Mrcha a nezodpovědná matka

Rodičovství

Cítím se tak. Původně jsem chtěla shrnout svůj druhý trimestr, ale podařilo se mi to opět obrátit na jiné téma. Tak píšu o svém nynějším pocitu. Tak a je to tady, za pár dnů bych měla končit druhý trimestr. Zrovinka dneska jsem 23+1 a pokud jsem se správně dočetla, tak koncem tohoto týdne bych měla začít další, a tím pádem poslední 3 měsíce těhotenství.

letošní první houbařský úlovek a byl jedlý a použitelný :-)

Nepřijde mi, že už mám 6 měsíců těhotenství zdárně za sebou… vždyť teprve včera jsem se dozvěděla z testu, že jsem opět v tom :-) A teď už mám za chvíli rodit? No, těším se a netěším… starší dítko se tuším i těší na nový přírůstek do rodiny, ale zatím jsme neměli příležitost se o tom nějak více pobavit, co přijde s miminkem, že nebudu mít pozornost jen a jen pro něj, že ze začátku budu prostě víc s miminkem a ne s ním… můj kluk je docela chápavý a tak nějak doufám, že to i dopadne, ale neměla bych to odkládat na dobu až po porodu, abych mu tím nepřidělala ještě větší stres. Zatím mu jen stále dokola připomínám, že mám to mímo v bříšku, že už se zatím nemůže po mně tak sápat a skákat jako tomu bylo předtím :-) No snad přijde vhodná chvilka a všechno se mu pořádně vysvětlí a bude to fajn.

Ted mám jedno z nejtěžších období, možná je to právě tím těhulkováním. Špatně snáším nynější svůj stav… až do 5. měsíce jsme jen zvracela a měla pořád dokola gastritidu. Skončila i v nemocnici. No prostě je mu furt na blé :-( Dneska je mi tak nějak všelijak, ale to bude stresem. Manžel mi k tomu hodně přidává, co se stresu týká… třeba jeden příklad. Stalo se to teď před víkendem…

VE FINÁLE SE CÍTÍM JAKO MRCHA A NEJVÍC CO MĚ ŠTVE JE,ŽE SE CÍTÍM JAKO NEZODPOVĚDNÁ MATKA… synátor byl s mojí mámou prvně někde sám na víc jak jedno odpoledne, no o názoru tchýně a jejich pocitech se nebudu rozepisovat. JEN, ZAHŘÁLO MĚ TO U SRDCE, když jsem jí v hlase slyšela, jak jí to štve a dusí, že ho moje máma vzala na chatu… :-) Asi jsem pěkná potvora :-D Ale jsem za tento pocit ráda! No a ve čt se vrátil, byl tam od neděle .A tcháni si usmysleli, že si ho vezmou stůj co stůj zase oni, a to hned na víkend, který nadcházel a i víc, na svoji chatu… já ani moc nebyla proti tomu. Viděla jsem dalších pár dnů volných jen pro sebe a mímo v břiše, ale na jednu stranu mi to líto bylo, ale co, to bych přežila, ale začalo se počásko kazit, navíc byl teď s mojí mámou v cizím prostředí, nejspíš to bylo pro něj náročné a já usoudila, že by bylo nesmyslné, aby si ho tam vzali hned po 2 dnech, co mi syna moje máma dovezla, ale to jsem začala být pěkná MRCHA, že bráním ve styku prarodičům s vnukem, že prostě na tu chatu pojedou, i když je jen kolem 10 stupňů a celý den a noc jen prší.

No nechápala jsem, proč se na mě můj muž zlobí, ZA MŮJ MATEŘSKÝ POCIT? Že by mohlo dítko onemocnět z takového počasí? Asi se ze mě stává sensibilka či vědma… nakonec jsem svolila a jelo se. Abych se vyhla narážkám a pocitu, že jsem mrcha a byla nespravedlivá ,co se pobytu syna s prarodiči týká. Měla jsem dát na svoje pocity a názory a už taky vždycky jen budu dávat, nestojí mi to přece za to, ne? Prostě partner či manžel musí pochopit, když se matka a žena obává, že by opravdu dítko nemuselo takový nápor cestování vydržet. Taky se stalo… první noc začal synek kašlat jak tuberák, druhou noc se přidali pomalu 40 horečky. Já, i když mám důvod panikařit, protože prožívá záchvaty a křeče z horeček, jsem kupodivu zachovala klid, tchýně mi samozřejmě začala říkat, no, ještě že jsi tu, co já bych tu s ním sama dělala sama! No, to jsem jí byla dobrá. Ale když jsem měla takový a makový názor… to už jsem jim byla všem pro smích :-( A nakonec prý si za všechno můžu sama, že jsem sýčkovala a přivolala, že Romča onemocněl ,právě zase u nich… no, asi se zě mě stává čarodejnice:-)Tak jsem definitivně řekla, jede se domů a jelo se.

Cestou domů, rodiče nás vezli autem, jsem si vyslechla, jaký je manžel chudáček, že on za nic nemůže, že jsem si neměla do tohohle času uhnat další dítko, že na všechno budu jen a jen sama, ale to už jsem vlastně od prvopočátku :-) Takže z toho vyplývá… co? No to, že se nakonec cítím velmi bídně a blbě. Kdybychom zůstali doma, u telky a v teple a nelítali v mrholícím dešti a zimě po lese a před chatou, nemusel by vůbec horečky dostat a já i syn bychom byli v klidu… příště „seru“ na pocit, abych jim nekřivdila a nebo nebyla nespravedlivá, jak uznám za vhodné tak i bude… proč pořád ustupovat, když vím a cítím, že mám pravdu?!

Nakonec se mi ještě dostalo perfektní rady, od mojí milé tchýně, že pokud chci, aby mi mnaželství vydrželo nejméně 40 let jako jí a tchánovi, musím tak říkajíc DRŽET HUBU A KROK A PLNIT PŘÁNÍ MANŽELOVI… no, že tak žila ona 40 let a vychovávala v tom dvě děti, její věc… dřív tomu tak i mohlo být, bylo to za jiné éry. Ale nyní, kdy má být partnerský či manželský život rovnocený a né jednostranný, tak proč bych to tak měla dělat? Já chci mít fungující rodinu, ne jen poloviční rodinu, kde jeden píská a druhý skáče (já bych měla být ta, co skáče).

No, tak zkusím prostudovat nějakou tu odbornou literaturu, doporučila mi to kamarádka. Třeba najdu způsob, jak to přežít bez úhony mých dětí a mé… a snad i začnu po víc jak roce normálně s manželem žít a komunikovat, nějak to teď vázne, a to je chyba… asi se nám ta chyba stala už v začátcích našeho vztahu, a to v rozdílném smýšlení nás obou, mém i muže, i když já mám myšlení velmi vyspělé… aspoň se tak cítím, měla jsem tehdy pocit, že by nám to mohlo vyjít a doufám, že jsem se nemýlila :-( Teď, když už máme druhé dítě na cestě :-)

No ale původně jsem chtěla psát o těhotenství… se mi to vždycky podaří otočit na jiné téma :-D Snad to nebylo moc únavné a nudné, ale já mám aspon o hodně lehčí dušičku a je mi o hodně líp, i když bych tohle ráda řekla spíš manželovi, ale to asi nepůjde, proto zkusím studovat tu odbornou četbu na trhu o vztazích :-D

Psychologové, těm vděčím z části za svoje problémy… poradili, já se tím řídila a jak jsem dopadla? Ještě hůř, ale abych jim nekřivdila, možná jsem si to jen špatně vyložila :-( No a ve zkratce… dozvěděli jsme se, že čekáme Adélku… na genetice vše v pořádku, teď chodíme co 4 týdny jen do poradny a čekáme na naši princeznu, snad jí pindík nedoroste :-D Holčička se má čile k světu, neustále mě kope a připomíná, že má z mého bříška zapůjčenou tělocvičnu a ještě na 3 měsíce minimálně bude mít :-D

Hodnotilo 3 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 05.07.11 09:15

Milá Pavčo,i já jsem dnes 23+1 :mavam:věř že vím přesně jak se cítíš.I mě trvalo několik let než si tchýně uvědomila že mám svůj názor a že nebudu dělat věci podle ní, ale podle toho jak to cítím já!Bydlíme s manželovou babičkou- mamkou mojí tchýně, ta to bohužel nechápe ani po 8 letech společného bydlení a 2 dětech. Naštěstí manžel stojí za mnou, ale když došlo na vyhrocenou situaci byl samozřejmě všední den a on nebyl doma.Po třech letech společného bydlení jsem měla žaludeční vředy a Markovi se objevil egzém.Takže jsem si řekla dost!Začala jsem se víc věnovat sama sobě, četla jsem knížky zaměřené na pozit. myšlení, udělala reiky,začala chodit na jogu a kurz osobního růstu.A i když mě někdy babi opět sejme nějakou úžasnou situací, už se nedám- je to můj život, moje děti, moje rodina a ona když si svoje věci potřebuje řešit takovým to způsobem tak je mě jí upřímě líto!!!Co se týče manžela, i mi jsme měli krizi- kvůli prababi, ale zařekli jsme se že nám vztach ničit nebude- důležité je si vždy hned promluvit o tom co nás trápí a chtít to řešit.
A aby jsi věděla jakou jsme měli mi reakci na naše 3 dítko-oboje rodiče vpohodě a prababi prohlásila, že s tím nesouhlasí, no ale když jsme se rozhodli že si TO necháme že jsme se zbláznili.Tak ji manžel řekl, že jsme si to nerozhodli nechat, ale že jsme se rozhodli si to udělat.Ona nám nevěří že je mimi plánované.Tak at si to myslí, bohužel jí není trapné s tímto názorem chodit po vesnici.I přes toto všechno jsem štastná mám svojí úžasnou rodinu- zdravé děti a super chlapa.A prababi ted beru jako paní kterou jsem měla v životě potkat a díky ní se učím poznávat sama sebe, učím se ovládat svůj život a naučila jsem se vzít svůj život do vlastních rukou!!!Uf to jsem se rozepsala a musím říct že to opravdu pomáhá!!Takže moc moc sil, pevnou vůli a hodně štěstí při hledání vlastní cesty!!Katka

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 05.07.11 09:32

I když teď nemáš nejšťastnější období, za 3 měsíce tě čeká krásná událost, budeš držet svoji Adélku v náručí. Moc bych ti přála, aby se do té doby situace urovnala. Ale jedno je jasné: matka jsi ty a sama nejlíp víš, co je pro syna dobré. Rady tchýně na spokojené manželství si nevšímej, tak se mi zdá, že jí nejde o spokojené manželství, ale o spokojeného syna. Jsou lidé, kteří umí životem kličkovat, s úsměvem si umí zařídit co v životě chtějí a ostatní je ještě obdivují. Já tento případ nejsem, když si chci něco vydupat tak na to jdu moc hrrrr, a většinou se to otočí proti mě. :think:

 
werro
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 05.07.11 09:37

já vždycky jak čtu o tchánovcích tak mám husinu, jak někdo může být takový nechápavý a necitlivý…ještě že mám tchánovce tak hodné :mrgreen: možná snima nemám problém protože ví už od začátku, že když řeknu NE tak taky myslím NE a každý si může myslet co chce je to moje miminko tak co… :jazyk:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 05.07.11 09:52

holky díky za rady a názory… :kytka:
KRML no ono je to u nás složitější..mi s manžou se neumíme ani promluvit.pos­ledních pár měsíců se bojím mu cokoliv říct,aby moje slova a věty nepřevracel a hned neopáčil,že mu nadávám či vyčítám..v každém mém slově hledá snad i náznak jiné intonace hlasu aby mohl se urazit a cítit dotčený a naštvaný…jako třeba když jsem muřekla,že na tu chatu nechci jet v takovém počasí..tak se mi vysmál a začal po mě ječet že jako bráním ve styku s prarodiči a že chhce aby to tam mělo děcko rádo jako on adpo.. :roll:
no prostě moje názory mu přijdou asi zbytečné poslední dobou tak se s ním raději neavím jen to nutné..protože mi už došly veškeré síly..sama se ode dna nezvednu a on pořád ne a ne to pochopit a do toho právě ta tchýně mě ještě víc rozkopává moji osobnost… :zed: nikdo to lehké,ale jsme ráda,že se můžu aspon takhle vypovídat. :kytka: :dance:
WERRO tož to jsi asi jedna z těch mála co narazila na pohodové tchány..já si to myslela ze začátku našeho vtahu s mužem taky..ale jakmile se narodil syn tak se to začalo měnit…a ted když čekáme druhé no to je snad ještě horší.Jak já se chlubila že mám nejlepší tchány na světě,vzali i to,že jsem o 13 let mladší než jejich syn..ale psychicky jsem se nikdy tak mladá necítíla,přijde mi že jsem mládí přeskočila a žiju už jako 30tiletá.. :mrgreen:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 05.07.11 09:53

KRML přeju zdárné těhu a krsáné zdravé miminko…at už chtěné či nechtěné :kytka: :huban:

 
Jitulevrtule
Ukecaná baba ;) 1450 příspěvků 05.07.11 13:13

pavco moc ti fandím :hug: Podle mně jsi prostě maminka a ta vždycky rozhoduje o tom co bude s dětmi. Tchánovci to prostě musí respektovat a kdyby byli normální, tak to nechají a ne že si něco vydupávají a tlačí na tebe, ještě když jsi těhu a máš být v pohodě kvůli maličké :cert: A manžel je ti teda fakt „oporou“ :-( takhle by se chovat fakt neměl, jen tě tím hrozně nervuje a vůbec se nesnaží vžít do tvé situace což je podle mně v životě dost důležité :think: Strašně moc ti přeju, aby se to vše urovnalo a v klidu jsi porodila druhé miminko a neměla takové starosti. Bude to určitě hodně těžké, tak posílám moc síly a energie. Nenech se tak týrat, už kvůli dětem, jsi jejich maminka a oni tě potřebují silnou :hug:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 05.07.11 17:55

pokud chci, aby mi mnaželství vydrželo nejméně 40 let jako jí a tchánovi, musím tak říkajíc DRŽET HUBU A KROK A PLNIT PŘÁNÍ MANŽELOVI… …tak na tuhle tchýninu větu jsem měla reakci přesně takovouhle: 8-o 8-o 8-o Děs.

K odborné literatuře o vztazích-velmi čtivá, příjemná, jednoduchá a poučná je MUŽI JSOU Z MARSU A ŽENY Z VENUŠE, napsal jí John Gray. Napsal několik knížek, tahle je první a základní. Další, kterou napsal je CO VÁM MATKA ŘÍCI NEMOHLA A OTEC NEVĚDĚL. Též vřele doporučuji!!! Další jsou o sexu a dětech atd.

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 06.07.11 07:57

Jééé, Pavčo, zkus být taky trochu pořádná mrcha :wink: Proste tchanovcům vysvětli, že rodiče jste ty a manžel a podle vás se bude mládě vychovávat. Pokud si chtějí malého brát jen kvůli tomu, že ho měla tvá mamka.....dobrá, ať si ho vezmou, místo sebe pošli chlapa, ať se má maminka o koho starat, když jí to chybí a hlavně jim nezapomeň přibalit pro případ nouze i léky a manuál, co mají dělat :-D A manžovi vysvětli, že pro výchovu dětí je nejhorší, když jeden táhne vlevo a druhej vpravo. Takže buď spolu budete mluvit a řešit nebo si to budeš dělat po svém a on ti do toho nebude kecat :jazyk: Umí se vůbec o malého sám postarat?
Vůbec ti to nezavidim, prostě někdyjsou ti chlapi nějak zabedněný :-)

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 06.07.11 09:06

holky moji tchánovci asi budou tvrdý oříšek. :zed: už několikrát jsem to zkoušela,jak přes manžela,že je to jeho máma a že by jí měl něco říct,že to není normální jak se ke měchovají,to sice šel za ní,ale taky mu trvlo nejmín týden,a pořád mi jen vyčítal,že on zase bude ten nejhorší co všechno musí řešit apod.....tak jsem to vzala do svých rukou a taktně jí řekla..ale nevím asi pokud vážně nenakvapýruju s pomyslným nožem na hrdle tak to asi jinak nepůjde :pankac:
na jednu stranu by si ho rádi vzali,na druhou stranu mají strach..kluk když má horečky trpí křečemi a záchvaty z horeček a u tchýně se to tenkrát stalo prvně tak už kvůli tomu mohla pochopit proč jsme nechtěla jet,v tom hnusném pčasí,ale pak mi samozřejmě všechno vyčetli,že jsem to přivolala a že oni ho nemůžou mít..no je to furt a pořád dokolečka
a nezbyde mi nic jiného nejspíš než táhnout za oba současně sama :pankac: protože manžel jak se zdá táhnout semnou za jeden provaz nebude ,asi by si kolikrát nejspíš stoupnul doprostřed do nějaké smyčky a čekal,která z nás si ho vytáhne,ale možná by se přepálil,protože nevím zda bych,v momentální situaci,tahala ze všechn sil :think: :roll:

 
Vech
Závislačka 3082 příspěvků 06.07.11 10:10

Mamcopavco - můj manžel je o 11 let starší než já a do rodiny mě ze začátku moc nebrali, neb jsem byla „hrozně mladá“… Tchán je zlatý - tchýně - no já nevím, jak ji nejlépe vystihnout… Je hodná a spoustu věcí tak nemyslí, ale prostě je fakt netaktní a někdy zbytečně urážlivá. Manžel se mě naštěstí vždycky zastal, ale taky se nerad staví do pozice mezi nás, což chápu… Ono je v každé rodině něco… Každopádně nejsi v tom sama, tak kdyby sis chtěla postěžovat, máš kde :hug:

 
Foxinka
Závislačka 3429 příspěvků 07.07.11 12:10

Pavli, naprosto vím, jak se cítíš. :hug: Však víš, že to máme podobně. Jsi silná a máš úžasného klučíka a v bříšku nádhernou holčičku, která bude jen tvou radostí :srdce:

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 07.07.11 13:36

díky Foxi :kytka: ..no jo neznám moc případů,kde by byla tchýně ok!!!a když ji náhodou někdo má tak jen tiše závidím :andel:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 07.07.11 16:57

Ahoj Pavčo,
abych ti řekla pravdu,tak já si myslím,že tchýně měla pravdu,když ti řekla,že jsi tu nemoc malýho přivolala.To sis ještě nevšimla,že když na něco hodně myslíš,něčeho se hodně bojíš,tak zrovna to se stane.Tak zkus příště myslet na to,že všechno bude v pohodě,malej se vylítá a bude mu na čerstvém vzduchu daleko líp než zavřenýmu doma.Já myslím,že chladné počasí není důvod nepustit dítě na chatu s tchýní.Problém je spíš ve vašem vztahu než v počasí nebo v čemkoliv jiném.Kdyby to bylo obráceně a řekla si tvoje mamča o malýho po dvou dnech,co by byl u tchýně,tak si myslím,že by ti nevadilo ani to,že by to bylo tak brzy,ani to,že je hnusně.Já si myslím,že bys měla být ráda,že má tchýně o malýho zájem a že ho má ráda a on asi taky.Takových tchýní zas až tak moc není.A co se týká jejích rad,to musíš pustit jedním uchem sem,druhým tam.Prostě má svoje zkušenosti,ty se taky jednou budeš snažit svoje zkušenosti předávat dětem,snachám…

 
kubaka
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 07.07.11 18:16
zelvicko

co je to za békovinu, že přivoláš nemoc? tohle snad soudný moderní člověk už z huby nevypustí. „odhadnout ze zkušenosti a předvídavosti“ - tak bych to spíše hodnotila . Vím, na co je moje dítě náchylné a co mu nesvědčí. Já to taky odhadnu a u sebe samotné taky. Přesně vím, za jakého počasí ochraptím :mrgreen: a přijdu o zvuk.

a mamčopavčo - máš to zapeklité - jestli vám to hapruje teď, co teprve po porodu. Pokud se chlap chová takhle vztahovačně, je to jeho vnitřní problém, nespokojenost, frustrovanost. Znám tohle chování důvěrně. Jakmile se dal dokupy, najednou mi nebylo co vyčíst a byla jsem báječná matka a manželka. Takže fakt mluvit, jít do poradny a předeším se dopracovat s odbornou pomocí do stavu, kdy oba budete táhnout vždycky za jeden provaz proti komukoliv. Vy máte jako rodičě svrchované právo na rozhodování a nemáte nejmenší důvod a povinnost si do života nechat zasahovat. Pokud rozhodnu, že dítě na chalupu nepojede, tak tam prostě nepojede, i kdyby se všichni na hlavu stavěli.
V tomhle jsme vždycky, i v době velké krize, byli s mužem zajedno - co se týkalo dětí. Já rodiče už nemám, tchánovci na Slovensku, kontka párkrát do roka. Naštěstí, ještě toho trochu :jazyk: Ale když jsme my řekli, tchýně musela akceptovat naše rozhodnutí. (kojení, příkrmy, zavinování - řečí zpočátku měla jako Palacký :-P )
Nejste děti, jste s nimi na jedné úrovni a co se týče vašich dětí, máte právo veta. Tohle by měl manžel rychle pochopit.
A jak píšeš, případné rady psychologů sis nejspíš špatně vyložila. ti nemohou za něčí potíže :wink:
držím palec a hlavně se nesnaž všechno utáhnout sama, to nikdo nevydrží věčně - ani ten hodně silný. Fakt, není to řešení. :palec:

 
harpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 07.07.11 19:37

pavčo- věřím, že je to jen takové mezigenerační škádlení, to se časem zase srovná :)

některé věci je lepe nechat vychladnout, ony to s námi maminky taky nemají lehké :)

a navíc jsi těhotná a více věcí ti jsitě vadí, jako většině z nás.

btw. kolik je 40tt:3 ? 13+2
a kolik je 13+2 a 13+2?
druhý trimestr končí zhruba 26,5. a ty máš před sebou jeste téměř 4 měsíce těhotenství. - koneckonců to by mělo jít lehko zjistit podle termínu porodu.

pa
har.

Příspěvek upraven 07.07.11 v 19:58

 
harpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 07.07.11 19:37

+

Příspěvek upraven 07.07.11 v 19:39

 
harpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 07.07.11 19:37

ehm

Příspěvek upraven 07.07.11 v 19:38

 
mamcapavca
Závislačka 4752 příspěvků 08.07.11 09:45

ne já se tak nějak o to ani nezjíámám jen jsem se to v nějaké tabulce dočetla že nějak 25 týden končí 6 měsíc…je to v celku jedno :pankac: želvičko..no abych pravdu řekla..já svoje problémy neřeším s tchýní,ale spíš s manželem.a sama asi nejlíp vím,nebo jsem schopná odhadnout,kdy a za jakých podmínek je dítě náchylné k onemcnění..je to teprve půl roku byl nemocný 3 týdny a týden zdráv a pak zase 3 týdny a to pořád dokolečka až do května..tak asi sama nejlíp dokážu odhadnout,že je pravděpodobnost že si dotáhne domů kašel a rýmu..bohužel jsem nepočítala s horečkami… :roll:
ne nemáš pravdu..ani svojí matce bych ho nedala..ta mě naštěstí chápe..spíš bych čekala,kdyby to bylo obráceně že bude matka vybuřovat,ale sami jsme o tom mluvily a přiznala pravdu…mi totiž s mojí mámou nemáme nějak vřelé vztahy. :roll: a je fakt že tchýně mi začíná poslední dobou mluvit do všeho.a chceš říct,že kdyby mi řekla at skočím z okna tak mám skočit??já prostě jí pouštím jen nakraj svých problémů a když to udělám tak vypustí něco takového jako nyní o poslušnosti­..držet hubu a krok..
já jsme ráda,že ho mají rádi..co víc si můžu dítě přát mít milující rodiče a prarodiče,já to sama nepoznala..ale čeho je moc toho je příliš…a když já stanovím jasné pravidla,že nsemí nic sladké apod nebo že by neměl tamto a ono.tak ona než aby ho poslouchala řvát a odmlouvat tak jde a dá mu to o co řve..copak tohle je normální…od mého muže jsem se dostala jen odpovědi je to babička tak může,ale copak jako babička může podrrážet výchovu a autoritu matce,jako mě??ona s ním pak nebude celý život žít…bere si ho jen na prázdniny či podobně,nemusí s ním doma bojovat a čekat až mu přestane rudnout při záchvatu vzteku před očima..protě když se řekne ne tak ne…

 
harpyje
Extra třída :D 10425 příspěvků 08.07.11 10:55

pavčo - tohle známe s babičkami všechny :) je to na budku.

s tím odjezdem - příště už budeš vědět, že prostě nepojedete a hotovo. Taky mi to trvalo, ale ted už obě prarodičovské strany vědí, že když je syn s jedněma, tak pak bude doma s náma a ne že si ho hned zas odveze někdo jiný. A to , že si ho babička rozmazluje? Nebude poslouchat JI, ale neboj tebe jo. Děti jsou chytré, a vědí, že nemůžou na každého dospělého uplatňovat stejný metr. když si na babičku zaječí a ona jde a dá mu cukrátka, tak co by si nezaječel :nevim:
Na tebe to časem přestane zkoušet (tedy většinou :) )- ted je ještě ve věku, kdy to zkouší na každého, prostě se vzteká a hotovo :)

Ty řeči, jak máš držet pusu a budeš mít š'tastný manželství - vypust to, zasměj se tomu, víš kolik takových mouder ještě uslyšíš? :lol: škoda si tím kazit vztahy. Důležitý je, že to tak nemáte ve vašem manželství.
pa
 har.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama