Jak ochránit citlivou dětskou pokožku před sluncem?

  • Komerční sdělení
  • 10.06.19

Sluníčko prospívá naší psychice, ale o něco méně pokožce. Poradíme vám, jak se ve slunečných dnech starat o jemnou dětskou pokožku.

Nezapomínejte děti správně chránit před sluncem. / Zdroj: B Calkins.Nezapomínejte děti správně chránit před sluncem. / Zdroj: B Calkins.

Proč jsou děti při pobytu na slunci ohroženější?

Jejich kůže je tenčí než u dospělých. Kosmetické přípravky se jim snadněji a rychleji vstřebávají do pokožky. U kojenců a malých dětí proto musíme používat kosmetiku, která je určena speciálně pro ně.

V době nejintenzivnějšího záření mezi 11:00 a 15:00 hodinou by na přímém slunci neměly pobývat děti ani dospělí. V této době je vhodné vyhledávat stín a chránit se i přiměřeným oblečením.

Spálení sluncem představuje rizikový faktor pro vznik rakoviny kůže a nejnebezpečnější je právě v dětském věku? Dětská pokožka je na škodlivý vliv slunce daleko citlivější. Proto je úkolem rodičů děti chránit.

Upozornění: Děti do 3 let by se neměly opalovat vůbec.

Poznejte žlutou řadu značky Daylong

Určena je pro děti a dospělé s citlivou pokožkou. Všechny produkty sluneční ochrany Daylong obsahují UVA i UVB filtry, jsou bez parfému, bez přídavných konzervačních látek a odolné vůči sladké i slané vodě. Kromě dětské řady poskytuje Daylong široké spektrum kosmetiky pro celou rodinu.

Žlutá řada značky pro nejmenší od Daylong./ Zdroj: Galenoderm.Žlutá řada značky pro nejmenší od Daylong./ Zdroj: Galenoderm.
  • Daylong baby SPF 30 je krém, který obsahuje výlučně fyzikální filtry a byl vyvinutý na ochranu malých dětí do 1 roku.
  • Daylong kids SPF 30 a Daylong kids SPF 50+ jsou tělová mléka určená pro děti od 1 roku. Obsahují chemické filtry, které absorbují energeticky bohaté UV záření a přemění ho na energeticky chudší, neškodné.

Fyzikální filtry jsou látky, které UV paprsky nepropouštějí, ale odrážejí je jako zrcadlo. Tyto filtry nepronikají do kůže a zůstávají jen na jejím povrchu.

Informujte se o výběru té správné kosmetiky pro vás i vaše nejmenší přímo v lékárně nebo na oficiálních stránkách značky Daylong.