Mishicka a Barborka - 27. týden (střídačka MIKISKY a Filípka

Rodičovství

Ahojky všem maminkám i miminkům, tak máme za sebou další týden, mám pocit, že to strašně letí. Barča je čím dál větší osobnost a je s ní také větší legrace a když si vzpomenu na to naše neustále ubrečené a nešťastné zaprdíkované miminko tak se mi zdá, že to ani nebyla tahle naše divoška :) Jsem tak ráda, že už je to špatné období za námi, i když samozřejmě, že i tak jsme s ní zažili spoustu hezkých chvil.

Teď se trochu trápíme s tou vyrážkou, ale vypadá to, že se trápíme my, Barče to nijak viditelně nevadí. Krásně se nám po mazáníčku ta vyrážka hojila, ale dneska se to zase „z ničeho nic“ vrátilo. Zase máme rudocha rudýho pupínkatýho a už asi tušíme, proč. Budete se asi divit, ale fakt to vypadá, že má tuhle reakci na mrkev! Poprvé se to objevilo v době, kdy jsem jí dala mrkev. Pro jistotu jsem jí přestala dávat, pak následovala návštěva na kožním a mastička na promazávání. Žádné mýdlo a mléko a ostatní dráždidla. Všechno jsme dodrželi a opravdu se to začalo lepšit. Předevčírem už byla jen jako struhadlo, ale červený nebylo nic. Tak jsem znovu dala mrkev a dneska po dvou mrkvových dnech se to zas vrátilo. V pondělí hned volám na kožní a probereme to, opravdu to vypadá zvláštně, protože všude píší, že mrkev je OK a dokonce výrobci dětských jídel mrkev taky označují jako vhodnou pro alergické děti. Co tedy bude ta naše Barča jíst? Jestli to je opravdu mrkví, tak je to navíc škoda, protože ono jí to chutná a jak. Otvírá pusinu jak divá a když už dávka dojde, to je pláče a honemhonem musí přijít mlíčko, aby se uklidnila. Papá předpisově, žádné prskání a krásně se u toho tváří, tak jako důležitě :-) Ale hlavní je, že se opravdu vůbec, ale ani trošinku, neškrábe a netváří se, že by jí ta vyrážka svědila. Tak uvidíme, určitě se to všechno dozvíte. Předpokládám, že to bude trvat dlouho, než se to rozuzlí a možná nakonec ani nebudeme pořádně vědět, co to je, ale to už nějak zmáknem.

Minulý týden jsme byli na půlroční prohlídce, a tam mě překvapila reakce jedné maminky. Bylo docela chladno a tak jsem po prohlídce podávala Barču ve dveřích ordinace Jirkovi se slovy „obleč jí, je tady zima“ a šla jsem zase zpátky k doktorce ještě popovídat o jídle. A v čekárně byla maminka s miminem a ta jen vytřeštila oči a já už odcházejíc slyšela, jak se Jirky ptá, jestli to umí. Myslela jestli umí dítě obléct. Pak jsme se o tom bavili a prý byla úplně u vytržení, když Jirka Báru přebalil, namazal, oblékl a sbalil věci a ještě jí řekl, že doma samozřejmě dělá okolo dítěte vše, co je třeba a například koupání je čistě jeho věc. Ona z toho byla úplně vedle, že její muž to vůbec neumí. Z toho jsem zas vedle já. Jirka je schopný až na kojení mě u Barči v čemkoli zastoupit a to koupání je opravdu jeho záležitost, je to takový rituál, že u nás koupe tatínek a já mám mezitím čas poklidit a připravit se na předspací režim. Co Vaši taťkové? Nechce se mi věřit, že by můj muž byl taková vyjímka. Ale stejně jsem na něj pyšná, jak to všechno umí a dělá a to i sám od sebe a včetně uklidňování pláče a chování. Takže není jen na hraní a to je určitě i pro Báru dobře. A co si budem povídat, zatraceně to pomůže, když mám někdy dost a můžu Barču s klidem předat do jiných rukou.

Nejčerstvější novinka u Barči je, že válí sudy. A to tedy dost bravurně. Už pochopila, že se toho otáčení z bříška dá využít a zkombinovat to s otočkou na bříško tak, aby se dostala k nějaké hračce. Vyrobili jsme proto provizorní podlahové ležení na tenkém molitanu, takže případné prudší pohyby a nárazy jsou v pohodě. Ale stejně už jí musíme neustále kontrolovat, protože samozřejmě nerespektuje námi a molitanem vymezený prostor a může se kulit po celé kuchyni. Je to neustálý ožírač a ocucávač všeho v dosahu a když náhodou objeví zapomenutý nedětský předmět, tak bojuje ze všech sil, aby se k němu dostala a mohla ho nejlépe pusinou pořádně ztrestat :-) Pokusy o lezení jsou taky, i když po objevu dokulování se, jí to asi zatím bavit nebude. Má na bříšku vždycky hezky „našlápnuto“ a natahuje se po něčem, ale nejde jí zkoordinovat ruce a nohy, takže buď se snaží posunovat rukama, nebo má zarytej nos v podložce a zvednutej zadeček a šlape nohama. Kdyby byla na hladkým, tak by takhle jezdila :-) Zato sezení má vymakaný, to už chce sedět pořád, nijak zvlášť se nekymácí, nakloní se pro hračku, narovná se zpátky do sedu, ocucá hračku a pak s ní mydlí okolo sebe a ani nemrkne. Ještě sbuchne, když se chce moc rychle za něčím otočit. Dneska jsme byli na nákupech a pak jsme se stavili v KFC a s Barčou se nedalo v klidu najíst, protože neustále lovila všechno ze stolu. Měli tam takové ty dětské vysoké židličky, tak jsme jí ze srandy do jedné dali, že to jen zkusíme a jí se tam moc líbilo. Nechali jsme jí jen chvilku, ale byla moc spokojená, mlátila dráčkem do stolu a na nic jinýho nedosáhla, takže i my byli spokojení. Tak asi za měsíc už jí nějakou židličku pořídíme domů, aby si zvykla, že se v ní bude krmit. Teda jestli jí do té doby neopustí touha a schopnost sedět :-)
Na hračkách jí momentálně uchvacuje hlavně zvuk jaký vydávají, když s nimi o něco, nejlépe tvrdého, mlátí. A to pěknou silou. Vydrží to dělat neustále dokola a pořád kouká, o co by ještě tak mohla mlátit, aby to dělalo větší rambajz :-) A pak samozřejmě honem do pusy a ožužlat. A taky na hračkách miluje cedulky, jak nějakou objeví, tak je zbytek hračky úplně vedlejší, hlavně ta cedulka jí fascinuje.

A dudlík, to je téma. Tak naše půlroční slečna se prostě rozhodla, že už je na dudlík dostatečně velká a rozhodla se nebýt bez něj. Chce ho i přes den, na spaní je to samozřejmost a my nevěříme vlastním očím. Podezíráme jí, že to na srázku okoukala od ostatních dětí a hned teda musí mít dudlík taky. Nevadí mi to, jen nesmím zapomínat ho brát všude s sebou, to by bylo neštěstí :-) Ale je to fakt zajímavý, že ho dřív nesnášela a najednou takhle obrátí, to je celá Barča :-)))))))) Usínání už není tak strašný, navíc s dudlíkem je to lepší. Pláč se koná po uložení do postýlky jen málokdy a když, tak je to záležitost na 3 minuty, než tam jdu a šoupnu jí dudlíček. Ona jen koukne, že jsem tam, hodí se na bok a v tu ránu spí. Ovšem musím opravdu vychytnout dobu, kdy už je na spaní zralá, protože jinak by tam řvala hodiny. Ale dá se to poznat. Začíná to trochu vypadat, že existuje režim, jak ve spaní, tak v jídle a kakání. Ale nechci to zakřiknout, znáte to :-) Spinkání přes den je většinou jen 2×, jedno z nich delší, asi 1,5h a druhé asi 0,5h. Noční spaní se nemění, pořád většinou 10 hodin, poslední dobou i déle. Jen si tedy v noci několikrát zakňourá, ale to bude tím dudlíkem, když jí vypadne. Někdy jen zapláče a hned spí dál, jindy jí musím dudlík jít dát, aby se neprobudila. Ale je to zlatý!!!!!!!!

Tak jsem se zas vypovídala a jsem zvědavá, jak se máte vy s miminkama a jak rostou čím dál víc do pohody a jsou to čím dál víc „lidi“. Mějte se pohodově a nikoho ať nic netrápí a nespinkálkové ať začnou vyspávat.

Mishicka + Bára

PS: Ještě pořád řeším ten fusak, nějak se mi nedaří se zorientovat a zdají se mi dost drahé kolem 1000Kč, když to bude jen na max. dvě zimy a kdoví, jestli toho vůbec dost nacestujem kočárem. Poradíte?

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.03 13:26

Fusaky má docela dobrý značka Emitex. Mrkni na www.emitex.cz. Stojí dle typu + - 800 Kč. Mají veliký výběr z barevných odstínů i z materiálového provedení.
PS: Hodně štěstí malé

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.03 16:39

Ahojte maminky a miminka:-)

Mishicko-ani nevíš, jakou mi manžel udělal radost, když se s počítačem dohasil:-) Sice můžu na Net ve všedních dnech až po šesté večer, ale aspoň o víkendu si to přes den vynahradím:-)
Teda Barborka je šikulka!:-) S tím fusakem fakt nevím-my zdědili beránka po manžílkovi, který byl tenkrát dovežen z NDR:-))-je zachovalej a přesně jak píšeš, na ty dvě zimy bohatě vystačí:-)
Vůbec si nedovedu představit, že by můj muž neuměl naše dítě obléct, vykoupat či přebalit-to bych si ho nevzala a dítě s ním ani neměla:-)) Ne, je to každého věc, ale já si myslím, že tohle jsou základní věci, které by muž měl ovládat:-) Přesně jak píšeš, alespoň mám klidnou dušičku, když je s Máťou sám, že je o něj dobře postaráno:-) Kdyby uměl kojit, tak by to někdy bylo úplně nádherný:-))) Taky máme doma rituál, že manžílek koupe, já snad koupala od porodu všeho všudy 4×. Je to paráda, že se na něj můžu kdykoliv spolehnout! Na nás zase zírala kyčlařka, když jsem manželovi řekla, ať ho oblíkne a přebalí, ať si v klídku můžu vyslechnout jak jsme na tom:-) Prostě jsem tak trochu na tohle háklivá, kdyby to neuměl nebo nedělal, tak by mě fakt štval:-) Já se to přeci taky musela všechno učit:-))

Joo, šli jsme kolem té Tramtárie, tak jsem tam jukla a je to tam fakt super! Vzadu je koutek pro děti a místo na kočárky a vepředu posezení a nahoře snad pizzerie-tam jsem teda nebyla, tak nechci mlžit:-) V sobotu tam bylo jen pár lidí, ale v týdnu je to asi horší, protože je to v centru a navíc nový hezký a barevný:-))

Byla jsem taky juknout k Ed do deníčku a psala jsem, že jdu vytírat podlahu, protože kluci jsou na procházce, ale teď už teda vážně jdu!:-)

Tak pááá a pište!
Lucka a Matýsek23týden

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.10.03 18:09

Ahoj holky!
Tak jsem malýmu objevila na zádech flek,asi to bude taky nějakej ekzém,tak jsem z toho hotová,protože já mám s tím taky pořád problémy,vždycky když si namaluju oči řasenkou,tak jsem druhej den na víčkách červená a hrozně to svědí,oči mám opuchlí no prostě jsem chtěla být v pátek božská,tak jsem se namalovala a teď to mám,dobře mi tak,jenom ať ten můj brouček nemá nějakej ekzém.
Vpátek to dopadlo bezvadně,jenom manžílek přišel chudák až skoro ve čtyři ráno.Takže první zájezd se vydařil,byli ti mladý lidi,tak to bylo fajn a já utíkala o půlnoci domů,aby mohla jít babička do hajan,naštěstí se malej vzbudil na kojení až o půl jedné a to už jsem byla doma.
Mishicko,sklep je náš(teda mých rodičů) a víno jsme teď teda kupovali,protože je po vinobraní a nové vínko ještě není,zatím je stále ve formě burčákové,mňam,ale pak budeme mít svoje.V pátek nás čeká další práce,tak snad už nebudu mít takovou trému,teď jsem se bála jak před maturou.

Tak teď k těm chlapům.Bohužel můj manžílek je natolik zaneprázdněn,že teda s oblíkáním mě nepomáhá a vykoupat macíčka se bojí,takže já se teda k těm co jim tať ci pomáhají řadit nemůžu,ale oblíct by malýho zvládl a přebalit taky,ale já ho k tomu tak nějak ani nepouštím,ani mě to abych pravdu řekla nenapadlo,prostě to automaticky beru,že je to moje starost a hotovo.Ale když potřebiju něco udělat,tak si ho vezme vždycky,přebaloval už ho tak y,tak si myslím že kdybych nemohla,tak to v pohodě zvládne,no určitě bych neměla strach,že by to nedokázal,ale vykoupu si broučka radši sama,taky bych si asi ten rituál nenechala vzít,protože Tomášek naprosto koupání miluje.
Jinak ještě pořád patříme mezi nespavce,už se to asi nezlepší,takže jsem smířená,že zhruba od půlnoci vstávám asi po dvou hoďkách a kolem páté si ho beru do postele,ale teda jsem totálně unavená.

Fusak mám ještě po Lukášovi a ten je z dutýho vlákna,sou na něm sloni a je docela zachovalej,tak to s ním snad přežijem,jen aby jsme se do něj vlezli,je totiž už půlka měsíce,tak předpokládám,že má Tom tak 9 a půl kila,macek jeden.Asi mu za chvilku vyroste další zub,teď prozměnu nahoře,protože to tam má napuchlý jak balon,chudáček můj malej,tak jsem zvědavá,zatím je stav 3zuby dole.

No já musím končit,než se vrátí babča,tak se musím stihnout vykoupat.
Zítra jdu s Lukášem na očkování po deseti letech(TBC),tak budu zas trpět víc než on,mají to píchatprý pod lopatku,fuj ani na to nemůžu pomyslet.
Tak ahoj,snad se sem zase nbrzo dostanu,teď nemám čas ani si přečíst ostatní deníčky,což mě teda štve.
Tak ahoj Zizi a Tomík 5 a půl měsíce(už to konečně musím spočítat,kolik je to těch týdnů)
PS:pardon,je tam hromada chyb,ale nemám čas to opravit,ahoj

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.10.03 20:01

Díky, jdu na to mrknout.
Mishicka

Mikiska
Kecalka 206 příspěvků 12.10.03 21:14

Ahoj holky,
Tak u Filípka nic nového bohužel se stále nepřetáčí a nepřetáčí, prostě odmítá. Když cvičíme tak to vydrží tak 1× nebo někdy i 2× a pak začne vyvádět připadá mi to, že prostě na bříšku být nechce a hotovo tak teda nevím jak se naučí lézt. Jenom doufám, že nebude jako můj bráška ten lezení úplně přeskočil, ale on měl kšíry kvůli kyčlím takže jsme to připisovali tomu. Jinak teda chce sedět a to máme zakázaný jenže když ho po:,–(ím tak je strašně spokojený občas to teda udělám i když se to prý nesmí. Po:,–(ím ho v postýlce a okolo něj dám polštáře kdyby náhodou padal, ale on nepadá sedí moc pěkně i záda má rovný tak nevím co mám dělat posazovat neposazovat, ale jestli budu čekat se sezením do té doby až se po:,–(í sám tak to bude ani se neodvažuji to tipovat bůh ví kdy.
Pěkně papáme, ale drsně preferuje kupovaný jídla to je hrozný. Moje kuchařské výtvory nechce ani za nic, ale kupovaný to baští jak o závod tak jsem z toho docela nešťastná, protože co si budeme povídat nekradu. Kdybyste měl někdo nějakej fígl prosím prosím.
Máme jedno neštěstí špatně kakáme jednak teda hrozně málo často až jsem z toho už dost nervózní. Volala jsem paní doktorce a mám koupit čípky a Filipovi pomáhat prý je v normálu tak jednou za 3 dny (lepší je teda denně) jenže Filípek kadí tak jednou týdně a někdy dokonce i po 10 dnech a pak u toho tak strašně pláče, že pláču s ním je mi ho hrozně líto. Tak teď máme zakázanou rýži, banán a naopak máme dávat švestky, hrušky a všechno co je projímavý a hodně pít a pít. Tak snad se to upraví jinak prý budeme muset někam na vyšetření bojim bojim. To je pořád něco člověk by do toho kop.

Mishičko já jsem na tom úplně stejně dostala jsem minulý týden poslední peníze za dovču a vyrazili jsme s manžílkem na nákupy a všechno jsme utratili za Filípka. Koupili jsme i ten fusak stál teda 950 Kč, ale je super úplně jako spacák z venku šusťáka a zevnitř frýz. Teď teda bohužel nevím co je to za značku, ale je to česká výroba. Jo a to si představte chtěla jsem koupit na ten náš sporťák nánožník a oni ho nedělaj tak jsem myslela, že koupím ten univerzál a ten tam nedrží tak jsem byla docela naštvaná, ale paní prodavačka mě uklidnila, že to musím teda řešit tím fusakem no napadlo by vás to ?
Barča klidně může mít reakci na mrkev dneska fakt člověk neví. S tím dudlíkem to je legrační, ale když to takhle pomohlo proč ne. Jo a mlácení s hračkama to je Fílova nejlepší zábava, my jsme tu židličku jak o ní píšeš už dostali od tchýně v létě a Filípek je v ní strašně rád, je taková měkoučká, polohovací a hlavně omyvatelná, protože když jíme tak je to úplně všude. To dokonce by se chtěl Fíla krmit sám takže si dokážete představit jak vypadá taková kuchyň po obědě.
K těm tatínkům je děsný, že ještě v týhle době se najde takovej chlap, kterej neumí ani převlíct dítě. U nás to teda není žádná sláva, ale můžu se na manžílka spolehnout a vím že se dokáže postarat, ale že by to dělal sám od sebe to zase ne. Tak utěšit pohoupat pohrát to jo, ale koupání a převlíkání a přebalování to jenom když ho poprosím.
Zdravím novou maminku Fialku a hlavně Šimonka dobře, že ses ozvala, když nás znáš taaaak dlouho. Přeji hooodně zdravíčka a štěstíčka !!!!!
Petro dík za utěšení když Alex takhle bez problému začal spinkat zase sám tak se už nebojím. Hlavně jak psala Mishička, že se oba vyspíme. On spinká v postýlce tak do půlnoci, ale potom tam nechce být tak spí s námi a naštěstí máme docela velkou postel tak jsme tam všichni 3 což je na druhou stranu zase moc příjemný mít svoje miláčky hezky pohromadě.
Ježíš nějak jsem se rozjela tak zatím papa posíláme pusinky mimískům.
Mikiska a Filípek 30t (už je na začátku 3 to to fakt letí)

Ethel
Stálice 71 příspěvků 13.10.03 08:38

Ahoj,

Souhlasím s Mishickou, strašně rychle to letí. Andulka už se otáčí jako nic a umí to najednou i na záda (ale zatím si nejsem jistá, nakolik je to náhoda a nakolik cílená činnost). Sice si pořád zalehává jednu ručičku, ale teď toho začala využívat a vyhoupne se na ni, aby měla hlavu výš a taky jí někdy využívá právě k tomu obratu zpět. Tedýsek už se vzpírá na napjatých ručičkách, vykukuje z postýlky a oba se přitom natahují po hračkách.
Včera jsme měli doma velkou slávu, manželovi bylo 30 a já pořádala hostinu pro celou jeho rodinu (celkem i s námi 8 lidí). Zvládla jsem to nakonec na výbornou a mám z toho obrovskou radost. Navíc Tedýsek před svou prababičkou poprvé v životě začal povídat opravdové slabiky a to „bababa“. Prababička byla zcela bez sebe. My taky.
Andulka se taky zase rozmluvila, rozchechtala. Mám pocit, že teď se to zase otáčí a bude napřed Andulka. Má šikovnější ručičky, na bříško už to taky umí bravurně, už to zkouší i zpátky a povídá jak rádio (i když slabiky ještě ne). Je to docela sranda, z celkového pohledu nemůžu říct, že někdo z nich je o hodně napřed, protože se střídají ve vedení :). Oba už velmi slušně drží hlavu.
Co se týče dokrmů, mám zážitek z vaření večerní rýžové kaše. Vyrobila jsem totiž parádní rychletuhnoucí betonovou směs :). Andulce to ovšem hrozně moc chutnalo a ani neměla velké problémy s kakáním. Tedýskovi to chutnalo taky, ale málo pil a pak měl hovínka doslova jak broky - dalo by se tím nabíjet :). Chudinka, hrozně u toho trpěl, ale statečně to zvládl. Tak se od té doby snažím dávat mu napít během jídla (tři lžičky - flaška - tři lžičky - flaška), protože narozdíl od Andulky se Tedýsek vždycky hrozně nacpe a pak už nechce ani pít. Je to pak trochu lepší.
MIkisko, jaké čípky vám doktorka doporučila?
vzhledem k tomu, že máme dvojčata, neumím si normální fungování bez manžela vůbec představit. Jediné, do čeho se moc nehrne, je koupání (odůvodňuje to tím, že ho nebaví mýt nic - nádobím počínaje, dětmi konče :) ). Ale když na to přijde a je to potřeba, vykoupe je. Jinak všechno ovládá naprosto bravurně a některé věci lépe než já (v určitých situacích děti uklidní nebo uspí daleko rychleji než já). K doktorce většinou také chodíme spolu a každý máme na starosti jedno dítě. Jediná slabina spočívá v tom, že občas zapomene, kolik že to dítě vážilo, protože to nepovažuje za důležitou informaci. Ale je to můj domácí poklad a já jsem na něj moc pyšná.
Co se týče fusaku, také nás to teprve čeká a máme vysoké ambice: chtěla bych koupit fusak, který by měl díry na „kšíry“¨, které jsou součástí kočárku. Mám tudíž strach, že budeme muset koupit fusak stejné značky jako kočárek a to stojí rozhodně víc než 1000 Kč. Někdo mi říkal, že jde udělat díry do obyčejného fusaku, ale to se mi moc nechce. Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Mikisko: moje neteř takhle zlobila asi měsíc, moje sestra do ní dostala tak maximálně 10 lžiček a hotovo. Co se týče vaření, zjistila jsem, že je dobré nakupovat potraviny v tržnici, přímo od pěstitelů, protože chutnají úplně jinak (např. mrkve ze sámošky jsou takové nahořklé, kdežto mrkve od pěstitelů - tedy některých jsou krásně slaďoučké). Taky bych to prostě zkoušela, na začátku jídla pár lžiček vařených a pak kupované, třeba si zvykne. Anka taky nejdřív dělala ksichty, ale dokud byla ochotna se tím zabývat, zkoušela jsem to, i když většinu nákladu snědla až napodruhé, napotřetí (nejdřív to párkrát vyprskla). Už druhý den to bylo lepší a třetí den to baštila normálně. A já jí říkala že to je ňaminka (což ta „pěstěná“ mrkev opravdu byla) a ona mi nějak nakonec uvěřila. Ale narozdíl od Teda potřebuje Anka vždy trochu času na to, aby si zvykla na novou chuť. Tak vám držíme palce, ať se to podaří.
To jsem toho zase napsala! Musím honem končit, zatím ahoj
Ethel, Ted a Anka (5 měsíců a skoro jeden týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 12:36

Ahoj všichni,
i já bych chtěla pochválit svého zetě a říci Vám, že se dovede o Deborku postarat - kromě kojení tak skvěle a vlastně i se bude muset za 14 dnů starat místo maminky, která pošupajdí do práce a doma bude pouze tatínek a Deborka. Já osobně bych byla choulostivá na fousy, ale malé to očividně vůbec nevadí, ba naopak si může taťku za ně přitáhnout.
Na krmení, které teď dělají ve dvojici budou využívat polohovací lehátko - pravděpodobně, neboť Deborka ještě pochopitelně nesedí sama.
Doufám, že se mi brzo podaří přihrát sem nějaké nové fotky i s náušničkama, které jí moc sluší. Jen se to neobešlo bez problémů: při naložení do lihu z jedné náušničky vypadl kamínek a nastalo dilema, zda to píchnout, či jít reklamovat. Protože ale závadu zjistila až paní doktorka, když náušničky vyndavala, tak se všichni rozhodli pro píchnutí obou oušek a reklamace bude až později po zahojení. A tak už tedy i my máme princezničku - náušničku, jak říká Judy.
Nebude to tedy dlouho trvat a já se s Vámi rozloučím a budu Vás jen číst a psát bude opět maminka Judynka, co se dá dělat, penízky jsou k životu bohužel nutné!
Moc vás zdraví Judy, Deborka a Liliana

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 13.10.03 13:01

Ahoj,
Renča spí, tak mám chvilku čas si na ni postěžovat:) Je to lenoch, umí se koulet z bříška na záda, ale jakmile zjistí, že jsem blízko, proč by se namáhala, když máma otočí, že?
Mikisko, u nás je to tak, že Renátka zase vůbec nechce kupovaný. Veškerý suroviny máme ze zahrádky, je to fakt jiná chuť. Možná by mu chutnalo víc, kdybys mu to malilinko osladila třeba hroznovým cukrem. Vím, že se to moc nemá, ale jeden blafík jsem Renče trošku přisladila (1/2 lžičky hroznovýho cukru na 2 jídla ) a chtěla ještě přidat. Jsou to malí mlsouni, ale mě taky chutná sladký, má to asi po mě.
Mishicko, Bára teda jede, to je výborný, že je tak čilá a snaživá. Doufám, že už jí brzo zmizej ty zlobivý pupínky.
U nás manžel samozřejmě pomáhá a přijde mi to naprosto normální. Koupe teda jenom na požádání a přebalování mu nevoní, ale zvládá to.
Renča se vrací do raného mládí, začala mi usínat při kojení a dělá si ze mě dudlík. Ještě nedávno u prsa vydržela z donucení maximálně 5 minut a byla najedená.
Včera dostala poprvé ovocnou přesnídávku, kterou jsme vyráběli v létě, aby nemusela jíst kupovaný. Moc jí chutnala, tak jsem jí nadšeně přidávala, až se mi z toho v noci chudák pokadila:))
Zatím ahoj, Pavlína a Renátka 27. týden

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 13.10.03 14:14

Ahojky holky,
tak jsem právě uložila Barču, dneska je to u nás nějaký posunutý. Před půlnocí se Barča vzbudila a protože já byla zrovna ve vaně, šel k ní manžílek. Jenže jak ho Barča viděla, tak už nechtěla spinkat ani náhodou a že se jako bude hrát a dovádět. Tak jsem z vany vylezla, zkoušela jsem jí oblbnout prsem, ale to nechtěla. Tak jsem jí vzala k sobě do postele, že si tam bude v klídku hrát a třeba usne, ale ona se furt mrskala a kňourala. Nakonec se příšerně zprděla a pak během pár minut u mě usnula. Tak to bylo ještě docela dobrý. Jenže v 6 ráno byla vzhůru zase a tentokrát si i dala jídlo, ale spinkat v postýlce už nechtěla a já neměla nervy na drastickou uspávací metodu, tak skončila zase u mě v posteli a probudili jsme se až v 9,30h. To jsem teda zvědavá, kdy půjde divoška dneska spát :-) Budu jí pak muset zítra ráno vzbudit, aby si zase nehodlala udělat svůj miminkovský noční režim.
Pěkně se mi tady kulila po kuchyni, nějakej molitan a vymezený místo jí teda nestačí, tak přemýšlím, co s tím, protože máme dlažbu a ta je dost studená. Zatím se většinou dokulí do rohu a tam se úplně napláclá na stěnu chvíli placatí a pak se zas odkulí jinam. Už se samozřejmě taky majzla hlavou o podlahu, ale asi to taková hrůza nebyla, protože jen kvíkla a pak jí zaujalo něco a kulila se dál. Je to teda makačka, je jí teď všude plno a to ještě neleze. V podstatě na ní musím pořád koukat, protože netuším, co všechno se může při tom jejím cestování stát. Ale Barča je evidentně spokojená, že se může pohybovat, i když zvednutí a nošení je pořád asi to nejlepší, co zná.

Jsem moc ráda, že máme všechny takové manžely vzorňáky, mě to přišlo divný, co ta paní povídala. Ale každej má něco.

Pavlíno, myslím že někdy předminulý týden se Barča točila poprvé z bříška na záda, ale smáli jsme se, že to dělá tajně, jen když si myslí, že ji nevidíme. Pak už se teda před náma nestyděla, ale taky volila pohodlnější taktiku zavolat si na nás, abychom jí otočili, než aby se snažila sama. Ale teď už je všechno jinak, jde to hrozně rychle. Jo a ten návrat k miminkovskýmu prsodudlíku Barča měla taky, teď už jí zdárně odnaučuju. Je to blbý, ale navždy kojit nebudu, tak asi i pro ní je lepší, když si zvykne teď, než později, až bude mít zase víc rozumu a těžko by si odvykala.

Lucko, s tím tatínkovským koupáním je to fakt paráda, co? Já taky koupala jen párkrát, navíc teď jak se ve vaně Barče líbí, tak s taťkou se tam určitě víc vydovádí, to já bych jí spíš asi umyla a chvilku pohrát a hopky ven. Taťka jí nechá řádit a myje jí přitom, na to bych já určitě neměla nervy. Takže je to dobrý pro všechny. To je fajn, že jsi okoukla tu Tramtárii, jestli tam bylo v sobotu volněji, tak to je jedině dobrý, srazík by byl stejně nejlepší o víkendu. Tak uvidíme, třeba někdy na začátku listopadu, holky co vy na to?

Zizi, to je dobře, že jste to poprvé tak dobře zvládli, hlavně, ať se Vám to pořádně rozjede a máte z toho i pěkný korunky. Překvapilo mě to očkování TBC, že se píchá. Já myslela, že je to na cukr na lžičce. Teda aspoň když jsem byla já malá, tak nám to tak dávali. Ale už to má Luky za sebou, tak snad nebude mít reakci a tím to skončí.

Mikisko, nezoufej, Fíla jednoho dne začne a už nepřestane a pak teprve bude u Vás veselo, až ho budeš lovit zpod židlí, jako já teď Báru. S tím posazováním je to fakt těžký, Barča to miluje a já vím, že se to nemá. Ale taky jí to někdy dovolím a ona je tak spokojená a mě se honí hlavou výčitky, že jí to možná nedělá dobře. Je to hrozný dilema. Ale počítám, že se Barča velmi brzo začne snažit po:,–(it sama víc a víc a že se jí to taky podaří a bude po starostech a bude si moct vysedávat do alelůjá. S těma kupovanýma jídlama to je síla, Barča taky tu domáci mrkev plivala a křenila se, a ze skleničky dlabala jak divá. Jsou to potvory prťavý vyčůraný, ale o to víc milovaný :-) Možná fakt zkus trošku osladit nějakým ovocným cukrem, nebo jak radí Ethel zkus koupit přímo od nějakého malého pěstitele místo z obchodu. Asi to bude i kvalitnější a míň hnusemhnojený, než ze supermarketu. S tím kakáním na Vás pořád myslím, je to opravdu divný, že se to Fílovi tak nedaří, když už i jí tu mrkev. Jasně, mrkev dělá tužší stolici, ale stejně, kakat určitě má co. My jsme s kakáním vytrpěli dost, tak vím, jak je to hrozný, když nemůžeš prckovi pomoct. Čípky jsme měli taky, normální dospělácký glycerínový, jen jsem ho vždycky ořezala na její velikost. Ale někdy to nepomohlo. Spíš by bylo zajímavý vědět, jak Filípek kaká. Jakou to má konzistenci. Taky tuhý bobečky, jak píše Ethel, je toho hodně, málo…? Divím se, že se tím Vaše doktorka nějak víc nezabývá, opravdu je to divný, že Fíla nekaká. Už aby se to spravilo. Jo, napadá mě, že by možná pokud má problém s kakáním, protože je hovínko moc tuhý, tak přidávat do jídla olivový olej, ten kromě toho, že pomůže strávit vitamíny by mohl ještě hezky střívka protáhnout. Ale to jsou spekulace, tak snad se to brzy vyřeší samo, nebo pořádně otravuj doktorku, lepší i fuj vyšetření v nemocnici, než pak třeba velký problém. To se mi to kecá … Mooooooc na Filípkova hovínka myslíme a tlačíme s ním :-)
Ještě k tomu fusaku, taky jsem vybrala nakonec variantu zvenku šusťák zevnitř fleece a jak mi tu někdo radil, tak jsem koukla na ty stránky firmy Emitex a maj hezkou nabídku. Chystám se tam zavolat a zjistit ceny.

Ethel, blahopřeju k úspěšné hostině. To dětičky určitě vycítily, že je to důležité a protože jsou tak hodné, tak se ještě hezky předvedly aby Ti pomohly :-) Teda ta betonová směs mě docela pobavila, ještěže ten Tedýsek je tak statečnej a vypořádal se s tím bez velkých problémů. Je to asi jak jsi říkala, prostě sbaští, co dostane, tak si člověk musí asi dávat o to většího bacha, co mu dává. Ty fusaky jsem studovala důkladně teď o víkendu na nákupech. Zjistila jsem, že snad všechny mají předdělaný dírky na pětibodový popruhy. Pokud je to fusak univerzál a ne přímo od nějaký konkrétní značky ke konkrétnímu kočáru, tak má ty díry zašitý a můžeš si je prostřihnout podle toho, jestli máš pásy a jestli 3 nebo 5-ti bodový. Jen to prostřihneš tam, kde to mají na tu díru připravený a obšitý, takže se ti to párat nebude. Taky jsem viděla jeden nádhernej fusak, jako zmenšenej spacák a i tak lehoučkej, což by se mi líbilo, protože pořád budu muset nosit kočár do druhýho patra. No ale už se mi nelíbila cena přes 1500,–. Tak si o něm nechám zdát.

Liliano, no jo, to mě vůbec nedošlo, že u Judy musí mít toho nejnej tatínka, co zvládne úplně všechno, když bude teď dělat „mamínka“ :-) Fousy holčičkám určitě nevaděj i když i já měla výhrady, tak Barča se ráda nechá fousy lochtat a škrábat a někdy si vyloženě sama taťku přitahuje, aby na ní šel. Taky mu rukou jezdí po tvářích a směje se, jak jí to lochtá do dlaní. Určitě to má Deborka taky tak, i když já je holky moc nechápu, mě to strniště pěkně drápe.

Tak, ani jsem tohle celý nestihla dopsat a divoška už je zase mezi námi.

Papa Mishicka + Bára 26t. (prasátko, co prdí pusou a šíleně při tom sliní)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 19:09

Ahojky!
Tak se taky musíme s Míšou pochlubit naším tatínkem, který taky, všechno kromě kojení zvládá naprosto skvěle a ještě to všechno dělá daleko pečlivěji než já (ale taky mu to dýl trvá) :o)) No a v porodnici mi dokonce pomáhal i při tom kojení - to když Míša nechtěla moc sosat - tak mi při kojení pomáhal vymačkávat mlíko, aby Míša neměla moc práce a hlavně aby začala konečně přibírat takže by nakonec možná zvládnul i to kojení :o))))))))
Teď jsme byli na víkend na chalupě a vrátili jsme se s rýmou - takže poprvé odsáváme nudle. Včera to byla děsná legrace, ale dneska už jí nějak nemůžu zvládnout - hrozně se kroutí a brečí......
Jinak sudy ještě neválíme - na bříško se převalí (i když teď má nějaké líné období), ale nazpátek už ne. Zato si teď urputně pěstuje hlasivky a ječí ze všech sil - hlavně v autobuse - a to si nepřejte vidět ty pohledy!!!
Chtěla jsem se zeptat Lucky, kam chodí plavat? My taky chodíme - do Krče - je tam taky takový malý bazének - tak jestli se tam náhodou nepotkáváme…:o))
Tak se mějte všichni moc hezky a papapa
Kateřina a Míša 30.týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 19:38

Ahojte holky!

Tak jsme dneska byli zase na plavču a je to čím dál lepší:-) Dopříště si máme vymyslet heslo, na které budou dětičky zadržovat dech. Postupně je budeme polívat vodou a pak někdy v prosinci je snad poprvé potopíme:-) Už se na to těším!
Taky jsme začali otužovat-na závěr nám do bazénku pouští studenou vodu-my děti nastrčíme pod proud zepředu a zezadu a jupí ven a chvilku oschnout na vzdoušku. Musím říct, že z té naší trojice dětiček to všechny nesly statečně a žádné ani nezaplakalo:-) To spíš my maminy jsme měly co dělat, aby jsme nezmrzly:-))

Mishicko-jojo, taky si libuju, že koupe tatínek:-) A taky máme jednu úmluvu už od narození Máti, že co přijde domů z práce, tak je Matýsek „jeho“ a já si jdu po svých:-)) Źatím to funguje, tak doufám, že to vydrží!:-)

Mikisko-však on na to Filípek jednou přijde a pak už nepřestane:-) Myslím, že to cvičeníčko mu určitě pomůže! A taky každý má své tempo…Jedna maminka dneska vyprávěla-chodí s holčičkou na rehabilitaci-nechtěla pást koně, že jí sestřička řekla, že už by to její dítko mělo válet sudy(je jí stejně jako nám 5měs. a kousek)-sudy neválí a neválíme je ani my, ani ta druhá holčička, co s námi plave…takže tabulky ať si hodí někam…Jeden chodí na 9měs a druhý na roce a půl…ale to už tady někdo říkal, že?:-) Každé je prostě originál:-)

Tak já letím kojit a trpět), i když ještě nemá ani zub, tak teda dásničkama kouše o stošest:-)

Pá Lucka a Máťa 23týdnů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 19:46

Ahoj Kateřino a Mišulko,
my chodíme plavčit do Juklíku do Přípotoční, je to ve Vršovicích, takže od Krče bohužel dost daleko:-(. A jak to zvládáte, je to paráda, viď?:-)

Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 20:06

Ahoj Liliano,
to máš teda zeťe, klobouk dolů!:-) Taky jsem jednou manželovi říkala, že se na chvilku vystřídáme a on půjde na mateřskou a já do práce…bohužel ale nevydělávám to, co on, takže bylo rozhodnuto:-) Jinak by to prý bral, ale penízky jsou potřeba!:-)

Mějte se krásně!

Lucka a Matýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 22:07

Cauky maminky a vsichni mali spuntici,

tak to tady tak precitam a musim rict, ze me nejvice zaujal prispevek Mikisky, ne ze by jine nebyly zajimave, ale Filipkovo kakani - nekakani me uprimne desi. Ja tedy nevim, ale ja jsem asi srabik a tak bych jiz davno pozadala doktorku o odborne vysetreni. Ja vim nebude to asi nic prijemneho, ale ja si myslim, ze je lepsi vse vysetrit co nejdrive a ujistit se, ze je vse v poradku, nez treba neco zanedbat a pak resit velky problem. Mimochodem ma kamaradka mela se svym chlapecekm stejny problem (tedy on ji kakal maximalne po peti dnech) a kdyz uz ji pri kakani brecel, tak se rozhodla jit na odborne vysetreni a tam ji rekli, ze funkce strev neni zrovna nejlepsi, ale ze jeste pred operativnim zakrokem zkusi specialni jidelnicek a jeste nejaky sirup. Nakonec uspeli a zadna operace se nastesti nekonala. Opravdu si myslim, ze u rady zdravotnich problemu je velice dulezity vcasny zakrok. Tim nechci tvrdit, ze je vzdy nutna lecba leky, ale myslim si, ze neni na skodu se poradit s odbornikem. Samozrejme vzdy asi clovek vse musi brat s rezervou a nechat se nejvice vest materskym citem. No, nevim, to je muj nazor. Jinak bych Ti chtela Mikisko jeste napsat, ze bys mohla vyskouset (misto te mrkve) dat Filipkovi but samotne avokado, jen tak rozmackane, jelikoz obsahuje dost vlakniny (pul mesicni dite ho bez problemu muze a je zdrave) anebo ho zkus vmichat do bramborove kase (bramborovou kasi udelej jako normalni, jen misto kravskeho mleka pouzij Nutrilon nebo jine umele mleko a potom tam primichej syrove avokado). To treba chutnalo Diance. Jo a ted me tak napada, ze ji take mrkvicka hodne stavila a tak jsem zkusila bile jogurty s kulturou a take jablicko a myslim si, ze to ji hodne pomohlo. Tak uz me zatim nic nenapada, kdyz si jeste na neco, co by Ti mohlo byt uzitecne vzpomenu, tak se ozvu. Drzim palecky at se ty strivka umoudri a zacnou pracovat, tak jak maji.

Jeste neco pro Mishicku, uz jsme celkem v pohode, tak muzem do te Tramtarie zajit. Jo a taky jsem tu nasla par oblecku, tak doufam, ze se Ti bude alespon neco hodit.

Tak se vsichni mejte krasne a at Vas ty mrnousci zlobi co nejmene.

Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.03 22:20

Ahoj holky,
no konečně se zas připojuji. Máme počitač a jsme zpět z dovolený a já snad i něco sesmolim.
Když jsem četla komentáře, měla jsem toho tolik na jazyku, ale teď si pochopitelně nic nepamatuju. A když si vzpomenu, tak to nebude mít hlavu a patu.
Nejdřví k tomu srazíku, je bezva že se Vám to vydařilo, ještě musím okouknout fotečky. Příště bych se taky ráda připojila. Máme to do Prahy asi hodinku až dvě, což není tolik a mapu vlastníme, tak bychom místo setkání snad našli.
Mikisko, nedělej si starosti s Filípkem. Mám známou, které se začal chlapeček otáčet až v osmém měsíci a během čtrnácti dnů se naučil lézt a skoro sedět. Prostě to pak vzal hopem. Kubik se sice otáčí, ale sezení mu moc nejde. Naše doktorka nás vůbec nekontroluje, co už umíme, je to podle ní hrozně individuální.
Mishicko, tak jak to vypadá s vyrážkou, už je to pryč? Já jsem na tu Vaší Barču divošku moc zvědavá, je to pěkná šikulka.
Díky za všechny rady a debaty o příkrmech, co jste tady probíraly, protože my už jsme taky začali a rady se nám hodí. Máme problém hned na začátku, Kubík prostě mrkvičku odmítá. Nejdřív jsem zkusila Hami, asi čtyři dny za sebou. Hrozně se šklebil a snědl asi dvě nebo tři lžičky a někdy nic. Tak jsem mu udělala pyré z mrkvičky ze zahrádky od tety. Poprvé a podruhé snědl asi šest lžiček, byla totiž slaďoučká. Pak jsem přidala brambůrku. jednou mu to chutnalo, ale dnes vůbec ne. Hned to vyplivne a kroutí se jak háďátko. Co s tím? Doktorka mi poradila, ať zkusim dát polívčičku. Nemám možnost domácí zeleninky, kromě brambor a mrkve, nechci kupovat nic v supermarketu. Koupila jsem polívčičku kde je brambor, pórek, celer a samozřejmě mrkev. Jenže co když se potom osype? Je tam toho tolik, že nepoznám z čeho to je. To jsou teda starosti, musim se podívat na ty stránky o příkrmech, jak jste některá radila a něco vymyslet. Třeba mu časem zachutná, když jí tam nebude tolik. Už jste některá zkoušela brokolici? Mám Hami-první lžičku brokolici, asi to s ní zkusim.
Na noc jsem začala dávat kašičku, Sunarku s rýží a kukuřicí. Je moc dobrá. Dávám jí Kubovi do lahve, se lžičkou si to večer nedovedu představit, to by nám narušilo rituál. Kubík vypije víc jak 200 ml, není to moc? Je to totiž dvojitá dávka, dle obalu. Pak to většinou ještě zapije čajíkem, hladovec jeden. Ale už spí líp, hurá!!! Poprvé má hlad po třetí hodině, mezitim mu ještě strkám dudlíček, ale pořád lepší než krmení po třech hodinách. Mikisko, nezkoušela jsi kašičku, když je Filípek nespavec? A co ty, Zizi?
Dnes jsme byli na kontrole v šesti měsících, to nám bylo už před týdnem, ale na poslední očkování to bylo až dnes. Tentokrát bez teplot a docela v pohodě. Aktuální míra je 70 cm a váha 8,90 kg. Máme pěknýho cvalíčka, hned po Tomáškovi, že?
Fusak jsem si ušila, dle mojí kamarádky. Koupila jsem deku, rozstříhla napůl, byla moc velká, přeložila a na strany našila zipy. Ještě to vycpu vatelínem a udělám diry na pásy. Když nebude stačit, budu muset koupit jiný, jenže u nás je to složitý, jen tak nějaký se mi nevejde do kočáru. Kubík je macek.
Už mám přihlášku na plavčo. Jarčo, v Děčíně je to 10 lekcí, myslim po půl hodině a stojí to 750,– Kč. Pojišťovna OZP prý přispívá, tak to nesmíme propásnout.
Ještě k tomu našemu taťkovi. My máme taky bezva taťku, ve všem mě může zastoupit, samo kromě kojení. Když přijde domů, je Kubík jen jeho, já je občas pozoruju, jak si hrají a hřeje mě to u srdce. V koupání se střídáme, záleží na situaci. Můžu se na manžílka ve všem spolehnout a připadá mi to naprosto normální a samozřejmý, ale zároveň si toho vážim.
Tak jsem moc ráda, že jsem se zas zapojila, už se mi po Vás všech moc stýskalo, pro dnešek to stačí, musim ještě trochu pofackovat domácnost.
Káťa a Kubík (28. týden)

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 14.10.03 09:56

Ahoj holky!
Tak se nám proklubal konečně i ČTVRTÝ ZUB,tentokrát nahoře,tak to máme takový divný,tři dole,jeden nahoře.

Káťo,já kašičky nedávám,protože ještě pořád plně kojím a nezačala jsem ještě ani s příkrmem,čekám až bude mít Tomášek dokončený 6.měsíc a pak pomaličku začnem.Doufám,že mu to půjde,už teď mě málem sní očima,když vidí,že něco strkám do pusy,nejradši by mě to spapal,tak snad nebudeme mít problém.
Jo a taky prdíme pusinou a slintáme u toho o stošest.

Taky se přidávám k Mikisce,Tomášek se asi nikdy na to bříško nepřekulí,zato by ale pořád seděl.Takže přes všechna moje předsevzetí,že ho nebudu posazovat,protože se to nemá,zatím sedíme teda skoro pořád,ležení ho prostě neba a je vždycky strašně naštvanej,když ho dáme ležet.Doufám,že mu tím moc neuškodím,ale u nás to prostě jinak nejde,asi chce všechno pozorovat.
Dneska má Tomášek zase rýmu,tak ho doufám z toho vykurýruju,v pátek nás čeká další práce,tak musí být zdravý.

Mishicko,očkování na lžičku je proti obrně,ne?Jinak to Luky perfektně zvládl,bylo to do ruky a ve čtvrtek jdem na kontrolu.

No nic musím končit,Tom mi usnul na klíně,tak ho jdu uložit.Ahoj Zizi

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 14.10.03 13:10

Ahoj holky,
tak naše pínkatá - pupínkatá Barča se tý vyrážky nějak ne a ne zbavit. Už jsem si sepsala důležitý údaje, kdy se to objevilo, kdy to zas přestalo, kdy jsme mrkev dávali a kdy přestali, abych to mohla všechno říct v pondělí na kožním. Typovala bych to fakt asi na tu mrkev, jestli to teda není opravdu jen shoda náhod. Přestali jsme jí dávat a dneska to vypadá, že už jsme na vrcholu a asi to zase začne mizet. Akorát jsem nějak vedle z těch doktorů. Kožařka nám dala mastičku a já se ještě ptala, jestli nám to do další návštěvy u ní vydrží a prý určitě ano. Měli jsme přijít za 3 týdny, sestra nás ale objednala za 2, což jsem zjistila až doma. A po necelém týdnu nám mastička došla! Navíc doktorka říkala, mazat několikrát denně celé tělo, pod plíny při každém přebalování a na recept napsala 1× denně. Maj v tom pěknej zmatek. A tak jsem volala, že mast došla a sestra mi jen řekla, že to je blbý, ale co se dá dělat. Nevěřila jsem vlastním uším a ona mlčela. Tak jsem se ptala, co teda mám dělat, jestli jí teda už nemám mazat. To prý ano a zase ticho. Už jsem dostávala záchvat smíchu a přemýšlela, jestli nemluvím třeba s uklízečkou :-) Nakonec jsem z ní vypáčila (doslova), že teda mám přijet pro recept, že mi ho napíšou a nějak to udělají, protože podle pojišťovny to množství, co mi napsali musí vydržet 3 týdny, když napíšou víc, tak jim to pojišťovna vrátí a blablabla. Nějak jsem to nechápala, jako kdyby to dávali ze svýho a navíc, i kdyby to tak opravdu bylo, tak proč mě ujišťovali, že mi to vydrží a neřekli mi rovnou, že si musím další zaplatit. Obvolala jsem pojišťovnu, pak jsem se ještě ptala v lékárně a všude na mě koukali jak na blázna, co je to za blbost. Nakonec jsem se u nás v lékárně domluvila, že mi bez receptu můžou namíchat další várku, akorát mě to bude stát místo 70,– Kč asi 220,–Kč, ale aspoň budu mít doma něco do zásoby. Vypadá to, že se s paní doktorkou rozloučíme, tohle je fakt divný a my projeli v benzínu zbytečný peníze navíc, protože doktorka není zrovna u nás. TAkže zase lapálie, naštěstí už Jirka vyšťoural nějaký známý se známými doktory kožaři, takže to budem řešit jinde. No klepla by mě z toho. Hlavně, že je ale ta Barča furt v poho, to je nejdůležitější. Asi se budu snažit dostat k alergologovi, na ekzém to fakt nevypadá, nebo na nějakej záhadnej kosmickej, co vůbec nesvědí a nic kromě ošklivého vzhledu a hrubé kůže nedělá.
Opravují nám v baráku střechu a už nějakou dobu je to tu k zbláznění, to je rambajzu. A co víc, právě asi něco udělali s naší anténou a mě skáče obraz bez zvuku. Uáááá, za chvíli dávají naší oblíbenou Sabrinu, co na ní s Barčou každý den koukáme, bréééééééé :-)))))) Tak si budeme číst pohádku. Uvědomila jsem si, že dětské knížky doma žádné nemáme a tak vyrazím k taťkovi a nějaké ty Rumcajzy a O pejskovi a kočičce tam určitě najdu.
Objednala jsem si ten fusak, do konce týdne by tu měl být, už aby, je tu pěkná zima. Musím taky zkusit ten nánožník, ani nevím, jak se to na kočár nandavá. A už uvažuju o rukavicích, jenže mám jen takové ty bavlněné a to není nic moc na zahřátí. Ale Barča stejně dřepí zaprdle v kočáru a když jedeme venku, tak hází naštvaný obličeje, místo tváří buřtíky a ani se nehne (no jako na srazíku, však jste to viděly :-) Tak jí ty ruce zatím přikrývám dekou. A co šála? Máte jí? Sice máme bundu zapínací ke krku, ale stejně, když Barča usne a vyvrátí hlavu na stranu, tak jí tam musí táhnout. Ale už vidím, jak bude o půl hodiny dýl řvát při oblíkání, už teď je to horor. Začne ječet už u kalhot, pak mikina a jak dojde k bundě a nedejbože čepici, tak to máme sirénu jak vyšitou. Lidi si musej myslet, že jí tady týrám :-) A ještě když jí dá do kočáru, tak spustí znovu při připoutávání, no blázinec, většinou něco doma zapomenu, jak se snažím být co nejrychleji venku.

Kateřino, taky máte fajn taťku, to je príma. A tu rýmu ať máte rychle za sebou, my jí měli jako novorozeně přímo z porodnice doveženou a bylo to hrozný. Barče se taky asi nějaká nevyhne, ale čím později, tím lépe - hlavně pro naše nervy :-)

Lucko, to jsou krásný zážitky z plaváníčka. Taky bych asi s Barčou chodila, jenže teď nevím, co je to za tu kožní věc, takže určitě ne. Kdoví, jestli by se jí to líbilo, ve vaně řádí, tak třeba jo. Akorát to potápění si neumím představit. Musíš pak psát, jak to probíhalo.

Petro, to je dobře, že je Dianka už v pořádku. Do Tramtárie tradátradá, ale radši bych až příští týden, to už budu mít ten fusak. A na věcičky se těším, určitě se hodí všechno, to víš sama nejlíp :-)

Káťo, no konečně máš ten počítač!!!!!!!!!!!! Já na tu Vaší dovolenou úplně zapomněla a už jsem si říkala, jestli jste v pořádku. Srazík určitě bude, tak snad Vám to pak vyjde a ty dva divochy konečně seznámíme. Snad už teď teda budeš psát pravidelně a budeme se moct zase pobavit i tím Vaším divobijem - teda to jsou ale míry váhy :-))))

ÁAAAAAAAAAAAAAaaaa, tak divoška už je vzhůru, slyším, jak si v postýlce povídá a výská a lidi, zase funguje televize!!!!!! Vypadám jak závislák co? Takže Sabrina bude a Barča nebrečí, co víc si může člověk přát? :-))) Akorát mám pocit, že už fakt potřebuje jíst něco kromě mléka, protože teď má pořád hlad a dneska chtěla pít i 2× v noci, což je u nás nevídané. Tak už aby bylo pondělí a nějak se pohli ti doktoři.

Papa Mishicka + Bára 26t.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 20:45

Ahoj holky,
zapomněla jsem nahlásit, že ten náš rarášek už má zoubek! Našla jsem ho minulý týden. Takže hurá, budou šatičky, teda já spíš potřebuju nějaký botky. Možná nám roste další, Kubík je nějaký nevrlý a nespavý. V noci jsem k němu vstávala snad dvacetkrát.
Mishicko, oblíkání je u nás taky horor. To je řevu. Občas projdou tepláky, ale mikina už ne a to nemluvim o bundě a čepici. A navíc se u toho Kuba mrská a otáčí a naschvál krčí ruku, takže to trvá dlouho a já jsem zpocená a on taky. No děs, zlatý léto. Nedovedu si představit, jak ho budu soukat do kombinézy nebo do zimní bundy.
To naše dítě je hrozný šídlo. Ležení na zádech u nás taky neprochází, jen ho položim, okamžitě je na břiše, to má nejradši, když může pořádně mlátit rukama a kopat. Občas vystrkuje zadeček a ryje nosánkem do matračky. Naštěstí ještě nezjistil, že může sedět sám. Ono mu to totiž nejde. Jen v autosedačce. Tam ho občas dám, když jsem v kuchyni. Zrovna dneska říkala prababička, že si nevzpomíná, že by některý mimí z našeho příbuzenstva bylo takhle aktivní. A že jich prababička zažila.
Mishicko, to je síla s těma doktorama, já jsem taky na tu naší naštvaná. Člověk si fakt musí vybírat.
Zavírají se mi klapky a to musím ještě žehlit. Mějte se krásně a bacha na bacily, už začínají řádit.
Káťa a Kubík (28. týden)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.03 22:51

Ahojky!
Tak rýma snad už pomalu ustupuje......
My už máme v plavání za sebou 6 lekcí a už se také z vesela potápíme - máme také heslo !¨„ááááách“ na které Míša krásné zadrží dech a já jí šoupnu pod vodu - krásně jí to jde a moc jí to baví - hodinu od hodiny víc a víc. Doufám, že jí přátelství k vodě neopustí. Jedna manželova kolegyně chodila s mimim taky plavat - dnes jsou jí 3 roky a báječně prý skáče do vody šipky a plave… Já osobně šipku neumím dodnes a plavání nikdy nebylo mojí silnou stránkou, tak se těším až mě to Míša bude učit :o)
Jinak jsem zjistila, že Míše zatím nejvíc chutná brokolice od Hami. Ale ty hovínka :o) - ty stojí za to!
Zítra jdeme opět na rehabilitaci - ještě stále cvičíme tu Vojtovu metodu - a myslím, že jí to opravdu pomáhá - ani bych si toho moc nevšimla, ale zdálo se mi, že už je moc čilá - krásně se obrací a snaží se i trochu lézt - tak jsme asi 14 dní vůbec necvičily - no a Míša začala být nějaká línější - tak jsme zase začaly - a hned je vidět pokrok…
Tak se mějte fajn a pa
Kateřina a Míša

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:14

Ahoj holky,
tak koukám, že se tu nějak nic neděje. Za to u nás je veselo. Někdo v baráku ucapal odpady a tak od včerejška nemůžeme používat vanu, dřez ani umyvadlo, všechnu vodu musíme lít do záchodu, ale aspoň že to! Sice to už protahovali, ale nějak to pořád lidem vytýká v bytech, takže teď se čeká na pondělí, nechápu proč nebudou dělat i o víkendu. Já měla zrovna plnou rozepranou pračku věcí, když přilítla paní z bytu pod námi, že jí to teče do dřezu a nestíhá lítat s kýblema do záchodu. Tak jsem to praní musela stopnout a teď suším nevypraný hromady hadrů. Barče asi přes víkend dojde základní oblečení, tak budu muset něco přemáchnout v ruce. Člověku normálně ani nedojde, co vody za den vyplácá. Mě už to teda teď dochází, protože už mám ruce vytahaný od neustálýho nošení kýble. Nemůžeme se ani pořádně vykoupat, Barču jsme dneska koupali ve větším lavóru v kuchyni a moc se jí to líbilo. Hezky v něm seděla a honila kachničku a pak samozřejmě zcákala všechno okolo, ale bylo to fajn. Hlavně, že mohla sedět, potvůrka :-) S tím sezením je to u nás tak, že Barča prostě sedí. Sedí a sedí a nenechá si to vymluvit. Už má zmáknutý, že když se v sedě pro něco moc natahuje, tak by mohla spadnout a hrozně se snaží, aby se to nestalo. V dosahu sebere všechno a mlátí s tím a kouše to a je tak hrozně spokojená. A když už náhodou zbuchne, tak se chvíli kulí a podezřívám jí, že schválně se valí na dlažbu, abychom jí už zvedli, protože zjistila, že tam jí nenecháme :-)
A bohužel se taky hlásím do klubu (ách jo) nočních probouzečů. Nevím, co to způsobilo, ale Barča se v noci několikrát budí a v postýlce dokonce už pak vůbec nechce usnout. Dosud spala těch svých 10h žádnej problém a najednou jak když utne. Ať je sebevíc utahaná, tak se prostě vzbudí, ani jídlo třeba nechce, jen k mamince a tatínkovi do postele. Tam se chvilku mrcasí a vytuhne, někdy se mi podaří jí šoupnout do postýlky, ale to je za hodinu zase vzhůru, někdy vytuhnu taky a pak jsem celá přeleželá jak se asi podvědomě bráním přílišnému pohybu a otáčení se. No jo, já si říkala, že to její vyspávání není normální :-) Nejhorší je, když se snažím jí uspat v tý postýlce, to se mi totálně probudí a řve jak lev a pak je hroznej problém jí zas uspat. Začínám být unavená, už jsem si na to noční spinkání tak zvykla. Ale snad to zas někdy bude jako dosud. Aspoň přes den je usínání dobrý, vezme si dudlíčka (pořád ho má ráda), dám jí do postýlky a pustím hrací hračku a většinou hned usne. Ale spí čím dál míň, už jen tak 2× půl hodiny za celý den! Takže je většinou během 24 hodin skoro 12 hodin vzhůru. To je teda síla. Taky už se někdy stává, že se přetáhne a pak už neodpadne totální únavou, ale kňourá a kňourá a nejde uspat za žádnou cenu. Zrovna dneska mi to odpoledne předvedla, tak jsem jí vzala ven do kočáru, že se jako uspí, ale prdlačky, aspoň přestala ale bulit. Jó, už mám ten fusak, je prímovej, šusťák zvenku, fleece uvnitř a krásně pasuje do kočáru. Objednala jsem ho předevčírem a včera už byl na poště, takže rychlovka. Koupila jsem ho od tý firmy Emitex a vyšel i s poštovným na 970,–, takže jsem zas tak neušetřila, ale je fakt dobrej a moje babička ho navíc chce zafinancovat. A jak je teploučkej, já ho dneska Báře venku záviděla, protože jsem se ve chvatu nějak málo oblíkla (taky jsem si celou dobu šlapala na kalhoty, protože jsem si do nich zapomněla vzít pásek a padaly mi :-). Na balkóně bylo 10 stupňů, ale přísahala bych, že venku bylo tak 5 sotva. Příště si beru rukavice a pořádnou bundu. Taky si musím pořídit nějakej klóbrc, protože mi byla zima na uši a pak mě doma bolela z toho hlava. Už se vidím, jak Marfuška budu nabalená, hlavně, abych nezmrzla :-)
Jinak ale je Barča hrozně hodná, jak může sedět a kulit se, tak se i docela dlouho sama zabaví a já tak stíhám poprvé od porodu i vařit! Dneska jsem i vyžehlila horu prádla a za tu dobu jsem podávala a zvedala dítko jen 3×. Ona si hrála, koukala na mě, jak žehlím, pak zas na A-Z kvíz v televizi (to se jí nějak líbí, ani nevím proč, ale kouká na to vždycky, asi taky soutěží :-). Takže to noční „zlobení“ je zas něčím dobrým vykoupený. Jen mazlit se moc nechce, asi to nebude její parketa, nosit to jo, lochtat a řádit a mučit to moc ráda, ale nějaký tulení a pusinkování, to teda nerada. A já bych jí někdy tak muchlala. Tak zas v noci si jí aspoň užiju, i když i to není ono, protože se přetáčí a mlátí do mě ručičkama a odstrkuje se ode mě nožičkama, a to i ze spaní. Zabere skoro celou mojí půlku postele a to je tak prťavá. Jenže musí nutně spát s roztaženýma rukama, to určitě dělá schválně :-))))))))Pak mě budí tím, že mě s velkou silou šťourá do nosu nebo do oka, dneska mě šíleně začala tahat za vlasy. Vylítla jsem, jak jsem se lekla a první, co jsem po probuzení viděla byly nádherný modrý vykulený a rozesmátý oči asi 5 cm od mých. Ani jsem se na ní nemohla zlobit :-)
Pupínky jsou furt stejný, kůžička jako struhadýlko a Barča podle mě má hlad, mlíčko už jí nestačí a tak jsem jí začala aspoň dávat kaši, tu mrkev jsem zatím stopla úplně. Ale vypadá, že by snědla, co vidí, nejlíp z mýho talíře :-) Uvidíme v pondělí, co řeknou na kožním.
Chystáme se zítra do IKEI, chci tam Barče koupit vysokou židli a tam mají jednu pěknou a hlavně za 300,– Kč, tak jí tam vyzkoušíme a když bude dobrá, tak jí berem. Taky se tam samozřejmě prohrabu všema těma dětskýma roztomilůstkama, už se těším, a určitě skáknem do restauračky na nějakou dobrotu, uááááááá :-) Já tam hrozně ráda chodím i jen tak, když nic nepotřebujem a vždycky si tam něco koupím, co samozřejmě vůbec nepotřebuju, ale nutně to musím mít, znáte to?
Tak jdu ještě vynýst kýble, pak se zkusím nějak omýt a hop do postýlky, tak kolem 2,30 mám nejspíš vstávačku pro divošku. Jó už jsem jí sundala matraci v postýlce o patro níž, kdyby se náhodou rozhodla se tam po:,–(it, aby mi nevypadla ven. A taky jsem sundala nebesa, už máme normálně velkou holčičku, ještě jí chci pořídit nějakou poličku nad postýlku (aby na sebe měla co shazovat, hihi). Šla jsem původně napsat jen pár řádek a vidíte, jak to dopadlo, to jsem celá já :-)
Tak dobrou noc všem a zkusím poslat do galerie zas nějakou fotečku, třeba tu s koupáním ve škopku :-)

Mishicka + Bára 27t.

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 17.10.03 22:17

Ahoj Mischicko a Barunko,
ahoj ostatní maminky a miminka.
Tak jsem si zase početla, to je paráda.
Nabrala jsem spostu informací o Vašich miminkách a teď teda trochu k tomu mému „ďáblíkovi“. Absolvovala jsem s ním půlroční prohlídku : měří 71 cm, váží 8,5 kg. Je to kus chlapa.
Potřetí ho očkovali a poprvé měl na očkování reakci - teplotu 39 stupňů. Tak jsem trochu plašila, ale ráno už byl OK. Hurá.
Zatím nemá žádný zub.
Obratně se převrací už od 4. měsíce, od pátého mělíce se koulí a koulí, protože za mnou nemůže lézt, což neumí, tako válí sudy a dostihne mne i tak. Položit ho na podložku aby neležel na studené zemi je pro zasmání, než se otočím je mimo podložku a děsne vysmátej.
Nesedí, jakmile ho po:,–(ím, padne na pusu nebo do strany, žádnej pud sebezáchovy nebo snaha, ale mám takovou tu sedačku na krmení, nebo autosedačku, tam je naprosto v pohodě.
Jinak už přes měsíc dokrmujeme a přikrmujeme, protože jsem mu absolutně nestačila v kojení. Od třetího měsíce jsem musela navečer dávat Nutrilon, protože jinak se budil po hodině. Od pátého měsíce jíme pořád a vše co může. Stejně jako Mikiska a Filípek, ani náš mladej nepapá maminčino výtvory, ale zkouším na něj různé léčky nastavit koupenou mrkvev vlastním mixem apod. Zkoušela jsem HAMI a HIPP a v ovoci vede HAMI a v zelenině vede HIPP. Jo stojí to prašule, ale nakoupím-li zeleninu v obchodě uvařím dle receptů, stejně to pak skončí v „hajzlu“ . Takže koupená přesnídávka vyjde levněji. ZATÍM, to proto, že toho ještě moc nesní. No a stejně za každým jídlem musí dostat ještě mléko. Jakousi tečku, že už toho bylo dost.
Se spaním to je taky síla, když jsem jenom kojila budil se po 3 hodinách, když jsem kojila a na večer dokrmovala Nutrilonem, spinkal 6 - 8 hodin v kuse. Teď co papá ovoce, zeleninu, kaše a mléko se začal v noci budit zase po 3 hodinách. Děs, skoro jako první měsíce po narození. Ale musím věřit, že se to zlepší.
Co se týká vyrážek a pupínků, taky jsem si užila. Začalo to s vedrem, jak se potil, to byly potničky na obličeji, a červené pupínky po těle a pak pod krkem, pod kolínkama. Koupala jsem ho v Hermalu a dostali jsme mazání Locoid, ale když jsem mazala tak to bylo OK, jakmile jsem přestala hned se mu to vrátilo. No a teď jak se ochladilo, tak je vyrážka i pupínky pryč. Snad natrvalo. Zkoušela jsem i změnit prášek na praní - taky marné.
Barunka a dudlík, to mne taky pobavilo. Šimon od narození taky dudlík odmítal, ani na spaní ani na uklidnění, Dudlík vždycky vyletěl obloukem a do pusiny směřoval nejdříve prst, potom dva prsty no a nyní už tam máme celoup pěst, hračky, plenku - prostě to co je po ruce.
Na plavání jsem taky začala chodit už jen proto aby neměl z vody takovou fobii jako já. A je to super. Zatím jsme plavali ve vaně a od příště už jdeme do bazenu. Ve vaně se potápěl a problému mu to nedělalo, tak uvidíme co bude v bazénu.
SHRNUTÍ: je to osobnost každým coulem. Takovej miláček maminky a tatínka, které má (ať chceme nebo ne) omotané kolem prstu.
Takže jsem vám popsala toho mého Šimonka, omlouvám se za chyby a nesrozumitelné skoky, píšu podruhé, díky za trpělivost a čas, a doufám, že se brzo setkáme. Buď zde, na stránkách emimina, nebo osobně třeba v Tramtárii nebo někde jinde.

Ahoj zdraví Vás všechny Fialka a Šimonek 26. týdnů (zítra přesně 6. měsíců)

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:19

Blahopřejeme k zoubečku!!!!!!!!! A mamince k novým botkám :-))))))) U nás se zoubky vylíhly dva s týdením odstupem a teď už měsíc nic, jen to pořád vypadá, že Barča šmrdlá nahoře, ale zatím nic neleze. Ještě k tomu oblíkání, řev je u toho vždycky, ale zas se Barča naučila pomáhat. Jak dáme tričko k hlavě, tak jí sama nadzvedává a když dobře nastavím rukáv, tak ruku sama protáhne ven. Při svlíkání zas ruce sama z rukávu vytahuje, stačí ho jen podržet a zatáhnout za něj. Ale řev je teda vždycky příšernej, to je síla. A taky jsem zjisitila, že jsem vlastně spokojená, že je Barča divoška, kdyby jen tak seděla tiše v koutku, tak bych si jí tolik neužila :-) To bude s Kubíkem to samý, je to fajn, že je tak živej, i když je to někdy makačka :-)
Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:24

Ahoj Zizi,
tak teda pořád vedete v zubech, to je teda rychlovka, no jo, to se Tomík chystá na pořádný jídlo, aby už mohl pokousat, když má navíc takovou skvělou váhu, aby si tady v deníčku udržel prvenství :-)))))))))
Doufám, že se dnešní práce zase podařila a jede Vám to dobře.
To očkování jsem si fakt popletla, mě to bylo divný.
Pa Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:28

Ahojky Kateřino,
to teda koukám, jak je Míša šikovná, takový potápění, to není jen tak. Už se vidím, jak bych divošku naučila nějaký heslo a ona by poslouchala, hihi. Ta si většinou dělá, co sama chce. To by mohlo být hezký vyfotit Míšu pod vodou, nedělají to tam u Vás na plavání? Určitě je to dobrý základ pro budoucí vztah k vodě, já taky nějak s vodou moc nekamarádim a taky jsem dlouho neuměla plavat, takže až Tě bude Míša zaučovat, hlásím se k ní taky do kurzu, jo? Nemá Míša po tý brokolici víc prdíků? Mě se zdá, že je to plynová bomba, ale taky bych jí chtěla Barče zkusit dát místo tý mrkve, jen mám strach, aby mi tady pak nevzlítla, ona na ty prdíky nějak pořád trpí, i když už se jich teda umí zbavit docela dobře :-)
Mishicka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 17.10.03 22:31

Ahoj Mishicko a Barunko,
teď mne trochu škodolibě těší, že v té vaší Barunce vidím toho našeho rošťáka. Ale nezlob se, vím o čem píšeš.
To s tím odpadem je síla. Už jsem si taky vychutnala, když praskla voda v ulici a já běhala s kýblema pro vodu. Ruce vytahaný jako opice, ale co naděláš. Ano to teprve potom člověk vidí co vody spotřebuje. Doufám, že to brzo dobře dopadně, moc přeju.
Taky máme naplánovaný výlet do IKEA, a za úplně stejným účelem. Sice náš Šimon ještě nesedí, ale jak píšeš 300 Kč je 300 Kč, no a potom musím využít volného víkendu, kdy nikam necestujeme, drahý tatínek si na nás udělá čas a bude ochoten do nás investovat. Mateřská došla, tak se ze mne stává sociální závislák na drahouškovi. No a „smažák z hranolkama“ je v IKEA bezkonkurenční. Taky tam ráda chodím, už jenom pro inspiraci a pohodu.
Tak hezké nakupování.
Ahojky Fialka a Šimon

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:37

Ahojky Fialko a Šimonku,
to jsem ráda, že jste se rozepsali a víme o Vás něco víc. Teda žádný párátko ten Šíma není, oproti naší Divošce je to navíc dlouhán. A teda šikulka je to k pohledání, že se kulí už od 5 měsíců, to je fakt rychlík. To ho máte taky doma všude plno, co? Pobavilo mě, jak se vyčůraně kulí pryč z podložky, to mi někoho připomíná. A taky pak ten kouzelnej pobavenej úsměv, celá Barča. S tím jídlem je to sranda, já to pořád říkám, že jsou děsně chytří a baví se samými naschvály rodičům, mají nás opravdu obtočené kolem prstu a tahají nás na nudli :-))) Potvůrky, ale přece se musejí nějak nechat s tím jídlem oblafnout, jsme přeci starší a zkušenější, tak něco musíme vymyslet :-))))) Dobře, že se Vám pupínkový trápení vytratilo, my to taky určitě vyhrajem.
Určitě se ozývej a hlavně čti, ať neprošvihneš srázek, já bych to pořád viděla někdy na začátek listopadu, ale ještě nikdo mi to neodkýval, tak co, obludy, líbí se Vám ten termín? :-)))
Pa Mishicka

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 17.10.03 22:41

Hihi, pořád se míjíme, já mezitím odpovídala na Tvůj příspěvek :-))))))
Jóooooo, smažák, ten je fakt bezva, ale ještě radši mám ty jejich kuličky, a taky ty bezedný nápoje a kafíčko (je takový správně vycmrndlý, co mám ráda) a taky rybí specialitky, a nejvíc ze všeho mi tam chutnají krevetky se salátem a ještě k tomu je to opravdu „za kačku“. O penězích ani nemluvim, trochu se mi při pohledu na bankovní účet svírá žaludek, musím se nějak oprostit, jinak by mě klepla pepka z těch nervů. Snad to nějak půjde.
Pa Mishicka

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 18.10.03 09:51

Ahoj holčiny,
Tak jsme doma. Uteklo to strašně rychle, ale tak už to bývá.
Byl to krásný týden a náhodou jsme si stihli i popovídat. Měli jsme chat živě . Haha. Dětičky byli hodný, naše Kačenka tam lámala rekordy ve spaní, doma jí řikáme rychlospáč, že přes den spí cca 30 minut a tam jsem jí po 2,5 hod budila. Je pravda, že spala venku v kočárku a měla klid. To u nás doma štěká pořád sousedovi pes a naše občas taky zablafe takže tady nemá takovej klídek jako tam.
Nádherně nám vyšlo počasí snad jed jeden den nesvítilo sluníčko, takže to krásně hřálo. Lindička nás protáhla na pořádný procházky lesem, tak doufám, že i to nějaký kilčo jsem tam nechala a vypotila.
Kačence nějak změna nevadila, krásně spinkala i když se mi budila k ránu na baštu, ty kupovaný kašičky u nás nezabírají, takže dneska opět začnu vařit tu mojí rýžovou s jablíčkem.
Uvidím jestli jí to zas vydrží do těch 7 hod do rána.
Ještě jsem nestihla přečíst celej deníček tak ani nevím co tady ted probíráte, musím to honem dohnat až budu mít chviličku. Až se proberu tou hromadou prádla tak sem vlítnu a přelouskám to.
Tak zatím papa
Jarča a už půlroční Kačenka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.03 16:49

Ahooooj všem!

My jsme právě u bábinek (už od čtvrtka) a je to bájo:-) Manžel si vzal dovču, takže já mám pohodičku, protože se stará on nebo babičky a Matýska mi donesou jen na krmení:-)
Myslím, že za chvilku budeme přikrmovat, protože jeho dvouhodinový intervaly celý den a noc už mě docela vyčerpávají. Slintí o stošest a nejhorší je, že venku pak omrzá. Dneska si ho babička vzala v klokance kolem desáté ráno na procházku se psem a když se vrátili, tak byl celej zarudlej. Evidentně mu to nevadilo, byl nadšen, že se nosí a ještě vidí stromečky. Samozřejmě, že jsem ho nabalila a prababička když ho viděla, tak řekla, že je to kosmonaut a od té doby se to tady drží a tomu oblečku se říká kosmonautskej:-) Koupila jsem mu speciální krém do mrazivého a větrného počasí, ale teda zatím mě nijak nepřesvědčil.
Jinak se točíme na bříško bravurně, na záda to ještě neumí, i když včera už se taky jednou otočil, zuby žádný zatím nejsou vidět (hledám pečlivě, protože ty šatičky si nesmím nechat ujít:-))) a je tady spokojenej a pořád se usmívá a dělá takový šibalský očička:-)

Mishicko-tak to by mě s tou vodou omejvali! Doufám, že se to brzy spraví a ty to zvládneš ve zdraví:-) Dej vědět, jaká je ta stolička-za tu cenu bych ji brala všemi deseti. Já už jsem si na Máťovo noční buzení celkem zvykla a právě si říkam, že teď už to snad horší být nemůže, že se to bude jenom lepšit a on vydrží spinkat v kuse dýl a dýl:-) Mít to opačně jak ty, že se mi začne budit, když spal tak hezky dlouho, tak bych z toho byla docela rozložená:-)
Kateřino-to je dobře, že vás plavčo tak baví! Já už začala Máťu polívat vodou vždycky na heslo a je vidět, že taky dech zadrží, ale ještě ne na tak dlouho, aby vydržel potopení. A jak Míša zvládá cvíčo?

Tak jsem napsala novinky, ještě se tady porozhlídnu a letím kojit:-)

Pá Lucka a Matýsek 24týden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.03 20:58

Ahoj holčiny!
Včera jsme byli celá rodinka na výletě v Brně - tatínek měl promoci (dálkově studoval 3 roky Masarykovu univerzitu). Tak jsem byla zvědavá, jak to Míša zvládne - no moc jsem si iluze nedělala…vydržela tak 15 minut s občasným vyjíknutím (ne brečením, ale ječením), pak už to začalo být častější a intenzivnější, pár významných opovržlivých mlasknutí okolo sedících ..... a šupajdili jsme ven… tam naštěstí byla obrazovka, která promoci vysílala v přímém provozu takže jsme nakonec tatínka viděli alespoň v televizi :o))
Taky jsme tam někde na fakultě ztratily našeho oblíbeného panďuláka :o(((, takže jsem musela dneska Míše vysvětlit, že panďulák jel studovat do Brna :o)
Výlet to byl náročný a ještě ke všemu- asi 5 km od domova nám úplně kleklo auto, tak jsme ještě museli volat mojí mamce, ať pro nás přijede a odtáhne nás… no ještě, že se nám to nestalo někde na dálnici…
Zítra má Míša svátek - přijde babička a teta (moje mamka a ségra) tak jsem udělala dneska Tiramisu … taky jsme už Míše koupili jídelní židličku (i když ještě nesedí) - takovou tu klasickou dřevěnou - co jsme měli asi všichni - jak se dá ještě rozložit na židličku se stolečkem..... nebyla nejlevnější - ale já mám hrozně ráda dřevěný věcičky- tak jsme jí koupili Míše k svátku napůl s mamkou.
Mishičko - po brokolici Míša opravdu hodně prdí (no, dokonce i ty prdíky smrdí :o)), ale nějak zvlášť jí to nevadí. Jinak Ikeu taky vysloveně miluju a taky tam vždy koupím spoustu věcí, který „potřebuju“.
Lucko, Míša cvíčo zvládá zatím dobře… jo a představ si, že na čtvrteční hodině Míša přeplavala pod vodou už celý bazének (samozřejmě za pomoci instruktorky) a já si jí vždy na konci vylovila - byla vždycky tak roztomile vyjukaná …
Mějte se všichni moc fajn, pozdravujte miminka a na listopadový srazík se už těšíme!
Kateřina a Míša

mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.10.03 22:56

Ahojky holčiny,
tak jsme byli v tý IKEE a bylo to moc príma. Jen tam bylo přííííííííšerný horko, teda asi hlavně mě, Barču jsem vyslíkla, ale i tak se mi taky zdála zpocená. Jirka si ze mě utahoval, že jsem zavařená, jak když jsem byla těhotná, až mi to začalo vrtat hlavou :-))))))) Barča byla unešená lidma, nejdřív jsme samozřejmě šupajdili do restauračky, kde bylo děsně narváno, ostatně jako v celé IKEE, protože byla sobota poledne a navíc byla nějaká akce, rozdávali tašky zadarmo a byla nějaká soutěž o auto atd. Ale byla jsem pevně rozhodnutá nakoupit věci, co jsem si doma vybrala z katalogu. V restauračce jsme ukořistili tu dětskou židličku, takže jsme jí rovnou vyzkoušeli a Barče se moc líbila. Dřepěla si v ní a neustále mi kradla příbor, pak talíř a tác až jsem měla záchvat smíchu, jak jsem pořád něco musela držet a odendavat z jejího dosahu, a pak se šíleně rozeřvala, když jsem jí sebrala lžičku, kterou si rvala až na mandle. Tak jí taťka otočil zády k našemu stolu (byla jako na hanbě) a měla o zábavu postaráno. Prděla pusou, vypouštěla liány a řehnila se na všechny lidi okolo. Vyhlídla si jednu holčičku u vedlejšího stolu a pořád jí něco vykládala. Krásně a v klidu jsme se najedli, pak i Barča slupla kašičku lžičkou, takže židle byla vyzkoušená a o koupi definitivně rozhodnuto. Jen nemá žádnej stoleček, aby se dala použít i na hraní, leda přistrčit ke kuchyňskýmu stolu a to nám zatím stačí. Šoupnu do alba fotečku, abyste viděli, jak ta židle vypadá, je fakt za 299,– Kč.

Jarčo, to je paráda, že Vám to tak vyšlo a změnily jste prostředí. Máš nějaký fotečky?

Lucko, to je vegáč, já chci taky nějaký nosiče a zabavovače a válet si šunky!!!!! :-)))) Taky už jsem přemýšlela, co s tím Barčiným slintáním při týhle zimě venku a nic kromě krému mě taky nenapadlo. Bývá pěkně rudá, nosík rudej jak ožrala, když přijedem z venku :-) Ale taky vypadá, že jí to nevadí. Kosmonautskej obleček je fajn název, my se zas nabalený Barče smějem, že vypadá jak Cartmen ze South Parku :-) Fakt tak vypadá, tělíčko širší než delší, už jen vypustit z pusy nějakou sprosťárnu :-))))))

Kateřino, gratulujem taťkovi, obdivuju každýho, kdo se pustí „na starý kolena“ do studia a ještě k tomu dálkově. A Míša je statečná, to Barča by tam začala řádit už tak během prvních 2 minut :-) A s tím autem, vítejte v klubu, ještě, že to fakt bylo až chvilku před domovem. S prckem to už není taková brnkačka, jako dřív, že? Míše samozřejmě přejeme hodně štěstíčka a i nadále hodné rodiče k svátečku :-) Ty děláš Tiramisu doma? Mohla bys poslat recept, ráda bych to vyzkoušela, mě hrozně chutná, ale většinou je dost drahej. Dík za info o brokolici, připravím si na noc k posteli kolíček na nos :-))))))

Tak já bych se tak šla naložit do vany, to si neumíte představit, jak mě to štve, že nemůžu :-((((( Před chvílí jsem prala, protože se nám Barča příšerně prokadila a asi 10× počůrala plíny na přebalováku. Chytali jsme vodu z pračky do kýblu, no fakt to byla blbá práce, tak budem v pondělí otravovat, aby to náhodou nechtěli zas odložit na někdy jindy. Jdu se teda jen opláchnout a pomalu zalezu, musím si najít nějaké lehké čtivo, nezvládnu číst něco složitějšího, než krátký články a televize mě moc nebere, navíc by mohla vzbudit Barču a to bychom tedy prosím nechtěli.

TAk papa, jdu dát fotky do galerie, už jich tam je 100!

Mishicka + Bára 27t.

mnouk
Kecalka 113 příspěvků 19.10.03 09:49

Ahoj Mishicko,
už jsme se s Renčou dlouho nehlásily, tak to musím napravit.
Koukala jsem na vaše fotky z Ikey ( jak se to vůbec skloňuje??:)) a musím opět obdivovat Barču, jak bravurně sedí! Stejnou židličku máme i se stolečkem asi za 200, to byl kauf. Koupila mi ji v Praze ségra v obchodě s použitým dětským zbožím, ale je fakt jako nová. V tom samým krámku jsem si v létě koupila jednou nošenou klokanku a byla jsem z toho hrozně nadšená, jak jsem ušetřila:)) Teď jsem sama sebe tak navnadila, že snad budu muset zase jet do Prahy utrácet:) Jsem hrozná, když vidím něco pěknýho na Renču a vím, že to nepotřebuje, tak to většinou koupím. Naposled jsem si ulítla se župánkem, který měla Renča asi dvakrát na sobě.
Ještě k tý židli. Zatím nám je na nic, protože Renča se bortí. Ale doufám, že už ji tam brzo po:,–(íme. Renatka se teď věnuje píďalkování dozadu. Lehne si na záda odráží se nohama a zvedá zadek. Za chvilku je mimo vymezený prostor na dlažbě a mám strach, že se křápne. To potřebujeme nějak vymyslet.
Mějte se pěkně a ať už vám voda nezlobí!
Pavlína a Renátka 27t.

Vložit nový komentář