Nika, Adámek a kamarádi - JAK ZPRÁVA O DVOJČÁTKÁCH POMALU ZA

Rodičovství

Už je to skoro TŘI týdny, co jsme se dozvěděli tu úžasnou zprávičku (nechci psát překvapivou, Vy víte proč J))))))))), že čekáme dvojčátka. Ani se mi nechce věřit, jak jsem si tak rychle na všechno zvykla.

Nevím, jak hodně jsem popsala výsledky naší čtvrteční kontroly, tak to tu shrnu ještě jednou. Neználci jsou pravděpodobně jednovaječní, pohlaví nevíme, ale vědět ho chceme a nikomu neřekneme. Naštěstí mezi sebou mají přepážku, to znamená, že mají oddělené plodovky, ale jednu placentu. Paní doktorka mi řekla, že pokud bude první hlavičkou dolů a všechno ostatní v pořádku, není problém je přirozeně porodit. To bych si strašně moc přála.
Budu asi hodně sledovaná, na příští kontrolu jdu opět za 3 týdny a znovu bude ultrazvuk. Nevím, jestli se mi podaří přesvědčit sestru, aby mi řekla pohlaví, asi to nechám na její ochotě, ta čtvrteční nebyla příliš ochotná.

Poměrně dlouhou dobu jsme strávili diskusí o tripple testech. Tady je u dvojčátek vůbec nedoporučují vzhledem k velkému riziku falešné pozitivity. Na odběr plodové vody jít nechci, mám strach z případného potratu (u dvojčátek zase větší riziko) a navíc si to neumím představit technicky, jak bych odpočívání po odběru zvládla s Kájou na krku.
Bohužel jsme se až nyní dozvěděli, že testy v prvním trimestru jsou v případě dvojčat zdarma. Vycházejí dokonce přesněji než tripple testy. Jsem trošku naštvaná na porodní asistentku, se kterou jsem mluvila při prvním ultrazvuku. Věděla, že mám zájem o tripple testy, ještě mi slíbila, že o tom napíše do dokumentace, aby nám situaci vysvětlil lékař. Pokud by mi o tom řekla v té době, byl ještě čas do konce 12. týdne testy udělat. Ale jak říká klasik, pozdě bycha honit.
Nezbývá, než doufat, že Neználci budou zdraví jako řípy.

Jména jsem konečně vymyslela, holčičky prošly na první pokus, nebyly žádné námitky, kluci zatím ne, ale je určitá šance, že je pro:,–(ím. Já jsem si konečně vybrala jména, která mi jsou příjemná a bude mi příjemné tak děti oslovovat. Jestli chcete, můžete hádat…
Jedno holčičí jméno zůstalo nezměněno, druhé je taky pěkné české jméno, velice populární v naší generaci a to díky jedné písničce.
Jeden z chlapečků by se jmenoval po mém dědečkovi a tatínkovi, myslím, že je to stále nejpopulárnější mužské jméno. Další nápovědy mám, ale nechám je do deníčku, kdyby…
Druhé jméno je velice krátké, myslím, že u nás v deníčku už jednou bylo ve hře, ale místo něho se narodila krásná slečna s tmavými vlásky. Tušíte?

Neználci mi dávají co proto, co se týká nevolností a chutí. Stále se najdou dny, kdy mi je špatně od žaludku (mám podezření, že to souvisí i s nízkým tlakem). Nejraději by byli, abych se celé dny cpala něčím hodně kyselým. Každý den mám zeleninový salát s pořádnou dávkou vinného octa, až se mi při něm křiví pusa(výborné pro můj stále se zhoršující ekzémL)))))

Tento týden už snad půjdeme definitivně nakoupit těhotenské oblečení, mám v H&M vyhlídnuté pěkné těhu kalhoty a nějaká trika. Ještě bych chtěla džíny, ale na žádné hezké jsem zatím nenarazila. Normální oblečení mi už moc nesedí, vypadám v něm děsně tlustá. A v těhotenském se krásně začíná rýsovat bříško!!!
Jak jsem se tu minulý týden chvástala, že jsem skoro nepřibrala, tak v pase jsem za týden narostla snad o 5 cm! Ale co bych chtěla, že?

Od úterka budu mít každý den chviličku pro sebe. Kajka nastupuje do školky, bude chodit každý den na 2-3 hodiny, dohromady to vychází na 12,5 hodin týdně. Už se moc těším na dny, kdy nebudu mít školu a budu doma odpočívat nebo si ten volný čas jen tak užívat.
Moc a moc bych chtěla začít trošku cvičit, mám tu knížku „Jóga pro těhotné„, sice už jsem „propásla“ celý první trimestr, ale říkám si, že je lepší začít někdy než nikdy, že?

Dále si od toho slibuji, že ona bude spokojenější, o školce hodně mluví, těší se, bude v kolektivu, který nutně potřebuje. Už se asi se mnou doma občas nudí. Musím se smířit s tím, že je to velká holka (jak často sama prohlašuje), maminka pro ní přestává být centrem vesmíru.
Zároveň doufám, že si budeme trošku vzácnější, odpočineme si od sebe a budeme si společný čas více užívat.
Taky mám trošku obavy, že než si na novou situaci zvykneme, tak budeme končit a pojedeme domů. Vychází to na pouhých 5 týdnů.
Jsem docela zvědavá, jak hodně se každodenním kontaktem s pouze anglicky mluvícími lidmi bude rozvíjet její angličtina. Myslím, že už teď má slušně našlápnuto a tak se těším až jí budu přestávat rozumět. Některé fráze už má zaběhnuté a staly se součástí jejího života.

A jak se změnilo mé myšlení za poslední tři týdny?
Už vůbec nekoukám po kočárcích pro jedno dítko, ale jen a jen sleduji kočárky pro dvojčata. Pokud bych chtěla kupovat výbavičku, první co sleduji, jestli to mají dvakrát a pokud ne, okamžitě od nákupu upouštím.
Zvykla jsem si hladit bříško dvěma rukama, pokud ho pohladím jednou, snažím se, abych přejela po celém bříšku a neošidila ani jedno miminko.
A HLAVNĚ: Vůbec si najednou nedovedu představit, že by byl pouze jeden Neználek, tak rychle jsem si na jejich přítomnost zvykla. A to se během 2-3 týdnů můžu těšit na jejich kopanečky. J))))

Odežeňte všechny nemoci pryč a speciálně Mojánkovi budeme v úterý držet palečky a že jich máme celých 16.

Krásný, snad už konečně jarní týden přeje

Jana, Karolínka (3 roky a 2 měsíce) a Neználci 14+5

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.06 07:36

Jsem první!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!
To ode mě skoro není hezký, když se tady teď moc nevyskytuju, co??? :)

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.06 07:42

Jani,
moc hezký „dvojčátkový“ deníček :).
Kajce se určitě ve školce líbit bude, pořádně se tam vyřádí.
Ráno jsem mluvila s tatínkem, po noci strávené na židli neměl moc náladu na dialog :) :) :). Ale Mojda vypadal po telefonu spokojeně, spinkal celou noc a asi chudinka vůbec nechápe, co ho čeká. Řekli jsme mu, že bude spinkat v nemocnici, dneska dostane „včelku“ - injekce snáší bravurně, dívá se na to a neskápne mu ani slza, když mu brali krev, s ledovým klidem sledoval, jak mu odebírají tři zkumavky. Já ho měla na klíně a málem se složila :) :). -Takže dnešní injekce se nebál, jen říkal, že ho to tam nebude bavit :). Bylo dojemný, když jsem je tam včera vezla a Mojda říkal tátovi: Tati, ty tam se mnou budeš a kdyby mi chěli něco dělat, co by mě bolelo, tak ty jim řekneš: Ne, ne, ne, to je můj Mojánek, tomu nesmíte tohle dělat, viď? No, skoro jsem bulela…
Ahoj Ivča

Jdu dát tomovi něco na zub, vyvolává tady „mamam“. To už hlásí celkem spolehlivě :).

 
magdulka
Kecalka 242 příspěvků 18.04.06 07:59

Ahoj, taky mám dvojčátka - v únoru měli 2 roky.My jsme si říct co tu bude nenechali.Chtěli jsme překvapení a opravdu bylo. Narodil se nám páreček. Máme Agátu a Theodora. Musím říct, že prvních 6 týdnů po porodu jsem probulila.Byla jsem úplně hotová, š´tastná a zároveň neš´tastná.Asi to byly hormony, nevyspání atd. A taky z 0 dětí mít hned 2 - docela šok.Od 10 týdnů nám začla dítka spát celou noc. Plně jsem kojila půl roku -myslím, že bych ukojila i čtyřčata,zam­ražovala jsem si mlíko i na mrazák. Jinak celkově jsem kojila do 15 měsíců.
Těhotenství jsem měla pohodové a nikdy jsem se necítila tak dobře jak v těhotenství-chodila jsem do těhot. cvičení, těhot. plavání, přeporod. kurzu. Nakonec se dítka narodila císařem pro známky preeklampsie-bílkovina v moči, vysoký tlak - měla jsem na kontrole 180/110 a za 3h už jsem ležela na sále.Ale děti už byli 37TT, takže pohoda.
Přeju moc štěstíčka, pevné nervy a hodně radosti z dětí.

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 08:08

čaukýýýý!

musím ještě z minulýho deníčku, než to zapomenu…
Hani - téma čokoláda je u nás fakt žhavý, nejdřív ještě než se Honza vyklubal, tak jsme si malovali jak ho budem zdravě živit a že bysme nechtěli, aby dopad jako my = závislej na sladkostech. Pak se mu ale objevil atopickej exém, ten pak zmizel (vyhasl) a od loňskýho května kašle, bere na to sirup, takže nekašle+má exém v loketních jamkách. Alergoložka čokoládu nezakázala ale nedoporučila. K tomu má z výsledků z krve alergii i na ořechy, zejména buráky a ty se bohužel vyskytujou skoro ve všech sladkostech (teda jejich stopy, jak dělaj v jedný továrně víc sladkostí najednou, tak se to tam může dostat). Takže jsme dopadli tak, že se živíme čokoládou tajně a Honzíkovi kupujem jiný věci, třeba „boty“ - něco jako medvídci ale bez konzervantů a umělých barviv. Někdy je to složitý mu to vysvětlit, když všechny děti dostanou, tak to samozřejmě taky porušíme. Tuhle snědl čokopiškot a nijak jsem se nevzrušovala ale doma to pro něj nemáme. Babičky se kupodivu taky už naučily a z toho mám největší radost. Adam o sladkosti zatím nejeví zájem, dokoud to tak je, tak mu to nenabízíme a pak uvidíme. Jelikož je vážnej alergickej adept, tak to bude asi podobný, aspoň se nebudou hádat.

Niko - joooo vlastní loď, to by bylo bezva, to bohužel nemáme (zatím)… zabejváme se pronájmem plachetnic a motorových lodí - v podstatě agentura, zprostředkovatel (ponejíce v Chorvatsku). Sami na plachetnice jezdíme oba už dlouho - já ještě dýl než mužíček ale on už je te´d zkušenější. Slapy by mě taky lákaly ale je tam strašnejch klíšťat - a starost s vlastní lodí je děsná… máme jen malinkej motorovej čluneček na Vltavu a od povodní 2002 jsme ho nedali na vodu - letos to snad už vyjde. Mužíček mě na něm taky balil - šampaňský pod Karlovým mostem a tak… tak si to budem muset letos zopakovat! Na loď teď jedem, že nás pozval náš chorvatskej partner na regatu - no platíme si jen jídlo a startovný, takže paráááda. Jen s námi měli jet ještě kamarádi ale ty se rozmysleli, že raději pojedou v létě na 2týdny na sever (tam už by se mi ani nechtělo, je tam zima i v létě). Tak pojedem sami - to bude ještě makačka, už jsme takhle jen ve dvou byli ale člověk si neodpočine jak na dovolený. A taky teda nevim, jak budem ve dvou závodit… ale co, jedem se osvěžit od všedních dnů a tak to jistě bude super.

Tak a jdu číst deníček! zatím pa MHA

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 08:23

Jani - to jsou takový pozitivní řádky od tebe! Káje se určitě ve školce bude líbit, aspoň si odpočinete jedna od druhé a pak si opravdu ten čas spolu budete víc užívat, těšit se na sebe - my to tak s Honzíkem máme, když nejde do školky, jsme oba (vlastně všichni) vyřízený. Moc se tam teď těší, mylsím, že zapad mezi děti, má tam svoje místo. Asi ta pravá školka pro vás nastane až budete zpátky doma ale i tak trénovat se vyplácí a navíc v angličzině - to je prostě super!

Adam mi ráno začal k rýmě ještě kašlat, ach jo, asi s ním zaběhnu k doktorce. Rýma neteče ale dosáváme mu 2-3× denně pěknej tuhej humus.

Ivi pak dej vědět jak je na tom Mojda. Honza si taky nechal brát krev a díval se na to… pak přišlo ale nějaký očkování a to poprvé zařval. Jsem nakonec byla ráda, že neni takovej tvrďák.

pa MHA

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.06 08:48

Marti, MOjda má za sebou braní krve, očkování a zatím fakt ani nepíp. Já říkám furt, že nemá práh bolesti… :) :).

 
claudia02
Ukecaná baba ;) 1124 příspěvků 18.04.06 09:11

Jako šmírák nakukovatel tipuji na chlapečky jména Jan a Vít , nad holčičkami musím ještě popřemýšlet… :--))
Držím Ti Jani palce!

Claudie ze Zimňátek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.04.06 09:23

Hurá,nový deníček!!!
A úplně z něj prýští pozitivní energie.Holky,ta­kovej deníček tu ještě nebyl,co?Dvojčata tu prostě budou poprvé:o ).
Jani,tvůj přístup se mi moc líbí.Já z dvojčátek měla strach,kdyby mi tenkrát řekli,že tam jsou dvě miminka,tak bych se asi složila,ale vím,že bych se časem taky začala těšit.Užívej si být zatím těhudvojčatovou maminkou,určitě tě všichni budou víc hýčkat:o ).
Na bříško se moc těším,co takhle dát nějakou fotku do galerky?
Ohledně jmen…tipuju Víta,myslím,že jsi tou krásnou holčičkou myslela Berunku.Druhé jméno tipuju Jan.A holčičky????Mys­lím,že jsi chtěla Anežku?A druhá holčička Terezka?
Tak jsem zvědavá,na kolik % jsem byla v tipování úspěšná.

Marti,tak to jo,čokoláda je hodně velkej alergen a buráky taky.A zrovna minulý týden jsem Áje dávala do jídla pohankové vločky,což je bezlepková obilnina,ale na obalu bylo napsané,že výrobek obsahuje lepek,protože závod zpracovává i lepkové obiloviny.
A co čokoláda s velkým podílem kakaa?Strejda je alergik a jediná čokliška,po které se neosype je nějaká z Lidlu,obsahuje snad 70% kakaa.
Kámošky chlapeček je taky alergik a jediné,co snese,je Kinder čokoláda.
A já taky myslela,že vlastníte loď ukotvenou někde v Chorvatsku????By­lo by to fajn,že?

Ivi,Mojda už to za chvíli bude mít za sebou,určitě bude v pohodě,když tak dobře snáší píchance.A když tam má navíc taťku,co ho ochrání,tak to bude paráda.
Nechápu teda zákaz spaní na zemi,když nejsou schopní zajistit postel pro rodiče,tak nevím,proč by jim vadila nějaká karimatka na zemi:o (.

Ája už prudí,jdu ji přebalit a jde do postele.
Klárka v noci 2× kakala,ráno taky,doufám,že ji jen něco prohnalo a nebude z toho průjem.Jen vylila nočník na koberec,myslela jsem,že budu vraždit,grrrrrrr­rr.No,jednu na zadek schytala.

Za chvíli zas přijdu,uvařím si preso a dám si moučníček,už se těším.

Pa Hanka a holky

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.04.06 10:29

Jejda,máme nějakej novej design,či co,písmenka jsou jako blechy…

Před hodinou mi volala učitelka ze školky,že má Klárka průjem,tak jsem pro ni poslala babi.Chjo,snad se z toho jako vždy brzy vylíže.Do středy bude doma a pak uvidíme.Dostane dietku,suchý rohlíky(miluje),těs­toviny(taktéž může) a banány(nemusí,a­le sní).

Jakpak Mojda,jestli šel na řadu přesně,tak by už mohl být „po“,je to rychlovka.

Hanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 10:36

Prdelka Klarka, to mate doma zase vystarano, co? Tak at ji to rychle prejde, treba to je jenom po Velikonocnich cokoladickach:-)

A co Mojanek? No uz by to mohl mit za sebou, hrdina maly! Nechci byt skodoliba, ale tatinkovi Mojanka tu noc na kresle docela preju … promin Ivi:-))) Stejne si cenim, ze tam sel a Mojanek ma ochrance!

K denicku pozdeji, musim makacenko

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.04.06 10:45

No jo,jenže ona moc čkoládiček nesnědla.Máme toho ale doma plné 2 igelitky,chjo,tak­hle se těch špeků nezbavím:o ((((.

Taky jsem nechtěla být škodolibá,ale Ivinýmu manželovi tu noc na židli taky trochu přeju:o )))).

Klárka bude v pohodě,ona se ze všecho děsně rychle oklepe,aspoň zatím.

Zrovna jsem objednala golfky,přímo na obchodě v ČB je mají o 500 Kč dražší,takže jsem je vzala na netu,ale neplatíme předem,to neriskujem,takže něco málo doplatíme,ale i tak nás kočár vyjde levněji než přímo u nich v obchodě,zají­mavé,že?

H.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 10:46

Ahojky,

taky nechci být škodolibá, ale pod tohle se podepíšu. Jen ať si zkusí, co obnáší péče o dítě. :-)))))

Neupracuj se, vždyť v noci jsi byla přihlášená do kdovíkdy.

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 10:56

Ahojky,

Hani, snad bude Klárka rychle v pořádku. Zkus Smectu, Káje zabírá fakt rychle. S fotkou budete muset vydržet, taťka fotit nechce, tak to musím nějak vymyslet. Prý je to bříško jenom moje a jeho a na netu se prý vystavovat nebude. :-(((((

Já si myslím, že Mojánek to zvládne úplně na 1***, tatínek taky, jen Ivča by to nesla hodně špatně, tak je dobře, že tam nemusí.

Holky, chtěla jsem se zeptat, neměl by někdo z Vás chuť udělat během léta srazík v Adršpaškých skalách? Už mi to vrtá hlavou od loňska, od nás je to v pohodě na jednodenní výlet, dětem by se to určitě líbilo, s kočárky je možné se dostat dost daleko (jinak je okruh kratičký, asi 3 km). Pak bychom je vypustily u pískovny na velké pláži, nechaly je hrabat v písku a i na pokec by čas zbyl. Ceny bych třeba ukecela a průvodce nepotřebujete, máte mě! :-))))) Zkuste popřemýšlet, já tam musím, jinak to nepřežiju!!!

Jana, Karolínka a Neználci

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 10:56

Cauky holky,

jeste vam dluzim odpoved na tipovaci otazky, v kolik hodin vstavala Nika u basnika v sobotu …NO NEJBLIZE BYLA NIKA:-)))

VSTAVALA TOTIZ V 10.30H!!!!

A ted mi reknete, zda to neni mala potvurka!!! Tohle se doma jeste nikdy nestalo!!!! Basnik rikal, ze se sla v 8h vycurat a myslel si, ze je to konecna, ale nebyla:-) A tak ani nestihli obed … dali si totiz snidani a pak sli ven na kolo a tam si dali jenom svacu jogurt a neco a pak uz jsem prijela pro ni pred 15h…

Asi napisu stiznost na MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI … tohle totiz zavani DISKRIMINACI!!!:-))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 10:58

Se srazikem souhlas, ja jsem pro kazdou spatnost … a tohle je dokonce dobrost:-)))

Sulda

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.04.06 11:05

Hehe,o půl hodiny jsem se sekla:o )))).Já tipovala v 11.
Ale jinak bych normálně na Niku zavolala sociálku,protože tohle zavání týráním rodičů,totiž rodiče:o ))))).Je to fakt nespravedlivýu něj by měla vstávat v šest a s tebou by o víkendu mohla klidně vychrupovat,no ne?
Naše holčičky dnes měly obě budíček v 5:45,grrrrr,někdy je to na zabití!!!!

Papa H.

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 18.04.06 11:07

Jani,Smectu doma mám a použiju,teď je Klaruša u babi a já čekám,až se vzbudí Ája a jdem k nim.

Pro srazík v Adršpachu jsem všema deseti,ale jedině s mou drahou polovičkou.Je­je,v Adršpachu jsme byli naposledy na svatební cestě,pod stanem,to byla romantikaaaaa­aaaaa.Už je to 7 let tanů nazád.

Ája už si vedle povídá,tak padám,zatím čau a Jani napiš,jak dobře či špatně tipujem.

Hanka

 
Missorka  18.04.06 11:08

Jenom při představě 10:30 je mi úplně špatně a jsem brčálová závistí…

Val se budí každejch asi 40 minut a vstává v 6:30… Asi bych měla vyhlásit tipovačku, jak dlouho se to dá vydržet… Škoda, že nejde odstavit ;-)

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 11:09

Nika tipovala 10.20h, ale jinak jste byly dost dobre:-)))

A s tim tyranim souhlasim, dneska taky vstavala v 6h, grrrr!

A kdyz jsem se ji ptala, jak to, ze u tatinka spala tak dlouho, tak mi dulezite vysvetlovala, ze byla unavena a prece si musela odpocinout na ten vylet do Prepych!!! … to asi aby mela silu prudit nebo ja nevim:-)))

Dnesni budicek ti nezavidim, byl jeste vyzivnejsi nez ten nas, co?:-)

Ja si musim maknout, babi s dedou jsou na Morave a tak musim pro Niku do skolky a pak pracovat z domova … se chci zase videt…

Sulda

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 11:11

Ja jsem zelena zavisti taky … protoze tohle predvedla jenom u sveho milovaneho tatinka!!! U nas doma to nehrozi, vrrrrr!!!!

A Val potrebuje asi neco na spani … odvar z makovice??? Medunku??? No neco zkusit musis:-))) A jinak nezapomen, ze ja Niku kojila temer do 2 let a temer do te doby jsem si mohla o plnohodnostnem spanku nechat jenom zdat:-))))
Val se taky spravi, neboj … ted ma fakt jeste narok!

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 11:14

Tak to je slušný výkon, Kája to po dlouhé době zvládla ve čtvrtek.

Hani, ty jsi se jmény úplně mimo, jedno už jste před časem uhádly. Tak zalovte v paměti. :-))))))))

Jana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 11:35

Jedno holcici je urcite Barunka!!! To si pamatuji:-))) A ze by druhe bylo Iveta, Diana nebo Alice … ty jsou z pisnicek:-) Kdyz ne Tereza, tak mne nic jineho nenapada.

A u kluku? Ze by byl jeden Josef? A druhy mne teda napadnul Vitek ci vlastne Vit, ale kdyz pises ze je Hanka uplne mimo??? Tak ze by OTO? To je kratke, jasne, vystizne a hezke, ale nepamatuji si, ze by ho nekdo chtel u nas v denicku dat:-)))

No to jsem teda zvedava:-)))

Sulda

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 18.04.06 11:59

čauky,

tipuju Barunku, Kačenku, Vítka a Honzíka

Víc nestíhám, jedeme plavčit. Jsme bez auta, takže Máťa není ve školce (ráno lilo jako z konve a tak se mi nechtělo s oběma tak daleko) a o to víc je dnešní den náročnější :o))

Možná se večer ukážu, teď letím. Papa K.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 13:11

Myslela jsem, že je Hanka mimo s těmi holčičími jmény, klučičí trefujete dobře. To už bych klidně mohla odtajnit. Je to Jan a Vít, taťka už je nalomený, tak snad.

Šuldo, máš dobrou paměť, jedno holčičí je Barunka. Budu přemýšlet o další nápovědě na druhé holčičí jméno, ještě nikdo netrefil.

Jdu rychle dodělat oběd.

Jana

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 18.04.06 13:24

Ahoj,

a co treba Majdalenka, Apolenka s Veronikou..­.............??????? To me prave ted napadlo a byl to hit nekdy v 80. letech nebo ne???

Jani, jinak moc hezky denicek, fakt pohodovy. Clovek by ti to brisko skoro zavidel!:-) Skoda jen, ze zatim nebude ta fotecka:-(

Musim ted bezet, jeste sem juknu.

Irena

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 13:38

Iren,

tak to není ani Majdalenka, Apolenka s Veronikou, ta písnička byla hitem možná konce 60. a počátku 70. let. Ještě Vás chvíli nechám, pak napíšu jméno zpěvačky.

Jana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.04.06 13:43

Ahoj Jani!

Já si dovolím tipovat, i když nejsem z vašeho deníčku. Podle ty písničky si myslím, že by to jméno mohlo být Kristýnka. Zpíval Peter Nagy.

Přeju ti pohodové těhotenství se zdravými miminky na konci.

Almerka & Radimek

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 18.04.06 14:01

Dík, že na nás myslíte, hlavně na tatínka :) :) :) :)!
Mojda už má zákrok za sebou, ale ještě prý chrní po narkoze, taťka ho drží za ruku… :).
Ivča a chrnící Tom (bez narkozy :) )

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 14:05

Ne, ne, Kristynka byla hitem az v 80tych letech, to uz jsem byla zblbla pubertacka a zrala ji:-)))

Na 60-70ta leta si netroufam a zjevne to neni nic z meho tipovaneho, zadne jine jmeno z pisnicky si nevzpominam. Chce to dalsi napovedu Jani!!!:-)))

Sulda

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 14:07

Juva, juva, prdelka mala (Mojanka myslim:-)))) …je to maly hrdina a verim, ze ani fnukat nebude!

Posilame mu pusu

Sulda a chrnici Nika … taky bez narkozy:-)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 14:14

Mojánek je hrdina dne,

uvidíš, že bude úplně v pohodě. A má tam taťku, tak bude radost dvojnásobná, ne?

Šuldo, ještě to chvíli nechám, jestli se nechytí někdo jiný.

Almerko, Kristýnka to není. Bylo by to dost divoký, Karolínka a Kristýnka....­.......

Jana

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 18.04.06 14:14

A mám to!!!
Je to Markétka od Rottrový! Že jo?
Almerka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 15:05

Chi, jeste mne napadla Dominika:-))) Ale v te pisni se spise zpivalo o Dominikovi, klukovi:-)

Co takhle dat tip na zpevaka, co to zpival? A uz nenapinej, nemohu se soustredit na praci:-)))

Sulda

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 18.04.06 15:11

Šuldo,

Almerka na to přišla. Je to Markétka!!! :-))))))))

Jdu užívat klidu bez dítěte. :-))))

Jana

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 18.04.06 15:12

Marketku schvaluji :)))))))))

market

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 15:16

Teda,

nakukovatelka nam ukradla tip?:-))) Nespravedlive, dalsi dopis napisu na MINISTERSTVO SPRAVEDLNOSTI, kdyz uz budu v razi:-)))

Jo, Marketku schvaluji, jen ji pak nerikejte HUGO, jako mi znami sve MArketce:-))

Tak konec napeti, Suldo do prace:-)
Nika kasle az se hory zelenaji … boze, co se z toho vyklube???

Sulda

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 15:47

Tak už jsem tipování prošvihla zcela??? ach jo, ale stejně bych byla vedle jak ta jedle.

No prošvihla jsem ho návštěvou doktorky s Adamem - následný útok lékárny už byl klidnější. Adam to čekání u doktorky nemoh vydržet a tak se rozeřval, že si vyřval hlasivky a naše paní doktorka, která mě má většinou za přecitlivělou matku mu napsala rovnou 4recepty a se slovy „kdyby se vám v noci začal dusit (musíte samozřejmě spát vedle něj), tak jeďte rovnou do Motola“ nás vyprovodila z odrinace…

No laryngitida samozřejmě, prej virová záležitost a sedající si na hlasivky, takže kdyby se zánět u:,–(il na hlasivkách, mohl by průchod na dýchání prostě ucpat. Už je zvyklá, že je lepší mi vše do detailů vysvětlit, že jsem schopná si to nastudovat a přijít prudit. No na:,–(ila jsem sirup a kapky do nosu budou až po 4.hodině - takže jízda do lékárny ještě jednou nás čeká. Ta rýma je prej minoritní problém - no nevim, hnusná je dost ale framikoinový kapky máme taky.

Abych pravdu řekla, tak v hlavě se mi odehrál hlavně komentář Niky s podezřením na zápal plic…

Takže Šuldo nevím, jak jste na tom přesně s kašlem ale po dnešku snad jdu k doktorce při každým hrknutí…

Dojídáme jabko s piškotama a pak letíme pro ty kapky - to zas budou kapky pro mě! Nějak jsem mrtvá po tom prostěhovaným víkendu.

Jinak náš výlet na loď je tím dost ohrožen, nejsem ji jistá, jetsli chci, aby laryngitidu řešila babička s dědečkem. No co, aspoň budem víc pracovat a třeba si na tu vlastní loď jednou vyděláme! Sice nevim, kdo by pak platil to celoroční kotvení, pojištění atd.

No Adam prej bude jen piškoty, tak nevim, proč jsem to bio jabko vůbec strouhala… Mužíček vzal útokem globus, udělali tam bio-ekologickej koutek a tak nakoupil všechno co tam měli - prej aby je v tom podpořil a dál to prodávali, než budem mít zas jabka od babičky.

Tak se mějte zdravěji než my! pa MHA

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 15:50

No krásný jména! já jsem z toho pořád vedle, najednou prostě budou děti 3! MHA

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.04.06 16:17

Cauky MArti,

to snad neni mozny, mne prijde, ze nekdo je pernamentne z vasi rodiny nemocny, ach jo! Chudak Adamek, zase si to uziva … a to je venku taaaaak hezky!

Nika jeste spi, uz to budou skoro 3hodiny … dneska ji nebudim (teda vzbudim, pokud sama nevstane do 15ti min), vcera se sourala po ZOO a rano vstavala v 6h, musi byt hotova, uz pri prichodu ze skolky byla megapruda, ale usnula za chvilicku. Kaslala trochu i v noci, teda spise nad ranem, a ted ve spanku taky … ale jenom tak 10min a od te doby zase klid. Trochu ma rymu, ale kdo dnes nema, co? Teplotu zadnou! Teda tvrdi, ze ji boli v krcku, tam uvnitr … ale to muze mit odkoukane ode mne, presne takto jsem ji to licila pred tydnem … a ted babo rad. No uvidime zitra … stejne mame odpo preventivni prohlidku (vstupni k nove MUDR., i kdyz uz jsme u ni byly i tak), tak kdyz tak se zminim. Spise mi to prijde jako alergicka reakce na neco, tak nevim. V krku cerveno nema, ale pokud ji to kleslo do hltanu, tak to ani sama neuvidim. PApa vsak dobre, naladu ma krome prudivych chvilek taky ok … takze laryngitidou radsi nestras … to jsme jeste nemely a doufam, ze ani mit nebudeme:-)

To by byla smula s vyletem, co? Ale treba se Adamek z toho rychle dostane.

Papa a rychle uzdraveni preje

Sulanek a Nika spinkalek

 
Simunka
Ukecaná baba ;) 1186 příspěvků 18.04.06 16:24

Jéé Jani,

co to čtu? Dvojčátka!!!!!!!! Gratuluji!!!!!!! To je nádhera. Přeji nyní hlavně samé zdravíčko.

Simunka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.04.06 16:28

aHOJKY ahojky,

teda, vy jste pilňuškýýýýý.

JANI, už nevím, kdo to napsal, ale Tvůj deníček opravdu působí velmi pozitivně a pohodově. Jsi skvělá, jak absolutně normálně zvládáš situaci, že místo třech teď už vás bude PĚT!!!!! Smekám a smekám a smekám.
Já bych se asi až do poslední chvíle hrozila, jak to budu zvládat.

Tipovala jsem Vítka a pak Honzíka, ale na holčičky jsem si netroufla.

My byli plavčit a Em byla výborná. Brala si takové kolečko, držela ho oběma ručička a jakoby splívala. Teda s hlavou nad vodou. No b ombová. Pak „skákali“ do vody ze sedu a chytali jsme je nad vodou…škoda, že to tak rychle uteklo. Em se to líbilo, i když dnes byla voda studená. I děti se klepaly. Adámek to opět na břehu zvládnul celkem na 1.

Pak jsme se tam naobědvali a jeli domů. Em usnula…cestou tam spala jen 10 minut a pak, když jsme dorazili před barák, tak chtěl jít Adámek na písek. Došla jsem teda pro velký kočár, deku, bábovky, Em přenesla do kočárku a vyfešákovaný jsme šli na písek…no už to všechno peru, protože byli oba dva od písku. Em velmi zachutnal písek.....ach jo. Několikrát ho ochutnala a jedla pořád…teda spíš olizovala lopatku.

ŠULÄNKU, napiš napiš na to ministerstvo…to je taková nehoráznost!!!!! O tomhle se mi může leda tak zdát. Spát do 10:30!!!! Si t ten básník vůbec nezasloužíííííí.

Jdu pověsit první várku.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 18.04.06 16:31

Čauky Marti,

nic si z toho nedělej, Filip má pro změnu průdušky :o(((. Zdálo se mi, že začíná pokuckávat (cestou z bazénu, dneska se poprvé potápěl), a tak jsme se cestou stavili u Dr. No a výsledek výše :o(((

Je řev, jdu na ně.

papa K.

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 17:11

Já se taky přidávám ke stížnosti na ministerstvo! Honza dnes v 5.30…, takže te´d už je na odstřel, už i zavřel oči na gauči ale když jsem ho přenesla do postýlky, tak se probral, že jde čurat, od tý doby dělá jen blbiny.

Berunka je skvělá s plaváním!!!! Teda Adámek taky, že to vydrží na břehu. Studená voda mi přijde normální, teplá je jen málokdy a to pak všichni usínaj. většinou se u nás všechny děti klepou a když jsme chodili do malýho, byli i modrý… No Honza už se ale tím pohybem slušně zahřeje, tak už to tak nevadí. I Adam je už lepší - no akorát, že si asi musí nechat zajít chuť.

Šuldo já nechci strašit - jé jen to nééé, jen mě to mini zachrchlání dost zaskočilo, že to může bejt takovej průšvih. Dobře, že vás dr. prohlídne. Já vlstně ani nevim jak se pozná běžné nachlazení od laringitidy…

Honza počítá do deseti - jednou se trefí, jednou mu to ujede, a teď na mě huláká ať mui jdu nandat ponožky - je teď expert na převlíkání, zvlád i několik triček za den (jen ponožky ještě neumí), prostě prohlásí, že je to zpocený a odnese o špíny.

tak prej maminko pošimtě, tak jdu na něj.
MHA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.04.06 17:14

maminko pošimtě…to je nádhernýýýýýýýýýýý.

Jsou to mazlíci…ale teď z nich šílím. Adámek nanosil všechny polštáře…teď začal jeden řvát, druhý se přidal…kolikrát je to na mašli.

Taky netuším, jak se rozezná laringitida od běžného nachlazení…si taky pořád něco vymýšlíte… :-)

papa VABE

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 18.04.06 17:49

no jo, vymýšlíme…

neboj, taky mám víc šílených chvilek než těch klidných, kdy jsou k sežrání - snad jen když spěj a to už jsem taky mrtvá.

u nás te´d aktuální rvačky typu „mlácení kuželkou do hlavy“ - a to si klidně začne i Adam!

jak jste se měli v LB? asi jsem to někde prošvihla…

pa a klidnější večer MHA

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 18.04.06 17:58

jojo, tam bylo dobře. Vyspáno každý den do 9 :-))) Byli jsme hlavně na těch dinosaurech, což se oběma moc a moc líbilo a další den v Babylonu - teda jen v Lunaparku, ale taky úspěch. em jela sama na kolotoči…v takovém hrníčku, odkud mohla vypadnout teda jen z jednoho místa…ze vstupu…teda jsem odvaha, ale na houpačce a s Adámkem v hrníčku byla naprosto vzorná, tak jsem to riskla…a vyšlo to.

už se po mě sápe, tak papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.04.06 23:54

Ahojky,

děkuji za pozitivní reakce na deníček, celé to jde samo ze mně, nebojím se toho kolotoče potom asi jen proto, že vím, že mi všichni hodně pomůžou. Navíc tady jsem na všechno sama, neexistuje, že bychom jeli v neděli k nějakým rodičům na oběd a přinesli si jídlo i na druhý den, co si neuvařím, to nemám. Navíc chodím do práce. Už se na tu všechnu pomoc doma těším. Navíc Kája už bude chodit do školky, sice bude mít chuděra tvrdý režim, ale co se dá dělat. Do školky jí bude vozit ráno Pavel, počítám, že tak na 7-7.30, bude to na ní brzy, ale já bych to fakt přes zimu nezvládala. A já budu mít celé dopoledne nebo i část odpoledne pouze dva drobečky.

Taky děkuji všem nakukovatelkám za přání a gratulace.

Simunko, musíme se někde srazit na kafíčko, když u Vás ve městě asi budu pečená vařená na kontrolách. Jestli tedy budeš chtít...........

Marti, chudáček Adámek. Snad se mu brzy uleví, stejně je to hrozný, když jsou děti nemocné. Jak je vidět, tak Honzíkovi echinacea docela zabírá, že? Já jsem teď zase Kajce dávala kapičky a rýma ustupuje sama, mění se ve vodovatou, tak to snad tentokrát bude v pohodě. Ať se brzy všichni uzdravíte!!!

Šuldo, snad to u Niky nebude nic závažného. Ona chuděra na ty kašle docela trpí, že? Napiš, co Vám paní doktorka řekne.

Veroniko, Berunka je šikulka, jak si krásně užívá plavání. A Adámek ještě větší, když vydrží celou dobu na břehu. Já bych teď měla strach, že Kajka někam zahučí. Je jak z divokých vajec. Lítá tu jako střelená, dneska nabrala futra hlavou, pak přistála v hračkách, občas z ní jsem na prášky.

Nám dnes babi došla pro recept na vakcínu na žloutenku A a zítra koupí vakcíny. Jsou do konce května zlevněné a v lednici vydrží. Jakmile přijedeme, nejdříve musíme zařídit kalmelizaci a potom eventuelně necháme naočkovat žloutenku. Pak už jenom klíšťovku a budeme mít snad všechno nadstandardní očkování za sebou. A já budu klidnější.

Kája už je v posteli, Pavel na pivu, já si pustím buď nějaký hezký český film nebo televizi a budu žehlit. Je mi líto, že zatím není na netu 13. komnata z pátku, ráda na to koukám, budu muset najít náhradní program. Snad jí na net budou dávat i nadále, to by mi fakt bylo líto.

Hezký večer přeje

Jana, Karolínka a Neználci

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.04.06 23:55

Holky,

funguje toooooooooo. HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Jana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.04.06 07:43

Ahojkyyyyyyyyyy,

konečně to funguje!!!!! Ještě večer jsem zkusila něco napsat, jako že se to uloží a ono nic. No smůla.

Psala jsem o našem zápisu, takže znova. Dopo jsme byli na písku a Em měla spát. Jenže jak viděla písek, bylo po spaní a hrála si taky. Byli jsme tam cca hoďku, pak obídek a vyfešákovat se a hajdy do školky. Předtím byla psycho příprava, že třeba dostane nějaký dárek, aby se mu tam líbilo…měli jsme v záloze DVD Pojďte pane, budeme si hrát.
Chvilku jsme čekali a dostali jsme se pí. ředitelce. Adámek tam mezitím vymetl celou spodní část, moc se mu tam líbilo. Tak jsem říkala, že syn sousedů tam chodí a moc se mu tam líbí a že jsem viděla jinou školku, která nebyla tak čistá a svěží, jak ta jejich…tak byla pí. ředitelka ráda, že jsem školku pochválila…teda si myslím. Prý by s přijetím Adámka neměl být problém, ale pro jistotu jsem se posichrovala, že bychom rádi přispěli na hračky pro děti, jak mi to poradil ten soused. A hned jsem si vyfasovala darovací smlouvu. No tak jsem pro přijetí udělala maximum. Pak jsme ještě vylezli na horní terasu a taky jsme šli do třídy, kde by měl být Adámek. Paní učitelka si s ním hned začala povídat, což v té první vůbec nebylo. No Adámek nechtěl jít domů, tak jsme tak zkejsli přes hodinu :-) Em jsem šmírovala oknem, jestli spí. Ještě jsme byli v tělocvičně, mají tam bubínky, prolézačky, auta…no prostě dětský ráj. Myslím, že jako jediní jsme to tam tak detailně prolezli. Jinak šli děti s maminkama jen k ředitelce a hajdy domů. Tak jsem z toho měla dobrý pocit. Em se vzbudila, tak hajdy koupit něco k jídlo a takhle vyfešákovaný, já kožený kabát, Em celá v růžovém ..jsme si to šinuli na písek, když bylo tak hezky a měli jsme chvíli do Kouzelné školky.

Takže celý den se nám vyvedl, dnes jdeme na cvíčo.

Tak zatím papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.04.06 07:43

Jo, je to taaaaaaaaaaaam :-))

papa VABE

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »