Marečkovi jsou dva týdny

Rodičovství

19.5.2003 se Mareček narodil ve 2,54 hodin, vážil 3,62 kg a měřil 53 cm, tyto míry má zhruba i nyní po dvou týdnech. Tedy výšku jsme neměřili, myslím, že už je asi i větší. Pročítáme různé gratulace a emaily od příbuzných a známých, všichni nám ho moc přejí a radují se z něj spolu s námi.

Peťulka ještě stále musí brát Warfarin jako prevenci flebotrombózy v šestinedělí, ale Marečkovi to vůbec nevadí, on to asi ani neví, protože do mlíčka se mu nedostává. Neodpustím si nevyjmenovat hlavní příčiny Marečkovy občasné nespokojenosti projevované křikem. Jsou pro nás důležité, neboť se je snažíme odstranit.
1.) Plenky jsou po…
2.) Někdy je po… celá dupačka a košilky.
3.) Má hlad.
4.) Má větříky.
Aby nekřičel:
1.) a 2.) Přebalíme ho (asi 8× denně)
3.) Peťulka ho nakojí, jde jim to skvěle
4.) Kope sám nožičkama a my mu s nima taky cvičíme, hladíme bříško, strkáme mu do zadečku rourku namazanou mastí „leniens“.
Při všech možnostech někdy na krátko pomůže dudlík Nuk, zřejmě fakt dobře udělaný, protože český Vulkan nechce. Když dudlík nepomůže, musí se zkontrolovat všechny možnosti výše uvedené. Tak takhle to vidím já coby otec. Maminky by mne asi opravily a doplnily, i ta moje novopečená (Peťulka) - jenže ona už teď spí. Tak se jí zeptám ráno, co tomu říká, co o tom našem drobečkovi píšu. Hrozně ho milujeme a doufáme, že on nás taky. Děkuji za event. reakce a doplnění mnou uvedených příčin nespokojenosti novorozeněte. Rád bych byl, kdyby Mareček byl nespokojený co nejméně.
P.S. Chůvičku Nanny již máme, funguje dobře, v noci spíme klidněji. Akorát se nesmí dát pod matraci, jak píší v návodu, ale těsně pod Marečka (pod ním jen prostěradlo, deka a pak už chůvička).
 Zdeněk

Váš příspěvek
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 04.06.03 07:41

Zapomněl jsi na jedno důležité křičení:

  1. není v mámině nebo tátově náručí - postrádá živočíšo - odstraňuje se snadno.

:-)))
Kdyby v těchto parnech křičel a nenašli jste žádnou z uvedených příčin, může mu být i horko - i takto maličká miminka se svou nedokonalou termoregulací si umějí říct, že chtějí zchladit omytím vlhkou žínkou nebo svléknout bodýčko.
Mareček je rozměrově dokonale akurátní, takže mu přejeme jen spoustu zdraví a radosti a samé mňam dudlíky, kdyby náhodou něco nevyhovovalo a ti „nedůvtipní“ rodiče nepřišli hned na to, co.
Mějte se krásně, Romana a Johanka (10m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.03 08:25

Jsem ráda, že se tady přidal i jeden taťulda.
Evka 30TT

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 04.06.03 09:10

Ahoj rodinko!

Je to hezké, že píše tatínek. Zdeňku piš dál jen ze svého pohledu, ať víme, jaký pohled na to mají chlapi :o)
Tvoje Peťulka stihla bezvadně porodit, když ještě nebylo takové vedro. My, co to máme za pár, tak teď skoro umíráme.
Už se těším, až bude naše holčička venku a budem prožívat starosti, jako máš ty s Péťou :o)) Z tvých zpráv je cítit štěstí! Tak ať vám co nejdéle vydrží!
Zuzka 39.t

Vložit nový komentář