Růzňata č.37 - Sedačky na kolo nejsou vždy bezpečné

Rodičovství

Ahojky holky,přemýšlela jsem nad sedačkou na kolo pro naší malou ratolest. Jelikož u nás doma padl návrh na koupení kol a tím spojené výlety a to včetně naší malé. Tak mě napadlo, že najdu něco /test/ ohledně těchto sedaček. Špatná zpráva pro všechny cyklisty s batolaty: dětské sedačky na kolo mají řadu nedostatků. Nespolehlivé upevnění, ostré rohy a hrany, špatné pérování, větrání či nejasné návody k použití. Jejich nejslabším místem je však věc nejzá:,(nější ­ bezpečnost.

Na první pohled to vypadá jednoduše. Rodiče koupí sedačku v nejbližším obchodě, namontují podle srozumitelného návodu na kolo, po:,–(í do ní malé děcko a hurá do přírody. Obezřetnost je však na místě. Zdaleka ne vždy tento hladký postup platí. Jak se ukázalo, dětské sedačky na kolo nejsou bezproblémové výrobky. Mezi šestnácti produkty, které vyzkoušel časopis Test německé spotřebitelské nadace Warentest, obstály pouze čtyři. A to nejvýše na velmi dobrou. Pět hvězdiček, tedy nejlepší hodnocení, se vůbec nevyskytlo. Téměř polovina posuzovaných vzorků propadla. Alfou a omegou u cyklosedaček je bezpečnost. V případě posuzovaných výrobků však byla nejslabším místem. Základní body celého systému ­ stabilní upevnění sedačky na kolo, funkční bezpečnostní pásy a snadná manipulace s nimi ­ často neuspěly. Tři výrobky, Bike ‚N‘ Carry, Polisport Wallay a Bobike Maxi SC, dokonce nebylo ani možné dostatečně jistě na kolo připevnit. Také s poutáním bezpečnostními pásy mají sedačky problémy. Buďto je nedostatečné, nebo má opravdu velký účinek. K zapnutí či rozepnutí takového výrobku je potom zapotřebí značné síly i cviku. To jej sice činí před dětmi skutečně bezpečným, ale pro dospělé jde o stresující záležitost. Všechny sedačky, které se upevňují mezi řídítka a sedlo, způsobují značné problémy v jízdní stabilitě, neboť si cyklista a dítě v sedačce překážejí. Modely, jež je možné namontovat před řídítka přímo nad přední kolo, jsou z pohledu bezpečné a stabilní jízdy ještě mnohem riskantnější. Přesunutím těžiště dopředu se stává každý pohyb do zatáčky hazardní hrou.

Na co se soustředit při výběru

 • Rozhodněte se, zda chcete mít dítě za svými zády, nebo před sebou. Podle toho zvolte typ sedačky. Modely určené pro upevnění před jezdce na horní rámovou trubici jsou však již překonané a ve své podstatě i dost nebezpečné.
 • Sledujte konstrukci sedačky. Zejména pevnost a opracování (zda nevyčnívají ostré hrany, o něž by se mohlo dítě poranit).
 • Prověřte bezpečnostní pásy (pevně uchycené, polstrované), přesvědčte se, že má sedačka pevné, výškově nastavitelné opěrky nohou vybavené přezkami.
 • Prohlédněte si, jak je řešena opěrka hlavy. Ideální je, pokud má nastavitelný sklon či anatomické tvarování, popřípadě otvor v horní části. Dítě si tak pohodlněji opře hlavu i s nasazenou cyklistickou přilbou.
 • Pročtěte si návod ještě v obchodě a zkontrolujte, zda je sedačka vhodná pro váš typ kola. Je-li návod nesrozumitelný, raději si nechte sedačku namontovat u odborníka.

Zpracováno podle časopisu TEST 4/2003 (nadace Warentest)

Přejeme hezké počteníčko Petra a Eliška

Peletonek: ****
Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-24)
 Anděla

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 25.09.06 19:26

Ahoj, nedá mi to nereagovat.
Mám zkušenost s oběma typy sedaček - dopředu i dozadu. Každá má něco do sebe.
Malé děti, které často při cestě usnou jsou lepší vzadu - mají lepší oporu a nepadají  Děti, které jsou živější a je lepší je mít víc pod „dohledem“ bych zase raději viděla vepředu. Moje neteř se pro změnu na zadní sedačce bojí, nevidí totž před sebe, takže ji na tento typ sedačky nikdo nedostane.
Při koupi sedačky nezapomeňte rovnou koupit chrániče na kolo, aby dítě nedalo nožku do špic a dítěti na hlavičku helmu :-) šárka

 
andela  25.09.06 19:39

že by první od nááás :-))

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 25.09.06 19:43

ahoj,

nasla jsem clanek na serveru www.spotrebitel.cz , je to dost podstatne kriterium pri vyberu
a stejne tak dulezite je rozhodnout, jestli bude sedacka na damskem nebo panskem kole, u levnejsich modelu sedacek nejsou oba adaptery.

VÝHODY A NEVÝHODY PŘEDNÍCH A ZADNÍCH CYKLOSEDAČEK
Zadní cyklosedačka (sedátko za jezdcem)

 • Nejbezpečnější místo pro umístění sedátka; při pádu nemůže jezdec spadnout na dítě.
 • Pohodlnější jízda pro dítě i jezdce.
 • Vyšší opěrka pro lepší podepření zad a hlavy dítěte. Vhodné i pro delší jízdy.
 • Dítě je chráněno proti nepohodě (vítr, prach, déšť).
 • Pro dítě relativně vyšší volnost pohybu.
 • Dítě není na očích; ztížená kontrola jeho chování.
 • Omezený výhled dítěte dopředu.
 • Pánská kola jsou méně vhodná; obtížnější nastupování pro jezdce.
 • Omezená oblast šlapání pro jezdce; možnost narážení patou do sedátka.
 • Zadní nosič mimo provoz; nemožnost mít batoh na zádech.

Přední cyklosedačka (sedátko mezi řídítky a jezdcem)

 • Dobré dorozumívání, blízkost dítěte.
 • Díte je stále na očích; kontrola jeho chování.
 • Dítě sedí vesměs klidně, neboť může lépe pozorovat okolí.
 • Vhodné pouze pro menší děti a na krátké vzdálenosti.
 • Dítě je při nehodě relativně nechráněné.
 • Prach, hmyz a další cizí tělíska se mohou dostat dítěti do očí.
 • Není možná ochrana šíje dítěte (nutný vzhled jezdce).
 • Méně pohodlné pro dítě; někdy vadí řídítka.
 • Omezené šlapání jezdce; zhoršuje se ovladatelnost kola.
 • Méně vhodné pro dámská kola; obtížné nastupování.

mismiska

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 25.09.06 19:57

a vlozim jeste jeden odkaz a rozsirim tim test i o sedacky, ktere jdou bezne koupit u nas.
snad se na me mamulinka nebude zlobit :)

http://www.nakole.cz/…/clanek.php3?…

mismiska

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 25.09.06 19:59

Tý jo, tak druhá domácí :-) Jdu číst
Violet

 
andela  25.09.06 20:29

Nazdárek babuchy  

Tož mám na zítra naplánovanej bojovej úkol - sehnat houpačku pro jáju. Ale takovou jen jako zaoblenou bedýnku bez vrchu samo že, a má vykrojený „díry na nohy“. Dneska se v ní Jája houpal a je super, páč z toho nevyklouzne, a ještě je pěkně vysoká, že jí má jája po ramena :-)). Sestřenka říkala, že jí měli v jednom sekáči, tak tam zajdu, jináč se poohlídnu jinde.
Jája byl dneska docela hodnej. Jéé, nafoukla jsem mu balon od Algidy, co tu zůstal po děckách, a měli jste vidět co s ním vyváděl a jak kecal :-)). A to on kecá málokdy takhle pěkně :-)). večer ho Jára koupal, tak jsem na něj šla juknout, a jája mě neviděl, ale kouknul na tátu a tak nááádherně se na něj usmál … no kdyby ste ho viděli. A když jíme, tak jája sedí v židliče v čele stolu, žmoulá si svůj kousek v ruce a celou dobu upřeně pozoruje tátu :-)). Na mě se pomalu nepodívá, a tátu doslova hypnotizuje aby si ho všimnul :-))).No v někdy je úžasnej, jak se umí dívat a usmívat :-)).
Jináč teda u nás nic novýho, no. Zítra jdem konečně k dr. na tu 8m prohlídku … snad nedostanem sprďana :-))    

Ikaiko - no ještě že tě v sob. uvidím, jináč by se mi tu po tobě stýskalo. Ale určo ti Jíťa PC půjčí, bys nám aspoň pozdrav napsala :-)))) Tak ať máte ten krám rychle opravenej :-))  

Violet - Ať jsi brzo zdravá :-))))  

Jituško - jo tak mejdan jo? :-)) No taky bych si to nechala líbit. No s tím pokecem ti rozumím … to je asi tak, jako když každý koho potkám se zeptá jak je, hm dobrý, a co malej .......... a kolik má zubů, a leze, a prdí a blabla … a pořádně žádný řeči o něčem jiným … :-  Prostě na normální pokec musí být lidi bezdětní :-))) Ale jednou za čas se to i povede :-))) Třeba se Bára cítí být krapet odstrčená, že je ve školce a vojta je s tebou doma celý den ..... ale jináč neboj, to se nějak srovná :-)))) V nejhorším se Vojta začne pořádně bránit a pak se budou řezat jak koně navzájem :-)))))  A jáák že si to vybíráme dopředu? Teď že nááhodou púo 14 dnech, jináč když shrnu ten rok a něco, tak mi stačí skoro jedna ruka :-p, tak jedna a půl no :-p. Ale zas musím uznat, že si teď táta dává sakra záležet … asi trénuje na tu holčičku :-)))))) Aby to měl jako fakt natrénovaný dopředu :-)))) no teď tam dlooouho nic neměl … ale mrknu co tam má a podám info jo?  Mě se právě na tom MMB nelíbí, že musím posílat peníze z účtu na účet … páč to mě vyjde levnějš, když to zaplatím složenkou.  

Petulo a Salečko - tak co? přifrčíte taky?  

Valli - tak co, jak je  študentko kuličko? :-))))  

Andělka a Jája 8m2t    

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 25.09.06 21:04

ahoj,

asi myslis tuhle http://www.caryfuk.cz/…oupacka-baby

mame ji uz 2 roky a porad se houpeme a vsechny deti, co prijdou na navstevu taky :)

mismiska

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 25.09.06 22:00

ciao,
treti od nas !!!!

ANDELKO- tu maj v Tescu, dnes na ni koukala, asi za 200kc,ale cenou si jista nejsem, ale urci ji tam maj.

MAMMULINKO- peknej denicek, rada bych si s Vitkem vyjela,ale nemame sedacku, radeji bych s croozerem-vozikem,ale to leda pujcit,pac je taaaak drahej…no pockame na pristi jaro,no asi az po sestinedeli ;)  ale po porodu jsem vsehovsudy byla jen 2× na kole,se stydim, jezdila bych rada,ale bez sedacky…leda Vitka odlozit k nasim…

jsu grogy, dobrou noc D a Vitek dnes 11mes, baby 10t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 25.09.06 22:03

cau novy denicek,jo?hm.jeste jsem necetla,vubec nic nestiham,sorry.
ale v sobotu chci na 100%prijet snad se nic nemeni.!napiste mi pak SZ.

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 26.09.06 07:09

HOOJ…jůů nový deníček super, poznatky o kolosedačkách se vždy hodí.My letos nejezdíme za prvé nemám uplně v pořádku kolo a za druhé nemáme tu kolosedačku s hel­mou, nějak nebyl čas do ní investovat a ted už to nemá cenu.Tak snad za rok budeme kolobilní a nejen kočárkoví věřim, že se to bude Filimu líbit.
Tak si to představte, že sme teda byli včera u Dr. na poslechu, čekali sme tam přes hodinu než nás vzala a Filip v čekárně ani nezakašlal ani u ní.Tak ho poslechla, je čistý  aspon něco mám jistotu a venku i doma zaase kašlal.Tak já nevim, co to je.Včera sme byli u kámošek na písku upozornovala sem je na to a oni dobrý naše děti také pokašlávají.Jenže když pak sylšeli našeho tak říkali, tyjoo nevědět, že jste byli u Dr. řeknu Ti,že bysme mysleli, že to má na průduškách.Ono je fakt, že on má ten kašlík takový těžký nebo nevim jak to napsat prostě chřápe jak starý chlap.Tak sem si u doktorky přišla jako simulant achjooo.
Jinak sem včera dělala dle receptu z jednoho časopisu houbovou sekanou a asik byla dobrá večer, když já spala tak ji Petr skoro všechnu dojel.Teada mne chutnala, ale že bude chutnat Petrovi sem nečekala.No a v sobotu večer byl bez sexu, ani sem se s ním za to jak se choval nebavila a pak ráno byl uplně jinej ještě sem nenapádně do něj v autě když sme jeli na návštěvu ke známým mluvila, co by bylo fayn a on to možná si trošek vzal k srdci tak uvidíme. jenže ted už mi to je k ničemu v pátek na 14dnů odjíždí a pak si ho zase budu muset zpracovati zpět.
Dnes možná pojedeme do Nového Města, kde mají v kině zábavný program s Opávií a agenturou VOSA JEDE to je ag. zabývající se dětmi udělají krásnej karneval,zábavné odpoledne apod…vím, že je Fili malý, ale já bych Vosu ráda viděla a bude tam i Krtek a toho my milujeme.Je to vlastně od 8,30 začátek takže pokud se rozhodnu, že pojedeme jdeme se za chvíli chystat a pak jedeme na návštěvu ke kamarádce, co má Terezku 1rok a za 14dnů plus mínus bude mít miminto.Tak sem zvědavá, zda nebude pršet.
Tak já zase běžim paa Nikkol a chrnící Fili  15.měs a půl

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 26.09.06 08:04

Zdravím po ránu,(jsem na ránu…),
tak jsem dnes byla probuzena 5ti chlapama-soused předělává jádro a přišli se zeptat,jestli nám můžou rozkopat hajzlík.Já měla na hlavě pankáča,oči zalepený,rozparek až nevím kam kvůli kojení a samose na mě všichni chtěli kouknout.No jsou to radosti-to zas bude Bára celá vystresovaná z „pánů opraváků“.Ona se hrozně bojí hluku,někdo tu psal,že se bojí dítko vysavače-tak to máme dodnes,i mixé­ru,sekačky a tak,Vojta je opak-chce být od té hučící věci asi na centimetr,aby to mohl prozkoumat.
Včera byl moc krásnej den,až na dopolední procházku-je to tady rozkopaný kvůli kanalizaci a nedá se pořádně projet s kočárkem.Přes­kakujem hromady,projíždíme štrekem,snažíme se překonat uzounkné lávky-a já dostala báječný nápad,že si Barunka vezme svůj kočárek.Tak jsem celou cestu poslouchala fňukání,že jí to nejdééé,že je zase zaseklááá a pod.
Jinak je Barunka lepší-včera byla na Vojtu hodná,ani mu snad neubalila,jen večír trochu pokoušela a taky už zase poslouchá.Hale­luja!Snad už bude jen líp.
Byli jsme pouštět draky,krásně fičelo,a to tak krásně,že jsme radši utíkalli dom,protože na kopci to byl přímo severák.Ale drak lítal jedna báseň.Cestou jsme si nakradli kukuřici,to byla bašta.  

MAMULINKO,super deníček.To je hrozný,člověk by si řekl o sedajdách,že když je to pro dětik,budou dbát na bezpečnost-kor za ty prachy a kdepak.Tak je to se vším.To aby člověk pořád srovnával.Já jsem s naší spokojená,ani nevím,jakou máme značku.Přispěla nám na ni pojišťovna MV,tehdy 1000,–,tak to bylo fajn.Já teda preferuju,MIS­MISKO,sedajdu vzadu,myslím,že je pohodlnější a bezpečnější.Ne­zapomenu na to,jak jsem tátovi narvala nohu do špic-doteď si to pamatuju.  

ANDĚLKO, ta houpajda je dobrá,já jen nevím,kam bych ji dala.My máme doma takovou velkou z IKEY,kde se můžeš houpat do 100kg i s dítětem(se snad vejdu).Jak jses ptala na hubnutí,zatím už mám něco dole,žádný zázraky,je to tak jedno kg za týden,ale zatím nesportuju-začne mi to za 10 dní.To pak začnu bejt na sebe ras a doufám,že budu vasilisa překrásná:)Jo a Vojtík na mě dělá tytyty a říká to,když stojí u trouby a ještě říká pá,pá(jako pálí),ale zaboha odsud nejde.Zbožné pohledy na tátu znám taky,to je spravedlnost,co­.Tatí rozhodně nepřebaluje pokakance.  

NIKKOL,to znám,s tím simulantským pocitem,ale buď ráda,že to nejsou průdušky.Vypadá to,že se to uklidňuje i u vás s drahoušem,že­jo?A jak teda se srazíkem,jak myslíš,že je na tom malej?  

Popis adresy a cestu vám hodím na mail,tak tam jukněte.
Holky a zkuste mi napsat,kdo teda určitě pojede a počet kusů,ať vím,jak s nákupama.
ještě mi není jasná Violet(prosím,po­jeď,budu ti půjčovat klíďo na střídačku nebo i oba zároveň na trénink( a Helenko,kolik bab vás pojede?  

zatím papa,Jitka a koťata    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.09.06 09:00

ahoj hokly,
tak martinek ted blbe spaval,ale uz je to lepsi,bylo to zubama,uz se mu klubou dole dvojky-no asi jen jedna,uvidime.:-)

jinak vcera jsem byla s tehotnou kamaradkou nakupovat,tak teda moc si toho nekoupila,za to ja jo:-))a to ona ceka prvni,skoro nic nema a ceka to na prosinec,ja toho uz doma ma:-DD
koupila jsem uz plno body s dlouhym rukavem-ruzne velikosti.jeset chci sehnat malinkaty kalhoty-rifle nebo flausovy atd:-)

za chvili jdeme na ockovani s martinkem.zaroven s tim rozvezu jeste par pozvanek na tridni sraz ze zakladkou-mame ho v rijnu.
do skoly jsem jeste nestihla nic udelaT A mam toho moc.takze se nezlobte ze ted nestiham.

JITUSKO:prosim te nemuzu ted vse docitat,tak nevim cos napsala ke srazu,tak jestli muzes posli mi zde SZ s adresou kam mam dojet na atd a v kolik mam  zhruba dojet-vidim to tak kolem10h.jestli to nevadi.a co se zmenilo nebo nezmenilo ohledne srazu,diky moc.

VSECHNY zdravim!!
VALLI+martinek 15m.+mimi 16+1(toto leti)!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.09.06 09:01

jo a jeste cekej JITUSKO,ze te budu na sraziku asi bombardovat dotazama ohledne MMB!jsem tam zaregotrovana ale to je tak vse a chtela bych taky neco prodavat ale moc nevim jak na to,tak se tesim ze poradis:-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 26.09.06 10:30

Ahoj mamky.
Tak jsem byla včera celej den pryč. Byla jsem u mamky v novém Městě, šla jsem na ten hloubkovej ultrazvuk. Tak teda už mám domluvenej termín, na operaci jdu 3.11.06 Tak se teda fakt těším.
Jinak dneska se s váma zase na delší dobu rozloučím, pc jde na operaci taky:D Dneska ho Standa odváží do prodejny kde bylo vš kupováno na reklamaci. Tak jsem zvědavá na jak dlouho. No určitě občas nakouknu u tchánovců, ale však to znáte, jak sem nevlezu třeba jen 2 dny, ztrácím přehled.

Jinak se už móóóóóóóc těším na sobotu. Vypadá to že počasí nám fakt vyjde, to bude nářez.
Jo, Violet, kdyby ti nestačili děti od Jitušky, tak měj na paměti, že ti klidně přenechám i ty moje 2.

Adělko, s tou kuličkou, neser........­........... No jo, hrát si s kuličkama, to by ti šlo, že.

Valli, tak jsem teda na Martínka srašně zvědavá, no a na tebe taky, neboj. Vypadá to ale že si tě tam budeme muset hezky vykrmit, co. No že by jsme nakoupily bagetu i tobě, ale tobě asi né kvůli ukecanosti, ale aby jsi nám něco konečně přibrala.

Heli, koukám že si bereš taky chůvu, se máš. No ale aspoň bude víc času, že. No a určo budeš poslouchat ty poznámky, že si sebou vezeš starší sestru:)

Tak jo, tak valím nakrmit to hádě, už asi má hlad či co, pořád jen volá ham ham ham. Já jsem ale matka:)
Tak se teda mějte a já se vrátím......
 Ilča

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 26.09.06 11:12

Ahojky děvčata,

tak jsem malou uložila a nějak se jí nechce spát, takže ještě před chvílí řvala jak tur.Teď už je klid, tak snad už usne.
Dávala jsem jí sváču a ona ji chtěla jíst sama, nemohla jsem se dotknout ani misky, hned se čepýřila.Docela jí to papkání šlo.
Dnes to vypadá na pěkný den, tak půjdeme s Peťou na procházku.

Včera mě dorazil manžel, neboť mi oznámil, že mají v pátek v práci chlastačku a to nás má v sobotu vést na srazík.Tak nevím, jak to dopadne, protože jsem mu řekla, že pojedu, ikdybych měla řídit sama.Ovšem této varianty se dost bojím, ještě si moc nevěřím.Ale nebojte určitě dorazíme.

Mamulinko - deníček super, také mě překvapuje, že dost sedaček nevyhovuje.Bohužel jsme s manžou děsný pecky a on má pořád plno práce, takže kolo má u nás zatím jen Nikča

Nikkol - já bych si jako simulant nepřipadala, alespoň víš, že je malý v pořádku

Jituško - nás přijedou tři kusy (moje maličkost a obě děvčata), ovšem nevím, zda Naty nemám počítat jako deset kusů v jednom,, mám z ní strach, je to fakt ďáblík.Pořád se uklidňji tím, že se třeba bude stydět.
Tak Barča se takhle bojí.Naty má třeba strach z popelářů.

Violet - přijeď,a kdyby ti ty už půjčené děti byly stále málo, půjčím i ty moje

Valli - a co kočárek, už jsi se rozhodla?

Iko - mám pocit, že spíš vezu chůvu vám, neboť ji asi budou více zajímat cizí děti než její „otravná“ sestra.
To s počítačem ti nezávidím, já bych bez něj umřela.

Všechny ostatní moc pozdravuji a těším se, že vás, doufám, skoro všechny uvidím na srazíku.

Užijte si dnešní den.

Helena, konečně spící Naty a školačka nika

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 26.09.06 12:48

Ahoj holky,  

tak jsme doma, no čeká mě toho spoustu na čtení, tak jdu na to.
Dáša a Lukášek

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 26.09.06 14:11

Ahoj holky,  

tak v první řadě chválím deníček, užitečný, my už sedačku máme a jezdíme jak draci - i dnes pojedeme :-))))  

Nikkol - tu reakci na očkování měla malá kámošky šílenou, vy jste byli v poho. Dnes jsem ji viděla, no chudák osypané tvářičky a prý už to má v poho.  

Jituško - taky bych šla pouštět draka, Luky miluje éro (letedla), to by se mu líbilo. Minule jsme měli jen takového z novin, co jsme mu udělali, ale nebyl vítr a tak milý drak skončil v drápech Lukáška a bylo po něm :-( Srazík se vydařil, to je dobře.  

Valli - nebo Ewo ? Nějaké změny jsem tu postřehla :-)))) Tak nákupy v plném proudu, to je super, hrabat se v těch pidivěcičkách, že :-))))  

Ikaiko - 3.11. na tebe budeme všechny myslet a bude vše OK !!!!!!!!!  

Violet, tak ty jsi taky srazíkovala, jo? A jak je, už jsi v poho?  

jo, holky, co to je za nový dům missorky, že bych taky nakoukla. A jak je to s tím stěhováním?
Musím jít,  jsme vzhůru, pak ještě napíšu, jak bylo.  

Pa dáša a Lukášek 20m.    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.09.06 14:47

nazdarek,.
ufff,tak uz asi dve hodiny nebo mozna i vic delam do skoly,fuuuuj.uz jsem si jako sporadany zacek napsala ukol:-DD des bes.mame toho vic nez driv,aspon mi to prijde.

IKAIKO:no vykrmovat si me muzete.nahodou jsem uz trosku pribrala-asi 1kg:-)

HELI:tak si predstav,vcera jsem byla s manzou v brne-zase-uz poctvrty jsem byla v obchode se divat na buzz:DD a nastesti mi ho skladala a ukazovala pokazdy jina pani,takze jeste nejsem za blazna!ale ja bych chtela buzze.a nejlepsi je-dnes ten kocar videl martin jet po trebici a pry se mu hrozne-nevi pry proc-libil!!tak ted se pta,jestli by nam ho nekde neprodali na splatky:-)uz umim u toho kocaru nejkae funkce:-))jinak slusi i martinkovi,kdyz v nem haca:-)takze uvidime jak to dopadne.

DASO:jojo pidiveci,je to sranda,vcera jsem si zrovna s martinem rikali,ze nas martinek uz od porodu vyrostl 30cm!!to je neco ze?hrozne to leti.

takze holky.jinak fakt nestizham.ted si chvilinku odpocnu-natahnu a pak zase zehleni-martinek je na chvili pryc.
VALL-EWA:-DD

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 26.09.06 17:46

ahoj,
tak jsem precetla teprve ted denicek-my mame sedacky hamax dozadu.tady na emiminu jsem doastala doporuceni ze ty pry v testu vysly dobre.

jinak blba zprava,martinuv strejda jezdi kamionem a dnes rano se srazil a je v umelem spanku a je na tom spatne.tak jsou z toho tady vsichni spatni.

 
andela  26.09.06 20:25

Čauky babuchy …  

tak jak se máte? U nás docela fajně, teda až na dr :-\ Sem šla s Jájou na PP v 8m, vzala jsem ho do pytle, přijdu tam uřícená jak blázen (nevím proč nemůžu jít pomalu) a ona mě nevzala!!! V čekárně ani noha, ale že má dneska  6nedělňátka, tak že mám přijít v pondělí kdy má poreadnu normál!!! No nenas… by to vás taky? Ještě že jsem aktivně jáju hned nesvlíkla, fakt. No jára naštěstí jel akorát z práce, tak pro nás zajel, že jsem zas nefuněla dom :-)))
Zejtra jedem k mojí babičce … táta jí tam bude dělat nějakou zeď či co, tak se s ním svezu a busem pojedem dom. No, to už slyším jak mi babí zas vysvětluje, proč tam nezůstanem dýl a že jako by jsme mohli … chjo :-p.No ale potěší se Jájou, tak snad tolik keců tnebude :-))).  

Ikaiko - tak já se sem ženu, bych ti preferovala o mém skore v kuličkách, a tobě už chcípl poč. .. :-( No ale jsem naštvaná, nahrála jsem 130tis. a zůstala poslední kulička, tu jsem odbouchla, naskočilo přes půl rámečku jen zelených kuliček, ty všechny vybouchali, načetl se mi bonus a skončila jsem :-(. tak to je pěkně blbá hra, když to nejde do nekonečna.Takže můj rekord (no ono tam asi teda ani víc nepůjde) je 135650 , a 271300 i s bonusem :-)))) A už to nehraju, když to nejde do nekonečna a basta!!! Jinak jsem to dnes ukázala mamce, a ona pak mastila kuličky místo věnování se mě a vnoučkovi :-)))) A skoro plakala že to nemá doma. Jináč se už taky moooc těším na tebe, a hlavně na vítka, páč jsem ho ještě neviděla :-)))  

No, a teď vím zas prd co jsem komu chtěla .....  

Takže děvčata, jdu čučet na RZ - stejně to po očku sleduju a zapomínám co jsem chtěla - a zbytek zítra když si vzpomenu co jsem komu chtěla :-))))  

Andělka a Jája 8m2t

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 26.09.06 22:58

Ahojte,
tak jsem jaksi na chvíli usnula, když jsem uložila Matýho, tak tu teď na chvíli straším, dělám, že pracuju (připravuju úkoly) :-) Je mi teď zas líp, kdežto celý den jsem byla jako mátoha a pořád smrkám…tak nevím, jestli se mi to zlepšuje. Tímto definitivně oznamuji, že na srazík nedorazím, nevěřím už, že mi bude hej… S Lukyho dovčou je to v pr…, ale prý spolu budeme aspoň o státní svátek, vyjedem si na výlet, pokud to můj zdrav.stav dovolí, tak třeba mi vyjde aspoň to…
Iko- jsem se tě zapomněla zeptat, jestli ti už fungujou ty háčky, nebo co ti to blblo…no teď už je to asi pasé, když budete mít „zdravý pc“, že?
Andělko- no to bych byla nasr..á teda řádně… ale aspoň, že ses svezla zpátky autem, že. Co prosím tě blbneš s těma kulkama? Aspoň je vidět, kdo je tu přes to přeborník, že. To jako jde tolik nahrát? No asi jo, ale jak to děláš s Jájou? Nebo hraješ po nocích?
Valli- téééda, takhle se pilně učíš už od začátku roku, tak to věřím, že to zvládneš v poho. A s tím M.strejdou - to je hrozný, ale neznamená to ještě to nejhorší, nebo jo? Musíte věřit, že se to zlepší, držte se.
No, jdu asi spát, všem ostatním přeju krásné sny (no vám jmenovaným vlastně taky :-)
PS: fotka vystavena v kanclu zcela dobrovolně, bez mého jediného slova či výhružného pohledu…A prý kdo nás tak krásně vyfotil, že je to jako ze studia…
Violet+ spící Matý s Lukym

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 27.09.06 07:47

Hoja hoja!  

To jsem si dala- minulý pátek jsem byla ve škole a nemoc mě schvátila ještě víc! No teď už bez teplot a bolestí hrdla, ale hlavu mám jak střep. No zdraví zdar, nemoci zmar!  

Deníček je fakt dobrý, my máme sedačku „zadní“. Zatím jen spokojenost, nožičky máme na uvázání, aby je nedala do špic. Akorát jednou mi usnula za jízdy a hlavu jsem měla až na zadku… Bála jsem se, aby se Niki něco nestalo.  

Dnes jsme vstávali v 5:30! Trumfli jsme někoho? Nicolka mi teď chodí dříve spinkat-kolem 9. hod. Nesmím to zakřiknout. Ráno klidně vstanu brzy, hlavně, že nemusím s malou ponocovat.  Jinak začínám šílet s Vánocama! Ale strašně. Už vymýšlím cukroví a dárky. Jsem asi pako :O)  

Dnes musím na úřady- blééééé  

Andilek+Niki

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.09.06 10:41

ahojky,tak jsme byli vcera na ockovani.tak jen brecel jak mu to pichli pak uz dobry.reakce muze byt az za tyden,tak uvidime.

VIOLET:no pry kdyz nenastanou komplikace tak to bude dobry,tak ja nevim.uvidime.
jinak ke skole-bohuzel musim neco dealt,tprotoze to jsou ukoly a pak by bylo trpane je nemit,ze.taky jsem si dala nejaky predmet anglictina online a jsem z toho na prasky!musi se cist dlouhe texty-ty jim musis porozume t a pak odpovidat na otazky.des bes.ziskavas body -mnusis ziskat 1000bodu a jeste pak napsat nejaky testik a mas zapocet,no hnus-mam to kvuli tem blbym kreditum.

tak papa

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 27.09.06 17:27

ahojky ženy!! ****
jéé vy jste se zase rozepsali.tak jsem stačila přečíst jen deníček a musím říct mamulinko-je super. ****
včera.jsem byly na vítání občanku.kubis ze začatku mirne znuden ale pak sedel vzprimene a koukal nic mu nesmelo uniknout oči div nevypadly a hlavu si neukrotil jak koukal.  

Valli-tak už vite pohlavi:nejak jsem ted ztratila přehled jaky jsi tt?  

Růža a Kubísek (3m a 14dní)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.09.06 18:22

Ahoj matky.
Tak se hlásím od tchánovců.
Pc snad bude v pátek. Mohl bejt už dneska ale padlo to, nakonec zjistili ještě nějakou závadu. No naštěstí to bude pzý základovku a ta je naštěstí v záruce, ještě že, jinak by všechny moje pracně vydělané prašule na mmb padli na pc.
Jinak zítra mám už od 13hodin chlastačku s pár děckama ze základky, přijela totiž zase po roce spolužačka z Ameriky, je tam už 9roků, to je mazec.
Naštěstí to máme v Novém Městě, takže se u mamky hezky vyspím a domů přijedu až ze mě zase bude ta hodná, slušná maminka od dvou raubířů.
Tak jo, tak snad v pátek a kdyžtak v sobotu AHOJA!!!!!!
( no samozřejmě nemám nic dočteno, tak teda pardon)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 27.09.06 19:49

Čus matky,
tak jsem dnes byla v poradně s Vojtou a máme v 10ti měsících 9,2 kg.Pro srovnání-Bára to měla v roce.Neměřili,ale byl největší z dětí v čekárně:)
Dnes byl s náma Honza doma,byl dávat krev,málem mu ji nevzali,něco na něj leze(a já to bohužel nejsem),tak doufám,že nebude mít chřipajznici.Od­poledne jsem parádně zmokla,když jsem šla na poštu,ale já jsem fit(zatím.).
Jinak nic novýho.Bára už zas zlobí,teď si to vychutnal Honza,když jsem byla venku,tak aspoň viděl,co jeho princeznička dokáže.  

Jo, HOLKY,co JEDOU NA SRAZ:máte v mailu popis cesty a další informace,tak tam nakoukněte,ať si ještě ujasníme podrobnosti.
Takže opět shrnu-jsou změny:
přijede se spaním:
Helenka+Naty+Nikča, Andělka+Jája+ségra
na odpoledne přijede:
Valli+Martínek, Ika+Ondra+Vítek, já+Vojta+Bára,možná se otočí Peťula
stále váhá Dalif, Nikkol(podle zdraví Filípka)
jedinej,kdo nenapsal,jestli jo nebo ne je ANDÍLEK,tak dej vědět!!!!!   škoda,že ostatní nemůžou,moc mě to mrzí,ale je to narychlo a v blbej termín,no.
Heli,no snad bude manžílek po chlastajdě OK,doufám,že to nic neohrozí.V nej­horším přijedeš sama,to zvládneš,zas takovej kusanec to není.Ty máš strach z Naty,já zase z Bár-nerada se dělí o svoje hračky,tak jsem na to zvědavá.Ale neboj,já ti věřím,že JINAk je to hodňoučká holčinka,stejně jako moje Bára(hahaha)  

DASO, se stěhováním nevím-já bych to zatím nechala jak to je,já jsem nějaký omezení nikdy nepociťovala,kdyby měly nějaký problémy nastat,tak třeba jo.  

VALLI,tak tu anglinu nech udělat třeba Violet,to bys měla furt samý biče:)  

Andělko,to je děs s tou poradnou-nás vždycky objednávají na konkrétní hodinu,takže čekám max 20min mezi zdravýma stejně starýma dětma.O kuličkách mi nemluv,smažím jak o život zatím 35000, Honza nahrál 120 000,jemu jde snad všechno.  

VIOLET,to je mi moooc líto,že nepřijedeš.na jednu stranu se ti nedivím,na druhou je to škoda,no.Ale snad se to někdy povede.Až bude Matý větší,tak bude cestování jiný-bez kočárku a tak.  

ANDILKU,fuj fuj,nemoci pryč!Snad už je líp,u nás pořád obchází dokolečka.S vá­nocema šílím taky,pro děti už mám skoro nakoupeno.A pro ostatní už vymejšlím a jako vždy je to děsný-nikdy nevím,co komu dát.  

RUZO,tak už vítání občánků?Tak pak pošli fotku..  

Dneska jsem vymyslela,jak bude vypadat náš byt po rekonstrukci.Dos­tala jsem naprosto úžasný nápady,ale Honza to neocenil.Prý za pět let ještě názory změním.Já vím,že ne.Ach jo,já už chci mít krásný předělaný byteček a chci a chci!!ale nejdřív si musíme našetřit,chjo.  

Tak dobrou,krásnou­,příjemnou noc.
Jitka,spící Vojta a bohuželnespící Barbucha          

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 27.09.06 20:21

JITUSKO- asi pockam na sraz v Brne, uvidime, jsme nevyspali oba- ja a Martin, jedinej cilej,zivej je Vitek, dnes za celej den spal 30min !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jestli to takhle pujde dal… no ale nastesti od zac. Zprav v TV spi.

V Po jdem do divadla - Bolka- hraji Prazaci neco o vztazich ;) skoda ze to zacina uz v 19h, kdyby o hodku pozdejc, v pohode bych uspala Vitka, a odesli bysme, takhle bude s nim mamka, ale posledni dobou jsme moc k nasim nechodili, nejak nebyl cas,jen v nedeli na chvili,takze neni zas tak moc na mamku zvyklej,ale musi si zvykat…

su grogy, a to uz 3 noci spal a vstaval s malym M.,ale presto…Dnes jdu spat k nim,toz uvidime. Vcera v noci tak chlastal,ze byl rano mokry durch,plinka nestihala, taky kdyz mel dohromady asi 600ml za noc ve 3 davkach…on vypije ulicnik jen asi 100ml vody za den, ale mliko by chlastal furt, at dam do lahve 100, 200, 260ml vse vypije !

jdu spat. cau D a Vitek 11m, baby 10t

 
andela  27.09.06 20:43

Nazdááár babule …  

tož se hlásím ze svého stanoviště … byli jsme ve šluknově u bábiny … uf, holky, to vám je vždycky taková fuška tam jet … se z bábiny jednou pos…, ale ne, jsem ráda že jí máme, a že jí Jája dělá radost :-)))). Si představte - jája spal ráno něco málo přes půl hodinky, vzbudil se, oblíkl a v autě usnul znova! Vzbudil se až ve šluknově. To bylo asi 10hod dopol. a on ve 12 už zas řádil a mamamamamamama­mamama, tak jsem ho hodila do pytle a šli jsme ven a usnul zas. No, spal necelou hodinku, páč bábina se zapoměla a krapet zvýšila hlas, no … a pak Jája usnul o půl čtvrtý a spal přes hodinu. Ne že bych nebyla ráda, to ne, ale pro mě nezvyklá situace :-)))
Přestupovali jsme v rumburku, a měli čas, tak jsme courli po městě - a co nevidím? Sekáč - výprodej - vše za 40 kč - jdem tam. Mňo, ulovila jsem tam pěknou zimní kombinézku, oteplený tepláčky a takovou jako saténovou košilku(je mi velká bůůůůů :-( ) a to vše á 40 kč :-)). No uznejte (jituško) že tu kombinézu, byť červenou, jsem tam za ty prachy nemohla nechat. Škoda že tam toho neměli víc.  Jináč mi pak v buse Jája hopsal po klíně … ještě že za náma seděla slečna, na kterou pořád dělal baf a dorážel, že se krapet zabavil. :-)))  

Jituško - Mohu - li tě poprosit, já si totiž musím vymejšlet víš - jednou coca colu nebo pepsi light. Klíďo dvoulitrovku - snad mi s tím někdo pomůže :-)))Přesnídávku Jájovi vezmu, a musím mrknout po tý skleničce co mu minule chutnala :-))) A já jednu flašu vína dovezu - já ho totiž moc nemusím, ale minule Jára donesl a to mi chutnalo, tak mi ho koupí a já si dovezu .Takže ty můžeš vzít o flašku míň …Ale vymyslela jsi to dobře … myslím že s Jídlem probblém nebude. Jo, a ještě k pití něco - jako na žízeň. Mě teda stačí obyč šťáva s vodou, já limči moc nemusím.Tý jo, a že bych upekla bábovku :-))))) ?????  Jinak hlásím na nocleh o osobu míň … ségra, ta potvora jedna mrňavá, že prej nejede!!!! Takže mi držte včicí pěsti ať ve zdraví přežiju cestu ..... jináč vám hodím Jáju na krk :-)))) Tý jo, jsem z toho na prášky … no snad to nějak dopadne no. A ještě uvidím, jestli si to ta potvora jedna nerozmyslí - sem na ní dělala takovej osvědčenej psycho nátlak, víš … i když si myslím, že asi ne, ale ještě do pátka času dost, tak uvidím.:-((  

Violet - no já to hrála už hooodně krát. ale tohle jsem chvilku hrála před večeří, pak chvilinku po, pak si jája chvíli hrál tak jsem seděla u toho než po mě začal lozit, takhle asi 3krát, a pak po RZ jsem to dohrála. No ale fakt mě to naštvalo, že to takhle blbě končí ta hra, a fakt to už nehraju, prdím na to :-))) To je škoda že nejedeš … :-(
Užij si zítřek se svým soupelešníkem :-)))) A ať už tě ty bycili nechaj být :-)))  

Valli - no snad reakce nebude žádná :-)))  

No, a zas jsem zapoměla co jsem ještě chtěla, chjooo.  

Andělka a jája 8m2t

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.09.06 21:23

Tak se hlásím, s menším počtem bacilů v těle, myslím…
No, závidím srazík, holky, ale těším se na vyprávění Andělky a taky na fotky…musím se utěšovat tímhletím, páč je mi skoro do breku, že nejedu. Už je mi popravdě líp, ale únava je hrozná, no jakoby na mě teprve něco lezlo :-( Uvidíme ráno, snad to nebude horší, já chci na rodinný výlet! Dneska jsme měli jet taky, no na poslední chvilku jsem si vyrazila já sama a kluci byli doma(Lukymu volali z práce, že něco chtějí a on zůstal doma, kdyby prý tam musel zajet, tak aby se nerušil celý výlet) Ještěže máme na chvíli dvě auta!… to vám byla pohoda! Zajela jsem si do Chomutova za ségrou, nákupy v sekáči to jistily a pak i v krámě - koupila jsem si pěkné triko hnědé barvy s dl.rukávem k těm novým kalhotám z Orsaye, tak už můžu lítat..jen ty boty pitomý ještě nemám :-/  Matýsek se poslední dny zbláznil - vždy když ho to popadne, tak se začne točit dokolečka uprostřed obýváku nebo kuchyně, hrozně se tomu řehtá a pak ještě víc, když se zastaví a jak se mu motá šiška, tak spadne…se děsím toho, že jednou spadne ne zrovna nejlíp - rohy konferáku jsou ďábelský. Neustále syčí na kocoura, má radost z toho, že občas na to jeho volání přiběhne, dneska si zase vzpomněl na králíčka :-( Ukazoval na klec na skříni a říkal „není“…
Andílku- kde lítáš, jedeš za babama? A už je ti líp?
Valli- no hele, jak psala Jituška, nemůžu ti fakt s tou anglinou nějak helfnout? Stačí říct, jestli je to nějak uskutečnitelný :-) Co odstavování?
JItuško- no určo si to na příštím srazu vynahradím, to se neboj :-) A jak jsem tak pročítala komenty - já jet, tak mám místo Matesa tuším rovnou min. 6dětí !? (tvé, Ilči a Helči) A to se vyplatí! :-D :-D
Andělko- no jsi dobrá, myslím přes ty kulky. A s tím kaufem „vše za 40,–“ - to měla být provokace? Tohle se u nás nenajde :-( Zapřemýšlej, do jakého sekáče mě pak někdy vezmeš, až se za tebou přijedu juknout do DC, ju? = bojový úkol.
Iko- no paráda, že je deska v záruce. Tak snad v pátek ještě před drbnama zdrbneš trošku i se mnou :-)
Děvčátka, jdu se natáhnout, večery jsou ubíjející. Ještě, že máme zlaté dítě, které jde prostě ve 20h do postýlky a do 10-ti min spinká.
Violet+Matý 20m

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 28.09.06 08:02

AHOOJ…tak se hlásím zase byli sme v úterý na výletě nato, že mělo pršet bylo úžasné počasí zato dnes asik bude.
Byli sme na tom programu VOSAJEDE a teda náš Fili vydržel sedět přes 45minut a koukat jenže bylo na co.Oni totiž tam hoodně zpívali, měnili se na podiu děti, odlétávali balonky, střídali se světelné efekty docela mne překvapil.
Jinak sme pak byli na návštěvě u tety Jitule,  bylo to super a teda náš se tam choval jak malý drak. Terezka je malinké zlatíčko a hodnásek proti nám.Byli sme na procházce a pak sme okoukli jejich ovce a kozu a ta se Filiho bála.
Dnes budu mít den D táta nám zítra odjíždí a tak budu chystyt mu na cestu jídlo a péct plus si musí nakoupit seboou on je hrozný vše nechává na poslední chvilu.
Ke srazíku stále hnusně kašleme zase se mi to zdá horší zítra skočíme na poslech, ale nejspíš nepojedeme tím se omlouvám.Taak a zatim vše vstává mi náš skoro 16.měsíční drak Filip

 
andela  28.09.06 09:35

Violet - to si piš že se sekáčem to byla provokace - hlavně pro Jitušku :-)))) Ale to jsem byla v Rumburku. Tady sekáče jsou - ale za jedno chodit a hrabat s Jájou je nadlidský výkon, takže vždy jen zběžně mrknu a zas jdu, a za druhé - já teda nevím, ale já když po něčem jdu, tak narazím na děsný hadry - většinou. Fakt - kolikrát si říkám, že se to vůbec nestydí prodávat a ještě za takový peníze. Tak třeba na co kupovat body za 40, když si ho u ťamanů koupím fungl nový. Já zas koukám takhle, no. Ale s tou kombinézou - no fakt jsem jí tam nemohla nechat :-))). Jináč mě se zdá, že každej nakupuje v sekáči super hadry, a já když někam vlezu, tak narazím akorát na pěkný hnusárny … ale to víš že tě protáhnu všude když o to stojíš :-))))  

Nikkol - ať se vám kašel nezhorší, a je rychle pryč. Tetu Jituli pozdravuj :-))  

No, tož jdu rozmrazit masíko - udělám kuř. prsíčka alá bordel na pánvi s rejží :-)). Sice nemám žampionky, ale to neva, bude jen masíko :-)). Jája si dal svojí půlhoďku, tak je teď hodnej …  

Pa pa, užijte si dnešní svátek :-))  

Andělka a Jája 8m2t

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.09.06 10:00

Ahoj holky,  

jen krátce, manža je doma a já nestíhám. Místo abych měla pohodu, tak lítám jak hadr a nic nemám udělané. S tím srazíkem, to vám holky závidím, musíte pak dát na rodinu fotky, ať z toho mám alespoň něco. Jo, dnes přijde tchýně hlídat - máme výročí, tak jdeme na véču :-))))  

Valli - taková šikulka, úkoly píše :-))))))))))))A co strejda? nezlepšuje se to?  

Violet-  tak státní svátek  si chcete užívat, koukám, že ten tvůj manža je pořád v práci, jako náš :-((((((  

Ikaiko, užij si sraz a domů doraz jako hodná a šikovná maminka, to máš super, že se ráno vyspíš!!!!!!§  

Dalif, ať se spaní zlepší!!!!!!  

No nic, jdu alespoň utřít prach, když přijde ta tchýně a dodělat oběd, tak pa Dáša a Lukášek 20m.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 28.09.06 13:08

Tak nevím, jestli jsem tak mladá či blbá, já zapomněla na ten srazík. No holky, strašně moc chci jet. Ale má to jeden háček-vlakem to nepůjde. Cesta trvá 4 hodiny dle toho plánovače tras a to s Nicol ve vlaku- asi by nás vyhodili ;O) Takže jedině autem, abychom mohli dělat přestávky. Manžela sebou tahat nechci-on by se stejně nedal zlákat. Jedině, kdybych přemluvila někoho jinýho. Sama si autem tak daleko netroufám. Takže, můžu být taková opice, abych se ještě pozeptala, jestli mi někdo neudělá doprovod? Myslela jsem, že by ségra, ale té se nechce.  

Jinak už je mi celkem fajn. Zaplať pánbůůůů!
Doma to máme jak v chlívku! Nevím, kdy to bude uklizeno a bordel stále přibývá. Pomoc! Dneska se podívám ven, potřebuju už na vzduch.  

Andilek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.09.06 13:13

VIOLET:no ono je to slozity s tou AJ,ja to zatim moc nechaopu,co jako mam delat-zatim jsem si neco otevrela a jsou tam dlouhy clanky a k nim zaskrkas odpovedi naotazky ke clanku-no a pak si to muzes prohlidnout a dat treba nove otazky a vyplnit a ziskavas body-no a prijde mi divny ze jako vidis odpovedi a pak ti jen prehazi moznosti a zuisaks zase body.je to fakt divny.takze se musim zeptat ve skole,jestli vubec tim ziskavam ty body ktere potrebuji a nebo je to jen procvicovani!
takze diky za nabidnutou pomoc,ale je toho fakt hodne a nejak to snad zvladnu,dnes jsem neco delala s pomoci slovniku na netu,tak uvdime jak to dopadne,jestli teda fakt ziskavam body-jestli jo tak mi to prijde nejaky nelogicky a nepropracovany,no uvidime:-))

NIKKOL:tak se zdravte!

JITUSKO:k mei­lu.snad to najdu-to vysvetleni je dotszajimavy:-))jinak ty brdo-tolik jidla,no ale asi to sporadame:-)jinak presnidavku klidne martinkovi vezmu,ale stejne pochybuju ze mi ji sni:-)on ji halvne to co nema:-))a toto mi plive:-)jinak brkolici atd kup:-)
jinak bych zkusila upect buchtu,ale dovezu ji,pokud se vazne povede,upecu ji zitra-snad to stihnu-protoze jedu do skoly.a pak bych napsala jestli ji teda beru:-))

jen jsem prelitla vase prispevky.
RUZO:pohlavi jeste nevime.normlani KO mam pristi tyden,a rekne mi kdy mam jit na UTZ a to pak teprve budu teda vedet-myslim ze tak za 3-4 tydny uz to snad budu vedet!

HELI:takze moje posedlost v kocarkach je faklt udesna!byla jsem u kamosky se ji zeptat jestli by mi pujcila korbu abych j nemusela kupovat,alem bohuzel,oni to dostali darem a je ji to blby,co by jako tychne rikala,kdyby to nekomu pujcila-v ty dobe za ten kocar dali pres 3Olitru.takze uz mam zajistene penizky a tak zhruba za 14 dni si to chci objednat.koupim buzz s korbou a jeste si taky budu objednavat lehatko-to je mimo kocar-nesouvisi to s tim:-)uz se tesim.pak hned poslu fotky.
jinak ta moje kamoska riakla,ze ta posedlost je u mne jeste dobra,jeji jina kamoska ma jedno dite a uz 8.kocar!

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.09.06 18:14

cauky!
tak jsem nasala na MB super cenu kompletu buzze!!!a uz jsem odpovedela na inzerat:-)) se tesim,az ho budu mit doma:-)
VALLI 16+3

 
andela  28.09.06 19:59

Brý večír mamušky,  

mňo, tak mi uschlo prádlo, tak už můžem jet na výlet :-)))). Tedy hlavně bryndáky - mám jich asi 30, ale spotřeba veliká, a musím naplnit pračku abych to mohla vyprat - no těma pidi věcma je to na týden a to už skoro pak nemá Jája co na sebe :-))). Naštěstí mi to venku uschlo, i když zas moc horko nebylo. Jen kalhoty jsou ještě mokrý v pase, tak mi snad do rána doschnou, jinak nemám co na sebe :-))  

Koukala jsem Jájovi na pusinu, a zdálo se mi, že má zevnitř jako rozkousaný rtíky. Tak jsem se tím moc nezabývala, ale včera mi to přišlo takový divný, a dneska se chechtal, a koukala jsem mu až na patro - tak nevím nevím, jesli to náhodou nemá afty, páč to má až na patře. Ale zdálo se mi spíš jako by bílý flíčky než pupínky. Zítra asik radši zajdu k dr, ať mu na to mrkne. Jinak má fakt i rozkousanej ret, a přitom není vidět, že by si ho nějak kousal, bambula.Večer mi zas začal řádit, chtěl být u mě, tak jsem ho šoupla do pytle a dělala véču. Dostal piškota, tak si ho žvejkal, a já hodila chleba na pánev a prošla se do obyváku a zpátky a po chvíli koukám, jak je jája už v polospánku, žužlá piškot, a padá mu hlava. No, páč už bylo před 6, tak jsem ho vyndala na zem - samo že spustil - napustila vanu, vykoupal se, napapkal a asi ve 1/4 na 7 šel do postýlky :-))). No Jára mi říkal, ať ho nechám prospat, a já že ne, že pak bude Jája strašit bůhví dokolika - a přeci jen, jsem ráda že  chodí v 7 spinkat, že mám pak klid i pro sebe. No ne? Však straším s Jájou od rána od 7 hodin, a mám ho vlastně sama na starost až do večera. ;-)  

Andílku - sem koukala kdeže to jako bydlíš, tak si říkám, že takovej kousek (myslím oproti mě) to je, a jedeš stejně dlouho jako já???? A pak jsem zjistila, že ono ti všechno jede přes brno - což je zajížďka jak blázen. To mám teda ještě výhodu, že nemusím někde moc oklikou a jede mi tam přímej vlak :-))). Jináč já jedu s Jájou taky SAMA!!!!!! Mám z toho hrůůůzu, už mě napadlo, že to vzdám a budu doma … ale já jsem blázen a risknu to. Snad to nějak přežijeme oba ve zdraví. Ségra se na mě vyprdla, a včera mi oznámila že prý se mnou nejede. Ještě jsem vkládala naděje do Violet, ale ta když je nemocná, tak taky nemůže to je jasný. A myslím že bys to měla s Niky snažší než já - je přeci jen větší a nechá si domluvit, líp jí zabavíš  … to jájovi ani nedomluvím, ani ho pořádně nezabavím. Vkládám naděje do toho, že usne aspoň na hodinu. :-))) A jak jsem psala Jitušce, max. až přijedu, hodím vám jáju na krk, a bych si odfrkla a vzpamatovala se :-)))) No ale uvidíš jak si troufneš - já na jednu stranu se toho děsím , a na druhou to risknu :-))). No kdybych měla auto, a taky víc jezdila, tak bych i jela. Je to přeci jen lepší - zastavím kdy chci, projdu se, děti taky ..... a ty to zas tak daleko nemáš :-)))  

Valli - tak ať ti to s kočárem dopadne dobře :-)) Já pasu jen po golfkách, a asik půjdu do Cam. Chtěla jsem jet do prahy na veletrh, že bych si je tam okoukla a ozkoušela - pokud by tam měli - ale taťka teď nemůže jet, a o výkendu máme sraz. Tak budu muset vzít jen to, co tu v krámech mají, nebo to risknout bez zkoušení. :-))  

Dášo - bych se na tchýni vykvajzla - ještě prach utírat :-)) Ta moje myje snad každý měsíc okna - a zvlášť teď když máme nový, a nedokáže pochopit, že já na ně kašlu a myju je z jara a na podzim - vlastně než začnou mrazy. Víckrát mě k tomu nikdo nedonutí :-)))  

Holky, nevíte jak mám nejlépe a nejlehčeji vyprat koberec???? Ten je špinavej jak sviňa … mi tam jája něco kydnul na zem, tak jsem to houbičkou drbala, a je tam takovej krááásnej světlej čistej flek, tak jsem se zhrozila, jak je ten koberec špinavej. Já bych nejradši novej, ale Jára že nebude, kvůli Jájovi, že prý by byl hned špinavej od něj, a bylo by to stejný :-(.  

Andělka a Jája 8m2t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.09.06 21:11

ANDELO:ty cam golfky si muzes ozkouset v sobotu ja je mam a beru s sebou:-))

jinak moc se omliuvam ale urcite tu buchtu nestihnu rano musim letet s tchyni na pojistovnu a apk uz to nestihnu jedu do te skoly.tak budte muset upoect vy-fakt sorry!

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 28.09.06 21:11

Čauky děvčata,

tak už se nám to blíží, já se tak těším.Akorád mě mrzí, že vás neuvidím všechny, tak snad na dalším srazíku.

Z cestou už to máme vyřešené, v sobotu nás doveze švagrovka (když bude taťka indisponován) a v neděli si nás odveze domů už taťka.

Jituško - koukala už jsem na mailík.Doufám, že vás brzy najdeme.Musím před tebou smeknout, to jak jsi to všechno naplánovala, prostě super.

Valli - tak gratuluji ke kočárku a už se těším na fotečky.Na tu kamárádku s 8 kočárkama teda opravdu nemám, asi bych se ani toho osmého nedožila, protože by mě můj manža už zabil, čtyři mu bohatě stačili

Andělko - doufám, že cestu dobře zvládnete.S ko­bercem bohužel neporadím, taky ho máme strašnej, Naty tam napatlala, jak už jsem kdysi psala, i krém na zadek, takže jsou na něm fleky.No, hrůza.Už aby jsme si pořídili plovoucí.

Andílku - přijeď, s Nicolkou to určitě zvládneš, myslím, že by byly všichni rádi, kdyby jsi tam byla.Navíc naše holky jsou skoro stejně staré, tak by si určitě rozumněly

Jinak všechny ostatní moooc pozdravuji.
Přeji hezký večer.

Helena, spící Naty a opět na telku čučící Nika

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.09.06 22:58

ANDÍLKU,zkus to risknout a přijeď!!!!!!!!!­!!!!!Určitě si s sebou můžeš vzít garde,obzvlášť nějakou ukecanou babu jako my(anebo né,bude tam už Ika a Andělíš,tak to stačí:).Jen mi dej,prosím,vě­dět,dělám zítra velkej nákup a 2 dospěláci -už bych musela jinak kalkulovat.
Tak dej vědět,síííííí­ííííííííím!
Jitka a prcci

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.09.06 22:59

Valli-s jídlem neměj péči,na Vysočině čéku vyhládne,obzvlášť po dlouhý cestě!!!Snad to najdete,jen dej vědět,v kolik cca dorazíte!
 Jitka

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 28.09.06 23:00

Andělí,v kolik přijedete?(kvůli tý slavobráně…)
 Jitka

 
andela  29.09.06 07:19

Já bych upekla bábovku, ale teď mě napadlo že to abych upekla apoň 3, páč by byla jedna velka a malá, a malá Járovi nebude stačit :-)))) No uvidím, nic neslibuju …  

Jituško - dojedem pár minut po půl 11. Na nádraží chodit nemusíš, koukala jsem na mapu, a k vám trefíme je to kousek. :-))  

Valli - no tak to si ho hned ozkouším :-)))) To si piš.  

Helo - no vidíš jak sis to pěkně zařídila. No my dojedem - jen nevím v jakém stavu :-p  

Andělka a Jája 8m2t

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.09.06 09:45

JITUSKO:ja si myslim ze dojedeme mezi 10 az 11h.treba jak budu vyjizdet napisu SMS a tak za hodku bych tam mela teoreticky byt:-)

ANDELO:no jestli myslis cam portofino tak ho klidne vyzkousis:-)ony golface stejne budou asi vsechno na stejny brdo:-)

holky za chvili jedu do skoly.a jede i manza pry je mlha a vecer tma,tak aby se mi nic nestalo-on ma dovcu.pa
VAlli16+4

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.09.06 11:53

JITUSKO,
raději jídlo navíc pro nás nekupuj, já stále nemám žádný doprovod! Jsem z toho dost nešťastná, tak bych chtěla dojet! Ale sama se fakt bojím s tím naším čertem. Ještě zkusím jednu kámošku-chlapa má přes víkend pryč, tak snad se nerozmyslí. Dokonce už ze zoufalství začínám pytlíkovat, že bych mohla taky něco uspořádat.  

Andilek

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.09.06 12:01

ČAU HOLKY,
tak právě jsme dojedli obírajdu-žebra z kuřete,co mi Honza naporcoval a ochutil,takže už mám enaložený steaky z kuřecího,ještě musím toho vepřa,aby jsme měli dost bílkovin na to žvanění.Týjo,já se na vás tak těším!!!A má být krásný počasí,tak bysme se mohli nějak dopravit na ten Vagon,jak vám o něm básníme.No ještě se domluvíme-musely by jsme jet Valli,2×,jestli by ti to nevadilo..
Včera jsem si udělala celoodpolední túru s dětmi,Honvzovi bylo blbě,tak jsem ho nechala vyležet.Šla jsem s kámoškou,co nemá děti.chudák malá,pro ni to byl antikoncepční zážitek.Bára totiž nespala po obědě vůbec a Vojta jen chvilku, a to jsme šlapali 3km tam a 3 zpět,tak byly děcka pak už ukňouraný a vzteklý.Když ona má představu,že dobře vychované děti hezky hačají v kočárku(nevisí ven za kšíry),jsou milé a hezky se usmívají(nemračí se jak Barbucha) a jsou hezky čisťounké(mají pořád kšandu pod nosem,tak jsou furt jakoby upatlaný).No je přesvědčená,že JEJÍ děti takový určitě budou a já jí to vymlouvat nebudu,ať se pak kochá tvrdou realitou(chachachá!)­Doma čekalo překvápko-holky,Honza místo ležení normálně vygruntoval celej byt!Fakt!Byla jsem v šoku-dokonce vypucoval sporák a tak.Sice mě pak vodil o bytě a já ho musela chválit nejdřív nedotlivě a pak za všechno,ale stejně.Ale háček v tom byl-jak jsem ho dochválila,zeptal se,zda může na karty,když už je mu líp?Tak jsem ho pustila,no.Byl doma celkem brzo,přece jen mu ještě asi dobře není.
Dneska jsme chtěli odpoledne někam na výlet,ale ráno jsem se kopla o židli do prsteníčku u nohy a asi jsem si ho zlomila,nemůžu moc chodit,takže z túry sešlo.Tak pojedem za babi na zahradu,tam maj aspoň děcka prostor.  

Ještě ke srazu-dík,Andělko,na pití jsem zapomněla-ty už máš colu light koupenou,ostatní budou chtít pít co?Spíš slazenou nebo neslazenou?Já bych vzala jemně perlivou neslazenou-balík a dětem třeba 2 džusy na ředění…ale napište,co mám vzít.Jedu dnes večer na zbytek nákupu,tak mi to honem dopište.Předběžně mi to vychází tak na necelé 200,– na jednu za víkend,snad to není moc.Ale kuřata jsme vykošťovali,aby se ušetřilo-prsíčka na tácku jsou moc drahý.  

OStatní mě moc mrzí,že neuvidím,snad to vyjde jindy.Omlouvám se,že furt tady srazíkujem,ale brzy to budem mít za sebou apak vás budem bombardovat zprávama z víkendu.  

Tak musím končit,mějte se krásně a pro některé-nashle zítra!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Jitka,spící Vojta,zpívající Bára

 
andela  29.09.06 12:10

Jituško - já tou colou budu ředit to víno (jsem to ale břídil co?) :-)) Jináč na pití mě stačí klíďo i voda … já ty slazený bublinkový limči nemusím :-))) Jo, a taky cukr - máš? Čaj nějakej, jestli holky chtějí ke snídani? Já si vezu moje kafe :-))))) A dětskej čajík vezu taky … tož se podělit můžu.  

A mám pro vás super zprávu - máme 7zubák :-)) Dvojku vlevo dole :-)))) Sakra to je cvrkot teda, sem tak rychle nečekala :-)))  

Andělka a Jája 8m2t

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 29.09.06 13:20

Ahojky,

tak Nanynka nám ještě spí.Jeli dnes popeláři, zrovna už zabírala, tak nakonec řvala jak tur.
Srazíku už se nemůžeme dočkat, Nika o něm taky pořád básní a taťka asi bude rád, že bude mít klid.

Jituško - nám klíďo k pití stačí jen voda, kafe a čajdu pro malou také vezmu, ještě bych mohla vzít dvě velké přesnídávky, co Roman dovezl, tak je kdyžtak nekupuj.Tyhle budou stačit pro všechny děti.Přijedeme asi tak po desáté.

Andělko - gratulace k zoubku

Tak musím končit, neboť malá už se vzbudila.
Zítra se uvidíme a ty ostatní moc pozdravuji.

Hezký den holky.
Helena, Naty a Nika

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.09.06 13:48

HOLKY POMOOOOOOOOOOOC,
já mám asi fakt zlomenej ten prst u nohy-mám ho tak jako poslední článek kolmo na ostatní články,celej fialovej a nateklou bambuli.Doktora mi Honza rozmluvil,že to stejně jen přilepí k dalšímu prstu.Už jsem si vzala Brufen a leduju,ale neměla jste to některá?Nevíte,jak dlouho to bude bolet jako sviňa?A jak dlouho se hojí zlomenina???
Všichni jsou pryč,ležím na kanapi a snažím se mít čapu nahoře,ale je to děsný.Snad budu nějak zítra fungovat.No ale dlouhý prochajdy padaj-aspoň pro mě.Ještěže že jede chůvička Nika.  

Andělko,gratuluju k zubálovi!!!Bá­bovku nprosimtě netahej,to je jasný,že když jedeš vlakem,tak jen to nejnutnější.Já koupím nějaký sůši ke kafi a nechci,aby někdo kvůli tomu blbnul u trouby.Stejně kafčo si dáme v hospodě.
Helenko,taky nic navíc neber.jak budeš chtít.Jo a kdyby-radši dopředu.Nechej si u nás sedačku na Natálku,kdyby jsme jeli na Vagon,tak ať pak nesháníme.Dalibysme ji Valli do auta.
Zatím papa,
rozbolavělá Jituš

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 29.09.06 15:22

NO a je to v pr…! Takže moje poslední spása nejede! Takže ani my. Holky, to je tak blbý. No aspoň pište, co děláte a tak. A vyfoťte se a fotky pošlete. Ani nevíte-vy, co jedete, jak vám závidím. Ach jo!  

Jinak zrovna přivezl manžel na víkend švagra. Odpoledne s ním jede na nějakou oslavu. Budeme opuštěné holky.  

JITUSKO,
proboha ten prst nevypadá dobře! Hlavně dnes jen lež a nedělej žádná alotria! Tak taky šílíš s dárkama už teď? A co máš pro Barču? Já jsem zatím koupila Baby born. Jednu panenku už má a harje si s ní. Ale jestli tuto nebude chtít-klepne mě asi pepka ;O)   Přinejhorším odložíme na později.  

VIOLKO,
jak je marode?  

ANDĚLKO,
jsi odvážná a já jsem srabisko. Dobře dojeďte!  

Andilek+Niki ležící spící

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 29.09.06 16:01

Jé,to je škoda,hlavně když ještě k tomu budete samy doma!!!Autobusem asi taky nic,co,já radím,ale s prckem bych se taky takovou dálku nevypravila.
Tak prst je lepší-asi zabral Brufen,nevím,zda jsou to alotria-ale uklidila jsem skříně,vyndala letní věci a vyházela 4 igelitky hader,co mám ve skříni „nad doma“.Nechala jsem na doma 2 trička a zbytek fičel pryč.
S tou Byby Born-myslím,že je na to Niki ještě malá,že to tak neocení.Podle mě zatím stačí jedna panenka,a tuhle si schovej-jedna holka tady měla výbornej nápad-přijela s Baby Born z porodnice,kde si byla pro druhý mimi a pak měly obě holky každá svoje miminko na starost.Já jsem koupila zatím samý malý dárky-veký navlíkací korále(super věc),děrovačky s tvary,plastelína s tvořítky v kyblíku,žehlička s šatičkama, zvířátka na farmě-pořád si s nima hraje,tak jsem přikoupila,dřevěný vyšívání-aby se učila s tkaničkou,malou doktorku,velký dřevěný puzzle(vkldačka)-prostě všechno,aby se zabavila,hezky tvořila a já měla klídek-hrozný,co.
Hodně jsem toho nakoupila u týhle paní,má dobrý ceny:
 http://www.mimibazar.cz/bazar.php?…

a líbí se mi tahle panenka,hrozně moc,ale ještě počkám až ke 4.narozkám
 http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

a tohle budu kupovat Vojťulkovi:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

spíš nevím,co Vojtovi-hodně věcí už máme a je to takovej blbej věk.
Nic,jdu ještě něco dělat.
Pápápá,Jitka s fialovou hnátou  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »