Brusinčátka 20.díl

Rodičovství

Ahoj moje spolumiminčata, měsíc utekl a už tu máme zase deníček, kdy umlčíme mamky a budeme si povídat samy. Zdraví vás Hanička :o))

Začnu svými pohybovacími pokroky ? už zvládám otočku z bříška na záda! Objevila jsem to celkem náhodou, to jsem se takhle jednou zvědavě rozhlížela, ručičky natažené, hlavu vysoko ve vzduchu, a pak jsem jednu ručku povolila a už to bylo. Ale jelikož je to na bříšku lepší, protože toho víc vidím, tak to zase tak často nedělám. Nejčastěji v postýlce když mám spinkat, to se převalím na záda a šíííleně se vztekám :o)) Mamka přijde, otočí mě na bříško, abych mohla spinkat a já šup na záda a vztekám se dál, hihihi.
Jinak na bříšku mimo postýlku nejradši zvednu ruce i nohy i hlavu a vším mávám a mamka se mi směje, že jsem jak letadlo na suchu (taťkovi spíš připomínám plachtícího parašutistu). Snažím se plazit, umím to dozadu, dopředu i do stran, jen ještě ten směr nedokážu ovlivnit, ale to taky doladím.

Za podporování mamky jsem najela na režim dvě delší spinkání přes den. Většinou chrupkám dopoledne v obývákové postýlce zhruba od 9 hodinku až dvě a pak po obědě od 13. hod. v noční postýlce taky tak. Někdy si ještě na chvilku zdřímnu okolo páté. Ve zbytku dne vyžaduju pozornost a když ji nemám, šíleně se rozčiluju. Takže pokud chce mamka něco udělat, musí využít mého spinkání.

Když spím dopoledne, tak mamka za asistence Jíry vaří. Musí připravit rovnou i večeři, protože pak už není šance. Pak papám já, pak si hrajeme a pak obědvají mamka s Jírou. Někdy jsem hodná, ale taky dokážu celou dobu hulákat, co já mám pořád ležet, když oni se cpou u stolu, ne? Mámě rupou nervy a už se těší, až budu sedět taky u stolu. Mamka se snaží Jíru co nejrychleji obstarat a uloží ho v obýváku na gauč a mně si vezme k sobě a dostanu bumbat, až se upiju a unavím a okolo té 13.h. mě odnese do noční postýlky a tak s bráškou oba spinkáme, každý v jiné místnosti, abychom se nerušili, a mamka zatím lenoší, aby nabrala síly na zbytek dne a taky jí nic jiného nezbývá, protože musí být ticho aby nás nerušila a po ruce, kdybychom potřebovali útěchu. Dobře to máme zařízeno, ne?

Ven chodíme až tak okolo čtvrté, když se s Jírou oba vyspinkáme a napapáme. No a jelikož jsem vyspinkaná, tak v kočáru už nespím, chichi, takže co bych asi tak dělala, když mě přestane bavit čučet do nebe? No jasně, řvu :o) Mamka už mě chvilku nechala v kočárku sedět, ale pořádně mi to nedrží, takže když už to se mnou nemůže vydržet, vezme mě do klokanky. A to jsem spokojená! Nejradši se zahryznu do postranice nebo do své ručičky nebo do mamčina trička a vydržím klidně hodinu čumět a dokonce jsem tam párkrát i usnula. Mamka mi už z kočárku vyndala korbičku, takže když si lehnu na bříško, tak vidím ven, takže někdy mamce dopřeju chvilku pohodlí a jsem v kočárku ticho. Nakonec je sama překvapená, že jí z klokanky moc nebolí záda. On totiž Jíra se v klokance moc nenosil, když bylo jaro tak už měl 8 kilo a u mamky v bříšku jsem už byla já, takže se s ním nemohla moc dřít, to já mám přece jen výhodu. Ale zase má Jíra výhodu, že když já jsem v klokance, tak může mámě utíkat a ona ho nemůže honit.

Koupu se většinou hned po příchodu z venku zhruba okolo půl sedmé, pak dostanu papat a pak už na mě nikdo nemá čas, protože si musí ohřát večeři a taky se najíst a pak Jíru vykoupat a uložit. To znamená, že jsem chvilku hodná, ale pak se začnu rozčilovat a hulákat a tak mě mezi 7 a půl 8 mamka odnese do noční postýlky a tam se buď chvilku rozčiluju nebo hned usnu. V noci se budím tak 2× nebo 3× a ráno už klidně okolo 6. Já bych spinkala i déle, jenže to bych musela chodit spát později, ale to můžu jen když není Jíra doma, protože na mě má mamka čas a může se mi večer věnovat, abych déle vydržela. No mám já to těžký, můžou být jinak rádi za ty moje dvě velký spaníčka za den a pak se nesmí divit, že když mamku nechám uvařit a oddáchnout odpoledne, že jim hulákám u jídla nebo na procházce. To už by chtěli vážně moc, abych spinkala pořád, ne?

Už si dokážu docela chvilku sama hrát ? beru si chrastítko, strkám ho do pusinky, akorát se dost často bouchnu a pak se šíleně rozeřvu. A můj řev, to je opravdu něco, chachá, nikdo neslyší vlastního slova a přeřvu dokonce i televizi :o) Takže mě mamka buď musí chovat nebo ještě lépe nosit a když nemůže, tak ten řev musí vydržet a nebo mě prostě odnese do postýlky. Kolotoč mě zas tak moc nebere, to vydržím jen tak dvě natažení a už mě nebaví. Docela ráda se plazím po podložce na zemi, ale většinou se doplazím na koberec a bacím se do čumáčku a zase to skončí ječením.

U paní doktorky jsem byla před týdnem (v 5 měsících) a to jsem měla 63 cm a 6 kg. Tak mi taky napište kdo jste kdy kolik vážili, třeba to některá šikovná mamka zapíše do tabulky a budeme se moct roztřídit do klubů myšelinků a hubeňátek. Já asi budu spíš v tom druhém … Jinak pro doplnění ve 3 měsících jsem měla 61 cm a 5,3 kg.

U té doktorky jsem začala řvát už v čekárně a ve stejné notě jsem vydržela celou dobu ? při vážení, měření, poslouchání i očkování. Paní doktorka říkala, že už mi brzy polezou zoubky a že mě to určitě bolí takže mám nárok řvát (mimochodem když se vztekám a rozčiluju, tak mi mamka říká, že jsem naštvanej trpaslík, to je drzost, co!). Po tom očkování jsem byla večer ukňouraná, mamka mi hned dala Panadol baby ? fuj, větší hnus jsem ještě nejedla, takže jsem to vyslintala ven a všechno měla lepkavý. Taky mě dost bolelo bříško, protože jsem týden nekakala, abych vážila co nejvíc, takže když mě konečně mamka uložila tak jsem krásně spinkala a druhý den vypustila do plínky lavinu a to hned pětkrát, tím se mi ulevilo, odpoledne jsem spala úplně vzorně, mamka mi pro jistotu ještě dala čípek a pak už to bylo úplně dobrý.

Ještě jsem taky byla zase u jiné paní doktorky s nožičkama. Musím se pochválit, jak jsem byla vzorná, mamka mě totiž prozíravě vzala jen v klokance, já se tam smála na celou čekárnu, v ordinaci jsem ani nepípla, vysloužila si pochvalu, že mám nožičky v pořádku a prý mám někde nějaká jadýrka, takže už tam znovu nemusím ani nemusím nosit ty vycpávací plenky. Pak se mnou ještě mamka šla něco obstarat a pak jsme čekaly na tátu, který jel s Jírou zatím nakoupit, a já jsem v klokance spokojeně usnula. Když pro nás táta přijel, tak akorát začalo hrozně pršet a mamka mě nechtěla budit a v tom lijáku přendavat do autosedačky, tak nasedla se mnou v klokance a ten kousek domů jsem prospala ? já se totiž v autosedačce jinak hrozně rozčiluju.

Mamka pak říkala, že jí bez těch dvou hadrových plen připadám nějaká droboučká a křehká, když už nemám ten veliký zadek, tak aspoň se líp vejdu do oblečení.
Očička já mám modrý a tak mi hrozně sluší modrá. Mamka totiž nesnáší růžovou a tak pro mě žádné speciální holčičí oblečky ani nepořizovala, většinu mám po bráškovi, ale dost z toho je v neutrálních barvách (zelená, žlutá, bílá). Jednou jsem k modrým dupajdám měla ještě v kočárku modrou kšiltovku a lidi si mysleli, že jsem chlapeček a mamka se v duchu smála, jak je převezla.

Na Velikonoce to bylo moc príma, táta s Jírou totiž odjeli pryč a já jsem měla celé tři dny maminku jen sama pro sebe. Taky jsem byla vzorná holčička, krásně jsem spinkala, když mě nikdo nebudil, dokonce jsem mamku nechala udělat všechen úklid, který si vymyslela (a který už prý byl nutně potřeba).

Představte si, co mi ještě ta moje mamka udělala, když jsem jednou nechtěla pít (nevím proč se diví, když zrovna nemám hlad hned po probuzení) - svoje mlíčko nastříkala do lahvičky a pak mi to zkoušela dávat pít z ní. Nejdřív mi to přišlo docela dobrá zábava, olizovat tu zvláštní gumovou věc, ze které navíc kapalo mlíčko, ale vycucala jsem sotva 20 ml a už mě to nebavilo a příště jsem to nechtěla vůbec. Ten gumový nesmysl co se mu říká dudlík já do pusinky vůbec nechci a mamka má strach, že budu odmítat láhev stejně jako Jíra. A to si pište že jo! Mamka mě totiž bude chtít za měsíc na jeden večer opustit, bude prý mít nějaký sraz od školy nebo co a prý mě nechá doma a jedno krmení mi nechá schované v lahvičce a dostanu to od tatínka. No to se vsaďte, že to jen tak lehko neprojde!

Mamka už se stejně těší, až mě přestane kojit. Já totiž mimo jiné u kojení strašně bojuju ? nejradši zaryju do prsa prstíčky a škrábu a štípu, nebo do něj mlátím rukama a kopu mámu do břicha a do stehen. Prý ze mě snad bude boxérka :o) Proto taky mamka odmítá se mnou spát v posteli. Nebo někdy se schválně odvracím a za žádnou cenu se nechci otočit na tu stranu, ze které mě chce mamka kojit, takže říká, že by potřebovala to prso sundavací. Takže už za měsíc začnu papat mrkvičku a pak někdy v létě by mě chtěla odstavit úplně. No ale nebojte, já jí to ještě pěkně opepřím!

Mějte se prima a napište mi co svým mamkám vyvádíte vy!
Ahoj zase za měsíc
Hanička, 5 měsíců a mamka Jiřina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.04.04 21:29

Milá Haničko a všichni spolumimísci:-)!
mamka právě před chvilkou dopsala komentář do starého deníčku z minulého týdne a tak já se tu teď můžu rozepsat:-)KONEČNĚ!Aspoň budu první - MOŽNÁ:-)
Haničko - Ty jsi čupr holčička:-)Já vyvádím to samé mamce (myslím teď ten řev a boj u krmení)Občas se na mě mamka i pozlobí, což nechápu - prostě chvilku mám hlad a pak nemám a pak zase mám - ti rodičové jsou fakt otřesní - vůbec jim chybí empatie:-)Mamka se mnou bojuje a já vesele vyhrávám - mám totiž ručičky a na co je mám asi tak používat, když mě krmí z lahvičky? No, tak se nsažím tu lahvičku vyndat a zase někam odstrčit, pak vylít - no, to mi ještě nejde - ale snažím se:-)
Co Vám, ale musím všem miminkům napsat - představte si - co na mě mamka připravila a taťka jí to odsouhlasi - no Hrůza!!! - mamka mi začala od včerejška strkat do pusinky takovou přííííšernou věc - jmenuje se to lžička nebo co a je to dost protivný…ještě ke všemu mi na tom dává nějaké blivajzíky a ty já zádně po 5.lžičce odmítám - přece jm na to neskočím, že? ale výhoda těch blivajzíků je, že jsou krááásně barevné a dají se nádherně všude rozetřít…to Vám je paráda!!!!Kdyby jste chtěli někdy vidět jak to u nás po tomto způsobu krmení vypadá - mamka to vyblejskne:-)
haničko - já byl taky u paní doktorky - pokaždé tam sleduju jiné mimísky - nekoukáš po jiných miminkách? Já jo - jsou takoví jiní - dost divní:-)Moc se nekamarádí - některé ještě ani neslintají - tak nic moc:-)ale sleduji to!Mě stále neočkovali, ale 12.5.budou a rovnou se na mě chystají se vším - mamka s taťkou mi museli koupit nějaké jiné injekce - paní MUDr.jim to doporučila, ale pojišťovna jim to nepomohla zaplatit - tak museli šetřit - no, já se jim vyplatím!!!:-)Mají mě moc rádi, protože na to našetřeli a prý mě to nebude bolet -asi je hodně ovlivnila návštěva u mé tety, kde mám nemocnou sestřeničku - je už moc špatná a mamka byl po té návštěvě dost smutná - Peťulka jen leží - nehýbe se jako my a má nějaké hadičky z bříška - nemůže už papat - tak jí krmí injekčně - prý je to zlé…tak nevím - ale byla mi podobná - narozdíl od těch dvou zbývajícíh bratránků - to jsou Vám raubíři - no, běs - doma bych je nechtěl - pořád mě ošahávali a provokovali - tak je mamka musela krotit - chichi - na mě si nepříjdou:-)
Haničko - mě také vážili - váha na 4měsících:6.5kg a výška 64cm - skoro jako Ty!!!!!
Ještě Vám musím napsat, že dnes mi taťka sestrojil takovou krásnou židličku - prý v ní budu sedávat - no, je senzační - mamka říkala, že mi to v ní moooc sluší, no jo, ale je ještě nevyhovující - ještě se tam klátím tak musím chvilku počkat - dokonce se mi podařilo sjet pod ten stoleček:-):-):-)To Vám byla bžunda - mamka se lekla - nechápu proč - jsem to potřeboval vyzkoušet - no!!!!!jaký pak caviky, že jo - to je běs - člověk aby pořád jen poslouchal a ničím ty rodiče nestrašil. Ale přiznám se Vám - moc se mi tam líbilo - když jsem tam tak posedával měl jsem parádní rozhled a ten stoleček - do toho se Vám taaaak prima buší - no, paráda!!!!Máte taky někdo takovou kouzelnou stoličku?
No, musím končit - to keckání mám po obou rodičích:-)Ta´tka je hrozně ukeckanej a mamka mu nemá co vyčítat - u nás je Itálie:-)))Jen se mi nehádají, ale pořád něco vykládají a já jsem mimo konverzaci - no, však jsem se naučil přihlásit se o slovo!!!Oni by na mě totiž jinak úplně zapomněli:-)tak se mějte miminka!!!!!páááááá Váš Tomík
Aničko - sluníčko moje!!!!Posílám pusinky - moc a moc a moc!!!!!papapapa

 
Anonymní  27.04.04 10:08

Ahoj brusinčátka,
mamka neměla čas, tak jsem k tomu psaní sedla sama. I když píšeme málo, čteme všechno, tatínek nám deníček tiskne.
Mám toho hodně na jazyku, jako třeba, že v 11 týdnech jsem měla 5,56 kg, takže do klubu Mišelinů asi nepůjdu, protože za pět týdnů jsem přibrala jen 660 g, ale mi to nevadí, aspoň mi nepřibývají faldíky a špíčky. Mamka se stejně vydovádí na těch malých co už mám :o)
Vaše mamky se bavily o barvách očí, tak já se narodila s modrošedýma, ale teď mám tmavě šedé. Tatínek má tmavě hnědé a maminka, ta má velkou směsici barev, ale převládá zelená a šedá, pak tam má modrou a žlutou, já to vím nejlíp, pořád se jí do nich dívám :o)
A jestli jste zvědaví, co už umím, tak je toho spousta - cucání pěstiček je moje oblíbená činnost. Taky mne baví pasení koníčků, ale koně jsem ještě neviděla žádného, spíše pasu vránu, pejska, tygříka a šnečka, to jsou mí nejmilejší plyšoví kamarádi. Taky si ráda hraji s chrastítky, sice je dlouho ještě v ruce neudržím, ale to nevadí, mamka mi s nimi chrastí sama a taťka vlastně taky. Tak nevím, jsou ty hračky moje nebo jejich ? :o)
Už jsem Vám vyprávěla, že jsem striptérka? Byli jsme s našima a spoustou známých na hradě Helfštýně, celkově se mi tam líbilo, bylo nádherně a v kočárku, co správně skákal po štěrku se mi tak krásně spinkalo. Ale pak mi začalo bublat v bříšku, nevěděla jsem si s tím zvukem rady, tak jsem zkusila potlačit a ono se to uklidnilo, ale zase jsem měla nějak teplo v plíně. A nejen tam. Byla to taková várka, že jsem si pokadila košilku, kabátek i dupačky. Naštěstí mamka všude sebou nosí náhradní oblečení, tak mne v autě celou svlíkla do naha. To bylo zvědavých lidí kolem! Měla jsem úspěch ! Že bych se tím svlíkáním a ukazováním ladných křivek v budoucnu živila? No ještě si to rozmyslím.
Holky, jak Vám závidím, že tady v klubu máte ženichy ?. To já mám ženichy hned dva, oba jsou starší, jeden má tři a půl, druhý osm! Asi o mne budou bojovat, ale teď nevím jestli oni nebo jejich tátové. A pak, že prý už neexistují domluvené svatby. :o))
Na mamku jsem v noci hodná, totiž ze všeho nejraději v noci spím. Usínám kolem osmi a probudím se kolem třetí nebo ještě později - bleskurychle se najím a pokračuji ve spaní, po dvou nebo třech hodinách se zase najím a ještě dospávám. Ke hraní se probouzím po osmé, mamka si se mnou hraje a povídá, pak mne převlíkne a nakrmí. Přes den jsem dost hladová, jím většinou co dvě hodiny.
Taky Vás tak baví prdění? Já mám z toho hroznou srandu, protože si pořádně nahlas prdnu a pak pozoruju naše - mamka se podívá na taťku, ten zakroutí hlavou, pak se podívá na mamku, ta taky zakroutí hlavou a pak se podívají na mě, zakroutí hlavou oba najednou a pak se rozesmějou :o) prý prdím líp než dospěláci!
Tak já už budu končit ?.prý musím jít spát. Tento týden jsem s mamkou u babičky v Ostravě.
A teď stručně mamka k minulým deníčkům.
Darko: s tou mateřskou - zkus se poinformovat na sociálce, v každém případě Ti manžel musí platit výživné na malou i na Tebe. Pokud se nepletu, tak to musí projít soudem. Na sociálce Ti poradí, neboj.
Ruce - nejvíce se vysušují levnějšími tekutými mýdly. Osobně se mi osvědčilo tělové mléko od nivey.
Příští poradnu s očkováním a kontrolu nožiček máme v jeden den, tak jsem zvědavá jak to zvládneme.
Příkrmy zkusíme až po šestém měsíci, díky za rady!
Vítání občánků jsme krásně zvládli, představte si, že měli pozvaných 40 dětí a přišlo jich max. dvanáct !
A co rozdávali? Jen plyšáky, ale i to potěší!
Křtiny nám v nejbližší době nehrozí, však víte, že máme komplikace ve všem ?.
To bychom nejdříve museli vyřídit církevní rozvody nás obou, pak se vzít v kostele a teprve potom bychom mohli pokřtít Aňulku.
Barban: tak Aňulka baští přímo vzorově - přes den většinou kolem desíti minut, v noci pět minut, doteď jsem o tom, že tohle je nejlepší, nevěděla. Díky za info!
A k puberťákům - každý s tou pubertou boxuje jinak, ale neboj, přežiješ! U toho staršího syna mám pocit, že v 18.spadnul podruhé do puberty a ještě pořád v ní je, a to mu v srpnu bude 21 !!!
Mějte se všichni krásně a užívejte si života!
Andulka a Aňulka ( 13 týdnů )

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 27.04.04 17:33

Ahoj kamarádi (a hlavně Tomášku :-))!

To je fajn, že už je tady zase deníček pro nás a mamky nás k tomu musí pustit. Už jsem se mooooc těšila, až vám napíšu, co všechno za tuddobu umím. Mamka se vám už chlubila mojí otočkou z bříška na záda (jo, vychloubat se cizím peřím, to by jí šlo!). Nazpátek mi to zatím moc nejde, na bok se přkulím raz dva, ale jakási podlouhlá věc s takovýma malýma válečkama na konci mi strašně překáží a tak to nemůžu dotočit. Posledně jsem se tak moc snažila, že jsem usnula vyčerpáním. A co myslíte, že udělala moje máma? Nenapadlo ji nic lepšího, než mě fotit, no je to normální? Aspoňže mi tu fotku pak dala do galerie.
A od pondělí mám novinku, vyplazuju na naše jazyk. Chtěla jsem jim dát najevo, co si myslím, a víte, co oni na to? Jenom čučeli a smáli se, zase nic nepochopili, ach jo! Ale až na to, že jsou takoví nechápaví, tak jsou celkem fajn. Hlavně táta, ten vám umí vymyslet takových blbovinek, že se já ani máma nestačíme divit. Mamka pak říká, že si uvázala na krk hned dvě děti a že já ji už nebudu mít čím překvapit :-)

Haničko - mamka říkala, že by ten seznam s váhama a mírama nějak sestavila. Teda ona na tom už pracuje, ale nějak se jí to moc nedaří, jak je lenošná. Vždycky si zapomene všechny ty údaje zaznamenat, tak jí tam toho dost chybí. Prý by bylo lepší, kdyby jí to ostatní maminky posílaly extra, nejen do deníčku, ale i přímo jí - do osobní zprávy nebo mailem. To je údajně lepší, protože dokud si to nepřepíše do seznamu, tak to nesmaže. Takže, Brusinčátka, řekněte maminkám, ať pošlou vaše míry, pokud možno v 6 týdnech, 3, 4, 5 měsících, jestli je vědí, a mamka se s tím nějak popere. Něco už má, ale moc jí toho chybí.

Tomášku - tak ty koukáš i po jiných miminkách, jo? Ale neboj, to já jenom ze srandy, já si je v poradně vždycky taky prohlížím a táta pak říká, že můžu být v klidu, protože jsem nejkrásnější. Nemusíš žárlit, u nás jsou teď skoro samý holčičky a z těch chlapečků jsi pro mě stejně nejlepšejší a nejkrásnější ty! Na těch fotečkách ti to moooooooc sluší! Mamka říká, že jsi takový Budulínek, a táta mi tě jako ženicha taky schválil. Prý můžeme spolu lyžovat :-)
Taky seš borec, že už baštíš mrkvičku. To já zatím ne. U nás se zatím cpe jenom máma s tátou a mamka mě ještě kolikrát provokuje, že prý já ještě nic nedostanu. Ach jo, už bych okoštovala, ale musím ještě dva měsíce počkat. Takovou dobu! Lžičku už znám, dostávám na ní každý den nějaký kapičky, no není to až tak špatný, uvidíme.

Ještě se vám musím pochlubit, jak hezky spinkám. Usínám kolem osmé a budím se tak ve čtyři, to se nabaštím a spinkám do sedmi, někdy i do půl deváté. Dneska a včera jsem dokonce baštila až po čtvrt na šest! No můžou si naši na mě stěžovat?!?

Zítra mi držte palečky, jedeme za panem doktorem, co se před ním musím svlíknout a on mi pak zkoumá nožičky. A v pátek se budu u naší paní doktorky měřit a vážit. Slibuju, že tam zas udělám pořádnej bengál :-))))

Ahoooooooj kamarádi,

Anička (dnes 17 týdnů)

PS: Tomášku, tobě posílám spoustu pusinek :-) Dnes v noci se mi o tobě zdálo, proto jsem tak dlouho spinkala.

 
Gabina2  27.04.04 20:04

Ahoj kolegové a kolegyňky!

Tak konečně se můžeme realizovat ;o)

Hlavní novinka u mě je, že už začínám jíst dospělácký jídla. Teda zatím jen kousky zeleninky, ale i tak je to velký krok kupředu. No musím říct, že je to dost zajímavý. Hlavně tím, že to chutná jinak než mlíčko a taky tím, že se to jí jinak než mlíčko. U mlíka stačí potáhnou a teče to a tohle…přiznávám, ještě pořádně to neumím, reflex je silnější a mrkvička často skončí venku. Ale maminka se jen tak nedá a láduje mě…a už jsem se moc zlepšil.
Další novina je, ale to už vlastně psala maminka v minulém deníčku…otáčím se na bříško. Je to teda ještě dost těžká práce a občas mi tam překáží vlastní ručička…no, ale uznejte…na co všechno člověk musí při tom přetáčení myslet, aby mu to vyšlo…otočit se na bok, přehodit horní nožičku, nazvednout hlavičku, použít patřečné svaly, ručičky dát na stranu…no to se pak lehce stane, že nějaká ta ručička zůstane, tam kde nemá.
Další věc…od minulého čtvrtka jsem oficiálně uznán za občana města Prahy!!! Sice nevím co to znamená, ale je to určitě něco moooc důležitého, když kvůli tomu byla taková sláva. Musím mamince domluvit, aby konečně dala nějakou fotku do galerie.
Já a doktoři…v pos­ledních dnech jsem viděl hned dva. Byl jsem u pediatra…mé míry znáte…maminka je musela hned za tepla vyslepičit ;o). No já nevím, co s tím tak nadělají…já si připadám akorát ;o)
A v pondělí jsem byl ukázat svoje kyčle…a nechtěl jsem v tom Markétku nechat samotnou, takže taky ještě nemám jadýrka. Ve dvou se to lépe táhne, viď Markétko?! Maminka se hned pídila co s tím a zjistila, že celkem nic, že je ještě spousta času. No každopádně za 2 měsíce se jdu ukázat znova.

A chtěl jsem ještě něco napsat, ale už jsem to zapomněl. Už je totiž moc pozdě a mě se chce spinkat. Tak jdu a nechám si zdát něco hezkýho o mé Markétce a když si vzpomenu, tak ještě napíšu.

Tak čágo kolegáčci
David-18 týdnů

PS.: Jo a Markétko, víš, že vůbec nevím odkud jsi!?D

 
Anonymní  28.04.04 13:17

Ahojky!

Po dlouhé době se hlásí Janek od nepřihlášené Sýkorky!!

Jupíí! Janinko! ahoooj! doufám, že jsi na mě počkala a nejsi ještě zadaná, mamča mi tuhle četla, že prý bychom to spolu mohli dát dohromady - tak já jsem rozhodně pro!! Posílám ti obrovitáááánskou pěkně mlaskavou hubičku a příště prý pošlu i nějakou fotečku - dnes mamča zapomněla disketu doma … je s ní v poslední době nějaká nuda, leží pořád doma v posteli, na hlavě šátek, na krku šátek, u nosu kapesník, v podpaží teploměr a já ji vidím jenom při krmení a řádím s babičkama - ale snad už se to zlepší …

Jinak teda moje největší vzrůša za poslední dobu: návštěva ZOO - bezva, pozorování pejsků - nejlépe štěkajících a skákajících - to se můžu uchechtat - máma se mnou dokonce pejsky nahání po městě, protože se zase tak často teda nesměju, ale ti pejskové jsou fakt bezva, začal jsem chodit na plavčo to je vynikající zábava no a mámu absolutně nejvíc baví moje válení sudů - tím se dá normálně dostat nejen z jednoho konce místnosti na druhý, ale i ty prahy se dají snadno překonat a je to teda skvělý, když se můžu podívat pěkně kam sám chci a ne kam mě máma položí!

Mějte se moc fajn
zdraví Janek od Sýkorky 5,5 m

 
rendy1
Stálice 60 příspěvků 28.04.04 14:03

Ahojky spolumiminečka,
tady Markétka ! TAk jsme měly v pondělí premiéru s babyvakem. Nejdříve jsme si to vyzkoušely doma, potom mě mamka nasoukala do vaku v autě. No, lidi koukaly, to se mamce moc nelíbí, ale vydržela to. Jinak Noemko, tobě to ve vaku moc sluší. Ta poloha, ve které jsi na fotce, je na mazlení, alespon to píšou v prospektu, který jsme dostali k vaku. Mě se líbí kolíbka. V ní klidně i usnu. Tak jsme šly na sociálku. Ještě že máme vak, mamka litovala ostatní maminky, protože tam mají hned schody, ani tam není místo, kam by zaparkovaly kočárky. DĚS !
Vak jsme vyzkoušely ještě včera. Jeli jsme celá rodina do Sconta na Čerňák, vybrat skříně do předsíně. No je to dobrá věc, doporučuji.
Dneška jsem se obávala. Mamča mi říkala, že zase dostanu do stehýnek píchance a to já nerada ( kdo by rád). V čekárně bylo dost maminek s miminkama. Byl tam i chlapeček, byly mu 2 měsíce. Tak jsem se na něj zadívala a on začal kakat. Neslušňák jeden ! Moje aktuální míry - 6,30kg, 61cm. MAmka říkala, že to je akorát. Paní doktorka se mi nelíbíla už od začátku, tak jsem jí to dala najevo. Začala jsem řvát. Pak mi ještě dala píchance, no a to jsem byla k neudržení. Sestřičky říkaly, že mám silnej hlas. Bodeť by ne, když ze mne bude ta zpěvačka :-))) Mrkvičku ještě papat nebudu. Prý máme začít asi tak za 14 dní. Ještě dudlám mamce prsíčko docela často. Tak to ještě odložíme.
Mamka mi teď dala do zadečku čípek, na doporučení p. doktorky, když jsem měla teplotku při prvním očkování. Tak se mi klíží očka, tak se natáhnu.
Davídku, kdych tě tady měla, tak bys mi ty stehýnka pofoukal, viď. My bydlíme v Mělníku, teda kousek před Mělníkem. Do Prahy to nemáme daleko, ale mamka má z Prahy strach, prý by se tam ztratila.

Tak se mějte Markétka ( brzy 4 měsíce) s maminkou Rendy

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.04.04 19:29

Ahoj Haničko a taky ostatní kluci a holky,

Tak jsem byl taky zas puštěn ke klávesnici, napíšu, co je u nás nového.
Vcelku nic moc, k dr. jdem až v pondělí, dostanu 3. očkování ? to prý je už jen jedna injekce, tak to nějak vydržím :-(.
Jak je trochu hezky, chci spát v kočárku, takže jsme tak od 10 do 6 venku, domů přiběhneme jen tak na otočku, napapat,
i když to taky často zvládneme venku. Třeba včera odpoledne, byly to skoro 2 hodiny co jsem jed, a mamka se nějak k ničemu neměla, tak jsem spustil takový řev, že musela honem mazat do parku terénem, málem mě vyklopila, a honem jíst.
A v noci zdá se, že vítězím ? usnu sice po koupání v postýlce docela v klidu, ale stačí, aby trošku vrzly dveře, a jsem klidně po hodině vzhůru a tvrdě se dožaduju vstupu do postele a přiložení, žádný dudlík nemá šanci. Během 3 minut spím a za 2-3 hodiny jsem zas vzhůru a tak to jde celou noc, jen kdyby mě chtěli dát do postýlky, tak to by viděli, teda spíš slyšeli?

Haničko - posílám Ti velikou pusu. Já vážil ve 3 m jen 4,79, ale v 5 už 6,11, takže jsem Tě dohonil. Asi budu v klubu hubeňourů jediný chlap, ale to nevadí, aspoň mě budete obletovat :-).

Matýsku - jsem zvědavej na ty fotečky, kde po sobě patláš tu mrkev, abych věděl, jak na to, až jí za 2 týdny začnu jíst.

Markétko - to je náhoda, i já byl dneska v babyvaku na sociálce (mamka si vyřizovala rodičovskou či co to).

Tak zatím papa

Pavlík 5,5 m

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.04.04 20:25

Jéé, klucí, já se splet, tam nemělo být Matýsku, ale Tomíku :-))

 
Anonymní  28.04.04 20:52

Ahoj kamarádi!!!
Tak se hlásím znovu - představte si, co mi ta mamka zase vyvádí - já se už zblázním:-)mamka tedy říká to samé - což je zvláštní - ona si s tím začala:-):-) Pavlíku - ta fota budou asi taky umatlaná - no, začnu popořadě - mamka mi začala dávat jiné papání - pokaždé k obědu (naštěstí - snažím se to přetrpět - když je to jen jednou denně..) - jak jsem Vám už psal - kdo jste se s tím nesetkal - neuvěříte:-)jak moc jsou ty blafy odporné ale bezva roztíratelné:-)Dnes mi mamka dala už po zkoušce jednotlivých blafivých příchutí jednu společnou - pokud jsem to dobře pochopil - bylo to naprosto odporné - taky jsem to dal řádně najevo - prskal jsem do lžičky, která tou hnusotou překypovala:-)Výsledek byl božský - tedy jak pro koho:-)Pro mé očka byl kouzelný - ten hnusík byl na bryndáku, na mém oblečku - domácím oblečku, na mamce, na vajíčku, ve kterém jsem jedl, na zdi, na plínách, se kterými se mě mamka snažila utřít = všude:-):-):-)To Vám bylo pokoukáníčko - žádná čistota - tu už znám:-)Všechno bylo paraádně slizké a barevné - mamka mi smíchla brambor.pyré s brokolicovým a mrkvovým - no, představte si tu odpornou barvu všude po bytě.....jaké jsou Vaše pocity? Mé byly vítězné:-)byl jsem na sebe hrdý, neboť po delším řevu a odmítání lžičky, jsem dosáhl svého lahvičky - chichi!Mamka trochu šílela - trochu víc:-):-) (Aničko neboj, tohle nám doma dělat nebudu - musel jsem si to jen vyzkoušet, víš - kdybych mohl vyfotil bych Vám to, ale mamka je jak stroj na uklízení (tedy jak kdy - někdy to dost flálá - zrovna dneska, ale ne:-(((()No, tak jsem Vám to popsal - Jiříku od mamky Jiřiny - chci se Tě zeptat - po jak dlouhé době Ti začalo chutnat? A kdy Ti mamka začala přidávat něco jiného než mlíčko nejen na oběd?Prosím napisš mi to!!!děkuji!Jinak Vám ještě musím napsat, že jsem si četl, co všechno už umíte a tak jsem se naučil přetáčet se obstojně na bok, ale dál mi to nejde - taky umím vykroutit hlavu do neuvěřitelných 180 stupnů - mamka šílí - taťka šíkí a já tak usínám - nevím co se jim nezdá!!!
Pavlíku Ty jsi ted jedlíček - jakpak to že jíš tak často - já už tak moc často nejím - nějak se mi hnusí lahvička - ale ještě to prý musím vydržet - jenže to je pořád - ještě musíš - tohle až budeš větsí…taky to slýcháváte?Hrů­ůůůza, že?Aničko - mě se také o Tobě zdává - proto se směju ze spaní - naši si myslí, že se mi zdá o nic, ale co jim to bud vysvětlovat - oni by to nepochopili - Ani - prosim Tě - psal jsem Ti email - já sám!!!četla jsi ho - prosím pomož mi - ta mamka je fakt neschopná!!!!!:-)Mišutko - dostala Tvá mamka od mé mamky email - jak se rozhodla? Co taťka - byl u Vás?
Brusinčátka jdu chrupat - papapapapa Tomík
Aničko kouzelné sny o našem randění:-)Líbni mého Tchána:-)papapapa

 
Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 28.04.04 23:20

Caute brusinky a brusinkovia! :-)
Taaaak a teraz POZOR!!!!!
Dnesna bilancia: otocka na lavy bok, otocka na pravy bok, strkanie hrkalky do pusy, drzanie maminky za vlasy, volanie na maminku „mmammammmamm“ (to som tri dni trenovala - najprv to bolo „mmaaa“, potom „mm“ a teraz uz je to kazdemu jasne :-), cele telicko si uz krasne pevne drzim, PASIEM KONICKY!!!! a aby toho nebolo malo, vecer som sa otocila z bruska na chrbatik! To zizate, co? :-))))))
Tak som sa musela pochvalit, aj ked sa to vraj nema, ale toto bolo faaaaaakt nieco :-)))) Nasi konecne pochopili, ze som celu tu dobu vsetko podrobne prespekulovavala, az kym som si nebola ista, ako nato.
A mam este jednu novinku - posledne tri dni vediem seriozny dialog a ked poviem dialog, myslim tym dialog - pocuvam, potom hovorim, potom zase pocuvam a nikdy neskacem do reci. Hrozne vazne sa pri tom tvarim, sustredene pracujem pusinkou a usilujem sa o spravnu intonaciu. Najradsej diskutujem s tatinom napr. o politickej situacii v Bangladesi :-) Ale nesmie sa pri tom smiat, to su predsa vazne veci!
Som uz veeelmi unavena (maminka vravi, ze uz by som vazne mohla zaspat, ale ked to je taka nuda… Len este rychlo pre Marketku - koliska je v babyvaku fajn, ale odkedy nie som male mimino, tak ma nenadchyna. Tuto polohu mam ovela radsej, akurat ze ma maminka kvoli tomu teraz velmi vo vaku nechce nosit, vzdy iba na chvilku, tvrdi, ze som na to este malicka, pch :-/
A prepacte, ze pisem takto bezhackovito, ale z tej euforie som si to nejak neuvedomila :-)
Tak pa, kamosi!
 Noemi

PS: Filipek, zlaticko, toto vsetko som urobila pre teba, aby si videl, aka som sikulka ;-)

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.04.04 23:26

Ahoj Brusinčátka,

Hned se vám musím zatepla pochlubit. Dnes jsem se poprvé????..o­točiláááááááá­ááááá z bříška na záda. No trvalo mi to pěkně dlouhou, ale uznejte při mé ?doufejme prozatím :o))? nesportovní figuře to je docela ořech.
A pěkně jsem si číslo nachystala i pro babičku. A ještě se mi to podařilo na mou méně oblíbenou stranu. Mamka se mnou poslední dny lehce trénovala?..nikoliv ve vltavské ledové tříšti, ale na dece. Na levou stranu jsem se otáčela s pomocí zatlačení na zadeček celkem lehce, avšak druhá strana trochu ?drhla?. Občas jsem se šprajcla a ležela jak pecka.
No co vám budu povídat, to bylo radosti :o))

HANI: štípání při kojení ? dobrá věc. Též praktikuji ke značné mamčině nelibosti. Tuhle jsem chňapla bradavku a to bylo křiku. Až jsem se lekla. Mamča se taky umí ozvat :o)))
S tím spinkáním přes den v postýlce jsi šikula. Mně se nějak nedaří. Zvládnu tak maximálně 40ti minutovku dopoledne, pak někdy odpoledne. Ale spíš se daří schrupnout v kočárku. Je to různý. Někdy jsem unavená a pospím si při korzování i pár hodin, jindy zase z dvou-tříhodinové procházky zaberu na půl hoďky.
Ale pozozooor ? šla jsem do sebe a už skoro nebrečím v kočáru. Poslední přelety do korbičky se odehrávaly v tichosti a zvládám i za bdělého stavu v kočáru sledovat nohatý jablko a i Amálčina maminka- Martina mě tuhle po plavání chválila, jak jsem se zklidnila :o))
Zato žrací noční nájezdy si v dohledné době nenechám vzít. Stále si držím své 4 noční bašty (včetně časné snídaně ? kolem 6.hodiny) Pak ještě rodičům dopřeji a spím většinou do půl osmé, někdy natáhnu i na půl devátou. Víc ani ťuk :o))
V pondělí u nás byla mamčina kamarádka s dvouletou Kristýnkou. To jsem zírala jak úžasně tryská. Doufám, že budu jednou taky tak ?mobilní?. Posun zvládám pouze pomocí odstrkování patiček a záklonu hlavy. Mamka vrčí, že se to nemá, ale je na mě krátká. Beztak si pro:,–(ím svou.
Jo a při příležitosti návštěvy jsem dostala krásné růžové prase. Jakoby teta věděla, že mi taťka každý večer před koupáním zpívá: ??Jana jede na kole, Jana jede pryč, co to Janu popadlo, že to prase upadlo??. atd. Janu si samozřejmě doplnil. Pan Schmitzer o žádné Janě nezpívá, ale Vénu tam má. A mamina se rozpomněla na někdejší hit a začala mi zpívat: ?. ?prasátko nemá hlad, chce třeba jenom?.. podrbat, nechce se najíst na noc??? Tak to teda néééé. Já se chci určitě najíst na noc a ještě kopu přídavků.

Ještě odhadem míry a váhy v jednotlivých měsící. Je to trochu baj očko. Nechodily jsme totiž k MUDr. v době mých narozenin. Mamka to tedy odvodila.
3. měsíc: 6.300 g /57,5
4. měsíc: 7.200 g /64,5

NOEMKO: vysekávám poklonu. Tvoje mamka pořád jak nepaseš a kdoví co a ty podáváš takové výkony. Vidíš já sice pasu, ale na bok se pořádně nepřevaluju. A šacuji to, že z bříška (no v mém případě z pupku :-)))) se hned tak brzy na záda nepřevalím :-))

Zatím papááá musím končit, taťka se dere k počítači
Janča ? 21.týdnů

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 28.04.04 23:28

Jéééééééé jsem to, ale popleta.
To přetočení bylo samozřejmě ze zad na bříško :-))))))
Zdá se, že vykojený mozek se z maminek přenáší i na miminka :-)))
 Janča

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.04.04 09:04

Ahoj holciny!
Kdopak ma pristi denicek? Ze bych mu ho z dovolenim prebrala. Tento tyden se na to nejak citim ho napsat. :))) A slibuju ze bude i s hackama a carkama nad pismenky. :)))
Akorat jestli mi ho teda prisoudite tak potrebuju vedet postup jak to udelat, predpokladam, ze je to jinej postup nez psani komentare. :)))))

Darka + brzo se ozyvajici hladna Misuta

 
barban
Kecalka 102 příspěvků 29.04.04 22:59

Ahoj brunčata,

vidím, že už většina z Vás zvládla ovladat své tělíčko a ani já nejsem pozadu, ze zad na bříško se točím už nějakou chvilku ( ale jen když se chce a to nebývá tak často), ale přišla jsem na dobrý způsob pohybu - to mě kolikrát mamka nestačí zastavit - píďalkuju se po zádech (opřu se o patičky a hlavu a dělám tzv. mosty) no prima zábava a taky se dostanu kam potřebuju ( ale už jsem si vydřela na hlavě kolečko). Ručičky používám často na chytání hraček, přehazování hrkáčku z ručky do ručky, ale hlavně do pusy (výtáhnu si dudlíka a cucám si palec a jak si u toho mlaskám). Navíc mě brácha naučil prskat, vyplazovat jazyk, vyplivovat dudel na dálku a na cíl - no samý ptákoviny jak říká mamka, ale všichni se tomu smějí, tak nevím.
Dnes jsme dokončily druhý kurs plavání (24.lekci) a příští týden mám jít na bazének - no řeknu Vám kluci a holky, mám z toho trochu strach a jak vidím mamku tak ona taky - hlavně prý z teploty vody, protože na bazénu je kolem 32°C a já jsem se zatím otužila na 34°C, ale zase tam bude víc miminek - no bude větší švanda. Musím požalovat - mamka mě dneska málem utopila, zkoušely jsme splívání na zádech, já si ležím a ona kecá a kecá s instruktorkou a já jdu ke dnu a nic ( no chvilku jim trvalo než se vzpamatovaly), já to naštěstí vykašlala a za chvilku, už jsem se vesele potápěla.

V úterý jsem byla v poradně na pětiměsíční prohlídce, vážím 5450gr a měřím 62cm, no sice nic moc, ale postavičku mám ucházející, musím poprosit mamku o fotečku.

Teď když je venku nádherně, alespoň u nás určitě, chodíme na procházky a já dokonce ležím na bříšku (tuto polohu moc nevyhledávám) a dívám se ven z kočárku, teda mimísci to je věcí, lidí a zvířátek co vidím, jsem z toho tak rozdivočelá, že odmítám přes den spát déle než tak 3× po 30 minutách, to aby mi něco neuteklo, ale v noci dám mamince klídek - spím většinou od 8 hodin do sedmi až půl osmé, jen se 2× nakojím. Teda mimísci jak Vám jede ta zeleninka a ovoce, co Vám dávají Vaše maminky, já se zatím jen ptám, protože moje maminka mě má kojit, až do osmi měsíců a pak pomalu začít, ale já bych už tak chtěla něco zkusit. Vžycky když jí, tak žvýkám s nima tak intenzívně, že se mamka pokaždé dá nachytat a hned kontroluje obsah mé pusinky, jestli se mi tam nedostalo něco nežádoucího.

Tak, tak kamarádi nějak se přetrhla nitka a budu končit, ale možná se zde ještě ukážu. Mějte se moc krásně, dělejte mamkám, tatínkům a sourozencům jen samou radost a do té Unie vstupte toho 1.května tou správnou nožičkou ( furt, ale nevím, která je ta správná). Ať nám svítí sluníčko a jaro se nám zde konečně u:,–(í.

Ahoj Vaše kámoška Kristýnka (5.měsíců + 3dny)

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 30.04.04 06:31

Ahoj kamarádi,

teda kde všichni jste? Já jsem se tak těšila, že si od vás něco přečtu, že jsem nemohla dospat, a tady je jen jeden komentář! Nebo že by vás k tomu mámy nechtěly pustit? To jsou jako moje babička, když brblá, že otáčím hlavičku za televizí.

Ve středu mě naši odvezli k nožičkovému panu doktorovi. Mamka si myslela, že když to v té jeho ordinaci vypadá úplně jinak než u mojí paní doktorky, nebudu tam brečet. Ale to se spletla, já se přece nedám zmást modrou barvou přebalovacího pultu, no ne? Tak jsem spustila radši hned, jak mě máma položila. Ale ten největší bengál si šetřím na dnešek do poradny, budou mě zas měřit a vážit, tak ať si to taky užijou. Jo a v tu středu pan doktor říkal, že už tam nějaká jadýrka mám, tak už tam nemusíme chodit a ani mi nemusejí naši dávat tu plínu navíc, kterou mi stejně nedávali, chi chi.

Noemko - já jsem to tušila, že piluješ svůj styl a pak předvedeš všechny ty cviky, co jsou jima rodičové a hlavně doktoři přímo posedlí, najednou a se vší parádou. GRATULUJUUUU!!!!!

Kristýnko - tak si představ, že mě mamka do 32° frkla s naprostým klidem. Ona mi totiž vůbec neměří vodu ve vaničce! Prostě to nějak odhadne a strčí mě tam. Posledně mě šupla do vody a pak říká, jestli to není nějak studený. Ale že jsem neřvala, nepřipustila mi tam ani kapku teplé, jenom to pro zajímavost změřila (to teda brzo!!!!!). Ale oči jsem na ni kulila pořádně… Jo a to kolečko mám na hlavičce taky a to jsem zatím jenom ve fázi mostů, píďalkování mi ještě moc nejde, ale já to vyšpekuluju:-))

A musím se pochlubit, mám spinkací rekord - 10 hodin!!!! (úplně bez kojení, jenom mi máma jednou podala dudlíka), jinak spinkám poslední dobou zhruba od 20,00 do 5,00 (5,30) a pak ještě hodím krátkýho šlofíka nebo jentak koukám a mamka chrní.

No, už dám prostor zase vám.
Tomášku - tobě samozřejmě posílám pusinku:-))

Anička (za 4 hodiny a kousek přesně 4 měsíce)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 30.04.04 12:23

Ahoj kamarádi,

já jsem se vrátil z Vysočiny a přivezl jsem si s sebou virozu. Ale asi se mi někde zatoulala, protože ji nemůžu najít a tudíž nevím, jak vypadá. Ale chtěla si se mnou pořád hrát na horečku a na kašel. Mě to moc nebaví, protože jsem ospalý, nic se mi nechce, dostávám do zadečku bílé válečky - no není s ní žádná švanda.
Mamka se mnou jezdí kolem keřů a stromů, a to mě naštěstí baví, tak vůbec nepláču. Mamka je na mě pyšná a pořád mi říká, že tu virozu nesu statečně, ale ani na rukou, ani na nohou jsem ji nenašel, tak nevím, kde ji nosím :o)))

Kamarádi, vy jste všichni tak šikovní, samá otočka a píďalkování. Já se celý týden neotočil, už jsem zapomněl, jak se to dělá. No třeba se rozpomenu.

Kristýnko - tak ty se umíš i topit. Ta mamka je ale, viď. Kecá s instruktorkou místo aby koukala na tebe. To moje mamča dělá taky a je jí úplně jedno, že mám celou pusu pod vodou - asi si myslí, že mám žábry :o)))

Haničko - já spím taky na bříšku, ale sám na něm neusnu, usnu na zádech a při dalším kojení mě mamka dává na bříško, to vydržím 7 hodin spát vkuse. Ty usínáš na bříšku? A to se nechceš koukat před sebe a zvedat hlavičku?

Dnes jsem měl jít na plavání a na sraz s kamarády Patrískem, Janičkou a Amálkou, ale viroza mi to překazila - to je ale blbka blbá - vůbec ji nemám rád :o(

Jo a když jsem byl na Vysočině, přijela mě navštívit Mišutka s tetou Darkou. Bylo to moc príma, leželi jsme dokonce vedle sebe v postýlce a já si Mišutku držel jako nevěstu. Ale o tom vám povypráví teta Darka v příštím deníčku. Dokonce si nás i vyfotila.

Mějte se sluníčkově a hlavně zdravě

Papa
Martínek 20 týdnů

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.04.04 22:03

Jasoň drsoň.
Příští deníček je tvůj :-))))

V hlavním menu si najedeš na : Poslat článek.
Pak už Tě to hladce navede.
Vlezeš do miminkovských deníčků.

halooo haloooo ještě se hlásím o slovo Jančule.

Kristýnko: to určitě zvládneš, tu teplotu vody. Mamka mě nijak extra nerozmazlovala a koupala jsem se většinou kolem 35 st a v bazenku (plaveme od počátku v bazenku) je nějakých 32 st, jednou dokonce asi jen 30,5 a nebrblala jsem. No po pravdě nevim, nakolik je to zásluhou mé faldíkové izolace :-))
Přeji žádné drkotání dásničkama. Jo a prosím také mi drž palečky, ať mě máma v úterý neutopí.
Budeme začínat s abecedou plavání.

Martínku: koukej se z té virózy rychle vyhrabat. Na dnešním srazíku jsme Tě s Patrískem postrádaly.
Příště to napravíme co? :-))
A bílý válečky jsou docela príma ne? Alespoň mně připadaly. Ani jsem neprotestovala :-))

Jo a musím bonznout, že teta Marty má senza nový účes. Doufám, že pošle fotečku s Páťou do galerky.
A Patrísek měl doooos dobrou čepici.
Na srazíku jsme byli nakonec jen my dva + mamky.
V zahradní restauraci jsme se oba(e) nadlábli a na Patríska jsem se tradičně zachechtala. Mimča mě prostě dostávaj :-))))

Zatím páááá

Janča

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 30.04.04 22:07

Ahoj kolegáčci a kolegyňky miminka!
Ráda bych se mezi vás přidala, jestli budete pro. Jmenuji se Adélka a moje maminka tady „navštěvovala“ těhulkovský deníček tety Brusinky (možná si ještě některé tety vzpomenou :-)) Když mamka nastoupila na MD tak už nemohla dál psát - neměli jsme totiž ještě doma počítač. Ale teď už ho máme a tak se znovu hlásíme „do klubu“!
Nejdříve se vám asi trošku představím: takže jak už jsem psala výše - jmenuji se Adélka a narodila jsem se v sobotu 20.12.2003 a aby se to nepletlo, tak jsem si vybrala dobu těsně po poledni 12:20. Mamince sice pořád říkali, že to bude až večer, ale mě se prostě už nechtělo čekat :-) Měřila jsem 47 cm a vážila 2850 g.
Musím říct, že teď je to s mou váhou o moc lepší, pořád papám jenom maminčino mlíčko a vážím už 6 kg! Sestřička u pí. doktorky vždycky říká, že vypadám jako reklama na Sunar a pan doktor, co jsem mu byla ukázat nožičky zase říkal „to je materiál, jako Michelin“ - nevíte někdo, co tím myslel?
Ještě musím napsat, co už všechno „umím“: kromě toho, že ráda a hodně papám se taky ráda koupu a vždycky šplouchám a kopu nožkama, až zacákám celou koupelnu, (to mi jde opravdu skvěle), všechny štěrkátka, co se mi dostanou do ručky hned ocumlám, taky si moc ráda cumlám ručky a okukuju je, ráda se směju, na bříšku mě to moc nebaví, ale mamka mě pořád nutí :-(, že to prý musí být. No já si to nemyslím - např. sezení je mnohem zábavnější, jenže mamka i pí. doktorka jsou proti, že jsem prý ještě moc malinká a ničím si páteř. Koníky pasu (i když nerada) a taky jsem se předevčírem poprvé sama překulila ze zad na bříško, ale do dneška se mi to nepodařilo zopakovat, tak nevím, nevím :-(.
Já už asi budu pro dnešek končit, nechám to dopsat mamku - jdu totiž spinkat. Chodím takhle každý den kolem deváté večer, abych pak mohla kolem třetí ráno budit mamku na mlíčko:-).
Příště už budeme mít určitě přečteny všechny zprávičky od vás (a že máme co dohánět) a budeme si moct více povídat.
P.S.: oni nás totiž k Internetu připojili teprve dneska!
Tak papa a krásné sny,
Adélka (zítra přesně 19.týdnů a nebo jestli chcete 4 měsíce a 1 týden) od maminky Janky

 
Jirina
Extra třída :D 13530 příspěvků 30.04.04 22:28

Ahoj děťátka,

tak jsem se konečně dostala k počítači ? nějak není celý týden čas …

Tomík: mamka vzkazuje, že o Jírově papání psala příspěvek v minulém nebo předminulém deníčku na konci, takže jste to možná přehlédli.

Martínek: já na bříšku i usínám, samozřejmě že hned zvednu hlavičku a dělám pejska a čumím všude okolo, ale jak jsem unavená, tak mi hlavička padne a usnu. Na zádech zvednu nohy vysoko do vzduchu a vztekám se. Teď už spinkám na bříšku i v kočárku.

Pavlíček: tak koukám, že jsem si vybrala dobře, protože máme hodně společného, třeba i podobnou váhu. A víš co jsem zjistila? Že vlastně tvoje maminka se jmenuje stejně jako já! Ty se sice nejmenuješ jako můj tatínek, ale aspoň máte ve stejný den svátek, on je totiž Petr.

Vaše Hanička

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.05.04 08:48

Ahoj Adélko!!!!

No to je paráda, že jste se s mamkou ozvaly! Tak tě vítám mezi námi Brusinčátky.
My jsme s maminkou o vás měly strach, jestli se vám něco nestalo, že se tak moc dlouho neozýváte. Mamka říkala, že ses měla narodit nějak stejně jako já, no a koukám, že jsi mě o celých 10 dní předběhla :-) Mně se nějak moc ven nechtělo, tak jsem si hezky u mamky v bříšku tloustla až na 3,75kg a pak jsem si řekla, že jsem už dost velká holka na to, abych to tady omrkla. A když jsem si tak hezky kynula v tom bříšku, rozhodla jsem se, že teď už budu přibírat jenom po kouskách, takže včera mi sestřička navážila 5,44kg a to jsem prosím měla přesně 4 měsíce. Asi se budu ucházet o předsednictví v klubu hubeňourů. Ale sestřička říkala, že když jsem jenom kojená tak tyhle moje přírustky stačí a že hubeně stejně nevypadám.
A Adélko, jestli máte nějakej mail, tak má prý tvoje mamka té mojí poslat adresu, jestli chce vědět, kdo všechno je Brusinče. A taky může přidat i tvoje míry v 6 týdnech a 3 a 4 měsících, teda jestli bude chtít.

Mějte holky a brzo nám zase napište,
Anička (1. den 5. měsíce a 1. den v EU)

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 01.05.04 10:00

Ahoj kamaradi a kamaradky,

jak se dnes mate? Dnes je pry nejaky 1. Maj. Tak jsem mamince musel slibit, ze ji dam pusinku pod rozkvetlym stromem, kdyz by tata nahodou zapomnel. Pry se to dela, aby nam neuschla, ze je dnes Lasky cas. Jsem moc rad, ze uz vim, co to je ta Laska, tak se nemusim divit, co dnes vsichni tak blbnou s tou laskou. Ja jsem totiz uz davno zalaskovany do Noemky. jenom skoda, ze ji dnes taky nebudu moci polibit. A to ja davam moc pekne pusinky , rika to maminka, pry takove mokre, ze pri nich mam otevrenou pusu. No to je jasny, co kdyby mi tam chtel priletet treba nejaky peceny holub, musim byt vzdy pripraven :-))) !!!
No, dlouho jsem se Vam neozyval, protoze jsem mel plno novych zazitku.
Pred tydnem v sobotu jsem se pry znovu narodil, nejak tomu moc nerozumim, ale rikal to nejaky pan v kostele, co vypadal jak Mikulas. A vubec, porad tam neco povidal o nejakem Krtu a o me. No me to bylo celkem sumafuk, hlavne ze jsem se choval, stridave u taty, u mamy a taky u moji milovane teticky Veroniky, pry je to ted moje kmotra. No jeste presne nevim co to je, ale tetka je prima a mam ji moc rad! Pak uz me ty dlouhe proslovy nebavily,tak jsem si dal slofika, akorat me pak vzbudilo neco mokreho na hlave. Tak jsem otevrel jedno oko a predstavte si to kluci a holky, ten cizi pan mi lil vodu na hlavu. Mel ale stesti, ze byla celkem tepla, tak jsem na to dlabal, at si delaji co chteji, zavrel jsem znovu oko a chrnel dal. Pak jsem se vzbudil az v nejake restauraci, vsude plno lidi a mama vedle me se cpala nejakou dobrotou. No, to jsem tak nemohl nechat a zacal jsem kricet, ze mam taky hlad. Aspon, ze tam tam ti lidi nebyli jen tak, dostal jsem totiz spoustu hracek a od kmotry zlaty retizek s priveskem jako hodiny, na kterych je trictvrte na dvanact, to jsem se totiz narodil a pak tam je Filip 25.12.2003. Aspon kazdy bude vedet, ze to je moje a nebude si to treba mamina pujcovat. Bylo tam veselo, nejsrandovnejsi byli 2 strejdove a muj tata, pili nejakou slivovici, pry abych byl zdravy a hodne rostl. No, jsem rad, ze budu zdravy, podle toho,kolik toho vypili, asi hodne. Ale s tim rustem, nevim, nevim.
Predstavte si, byli jsme s mamou zase na rehabilitaci, no mimochodem, mama me tam taha snad kazdy tyden a uz me to vazne neba! Tak tam bylo mimco, stejne velke jak ja, byl to taky kluk a nase maminky se dali do reci, tak zjistili, ze on ma 7 mesicu. Tak jen nevericne vrteli hlavickama. No, jsem kus chlapa, ne. Ze Noemko, bys nechtela nejakyho prtavce???

A ve ctvrtek me mama nalozila do kocaru a jeli jsme do Delfinka, nevedel jsem co to je.Ale pak jsem to pochopil! Bylo tam hrozny vedro, tak me mama vysvlekla do naha a pak me kamsi nesla. Porad jsem jeste netusil, co se bude dit. No, ale pak me vzala jakasi cizi baba a supla me do vody. No, vam by se to libilo? Me teda ne, mama byla fuc, aspon jsem ji nevidel, byl jsem v nejake velikanske vane, kterou jsem neznal a neznama teta me drzela za hlavu a za zadek. tak jsem ji dal co proto a pekne jsem zacal pistet, chtel jsem aby ji praskly usni bubinky, ale asi se mi to az tak uplne nepovedlo.Pak se tam objevila mama, tak jsem se uklidnil. Nakonec to byla zabava, plaval jsem si tam sem a tam, houpal se v kolibce. A hlavne se mi tam libili hracky co tam meli ve vode. Uz jsem rikal mame, ze bych si takove taky pral. tak pry jak budu mit svatek, tak nejake taky dostanu. Hura, to uz se tesim!

Jak jsem tu tak cetl o vas, vidim, ze se vsichni pekne obracite z briska a ze zad a tak vubec. Ja se vam teda divim, ze se vam chce. To me se teda nechce, ja si nejradsi lezim na zadech, obcas se jen tak lehce otocim na bok, ale vic nic. Co bych se namahal, no ne ?! Od ceho mam tu mamu, ta me muze vzdycky pekne otocit a bez namahy!

Tak se mejte dneska krasne, urcite je u vas taky tak nadherne pocasi, jak u nas, ja musim padit ven s rodicema.

Tak papa vas Filipek

P.S. Noemku posilam ti velikanskou pusinku. A zapomnel jsem ti pogratulovat k tvym super vykonum. Ja jsem to vzdycky vedel, ze ty jsi holka sikovna. proto jsem si te vybral!!!

 
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 01.05.04 10:02

Samozrejme, tam ma byt Noemko, ja jsem ale tululum!!! Omlouvam se Lasko moje !
A jeste bych mohl napsat, ze mi jsou 4 mesice a 1 tyden.

 
rendy1
Stálice 60 příspěvků 02.05.04 09:28

Ahoj spolumiminečka,
tak se zase hlásím. Musím se vám taky pochlubit, že se mi povedla otočka ze zádíček na bříško. Jen ty ručičky mi tam nějak nejdou vedle sebe, tak mi je mamka vždycky srovná. Bylo to v pátek a mamka chtěla pořád přídavky. Tak jsem jí to přednedla asi 4×.Hned to musela smskovat babičce. Taky v pátek jsme se byli podívat pálení čarodějnic. Byla jsem venku až do půl desátý. Mamka myslela, že budu v kočárku spinkat. Ale já jsem si to nemohla nechat ujít a tak jsem čumákovala. Představte si, že táta pro samou práci nás včera zapomněl políbit pod rozkvetlým stromem. Tak mu asi uschneme :-(
To je pro dnešek vše, příště napíšu víc.
Markétka (4měs.a 2 dny) od Rendy

P.S.: Pro Davídka posílám slaďounkou pusinečku :))))

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.05.04 11:31

Ahoj kamarádíčkové,

tak si představte, že mám 6. dětskou nemoc. To je co? Ale kdy jsem měl těch prvních pět???…:o)))
Projevuje se teplotou první 3 dny, a pak červenými flíčk po tělíčku. Dnes v noci mě asi svědily, protože jsem po prvé v noci plakal!!! Ale mamka mě vzala do náruče a já zase spokojeně usnul.

Už jste někdo to 6. nemoc měli????

Zatím pa
Martínek 20 t

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 02.05.04 13:35

Teda Martínku,

to je věc! Já zatím žádnou nemoc nemám, jenom trošku soplíky a mamka mi je vytahuje z nosánku, je s tím dost nechutná, fuj!
Hezky se uzdravuj a pak nám o té své chorobě ještě něco napiš, jo? To jsi byl s mamkou i na pohotovosti? Tý jo!
Držíme všechny palečky tobe i mamince, ať to máte už rychle za sebou.

Anička

 
Lajka
Kecalka 296 příspěvků 02.05.04 18:12

Děckááááá,
tak jsem se před chvilinkou přetočila ze zádíček na bříško, to je vám věc! Vzala jsem to přes pravý bok hezky švihem a jak jsem byla na tom břiše a v pohybu, hned jsem se přes levý bok dostala na záda. A představte si, co se nestalo - najednou jsem ležela na koberci asi o půl metru dál! Jenže máma mě podle vrátila zase na podložku z puzzlíků, tak to teď zkouším znova.

Anička (18. týden)

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 02.05.04 19:18

Teda Aničko, ty jsi vážně přeborník! Já jsem o malinko starší a jde mi to jen pomaloučku pomalu a navíc jenom ze zádíček na bříško (ale musím podotknout, že při mé neatletické postavě je i tohle výkon - schválně ti zítra uložím do fotogalerie fotečku a uvídíš :-)).
Dneska jsem mamince udělala radost, protože jsem se převalila hned dvakrát úplně sama, ale jak já se při tom holka vždycky nadřu…
Zkusím to jako ty, přidám trošku švihu a uvidíme :-) Mám taky ty puzzzlíky a móóóc by mě zajímalo, jaké je to na tom koberci. Budu to zkoušet :-)
Zatím papa akrobatko, já se jdu koupat! Koupání miluju, koupu se ve velké vaně a moc si to užívám! S taťkou je legrace, děláme vlny a „plaveme“ - tak já běžím.
Adélka (19 týdnů)

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.05.04 21:52

Ahoj kočky (žádný kucí tady zrovinka nejsou)

Aničko - mamka a pohotovost ha ha. Ta se nenechá ničím vyrušovat natož zneklidnit, takže mě první den mé teploty léčila samoléčbou - čípkama a až druhý den, kdy teplota neklesala, jala se mě odvléci k dr. Teď už teplotku nemám, jen tu divnou vyrážku, vypadám, jako bych se celý den válel na seně :o)))

Adélko - vítej mezi náma. Víš, my tady máme tzv. Babyseznamku, tak jsem moc na tebe zvědavý. Já mám teda Mišutku, co by nevěstu a životní lásku, ale je zde spousta kamarádů, kteří žádnou manaželku (jak říká taťka mamce) nemají.

Jo a začal jsem mamku strááášně tahat za vlasy, asi ji to musí dost bolet, protože háže útrpné ksichtíky - hi hi

Tak pápá

Martínek 20t

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.05.04 21:56

Ahoj spolubrusincatka!
Doufam, ze tu jeste nekdo jste! :)
Mamka pise pristi denicek a porad datluje, ale ja sem se ji sem ted tak trochu vloudila. :) Ted jsem byla 2 dny u babicky, protoze tady byl silenej kraval. Bydlime u studentskych koleji a byl tu nejakej Majales nebo co mi to tu mamka radi. :) Pry tu hrala hlasite hudba. Aspon mi to teda tak rikala, ze se tu byla vcera podivat a zrovna mi vzala k babi hrazdicku. Vcera me mamka zatahla pod strom s kvetama a zacala me tam oslintavat. :) Pry si nevezme na triko abych ji uschla, ze ona si mysli ze loni polibena nebyla a jak to dopadlo. Pak me tam vzal jeste strejda a ten me oslintal jeste vic. :) Porad me jen pusinkuje az mu mamka s babi rikaj „Peďák“ No, jinak sem se dnes pry trochu nahlas smala, to ste meli videt babicku, ktera se malem roztekla. :)
No, uz budu koncit, uz me zas mamka rika at nevyzrazuju, ze to bude vse v pristim denicku!
Martinku! No, prosimte? Neni to nakazlivy? JA ze sem vcera a dnes trochu pochrchlavala, ale to jen tak spis jako divadylko aby se mamka nenuidila. Tak se mi hlavne uzdrav, at ta mrska sesta jde uz pric!!!! Ty ses jen a jen muj a zadna nemoc si na tebe nebude dovolovat!
Tak posilam pusinku a pofoukani na bolistku!!!! Tak papa Tvoje Michalka
A vy vsichni se mejte taky krasne!!!
Misutka 15tydnu a jeji mamaka

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.05.04 22:00

…áááách, hned se mi bude krásně spát.

Dobrou noc beruško.
Tvůj Martínek

P.S. nakažlivý to není, neboj, jsem úplně fit a zítra bude líp

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 02.05.04 22:04

To je dobre! Uz sem se lekla, ze je to neco vaznyho! :)
Tak dobrou noc!!!

Pry mas mamce napsat do os. zpravy vasi adresu, aby ti poslala fotky !

Misa

 
Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 02.05.04 22:13

Mišutko,
mamka vzkazuje, že je trdlo a že už tam ta zpráva je.

tak pa
Martík

 
Gabina2  02.05.04 23:04

Ahoj kolegáčkové a kolegyňky!

Asi je to už poslední příspěvek před novým deníčkem, a možná to už nebude nikdo číst, ale stejně napíšu ;o)

Martínku: 6tá nemoc??? To je divný název…u nás jí prý měl brácha, ale to byl starší než ty. Tak ať je ti brzo dobře a žádné svědění!!!

Markétko: no ty jsi šikulka!!! Gratujulu ti!! A taky tolik tvoje mamka vyváděla, když si se přetočila?? Moje jo…měla ohromnou radost…no já nevím, ty rodiče z toho nadělají ;o). Jo a s tím políbením jsme to doma taky nezvládli…maminka se kvůli tomu zlobí…říká, že má dům plný chlapů a políbení žádný. No snad nám neuschne, kdo by mi nám vařil???

Adélko: vítej zpátky! Máš moc krásné jméno…taky jsem se tak měl jmenovat, když bych byl holka…ale já jsem chlap. Vlastně tohle jméno měla maminka nachystané už když se narodil brácha…prostě to jméno neudá…leda, že by taťku přemluvila na dalšího sourozence ;o)…no, ale to spíš ne.

Jo a ještě musím napsat, že jsem pěkně mlsný…maminka mi dávala k jídlu mrkvičku…tu kupovanou a mě to mic nechutnalo. Tak mi jí uvařila ona a to byla ta pravá dobrota!!! To jsem si pochutnal!! No jo…prostě od maminky ;o)

Tak se mějte krásně a čauky v novém deníčku!!
Davídek 19týdnů

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 03.05.04 22:23

Ahoj Brusinčátka,

ADÉLKO vítej zase mezi námi!!! Jéé a jak koukám, další faldíčkatá mezi námi. No to mám radost. Doufám, že mamina přihraje nějaký pěkný snímeček. Na bříšku se Ti třeba časem začne líbit. Mě to taky vůbec nebralo a teď už je to mnohem lepší.

Jo a ještě k té postavě, normálně mamka mě i měřila míry. Přes prsa to jaksi zapomněla, ale řekla bych, že to bude stejné jako pak a boky. Takže: ?? ? 44 ? 44. A vzala to i ?šikmo? přes stehno ? to koštuje 29 cm.

ADÉLKO a MARKÉTKO: gratulace k otočkám. Jste holky šikulky. Regulerně jsem se začala otáčet až dneska o celý měsíc později, než vy dvě :o))

FILÍPKU: jůů Ty máš skvělý originální dáreček :o))

MARTÍNKU: ať tě to moc nelochtá, ty dalmatínku :o))

Tak si představte, že jsem si včera k pěti měsíčí nadělila rýmičku. Řeknu vám, nic moc. Ale je mi jasný, že je to ještě prd. Může a asi někdy bude i hůř. Zatím to beru statečně, moc rozmrzelá nejsem a dokonce jsem vypilovala přetočení na pravou stranu. Levá mi stále bez pomoc nejde.
Jen při každém odsávávání svádím s maminou boj. Tuhle jsem jí uštědřila zásah přímo do oka :o))
Kdepak, usnadňovat jí tu mučící proceduru nebudu.
Dokonce i Amálka je chudinka nastydlá. Maminy si SMSkovaly a teta Martina psala, že jsme se asi zalekly té abecedy potápění :o-))))
A mamča mi dneska přinesla (když jsem ta chudinečka nemocinkaná- to jsou slova maminy, samozřejmě přehání a z komára dělá velblouda :o)) super tričko a ponožky

 
Januska
Stálice 77 příspěvků 03.05.04 23:03

Ahoj kolegáčci a kolegyňky miminka!

Janinko: jsem moc ráda, že s těmi faldíky na to nejsem sama.

Moje maminka už vložila nějaké ty fotečky do galerie, ale je to nemožné trdlo a jeden snímeček (zrovna ten pro mně nejméně lichotivý) tam vložila omylem dvakrát. Zeptejte se prosím svých šikovnějších maminek, jestli by té mojí popletené nemohly poradit, jak by se dal ten přebyteční snímek odstranit. Díky předem :-)

Martínku: pevně doufám, že nezůstanu na ocet a mám dokonce i tip (jmenuje se Davídek), jen nevím, jestli už není zadaný.

Davídku: vyřiď mamice, že bychom to mohli dát dohromady - byla by to příležitost, jak dostat nějakou tu Adélku do rodiny (alespoň přes Internet). Jestli ovšem neplánujete tu sestřičku :-)))

Tak se mějte krásně a otočkám třikrát zdar!!! Áďa

Vložit nový komentář