Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci zažilo mnoho žen. Nevěra v těhotenství bolí ještě víc, a tak některé budoucí maminky sbalily nevěrníkovi kufry. Jiné páry ale krizi překonaly. Jak to zvládly a co radí?

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Paralelní vztah, nebo „jen“ sex?

Najdete důkaz ve zprávách, nachytáte ho nebo se vám sám přizná. Obrovská rána, která se těžko vstřebává i bez dětí, natož v těhotenství.

Psychologové uvádějí několik důvodů, proč je muž nevěrný matce svého dítěte. Často muž trpí náhlým nedostatkem pozornosti ze strany ženy. Situaci navíc nepřispívá méně častý sex během těhotenství. Sexuální aktivity nebo přímo pohlavní styk mohou být pro ženu fyzicky a psychicky nepříjemné - stejně i pro muže.

Někteří budoucí otci hůře snáší, že do jejich života přibude dítě - a tak si tímto způsobem dokazují, že život nekončí a jsou stále mladí.

Jak zvládnout nevěru partnera v těhotenství

„Pokud se chcete cítit dobře, bylo by potřeba udělat jednu zásadní a vůbec ne snadnou věc - pustit svoje představy. Jak představy o tom, jakého jste chtěla pro své dítě tátu, tak také o tom, co by, kdyby s partnerem… Věci se staly tak, jak se staly, a nelze nic vracet,“ radí v dotazu Nevěra manžela při těhotenství manželky PhDr. Jonáš Habr.

  • Zachovejte klid, co nejvíc to jde. Vykřičte se sama a vybijte vztek třeba do polštáře, abyste uvolnila co nejvíc emocí. Snáz tak udržíte klid, až budete s partnerem následně mluvit.
  • Otevřete téma co nejdříve. K partnerovi mluvte jasně a stručně, v několika větách, aby byl váš vzkaz jasný. Zjistěte, jestli je zamilovaný nebo jde o fyzickou potřebu sexu. Zeptejte se ho, jak hodlá situaci řešit, případně ho vyzvěte k ukončení vztahu.
  • Nesdílejte své zklamání s rodinou a všemi kamarádkami. Svěřte se nanejvýš své nejlepší přítelkyni, které můžete důvěřovat (a nebude vás odsuzovat, ať se rozhodnete zůstat nebo odejít ze vztahu).
  • Objednejte se na psychoterapii. Funguje lépe než se jen vyplakat kamarádce na rameni. Na sezení si mnohem rychleji ujasníte, zda je partnerova nevěra tou poslední kapkou, nebo chcete ve vztahu pokračovat. Pak případně můžete společně docházet na párovou terapii.
  • Soutřeďte se na miminko a na sebe. Zažíváte teď velký stres, čeká vás však nádherné období s miminkem. Čím spokojenější budete vy, tím spokojenější bude i vaše dítě.
  • Nešmírujte ho. Odolejte pokušení číst jeho zprávy v mobilu. Zkuste nevytvářet domněnky, kde je a co tam dělá.
  • Nenuťte se do sexu. Chuť na milostné hrátky vás nejspíš přejde. Pokud chcete partnera uspokojit, nemusí dojít ke klasické souloži. Zkoušejte během těhotenství i po porodu také jiné praktiky.

Zkušenosti dvou manželství, která nevěru překonala

Ty hádky, to je normální. My jsme s mužem debatovali dva měsíce, celé noci a kolikrát jsme brečeli oba dva. To je dočasné, než se to usadí.
Na nevěru jsem mu přišla cca 1,5 měsíce před porodem, ale do porodu jsem se tím odmítala zabývat… Nakonec jsem se zaměřila na svoje děti, dělala doma hodnou ženušku, nechtěla jsem hned odcházet a řešit to křikem a ultimáty. Doma měl servis (bez sexu)… ale jinak jsem si ho vůbec nevšímala… Krizi jsme překonali, jsme stále spolu, on si prý rodiny váží o to víc.

Nevěra muže, ale i ženy v těhotenství

Řada žen se po zjištění nevěry rozhodla nepokračovat ve vztahu - buď nešlo o první úlet, muž odešel, nebo už se neobnovila ztracená důvěra.

Jedna z diskuzí ukazuje ještě jeden zajímavý fenomén - že zahýbání v těhotenství se netýká jen mužů. Někdy se mohou i budoucí maminky utrhnout ze řetězu.

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Nevěra partnera v těhotenství? Jsem bezradná

17.4.18 15:33
128

Nevěra v těhotenství

30.1.18 14:42
190

Moje nevěra v těhotenství

24.8.13 19:22
121

A co vy? Jak byste řešily nevěru partnera? Napište nám do komentáře pod článkem.

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Přečtěte si také

Otec u porodu: platit, či neplatit?

Otec u porodu: platit, či neplatit?

Co by si nastávající tatínkové neměli zapomenout přibalit do porodnice? Kromě pevných nervů a pořádné dávky podpory také peněženku. Poplatky za přítomnost otce u porodu nikam nezmizely. Ani po...

Váš příspěvek

Odesílám...