Splňte si novoroční předsevzetí: Přinášíme tipy na hubnoucí pomocníky

Nejlepší, do čeho můžete investovat, je vaše zdraví. Jestliže jste se rozhodli zapracovat v novém roce na své postavě, posílíte své zdraví a imunitu a ještě získáte skvělý pocit ze svého nového štíhlejšího já.

Splňte si novoroční předsevzetí: Přinášíme tipy na hubnoucí pomocníky Zaměřte se v novém roce na keto dietu. Zdroj: ChiaShake

Nový rok je pro dietu nejlepší dobou

Vánoce jsou pro nás obdobím, kdy omlouváme a přehlížíme naše excesy. Příliš jíme, příliš pijeme, příliš sedíme. Není proto vůbec náhodou, že se spousta z nás v lednu rozhodne hubnout. Pokud jste to i vy - skvěle! Využijte jedinečné možnosti, kdy tolik lidí usiluje o to samé. Nechte se unést na vlně motivace a nadšení do tohoto jinak nelehkého úkolu.

Přístupů k hubnutí a diet známe nespočet. Pokud se ale pídíte po té, která bude fungovat nejrychleji a naprosto spolehlivě, dál nehledejte a zaměřte svoji pozornost na keto dietu.

Jak přimět tělo přirozeně spalovat tuky?

Keto dieta byla původně vynalezena jako léčebný prostředek pro děti trpící epilepsií. Netrvalo ale dlouho, než ji objevilo odvětví fitness a hubnutí. Zjistilo se totiž, že tento druh stravování dokáže tělo dostat do stavu zvaného ketóza.

Ketóza je stav tělu vlastní, naši předkové ho dokonce zažívali mnohem častěji, než my dnes. Lidské tělo potřebuje neustále tvořit energii, kterou může získat buď ze sacharidů, nebo z tuků. Organismus drtivé většiny z nás se adaptoval na spalování sacharidů (cukrů), protože jich denně přijímáme ze stravy více než dostatek. Jak tedy tělo přimět, aby začalo spalovat tuky? Jak se rychle a přirozeně tukových zásob zbavit?

Dietní jídla od ChiaShake nejsou nuda. Zdroj: ChiaShakeDietní jídla od ChiaShake nejsou nuda. Zdroj: ChiaShake

Tuky nejsou nepřítelem

Bude se to možná zdát jako paradox, ale čím větší podíl tuků ve stravě budete mít, tím spíše vaše tělo bude tuky také spalovat. Právě toho tedy keto dieta využívá. Jedná se o formu nízkosacharidového stravování, kdy z jídelníčku vypustíte sacharidy a nahradíte je bílkovinami a tuky. Tím si navodíte ketózu, kdy tělo už nebude moci spoléhat na rychlý zdroj energie z cukrů a bude muset začít spalovat na energii tuky.

Malý zázrak zvaný ketóza

Ketóza přináší hned několik výhod. Tou největší je pochopitelně velmi rychlý úbytek tělesného tuku a viditelné výsledky hubnutí už za krátký čas. Krom toho má také další velmi ceněnou schopnost: potlačuje hlad. Dokud v ní setrváte, nebudete pociťovat hlad, budete mít jasnou mysl a energie na rozdávání!

Keto dieta snadno a chutně

Můžete si samozřejmě připravovat svá vlastní keto jídla, jen počítejte s tím, že je třeba je pečlivě plánovat, abyste se do ketózy dostali a zůstali v ní. Nebo můžete zvolit cestu zdravých jídel, která byla pro keto dietu přímo navržena. Jejich příprava je velmi rychlá a skoro bez práce, hlavně však máte jistotu, že se do ketózy dostanete a budete hubnout. Žádné počítání, vše je pro vás připraveno. Vy už si jen pochutnáváte.

Vyberte si z výrobků české značky Chia Shake. Jejich jídla jsou dietní a zdravá, s vysokým obsahem kvalitních bílkovin a přírodní vlákniny, s veškerými potřebnými vitamíny a minerály a navíc s chia semínky, které jsou zdrojem cenných omega-3 mastných kyselin. Vychutnejte si oblíbené koktejly, posvačte chia pudding, celé rodině připravte zdravé palačinky, podpořte hubnutí čajem nebo si ráno dodejte energii novým nápojem s obsahem MCT.

Objednávejte na e-shopu Chia Shake »

Dietní balíček na 8 týdnů nebo super shaker? Zdroj: ChiaShakeDietní balíček na 8 týdnů nebo super shaker? Zdroj: ChiaShake

Témata článku

Přečtěte si také