Muž lákal chlapce do auta. Vysvětlujte dětem, jak se chovat v případě ohrožení

O čem všichni mluví

V Hostivici lákal muž do svého auta osmiletého školáka. Chlapci pomohla kolemjdoucí, která zavolala policii.

* Děti by měly vědět, jak se zachovat. Zdroj: Profimedia.cz.

Rodiče i děti by se měli mít na pozoru

Rodiče školáka z Hostivice vypověděli, že syna po cestě ze školy oslovil muž u tmavého auta a šel za ním. Chlapec měl strach a začal křičet o pomoc. Náhodná svědkyně okamžitě zavolala na policii. Muž ale mezitím stihl odjet.

Policie řeší případ jako přestupek proti občanského soužití a vyslala hlídky ke škole. Od úterního poledne se však nikdo podezřelý neukázal. Na tento incident zareagoval ředitel tamní základní školy, který děti rozhlasem upozornil na možné nebezpečí a zároveň nechal zveřejnit informace na webových stránkách školy. Podle popisu se jednalo o vysokého štíhlého muže v tmavém autě.

Strážníci zvýšili hlídky v Hostivicích

Mluvčí policie potvrdila, že policisté i strážníci budou v nejbližších dnech více sledovat dění v Hostivici a zaměří se na pohyb podezřelých lidí kolem školy i v centru města.

Mluvíte se svými dětmi o tom, aby byly před cizími lidmi na pozoru?

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.19 13:50

Zrovna před pár dny jsem někde četla článek o tom, že byla vydána kniha pro děti - Co to tam mám? Autorka článku zevrubně popsala o čem kniha je, v čem se „hodí a nehodí“ pro děti (sama ji dala svým dětem pročíst) a že by raději uvítali knihu, jak pozat a bránit se proti obtěžování a pedofilii…

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1966 příspěvků 11.10.19 06:23

To same se ted stalo v meste Pyšely. Dite chlap lakal do auta po skonceni krouzku v telocvicne

Vložit nový komentář