Novinky z Vrabčího hnízda - prosinec

Rodičovství

Hanička: Tak jsem prožila moje první Vánoce, ale musím říct, že jsem většinu prospala (nebo prozlobila, hehe). Akorát vím, že u nás doma byl najednou stromeček se světýlkama, že byl tatínek pořád doma a taky k nám hodně chodili babička s dědou a s tetou, takže neustále byl po ruce někdo, kdo mě choval, takže jsem si to hezky užila. Dostala jsem spoustu dárečků, ale hračky mi zatím mamka uklidila do skříně, aby mi je Jíra nezabavil, ale nové dupačky už nosím a jsem parádnice! Chichi a taky jsem s našima štědrovečeřela u stolu mamka mě nakrmila a uložila v korbičce na židle u stolu, jenže já jsem hrozně ječela, takže mě nakonec vyndala a dala mi bumbat mlíčko přímo u stolu a sama jedla jen jednou rukou. Víc vám o Vánocích napíše Jíra.

Ještě před Vánocema jsem byla u paní doktorky na měsíční kontrole. Tak jsem za ten měsíc přibrala už kilo! Vážila jsem 3,65 kg, ale na délku mě neměřili, to prý až příště. Paní doktorce jsem se moc líbila, říkala že jsem pěkňoučká, no mamka spíš říká, že jsem tlusťoučká, protože hezky papám. Příště už s sebou poneseme naušničky a dostanu je do oušek, ale určitě zase budu řvát, jako řvu u paní doktorky pokaždé.

Mamka říká, že jsem pěknej vyčůránek, protože často řvu, když se chci chovat. Taky říká, že jak mě pořád někdo choval, tak budu pěkně rozmazlená, takže když večer všichni odejdou, tak mě nakrmí a nekompromisně uloží a můžu řvát nevím jak, musím spinkat. No já už se s tím většinou smířím a spinkám, máma je vzhůru ještě do dalšího krmení a pak už jde spát taky. Pořád spíme v obýváku a teď necháváme na noc svítit část stromečku, aby mamka pořád nemusela vstávat rozsvěcet. Spinkám docela hezky, večer vydržím někdy i 4 hodiny, ale pak se papací intervaly zkracují, takže v noci vstáváme jednou a okolo páté už mě mamka raději nechá u sebe v posteli, protože to se vždycky napiju trošku a usnu a za hodinku chci zase a tak až do rána. Jinak docela ráda spinkám na bříšku, a jelikož i Jíra taky spinkal skoro od narození (a spinká do dnes) jen na bříšku, tak mě mamka klidně nechá, protože tak spím mnohem klidněji než na zádech.

Povedl se mi docela pěkný kousek. To už jsem večer chtěla papat, ale mamka se ještě potřebovala vykoupat, tak mě vzal tatínek a snažil se mě ještě pochovat. Jenže já jsem se strašně moc chtěla přisát, tak jsem se mu přisála k uchu. Chvíli jsem ho žužlala, ale pak mě naštvalo, že z něj žádné mlíčko neteče, tak jsem mu do toho ucha hezky zblízka zahulákala. Prý málem ohluchnul, hehe :o)))
Jinak hulákám dost často, jelikož se máma strašně cpe, tak mám občas bříškobol. To mi pak mamka cvičí nožičkama a říká mi: Haní, bojuj! no a já to tedy nakonec vyprdím a vykakám, ale strašlivě u toho řvu. Někdy mám hulákání pěkně načasované, specielně po obědě, když mamka Jíru uspí. To mě pak musí celou dobu chovat, abych ho nevzbudila, heč.

Jo a babička dostala k Vánocům digitální foťák, takže si mě můžete prohlédnout v našem albíčku na http://rodina.cz/vrabcaci a moje album se jmenuje Hanka - jak jinak.

Tak to by bylo ode mne, papa Hanička, 5 týdnů a něco

Jíra:
Ty Vánoce byly moc príma! Hlavně jsem měl doma svého milovaného tatínka a pořád na něm mohl viset, hehe. No ale postupně. Na Štědrý den jsme s tátou vstali, přišli za ženskýma do obýváku a táta mě jako obvykle strčil k mamce do postele, že musí na záchod (nerad mě bere s sebou, protože už jsem mu párkrát během čůrání záchod přiklopil, hehe :o) A najednou koukám, v místě, kde ještě večer stála ohrádka, stál strom. Jen tak, nakloněný zelený (vlastně stříbrný) smrček, neozdobený. Tak jsem to komentoval slovy: týýý, dyži! a víc mě nezajímal. Jenomže ohrádka stála vedle, protože ji taťka nestihl rozmontovat a uklidit, a já jsem zjistil, že když do ní zatlačím, tak po dlaždičkách u krbu pěkně klouže. Tak jsem ji roztlačil, jenže jsem vrazil do toho stromu a jak byl opřený o stěnu tak sklouznul ke skříňce co na ní měla mamka větev ozdobenou perníčkama a všechno to sletělo na zem, hehe. Taťka nejdřív nadával, ale mohl za to on, ne? Copak můžu za to, že když pohnu ohrádkou, tak strom něco shodí? Měl ji včas uklidit! No mamka mu to tak taky řekla, pak šla, perníky posbírala (ani se moc nerozbily, jen místy opadalo zdobení, jen perníková chaloupka se rozkřáchla úplně) a navěsila zpět a vyluxovala koberec, takže se nic hroznýho nestalo. Taťka pak ten strom pořádně u:,–(il do stojánku, aby ho Ježíšek mohl přijít ozdobit. Pak mamka hezky prostřela a šli jsme obědvat kapří polívku. Docela mi chutnala, akorát se mi podařilo si ji vylejt na stoleček, takže jsem papal jen to husté a vodu mamka musela utřít.

Po obědě šel se mnou tatínek ven, mamka v kuchyni vařila a čekala, až poletí Ježíšek, aby mu otevřela. Po procházce šel se mnou táta nahoru, že budu spinkat. Vzal si s sebou malou televizi, protože chtěl koukat na pohádku, no jasně že jsem nezamhouřil oka ani na chviličku, ale hezky jsme se vyřádili :o)) Pak už mamka volala, že je večeře hotová, tak jsme šli do obýváku. Bylo všude zhasnuto, jen lampička u stolu svítila, takže jsem nic zvláštního nepostřehl, jen se mi pak zdálo, že ten strom už není jen tak zelený a něco se na něm leskne. Papal jsem stejné jídlo jako naši, mamka usoudila, že v bramborovém salátu není nic, co bych nemohl, jenom kapříka mi oloupala a papal jsem to hezké masíčko zevnitř. Ale moc jsem tomu stejně nedal a pak jsem kňoural, takže jsme si s Haňulkou pěkně zazpívali duet :o) Pak jsme zase šli nahoru, abychom se slavnostně oblíkli, mamka dokojila Haničku a šli jsme dolů, když vtom slyšíme zvoneček. Máma mě vzala za ruku a šli jsme do obýváku. Ve dveřích jsem se zastavil, protože ten stromeček najednou krásně svítil a byla na něm spousta lesklých ozdobiček a tak jsem zaraženě koukal, mamka mě k němu skoro musela dotáhnout. Hned jsem ten stromeček začal systematicky obírat a ty ozdobičky (myslel jsem, že to jsou hračky pro mě) sundavat a podávat mamce - dřevěnýho pejska, zvoneček, kouličku … Mamka to vracela zpět a nejdřív se smála, ale pak jsem dostal naplácáno na ručičky a pořád že nenene, takže jsem byl docela zmatenej, co teda mám dělat. Pak mamka ukázala na hromadu balíčků pod stromkem. Ale rozbalovat jsem nechtěl, takže to za mě musela dělat máma (posléze táta). První balíček obsahoval kuželky s koulema, což mě na chvíli zaujalo. Jenže máma pořád že mám rozbalovat dál a dál a dál … Ale já si hrál s kuželkama, ovšem jen do té doby, než máma rozbalila dáreček pro Haničku - skleněnou kouli a v ní plave kačenka. Ta se mi moc líbila, takže na chvíli zvítězila. Naši zatím rozbalovali dál a dál a vždycky našli něco, co mě zaujalo, tak jsem tu předchozí hračku odložil. Nakonec to vyhrála myška na kolečkách, kterou táhnu po zemi na provázku a ona přitom hraje na bubínek, s tou jsem si hrál hrozně dlouho. Taky jsem dostal nějaký oblečky, ale ty mě nezajímaly vůbec, ani balící papír, ani mašličky. Ještě jsem tam měl knížky a pak soupravu na papání - talířek, misku a hrneček, ale jelikož je to rozbitný, tak si mamka ještě netroufla to použít.

No a pak přišli děda a babička a byli s náma až do večera a já měl prodlouženou večerku (to jsem měl pak skoro každý den).
Druhý den jsme byli my u babi s dědou a tam mi Ježíšek nechal ještě jeden dáreček -d ětský mobil! Hrál mnohem líp než mamčin a hrozně se mi líbil. Hehe, jenže jsem mu uhryzal několik tlačítek (a spapal) a pak už hrál pořád, takže mi ho táta zabavil a letěl do koše (ten mobil, ne táta), takže mám po srandě, ach jo.

Stromeček odolává, tvářím se, že mě nezajímá, ale občas z něj nepozorovaně seberu ozdobičku a hraju si s ní (všechny kouličky jsou bohužel nerozbitné) a až mě pak načapají naši jak je žužlám, tak mi je seberou. Taťka říká, že hned po Novém roce půjde stromek dolů, ale já doufám, že ho mamka ještě přemluví.

Ještě musím dodat, že k dodělanému patru máme také novou koupelnu! Je v ní veliká vana a už se v ní koupu. Poslední dny jsem totiž hrozně řádil v malé vaničce a spodní koupelnu vždycky cákáním proměnil v dokonalý bazén :o) Nejdřív se mi v té nové moc nelíbilo a bál jsem se tam (u babičky ve vaně šíleně řvu), takže se jednou koupal taťka se mnou (hihi, pořád jsem mu šahal na pindíka, takže to už se taky neopakovalo :o)) a pak mi dal do vany moji malou vaničku, kde jsem byl spokojený. Ale pak se mnou šla mamka a napustila už mi jen tu velkou vanu (ale jen trošku vody) a dala mi tam hračky a nakonec jsem tam spokojený. Nejvíc se mi líbí, když se napouští voda, to pod kohoutek pořád šahám a snažím se ji chytit. Taky už si čistím zoubky opravdovou pastou a vůbec mi to nevadí (dřív jsem si je čistil jen když si je čistila mamka a musela mi dát svůj kartáček, jinak jsem odmítal). No prostě není to špatný mít koupelnu sám pro sebe, naši se nadále sprchují ve spodní i tam mamka na schodu u sprcháče ve vaničce koupe ségru.
Taky si naši pořídili novou televizi, což mám radost, protože má dole kulatý tlačítko a to já hrozně rád mačkám. I když naši se hrozně zlobí, protože s ním tu televizi vždycky vypnu, hehe. Taky už k ní máme dálkové ovládání, naši ho přede mnou sice schovávají a nechávají ho ležet na televizi (takže už dálkové není), ale když třeba ho náhodou zapomenou na stolku tak jsem hned u něj a hned mačkám tlačítka, hehe.

Taky jsme před Vánocema byli s tatínkem na výletě. To se jede od nás vláčkem asi tři stanice a pak se jde lesem podle potoka a pak do hroznýho kopce na skálu na vyhlídku. Naši to už mají několik let jako okolovánoční tradici, loni poprvé mamka nešla, protože jsem byl maličkej, ale teď už jsem mohl taky (tedy jasně že jsem neťapal, ale nesl se). Mamka byla s Haňulí doma, ale příští rok už prý půjdeme všichni (pozn. mamky - kamarád co chodí s námi už hlásil, že mají druhou krosničku na záda, ale já mám co dělat ten kopec vylézt sama, takže budu potřebovat ještě druhého nosiče). Cesta vláčkem se mi moc líbila (jel jsem poprvé!), výlet taky. Táta mě celou cestu nesl, jen na vrcholku mě chvíli nechal ťapat, takže jsem si parádně zamazal kaťata, hehe to přece mamce nemůžu udělat, abych se vrátil čistý, ne? Nahoře si táta s kamarádem připili rumem na šťastný Vánoce a šli jsme dál, kde je zastávka vláčku přímo v lese. Jenže jsme tam byli moc brzy, tak jsme si to protáhli ještě o jednu stanici a pak už jsme dojeli domů.

Jo a žhavá novinka z dnešního dne - marodím. Poslední dny jsem byl trochu rozmrzelý, hodně kňoural, vztekal se, chtěl chovat a po obědě dlouho spinkal. A ejhle, dneska mi naskákala vyrážka na hlavičce a na bříšku a nakonec na celém těle. Mamka hledala v knížce a definovala to jako zarděnky (hehe, za týden jsem na ně měl jít na očkování, prostě dělám vše pro to, aby se očkování oddálilo :o))) a šli jsme k paní doktorce. Ta řekla, že to tak sice vypadá, ale že zarděnky už skoro nikdo nemá, protože jsou děti očkované, takže to moje je pátá nemoc. Tak nevím, loni na jaře jsem měl nemoc šestou, je to sranda, že já mám samé zvláštnosti, na které ani není pojmenování. Tak mám být doma v teple a za pár dní prý vyrážka sleze, ale očkování se o 14 dní odsunulo.
Ještě dnes jsem docela mrzutý a tak jsem dvakrát kakal do plínky. Odklízení vždycky vyšlo na tátu, takže si u toho zase trochu zabásnil:
Kampak jdeme? Do koupelny
pochytáme hovínka
zas má Jíra pudel čistou
ještě že má tatínka :o))))))

Do nového roku chci všem popřát hlavně zdraví, spoustu lumpáren a kdo ještě nemá sourozence, ať vám je rodiče brzy pořídí!
Váš Jíra

Jiřina:
Já už to nebudu moc protahovat, tak jen chci říct, že moje devatero cukroví se skutečně roku 2004 nedožilo, vše jsem stihla sežrat :o))) Taky je to asi naposledy, co se můžu beztrestně takhle cpát, příští rok už asi kojit nebudu a půjde to rovnou do mých kil :o)
Jinak musím říct, že to noční kojení mi dává zabrat. Sice jsem konstatovala, že s druhým miminkem se mi zkrátila potřeba spánku, z mých původních osmi a více hodin mi dnes stačí šest až sedm, to ani nemám potřebu dospávat přes den, ale při nočním kojení jsem jak mátoha a většinou to prospím. Takže radši chodím spát až k půlnoci, ještě čekám, až se Haní vzbudí, protože to pro mě znamená o jedno vstávání míň. No ještě asi půl roku to musím vydržet, ale doufám, že se to brzy srovná a Hanička bude za pět minut napitá a zpět spinkající tak jako to od cca tří měsíců fungovalo s Jírou.
Ještě chci moc poděkovat za přání k narozeninám a popřát vše nejlepší do nového roku! Hlavně ať jsme všichni zdraví a ať nám naše pokládky přináší jenom radost :o)
 Jiřina

Váš příspěvek
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.12.03 16:51

Ahoj Jiřino,

dneska píšu za sebe, protože Viki je na silvestrovském bytě u babičky a určitě se o vánoční zážitky podělí, až se vrátí.

HANIČKA JE NÁDHERNÁ! Fakt moc krásná princeznička a k Jírovi, který má čím dál víc uličnický výraz, se báječně hodí. Moc vám tolik štěstí přeju, a nejen do roku, který za pár hodin začne, ale napořád.

Jinak všem zdejším pravidelným i náhodným přispěvatelům přejeme za celý Lokýnkov hodně štěstí a zdraví a spoustu dalších zážitků sdílených s prima partou vrabčákovskou :D.

Ahoj, Iva

David1
Kecalka 287 příspěvků 31.12.03 14:41

Milá Vrabčata

Hlásí se ještě v tomto roce Davídek, který jde za chvilku sáňkovat. Nemám tedy moc času ale přišli jsme vám s mamkou popřát veselého Silvestra, hodně radosti a pohody do Nového roku.

Vyprávění o vánocích si nechám na později, teď se jdu vyřádit na sníh, dokut tam nějaký je:o)

Tak se mějte všichni Vrabčata ale i ostatní čtenáři moc a moc fajn.

Zdraví Davídek a mamka Eva

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 31.12.03 22:49

Ahojky lidičky,

přejeme vám všem příjemně prožitou dnešní noc a hoodně zdravíčka a štěstíčka po celičký rok 2004 (a ať nám ta naše zlatíčka vyloudí na rtech co nejvíce úsměvů..)!! :o))))

Ondrášek, mamka Andrea a taťka Petr (a hafíček Ajíček)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 01.01.04 16:34

Ahojky vsichni lumpici a stastne mamky;),

Taky se pripojujeme k prani vseho NEJ NEJ NEJ do noveho roku, hlavne to zdravicko, at se nam to pekne zlobi a mamky at se o nas pekne muzou starat ;)!

Papa vase Eden a Dita

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 02.01.04 09:35

Ahojky vrabčátka,

přeju vám krásný rok 2004, hlavně to zdravíčko. Dětem hodné rodiče a rodičům hodné děti. A všem dohromady splnění všech přáníček, které si nosíte v srdíčku.

AJKA+Lenička+Krtčát­ko

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 03.01.04 22:48

Ahoj Vrabčata!
Přeju vám všem strašně moc zdraví a štěstí do nového roku?
Hani a Jíro, krásně jste si ty vánoce užili. To mě to nijak nezaujalo. Ježíšek u nás nebyl, protože lítá 23. k jedné babičce a 24. ke druhé. Takže máme dva Štědré večery. Mamka prohlásila, že je to letos naposledy, protože nemá ten pravý vánoční klid. Já nevím, já klid nepotřebuju. Navíc, takhle jsme byli u stromečku i s mým 5-ti měsíčním bratránkem Ondrou, a to bylo super. Jeho ty hračky nezajímaly, ale mě dost. Bimbacího pejska, kterého prý donesl Ježíšek pro něho, jsem mu vůbec nepůjčila. Odvezla jsem si ho domů a vrátím mu ho, až mě omrzí. Jinak jsem toho tak moc nedostala. Naši nevěděli, o co Ježíškovi napsat. Prý už máme doma skoro všechno po bráchovi. No, nějaký hračky a něco na oblečení tam bylo. Jo, a ten Štědrý večer u první babičky jsem prospala.
Moje slavnostní menu bylo jednoduché: rýžovo-kukuřičná sunarka, tu mám nejraději (kromě zelí), a na spaní prsíčko. Mňam!!
27. prosince jsme jeli na hory, a to už jsem si užívala. Bylo nás tam 5 rodin s malými dětmi. Já jsem si nejvíc hrála s Verunkou (je o 3 měsíce mladší). Taky jsem bobovala a sáňkovala a taťka mě vyklopil do sněhu - nic moc. Mamka marně doufala, že mě horský vzduch zmůže. Spala jsem tam stejně jako v Brně - tak hodinku kolem poledne. Mamka tvrdí, že mi to nestačí a jsem pak k večeru už FAKT protivná. Ale když já prostě odpoledne nemůžu usnout. Zvlášť, když jdou ostatní na saně. To je snad jasný, ne? No, a tak jsem ty podvečery prořvala, hory nehory.
Jo, a taky jsem mamce zpestřila příchod Nového roku. Vzbudila jsem se 23.58 a nechala jsem se třičtvrtě hodiny chovat. (pozn. mamky: lepší než všechny přípitky a pusy od známých. Prostě jsme jen tak stály, kolíbaly se, Verunka se ke mně tiskla a já se cítila nejblaženější na světě).Taťka chviličku po půlnoci přišel, dal mamce pusu a šampanský a vzal si mě, aby mohla jít dolů na všechny ty přípitky a pusy. Pak už jsem spala.
Ještě mám z Vánoc jeden poznatek - když se nikdo nedívá, tak mě brácha kopne (přes plínku to nebolí), ale stejně ho naši seřvali. Tak jsem zvědavá, co se z toho vyvine (trvalo to rok, než to přišlo, no asi úplně hladce by to neprošlo. mamka)
Tak se mějte všichni krásně a hurá do nového roku, který bude ve znamení našich stále promyšlenějších lumpáren.
Verunka zrzečka a mamka Jana

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.01.04 17:23

Nazdárek kluci a holky

Tak kdepak vrabčata poletujete co? Že by někde na horách? Já jsem teda na horách zatím nebyl ale sněhu máme za barákem taky dost. Je to teda prima věc ten sníh, dost jsem se s ním venku vyřádil. Jo a taky jsem venku viděl takový strašlivý bílý bubáci sněhový, tak si na ně dávejte pozor, kdoví co jsou zač:))

Svátky vánoční jsme prožili v klidu, byl jsem hodný chlapeček. Měli jsme doma takový stromeček a na něm byly mooc dobré bonbónky. Vždycky jsem tam chodil krást, taky že už dole byl stromek pěkně očesaný:o)) Jinak toho slibovanýho Ježíška jsem neviděl, i když jsem se snažil ho aspoň koutkem oka zahlédnout:o) Ale řeknu vám, že nám nadělil spoustu dárků, já se zajímal nejdřív o ty cizí a pak až o ty svoje:)) Největší radost mi udělala taková stavebnice, kterou si můžu v klidu okusovat nebo s ní i někoho bacat, páč je taková měkká. A jinak mi taky udělaly velkou radost bráškovo dárky, teď když zase nastoupil do školky, tak u něho v pokoji jsem jako doma:)

Byli jsme se podívat za tetou a bratrancem. Pořád jsem nevěděl jak bude vypadat ale je takový malilinkatý. Chtěl jsem si s ním hrát ale nedovolili mi to, tak jsem si ho mohl aspoň jednou pohladit. Pohladil bych ho i víckrát, jenže mi to bylo zakázáno, ach jo:)

Měl jsem teď období nepapání, kdy jsem teda nechtěl skoro vůbec jíst. Hlavně obědy a večeře. Vždycky jsem si vzal jenom pár lžiček a pak už dělal jenom NENENE. Bylo to přes ty svátky a máma nepochopila, že si prostě jenom hlídám figuru, hihi:)

Teď už máme po svátcích a tak jsem začal opět lumpačit. Pro začátek jsem si vybral velkou kytku, kterou jsem sc-hodil z takového koníčka. Kytka udělala bác a udělalo to takový velký rámus. Máma pak zjistila, že se mi podařilo rozbít velký květináč. Taky se vysypala má oblíbená hlína ale hrát jsem si s ní nestihl, škoda.
Tak i vy neotálejte a začněte taky nějak lumpačit, ať rodičům ten příchod roku nějak osladíme:o)

Podíval jsem se na vaše fotečky a všem vám to moc sluší, velkou poklonu skláním naší nejnovější kámošce Haničce, jsi fakt fešanda. Taky jsem obdivoval Vojtíška Pilůtka s vrtulníkem, to se to lítá co?:)

Máma mi už musela ostříhat vlásky, teda jenom ofinku. Na víc si netroufala. Zkrátit se to už muselo, protože jsem měl vlásky dlouhé a padaly mi do očiček. Operace se prováděla když jsem spal, jinak by to prý nešlo:) Až bude jaro, tak prý půjdu na větší sestřich. Jenom se ještě neví jak to provedeme.

My už budeme končit a těšíme se také na vaše vyprávění.

Ahojky Davídek (ještě 13 m) a mamka Eva

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 07.01.04 21:07

Jéje, Leničko, tobě Ježíšek nadělil vážně prima dáreček!!! :o))) Jen je ještě „zabalený“ v mamčině bříšku..

zdraví a pusinku posílá (trošku závidějící) Ondrášek

AJKO, moc gratulujeme k „úspěšnému snaženíčku“ a držíme pěstičky, ať Krtčátko hezky roste a vyvíjí se…Andrea a Ondra

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 09.01.04 23:54

Ahoj Vrabčata,

hlásí se vám čerstvý šestnáctizubec - Ježíšek mi kromě spousty prima dárečků nadělil i všechny čtyři špičáky najednou-to se to kouše, panečku! Jinak Vánoce byly moc fáájn, klidně by mohly být každý den-konečně jsem se pořádně nadlábnul-u stolu jsem byl úplný vzorňáček- zbaštil jsem polívečku a pak jsem si nacpal do pusy celou filetku, MŇAM!!! No a pak už jsem se celý večer ládoval lineckým..tak nějak si představuji slušnou večeři…stromeček byl taky prima (škoda, že už ho naši odnesli…cvrnkal jsem do těch ozdůbek a škubal jehličky z větviček a děsně se řehtal..)..z dá­rečků se mi (i taťkovi) nejvíce líbila naše „miniautodráha“-taťka mačkal nějaký čudlíček a autíčka jezdila dokola (a já jsem mu je, samozřejmě, bral a utíkal s nimi pryč..)..

Jo, honičku, tu já miluju! Když vidím, že mamka bere do ruky plínku anebo oblečení, aby mě oblekla, peláším pryč ..

Za zmínku stojí i Silvestr-celý večer byl s námi doma náš hafíček (je to pěkný strašpytel-bál se těch věciček, co venku tak bouchaly..já jsem se nebál ani trošku!), tak jsem za ním pořád chodil jako ocásek a smál se na něj a on mě naoplátku občas oblíznul…(půlnoc jsem strávila s Ondráškem v náručí-před dvanáctou ho vzbudila rachejtle..ale už minutku po půlnoci chrněl a já si mohla přiťuknout s manžílkem..letos se nám podařilo prožít svátky opravdu v pohodě..:o)))) p­.m.)

Tož to je zatím všechno (já už chrním..a mamce to šplouchající mlíčko už vyplnilo celou hlavu, takže všechny moje drobné lumpačinky zapomněla..až si na něco zajímavého vzpomene, určitě se zase ozveme..)

Mějte se krásně, užívejte si sáňkování (odvážlivci lyžování) a hlavně nechytněte nějakého bacila! (Jíro, doufáme, že už jsi v pořádku..)

Ještě zvláštní pozdrav pro nejmladší Vrabčandu Haničku-na fotkách ti to móóóc sluší!!!

Zatím papa Ondrášek a mamka Andrea

ps. Jiřko, u nás cukroví taky nedožilo Silvestra (a to manžílek stihl sotva ochutnat..) - musela jsem u mamky škemrat o „přídavek“

vercasvob
Stálice 93 příspěvků 10.01.04 13:07

Ahojky kamarádi a kamarádky,

huráá,huráááá už máme konečně opravený počítač,tak se k vám hned hlásíme!

Vánoce jsme spolu s Kristýnkou celé poprskaly a prokašlaly.Já jsem na tom byla ještě dobře,ale Kristýnce hned 25.12 v Motole píchali ucho a kašel jí vlezl až na průdušky.Takže jsme byli celé svátky až do této středy zalezlí doma,taky to maminkce už doma lezlo na mozek:o))
Od Ježíška jsem dostala svůj opravdový kočárek pro panenku a k tomu panenku miminko,hurááá.Já jsem totiž taková malá maminka,já si s ničím jiným než s panenkami ani nehraju.
Ale ted už chodíme dopol. i odopol. bobovat a to se nám moc líbí.Snížek už jsem taky ochutnala,hihi ztatila jsem totiž rovnováhu a po pusince jsem žuchla do sněhu,ani jsem neplakala,jen jsem kulila ty svý kukadla co se to děje.
Stromeček jsme měli krásnej a když se nikdo nedíval,tak jsem si sama rozbalila bombonek z alobalu a byla jsem načapána až s ním v pusince a v ručičkách:o))
Má aktuální váha je už 9.50kg a mám 16 zoubků.
Ručička se mi krásně zahojila a řádím zase vesele dál!
To je dnes od nás vše,moc vás zdravíme a příští týden budeme posílat Zuzce nové fotečky hned v pondělí.

Papa vaše Barborka skoro už 17 měs. a mamka Verča

Vložit nový komentář