Depilace cukrovou pastou: Zajdete do salónu, nebo si ji vyrobíte doma?

Zdraví a krása

Kdo by nechtěl mít celé léto hladké nohy, podpaží a oblast kolem bikin? Prozradíme vám, jaká je depilace cukrovou pastou, pro koho je vhodná a jak ji lze provádět doma.

* Pastu rozetřete do jemné vrstvy – buď rukou, špachtlí nebo nožem.

Cukr, voda a citron, víc není potřeba


Cukrová pasta není žádnou novinkou, ale možná jste ji ještě nezkoušeli. Jestli o tom přemýšlíte, máme pro vás podrobný návod. Pokud se pro tuto metodu rozhodnete, nebudete litovat. Je rychlá, bolí méně než vytrhávání strojkem a krásně hladká pokožka vám vydrží i tři týdny. Navíc je čistě přírodní. Cukrová pasta obsahuje jen cukr, vodu a citronovou šťávu.

Depilace cukrovou pastou v salónu

Stačí najít ve svém okolí studio, kde tuto depilaci provádějí. Odborná kosmetička se o vše postará, navíc je to otázka jen asi 30–40 minut.

Jak proces probíhá?

  • Na depilaci nechte dorůst chloupky do délky alespoň 5 mm, aby se všechny úspěšně vytrhly.
  • Kosmetička vám nohy depilovanou oblast vydezinfikuje a také odstraní přebytečnou mastnotu. Může použít také pudr, aby pokožka byla suchá.
  • Následuje odstraňování chloupků – cukrová pasta má konzistenci asi jako žvýkačka, kosmetička ji roztáhne na pokožce a prudce odtrhne po směru.
  • Takto pokračuje, dokud vás nezbaví všech chloupků.

Vytrhávání cukrovou pastou bolí mnohem méně než vytrhávání strojkem, i proto, že je proces velmi rychlý. Nejvíce bolí podpaží (a podle kosmetičky také intimní místa).

Cena depilace nohou začíná asi na 300 Kč, celé tělo vás bude stát od 500 Kč výše.

V salónu depilaci provede zkušená kosmetička během několika minutV salónu depilaci provede zkušená kosmetička během několika minut

Depilace cukrovou pastou doma

Balení cukrové pasty, které je určené pro domácí použití, seženete v každé drogerii.

Jak s pastou pracovat?

Poprvé vám to možná nebude tak odsýpat jako kosmetičce v salónu, ale buďte trpělivé, cvik z vás udělá mistra.
Připravte si pokožku na depilaci, odmastěte ji a lehce zapudrujte.
Cukrovou pastu dejte na pár v vteřin do mikrovlnné trouby nebo do vodní lázně a ohřejte ji asi na teplotu těla.
Poté špachtlí vyndejte z kelímku pastu přibližně o velikosti ořechu a udělejte z ní kuličku. Pastu nanášejte na pokožku (prsty nebo špachtlí) proti směru růstu chloupků. Strhávejte ve směru růstu chloupků.

Co dělat, když pasta lepí

Když jsem s pastou pracovala poprvé, zjistila jsem, že se mi lepí na ruce. Je možné, že je mám teplejší, proto mi vyhovuje spíš používání špachtle. Cukrovou pastu s ní nanáším i strhávám.
Někdy pomůže přejít do chladnější místnosti anebo zkuste jiný způsob: na rozetřenou pastu přiložte pruh látky a strhněte ho.

Kupovanou pastu předem rozehřejte.Kupovanou pastu předem rozehřejte.

Výroba domácí cukrové pasty

Receptů na cukrovou pastu najdete na internetu spoustu. Vyzkoušeli jsme ji vyrábět několikrát a první tři pokusy vůbec nevyšly. Díky tomu vám ale můžeme přinést návod, který zafungoval, i několik postřehů a chyb, kterým je lepší se vyvarovat.

Co na pastu potřebujete?

  • 1 hrnek obyčejného cukru
  • 1/8 hrnku citronové šťávy
  • 1/8 hrnku vody

Dále si připravte velký porcelánový talíř nebo tác, který opláchněte pod studenou vodou, ale neutírejte ho.

V rendlíku rozpusťte směs a na mírném plameni zahřívejte a míchejte vařečkou. Bude to trvat kolem 10 až 20 minut, než směs začne bublat a vy uvidíte, jak se po dalších minutách pomalu zbarvuje.

Vařte na opravdu mírném plameni, stále míchejte. Hlavně nepřepalte. Teplota by se měla držet kolem 110 °C. Jakmile směs chytne žlutou barvu, vylijte ji na porcelánový talíř. Měla by na něm ještě ulpívat studená voda, aby se směs k talíři nepřichytila.

Vezměte si vidličku a tou cukrovou směs posunujte od krajů ke středu. Trpělivě ji takto zpracovávejte několik minut, než začne mít perleťový vzhled a začne se jakoby táhnout. Také by pak měla držet kompaktní tvar, jak bude postupně chladnout.

Hotovou cukrovou pastu naplňte do sklenice a uchovávejte v suchu. Jakmile ji budete chtít použít, zahřejte ji a postupujte stejně jako s kupovanou. Vydrží asi 2 měsíce.

Po depilaci cukrovou pastou nechte pokožku dýchat, nepoužívejte parfemovanou kosmetiku, nechoďte do fitcentra ani se nevystavujte slunečním paprskům.

Odstraňování chloupků cukrovou pastou řešíte na eMiminu

Jaký druh depilace vyhovuje vám?

Témata článku

Váš příspěvek