Narození naší lásky Terezky

Porod

Po čtyřech měsících snažení, no snažení, nechali jsme to na přírodě, jsem v září 2010 otěhotněla. Chvíli mě trápily nevolnosti, potom přišlo pálení žáhy a celým těhotenstvím mě provázela velká únava. Takže jsem pořád jedla, spala, pila jedlou sodu a taky pracovala, a to až do 34. týdne.

Terezka po porodu.

Terezka s tátou.
2 komentáře

V den porodu.
1 komentář

Terezka na světě dva týdny.
4 komentářů

Terezka - 3 týdny.
4 komentářů

V dubnu 2011 jsem jednu noc ležela v nemocnici. Doktorům se nelíbily natáčky. Nechali mě tam jen preventivně. Druhý den bylo vše v pořádku. Zkrátka jsme s malou neměly svůj den.

Chodila jsem na pravidelné kontroly, všechno bylo dobré, až na jednu „maličkost“ - Terezka byla v bříšku zadečkem dolů. Doktor mi doporučil císaře. Do poslední chvíle jsem se modlila, ať se otočí hlavičkou dolů. Bohužel se tak nestalo.

11. 5 .2011 jsem nastoupila do nemocnice. Večer proběhl první klystýr. Vydržela jsem 7 minut! Zajímalo by mě, jak jsou na tom ostatní ženské :-) Sestra mi dala před spaním tabletu, abych byla klidná a vyspala se. Že by Diazepam? Nejsem si jistá. Každopádně to na mě nijak neúčinkovalo a já půl noci probděla. Druhý den ráno jsem prášek dostala znovu. Zase bez účinku. Cítila jsem se stejně. Žádná změna nálady nebo uvolnění. Jsem na tyhle věci imunní. Klystýr podruhé. Litovala jsem svoje útroby.

Na chodbě čekal přítel s mojí mamkou. Když mě vezli chodbou připravenou na sekci, máma plakala. Řekla jsem jí s úsměvem: „Teď neplakej, počkej až na potom…“

12. 5. 2011 v 7:30 mě vezli na sál. Zavedli lokální anestezii, takže jsem mohla být svědkem všeho. Ležím na sále. Cítím dotyky na břiše. Sestra mě hladí po tváří a odvádí pozornost různými otázkami. Za chvilinku uslyším: „Máte krásnou holčičku, gratulujem maminko! Ta má vlásků! Právě na pozdrav počůrala pana doktora.“ Terezka se narodila v 7:54. Vážila 3300 g, měřila 50 cm. Jen tak malinko zabrečela, spíš zakňourala. Dojatá sestra se slzami v očích mi ji přiložila k hlavě, abych na ní promluvila a dala jí pusu. Terezka se hned zklidnila. Pak ji odnesli umýt a obléknout. V ten moment jsem byla jak Alenka v říši divů. Mému mozku chvíli trvalo, než mu došlo, že je to opravdu moje děťátko. Je to asi tím, že jsem si nemohla projít přirozeným porodem se vším všudy.

Přítel hned dostal malou do ruky a odnesl ji se sestrou na dětské oddělení. Nevěděl, jak reagovat. Můj chlap, který má vždycky co říct, se nezmohl na jedné slovo. Bylo to jen: „Co… co…co… ee…“. Byl snad ještě víc mimo než já. Takový výraz v jeho očích jsem nikdy v životě neviděla, a to ho znám deset let!

Ještě ten den odpoledne jsem měla na JIPce návštěvy. Takže bylo skvělé, že za mnou mohli nejbližší přijít v den narození Terezky a udělat pár fotek.

Nehorší pro mne byl druhý den, konkrétně vstávání. Byla to taková bolest, že jsem myslela, že omdlím. Vždycky jsem si myslela, že mám dobrý práh bolesti. Opravdu nejsem žádná citlivka. Ale tohle, to mi dalo zabrat. Nevěřila bych, že deset dní po císaři budu vytírat schody jako by se nechumelilo a dělat běžné denní věci. Jizvu mám krásnou, úzkou jako provázek. Skoro nebolela.

Mrzí mě, že jsem nezažila přirozený porod. Ale na druhou stranu si myslím, že je lepší podstoupit plánovaného císaře než nás obě trápit a pak jít na císaře akutního. Nedej Bože, ohrozit Terezku. To bych si nikdy neodpustila. Třeba se přirozeného porodu dočkám příště. Terezka určitě nebude jedináček.

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monuline
Kelišová 6054 příspěvků 12.10.11 07:58

Moc, moc gratuluji ke krásné holčičce a přeji hodně zdravíčka.. :kytka: :-P

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 12.10.11 09:29

Přidávám se s gratulací, malá je nádherná :kytka: Ať Vám dělá jen a jen samou radost a roste jako z vody… :kytka:

 
Iwi
Závislačka 3379 příspěvků 12.10.11 09:45

moc gratuluji, mela jsem to stejne jako ty, jen ze me nedala ani nic na uklidneni…ale v pohode :) presne takovy nazor sem mela , je to jako kdybych to psala ja :)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 12.10.11 10:23

Gratuluji k Terezce :kytka: Přeji zdravíčko a štěstíčko celé rodince :kytka: :palec:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 12.10.11 10:36

Děkujeme :-)

 
derunka  12.10.11 10:40

Veliká gratulace. tršku jsem zaslzela :-D . Také jsem rodila císařem ale v celkové anestezii a měla jsem stejný názor. Radši císař, než aby se něco zvrtlo. Jediné co ti závidím, že jsí jí mohla vidět , já ne :-D takže mi taky trvalo než jsem věřila že tohle je MOJE miminko :-)

 
katyca
Závislačka 3376 příspěvků 12.10.11 11:35

Velká gratulace k krásné a zdravé holčičce. :kytka:

 
MeloryNox
Kelišová 5615 příspěvků 12.10.11 12:46

Děkujeme za gratulace. Ještě jsem chtěla dodat, že apgar skore jsme měli 10-10-10. :-)

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 13.10.11 01:17

Moc pekne, gratuluji k Terezce :kytka: :mavam:

 
JesterkaT
Povídálka 41 příspěvků 15.12.11 20:13
Klystýr

To jsi dobrá,já vydržela cca dvě minuty :oops:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Já a moje kamarádka jedlá soda

Osudový partner


Reklama