Růzňata č.39 - Test MF DNES - vlhčené ubrousky

Rodičovství

Ahojky holky našla jsem docela zajímavý test vlhčených ubrousků ikdyž je už trochu staršího data mohlo by Vás to zajímat.

Pouze jsem ho zkopírovala tak se na mě snad nebudete zlobit. :o) A taky je poměrně dlouhý ;o)

Základním smyslem VLHČENÝCH UBROUSKŮ je zlikvidovat nečistoty všeho druhu. Téměř polovina výrobků, které je možné běžně v obchodech koupit, však při tomto úkolu neuspěje.
Už žádné mokré hadříky, žínky, žádná potopa v koupelně. Dětské vlhčené ubrousky jsou fenoménem nové doby. Až na to, že zatěžují životní prostředí, poskytují dítěti i maminkám maximální komfort při používání. Ale zvláště tady platí: dvakrát měř a jednou kupuj. Jedenáct druhů dětských vlhčených ubrousků prošlo laboratorními i praktickými zkouškami. Výsledek testu redakce MF DNES není potěšující: téměř polovina sledovaných vzorků totiž nesplňuje požadované parametry. Ubrousky jsou malé, z nekvalitního materiálu, trhají se. Nelze je od sebe snadno oddělit, z nepraktického a mnohdy i nebezpečného obalu se musí jednoduše odtrhávat. A především ­ řada z nich závažnější nečistoty vůbec nezvládne.

Obaly s problémy
Dobrou zprávou tak zůstává alespoň zdravotní nezávadnost. Mikrobiologické vyšetření v Národním referenčním centru pro kosmetiku Státního zdravotního ústavu v Praze prokázalo, že všechny posuzované druhy jsou z tohoto hlediska bez problémů. K horším výsledkům však dospěly obaly. „Ubrousky Hygena, Sanosan a Baby Lindo nemají na obalu uvedeného ani dovozce, ani výrobce.To je závažný prohřešek proti zákonu. Spotřebitel si nemůže o výrobku zjistit vůbec nic, například to, zda je zdravotně nezávadný a bezpečný, když neví, kam se má obrátit,“ říká Hana Bendová ze Státního zdravotního ústavu, která se kosmetickými produkty zabývá.

Co musí být uvedeno na obalu: ** **Zadní strana
Země původu kosmetického přípravku Číslo šarže nebo datum výroby
Složení; přítomnost parfémů se označuje slovy parfém, parfum, perfume
Zvláštní opatření, které je nutné dodržovat, pokud to výrobek vyžaduje (například „Neaplikujte na podrážděnou nebo poškozenou kůži“)

Boční strana
Datum minimální trvanlivosti, které vymezuje dobu, po niž si kosmetický prostředek zachovává původní funkci a je bezpečný; uvádí se slovy „spotřebujte nejdéle do…“; nemusí být uvedeno, pokud minimální trvanlivost přesahuje třicet měsíců ****
Výrobce či dovozce, jeho sídlo, místo podnikání

Přední strana
Funkce výrobku, případně účel a způsob použití; vždy v českém jazyce; může to být uvedeno i v návodu k použití zadní strana ******
**Nominální obsah výrobku, počet, hmotnost nebo objem, udává se v době balení **

Mezi výrobky zeje hluboká propast**
Absolutní špičkou na pomyslném ledovci, pokud jde o kvalitu, jsou značky Pampers, Johnson's, Huggies a Fixies. Ačkoli jsou tyto výrobky mnohem dražší než ubrousky, které skončily na opačné straně hodnocení, vyznačují se oproti nim extrémně kvalitním a pevným materiálem, dostatečnou velikostí a vysokou účinností. Z tohoto důvodu je jejich používání mnohem ekonomičtější a výhodnější než užívání levných produktů; na důkladnou očistu stačí jeden, maximálně dva. „Pokud budu mít k dispozici pouze malé, tenké ubrousky, spotřebuji jich pětkrát více než kvalitních, tlustých, a ještě si budu muset jít umýt ruce. Obávám se, že se nemohou finančně vyplatit,“ potvrzuje jedna z testujících maminek, Johana Dolejšová. Mezi kvalitními a špatnými výrobky jsou příliš velké rozdíly. Ty, které skončily se třemi a dvěma hvězdičkami, ačkoli na svých obalech mnohdy slibují odstranění jakýchkoli nečistot, jsou pravým opakem jakostních produktů. Žádné přechodné pásmo v podstatě neexistuje; buď je ubrousek účinný při očistě rukou i celého těla, nebo se hodí pouze při cestování jako nejnouzovější řešení na pusu špinavou od čokolády.

Co zvolit: vodu, či ubrousek?
Zda není lepší místo takto nekvalitních produktů sáhnout po staré, osvědčené metodě, vodě, je na zvážení. V případě špičkových výrobků je však na každé mamince, dá-li přednost jedné, či druhé variantě. Neexistuje důvod, proč jednu z možností zavrhnout. „Je to skutečně pouze věc matky, jakým způsobem své dítě ošetřuje,“ říká Hana Bendová. „Pokud je alergické či má nějaké kožní potíže, je nutné dobře rozmyslet, jestli je prospěšnější voda, nebo chemie. Je-li však zdravé, není třeba se vlhčeným ubrouskům vyhýbat. Žádné agresivní chemické látky neobsahují.“

****
Ideální ubrousky
perfektně odstraňují nečistoty. Není třeba jich používat více najednou;
musí být dostatečně velké, aby pohodlně zakryly celou dlaň (v průměru 16×20 centimetrů);
měly by být z měkkého, jemného materiálu. Zároveň však musí být pevné a pružné, nesmějí se při používání trhat;
v rukou se nedrolí; při dlouhodobějším užívání nevysychají, na dně obalu se nehromadí tekutina;
velmi lehce se od sebe oddělují. Není je z krabičky zapotřebí tahat, škubat či odtrhávat;
zbytečně nemokří pokožku, ale zanechávají na ní hladký film;
mají praktický obal, který lze snadno otevřít. Dítě by se však do něj nemělo bez potíží dostat;
nesmějí mít dráždivou, výraznou parfemaci;
měly by mít krabičku, kterou je možné doplňovat náhradní náplní

Vítěz testu
Ačkoli ubrousky Pampers Baby Wipes i Johnson's baby skincare vykazují téměř shodné vynikající parametry, vítězem testu se staly pampersky. Rozhodly o tom jednak testující maminky, které je nejčastěji označily za nejlepší, jednak o něco výhodnější cena.

**Propadák testu
**Ubrousky Fine Baby od firmy Femina Ltd. z Velké Británie nejsou žádným zázrakem. Protože velmi nekvalitně odstraňují nečistoty, je nutné jich použít několik najednou. Relativně levný výrobek se tak velmi výrazně prodraží. Má značně nevyhovující materiál.

A teď trochu cen:
Jedenáct druhů dětských vlhčených ubrousků prošlo testem v laboratoři, mikrobiologickým vyšetřením a náročným testováním při praktických zkouškách „v terénu“. Jak uspěly jednotlivé značky? Které ubrousky jsou nejpevnější, které jsou nejpříjemnější? U kterých je naopak očištění nejekonomičtěj­ší? **

Pampers Baby Wipes ** 72 kusů/119 Kč
1 kus: 1,70 Kč
Nejlepší ubrousky. Výborně odstraňují nečistoty, jsou příjemné, měkké, pevné, pružné. Velmi lehce se od sebe oddělují. Mají optimální velikost, na očištění stačí jeden kus. Nevysychají, na pokožce zanechávají vláčný film. Mají praktickou krabičku.

**Fixies Baby Wipes Super Comfort

****72 kusů/130 Kč**
**1 kus: 1,80 Kč
**Velké, tlusté a příjemné ubrousky si perfektně poradí s jakoukoli nečistotou. Stačí jeden tah. Jsou pevné a netrhají se. Obal není dokonalý, ubrousky se tahají přímo z pytlíku a hůře se od sebe oddělují.

Hygena Baby Fun

80 kusů/90 Kč
1 kus: 1,10 Kč
Velké, pevné ubrousky jsou z měkkého, kvalitního materiálu a výborně odstraňují nečistoty. Špatně se od sebe oddělují (najednou se jich vytáhne víc). Obal je nepraktický (pytlík), nelze jej doplňovat a lepítko se časem opotřebovává.

Sanosan Baby Lotion

72 kusů/ 108 Kč
1 kus: 1,50 Kč Účinné ubrousky z kvalitního materiálu dobře odstraňují nečistoty. Jsou dostatečně velké a pevné, mají ideální vlhkost a příjemný materiál. Nevýhodou je nepraktický obal, který ztěžuje manipulaci, a poněkud zvláštní vůně.

Helen Harper baby wipes

100 kusů/50 Kč
1 kus: 0,50 Kč
Nedostatečně odstraňují nečistoty ze zadečku. Trhají se, jsou jemné, tenké, mají nepříjemný materiál. Obal je velmi nepraktický, při delším používání se špatně uzavírá.

Baby Lindo con Aloe Vera

70 kusů/39 Kč
1 kus: 0,60 Kč
Jsou tenké a malé. Špatně odstraňují nečistoty (je jich zapotřebí několik) a při použití se trhají. Nelze je od sebe jednoduše oddělit, je nutné silně táhnout. Spodní ubrousky jsou příliš vlhké.

Oli dětské toaletní ubrousky

70 kusů/50 Kč
1 kus: 0,70 Kč
Po nečistotách pouze kloužou. Je nutné použít více kusů. Jsou příliš mokré, jemné, trhají se. Materiál je nepříjemný na dotyk. Nepraktický obal, který se špatně uzavírá, neoddělí ubrousky od sebe, vytáhne se celá role.

Fine Baby

100 kusů/54 Kč
1 kus: 0,50 Kč
Velmi nekvalitně likvidují nečistoty, musí se použít několik ubrousků. Jsou tenké a malé, trhají se. Mezi jednotlivými ubrousky je jen nekvalitní perforace, ubrousek se musí utrhnout. Obal je značně nepraktický, uzávěr se špatně zavírá. Mají příliš ostrou parfemaci, jsou moc vlhké. **

Johnson's baby skincare**

72 kusů/145 Kč
1 kus: 2 Kč
Skvělé ubrousky výborně likvidují nečistoty. Jsou dostatečně vlhké a pevné, netrhají se. Mají příjemný materiál, jsou měkké, jemné. Samy se oddělují od sebe, není zapotřebí je „trhat“. Otevírání krabičky je zabezpečeno proti dítěti, vůně je příjemně dětská.

Huggies wipes Vitamin E

72 kusů/163 Kč
1 kus: 2,30 Kč
Perfektně si poradí s nečistotou. Mají optimální velikost, dobře se od sebe oddělují, jsou měkké, příjemné na dotyk, pevné a mají nevtíravou parfemaci. Nejlepší obal, krabičku lze otevřít lehkým dotykem jednoho prstu (ale dítě na to hned nepřijde). **

„Spotřebujte do“ není pro legraci
Nejen u potravin je nezbytné sledovat dobu trvanlivosti. Platí to velmi důrazně i o všech kosmetických výrobcích. Pokud si totiž spotřebitel zakoupí produkt, který je na pultech ještě po uplynutí vyznačené doby trvanlivosti, riskuje peníze i své zdraví. Takový produkt nemusí plnit určenou funkci, ale ani být bezpečný a zdravotně nezávadný.
„Čas může velmi výrazně ovlivnit kvalitu kosmetického výrobku,“ říká Dagmar Jírová ze Státního zdravotního ústavu v Praze. K tomu mohlo dojít i v případě vlhčených ubrousků Fresh Ones, které pro testování zakoupila redakce MF DNES. Jejich vyznačená doba použitelnosti byla 06/02, měly být tedy spotřebovány do června roku 2002. Ještě 25. října téhož roku je však redaktoři koupili v obchodním domě Globus na pražském Zličíně. Ubrousky při praktických zkouškách zcela propadly.
„Pokud výrobce vyznačí na jakémkoli kosmetickém produktu dobu spotřeby a prodejce takový výrobek prodává i po uplynutí doby trvanlivosti, výrobce za něj už nenese odpovědnost,“ doplňuje Dagmar Jírová
.** **

Hodnocení: od ***** pro nejlepší výrobek po * pro velmi problematické ubrousky s řadou nedostatků Pramen: Test DNES, Státní zdravotní ústav v Praze**

O testu

Jedenáct vzorků dětských vlhčených ubrousků prošlo laboratorním vyšetřením v Národním referenčním centru pro kosmetiku Státního zdravotního ústavu v Praze a praktickými zkouškami.
Při mikrobiologickém vyšetření se zjišťovala zdravotní nezávadnost výrobků. Dále byla posouzena správnost značení obalů.
Při praktických zkouškách ubrousky hodnotilo sedm žen s dětmi ve stejné váhové kategorii. Testující maminky posuzovaly účinnost, kvalitu použitého materiálu, dostatečnou velikost, optimální vlhkost, praktičnost obalu, parfemaci, celkový komfort při používání a případný výskyt dráždivé reakce.
Na metodice testu se podílelo Národní referenční centrum pro kosmetiku Státního zdravotního ústavu v Praze.

Test byl hrazen z rozpočtu redakce MF DNES.

Všechny Vás s Eliškou zdravíme a přejeme příjemné počtečníčko Petra a Eli

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 10.10.06 13:57

prvni !!!!!!!!!!!!!!

delsi komentar jsem napsala k minulemu denicku, jdu cist. D

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 10.10.06 14:09

nahodne druha!

 
andela  10.10.06 14:23

třetíííí

 
andela  10.10.06 14:36

Mamulinko - díky za deníček - neva že opsaný, však já taky opisuju ;-)). Hlavně že je to poučující či jak to jinak nazvat .. :-)) Máš vééélikou pochvalu ;-))))
Já používám Helen Harper modrý, a nemůžu si na ně stěžovat. Zelený mi smrděj a řekla bych že jsou horší. Jinak jsem měla vzorek Nivea ubrousků a jsou taky dobrý :-)). Ale víte že i vietnamci prodávají plenky a ubrousky??? No na ty ubrousky jsem koukala - normálně český obal, asi 70 ks ubrousků, cena snad kolem 30kč … kolikrát jsem na ně koukala a říkala si, že to musí být asi nějakej sajrajt. No po nějaké době jsem jedny zakoupila - zvědavost zvítězila :-)) - donesla domů, otevřela, vytáhla jeden ubrousek a obloukem vše letělo do koše. Normálně smrděli jakoby houbou … a vůbec, byli nažloutlý a hnědý fleky - blééééééé. Až pak mě napadlo, že jsem to mohla odnýst na Higienu, že. Ale to je fuk, přesvědčila jsem se že jsou to opravdu šmejdy fujtajblový.  

no jo, jdu čumákovat, dítko spí a mám tu kafčo :-))  

Andělka a Jája 8m4t1d

 
andela  10.10.06 14:58

Péťo - téééda, stokrááát hurá a veliká gratulace k zubu :-))) Si mi taky připoměla, že jsem ještě nedostala na ty nový šaty :-))). Mňo, ale neboj, sice je vidět, ale ještě může trvat než se proklube úplně… a to je u nás pak to pravý rodeo :-))))  

Valli - No já myslím, ža když změřím výšku dítka od ramen po paty, a kombinézu vezmu o něco delší, tak by měla být, ne? Tak ty takhle lákáš kalhotama, aby to byla holčička jo :-))))  

Ikaiko - jsem pěkně škodolibá - proto ti píšu - cháchááá, jen si užij s dítkem pořádně - jakýpak spaní půl dne :-)))) Ba ne, co já bych dala za to, kdyby Jája spal aspoň 2 hodiny v kuse. Chjo - zatím tajně doufám, že si v zimě vzpomene na svůj novorozenecký věk, a bude třeba venku spát. Neb mi teď už v kočáru jen tak neusne, protože vítězí zvědavost, a kdyby spal venku, tak by mohl o něco přijít :-)))  

Dalif - no neboj, dneska už je Jája v „normálu“ a s nádobím jsem musela počkat až usne, neb se mi přisál na nohu a nechtěl pustit :-).A byla tu ségra s mamkou, a taky jako nezájem, já chci mámu :-)). Šak sem to psala že to byla jeho světlá chvilka :-)). Ale zas musím na jeho obranu napísat, že spinkal od půlnoci do rána bez buzení - sice u mě v posteli, ale nebudil se stokrát, a ráno vstával až chvilinku před třičtvrtě na 7. To ho taťka vítal … asi se mu bez Jáji špatně snnídalo :-)) Ale teda počítám, že to byla taky jen světlá chvilka - uvidíme.  

Andělka a Jája 8m4t1d   Peletonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-24)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín,25
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
helena77 - Nikolka 12.7. 1995;Natálka 10.2. 2005, Třešť
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár, (Ilča-29)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-29)

Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)****
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
Valli - Martínek 22.6.2005,mimís TP 12.3.2007 Třebíč, (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Most, (Denisa-25)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.10.06 16:44

Ahojik holky,

andělko - dekuji za pochvalu.

Ja pouzivam doma pampersky a v budejovicich u rodicu jak kdy ted tam mam fixies a jsou dobre.

Jinak na zubáka se těším snad se proklube do pondělí jdeme na 12 mesíční prohlídku tak aby jsme se  mohli pochlubit paní doktorce.

Tak zatím pa pa Peta a Eli

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.10.06 16:51

Holky ještě mám dotázek,

sehnala jsem LUČINU JOGURTINA a tam je písáno sýr na lžičku i k namazání.

Myslíte, že bych to mohla dát malé jako „jogurtík“ .  Ona Lučina začala dělat tvarohy  jako „jogurt“ a ty nemají chybu.

Díky za odpovědi peta

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 10.10.06 16:53

PETO alias Mamulinko - pochvala, fakt pekny denicek !!!

ja teda mela pampers jednou a nebyla z nich na vetvi, pak mela levny cerveny helen harper-smrdely az …, pak NIVEA- ty celkem dobry, ale takovy sussi, ted pouzivam BABYLOVE sensitive - jsem s nimi spokojena, a chci vyzkouset i ty Babylove normalni…jeste mam ty Tesco fialovy,ale ty jsem jeste nevyzkousela. Jedna pani na MMB moc vychvaluje ty levny ubrousky z Lidla, to jeste neriskla. Jo jeste jsem mela maly baleni ubrousku z Billy- teda ty dost vonej-smrdej.

toz super aspon pokutu neplatila, neco dneska v pohode a navic mi kamoska nabidla misto- 1× tydne bych se vratila do lekarny, ja bych tak moc chtela,ale nestihla si dodelat atestaci …i kdyz jsem kamosce rekla o tehu, jelikoz me zna, chtela by to zkusit do brezna, jejda ja bych tak rada, no ale uvidime.

mejte se vsici cau D a V a baby

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.10.06 17:13

Na LIDLove sensitive obrusky nedam ani ja dopustit… pouzivame ich stale a som s nimi maximalne spokojna. Teda nielen ja, ale aj Daninov zadok ;o)
Pa! schamka z letnych mimi 2004

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 10.10.06 21:05

Ahojky,

Mamulinko - deníček super

Andělko - teda holky mě s tou kombinézou vystrašily, ale i tak to risknu.Braly by jsme tu červeno-černou, ta vel. jak jsi psala to byla 92?Nevím, jestli bych radši neměla risknout větší, pokud tedy mají, rukávky i nohavice se dají ohrnout.Zítra bych ti písla míry, pokud se mi podaří Naty změřit.A riskly by jsme ten kup, jo?Ještě se domluvíme.

Dalif - tak mateřské centrum vám zavidím, tady vůbec nic není, kolikrát ani s Peťou nevíme, kam jet na procházku.No, hrůza.A stím výtahem.To už se mi u tchánovců taky stalo.Taky někdo nahoře nedovřel dveře a výtah nejel, naštěstí ale bydlí v prvním patře, tak se kočár krásně vynese.To u vás je to horší.

Ikaiko - jak to tak čtu, tak jsem ráda, že Naty chrní ještě v postýlce.Jinak s tím trápením sourozence, to taky znám.Naty se nezdá, ale je strašný agresor, pořád Niku, ale i nás tahá za vlasy, škrabe.Dostane třeba přes ruku, ale dělá to pořád dál.Už nevím, co na ni mám zkusit.

Valli - máš toho opravdu hodně, přeji ti ať se i nadále Martínek probouzí málo nebo dokonce vůbec

Jituško - ty jsi se s těma nákupama nějak rozjela, teda tvůj manžel je zlato, závidím

Nějak mě dnes bolí hlava, manža je protivec, to bude dnes super večer.
Tak vám přeju, ať jste na tom lépe.

Krásný večer
Helena, Naty (dnes 20 měs.) a Nika (11let)

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 10.10.06 22:27

OLUSKO vse nejnejnej k narozeninam !!!! D a spol.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 10.10.06 22:30

Helou holky,
tak nový, super deníček, to je fajn. Já se ani nestihla vymlouvat, že nemám čas, ani náladu. Takže díky i já, Péťo:-)

JItuško- tak už mě máš i ty na icq, určo někdy podrbem, jsi hodná. Zase nákupy - to žertuješ, že? A manžela máš fakt skvělého, jen co je pravda. Asi i tím, že má skvělou manželku, viď? :-)

Iko - tak ještě online, to je klídek, co. No s tím raubířem Vítkem - buď ráda, že mu to Ondráš nevrací, si myslím, že bys pak už tolik v klidu nebyla, rvačky by byly neustále. Už se snad blíží období, kdy si nechá Vítek leccos vysvětlit, nebo ješt ě ne? A co se týče toho šmírování - radši na to moc nemyslím, páč jinak bych sem nemohla napsat asi nic :-( No - Matý je naprosto úžasný, až tedy na večer, to jsme  s Lukym mysleli, že buď  trpí nějakou zákeřnou nemocí, která hrooooozně moc bolí, nebo ho popadl nějaký divný vztek, či co. Ráno jsme vstávali v 8:40, to už se mi zas dlouho nestalo a nestane, no paráda. Už si vezme nočník a položí ho uprostřed obýváku, abych si všimla, že jde čůrat, takže už ani lajdácky nehlídám, jestli si nesahá do rozkroku. S bobkama to taky jde, pokud to stíhá dopol., když ne, najdu poklad v plíně po spaní, no ale nejde vše najenou, že. Jsem z toho unešená, letos jsem  v bezplínkování tedy fakt nevěřila. A svatba? Už se o ní nebavíme, fakt je to teď doma divný, není nálada, ani energie. Máš chuť na ty koláčky, viď :-))) A dostalas mě s tím ramínkem, to zkrátka jen : :-))))))))))

Anělko- mám tě v diáři, tak  v pohodě.:-) Jája je zlatíčko /ti to musím napsat, když to napsaly všechny holky, že :-)))) /  No néé, fakt buď ráda za dny klidu. A jsi hodná, že chceš helfnout holkám s kombinézama!

dalif - přeju ti, ať ti vyjde ta lékárna! A konečně mě někdo parádně rozesmál (viz přerušovaná - vyrušovaná - nedokonaná soulož :-D :-D ) :-)))))) Asi vám do smíchu nebylo, ale známe to taky. Mně to tedy ani moc nevadilo, páč to bylo njaké víkendové ráno a u mě neplatí heslo z Koránu, že nejlepší to je po ránu ..... :-)))

Heli- nevrlý manžel, ju? Přeju ihned lepší náladu, my to míváme poslední dobou tak na střídačku, tak je to a pytel :-/
Aspoň, že jste v teplíčku:-)

Dášo- tak co, jak je Lukáškovi? Snad líp. My i okolí zatím zdraví (ťuk ťuk ťuk), snad to od vás nejde k nám, radši, ať se bacilové ztratí někde v lese, nebo tam někde, tam my teď dlouho nezavítáme :-)

No tak já jdu do hajan, snad bude klidná noc, Matý teď občas zkouší uhrát, že je ráno, asi ve 2h ráno, a to není o co stát :-)

Violet  a  Matyášek skoro 21měs

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 10.10.06 22:33

Jejda - Olušce vše neeeeej k narozkám, to mi tedy fakt total uniklo :-/

Violet

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 11.10.06 08:54

Čauky holky,

přeji krásné ránko všem.

Tak u nás doma byla bláznivá noc. Nejdříve nemohla Eli zabrat a když už zabrala tak se co  3 hodinky budila na jídlo.
To už tady dlouho nebylo.
Takže jen co jsem stačila zabrat už jsem vstávala zase.

Také jsme s Eli sama doma až do pátku tatínek nám odjel, až za Olomouc pracovat tak, aby nemusel každý den jezdit ty kilometry sem a tam.

Zoubky už se klubou a jsou čímdál lépe vidět. Jinak Eli nechce teplé jídlo.

Tak se tu mějte moc a moc hezky papa Petra a Eli

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.10.06 09:55

ahojky,jeste jsem nestacila ani precist denicek,ale uz se tesima doufam, ze se nezhrozim,co pouzivam:-)

martinek v noci pouze2× vzhuru,ale rano se vzbudil teda s naladou,hru­za,juen jecel,nechtel se prebali-posranej az za usima.tak dostal na holou,poak se jeste nekolikrat vztekl,ale nakonec dobry.
ted si chvili hraje.
vcera jsem byla s martinem v brne,on za praci ja na vankovce,no holky povim vam,ja byla ve svym zivlu,hlavne kdyz jsem mela plnou penezenku.:-))
takze jsem uz neco pokupovala na vanoce-zatim spis tak pro martina-vuni a martinka a na mimi.kamaradka ma pristi tyden narozky a ceka mimi,tak jsem ji v HM koupila krasnou ruzovou soupravicku-kalhoty+takova flasouva mikinecka,proste super.no martinkovi jsem koupila mikinku s medvidkem pu,dal soupravu rifle(vetsi)+tricko s dlouhym rukavem-se sobem:-)) dal 3 body za 150kc.a pro mimi jsem koupila soupravicku telacky s mikinkou-svetle modre-tak nejak mi prislo divny kupovat to doruzova:-)no co kdyby to nahodou byla holka-modrou muze mit taky:-))kluk by v ruzovy vypadal blbe:-)takze jsem utracela no.dal jsem si koupila takovou kabelu-jen za290kc.je to napul cestovka-mensi a napul kabelka-vetsi:DDno budu to mit do ksoly na uceni:-(,jeste jsem se divala po hrackach-pi nejakym autu,ale nic levnyhoa peknyho jsem nenasla.pak jsme jeste jeli vecer ke tchyni(martin tam deal domaci vino-jel dat cukr),no a ta mi dala jeste pro martinka mikinu-pry na mikulase:-)) a tricko-je to vesti no nevadi.

aaa martinek uz jeci.tak zatim zdar-odpoledne jdu s kamoskou do mesta-mozna udelame nakupo v DM na slevu-plinky atd-martinkoiv dovchazi a na mimi:-)tak se mjet pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.10.06 11:30

Nazdárek,
jen v rychlosti nakoukávám, jestli tu zas není milion komentů :-) Já vás nechci nějak naštvat, nebo tak něco, ale jsem úplně mimo z toho, že jsme s Matým dnes spali do 9:20 ! To bylo naposledy když byl ještě malinké bejbátko. Vůbec nevím, čím to, v noci se ani jednou nevzbudil, tak nevím. No milé to samozřejmě bylo, ještěže jsem ráno neměla žádné učení, páč bychom samozřejmě bezvadně zaspali :-)
Od večera se žádné novinky neudály :-)) Snad dnes ještě juknu, celé odpol. učím a večer půjdem možná někam na vínko, uvidím, jak mi bude, pobolívá mě palice :-/
Valli- hezké nákupy, to bych zase brala i já, ale poslední dobou sice někam vyrazíme, ale skoro nic si nevyberem, i když peníze jsou … no jo, ještě nějaký ten čas do Vánoc je, že :-)
Letím dodělat karbanátky, mějte se všechny fajn!   Violet a Matý bez4d 21m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.10.06 11:42

TAkl jsem precetla denicek,moc pekny diky mamulinko.
ja jsem jednou mela nejake levne ubrousky v takove valocivite tube a byly naprosto desny-maly,moc mokry a trhaly se,jinak ted uz delsi dobu pouzivam z DM(ty na testu nebyly:-( )a taky jsem zkusila ty johnsons-ty jsem dostala.a kdyz to srovnam s tema z DM,taksi myslim, ze jsou na tom stejne,akorat mozna johnsons lip voni.

martinkovi asi roste vic zubu naraz nebo co,nbeco jsem zahlidla-jenze me nenecha se tam podivat tak nevim,dostal masticku na zuby-uz ji ale nechce,dirv ji chtel i dobrovolne,a cipek,chudak asi ho to boli a je desne protivnej,a ted se bohuzel musel urvat ke spani,protoze nic nepomahalo,anio kdyz jsem lezela s nim,vse vyhazoval pryc,i mou ruku,kdyz jsem ho chtela hladit,tak jsmeh oradsi nechala byt.

tak jdu zehlit, kmam tady hromady!pak se jeste neco susi a neco jeste pere:-(
tak uklidu zdar.
a to mam taky uplne cerna opkna a mela bych je umyt-od jara nemyte:-((

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 11.10.06 12:25

čau holky,  

tak mi nějak nešel net, já šťastná, že mám dočteno a tady nový deníček a zase romány, tak jdu na to Dáša

 
Irucha
Závislačka 3025 příspěvků 11.10.06 12:33

ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale článek mě fakt zaujal. vyzkoušela jsem spoooousty ubrousků a vždy se vracela k pampers, ty jsou prostě jednička. naopak nemůžu souhlasit s chválou huggies, ty mi přišly přímo katastrofální.
nakonec jsem skončila u ubrousků rossmann sensitive, po pamperskách podle mě nejlepší a cena naprosto špičková. posledně jsem je koupila v akci 3 za cenu 2, jeden ubrousek pak vyšel na 0,41 Kč. fakt doporučuju!
mějte se,
irucha z květníčku.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 11.10.06 13:02

ahoj holky,  

tak jsem to nějak dočetla, marně jsem hledala svůj tahák z minula a ten byl - manža mi oznámil, že to Luky rozdthal, tak to vyhodil. :-((((((((((((((((((
Jinak jsme od rána bez teploty, tak snad to bude dobré.
Tak aspoň něco málo :  

Violet - hlava tě už snad nebolí, tak se opatruj. A jak nočník ? My pořád nic :-(((  

Oluško, vše nejjj k narozeninám!!!!!!!!!!  

Valli - to se ti povedly nákupy, taky bych šla, jen mi chybí ta plná peněženka.  

Jituško - co rýma, už je to lepší?  

Jituš, gratuluju k narození miminka a ať Davídek prospívá a dělá vám jen radost.  

Pletu Lukáškovi svetr, tak jdu na to, dokud spí, papa Dáša a Lukášek  

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 11.10.06 13:03

já hlava děravá, MAMULINKO , skvělý deníček, my používáme pampers nebo nivea a vodu :-)))))))  

Dáša

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 11.10.06 16:14

ahojky holky,  

tak se zase ozívám není tedka moc času .v pátek nám budou 4m.není to zrovna dlouho kdy jsem vás tady bombardovala dotazy jak se poznají příznaky porodu atd.a Kubíkovi už budou 4m.je to desne jak rychle to utíka.  

no však se ozžvu o víkendu a napíšu vice .zatim papa mažeme ven Ruža a Kubísek (v pátek 4m)    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.10.06 18:21

AHOJKY!

tqak jsem dnes uskutecniula dalsi nakupy:-))
martinekovi jsem koupila zimni boticky,no prijde mi ze jsou trochu holcici,ale neda se nic delat,jsou cerne na dva suche zipy s koziskem,ale proste ten tvar mi prijde na holky,ale to je nam fuk:-)
jinak jsem koupila plinky z DM takove fialove 9-20kg,tak snad budou martinkovi dobre(ma12kg).
jinak obycejne puncovahce.a  rukavicky.tak se zatim mejste,za chvili dojde tatka z prace a bude koupani.
martinek uz je zase protivnej-cipek to jisti.
 papa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.10.06 19:45

Tak ahojte mamky.

K deníčku, já jsem zastáncem pampersek, takže ty vedou, i když jesem kvůli ceně zkusila z DM drogérky ty jejich, ale se žlutomodrým obalem. Ty žlutozelený jsou hrozný. Jinak snad nejhorší mě přišly helen harper, hnus navoněněj.

Jinak, co baby, jak se máme?  Já jsem zítra chtěla jít s Vítkem ráno sólo do bazénu, ale mám smůlu. má chudák tak strašnou rýmu že má dodřenej nos. No a to se ho snažím kapesníčkem otírat vždycky tak opatrně..... Jinak Ondra naštěstí kašel skoro nemá, ale má rýmu, no do školky chodíme, i učitelka nám říkala že můžem, že je to dobrý. Snad někoho nenakazí.
Dále, jsem z Vítka docela na větvi, má prostě zlobící období, takhle ho za ten rok a půl prostě nepamatuju. no trvá to už týden a doufám že ho to brzo přejde, jinak se neudržím.....:)
Je strašně zlej na Ondru, naštěstí ten s ním má furt svatou trpělivost. Vítek se vzteká a řve kvůli kdejaký kravině.

Tak jsem si postěžovala......

Jé, dneska bylo super odpoledne, ale to nechám na Jitku aby vám popsala, ta to totiž umí líp, ale ještě teď jsem z toho jako v Jiříkově vidění.

Dalif - To jsis oddychla že nadostalas pokutu, co. No jsem zvědavá na sebe až budem mít auto a budu víct jezdit, snad mi zůstane čisté konto.:):):) měla bych si možná už teď šetřit na pokuty.

Heli - , co hlava, mě bolela dneska po ránu, ale pak jsem byla u ségry na drbu a jako záhadou vše přestalo, že by ty drby a kafe?  Pozdravuj Niky a Naty. Normálně Ondra už úplně zapoměl, že měl nějakou nápadnici, už má zase plnou hlavu Báry. Já se tomu divím, oni se vidí furt a pořád se mají rádi.

Violet - ty jo, nestraš se rvačkama, ale je mi jasný že se to u nás doma blíží. kéž by byl Ondra takhle rozumnej pořád.
Jinak doufám že se to doma urovná ( fakt mám chuť na buchtičky.:) ) Jinak s tím nočníkem, já ti táááák závidím. Jé, teď jsem si vzpoměla, včera Vítek seděl na nočníku a tlači, podařil se mu pusti prd a jak to zadunělo, tak se začal tak strašně smát, to byla prča. No pak ještě 2× a smích čím dál větší. Tlačil tak, že byl až rudej. Pak oči zaslzený od smíchu..... Jen se nám do toho nočníku nic nepovedlo.

Dáší - tak tě zase tady vítám, to je děsný, co když člověk chvilku nečte. No já pak mívám docela dobrej chaos.No čtu že jste bez teplot, tak hlavně ať to vydrží.

Růží - no fakt, už 4m. letí to, za chvilku rok, dva...... No na srazíku jsem zrovna připomínala, jak se andělka přidávala do deníčku a psala že má 11 denní miminko. A teď? Chlap jak hora.

Tak jo, zase končím. Mějte se a ahoja Ilča a svišti

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 11.10.06 20:26

Čáu,ženský,
to je děs,nestíhám jak doma,tak tady.Mám toho nějak moc,ale na druhou stranu-řeším věci,co jsem dlouho odkládala.Takže jsem ráno vedla Báru do školky a pak jsme šli s Vojtou na MÚ vyřídit přídavky na děti-kvůli společnýmu zdanění je to jinak,než jsem napsala.Mamka dělá na MÚ,tak jsem se zdržela,Vojta šel z ruky do ruky,okolo hromada kancelářskej sudiček a všchny ňuňaly a rozplývaly se a Vojta?-klasika,kamennej ksicht.Naštěstí předvedl svoji sestavu paci-paci,jak je velikej,halo halo a tak,tak to měl s aplausem.
Doma jsem uspala uřvance malýho,ten už byl hotoevj a stihla vyžehlit 3 pračky a našupat něco na MMB.To zabere času,děsný.
no a pak-dlouho jsme se neviděly s Ikou,tak jsme šly pro děcka ze školky a domluvily se,že půjdem podívat se do nový restaurace,co je kousek od školky.No holky,bomba!!!Je to restaurace zaměřená na děti,takže mají vedle nádherné velké restaurace za sklem dětský koutek velkých rozměrů,kde jsou ty nej hračky,co si jen děti můžou přát(pro kluky ponk,vláčkodrá­ha,hromady lega,panenky,pře­balovací pulty,kuchyňka…no hromady a hromady).A je tam příjemná slečna,co ty raubíře pohlídá.A chtějí za to-celých 30,– Kč/hod! Tak jsme tam hned šouply Ondru s Bárou(bohužel chtějí jen děti nad 3 roky),popadly ty dva prcky a šly za tu skleněnou stěnu na kafíčko.No a tam jsme u jídelního lístku zjistily,že mají nejen neuvěřitelně hezký prostředí,příjemnou obsluhu,ale taky ceny.Oběd max 60,–Kč s přílohou a tak.Samo je tam dětská židličkyaa s hracíma pultíkama,obří akvárko…no musím se vypsat,protože jsme z toho byly unešený. Ondra už míň,odmítl tam být,poté,co uviděl Iku za sklem,tak tam místo něho šoupla Vítka.A protože tam byla majitelka,která je shodou okolností jedna maminka ze školky od nás z Berušek,tak jsme hned připomínkovaly to,že tam nemůžou malý děti a že by jsme si kdyžtak zaplatily a šly tam s něma dovnitř klíďo taky a ona souhlasila.Takže máme program na zimu a hnusný dny.
A před restaurací mají lezeckou stěnu,houpajdu a velkou klouzačku.Tákže suma sumárum-už jen aquapark a ˇ6ďár je super město!
Přišli jsme s dětma dom,zároveň s HOnzou,tak jsem se najedla a šupajdila na cvíčo.Dneska se mi tíbilo víc,protože to není jen skákání ale i posilování,což já můžu,tak se teď nemůžu ani zasmát.
Vojtík usnul jen co jsem přišla,tak horká vana a šup za váma.Honzovi dávaj fotbal,takže dneska romantika nebude.S fotbalem odmítám.
MAMULI,zajímavej deníček,já používám Pampers,ale byla jsem spokjená is Tesco(teda jako s tou cenou).No ale teda nevím,kdo testoval ty pampers,protože já opravdu nemám šanci utřít Vojtovi kaďák 2 ubrousky.Jeden mi ožumlá Vojta a tak 4 vyplácám na prdelku.Ale jsou moc fajn.A myslím,že tu Lučinu zkusit můžeš,my to máme kvůli alergiím jasný-do roku nic mlíčnýho a pak opatrně jogurty,tak ti neporadím.Ale rok už máte za pár,co?  

HELI,teď jsem tě asi s tím líčením restaurace naštvala,co? Ségra mi říkala,že v Anglii mají prolejzky a klouzačky na každým kroku.Tady se fakt pro malý děcka dělá minimum.Co třeba zkusit to na starostu?Já jsem tomu našemu už taky psala.Víš,zkusit třeba pár podpisů od maminek,aby tam něco málo zbudovali.To víš,když člověk neřve,tak si nic nevyřvce.  

VIOLET,tak už jseš tam-) Ti písnu,neboj,jen co bude chvilka.A Matý je fakt šikulinka,s noč­níkem zvládá hravě,akorát je to blbý na zimu,to asi stejně ven budete muset s plínou.I když,klu­ci jen vystrčí camprlíka a je to.Nezapomenu na náš vystrčenej zadek v minus 15ti.  

VALLI,koukám,nejen já mám nakupující mánii.Ale dobře jsi nakoupila,dobře,věř starýmu závislákovi.Se zubama jste teda chuďátka,tak ať se to vyklube amáte pokoj.  

DASO,to z roztrhanými dokumenty znám-včera Vojta po kouskách rozcupoval složenku.Rýma je furt na pytel,má to zelený,přes den má nudlu,ale večer chrápe,jak má plnej nos.  

Tak nic,Honza zas kroutí hlavou nad mžým datlingem,tak končím.Já zas vrtím hlavou nad tím,že čumí na bandu zpocenců,co se motaj po hřišti za mičudou:)
Dobrou,Jitka,Bára a Vojtík    

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.10.06 20:40

Však jsem říkala že naše tetaJITUŠ to popíše prostě super. No holky, ale je to bomba, na příštím srazíku jdem tam. nafrkáme jim tam za menší úplatek i mimina a razíme trajdat.:):):)
Jo, a ten fotbal, před chvilkou mi volal mužíček, ať mu dám pivko do ledničky a že dneska přijde už v 9 místo v deset. No jo, kvůli fotbalu to jde vždycky, ale když bych potřebovala já..... Však to beztak znáte.
Pa pa pa pa pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.10.06 21:23

Zdarec,
no Jituško, to jakos myslela, že než vystrkovat v mrazech camprdlína, chodit ven s plínkou? To néééé, to já už právě nechtěla, abych Matýho nezmátla, že se venku nemusí hlásit, že chce čůrat a vůbec, že se může čůrat jen tak do plínky…no uvidíme, ale si říkám, že to nějak zvládnem i v těch mrazech. Ani mi neříkejte, co máte SIPROVÝHO ve Žďáru pro mamky s dětma!! To je úúúúúúžasný, se nedivím ani Ikaice, jak je nadšená a plná pozitivních dojmů ještě teď ! :-)) To vám přeju, páč tohle fakt snad nikde jinde v republice není… no, utěším se tím, že my máme ten aquadrom /> Iko- nebooooj, koláčky budou :-D   Zrovinka po tom, co jsem včera psala, že se to u nás neřeší, tak se pak řešilo :-)) Detaily písnu na ICQ, stejně, bůh ví, jestli to tu ještě někoho zajímá. A s Vítkem - „vydrž, Prťka, vydrž!“, určo to je jen období… i když, to je vlastně vždycky, viď, jen jde o to, jak dlouhé :-/  :-))  A s nočníkem u vás jsi mě rozesmála, no fakt! To chtělo natočit to na vídeo, ne?
Valli- ty nakupuješ i za ty naše závislačky, ne? Dávej bacha, ať se ti to nevymkne z ruček :-)  No né, nááádherné věcičky jsi koupila, aj ty ceny se mi líbily.
Andělíno- kde jsi?? Chybí mi románek :-)  

No nic, děvčátka, já jdu. U nás se taky fotbaluje, ale já doteď dělala přípravu na hodiny angliny a teď jdu asi žehlit :-(  A MAtý je zdárný šikula i s bobkama - vždy se mu povede vytvořit tááááák krásnou spirálu, že je to pak člověku až líto to „jen tak vylít do záchoda“ - tedy, než se u toho nadechne. Tak pá zítra.   Violet a Matý skoro 21m

 
andela  11.10.06 21:35

Zdárec babuchy  

jen v rychlosti - samo že Jája dnes v půl 6 vzhůru :-. To jsem přesně tušila. Je to lump. Jináč byl hodnej, a hrál si zas s tetou, ani mu máma nechyběla.Jeli jsme dom tak spinkal (usnul už doma u našich a spal tak půl hoďky než jsme vlezli do busu) a po 10 minutách nastoupili školáci, a jeden řval z okýnka na druhýho a samo mi Jáju vzbudil. No sice jsem mu řekla ať neřve, ale Jája už neusnul. Zato šel spinkatt večer pěkně v 7.  

Iko a Jíťo - teda tu restauraci zááávidím. Tady nic takého není :-((( Že bych překecala Járova šéfa ať něco takého udělá ???? :-)))  

No jo, jdu udělat tátovi bábovku :-  

Andělka a Jája 9m    

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 11.10.06 21:50

Jééé, vše nej k 9-ti měsíčninám!!!!! :-)) Neboj, zítra na vás myslíme, aby ses i ty trochu vyspala…
 Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.10.06 22:02

VIOLET a ANDĚLKO - nezáviďte a přijeďte, rády se pochlubíme.:D

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 11.10.06 22:14

jo, ještě, ta SPIRÁLA mě dostala, měla sis ju nechat zarámovat, když se ti tak líbila.:) No a nebo aspoň vyfotit.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.10.06 09:54

AHOJKY,

tak MArtinek dnes spal kupodivu dobre,akorat hrozne usinal!prvne asi 10minut rval,pak se tam sel martin a psak teda usnul no.
rano vstaval az o pul9!ted poslouchame pisnicky a martinek papa kukuricne krupky,vcera jsem to koupila poprvy.

dneska budu dozehlovat to vcera vyprane pradlo-a to jsem vcera kupu vyzehlila.nojo,neda se nic delat,jeste ze martinek dlouho spal a stihla jsem si i na chvili sednout.
taky jsem si rikala,ze bych zacala pomalu umyvat okna,jsou to cerniska cerny.ale asi jen po jednom,abych se nejak moc neunavila:-)
taky dnes asi poprosim tatky,aby mi nabarvil hlavu,mama to uz odrostly a v sobotu mame tridni sraz,tak at nejdu jak zbita matka neupravena,ze.

IKAIKO:nas martinek ma taky nejaky vztekaci obdobi-proste jak neni po jeho,tak zuri,nebo kdyz mu neco nejde.ono je to prejde(doufam).na martinka taky leze nejaka ryma.

RUZO:fakt to leti.ja uz se tesim na to nase dalsi mimi.ale skoda ze to tak utika.

JITUSKO:se smeju nad vojtikovou kamennou tvari,mne to az zarazilo,jeste jsem to u nikoho nevidela,to bude asi klidas,co,az vyroste.ale zase aby si nenechal sr.. na hlavu od vsech…
no ja teda cumim,u vas je vse pro decka!a to jste mensi mesto nez my!ja o nicem takovym tady vubec nevim a myslim, ze ani nemaji nikde nejaky zidle poro deti.!proste zapadakov,no.no budu to muset pozjistovat.jinak si myslim, ze treba nas martinek by tam byl hodnej ab hral by si,tak taky nevim proc od 3 let,no ale muze zase neco spolknout a tak.

ANDELO:juu jaja uz ma 9mesicu-vse nej!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 12.10.06 12:34

Ahoj mamušky,  

tak dnes jdeme konečně ven, sice tam fouká, ale jsme bez teploty a být zavře¨ní doma je za trest. Nejenže Luky u všeho vydrží tak minutu, ale je zvyklý být pořád venku, takže když slyší Klárku, že jde ven, tak řve a celý barák Klárí klárí, no tak vylezeme alespoň na chodby, aby se dítka pozdravila :-))))
Jo a taky jsme zase nakecali spoustu nového - taťka je v páci :-))))))) A včera se ptám Lukáška, který se dere z jídelní židličky po obědě - chceš ještě a odpověď   Ještě ne - překlad Už ne :-)))))))))))Ale už spojuje slova - kde je, tady je, tati je tady........  

Ikaiko - přeju Vítkovi, ať ho rýma pustí a Ondrovi trpělivost z bráškou. Je fakr dobrý, že to tak bere.  

Jituško - no tu restauraci vám holky fakt závidím!!!!!!!!!­!!!!! Jo tady je ho… . A Vojtu ať rýma aky rychle opustí jako Vítka a s tou složenkou, to je taky dobré :-))))))  

Violet, to mi to trvalo, než jsem si tu spirálu dokázala představit, asi mám dlouhé vedení, ale pak mi to docvaklo :-))))) Takže gratuluju a tajně závidím.  

Loučím se, jdu na ten svetr čus bus autobus Dáša

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 12.10.06 13:07

ahojky holky,tak selásím při už slunečném poledni.  

dnes jsme byly na (bez jednoho dne)4m kontrole tak máme 6kg a 66cm .dr nás pochválila.sdělila že je pohybove vpředu-vždyt on se už plazí a to nemluve jak rad by si stoupl.
tak že už mamne pomalu začít davatv poledne mrkvičku a i presto že stale plne kojím(mliko bych mohla pořád prodávat).a popř.i svestkou stávu od hiipu-moc nekaka spatne a treba ob 3dni což rikala dr.ýe neni moc dobre.  

no spinkání nám jde porad skvele jen ted neusína až ve22h nybrž kolem 21 a papu kolem 5h a pak se oba budime vstavame tak po9h.11zase usina do 13-13:30.a pak usíná až kolem pul 5-19h. ****
oluško-přála jsem ti v diskuzi na Plzni .  

jo omluvte chyby kubik mi dnes usnul dyl-tím jak jsme byly u te dr.tak ted mi vytuhn v náručí,tak piší jednou rukou.ještě dotaz:jakou si mám pořídit lžičku na papání??  

teda anděljak ti to říkají?andělino?no je pravda tve romány tu chybí :-))
no o víkendu vás dočtu tak zatím papa Růýa a kubísek(zítra 4m)

 

 
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.10.06 13:41

DASO:to teda lukasek pekne mluvi,myslim ze u nas toto nehrozi.

RUZO:no teda .to ti rika dr. pekne veci,ja bych mu nedavala do pul roku nic krome mlika.a sladky stavy uz vubec ne.

martinek spinka,ja mam vyzehleno,pak jdeme nakoupit a budu pect mnamku-bebe rezy-piskot,na to krem z pudinkua masla na to bebesusenky a pak poleva apak si dam na kazdy kousek slehacku-mnaaaam!to si dam do nosu,uz ted mam pavluv reflex.:-DD

tak papa

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 12.10.06 16:43

Ahojik holky.,

tak mám pár novinek,

Dneska jsem šla s Eli na roční prohlídku kromě pěkný zpráviček jako, že máme 9110g a 76cm  a že jsme vzorný a pěkný holky.
Pak mě, ale sestřička oznámila, že Eliška má na sobě pupínky a že to můžou být vlašťovky neboli neštovice. Holky já se tak modlím, aby to nebyla pravda a my neštovice neměly. Včera jsem totiž byla u kamarádky a ta má půlročního klučíka to by byl mazec. Jenže jak to člověk může vědět, že to dítě ty neštovíky má, když ještě nejsou vidět.

No mám z toho divnej pocit. Doopravdy kéž by to bylo jen štípnutí. No snad to bude dobré držte nám palečky ať na roční narozeninky nejsme celé zapudrované.

Zatím papa nešťastná Peťulka a pupínková Eli

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 12.10.06 19:08

MAMULI:tak snad to nebudou nestovice.a to pulrocni mimi by treba mohlo byt skrz kojeni treba nejak ochraneny,ne?
teta ma tri kluky-jeden je mel zhruba ve13letech,druhy bracha to chytl od nej-o tri roky mladsi a mela jeste rocniho-zhruba klucika a ten to nechytl.

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 12.10.06 21:11

Ahojky maminy.

Tak včera jsem jela s Naty a mými rodiči do Jihlavy.Chtěla jsem do Tesca, protože včera začala akce na kuchyňky a jedna z nich se nám moc líbí pro malou k vánocům.Tak tam dojedeme a oni měli všechny jen tu naši ne.Snad by jí měli do pátku dostat, tak tam v sobotu pojedu a uvidím.Když nebude, tak holt koupíme jinou.

Jinak dnes jsme se s manžou pohádali kvůli jídlu, tak jsem se naštvala a mrskla ho do koše.Ať si ž..e třeba omítku.Ach jo.To jsou asi nějaké erupce na slunci, či co.
Naštěstí už je to dobré, krize byla zažehnána.

A teď k vám :

Ikaiko, Jituško - já se snad přestěhuji za vámi, bééé, já vám závidím, vždyť tady vůbec nic pro mamči s dětma není, asi pro nikoho neexistují, ani dopis starostovi by nepomohl.I tu cukrárnu, kde se dalo sedět s dětmi, byl tam i malý koutek zrušili, protože jim město neprodloužilo smlouvu.Fakt hrůza!!

Violet - to se máte, že děláte bobky do nočníku, Naty se dnes „chlubila“, že udělala „ee“, ale do plíny.To je ostuda, co?

Andělko - ty nás nějak zanedbáváš, vždycky bylo od tebe tolik komentářů a teď nic.Jinak písnu ti na SZ míry tý naší cácory, kvůli té kombinéze.

Valli - tobě taťka barví hlavu?To je teda šikula.Jinak u popisu tvé mňamky se mi taky sbíhaly sliny, doufám, že jste si pořádně „dali do nosu“ a hlavně ty a mimís, aby přibilo nějaké to kilíčko :o))

Daso2 - tak už jste zdraví a navíc koukám, že má Luky krásně rozpovídáno

Ruzo - tak gratulujeme k mírám, a co se týče té lžičky, kup třeba nějakou plastovou s menší ploškou, aby se vešla dobře do pusinky a malému se tak dobře papkalo.Koukala jsem, že třeba v DM drogerii nějaké mají, určitě nakonec dobře vybereš

Holky, že vy všechny čubrníte na Růž. zahradu?

Tak hezký večer.
Helena, Naty (20 měs.) a Nika (11let)

 
andela  12.10.06 21:15

Nadááár babule  

teda vám povím že se mi tááák nechce nic dělat, ani mlátit do tý klávesnice … :-(
Mno, tak co u nás??? Hmmm… no dneska Jája teda vstával až v půl 7 :-)).  Dopol nespinkal, šel až o pl 12 a v 1 vstával. no o půl pátý byť se mi nechtělo, tak musel jít spinkat, neb by to do 6 nevydržel. No spinkal až do 6, a naštěstí teda po 8 usnul :-)). Tož su zvědavá, jak bude ráno vstávat.:-))
Včíl jsme byli u našich, a byl zas s tetou a byl hodňoučkej :-)). Teta s ním pak capkala, a zastavili se a ona ho pustila a já k němu natáhla ruce ať udělá tap tap k mámě - a on udělal 2 pidi krůčky bez opory ke mě, než sebou seknul :-)). tedy já ho samo chytla. Ale jinak si sám netroufne, to stojí a pak jde na zem - po 4 je to jistější ;-))
Sem včíl pekla bábovky, a dávám Járovi špejli ať je jde zkusit zda jsou dopečené, a on že to neumí. Že už je to dááávno co píchal buchty v pekárně :-))). (on tam pracuje)¨  

Růžo - teda máš nějakou divnou dr - od 4 měsíce se už dneska nedoporučujou příkrmy ani pro děti na UM … já bych teda nedala … aspoň toho jsem se i já držela. A ty sladký sajrajty taky ne. Když už tak čajdu …  

Mamulinko - dřžím pěsti ať pupínky zmiznou a nejsopu to neštovice …  

Ostatní zdravím a přeju brou noc a prckům líbanec na čelo.  

Andělka a Jája 9m1d  

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 12.10.06 21:32

Andělko, poslala jsem ti SZ.

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 12.10.06 21:36

ahoj,

toz dneska jsme rano byli v Klokankovi- dnes pro batolata, mela jsem i obed, takze super, nejsu moc rada v kuchyni- jak su tam dyl jak 30min,tak su nervni.

pak jsme jely s holkama do sekace ve meste-dnes vse za 20kc,ale Vitek spal jen necelou hodku v Klok.v kocar­ku…toz se zmital…no nebylo to klidne nakupovani, navic tam byli i Razoviti Obcane Mesta- no a pri placeni jsem zjistila, ze mi vycorovali=ukradli platenou tasku co jsem mela v kosiku pod kocarem :(  Byla to platena taska na kt. jsem vlastnorucne nakreslila krtecka- delala jsem se s tim par noci, a uvnitr nove botky ESSI Vitka, jeho vetrovka-lepsi bunda, teplaky, body- no proste veci na prevleceni,kdyby neco… no nastesti neukradli doklady, penize, tehu prukazku a zdrav.pruk.Vitka kterou jsem tez mela s sebou… ale nas… me to.

Pak jsme sli vyzvednout obj. tel. v Cybexu- domaci tel., pres Luzanky-park do Tesca, nakojila jsem (i kdyz to boli dost) v parku v domneni ze Vitek pak usne, byl uz na spani ale ouha…tolik psu a deti kolem,ze to by o neco prisel,kdyby zavrel oci, pak nakup v Tescu, jeste ze mame ksiry, v kocare furt stal…a dom…no su grogy.

zitra ale budu mit oddech, prijde segra hlidat a ja si pujdu na pedikuru, dobra hodka relaxu …jo vse me zmaha podstatne vic a su spava, ale Vitek naopak.

vzdy nacerpam trosku energie na netu a samozrejme snim nejakou tu cokoladu, linii drzet nemusim…

jinac vcera jsme meli navstevu- strejda z Nem. a sestrenka s tetou,takze V. sel spat az po 20h, a v noci jen 2× vzhuru a vstaval AZ v 6h, ale ja asi nikdy nebudu spokojena, jo je to lepsi jak 5h ranni, ale 7-8h jej to by bylo super.

Rada bych nakupovala- no ale manzel mi dal stopstav- mame spol.ucet a on plati pres netbanku, toz ted se musim krotit na MMB, ale v sekacich- to platim hotove to nevidi ;) ale cek si holt musi davat pozor na veci, coz s nasim neposedou neni lehke.

dobrou klidnou co nejdelsi noc ;)

Dali a Vitek brzy 1 rok, baby neco pres 12 t

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 12.10.06 21:47

RUZO - ja si nemuzu vynachvalit plastove dlouhe lzicky Babylove z DM, jsou super, ja na ne davala i MMs vit.D a jine kapky a pozdejc az doted jimi krmim, jsou super. Ale pro Tveho Kubika by vazne bylo nejlepsi jeste neprikrmovat,jen kojeni, pak by sis nemusela delat starosti s kakanim,zacpou, pac MM decka bud spotrebujou uplne nebo kdyz maj prebytek tak se vyto…nas malej klidne bez stolice i 7-10dni ;) Jeho zaludek vazne jeste neni pripraven na prikrmy, Ruzo neni kam spechat, my zacali prikrmovat az na zac. 7.mes. Doporucuje se plne kojeni (i bez piti cajicku a spol,ale jestli chces trosku muzes) do konce 6.mes. Delej jak myslis, ale delsim kojenim nic nezkazis, brzkymi prikrmy muzes zadelat na alergie…

ANDELKO- teda Jaja se rozchodil, ulicnik prebehne Vitka ;) Ne nahodou Vitek tapka kolem gauce, postele, nabytku, ale jak ho vyndam z kocaru tak leze jak divej, chodit moc nechce, ale stat to jo, nejcastejc se drzet mych nohou a narikat,ze chce taky k noteboku.

DASO- Lukasek je teda mluvka, fakt se tesim nekdy na sraz. Pribuzni z Hustopec nad Becvou ted jeli za sestrenkou do Jablonce,ale nestavi se ;(

IKAIKO, JITUSKO- zavidim vam vase zazemi…ale co my taky mame Babycafe tady na Lesne, ale trapne maj o vikendu zavreno…
IKAIKO- obdivuju Ondru,ze se tak necha mlatit od Vitka, doufam ze moje deti nebudou na sebe zarlit, a Vitek bude velkej bracha (sestry…no nebo brachy )

VALLI- no at uz ty zuby vylezou, se fakt natrapite, my mame 7 zubu, 6 v pohode, 7. sila uz nikdy vice.

VIOLET- Matysek je vazne sikulka, spiralky, jestli si to nechces zaramovat „zive“ toz si to vyfot a udavej to jako obraz od moderniho umelce,malire ;)

HELI- u nas taky obcas bourka, to vis kdyz M. neni vybourenej, Vitek nas nenecha, navi nevyspani,prace…no at mracky odejdou.

jej ja uz nevim komu jsem co chtela..

dobrou D

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 12.10.06 21:49

Jo Peto- Eliska ma nadherny miry, no preji brzke zbaveni pupinku,at to neni nic vazneho.

D

ps. ach jo kombinace tehudemence s materskou demenci, a kdyz si nenapisu tahak…

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 13.10.06 07:02

Ahoj maminy!  

Jen rychle. Máme tady týden absenci a ještě asi potrvá. Mějte s náma prosím trpělivost! Niki vstává každý den ve tři ráno, nespí pořádně ani v noci ani přes den. Jsem úplně hotová, tak unavená, že se mi ani nechce psát. Chápete, že? Navíc jsme teď asi nemocní. Niki má hotrečku a rýmu a hleníčky-jedeme k doktorce. Tak pa a já se ozvu nebojte, jen, co se trochu vzpamatuju.  

Andilek

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 13.10.06 07:09

Teda ANDILKU- myslime na vas, at se to zlepsi a Niki se uzdravi !!!
vy jste holky sikovny a nemoc a vse prekonate !

Dali a Vitek skoro rok, baby 13t

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 13.10.06 11:36

Ahojky, taky je u vás tak zataženo? :-/
No a koukám, že moc nepíšete. Já jsem sice v časovém presu, učím fakt hodně, do toho Matýsek, kterému se musím stále plně věnovat (no, nemusím, ale CHCI - je to jen krátké údobí, kdy mě takhle nutně a skoro neustále potřebuje, ta nějaký ten rok bude skoro rád, když mě neuvidí :-)) - prý, povídaly ženský, co už mají velké děti). Ale když se sem dostanu, bych si aj početla víc :-(
U nás nejsou žádné pořádné novinky až na klid s Lukym, snad je po bouři. Včera nám vymyslel super program na odpol. - byli jsme zas po delší době v aquaparku. A BOŽÍ! Užili jsme si to řádně, hlavně tedy kluci. Matý miluje tobogán (ten, který jsem zkusila v těhu), takže čtvrt hodiny jen jezdili a já si zaplavala. A Matý konečně přišel na chuť kruhu- doteď byl zvyklý už z toho mého „kurzu“ od narození, že jsme ho měli vždy někdo na ruce, ale půjčili jsme si včera zase ten kruh s tím přostřihem na nožky a opěrátkem a poprvé se mu v něm líbilo, takže musím urychleně nějaký takový zakoupit…mmch-tady v MO prostě nikde nejsou, net to asi jistí. A večer si kluci hráli, já udělala véču, Luky vytuhl na gauči, tak jsem uložila Matýho a zasedla k angličtině. A padlo to i na mě, ale nemohla jsem jít spát, potřebovala jsem toho udělat mraky… ale mám pak dobrý pocit, že dělám něco, co mě baví a taky něco vydělám :-)
A dnes ráno jsme zas málem zaspali - od 9h jsem měla hodinu a měla jsem ve dřezu nádobí od večeře, takže jsem potřebovala dostatek času na úklid a Matýsek vstával zase až v 8:20…stihla jsem vše, ale ťip ťop :-) Jen mi Matý zlobí s usínáním po „o“, což nikdy nebylo, ale pak spí dvě hodinky, tak nevím, proč tak vyvádí, když spánek ještě potřebuje, že.
Andílku- to nás mrzí, že je Nicki marod, tak dej vědět, co u dr. A s tím spaním teda smekám, že ještě funguješ - i když co jiného ti zbývá, viď :-( Co ta Sedalie, zakoupilas?
Dalif- tý jo, slušné románky :-) No u nás je to s kontem naprosto stejné. Luky už platí vše přes net, ale já mám obyč. účet, takže z MMB platím vždy od něj. No, musím se krotit. Když už zkrátka MUSÍM jít prostě něco koupit, jdu do sekáče :-)))) No, s tou „ztracenou“ taškou je to hnus, ale fakt se utěš tím, že doklady i peněženka zůstala. To aby si člověk na holý tělo vše přilepil a ještě se oháněl mačetou, aby se mu nic takového nepřihodilo :-/ Přeju přijemný relax na pedikůře, já se chystám na masáže, ale až next week.
Andělko- tak co lenora, už je to lepší? Je po tobě sháňka :-) To nám jako naznačuješ, že se Jája za moment rozeběhne? No, já na to vlastně čekám :-) S tím Járovo pícháním v pekárně to bylo celkem výstižné :-)))) Tak jsem si vzpomněla- říkáš někdy Jájovi „Jaroušku“ ? Mně to totiž přijde divný, kámoška taky dala Járu po tátovi a malýmuneřekne jinak, než Jaroušku. A už taky nakupuješ na Vánoce? Já měla včera tři hodiny a jakobych si nic nevydělala- sežrala to kosmetika z Avonu pro mou mámu. A to jsem chtěla něco hodit do kasičky :-)))
Valli -tys mi ale udělala včera chutě! Dala sis řádně do nosu? Taky budu muset něco upéct, ale až o víkendu, nějak zas dnes nestíhám, a to jde Luky odpol. na fotbal, tak jsem myslela, že bych to udělala než přijde k čaji, jenže se objednala kámoška s dcerkou na drby, tak holt až o víkend. Jen ještě nevím, na co mám pořádně chuť.
Helen -tak už je po bouřce? Ono to je s jídlem někdy s těma chlapama „na pěst“, jak říká kámoška, ale že se vždy uleví, když nám to sem písneš, viď? Mmch - tu omítku tedy taky někdy navrhnu :-) A s nočníkem - neboj, jak vidíš, všechny podobně staré děti jsou na tom stejně. A Matý se ani takhle nikdy nechlubil, že má něco v plíně, to mi přijde jako dobrý začátek…?
Růžo- no co to máš za dr.??? Fakt se jevím i já, rozhodně bych do příkrmů, ani sladkej hnusů (šťávičky) takhle brzy ani za nic nešla. Je to na tobě, ale jak psala Dalif- alergie jsou svině (ty svině, to už je můj slovník, pardon :-) )  

No, Matý zase „spiráloval“ a věčně mi chce něco číst a ukázat, jak hladí kocoura atd., tak tohle je můj rekord dneska, píšu to snad hodinu!! Tak se mějte fajnově, my jdem na polívku…   Violet a Matý za 2d 21m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.10.06 11:37

AHOJKY,
tak dnes martinek v noci vyvadel,no 3× se vzbudil asi po pul hodine,ja dala prso,on si lehl ale spal chvili,pak znovu,tak poctrvty sel uspavat tatka-to bylo kolem pul6.no a jsem se vzbudila v 9h.a porad ticho,tak jsem vstala a bylo mi to fakt divny,tak jsem tam radsi sal,tim jsem ho vzbudila,takze byl v pohode a chrnel tak dlouho!
jinak dnes jsem mela samy divny sny a halvne taky sexualni!no des bes.
jinak 8.zub uz se asi klube.dalsi nevim,snad ne.proste jen co zahlidnu,dkyz se smeje,sahnout si nenecha,tak vim prd.

HELO:na rezech si pochutnavame vsichni4:-)
hlavu mi martin barvil parkrat,a vzdy to delal ne tak se ma a je pomaly,takze se vzdy u toho hadame.:-)
zatim nebyl cas,vcera jel za tim strejdou, co mel tu havarku,uz je doma a je rpy v pohode.byli tam oba s martinkem,takze jsem upekla ty rezy a pak mela klid.:-)
a ja necumim na Zahradu ale na RP:-)

ANDELO:gratulace k prvnim nesmelym kruckum!

DALIF:taky se u tebe projevuje tehudemence?u mne dost casto:DD
ta kradez teda nes…

ANDILKU:at jste brzoi zdravi!a uz te v noci NIKI netrapi.

martina i me vcera skrabalo v krku a martinek ma trochu rymu,snad se z toho nic nevyklube.papa
valli18+4

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.10.06 12:13

AHOJKY?tak jsme se s martinkem napapali a martinek si sel lehnout-no zajimavy zatim nerve!

takze se jdu nejspis pustit aspon do jednoho nebo dvou oken!:-((snad nevypadnu z toho 4.patra.pak nahlasim:-)

papauklizecka EWA

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 13.10.06 13:05

Ahoj holky,
tak mám doma již druhý den Báru-nešla do školky,protože předvčerejšky celou noc prochrchlala.Tak radši-kvůli dětem.Ale dobrý,včera zakašlala snad 2× za celý den a dnes vůbec.Tak asi jen od rýmy.Vojta má furt zelenou nudlu taky,mám děcka furt zašňupaný a to jim utírám nosy,no utěšuju se tím,že snad ostatní mamky to znaj.
Včera jsem byla s děckama na návštěvě u kamarádky,co si potrpí na bydlení.Má to doma strašně krásný-samý serepetičky z keramiky a tak,celý byt otevřené prostory,ale dle mého absolutně nepraktický pro rodinus dítětem-a to už plánují.´mimi.Bylo to pro mě nepříjemný,Vojta je v tom věku,kdy nějaký okřikování nezabírá,tak jsem jen centimetry před tajfunem Vojtu uklízela drahý keramický sošky,květináče a vázičky-mají vše po zemi nebo v přízemí.A ještě mají spojenou ložnici s obývákem,takže když se bude chtít někdo zašít před ječícím dítětem a vyspat se,tak bez šance.No ale oni na to brzy přijdou.Akorát jsem jediná kamarádka s tak malým dítětem,tak jsem měla pocit,že mám divokýho nevychovance.Ale dělají to všechny děti,žejo?
Dneska jsme byli dopoledne venku,já už fakt nevím,jak je oblíkat-na teploměru 7 stupňů,tak jsem je navalila a venku na sluníčku byl pařák pomalu na tričko.Já mám s tím kašlem a rýmou strach-tak vrstvím a buď přidávám nebo ubírám a chodím s plným batohem.  Bára si teď maluje a Vojtík spinká,tak mám chvilku.Doma je naprosto ŠÍLENEJ bordel,už mě to štve,vždycky to uklízím tak,abych to stihla za půl hodiny s děckama za prdelí,tak je to halabala a za chvilku zas.Tak snad dnes nacpu děti Honzovi a trošku si máknu.
Jo,holky,dala jsem se do hubnutí a dobrý-už mám něco dole, a hlavně to začínám cítit na hadrech.Akorát to nikdo moc nepoznal.No chci ještě tak 5kg,tak potom třeba…  

VIOLET, v zimě je to čůrání horší,já nevím,jakou má malej výdrž,budeš si muset plánovat venek podle toho,jak dlouho vydrží.S tím kruhem s průstřihem na nohy jsem moc spokojená,Vojta se v něm válel celý léto a já si mohla i zaplavčit.  

ANDĚLKo, gratuluju ke krůčkům.No tak to už jen krůček k chození,co?Jáý se nemůžu dočkat,tohle je děsný období-v kočáře se vzpouzí a postavit ho nemůžu,okamžitě zaklekne a šmejdí.A s tou restaurací-je teď plno rodin s malýma dětma a myslím,že to bude dobrej kšeft.Teď si pořizujou děti rodiče po zralejší úvaze,takže mají i nějaký peníze a můžou si občas hospodu na oběd dovolit.  

VALLI,oknům zdar,hlavně se šetři,šla jsem do sebe a vrhnu se na ně pští týden,když může těhule,můžu já:)Mám je taky hrůza děs,ale oni furt kopou na silnici a mně se do toho nechce,když vím,že za týden je to to samý.Ale musím,musím.A ať už vám ten zub vyleze,musíš spát,ať jseš silná.  

Tak čáu,Bára tady otravuje,že si chce hrát s maminkou,tak si dem hrát na úklid:)
Jitka,Bára a Vojta  

RUZO,krásný míry máte.A s tím přikrmováním se přidávám k holkám-koj až do konce 6týho měsíce.S tím kakáním-my jsme taky byli nekakací,pravidelně jednou za 8-10dní,byla jsem nešťastná,ale doktor říkal,že to Vojta všes potřebuje a když nepláče a netlačí naprázdno,tak mám být v klidu.  

MAMULI,tak co Elinka,jak jste na tom?Byly to neštovice?  

HELI,to znám,když vyrazíš na nákupy pro konkrétní věc a oni ji nemaj.To se nám v Tescu stávalo pravidelně,tak už si tam radši volám(atusedačka a tak).Scény s ljídlem jsem si zažívala ze začátku spolužití s Honzou-občas poznamenalněco o mamince,takže jsem byla na mrtvici.Teď dokonce prohlásil,že vařím lehčeji a zdravěji,než jeho máma a některý jídla dokonce chutněji.Ale taky čekám jak Alík na pochvalu po každým jídle.A běda mu,třikrát běda za kritiku.To si pak vaří sám.  

DALIF,týj,sekáč vše za 20,–?No ráj pro Jituš!!!Nákupy s dítětem v závěsu znám,mám vymakaný biceps,ajk tahám Vojtu a snažím se prohrábnout hadry.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.10.06 13:06

Ahoj mamušky,  

tak se hlásím před víkendem, kdy se na PC moc nedostanu, protože manža má tu prdel na té židli snad přilepenou vteřinovým lepidlem :-(((((((((((((  

Taky Luky zlobí, já byla včera na mašli, dnes to samé. Odpoledne jdu k našim, na zahradě se snad vyblbne a bude chvilku klííííííííííí­íííííd. Jinak se teď budí kolem 6 (já si zvykla na vstávání v 8), ale vezmu ho do postele a leží dál. No dnes ho vzbudil asi škaredý sen, protože tak divně pofňukával. Tak snad se to spaní zlepší, když teď zase budeme lítat venku. No i když to tak čtu, tak jsme relativně v poho.  

Růžo, Kubík je teda chlapák, to ti povím. Krásné míry a ještě lepší spaní. A s tím kakáním, bacha na mrkvičky, ta staví. A proč už přikrmuješ, když máš dost mlíka?  

Valli, tak snad se vám to spaní zlepší, moooooooooc držím pěsti, ale nějak to nepomáhá :-(((((((  

Mamulinko , tak snad to nebudou ty neštovice. Napiš, jak jste na tom!  

Helo - jídlo v koši, to je super nápad. Ale manža je schopný si uvařit, tak u nás to moc neplatí :-(((((  

Andělo, tak vy už chodíte, tedáááááááááá v 9 měsících, to jste nás předběhli :-)))))))))  

Dalif, no ti razoviti obyvatelé si teda dovolili dost. To by mě fakt sra.. No oni ví jak na to :-((((  

Andílku, tak ať jste brzy zdraví a ať už se konečně vyspináte!!!!!!!§  

Violet, vy si teda užíváte plaváníčko :-))))))  

No nic, končím, přeji všem krásný víkend Ahoj Dáša a Lukášek 20m.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »