Severomoraváček č. 31 - Report z mecheché č. 7

Rodičovství

Dne: 25.4.2007 Akce:  Přátelský potlach spojen s konzumací pevného i tekutého občerstvení Místo:  Oblíbená kavárna nad Lunou Účastníci:  zdravé jádro Severomoraváčku Fifik, Lucka Bobisková, Zubřice

Občerstvení: nechutně zdravé - 2 x salát Polo, 1 x Šopák (holt chyběla Iva a Ajka)
Pití: nechutně nudné a neškodné - džus, 7 UP, červené víno s kolou (holt chyběla Lůca a Natálka)

Témata:
děti - nemoci, zdravá a nezdravá výživa, spaní v posteli, úklid, problémy matek s 2 a více dětmi, perspektivy v zaměstnání. POZOR - ani jednou nepadlo slovo porod!

Závěr: V průběhu večera jsme došly k velmi zajímavým závěrům: -        Lucka Bobisková ničí Filípkovi dětství - sotva začal chodit, vzala mu kočárek. Zamiloval se do svého dudlíku - vzala mu dudlík. S úderem 2. roku mu vzala i ty plínky. -        Lucka Bobisková využívá levné dětské pracovní síly - chudák Filípek je tak vycvičen, že každé ráno sundá všechny hračky ze skříněk na utření prachu, připraví vysavač, hračky naskládá zpět …  Ze strachu, aby nemusel pokračovat v úklidu,si pak raději 2 hod sám hraje v pokojíčku a nevychází, aby úklid matka workholička stihla sama. -        Lucka Bobisková brání aktivitám svého syna tím, že mu ve 4 hod ráno zakazuje vstávání a nutí jej ještě spát. -        Fifik si v ložnici připravuje taneční parket na úkor svých 2 ubohých dětí, které se nyní tísní v pokojíčku 3×3 m. Za chvíli snad dojde i k tomu, že naučí Tomíka kojit či připravovat láhev s mlékem, aby mohla v noci nerušeně spát. Zodpovědný Tomík se rád o brášku postará. -        Fifik dbá na zdravou výživu. Dostane - li Tomík k svačině Tatranku, k večeři již pouze rajče, aby jedl zdravě. Proč má to ubohé dítě pouze 13 kg? -        Fifik připravuje děti o nové podněty tím, že je líná s nimi jezdit autem sama. Nechce se jí vzít jednu autosedačku, děti do náruče, odnést autosedačku do auta, vrátit se s oběma dětmi pro 2. autosedačku, jít s dětmi zpět do auta, sedačky upevnit, děti tam napasovat a odjet na místo určení. -        Filip Zubřík si z ranného dětství nese velké trauma ze své matky, která bránila jeho přirozenému motorickému vývoji a odmítala ho vodit za ručičky. -        Filip Zubřík bude mít zřejmě poškozen motorický vývoj i nyní, nebo jeho matka plánuje jeho spaní v postýlce až do doby, dokud se do ní vejde. Nyní ho už učí, kde si mezi šprušlemi prostrčit ruce a nohy, aby se mu spalo pohodlně. -        Filip Zubřík je také připraven o část nových podnětů, neb jeho líná zaměstnaná matka odmítá umýt okna častěji, než 1 x ročně. Maminko, proč nevidím ven?

 

VŠECHNY 3 NEZODPOVĚDNÉ MATKY PONECHALY SVÉ DĚTI OTCŮM ČI JINÝM OPATROVATELŮM A SOBECKY SI SEDĚLY V RESTAURAČNÍM ZAŘÍZENÍ.  

A bylo nám dobře, holky, a těšíme se na další srazík, že jo!

Na příští deníček nominuju Lůcu, neb tím pádem se zřejmě příštího mecheché bude muset zúčastnit :-)
Zodpovědným matkám, které se staraly o své děti a manžely, je líto, že se nemohly zúčastnit, takže navrhují příští mecheché již příští týden.

 

Zubříci: Martina + motoricky poškozen Filip (za chvíli 2,5 roku)

 
Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 26.04.07 12:08

Ahojky,
Marťo ty jsi jednička já jsme se tak nařehtala!
Super super super.  Asi nuda v práci že?  

Mějte se L.

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 26.04.07 12:21

Téda Marťo, vždyť jsem ho psala nedávno!!! :-) To už se fakt všecky vystřídaly? Nevěřím :-)))

Já včera neměla hlídání, tak jsem nemohla. Máti byla pařit.

Aby to nedopadlo, tak, že příští týden příjdu na mecheché a budu tam sedět sama a pak si z toho sepíšu deníček, když vidím tu klesající účast :-).
Mi začíná příští týden škola. Aůůůůůůůů. Ale už se těším.

Několik dní jsem vkuse zmatlaná od barev a laků, modřím vše, co mi příjde pod ruku a následně to oblepuju ubrouskama a lakuju a balkon už dávno překročil hranici vkusu a změnil se v jeden velký MODRÝ KÝČ! :-D

Lucinko Bobisková, prosím, přijď k nám aspoň 1× týdně přespat! A můžeš se u nás cítit jako doma ;-)

No nic, jdu lakovat. Tak si říkám, přes víkend hrozí 29°C ve stínu? Asi pojedu do Jistebníku napustit bazén.

L+V

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 26.04.07 12:36

No, já jsem si ráno prostě jako první dala za úkol sepsat děsně ftipný deníček a pak se tedy vrhla do práce :-)
Luci, tak si představ, že z těch, co chodíme na srazíky a nějak pravidelněji píšem, už jsi zase na řadě ty :-( A to jsem si udělala i zoznam! Účast je pravda lehce klesající, ale není každý týden másla sud!
Z.      

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 26.04.07 12:40

Ahoj holky,  

to je fajn, že jste si srazík užily i ve třech:-) Myslím, že snad ani v předchozích dvou srazících jsme nemluvily o porodech. To už je teda něco:-)))  

My jsme byli ráno v herničce na SNP, ale chyběla nám tam teta Natálka a Markétka a jejich děti:-(  

Včerejšího srazíku jsem se nemohla zúčastnit řekněme s rodinných důvodů:-))) ale pokud by byl další srazík už příští týden tak to už bych mohla:-)  

NAT, MARKÉT: dneska bylo snad ještě víc lidí než minule. Vyráběli jsme okna:-) jo a ty výtvory z toho těsta dostanete příště. My už je máme:-)  

MARTI: to jsme na tom s oknama podobně. Jsem ráda, že nejsem sama:-) ale že je to krásný pocit když se umyjou ono by to ani nebylo tak znát kdyby jsme je myly častěji nemyslíš:-)))  

LUCI:  já jsem si to myslela, že se ti tam moc nelíbilo:-)  

LUCI VILÍKOVÁ: jaká škola ti začíná? já už se v těch tvých kurzech a školách neorientuju:-)  

Odpoledne přijde kamarádka dneska si jde k dr. potvrdit těhotenství tak snad to bude v pořádku. Už se těším.  

Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 26.04.07 12:49

z rodinných ne s samozřejmě

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 26.04.07 13:42

hehehehehe  

fakt jsem se pobavila a rozveselila :)  

Mumajz sedi na nocniku a cuci na Ferdu, on si snad mysli ze to ma misto zidle …no neva, chvili je klid a snad se i vyprazdni.  

Rano jsme byli chvili ven…mami mami auto tutut, mami tšitši, kakata, co to je co to je, akí akí akí, už du už du…stale dokola…pak jsem si udelala kafe a uz bylo zase mamí kavu kavu kavu…  

Pak sel spat a ja sla nakoupit, vratila jsem se s jazykem na veste a dedecek s malym uz v okne…cervene oci a  mami mami…probral se driv a nemohl vydychat ze este nejsem doma,tak museli v okne pozorovat auta.ufufuf  

Jojo mamankovstvi je u nas momentalne na nejvyssi urovni. No snad ho to brzy prejde,  

Na dalsi srazik urco pujdu…zvazovala jsem jeste vcera,prisla jsem driv z prace…ale pak jsem zacala skakat okolo maleho a zkousela jeste prubnout Aju a jak jsem si sedla tak uz jsem se nezvedla…no ale mozna dobre, mela jsem slusny PMS takze naladicka nulova…  

no co uz, vy jste se mely super i tak :)  

pa nat a rio

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 26.04.07 14:08

To jsem ráda, že jsem aspoň trochu pobavila. Doufám, že se nikdo neurazil :-)¨  

Ano, až ta okna umyju, tak si to pak náležitě vychutnám. Plánuju to na sobotu, ale jistého není nic.  

Lůco, s tím modřením klidně pokračuj, já mám modrou ráda …  

Právě jsem se vrátila z města obohacená o novou podprdu a boty. Ty jsem hned nazula, protože je tam fakt hodně horko a v uzavřených botách nic moc. Dobrý nákup, jsem spokojená. A to jsem původně šla nakoupit chybějící kancelářské potřeby :-)  

Z.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 26.04.07 14:13

Marti - bravo, bravo, opravdu ftipnéééééé :-))) Taneční parket v ložnici je fakt super, chlapečkům se spolu líbí, tak přece jim to nebudu kazit, no ne??? Jo a dneska jsme byli veleúspěšní - Ondra se vzbudil až ve 3 a potom až v půl7, to jsme vstávali. Jirka ho sice prý kolem půl 10 musel nosit, ale zřejmě brzy pochopil, že od něho se ničeho nedočká a radši zase usnul…že by to odloučení fakt fungovalo??? Pro jistotu tomu ještě nevěřím, ale bylo by to super. Jo a to rajče, to byla jen druhá část svačiny…hehe, s takovou večeří by mě poslal někam :-D A navíc to rajče fakt nebylo dobré…holt když dozrává v kamionu a ne na sluníčku, tak to jde znát :-( Už aby děda nějaké vyšlechtil na zahradě.  

Jinak včera bylo fajn, baby, co jste byly jen líné, styďte se!  

Ajko - my jsme dneska byli s Tomíkem opět u dr., tak jsme do herny nemohli. Ale jestli tam bude čím dál víc lidí, tak to s takovou brzy zabalíme a budem chodit na písek :-(  

Tomík je u naší dr. jak doma, tyjo, jsme tam každý týden. Dneska donesl sestřičce a paní doktorce po pampelišce, tak jim udělal radost :-) No, naštěstí neví, že příště tam dostane další klíšťovku…A On­drášek třetí hexa, no to bude zas vzrůšo.  

Neustále mě ruší má sestra na skypu (chichichi), tak už jsem zapomněla, co jsem chtěla napsat…každopádně všechny zdravíme :-)  

M+T+O    

 
Pajule
Nováček 10 příspěvků 26.04.07 16:22

Ahoj,omlouvám se,že vám sem lezu. Ale je tady někdo z Havířova? Potřebovala bych info jestli má někdo z vás nebo vaši známí zkušenosti s oční školkou na Mozartove ,jak to tam chodí a tak,jestli se to liší od obyčejné školky…  Bylo nám doporučeno tam nastoupit,tak zvažuju,jestli malou brát z její školky,na kterou je zvyklá,nebo co s tím. :-(

P+K+V

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 26.04.07 22:01

Ahoj ahoj, já už jsem všechno četla včera, ale nějak jsem nestihla (nebo spíš se mi nechtělo, dobře, přiznávám se) odpovědět, jsem lemra líná nezodpovědná…

Marťo, je to povedené dílko :) Vůůůůůůůůůůbec jsem vám včera nezáviděla, fak néééééééé :-D  Civěla jsem na bednu nebo možná do nějakých slepičích časopisů, chvilku na net, už ani nevím a doháněla svoji dopolední hladovku (což samozřejmě činím každý večer, jelikož dopoledne nemám hlad, tak prostě nejím… aůůůů, příšerný návyk) a zcela veřejně se tu vyznávám, že jsem vám šíleně záviděla salát Polo v celé porci! Příští srazík si dám dva! :-DDDDD Hurá, už ať je příští týden.

Nám to bez taťky hezky uteklo, domů jsme se s Anežkou chodily všehovšudy vyspat, jinak návštěvy, procházky, výletíčky a tak. Dneska jsme byly oňuchávat 4týdenní Adélku, joj, já byla dojata až na půdu…krása, holky, honem nějaké mimiška, ať můžu chodit ňuchat k vám :) nebo si budu muset zcela proti plánu!!!! vyrobit další svoje :-D

Lucko, prosím tě, ty FAKT vysáváš každý den????? Víš, jaké to zanechává na dětech následky???? Vidím to na svém nebohém synovečkovi, jehož otec sice zrovna tímto neduhem netrpí, ale jinak je úklidově ujetý dost, a on kudy chodí, tudy naříká, jaký je tu zrvona binec a rovná!!!!! předměty na stole a podobně (jako Tomík!). Tak pozor, ať jednou Filípek nevyčítá své manželce, že neuklízí jako jeho maminka :-DDDDDD  

Nat, tys mě včera tak namlsala s tím tvrzením, že se to u Anežky konečně zlomilo a ona už teď bude JENOM hodná, že jsem tomu dokonce i uvěřila… než mě zcela u:,–(ila má nepřející sestra a vykládala mi něco o naivním mládí či co, stařena jedna (o 3 roky mladší, ale důležitá jak zábradlí :-DDDDD, však já taky jednou budu mít dvě děti, ne-li tři, chachá!).

Tak. Tolik vykřičníků jsem snad ještě nikdy nepoužila :-D  A bez těch smajlíků se mi taky špatně funguje. Chci tady smajlíky!

Zdravím všechny, omlouvám se dopředu za absenci příspěvků z našich rodinných kruhů a těším se na příští srazík. Kdy je, ve středu nebo ve čtvrtek?

Iva+spinkající HODNÁ Anežka

P.S.: z Havířova tady myslím nikdo není, do oční školky jsem chodila já a dodnes si na to pamatuju - jak jsem probrečela celou noc poté, co jsem opustila stávající školku… Ale nakonec mě to v té oční moc bavilo, dělaly se tam túplně jiné činnosti než v klasické školce a řekla bych, že žádné fatální následky to na mě nezanechalo :)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 26.04.07 22:06

No, s těmi následky bych si nebyla tak jistá…chichichi :-))))

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.04.07 07:29

Pajule, z Havířova tu opravdu nikdo není.  

Ivi, Anežka už určitě bude hodná. U Filipa se to taky po půl roce zlomilo a čím dál lepší. Teda ne, že by to bylo mimino, které se 2 hod plazí po zemi a nevíš o něm, ale bylo to podstatně lepší. A Anežka ještě jezdí v kočárku v leže na zádech? Pokud ano, tak je to v pohodě. My jsme cca od 5-ti měsíců jezdili po 30 min spánku na břiše a koukal ven z kočárku :-)  

Já jsem včera Filipa odvezla k babičce. Při mém odchodu mi teda sice dal pusu a zamával, ale ani se za mnou neotočil. A před tím mi ještě řekl - tak už jeď … Večer mě to nějak zmohlo, že jsem usla u Ordinace :-) No jo, manžel v hospodě, tak co dělat jiného, že. Dneska jdem někam na večeři oslavit naše 5-ti leté výročí sňatku, nevím kam, má to být překvapení. Už se těším .  

Co naši 2 nadcházející oslavenečci? Už jste si stanovili termín?  

Zubříci

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.04.07 11:57

No ja myslim ze jednou se vic nabeha za Ondraskem spise Marketa nez ty Ivo :))))    

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 27.04.07 13:23

Ahojky,  

na úklid jsem fakt ujetá ale když má někdo bordel tak já mu ho neuklízím a a ni mi nevadí jenom ho nemám doma. Uklizení mě baví a zabije se tím čas když malý spí, hraje si a tak a telku mám jako kulisu. No a třeba se rozhodnu jít do práce a uklid půjde stranou já fakt nevím jít či nejít.  

Na srazík se moc těším papa Lucka

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 27.04.07 14:27

Hele, Nat, nestraš, Ondrášek bude klidné dítko stejně jak Tomík, víš??? Mám to zařízené :-)  

Luci, s tou prací to je těžko…je fakt, že 5dní není moc, ale zas když nemáš 100% hlídání…ale jinak by to pro tebe mohl být docela dobrý relax.  

Dneska jsme byli s Ajkou a ještě jednou mojí kamarádkou venku, všechny dítka to sluníčko nějak zmohlo :-) Je fajn, že je tak hezky, ale nějak jsem si uvědomila, že se na ty letní vedra vůbec netěším…    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 27.04.07 14:42

Sluníčko zmohlo dokonce i malého Zubříka, protože mám hlášení od babičky, že spokojeně chrupe :-)
 Z.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 27.04.07 18:52

Market hlídání taky je kdyby se něco dělo tak se mi včera nábídla babi s dědou že malého  kdykoliv pohlídají a teta bude za 2 měsíce na mateřské.  

L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 27.04.07 19:04

Luci mas moznost prace? Tak to je super ne? Jestli to je nejaky polovicni uvazek proc ne? a navic jestli mas i hlidani…taky to pro tebe musi byt zahul , kdyz jsi s nim porad jen ty a takhle se fakt zrelaxujes jinym zpusobem.  

N.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 28.04.07 06:11

Dobré  ránko,  

do práce mám možnost jít na 4 hodinový úvazek takže když bych oddělala pár 12 tak je to strašně málo. Laká mě že si i něco přivydělám mám jenom mateřskou tím že bydlím v podnájmu mi soc. nic nedá tak by to bylo fajn i s téhle stránky a Fifiš je u babičky a dědy spokojený takže nebude strádat a je to fajn vypadnout ale jestli to zvládne mamča. Je fakt že to můžu skusit a kdykoliv toho nechat. V neděli se dozvím víc tak pak budu sepisovat plysy a mínusy.  

Krásnou sobotu L:

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 28.04.07 19:32

Ahojte holky,

Andrej, teď mi začíná další pc kurz, ale tentokrát dost intenzivní a do toho kurz motivační. Bude to 4× týdně od 8 od rána a až nahoře u ZOO, předtím ještě budu muset zavézt V na Ostrčilku, to vše MHD, takže srazy jsou (pokud budou jiný den než čtvrtek) bohužel pro mě nemyslitelné. Tak doufám, že budou ve čtvrtky, proto pátky jediné máme volné.

Doufám, že se Marťa a ani ostatní nebudete zlobit , že porušuji pravidlo, byla jsem jmenovaná na deníček, ale jsem tak zdechlá a bez nápadu a bez fantazie, že si dovolím horkou bramboru psaní deníčku pro tentokrát přehodit na Gabču Marypoppinsovou ;o). Gabi, třeba tě to postrčí a přijedeš se podívat na mecheché nebo popíšeš Kubíkovy narozky nebo co chceš :-). Ale když by byl problém, tak cosik sesmolím, že..

Marti, za jak dlouho se promlčují nevrácené peníze? ;o)))

Doufám, že jste všichni zdraví, spokojení, máte naklizeno, napečeno, já ne, neb jsem reklamovala mou novou Harmony, ach já nešťastná, život bez pekárny není život, ale pouhopuhé přežívání :-)

Pochlubím se v galerce vzorkem mého balkonového modrého šílenství. Dnes jsem za:,–(ila sazeničky bazalky do truhlíků, se těším na rajčátka a rozmarýn, jak se budou v mých „nových modrácích“ vyjímat :-)

To nechápu, vždyť jsem dnes byla jen na nákupu, proč jsem jak něčím bacená??? Mám pocit, že usnu ve stoje :-O

L + V  (2roky a 7měs)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 29.04.07 15:29

Ahojky,  

Fotolab se rozhodl nakonec jinak - zruší jednu prodejnu a prodavačky převede. Takže prý si mám dál užívat mateřské a za rok se nebudu mít kam vrátit. Takže se to všechno samo vyřešilo a já mám klid ale byla jsem rozhodnutá nastoupit tak mě to trošku mrzelo ale máme před sebou léto a můžeme si s Fifiškou pěkně užívat.  

Krásnou neděli papa L.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 29.04.07 19:07

Ahoj .  

Tak predpokladany termin oslavy je bud ctvrtek 10.5. nebo utery 15.5., zalezi na pocasi. Holky ridicky chcete koupit nealko pivo? a holky kojici chcete nealko vino? nebo pojedete alko? :)  

N.

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 29.04.07 20:23

A co kojící řidičky??? Nealko víno i pivo!!! :-DDD

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.04.07 20:49

Ahoj holky,  

tak se hlaste který den by vám to víc vyhovovalo:-) my máme doma úraz Adi zakopl o práh zůstal ležet a skončili jsme s tím na rtg. Nožka naštěstí zlomená není, ale vůbec nechodí. Nemůže si na to stoupnout takže máme veselo:-( Tak doufám, že do narozenin bude zase skákat.  

Včera jsme byli na rybách a Adi je fakt celý tatínek z prutů je nadšený. Takže na narozeniny asi nějaký dostane:-) teda zatím dětský. Jeden už měl, ale byl asi třikrát zlomený tak už jsme ho vyhodili. Dneska jsme plánovali zoo, ale jaksi to nevyšlo. Tak příště.  

Andrea a Adámek

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 29.04.07 21:12

Ahojte,

už se moc těšíme na oslavy, my ještě totiž na žádné nebyly! A doufáme, že se Adámek brzy uzdraví a taky, že ho to moc nebolí, bobka…

Nám je to co se týče termínu úplně jedno, my se přizpůsobíme většině. A co se týče druhého důležitého bodu - (ne)alkoholických nápojů, přikláním se (ač nerada) k nealkoholickému pivu :-(  I když jednoho černouška kozlíčka třeba bych anežce mohla dopřát, no ne? Ať si zvyká, holka, léto se blíží a ty sladké s…y se mi přepily loni, když jsem poctivě nepozřela jediné promile! Ale nebojte, já se tímto mokem přizásobím sama, ať nemáte obavy, že si moc vymýšlím…  Jo, a pokud máte nějaké tipy na dárečky, sem s nimi, ať nenosíme zbytečné hovadiny, ale něco, co si chlapečkové moc přejí a krkavčí matky jim to odmítají pořídit :-D

Hlásím se do klubu fanynek domácích pekáren! Dnes jsem upekla premiérový „ušatý“ chlebík, ale to je jeho jediná vada a po konzultaci s Markétou už vím, jak tuto chybu odstranit, aby byl dokonalý nejen chuťově, ale i vzhledově :-)

Zdravíme pracující i nepracující matky a jejich potomky

Iva + (už zase protivkující) Anežka (ve středu 8m - obzvláště pozdravujeme oblíbence netabulkového Adámka :-DDDD)

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.04.07 21:18

tak za to milé pozdravení ti to černé pivo osobně zajdu koupit:-))) Posíláme pozdrav naší netabulkové kamarádce Anežce:-) Zrovna jsem psala Nat, že si prohlížím fotky ze starých srazíků a co nevidím skoro desetiměsíčního stojícího Ria a stejně starého ležícího Adámka. Jo tehdy to fakt potěšilo, ale dneska se nad tím už jen usmívám:-) Tak nebojte holky, bude líp:-)))  

A+A

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 29.04.07 21:46

jojo, já se snažím na to koukat optimisticky a nesrovnávat seč můžu, nemysli si… sice nás teta na rehabkách pochválila, že na tom bříšku už je A o hodně lepší, ale na těch 8m je toho opravdu málo, dodala… no co, však ona to jednou určitě dožene

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 29.04.07 21:52

čas, který Adi jako mimi strávil na bříšku by se u nás dal počítat na minuty tomu nepomohly ani rehabilitace. Prostě to neměl rád a dneska třeba nikdy nespí na břichu.  

A.    

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.04.07 08:00

Ahoj holky,  

tak vás zdravím z práce, kde bude dneska příšerná nuda, protože skoro celá firma má dovolenou a zákazníci jakbysmet. Takže snad zvládnu i takové nepopulární činnosti jako úklid na stole, v papírech, atd…  

Lucko, tedy peníze se buď promlčují nebo naskakují úroky :-) Jsem pro tu první variantu nebo úplatek v podobě nějakého úžasného modrého květináče. Vypadají super a navíc by se mi hodil do obýváku, máme úplně stejně modré stěny :-)) Dělám si srandu, ale fakt jsou moc hezké …  Až tě budou motivovat v tom kursu, tak můžem někdy zajít na oběd (jestli vůbec stíháte obědovou přestávku), my máme sídlo taky na tomto konci Ostravy. Když je Vilda na té Ostrčilce, chodí s nima taky ven? Neumím si představit, kdyby měl být F. od 8 do 14 hod v jedné místnosti. To by jim z toho asi udělal kůlničku na dříví :-(  

Andrejko, tak ať je Adámek brzo v pořádku. Já to musím zaklepat, ale jak ten náš pošuk pořád lítá a někde padá, zatím se mu krom lehce rozbité hlavy nic nestalo. Takže tě teď asi čeká maraton čtení, kreslení, modelování a podobné činnosti, co?  

Oslavu prosím v úterý 15.5., ve čtvrtek nemůžeme :-( Ptala jsem se doktorky, jestli nemůže přesunout termín a může, ale přišla by na nás řada až za měsíc. Tak to nejde … Já bych si domluvila odvoz manželem, tak bych mohla pít i víno, ať je nějaká sranda :-)  

Ivi, tak ty už máš taky pečku, já si ji fakt budu muset pořídit sama a nečekat, až mi ji někdo dá. Zrovna teď tu žvýkám výborný semínkový chleba z pečky od mamky. Mňam!  

My jsme si užívali část víkendu bez F., protože byl na těch prázdninách u babičky. Na večeři jsme byli ve Frýdku-Mistku, v penzioně Hrad. Je to tam super, stylově zařízené jako na hradě, svítí tam jen svíčky, obsluha v dobových kostýmech, prostě atmosféra. Takže jsme se pěkně nacpali a odkulili domů, bylo to fajn. V sobotu už to tak super nebylo, protože jsem fakt umyla ty okna. Ale Petr pomáhal - šrouboval mi je, vysával, vytíral, utíral prach, věšel záclony, atd. , takže jsme to zvládli v pohodě a ještě se u toho nachechtali. Tak teď se kochám pohledem na blýskavá okna - až do prvního deště … Doufám taky, že jsem je myla naposled a příští rok dostaneme krásná, nová, plastová (naše okna mají 44 let a stav odpovídá stáří). F. byl u babičky zcela spokojen, lítal po zahradě, bez řečí našlapal asi tisíc jarních kilometrů a byl prostě vzorňák. V neděli nechtěl jet domů, že tam ještě zůstane :-)  

Užijte si dnešek, je sice mírně zima, ale super sluníčko.  

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.04.07 08:25

Ahoj holky,  

tak v noci se Adámkovi noha nezahojila:-( myslela jsem, že na to třeba zapomene, ale nee:-(( takže dneska vynecháme školičku a půjdeme na procházku do kočárku. Odpoledne si vezme Adámka na chvíli ven moje babička a my se s Adamem vrhneme na čištění koberců. No né že by se mi zrovna chtělo, ale už je to fakt nutné.  

Ještě jsem vám včera chtěla napsat, že jsme byli tady v naší nové palačinkovně (nevím jak se to jmenuje) mají tam asi 20 druhů sladkých a 20 druhů slaných palačinek a fakt dobrota. Je to v té nové budově na SNP, kde je i hernička. Až budete mít cestu kolem tak fakt doporučuju:-)  

Holky řidičky co kdybyste jednou nechaly ty auta doma a pěkně se projely MHD jako já nebo Nat a nebudete muset řešit jestli si můžete dát skleničku vína či piva a ještě k tomu z toho budou mít děti zážitek:-))) tak směle do toho fakt to nic není:-)  

Marti: tak to jste si výročí určitě moc hezky užili:-)  

Zatím papa  

Andrea a Adámek

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.04.07 11:00

Andrejko, díky za tip, my se tam určitě zastavíme, palačinky máme rádi všichni. Nejvíc ten nejmladší :-) Možná už i zítra.  

Tramvají na oslavu bychom nakonec taky mohli jet - prchla bych dřív z práce a cesta zpět v pohodě. Rio chodí stejně dříve spát, takže my mezitím v pohodě dorazíme domů :-) Když jsme jeli včera od našich, tak v Bruntále jsme předjížděli autobus. Tak F. zařval: „Tatínku zastav, jdeme na zastávku a domů pojedeme radši autobusem!“  

Z.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 30.04.07 11:30

Ahojky,  

nám se taky čtvrtek moc nehodí tak jestli si můžeme vymýšlet tak raději ten druhý termín.  

Já MHD totálně nezvládám takže já uvitám jakékoliv kafe.  

Budu potřebovat popis kde se oslavička bude konat a nějaký tip na dárky by byl taky super.  

Andrejko Adámkovi foukáme nožičku a přejeme ať je brzo v pořádku.  

Ivi nezoufej Anežka to všechno dožene.  

My jsme dneska byli u Dr. tak jsem dostali sirup a kapky na alergii Fifiš má pěkně červené očička tak se máme 2 měsíce chránit než přejde ta nejhorší sezona.  Pochválila ho že má kšiltovku a že by to ještě chtělo brýle ale ty na Fildu nedostanu.  

Mějte se krásně a kdy vyrážíme středa nebo čtvrtek??? Papa L.  a F.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 30.04.07 13:04

Ahoj :)  

Tak predbezne teda utery 15.5.2005 nekdy po spani, bydlime kousek od hrbitova v Hrabuvce…tramvaji cislo 3 zast.Jubilejni kolonie tam pro vas klidne prijdu ,ale je to asi 300 metru zpet prejdete na druhou stranu a druha ulice vpravo ..na rohu je bar ROXY - velmi pochybny…, nebo 11 na most CSA (zastavka za nadrazim Vitkovice) a pak kolem hrbitova podel hlavni smer Hrabuvka (cca 5 min. pesky ) kolem hospody U Chýlka a kdyz ho minete hned vlevo . Ulice Na ctvrti  ¨30. Treti sedy barak po leve strane s drevenym plotem.  

Koupime teda nealko a alko pivo , nealko vody,sprite na radler :), nealko teda vino???nebo alko vino??? kafe je bez i s kofeinem, udelame jednodrzky a nejakou roladu ci co…a detem dort a nejake pamlsky zdrave :)  

Kdyby bylo skarede neni problem to zas prehodit na dalsi ctvrtek nebo utery co rikate…no hlavne at se sejdem.  

takze predbezne :
Ja,Aja,Luca,Luc­ka,Marta,Market,I­va,Lime???…preh­lidla jsem nekoho???kdyz tak se hlaste.  

Zatim cus N.  

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 30.04.07 13:13

jo a dotaz jeste.....je lepsi nejaky zeleninovy salat pro vas nebo spise neco studeneho k chlebu…rola­da,misy nebo neco…  

JE MI TO jEDNO jako odpoved neberu!!!!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 30.04.07 14:09

Co je to „radler“? Já hlasuju pro salát :-)  

Srazík bych spáchala ve čtvrtek, ať může i Lůca.  

Z.

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.04.07 14:11

ty též všechno prozradíš to můžeš rovnou napsat jídelní lístek:-)))))  

A+A

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 30.04.07 14:12

To patřilo Nat:-) Natálko já salát bez papriky apod.:-))))  

No jako spoluhostitelka si to vymýšlení odpustím:-)))  

A+A

 
bergia
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 30.04.07 14:59

Marti díky díky, ale děláš to, neb prahneš po penězích, co? :-DDD Nebo po květináčích? Hihi..
Klidně ti bych ti květináč udělala, ale došly mi modré ubrousky s tulipánem a nevím, jestli tady v Tesku budou, do Poruby, kde jsem je kupovala, se mi nechce. A navíc ty květináče, co mám doma jsou hnusné, staré, už x krát barvené a přebarvované, místy barva prosvítá, takže z těch už udělaných bych ti nedala. Ty jsou jen pro ostudu :)

Andrej, Natál, já bych si dala: obložené mísy, rolády masové a sýrové i těstové, spousty pomazánek, houstiček, tyčinky sýrové, feferonkové, pečená holoubátka, krevetky a jiné- čerstvé- právě z moře vylovené- mořské potvory, salát i s paprikou… to všechno a ještě víc bych si dala, když se snažím nežrat ;o)

He, všímáte, jak se Gabča Marypopp odmlčela, když jsem se na ni pokusila přehodit horký deníčkový brambor?

Bolí mě ze školy hlava a jsem unavená. Děcko jsem vyslala na chalupu na Ostravici, aspoň že tak

L bez V

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 30.04.07 20:00

Tyjo, baby, vy jste se rozjely! Úplně slintám, to mi nedělejte :-) My všežravci spaseme vše (= já a Markéta), od trávy na salát až k těm mořským potvorám, prdíky už kojence tolik netrápí (maminky ovšem díky přežírání občas ano :-D ), takže s náma netřeba si lámat hlavu, že bychom snad něco nechaly na talíři!
Ale řeknu vám, Nat a Ajko, vy jste si na sebe ušily bič, že se vám do toho chce! Jste odvážné, fakt před váma smekám! Já osobně letos, než abych chystala nějakou oslavu, jsem své narozeniny 1. statečně zapírala, 2. tvrdila, že jsou vysoce nezajímavé a 3. těm, kdo se nedal odradit ani těmito dvěma fakty, povolila symbolickou návštěvu, aby mi mohli aspoň předat ty hodnotné dary :-DDDD (ale byli bez občerstvení, taková já jsem hnusná, normálně jsem se vydávala za zaneprázdněnou matku… ale předem jsem je na to upozornila! )
Zítra jedeme na výlet, ještě teda přesně nevíme kam, ale někam na hory, tak doufám, že si nepřivezeme omrzliny :-)
Srazík klidně ve čtvrtek :-)
Ahoja I+A

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 30.04.07 20:28

Se ptam prave proto ze znam tebe :-D

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.05.07 11:53

Ahojky,  

krásný 1 máj všem.
Filda mi dal pusu pod rozkvetlou třešní tak doufám že se to počítá a neuschnu.  

Na čtvrtek máme hlídani a já jím cokoliv ale mořské příšery do mě jen tak nikdo nedostane.  

Mějte se papa Lucka a spící Fifiš

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 01.05.07 11:53

Ahojky,  

krásný 1 máj všem.
Filda mi dal pusu pod rozkvetlou třešní tak doufám že se to počítá a neuschnu.  

Na čtvrtek máme hlídani a já jím cokoliv ale mořské příšery do mě jen tak nikdo nedostane.  

Mějte se papa Lucka a spící Fifiš

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 01.05.07 18:25

Teda holky, člověk si na chvilu odskočí na chalupu a pak nestačí číst…Ale zdrhli jsme odtama už v 15hod., když teplota dosáhla zřejmě dnešního maxima a vyšplhala se k závratným 4stupňům :-( Jinak opět a zase jsem po dvou dnech převědčená, že svou tchýni nechci do smrti vidět…grrr.  

Ajko - chudáček Adámek, ať se mu fajfka brzy zahojí! Jinak na oslavu auto doma fakt nenechám, neboť než bychom se dopravili k Nat, tak abychom šli pomalu zase zpátky…a to my nechcem, takovou velkolepou událost si nenecháme ujít :-D  

Nat - Iva má pravdu, jsem všežravec, ale když dáváš tak na výběr, tak hlasuju pro salát. Pití mi je fakt jedno, pokud bude nealko pivo, dám si, pokud ne, piju cokoliv. Nealko víno ale nemusím :-D Jo, Nat, našel by se u vás ještě kočárek na spaní pro Ondru?  

Ajko, Nat - tip na dárek by byl fajn, ale stejně už Tomík naplá­noval, že nějaký dáreček vybere sám, no potěš…první nápad byl sekačka na trávu :-D  

Se čtvrtečním srazíkem souhlasím, ale jsem fakt zvědavá, jak to u nás bude, Ondráš je totiž od pátku ZUBATÝ !!! Tentokrát regulérně prořezaná jednička vlevo dole, špičáky mrchy stále trápí, ale proříznout se nechcou. Takže už asi tři noci je Ondrášek neustále u prsa a vůbec, všechno je nějak špatně :-(  Ale za pokus to stojí, takže přijdu.  

Zítra dopo máme zas bojovku u dr., dvojo očkování, už se táááák těším :-/  

M+T+O        

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 02.05.07 07:59

Ahoj holky,  

tak jsme nezmrzli a ani nás neodfoukl vítr. Já jsem včera dostala pusu pod rozkvetlým kaštanem, tak doufám, že se to počítá. Třešeň jsme v okolí nenašli.  

Ajko, díky za tip, včera jsme byli s Fildou na palačinku. Vydali jsme se odpoledne, teda spíš až skoro večer, protože zlatíčko uslo až v 14:30 a v 17 hod jsem ho šla budit … Šli jsme pěšo s motorkou kolem Tomíka. Filip si usmyslel, že Tomík bude určitě na písku.  A když tam nebyl, tak na něj chtěl jít zazvonit, ať jde ven - s náma na palačinku :-) Jinak se mu tam líbilo, vybral si palačinku s jahodama a zakysanou smetanou a snědl ji skoro celou. Pak následovalo ježdění ve výtahu, chození na záchod a podobné atrakce. Taky flirtoval se servírkama, takže si vysloužil hromadu čokoládek ke kafi, které si nacpal do kapes. Ale pak jim důležitě sdělil, že může každý den jen jednu :-) A završil to tím, že příště servírce ukáže i tatínka, ten s náma není, protože jsme ho pustili do hospody na hokej :-)) A jinak nám ta dlouhá cesta trvala 45 min …  

V pondělí jsme byli u dvojčat v Havířově, mají tam za náměstím super hřiště. Řekla bych, že možná lepší než Čulibrkov, protože jsou tam oddělené 2 části - pro menší a pro větší. Takže fajn. Akorát není oplocené, ale F. už naštěstí nezdrhá a je tam dost zajímavých věcí, aby vydržel. Škoda, že my tam na tom našem konci nic podobného nemáme.  

Dneska jdu cvičit, už se těším, ale doufám, že tam nevypustím duši, jak jsem teď shnilá …  

Zubříci

 
MaryPoppins
Zasloužilá kecalka 525 příspěvků 02.05.07 16:52

Ahoj,
tak koukám, že jsem dostala zodpovědný úkol! Teda nezříkám se ho úplně, ale sloh jsem ve škole celkem nenáviděla…No uvidíme. Na večerní srazík bych jako obvykle šla moc ráda, ale jako obvykle u nás není jisté vůbec nic, takže už raději ani nic nenaznačuji.
Myslím, že už jsem se uzdravila, protivné nachlazení je snad pryč a Kuba to nechytnul! Minulý týden se mi poštěstilo 1 CELÝ den ležet v posteli a léčit se, teda když nepočítám to, že jsem musela kvůli práce párkrát vylézt k počítači. Ale každopádně Kubu jsem celý den skoro neviděla, bylo to velmi osvěžující, takové povalování. Když jsem ho pak večer ukládala, tak se mě pořád chytal kolem krku a nechtěl se pustit.
Dnes jsme se zase věnovali nákupu omítek, lepidel a jiných legrácek, zase budujeme. Kuba se ve stavebninách vozil ve výtahu, prolézal vozíky jako průlezkami, zavíral jim dveře od kanceláří, jezdil s vozíky asi tak 5× většími než on…Ostatní děti, které tam byly, chodily s rodiči pěkně za ručičku, ach jo…
Gabriela

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.05.07 17:34

Treba byly ty deti napojeny odvarem z maku :) Jinak ja mela dva dny lezeni a poceni teda :) se mam co? :-DDDD  Ja se jdu zitra pobavit hned rano na urad na pasove :) Tatinek sel dneska Ria vyfotit na pas a oproti lonsku, kdy se s nim musel nechat vyfotit i on a pak jsme za retusovani tatinka dali o kilo vic, pry Rio letos sedel SAM na zidli a vyofitli TRI fotky :ooooooooo Ovsem je mi jasne, ze kdybych tam sla ja tak by to melo zcela jiny prubeh :)  

Otazka do plena…nevite co muze znamenat kdyz me boli pata? Kazdy,komu jsem to zatim rekla mi odvetil …A nemas ostruhy??? No doted jsem zila v domneni , ze ostruhy maji akorat kovbojove na tech fesnych botkach na kone. Boli to jako bych mela modrinu uvnitr nohy, jen pri chuzi… Zatim jsem si sama urcila, ze to znamena ze moc chodim a mela bych vice lezet :-D )  

Jinak teda oficialne uz mame zaplacenou dovolenou na Cernou horu na cerven, na 7 noci… Kovotour je tak vymozena cestovka, ze dokonce  NEMA moznost patby kartou :-D hehe s tim jsem se naposledy setkala v Severomoravske energetice  á es :)  

Marti myslim ze polibek plati pod vsim co kvete. Ja to tak aspon praktikuji, protoze hledat jeste tresen no to by me fakt asi nikdo nedonutil. Muj muz by teda zavedl jiny zvyk na 1. maje , ale to tady nebudu ventilovat, preci jen jeste neni po 22 hodine.:)  

Nevim co I + A maji furt s tema tabulkovyma a netabulkovyma detma :-O ja nikdy zadnou tabulku nevidela, vubec me zadna nebere a vubec se podle toho neorientuju. Vsechny nase deti jsou prece uzasne, chytre,nadherne, :))  

Fif - kocarek uz mam teda zazimovany, ale kdyz jinak nedas tak ho odzimuju :) to vis na baraku je malo mista hehe…  

Kdo jde zitra na sraz??? JA JO :)  

no uz koncim, neco si necham na zitrejsi srazik :) natuRio    

 
Ivunka
Kecalka 284 příspěvků 02.05.07 19:24

Já jdu :-)

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 02.05.07 21:19

Já učiním aspoň pokus ;-) Třeba to zas vyjde jako zatím vždycky…doufám, že Ondrášek chápe, že si jeho maminka unavená zničená potřebuje čas od času vyhodit z kopejtka :-)

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 03.05.07 07:44

Dobré ráno,  

já taky přijdu, ale později. Neprozřetelně jsem ve slabé chvilce slíbila manželovi, že letošní hokeje může sledovat s kamarády z mokré čtvrti v hospodě. A dneska se samozřejmě hraje. Takže mi slíbil bleskový návrat, tak se doma vystřídáme.  

Nat, jestli vám nějaká oficiální Riova fotka zůstane, šoupni ji do galerky. Mě ty oficiální fotky hrozně baví :-) Gratuluju k nákupu dovolené, už se tam vidíš, co? A s tou kartou jsem to měla opačně - byla jsem v šoku, že v Tomi Tour berou karty. Po zkušenostech z předchozích let jsme tam dorazili vybaveni balíkem peněz a taková vymoženost tam už :-) Každé letadlo, které teď vidíme na obloze, podle Filipa letí do Turecka.  

Já jsem se včera hecla, uvařila F. teplou večeři, pěkně ovesné vločky, umixovala jablíčko a hrušku, povařila, zdravá večeře. Co myslíte, jedl to? No samo, že nejedl. Tím mé snahy končí - jedeme dál v kupovaných kaších a jogurtech.  

Už se těším na večer, doufám, že tam ještě budete :-)  

Zubříci

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 03.05.07 12:12

Já jdu a těším se

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »