovou pastou: Zajdete do salónu, nebo si ji vyrobíte doma? Pastu rozetřete do jemné vrstvy – buď rukou, špachtlí nebo nožem.

Cukr, voda a citron, víc není potřeba


Cukrová pasta není žádnou novinkou, ale možná jste ji ještě nezkoušeli. Jestli o tom přemýšlíte, máme pro vás podrobný návod. Pokud se pro tuto metodu rozhodnete, nebudete litovat. Je rychlá, bolí méně než vytrhávání strojkem a krásně hladká pokožka vám vydrží i tři týdny. Navíc je čistě přírodní. Cukrová pasta obsahuje jen cukr, vodu a citronovou šťávu.

Depilace cukrovou pastou v salónu

Stačí najít ve svém okolí studio, kde tuto depilaci provádějí. Odborná kosmetička se o vše postará, navíc je to otázka jen asi 30–40 minut.

Jak proces probíhá?

  • Na depilaci nechte dorůst chloupky do délky alespoň 5 mm, aby se všechny úspěšně vytrhly.
  • Kosmetička vám nohy depilovanou oblast vydezinfikuje a také odstraní přebytečnou mastnotu. Může použít také pudr, aby pokožka byla suchá.
  • Následuje odstraňování chloupků – cukrová pasta má konzistenci asi jako žvýkačka, kosmetička ji roztáhne na pokožce a prudce odtrhne po směru.
  • Takto pokračuje, dokud vás nezbaví všech chloupků.

Vytrhávání cukrovou pastou bolí mnohem méně než vytrhávání strojkem, i proto, že je proces velmi rychlý. Nejvíce bolí podpaží (a podle kosmetičky také intimní místa).

Cena depilace nohou začíná asi na 300 Kč, celé tělo vás bude stát od 500 Kč výše.

V salónu depilaci provede zkušená kosmetička během několika minutV salónu depilaci provede zkušená kosmetička během několika minut

Depilace cukrovou pastou doma

Balení cukrové pasty, které je určené pro domácí použití, seženete v každé drogerii.

Jak s pastou pracovat?

Poprvé vám to možná nebude tak odsýpat jako kosmetičce v salónu, ale buďte trpělivé, cvik z vás udělá mistra.
Připravte si pokožku na depilaci, odmastěte ji a lehce zapudrujte.
Cukrovou pastu dejte na pár v vteřin do mikrovlnné trouby nebo do vodní lázně a ohřejte ji asi na teplotu těla.
Poté špachtlí vyndejte z kelímku pastu přibližně o velikosti ořechu a udělejte z ní kuličku. Pastu nanášejte na pokožku (prsty nebo špachtlí) proti směru růstu chloupků. Strhávejte ve směru růstu chloupků.

Co dělat, když pasta lepí

Když jsem s pastou pracovala poprvé, zjistila jsem, že se mi lepí na ruce. Je možné, že je mám teplejší, proto mi vyhovuje spíš používání špachtle. Cukrovou pastu s ní nanáším i strhávám.
Někdy pomůže přejít do chladnější místnosti anebo zkuste jiný způsob: na rozetřenou pastu přiložte pruh látky a strhněte ho.

Kupovanou pastu předem rozehřejte.Kupovanou pastu předem rozehřejte.

Výroba domácí cukrové pasty

Receptů na cukrovou pastu najdete na internetu spoustu. Vyzkoušeli jsme ji vyrábět několikrát a první tři pokusy vůbec nevyšly. Díky tomu vám ale můžeme přinést návod, který zafungoval, i několik postřehů a chyb, kterým je lepší se vyvarovat.

Co na pastu potřebujete?

  • 1 hrnek obyčejného cukru
  • 1/8 hrnku citronové šťávy
  • 1/8 hrnku vody

Dále si připravte velký porcelánový talíř nebo tác, který opláchněte pod studenou vodou, ale neutírejte ho.

V rendlíku rozpusťte směs a na mírném plameni zahřívejte a míchejte vařečkou. Bude to trvat kolem 10 až 20 minut, než směs začne bublat a vy uvidíte, jak se po dalších minutách pomalu zbarvuje.

Vařte na opravdu mírném plameni, stále míchejte. Hlavně nepřepalte. Teplota by se měla držet kolem 110 °C. Jakmile směs chytne žlutou barvu, vylijte ji na porcelánový talíř. Měla by na něm ještě ulpívat studená voda, aby se směs k talíři nepřichytila.

Vezměte si vidličku a tou cukrovou směs posunujte od krajů ke středu. Trpělivě ji takto zpracovávejte několik minut, než začne mít perleťový vzhled a začne se jakoby táhnout. Také by pak měla držet kompaktní tvar, jak bude postupně chladnout.

Hotovou cukrovou pastu naplňte do sklenice a uchovávejte v suchu. Jakmile ji budete chtít použít, zahřejte ji a postupujte stejně jako s kupovanou. Vydrží asi 2 měsíce.

Po depilaci cukrovou pastou nechte pokožku dýchat, nepoužívejte parfemovanou kosmetiku, nechoďte do fitcentra ani se nevystavujte slunečním paprskům.

Odstraňování chloupků cukrovou pastou řešíte na eMiminu

Jaký druh depilace vyhovuje vám?

Autor:

Máma, markeťačka, blogerka… píše, tvoří a ráda propojuje lidi. Ve volném čase cestuje, maluje a píše o tom blog DIY projekty. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...