NIKA, ADÁMEK A KAMARÁDI - podzimní pozdrav od Jany a Kajky

Rodičovství

Krásný podzim všem maminkám a dětičkám, slíbila jsem napsat deníček o pobytu mých rodičů u nás v Anglii, ale jak všichni víte, závěrem návštěvy babičky a dědečka nás postihly neštovice a byly jsme nucené trávit víc času doma a vymýšlet předčasně aktivity na dlouhé podzimní a zimní večery. Proto bude deníček částečně i o neštovicích.

Co Vám budu povídat, návštěva babičky a dědečka byla naprosto úžasná, jsem přesvědčená, že si to užili všichni zúčastnění včetně mého manžela. Na letiště jsme pro babičku a dědečka jely samy s Kájou, tatínek musel pracovat a já jsem si dokázala, že to odřídit zvládnu. Měla jsem z toho fakt radost.
První večer byl v rámci vybalování všech dobrůtek, které babička a děda přivezli. Domácí koláče, čajíky, banánový Sunar, domácí vajíčka, české rohlíky a chleba a hlavně PRIBINÁČKYJ)))))). Karolínka dostala hru Loto, babička byla přesvědčená, že už bude schopná trošku soutěžit. Kája však hned vzápětí ukázala, že to babička neodhadla a na opravdovou hru je vážně moc brzy. Sice si to skládá sama, ale aby se kartičky rozdělily a každý se snažil zaplnit své kartičky, to tedy ne. Jak Vaše děti, zvládají už hrát třeba jednoduché pexeso?

Potvrdilo se přesně to, co jsem čekala, děda si s Karolínkou krásně hrál, stavěli z Dupla domečky, pouštěli vláčky po kolejích, děda se nechal komandovat a dělal přesně to, co mu Karolínka nařídila (občas se vzbouřil, ale příliš často to nebylo), dokázali si hrát hodně dlouho. Bylo moc hezké na ně koupat, s mamkou jsme si to užívaly.
Ve čtvrtek jsem je vzala do Toddlers group, pro mamku speciálně to byl velký zážitek, jako ostatně asi pro každého Čecha, protože takové množství malých dětí pohromadě se v Čechách jen tak nevidí. V pátek si prohlídli město a pak vzali Kajku na hřiště (nebo Kajka je?). Mamka byla překvapená, jak Kája zvládá chodit po takové provazovo - řetízkové „opičí dráze", vůbec se nebojí a hlavně jí to baví. Myslím, že se potichoučku radovala, jak s nimi Karolínka bude lézt po horách.

Měla jsem snahu ukázat rodičům všechno, co jen bude možné, tak jsme hodně cestovali. Sobotní výlet nám parádně zkazilo počasí, děsně foukalo a pršelo, Karolínka se sekla a z auta odmítala vylézt, nakonec jsme ji přesvědčili, ale dalo mi to pod nohy. Kdybych jenom tušila, že to byl začátek neštoviček, tak bych jí vyhověla, ale kdo to měl tušit, že? Nešli jsme nikam daleko, pouze se kousíček projít kolem Hadriánova valu. Kája tam ovšem spustila takový řev, netušila jsem co s ní. Došly jsme s mamkou k závěru, že má hlad a doopravdy se po jídle maličko srovnala. Po návratu domů byla naprosto v pořádku, sice brzy usnula, ale to jsem přičítala přemíře podnětů.

V neděli jsme podnikli výlet do Edinburgu. Výlet to byl moc hezký, je to nádherné město, krásné parky, úžasná architektura, stojí za to ho vidět, ale jeden den je málo, chtělo by to aspoň dva, ne-li tři. Karolínka celý den seděla v kočárku, ani moc chodit nechtěla a tam jsem začala být přesvědčená, že má teplotu, leze na ní nachlazení a spouští se rýma. Největší radost jí udělala návštěva kavárny, dostala hranolky a džusíka a spokojenost byla veliká. Já jsem za kafíčko byla po celodenním trmácení taky vděčná. Cestou zpět jsme zajeli rodičům ukázat mosty přes záliv „Firth of Forth", my jsme se tam stavovali, když jsme se vraceli ze Skotska, ale vidět je krásně nasvícené byl neopakovatelný zážitek. Pokusím se dát nějaké fotky do galerky.

Dalo by se říci, že to byl moc hezký a vydařený den, nebýt toho, že jsem Karolínce po návratu naměřila 38,5°C. v pondělí ráno byla teplotka stále, ale trošku nižší a postupně se Kája rozjela a teplota zmizela. Rozhodli jsme se, že přeci jenom zajedeme ještě na pobřeží, všichni přesvědčení, že nachlazení ustupuje. Karolínka nechtěla chodit, pouze se nosila, mušličky jí nezajímaly a chtěla jet domů. Před koupáním se ukázal pravý důvod její několikadenní špatné nálady. Na zádech jsem objevila první 3 neštovičky. Do rána se jich vysypalo výrazně víc, bylo to jasné a náš osud na další týden a půl zpečetěn.

Museli jsme trávit čas doma a snažila jsem se vymýšlet různé činnosti, abychom se obě dvě zabavily a nelezly si na nervy. Tomu se bohužel nepodařilo zabránit, po pár dnech jsme domácího vězení měly plné zuby obě, Kája to dávala najevo hlavně svým chováním, naštvalo jí kde co, nebyla ochotná si hrát sama (jindy to není problém), záchvaty vzteku byly na každodenním pořádku.

Absolutním hitem se staly prstové barvy, o které v létě nejevila vůbec žádný zájem. Namalovala jsem jí obrysy a ona vybarvovala. Všude měla docela slušné vrstvy barvy, prsty si utírala do kuchyňských utěrek. Když jsem někam odběhla a došly jí čisté, trhala si je sama, zašpinila kde co a nejednou jsem jí chytila, jak se barvu z kuchyňské linky snaží utřít. Objevily se první náznaky vybarvování. Dnes jsem nelenila a pro velký úspěch koupila první vodovky. Jsem moc zvědavá, jak se jí bude líbit malování štětcem.
Karolínka vůbec začala moc hezky malovat, namaluje draka, vypadá jako sluníčko s paprskama a nakreslí mu krásný obličej - oči, pusu, nos, všechno správně položené. Nejraději maluje na magnetickou tabulku, Hani, ještě jednou moc díky.

Další zábavou (hlavně pro maminku) bylo vydlabávání dýně. Netušila jsem, co to dá práce. Karolínka se moc nezapojovala, ale byla ráda, že se něco tvoří, tak chodila kontrolovat. Dužinu jsem nechtěla vyhazovat a uvařila z ní polévky. Dětská pro Káju byla docela dobrá, nedávno se jí domáhala, kari pro dospěláky se moc nepovedla a putovala do záchodu. Ale snaha byla!!! Bohužel dýně se doma začala rychle kazit a dnes skončila v popelnici.

Samozřejmě jsme vyráběli i zvířátka z kaštanů, navlíkali listí na provázky a věšeli je do oken jako ozdobičky. To se Kajce moc líbilo.

Potom, co neštovice trošku polevily, se Karolínka neskutečně rozežrala. To se jinak nedá napsat. Snědla k obědu 3 talíře polívky, ke svačině 2 jogurty, k večeři se taky nemohla dojíst. Ale polovina kalhot jé stále padá v pase…

Protože občas „musím" nadávat, někdy prostě nic jiného nezabírá a mým nervům tolik neuleví, Karolínka někde pochytila „SAKRIŠ PRÁCE" a s oblibou to opakuje. Několikrát za den mě komanduje: „MAMI, JÁ JSEM TI TO ŘÍKALA UŽ NĚKOLIKRÁT, POŘÁD NESPLOUCHÁŠ, BUDEŠ MUSET DOSTAT NA ZADEK". Hrozí mi u toho prstem a tváří se děsně důležitě.

Naše první delší odloučení zvládá určitě lépe než já. Pavel jí udělal papírový řetěz z panáčků, já jsem jí je vybarvila, každý večer před spaním jednoho utrhne a posledního budeme trhat spolu už doma v Anglii. Je nadšená, dneska psala babička, že jí nemůže dostat ze školky, večer si hrály na narozeniny, dělali dort a chystali se rozbalovat dárečky. Jen netuším, kdo ty narozeniny měl. Na maminku si prý vzpomene, ale pokud se jí řekne, že je v Anglii a pojedou za ní, až otrhá všechny panáčky, vezme to a jde si dál po svém.
Já jsem se už trošku srovnala, už tolik nesmutním, těším se, jak tu uklidím, co přečtu knížek, kolik anglické gramatiky si projdu, chci si zařídit průkazku do knihovny a půjčit si filmy jako Hříšný tanec, na které se mnou Pavel nikdy koukat nebude. Potřebuji oběhnout nějaké doktory, úřady, konečně chci pořádně vyzkoušet své nové kolo a provětrat brusle. Dnes jsem se dokonce přistihla při myšlence, kolik že na to všechno mám ještě času a jestli to náhodou není málo? Chápete? Jen doufám, že mi to ještě chvíli vydrží.

Mějte se krásně, opatrujte dětičky a bříška (to asi jenom Monča, že?), odhánějte nemoci a užívejte hezkého podzimu (podle předpovědi to vypadá nadějně, tady asi bude stále pršet).

Jana a Karolínka (za týden 32 měsíců), toho času užívající si v Čechách

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.10.05 11:30

Ahojky,

to nechápu, jen jsem stihla vyndat to prádlo z pračky a deníček je tu. To je rychlost.

Krásně si užijte víkend.

Jana

PS: Nemohla jsem si nechat ujít první komentář!!!

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.10.05 11:33

Jani,

a já myslela,že budu první.zase jsi mi to vyfoukla:o )))).

Oběd se vaří,ražniči je v troubě,brambory budou za chvilku a Ája spinká.Klárka si maluje,Mates dělá nábytek do koupelny.Poho­dička:o ).Ale jak dlouho,že?

Deníček si přečtu později,už se na něj těším.

Pa Hanka a holky

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.10.05 17:37

Ahojky Jani,

denicek je moc hezky a ctivy, navstevu rodicu jste si paradne uzili, jen co je pravda! Skoda tech nestovic, vim co to je … my sedely doma skoro cely letni mesic, nastesti se to uz snad nikdy nevrati, to jedine mne tesi…

Nika dneska konecne ji, od rana neco cpe … ale ted po spani papa polivecku a uz u toho sedi hodinu. Motivaci, aby to snedla vse ma … ma slibenou kinder cokoladku a pred chvili nas dostala … rika mi „Maminko, ja se s tebou s tou cokoladkou rozdelim“ … tak jsem ji za to pochvalila … a pak pokracovala " A maminko, ja se s tebou rozdelim i s tou polivkou, pojd blize, ja te nakrmim" … no malem jsme tady s babi padly smichy, je to maly vycuranek:-)))) No, neproslo to, tak s tou polivkou bojuje dale:-) Venku je tak krasne a slecna tady sedi misto litani venku u polivky, ach jo!

Jo, my dneska byly za malym Zbyneckem a kamoskou Irou, boze ty deti tak rychle rostou … uz je z neho kusanec veliky a komunikativni. Sly jsme pak na hriste a docela pokecaly. Uz rano jsem se pustila do montaze rotopedu a kdyz Nika usnula v poledne, tak jsem to domontovala a dala si prvni pulhodinku, lilo ze mne jako z konve:-) Mam z neho radost a snad ho budu pouzivat:-)

Vcera jsme byly v Celakovicich na Majde … no, s kamoskou jsme se shodly, ze teda nic moc … pocity asi jako LOLA a dalsi, co ji navstivily. Nekolikrat opakovala v prubehu predstaveni, ze toceni a foceni je zakazano a deti docela hodne hucely a ona je neustale napominala … z pohledu dospelaka se mi to zdalo trapne, pravda deti byly docela nadsena a vetsina z nich doslova parila pod podiem skoro jako na dospelackem koncerte:-) Jsem zvedava, jaky uspech bude slavit Michal.
Akurat mne ta potvurka moje opet vypekla a v aute usnula az po 2 hodinach jizdy … nekolikrat jsem zastavila a az opravdu par kilacku pred cilem nakonec usnula a spala opet jenom pul hodky … lepsi nez nic, dneska to dospala dokonale, nemohla se vykutat z pelisku po 16h:-)

Jani, uzij si krasne ty tydny svobody, cinnosti mas naplanovanych spousta … tak at to vse stihnes!:-)

Jdu toho maleho raraska popohnat, za chvili bude venku tma.

Papa

Sulanek a Nika

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.10.05 18:22

Šulánku, musím se smát… My máme ty děti stejně prohnaný :). Mojánkovi taky minule moc nejela večeře, tak mě zavolal k sobě a důležitě mi předal lžíci se slovy: Mami, já jsem ti nechal! Abys neměla hlad… To jsem hodnej, viď? Když jsem mu řekla, ať si to klidně sní, řekl: Ne, mami, opravdu, sněz si to ty!!! :) Co má člověk na tohle říct???

Dneska mě dostal v koupelně. Přijdu tam, Mojánek namatlané tváře pastou na zuby a kartáčkem na zuby dělal po tváři pohyby odshora dolů. Já na něj vlítla, co to má znamenat a on mi s ledovým klidem oznámil: Přece se holím… Manžel se moh potrhat :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 22.10.05 18:24

Nedočkavě jsem vyhlížela deníček, Jani, povedlo se ti to sepsat moc hezky!!!
A užívej si volna! To se člověku jen tak nepoštěstí, tak zažeň smutek aktivitou :).

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.10.05 20:49

Ahojky kočky a dětičky,

JANI, hezky jste si to užili s rodičema. A nesmutni…víš, tak si říkám, co já bych za to dala za pár dnů volna…bez dětí. Samozřejmě, že by se mi stýskalo, ale přece jen takové 2 – 3 dny…úplně to vidím…zašla bych si na kosmetiku, pedikůru, na masáž, do sauny, někam na kávičku, samozřejmě si něco nutně koupit :-))) Máma mi slíbila, že až Berunku úplně odstavím, mám u ní 3 dny volna…už se taaaaakkk těším :-)))

My dnes byli shánět zimní bundu pro mě. Byli jsme v Metropoli na Zličíně. Adámek stále pokukoval po Človíčkově, ale podařilo se ná ho odlákat. Sice jsem si i vybrala, ale neměli moji velikost a barvu. Na vínovou a černou nějak nemám náladu. Tak jsem si pořídila jen teplejší kalhoty, resp. manžestráky bokovky. Mooooc hezký a padly mi jak ulité, takže nebylo co řešit. To mám ráda, když mi takhle něco cinkne…a bylo to v prvním obchodě, takže radost dvojnásobná :-))) Adámek pak už začal prudit, tak rychlý obídek a spánek dětí v autě. Jak jsem jim záviděla. Opravdu. Doma jsem rychle nakrmila Berunku…žádný velký úspěch s brambůrky a špenátem…co ta holka bude jíst? Netuším. Zítra jí uvařím bramborovou kaši :-))) To jsem na ni zvědavá. No a protože bylo hezky, hned jsme vypadli ještě ven užít si jedny z posledních slunečních paprsků. Teď už Beru spí, tak čekám, kdy bude první budíček. To zas bude noc.

Nekoukáte někdo na Žižkovskou věž? Teď je různě barevně osvětlená, barvičky se střídají, docela hezké zpestření.

Tak zatím papa VABE

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 22.10.05 21:00

Ahojky,

Jani, moc hezky sepsany denicek! S tema nestovickama jste si teda uzily:-( A rodicum se v Anglii libilo? Obdivuji te, jak zvladas skoleni a test v anglictine, jsi pasak!

Dneska bylo tak krasne. A teplo. Vyrazila jsem si s Vikiskem na prochajdu a uzasne jsem si provetrala hlavu. Fakt rozdil jit ven jenom s jednim ditkem. Odpoledne se mi kluci z chalupy vratili a Ondra byl nejaky divny. A pak uz i hral, tak jsme ho zmerili a opet teplota 38.5. Ach jo, co to je? Uz byl uplne OK a ted zase. Dostal cipek, ted uz spi, tak uvidime zitra, snad se z toho nic nevyklube.

Jdu se taky natahnout.

pa

Irena

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.10.05 09:47

Ahojky kočky,

tak dnešní noc byla celkem příznivá. Sice se Beru budila, ale když si ji vzal Tom, tak během chvilky zase usnula a už nebyly žádné plačtivé scény. Já si ji taky po 1 v noci vzala a za 15 minut zase chrněla. Takže se intervaly na kojení trošku prodloužily. Sice ještě v noci přebaluju, ale už to nebylo tak hrozné. Takže celkem malý pokrok…snad to tak půjde dál.

Dnes je v 15 hodin na Parukářce Drakiáda, tak se pokusím dostat Adámka brzo do postele na spinkání. Jinak nevím, to by byl asi protivka protivná.

Tak zatím papa VABE

PS: Kluci venčí Aimy, Beru vytuhla po 3 hodinách bdění, tak se jdu zušlechtit :-)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 23.10.05 09:58

ahoj Veru :)

tak to se odpo mozna potkame, my se taky na Parukarku chystame :)

market

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.10.05 15:12

Ahojky Markét,

tak teď jsem se dozvěděla, že to začíná až v 16, a to je jen registrace a až v 17 je vlastní „závod“ :-)) No kdybych to tušila, tak neženu Adámka tak brzo do postele…ale sama bych tam zapadla hned :-))

papa VABE

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.10.05 19:54

Tak co Veru (a Market), jaka byla Drakiada? Nika byla u basnika a myslela jsem, ze se tam taky zastavime po 18h, ale zacalo poprchavat, tak jsme zajely radsi koupit bedny do Bauhaussu a jely jsme domu, princezna hlasila strasny hlad a zizen, tak se nedalo stejne nic delat:-))) Docela jsem se pobavila, kdyz jsme byly v Bauhassu curat … Nika mela puncochacky naopak a to jak naruby, tak i predek na zadku a opacne:-))) Vim, ze se nutne musi oblekat sama vcetne puncochacu, ale musim pak vse trochu poopravit, povytahnout a hlavne dohlizet, at to neoblikne naopak … no nekdo jiny asi nedohlizi:-)))

Jsem rada Veru, ze se Beru trochu uklidnila, kocicka zavisla …no vsak to znam. Delate to dobre, ono ji to dojde, ze je zbytecne budit se zbytecne, kdyz nic pokazde nepokape…

Jo, jeste mne Nika dneska pobavila kdyz jsme jely k basnikovi. Rikam ji, co asi budete delat? A ona … „no, asi budeme hrat sachy, ale mne to nebavi“ a tak ji rikam „a rikala jsi to i tatinkovi“ a ona na to velice durazne „rikala a asi 100ד … kde na to chodi?:-)))

My dneska dopo jely se zenskymi na den otevrenych dveri na Slunecny vrsek, kde segra koupila byt … no, prosly jsme se stavenistem, daly si strudl a jely:-))) Odpo jsem se doma pustila do uklidu hracek a jejich trideni a zase kus prestehovala do pokojicku … jen skoda, ze si tam Nika nechodi hrat moc casto:-))) Taky jsem slozila aktivni stolecek od Fisher Price a odnesla do sklepa … az na to Nika prijde, to bude hysterak … oplakala i vyhazov roztrhane papirove krabice, kde mela oblecky na panenky:-))) Za chvili se chysta na rotoped, chi, mistecko ma hezke a jde z neho videt na TV:-)

Veru, pristi tyden ma denicek Iva, nejak jsme to cele poposunuly … a pak mam k dispozici 3 dobrovolnice … tebe, Hanku a Kristy, tak sluzby mezi vas rozdelim a vypisu na terminy, jo? Johanka se mi pred casem ozvala, ze nestiha a pokusi se neco sepsat, ale ne drive nez na konci listopadu.

Tak se mejte bajo a piste!!!!

Sulanek a Nika

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.10.05 19:56

Jo Ivi, jsou to deti vykutalene, taky se tady pekne tlemim:-))))) A to holeni Mojankovo muselo byt bozi, doufam, ze jste to nafotili:-)))
Uz se nemohu dockat tveho denicku, uz ted se za bricho popadam!:-))))

Papa

Sulanek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 23.10.05 20:22

Ahojky Šulánku,

drakiáda byla super. Foukalo o 106 až Adámka jeden drak skalpoval…no padal a spadnul mu do tváře…to bylo pláče, ale ustál to. Markét jsem potkali skoro hned, taky zkoušeli létat s drakem, ale moc jim to nešlo. Tom ho šel při odpo spánku koupit, ale celý Žižkov asi taky kupoval, tak na nás nic nezbylo. Nicméně koncem týdne jedeme na ten prodloužený víkend do Špindlu, tak to tam někde zkusíme a koupíme si taky draka. Delfínek byl super. Nejdřív tam měl, jak říkala Markét, nějakou roštěnku, starší a jak si s ní vyhrál. Pak jsme se k nim vrátili, po drakokarambolu :-) a Delfínek si přišel ke mě sednout na klín, úplnej pohodář. Adámek se s ním rozdělil o perník, ale motorku mu teda půjčit nechtěl. Delfínek je fakt skvělej. A když jsme se loučili, tak začal plakat a lehal si na zem, abychom neodcházeli :-))) No je prostě skvělej. Beru vytuhla až cestou domů a začalo lejt, tak jsme zašli na pizzu a pak domů. Teď snad už ta příšerka malá vytuhla.

Stihla jsem ostříhat Adámka, ale to byl řev. Panebože. Líčila jsem mu hororový scénář, že půjde s tátou a teta ho sjede mašinkou a že já tam u toho nebudu, protože nebudu poslouchat jeho pláč…atd., tak se nakonec nechal ostříhat. Samozřejmě to má zubaté až hrůza, ale naštěstí se mu to kroutí, tak je to pohoda.

Jasně, někam mě napiš, já si mezitím budu dělat poznámky a bude toho víc :-)

Nika je skvělá, jak komunikuje s básníkem. A vůbec, že se sama obléká. Gratulace největší, i když už jsi to psala. Já taky likvidovala nějaké hračky, když byli kluci venku, jinak to nejde.

No doufám, že to Beru dojde, že mě rasuje a přestane se tak často budit. Přece jen je to kojení pohoda. Právě když jsme šli z Parukářky a začalo lejt, tak jsem jí v restauraci dala najíst, přičemž jsem to ani nepředpokládala, že bychom se zdrželi tak dlouho venku a nekojit, tak pro ni nic nemám a museli bychom v tom slejváku dojít domů.

Jdu tu mrňku přikrýt a papa VABE

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.10.05 20:39

Ahojte!

Teď nemám čas,až odejde manža do práce,písnu víc.

Zatím čau
Hanka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 23.10.05 21:11

Ahojky,

tak nam ten vikend zase utekl, co?

Dneska uz teda nebylo tak hezky jako vcera, ale zas az tak to nevadilo, protoze Ondra mel stejne teplotu a tak jsme venku moc netrajdali. Dopoledne jsme koupili pro Ondru novou autosedacku - Römer Kid za 3890,– , cetla jsem na ni dobre reference, tak doufam, ze s ni nebude problem. Jediny problem byl s Ondrou, je hrozne konzervativni a nema rad zmeny, takze nehodlal pochopit, ze by svoji soucasnou sedacku mel nechat brachovi a on ze ma novou, no byl z toho hysterak, ale pak do ni vlezl, ale slzy tekly proudem.

Sulanku, mam dotaz ohledne tveho aktivniho stolku Fisher Price. Pises, ze uz jsi ho uklidila. Pokud by jsi pro nej nemela vyuziti, mohla bych si ho zapujcit pro Vikiska? V jednom MC, co s klukama navstevuji ho meli a libil se moc Vikimu a i teda Ondrovi. Tak mi dej prosim vedet. Samo jen pokud by ti mel lezet ladem ve sklepe.

Verco, drakiadu jste si uzili a pak jeste pizzerii, nam nam. My dnes poprve hodlame dat v noci Vikimu UM. Jsem zvedava, jak se bude tvarit. JInak kojo zatim pokracuju.

Budu koncit.

pa

Irena

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.10.05 22:15

Ahojky!

Tak jsem tu,Mates je v práci a jsem s holkama sama doma.Naštěstí obě spí,ale čekám,že se ještě bude kojit Ája.Večer bylo opět míň mlíčka,dala jsem odsátého 30 ml,ale i tak asi nic moc.Ale ona si nestěžuje a v noci spí hezky,kolikrát ji přikládám spící,buď když mě tlačí prso,nebo když mám míň mlíka,abych si stimulovala tvorbu a ona se docpala,když je to přes den horší.

A teď k deníčku.
Jani,moc hezké psaní,jen škoda,že Kajka dostala neštovičky a překazilo vám to plány s rodiči.Ale co,už je nikdy nedostane a máte to za sebou.Apropos,v An­glii se proti nim neočkuje?Četla jsem kdesi,že na západ od nás jsou děti hodně proočkované a tudíž vypadáme jako rozvojová země,když to tak u nás není.
Klárka zatím neumí nic moc namalovat.I když včera nakreslila sluníčko a musím říct,že se to dalo i poznat.Magnetická tabulka je i u nás pořád hit,ale budem muset koupit novou,už je trochu „jetá“ a musí se mazat několikrát tam a zpátky,aby zmizel obrázek.
Hezky si užívej volna,bude to znít asi blbě,ale skoro ti to závidím:o ).Někdy jsem z toho kolotoče kolem holek na palici a nejraději bych utekla.Jak říkávám,dala bych výpověď z MD:o )))).Ale naštěstí mi to nikdy nevydrží dlouho:o )))).

Pokusím se pročíst dnešní komentáře,jen jsem pochytila cosi o Drakiádě.U nás byla minulou sobotu.Nevím proč jsem myslela,že bude až odpoledne,před obědem jsem mrkla na net,v kolik že ta akce bude a auvajs,ona byla už v devět ráno:o (.
Ale zato jsme si užili „Slavnost světýlek“ ve středu.Klárka si nesla hrdě lampionek,ve kterém měla připevněné světýlko z kola,napadlo to Martina a bylo to skvělý,žáden strach z hořící svíčky nebyl:o ).
Příští rok musíme někde sehnat dýni a vydlabeme ji,probíhala totiž soutěž o nejzajímavější dýni,o originální světýlko a masku strašidla.Moc se jí líbil bubák,ještě druhý den,kdy jsme šli kolem náměstíčka,kde akce probíhala,pořád chtěla jít mrknout na bubáka a nechtěla si dát vysvětlit,že už tam děti nejsou:o ).

KatkoN,pošlu ti nějaké fotky na zmenšení.Moc děkuju,ještě pořád je nemůžu zmenšit.

Pa Hanka,Klárka a Ája 3m a 6 dní

 
caramella
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 23.10.05 22:17

Všechny mooc zdravíme - ztracená dcera a synové… ach jo, koukam, že mi toho zase uteklo…

Jani moc pěknej deníček - jen ty neštovice - mě taky děsej, užívej si svobody a přejem ať stihneš vše!

U nás novinky hned 2:
Honzík začal chodit do školky - nejdřív jen jeden den v týdnu, od zítřka dva dny + se tam pokusí i spinkat (to jsem an to zvědavá). Zvládá úžasně v pohodě, kouká na mě vždycky strašně vyjukaně proč už musí domů??? je tam nejmenší a mluví o holčičce Káce(Klárce) a pak občas zkusí na Adama nějakou pitomost - naposledy mu podrážel nohy a prej mu to dělal jeden „kuk“ ve školce… tak se máme ještě na co těšit!
Novinka č.2 je, že Adam je už několik dní odstaven!!! jupííí, odstavil se vpodstatě sám, jako Honza, najednou prostě začal kousat a tak jsem to skončila. Zatím je v pohodě, já taky, asi to nějak postupně zmizelo, jsem nadšná. Mám samozřejmě choutky jít se někam opít ale pak mě přepadne zodpovědnej pocit, co bych asi tak řikala HOnzíkovi v noci, když k nám dorazí do posltele a co bych ráno s bolehlavem dělala, když o spaní není řeč. Tak si pomalu spíš plánuju nějaké večerní kino nebo tak něco… Je to ale mnohem lepší pocit, že na mě není tak závislej (mírně se mi po závislákovi stejská ale pozitiva převažují).

My se zas brzo ozvem, mějte se krásně, buďte hlavně zdravý!

Všechny zdraví Marta a kluci (Honza 33m, Adam 16m-to to letííí)

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 23.10.05 22:29

Veru :))

Drakiada byla super, Filda ani nechtel odevzdat draka a jit domu :). Delfinek byl nestastny, kdyz jste odesli, spravila to tatranka :)))

rada jsem vas videla, fakt prijemne setkani

market a spici delfinek

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 23.10.05 23:42

Ahojky Hani,

máš to v galerce. Holčičky jsou krásný, šikovný a jsou si moc podobný!!!

Jdu si lehnout, ozvu se zítra. Pa Katka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.10.05 23:45

Katko,

jsi moc hodná:o ).

Jdu taky spát,už nevidím na oči.

Pa Hanka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.10.05 01:53

Ahojky,

tak se konečně hlásím, ráno nebyla ta správná nálada, pak jsem se dala do uklízení a spěchala do práce. Konečně jsem to tu dala trošku do pořádku, abych se tu cítila krásně, když není nikdo, kdo bude drobit na koberec, rozhazovat hračky. atd. Zítra můžu začít žehlit, mám moc ráda, když si pustím televizi nebo nějaký český film, je tu čisto a já u toho žehlím. To mi to pak ani nevadí. Ráno vezu auto do servisu, pak jdu na 2 hodiny do práce (prý je to hrozně pohodová směna, tak jsem zvědavá, stačí jenom stát za pultem a vypadat hezky, tak se nesmím zapomenout namalovat). Děti tu mají prázdniny a maminkám se hodí, že můžu zaskakovat. Odpoledne s kámoškou na kafčo a ještě nějak vyzvednout to auto, to jsem zvědavá, jak to zvládnu.

Včera jsem mluvila s babi, chvíli i s Karolínkou, ale nějak jsem jí moc nezajímala a raději si šla zase hrát. Pavel říkal, že se po nás prý vůbec neptá (taky byl pryč), přišlo mu to divný, ale ona se po nás vlastně nikdy moc neptala. Ve středu jede s našima do Zoo v Olomouci, to bude spokojená, zvířátka, tramvaj, vlak, autobus, docela jí to závidím.

Veroniko, koukám, že se Drakiáda vydařila, Delfínek musí být pohodář, podle toho jak vypadá na fotkách. Souhlasím s Tebou, že kojení je super výhoda, snad se Beruška uklidní v noci a budete si moci tuto vý:,–(u ještě nějaký měsíc ponechat. Jedna obrovská výhoda je, když se někde jde a druhá, když je dítko nemocné a nechce baštit, tak MM většinou nepohrdnou.

Šuldo, Nika má úžasné hlášky, je vidět, že tatínek je dobře vychováván. Má se chudák na co těšit.

Irčo, copak je Ondrovi? S tím jeho konservatismem jsi mě pobavila. Tady v Anglii by zapadl. J))))))))

Hani, koukala jsem do galerky na holky a nestačím se divit, jak obě vyrostly, tedy hlavně Ája. To už je normálně velká slečna. Už se moc těším, až Vás na Vánoce uvidím.

Marti, to jsem ráda, že jsi se opět ozvala. Honzík je šikovný, jak pěkně zvládá školku. Holt tam má hromadu nových podnětů a to ho asi baví víc, než s Tebou a bráškou doma. A navíc je to takový rozumbrada, tak si určitě bude moc rád hrát se staršími dětmi. Karolínka byla ve školce s babi v pátek, za žádnou cenu nechtěla jít domů, i když už tam žádné děti nebyly. Prý jí nějaká starší holčička vyprávěla pohádku, o tom prý mlela celý večer. Gratulujeme ke znovu nabité svobodě a kdybys byla blíž, kliďánko bych se s Tebou někam opít zašla. Nechceš přijet? J))))))))))))))

Mějte se moc krásně, já jdu do pelechu, ať ráno to auto odvezu včas.

Jana a Karolínka (u babičky)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.10.05 16:04

Ahoj holky,

kde všichni jste? Máte hezky? Tady je opět super hnusně, leje celý den, no, to bych kecala, asi před hodinou přestalo, ale nikdo neví, kdy to začne na novo. Teď jsem koukla z okna a pochopitelně opět leje. Zatracená Anglie.

Potřebovala bych radu. Napište mi, prosím, adrese nebo přesný popis, kde je Teta Tramtárie a jestli jste tam někdo v poslední době byl a jak to teď vypadá. Pavel si tam asi v pondělí dá sraz se společníky z firmy a bude mít Káju sebou, tak mě napadlo to, jako asi nejlepší řešení. Možná ukecá kámošku, aby mu na ní chvilku mrkla. Uvítám i jiné možnosti než Tetu Tramtárii, podmínkou je dětský koutek, aby se Kajka aspoň trošku zabavila.

Vezmu deštník, dnes už třetí kalhoty (dvoje už jsem zmáchala) a jdu do města a pak pro auto.

Jana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.10.05 16:23

Ahoj holky,

opět se ozývá kulturní referent od Filutů - kopíruju zprávičku, ať to nemusíte lovit u nás:

Tak a teď k akci Mikuláš s Michalem. Právě jsem odeslala žádost o rezervaci na 3.12., a to na těch 10:30 (ať nejsou dětičky unavené a něco z toho mají): Šulánek+1 kama­rádka+2 děti pod 3 roky
Veronika (Euka2)+1 dítě pod 3 roky
Já+2 kámošky+3 děti
Martina+1 dítě
Celkový počet lístků: 11 - doufám, že jsem se dopočítala :), děti pod 3 roky v doprovodu dvou platících jsou zdarma - takové máme 3.
Jen chci upozornit, že pokud si to někdo rozmyslí, potřebuju to vědět do zítřka (25.10.), pak už jenom storno za plnou cenu (95 Kč/ks).

Ještě sem k vám zítra juknu, jestli nějaká změna, protože náš deníček se začíná ztrácet v propadlišti dějin :).

Iva

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 24.10.05 16:29

Ivo je jeste sance se prihlasit? My bychom take radi sli, to prvni avizo jsem nezachytila, emimino ted desne lajdam :((
Jeden dospely a jedno dite pod 3 roky. Nebo mi prosim dej kontakt a ja si listky koupim sama.

Diky, Katka a Tomasek

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 24.10.05 16:31

Ahoj holky,

Jano moc hezky denicek, sice vam nestovicky trochu pokazily plany, ale aspon je mate navzdy za sebou.

Ja jsem tentokrat novy denicek precetla i s komentari, napsat ale stihnu snad zitra, je to fakt kolotoc k nezastaveni.

Hezke odpoledne,
Katka a Tomasek

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.10.05 17:02

Ahoj Katko!

Už jsem si říkala,kde se touláte.Asi máš moc práce,viď?A k tomu Tomášek,domeček…

Tak brzy napiš,jak se máte.

Hanka a holky

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 24.10.05 17:22

Ahoj Hani:)

Chtěla jsem tobě a aj ostatním holčinám od vás poděkovat za tichoučké gratulace k bříšku u nás v deníčku:) Zatím je mi pořád hooodně špatně, tak snad se prtě vyvíjí, jak má:)

Veru, kdybys nakoukla, srdíčko jsme ještě neviděli, bylo brzo, na to jdu 3. listopadu, tak moc prosím, držte palečky…:)

Loučím se paaaaa a ještě jednou moc děkuju!!!

Diny a Z+D+Diňátko 7tt

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.10.05 19:21

No vidíš, Diny,

a já bych přísahala, že jsem to už četla…no hlavní je, že se to podařilo a budu moc a moc držet pěstičky, aby Diňátko zdárně prospívalo.

papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.10.05 19:26

Ahojky Ivo,

díky moc, budeme s tím počítat. Teď jsem se domluvila s Tomem, že bude s Berunkou chodit někde okolo, protože varianta, že bychom šli všichni neprošla…nějak Michala nemusí :-))))

Díky a papa VABE alias Euka2 :-)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.10.05 19:35

Ahojky kočky,

já se sem za celý den nedostala. Dopo tu byla ségra, tak jsem byla pořád v pozoru. Beru do toho spala jen minut!!!! a pak jen půl hoďky, takže byla totálka a já taky…prostě mi ty neprospané noci moc chybí. Až jsem z toho podrážděná a nepříjemná na Adámka ve chvílích, kdy je to naprosto zbytečné…takže jsem se rozhodla pomalu, opravdu pomalu začít odstavovat Berušku. Prostě ji začnu pomalu dávat Nutrilon a uvidíme.....tak takhle jsem si to představovala, že nám to „lehce“ půjde. Teď večer jsem jí zkusila jednu dávku udělat a co myslíte? Nechtěla to vůbec. Sice se mi zdálo, že si ze začátku trošku potáhla, ale pak zjistila, že je to něco jiného a cpala si to od pusy pryč. No taky to může být tím,že je moc ospalá. Byla vzhůru už 3,5 hoďky, a to běžné není. Takže byla vyřízená. No uvidíme ráno. Ráno bude kojo, ale pak dopo to znova zkusíme. V létě jsem jí zkoušela dát do lahvičky od Aventu vodu a taky žádný úspěch. Jen z lahvičky od Bebe jou nebo jak se to píše, tak si trochu cucla…tak uvidíme, jestli to nebude i tou savičkou…

…Teda vám povím, to jsem s Adámkem nezažila. Adámek si na láhev zvyknul hned a že to byl nějaký kojo a hlavně prso-dudlíkový závislák a vypil láhev jedna radost…tady s princeznou to bude asi horší. No uvidíme, zkusíme všechno.

Nicméně musím napsat, že byl aspoň nějaký pokrok s obídkem. Udělala jsem jí bramborovou kaši s Nutrilonem a trošku špenátu průmyslově vyrobeného :-) a jak se olizovala…no tak doslova to nebylo, ale snědla toho celkem dost. Ale zatím ji to ještě tak moc nezasytilo, protože si pak kojo ještě dopřála.

Tak se zatím mějte a papa VABE

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.10.05 19:41

Tak tam to mělo být, že spala jen 10 minut.

Tak papa VABE

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.10.05 20:40

Ahoj Katko,

bohužel jsem skoupila poslední lístky na 10:30, ještě je asi 20 volných na 13:00. Je mi líto :(.

Jinak kontakt je na http://www.kulturniportal.cz/porad.php?….

Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.10.05 20:42

Ahoj Veroniko (a všichni ostatní zúčastnění),

bohužel bylo už jen 10 lístků, takže budeme muset trošku mlžit, co se věku našich dítek týká. Moje kamarádka bude mít holčičku čerstvě tříletou, tak to snad uhrajeme :D.

Takže Tom by se stejně nevešel, tomu by asi věk pod 3 roky nevěřili, i když vypadá dobře (aspoň podle fotek :D :D).

Dobrou, Iva

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 24.10.05 21:29

Ahojky holky,

hlásím že makám jako šroub a že kluci pořád kašlou :o(((

Jinak mám jeden návrh pro holky „východočešky“. Měli jsme jet s manžou tento týden do ZOO do Dvora (Od soboty 22. do neděle 30. října:
Strašidelná podzimní a čarodějná atmosféra.
Desítky svítících dýní a spousta zábavy nejen pro děti. Přijďte si vydlabat svého ducha. Dýně budou připraveny u hlavního vchodu do zoo pro každého z vás.
Po 16 hod. rozsvítíme všechny duchy svíčkami.
Mimořádně otevřeno až do 18:00
) , ale bohužel opět časově nestíhá, takže pojedu s klukama sama. Nemá některá z vás zájem o minisrazíček???? Moc by mě to potěšilo.

Jdu se dál vrtat na webovkách. Zatím páčko

Katka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.10.05 21:35

Jé,Katko,to z ní lákavě:o ).
Já se bohužel srážet nemůžu.Jednak hodně kojím a nejraději vleže,máme na to největší klid a vyhovuje nám to.A druhak Martin asi pojede s Klárkou do Budějic.My s Ájou zůstanem doma a budem si užívat:o ))).

Áju po delší době bolelo večer bříško,vříska­la,nechtěla být v postýlce,usnula mi v náručí,ufff,už se pronese,kdepak je to třiapůlkilové mimi:o ).
Ale i potom pobrekávala v postýlce a prděla.Tak jsem si povinně uvařila kojo čaj,ať se jí uleví.

A už moc nemakej,práce neuteče ne?

Hanka a holky

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 24.10.05 21:53

Hani, uteče, uteče… Je to jedinej fleece, kterej se na IO dostane, tak tam musí bejt co nejdřív :o((((

Jo a ty uřvaný nespící mimina - dneska jsou asi nějaký erupce na slunci, Filda za celý den naspal celých 20minut!!! Odpo jsem ho zkoušela několikrát uvozit na balkóně, ovšem s nulovým úspěchem.

Jo a k tý ZOO, můžu akorát do čtvrtka. Večer si pak pojedem užívat slunného a teplého podzimu na chalupu. Moc se na to těším, musím zkouknout novou koupelnu :o))) a trochu si užít manžílka ;-)

K.

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.10.05 22:01

Ahojky,

Katko, já bych do Zoo jela hned, ale bohužel.....

Holky, na mě padla nějaká depka, přeci jenom je to první večer, co jsem doma sama, asi si pustím Události z počítače, pak jsem ještě neviděla nějaké Vypadáš skvěle a u toho se pokusím něco vyžehlit. Já tak nechci, aby mi samota lezla na mozek, ale prostě leze. Jdu to konečně vyhnat prací.

Jana

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 24.10.05 22:15

Jani,chápu tě.Neboj,to přejde,uvidíš.
Stráááááášně rychle to uteče a budeš mít výletníky doma a bude po klidu:o ).

Mně ujede na prodloužený víkend do ČB Mates s Klárkou a taky mi bude smutno.Sice tu nebudu sama,ale s miminem si člověk moc nepokecá,že?

Dej si sklenku vína a bude dobře,Já mám na víno děsnou chuť,ale brzy bude asi kojo,tak to neriskuju.Až nebudu kojit,tak se pořádně picnu,asi to bude levná opice,nic nevydržím:o ).

Pa a posíláme pozdravy do England
Hanka a spící cácorky

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 24.10.05 22:56

Hani,

to víno už je v lednici, prostě jsem ho tam večer šoupla tak pro jistotu. TAky mi udělala radost kámoška, dělá v sobotu oslavu a pozvala mě. Je to kolaudace nového domečku, tak se už moc těším. Ještě musím promyslet, co jí dám za dárek, asi nechám zvětšit fotku a dám jí do rámečku. Musím najít něco hezkého českého. Užij si Ájou víkend, snad bude hezky a bude moc chodit na dlouhé procházky, to jsem měla moc ráda.

Jana už s trošku lepší náladou

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 24.10.05 23:11

Ahoj Jani,

taky chápu Tvojí depku. Mít holčičku tak daleko a ještě se s Tebou nechce ani bavit :o)))

Srazík uděláme určitě až přijedete do Čech. Klidně i v zimě (na stránkách zoodk.cz je něco o vánoční ZOO:o))) Jo a se Šuldou už jsme trochu soukromě nakously vícedenní srazík příští jaro, příp. léto, takže jestli chceš trochu navnadit, můžu Ti o tom něco napsat do mejlíku. Jinak ofiko vyhlášení proběhne až po Novém roce.

Jinak vínečko bych si klidně dala s Tebou, jen to žehlení bych u toho asi nepotřebovala :o))) Mám tu vedle sebe jeden takovej přetékající koš…, no, myslím že neuteče :o))

Oslavu si v sobotu užij, určitě to bude príma. A ta fotka je super nápad.

Jdu to asi pozavírat a lehnout si k tomu malýmu vyděrači (už jsem před chvílí kojila).

Takže zatím pa a kdyby jsi chtěla v následujících dnech podebatit trochu na chatu, tak písni. Třeba to konečně vyjde :o)))

Katka

 
bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 25.10.05 09:31

Ahojky,

koukam, ze se to tu vcera vecer docela rozjelo.

Jani, to je jasny, ze na tebe obcas padne depka, ale ty ji urcite rychle vyzenes. Vinko trochu z depky pomuze, nam nam, taky jsem si vcera dala. Jinak Ondra uz je zase v pohode, tak nevim, co to melo znamenat. Ani ryma ani kasel, jen ta teplota 1 den. Hezky si uzij oslavu s kamaradkou.

Katko, jak reagujes na to, kdyz se kluci „perou“? Ondra obcas Vikiho bouchne nebo stipe nebo ho taha za vlasy. Snazim se vysvetlit, ze ne a odvest pozornost, nechci ho za to trestat. A jak moc se perou o hracky? U nas je to blby. Viki chce vsechno co ma Ondra a taky kdyz ctu Ondrovi knizku, tak se mi po ni Vik sape a chce ji trhat, takze je to obcas dost tezke. Tak si jen rada prectu jak to je u vas a jak to resis.

Verco, take jsme zkouseli dat UM v noci ale bezuspesne, Vik si to nevzal do pusy, zacal se davit, no proste hysterak.

Tak ja jdu zase za klukama

pa

Irena

 
monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 25.10.05 14:10

Čau holky!

Nějak jsem poslední dobou nestíhala, tak jsem se neozývala, ale občas četla! Deníček jsem prolítla. Jani, hezky jste si to s rodičema užili! Až na ty neštovice, ale zas je máte na druhou stranu za sebou!!!! A vidím, že Tě to docela vzalo, že je Kajka pryč! Vůbec se Ti nedivím. Sama jsem nezažila ještě ani jeden den bez Lukyho, ale určitě bys toho měla využít a pořádně si odpočinout a odreagovat se!!! Ono to má něco do sebe, takový relax!!! Jéééé, já bych si to hned nechala líbit. No ale asi bych už po jednom dni z toho byla docela nervózní! :-)))
Já si sem dnes přišla jen postěžovat! Padla na mě depka příšerná! Vrátila jsem se právě z poradny a ten Prcek jeden zlobivej je pořád hlavičkou nahoře!!!! Už se mi předchozí dny zdálo, že se otočil, ale ráno jsem se vzbudila a už jsem opět cítila, že je prcinkou dole a hlávka mě tlalčí do žeber!!! No chytla mě z toho depka hned po ránu a teď mi to doktor jen potvrdil!!! Já táááák nechci rodit zase císařem!!! To co jsem si potom zažívala už opravdu opět nechci!!! Jenže pokud se neotočí, tak nemám jinou šanci! No zatím mám pořád před sebou ještě 6 týdnů (pokud se nevyplní předpokládaný termín porodu dle UTZ, který mám 24.11), takže čas na otočení ještě je, ale na klidu mi to moc nepřidává. Nejlepší je hláška doktora - všechno je v pořádku, jen ta poloha nic moc, ááále tím se netrapte, to je náš problém, jak si s tím poradíme! :-))) Hmmm, to mě fakt uklidnilo! :-) Jinak CS stále 2, přibrala jsem 10,8kg, pohyby - no hooodně intenzivní. Nejhorší jsou bolesti pravé kyčle a často taky stydké kosti a třísla!

Tak jsem si postěžovala a pro dnešek končím. Doufám, že brzo napíšu víc. Pořád se teď u nás něco děje, hlavně Luky dělá pokroky, ale dnes se na větší rozepisování teda necítím.
Tak čau a kdo bude další těhulka! Já už to mám pomalu za pár, tak by mě měl někdo vystřídat! :-)))

Čau
Monča a Luky (2,5 roku) a Prcek (34tt)

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.10.05 16:06

Ahojky Moniko,

tak už 34 týden??? Toto letí. Ale mohu Tě uklidnit. Volala jsem kamarádce, a ta měla 2 týdny do porodu a mimi taky ještě nebylo otočené, takže byl plánovaný císař. Volala jsem ji den před plánov.císařem a mimi bylo otočené!!! Nicméně se už rozhodla pro císaře, že už nechtěla déle „trpět“ :-))) Takže klid, času dost a nenervuj se.

papa VABE

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.10.05 16:18

Mončo,

netrap se, uvidíš, že se Prcek otočí. Určitě!!!!!!!!! Musí!!!!!!!!! Budeme ho na dálku přemlouvat, jo? A pokud se neotočí, je přeci možné porodit normálně přirozeně koncem pánevním. Mluvila jsi o tom s doktorem? Já bych se rozhodně zeptala, dala jim najevo, že to prostě chci zkusit normálně. Tedy jestli se Tobě do toho chce? A nenech se tím otrávit, uvidíš, že bude dobře. :-)))))))))))

A s tím těhulkovstvím­.......Jestli vydržíš dostatečně dlouho a já budu mít obr štěstí, tak Tě možná vystřídám. Doberu tohle platíčko antikoncepce (jsem asi v polovině) a to poslední už zůstane v krabičce. :-))))))))))))))))) Manžel včera vydal příkaz a já se mu rozhodně nebráním. Ještě se ho musím zeptat, co ho k tomu vedlo. Ale je vidět, že systematický nátlak trvající pár měsíců nese ovoce. :-))))))))))))))))

Jana a Karolínka (s tatínekem doma)

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.10.05 16:22

Katko,

včera jsem nakonec asi 45 minut mluvila s Pavlem a to mi docela pomohlo. Vánoční Zoo by nebyla špatná, uvidíme, jak to všechno bude. A o případném vícedenním srazíku mi klidně napiš, to mě tedy zajímá. :-))))))))))))))

Na chat bych v pro Vás přijatelnou dobu mohla dneska a v neděli (ale až po 23 hodině českého času) a pondělí. Jinak chodím z práce dost pozdě, to už asi všichni dávno spíte. Tak se ozvi, kdy se to Tobě a ostatním holkám hodí. Já dneska můžu tak od 21 hodin českého času.

Pusu uličníkům

Jana

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 25.10.05 16:26

Jo, ještě můžu ve středu, tam časem nejsem omezená, úplně jsem zapomněla, že je terpve úterý.

Jana

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.10.05 18:45

Jani,

to je novinka!!! Gratulujeme!! Tak budeme držet pěstičky, aby to vyšlo.

papa VABE

 
KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 25.10.05 19:02

No to je fááááákt bombáááá. Super rozhodnutí, Pavlovi ho velice schvaluju :o))
Určitě to nebude dlouho trvat a budeš těhulka, a kdo bude další???? Kristy, co Ty na to???

Já se chystám zítra s Matyáškem na brusle, už se moc těším. V sobotu ho to fakt bavilo, odcházeli jsme s pláčem. Nemá klasický brusle, to se mi zdá ještě moc brzo, ale na těch dvoubřitvých kačenkách se vozí rád :o))

Jdu zkontrolovat jak Máťa baští, večer budu opět pracovat, takže určitě nakouknu. Zatím pá Katka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.10.05 19:11

Jani,

já budu držet co budu moc palečky a pokud budeš chtít poslat těhuprskanec, tak jsem k dispozici!!! Teď bojovat s pilulema ještě nebudu, ale pak se ozvi, ju?:)))))

Diny od sousedů:)))

PS: Já vás holky moc nestíhám, jak Esterka, má už po té operaci? Esterko, jestli mě budeš číst, když písneš pod tenhle dotázek, tak mi to přijde do mejlíku, díky:) Jo a máme favorita pro klučičí jméno a je to jedno z těch, co máš doma:))))

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.10.05 19:45

Ahoj Diny,

sice nejsem Esterka, ale dovolím si tipovat :-))) Honzík??? O Esterce netuším, jak jsem byla pryč, tak ani nevím, že je na operaci.
Příšerně mě bolí v krku, jsem unavená, no děs běs. Už jsem se rozhodla, že Beru velmi zvolna začnu odstavovat, ale princezna nechce láhev ani vidět. Důvodem odstavení je totální nevyspalost. Království za prospanou noc.

papa VABE

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »