Severomoraváček – Jak jsem byla týden nezaměstnaná

Rodičovství

28. 1. měl Davídek 3 roky. 3 roky druhé rodičovské dovolené jsou v trapu, ani jsem si nestihla všimnout, jak rychle to uteklo.

Jak to bylo rozdílné oproti prvnímu rodičáku s Fildou! Jedním slovem to byla prostě pohoda. Pravda, zpočátku jsme měli opět uplakané miminko, které trápilo bříško a muselo se s ním skákat na balonu. V 7 měsících to přešlo a já si začala užívat fakt pohodové mateřství. Davídek usínal sám a spinkal, kdy měl, už od začátku si uměl sám hrát a byl prostě roztomilý.

Sice jsme nebyli zvyklí na brzké ranní vstávání (Filda spával a spává do 9 hodin), Davídek si vybral sedmou hodinu. Nicméně jsme si ho už od počátku nevšímali, takže on si nás po ránu taky nevšímá a dokázal si i 2 hodiny hrát sám v ložnici nebo v obýváku :-) Teď už vyžaduje pohádku, takže zvednutí z postele je nutné, ale brzo se ji naučí pustit sám.

Nebyla to nuda. Pořád jsme měli co dělat, chodili do různých kroužků, odpoledne nám vyplňovaly aktivity s Fildou. Už to nebylo jako na první mateřské: Tak, a co teď budeme celý boží den dělat? A bonus navíc – Filda na Davídka nežárlil, už od začátku k němu měl krásný vztah. Opravdu ho má rád, snáší jeho výbušnou a občas agresivní povahu, trpělivě se dívá, jak mu boří stavby, bere hračky. „Čte“ mu pohádky, organizuje hry, nosí mu ze školky obrázky a dárečky. Už se spolu dokáží zabavit, aniž bych je musela běhat do pokojíčku soudit co 5 minut. Tak nějak jsem si ty 2 bráchy představovala :-)

Tak rodičák pryč, co dál? Už v říjnu mi můj zaměstnavatel naznačil, že se mnou dál nepočítá. Začala jsem pročítat inzeráty a chodit na pohovory. 28. 1. ke dni 3. narozenin se se mnou rozloučil, ukončili jsme pracovní poměr dohodou. Sice vím, že kdybych se soudila, tak vyhraju – moje pracovní místo zrušeno nebylo, jen na něm sedí někdo jiný. Ale nechci být někde, kde o mě není zájem.

31. 1. jsem se byla zaregistrovat na pracáku. Řeknu Vám, pocity to byly všelijaké, ale řekla jsem si, že to musím brát jako další životní etapu. Včera jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála výběrové řízení v jedné velké firmě na slušnou pracovní pozici. Nastupuju zítra. Takže jsem si ten týden doma vlastně ani nestihla pořádně užít.

Lžu, stihla, dnes ráno jsem odvedla děti do školky, vrátila se zpět do postele a spala do 12 hod! :-) Tak, intenzivní mateřská etapa je definitivně za mnou, už se těším, co přinese ta další!

Zubříci (Filda – 6 let, Davídek – 3 roky)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Annini  04.02.11 08:19

Ahoj, Marti super deníček, už se těším, až se takto „ohlédnu“ i já :mrgreen: Yatím je Bětule zuřivá, vymýšlí blbosti, což u Adélky fakt neznám.

Gratuluji k práci a trošku to rozviň :wink: kde co jak proč…

Já jsem momentálně také v práci a tak jdu něco dělat, více napíšu snad večer, pokud budu schopná vůbec zapnout PC :-D

Páá
AAA

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 04.02.11 08:34

Marťo díky za deníček a moc blahopřeju k nové práci. Přiznám se, že když jsi mi ve škole říkala název pozice tak jsem neměla potuchu o co jde :lol:

Moje mateřská se asi ještě hodně protáhne. Se Štěpánkem mám nárok na sedmiletou mateřskou. Zní to šíleně. Zatím netuším jak nám to všecko půjde. S Adamem chceme aby mu co nejdříve implantovali kochleární implantát. S tím se „naučí“ slyšet a pak i mluvit. Je to složitá operace. Před ní je třeba provést hodně vyšetření, půl roku rehabilitovat se sluchadlem a čekat na výsledek jestli Štěpánek splňuje podmínky pro implantaci.
Na neurologii mi dali malou naději, že se to možná bude dát spravit jinak, že uslyší normálně… včera mi tu naději primář ORL z fakultky vzal. Vlastně mě to znovu srazilo na kolena, ale prý máme šetřit síly, že je budeme hodně potřebovat… dala jsem si za cíl abychom Štěpánka naučili byť s implantátem mluvit aby mohl chodit do normální základní školy. Viděla jsem na dvd několik příběhů těchto dětí a většina chodí do normální školy. Takže kdo ví kdy já budu psát deníček o konci své třetí mateřské, ale pokud nám to půjde tak nastoupím do práce dřív.

Včera jsme byli na opět na genetice, kde brali Štěpínkovi krev z hlavičky. Vím, že se to tak u miminek dělá, ale myslím, že jsme s Adamem měli oba co dělat:-( je to na nějaké molekulární vyšetření až do DNA kvůli dědičnosti hluchoty.

Odpo jsme byli na poradně a s Viktorkou na tříleté prohlídce. Naše mimino má ve 3 měsících 7720g :-D a až na sluch se nám vyvíjí krásně a bez problémů.

Pak s Viktorkou do Yamahy a večer jsem usla na gauči a nevydržela jsem na zoufalé manželky:-(

A abych napsala taky něco pozitivního tak Adámka chtěji do sboru na ZŠ Kosmonautů 15. Slyšel ho zpívat pan učitel, který vede tuším ty kosmíky a ještě jedna pančelka ze sboru a říkali, že je to tam, že ho určitě berou :palec: Adi na sporty nikdy nebude a zpívat ho baví a chce tam chodit tak jsem ráda a budu ještě radši až ho uslyší i mladší bráška.

Aničko jak u vás už jste zdraví? prosím tě do kolika kg je to lehátko? Štěpánek si ho oblíbil, ale bojím se ať pod ním nerupne :lol:

Markét v té školce pro sluchově postižené děti jsem se byla dívat. Moc se mi líbil přístup. Chodíme do toho speciálně pedagogického centra co je tam při mš a zš.

 
Annini  04.02.11 09:23

Aji- lehátko je do 15-ti kil, takže ať ho Štěpánek užije.

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 04.02.11 09:48

Ahoj Martino, teda ty jsi se hecla - to je dobře! nějak se nám nikomu nechtělo už psát, co ;) a hezky jsi to napsala, taky doufám, že si to při druhé mateřské budu užívat stejně jako ty… Super, žes tak rychle sehnala práci :palec:
Ajko, ahoj, i když to máte určitě moc těžké, dneska zníš trošičku pozitivněji, to je fajn… Nenapsalas, jak je veliká malinká Viktorka? Jestli ji Štěpánek třeba už nedohání ;) No a že Adámek bude chodit do sboru, to obzvláště já ráda slyším :potlesk: Kluků je tam vždycky málo a učitelé si je hýčkají, má před sebou nadějnou budoucnost :dance: Já letos krotím 20 pubertaček ze 7. a 8. tříd a je to teda dřina, pusu to nezavře ani na vteřinu, furt se to chechtá, hihňá… to vám řeknu… sice mě to baví, vidím konečně výsledky, ne jak v běžných hodinách, kde uplatňuju přísloví házet perly… na zeď :mrgreen: a tak podobně…
Já mám dneska pracovně-úklidový-chystací den, večer přijdou naši popřát Jakubovi k narozkám, měl v neděli, tak at se neleknou, jak to tu vypadá a něco malinko na zub taky nachystat musím. Takže jsem v 8 vyrazila do tesca a nejhorší je za mnou… Anežka je s klukama u našich, mamka má narozdíl od Markéty a Jirky volno, tak si je všechna vzala už včera na noc, myslím, že jsou spokojení ;)
Tak, doufám, že se to tu zase trochu pohne kupředu, takže ještě jednou díky za deník!
pa, my

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.02.11 11:48

Ahojda, :mavam:

Marti díky za deníček a gratuluju k práci. :potlesk: Písni víc.
Davídkovi opožděně vše nej k narozeninám toto letí. :kytka:

Ajii držím vám pěsti snad už dneska dr. umí kouzlit, moc bych vám to přála. Přeju pevné nervy a hodně sil. :hug:

Adámkovi gratuluju ke sboru. :palec:

Byli jste na dni otevřených dveří?

My jsme nedošli v úterý mě skolila chřipka ale totálně. Úterý jsem proležela ve středu jsem dolezla k dr. nechala Fildu u našich a padla za vlast. Včera jsem obživla a po tel.že padnul brácha jsem byla živá hned.
Nečekala jsem že mě takhle skolí chřipka že by to bylo věkem. :nevim:

mějte se budu nakukovat užívám si dovču :mavam:

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.02.11 12:47

Ahoj,
Martino, díky za deník, Davídkovi se zpožděním vše nej k narozkám a taky se přimlouvám za více info o nové práci ;-) Mě to možná brzy potká taky :mrgreen: Vzhledem k tomu, že ministerstvo školství vyrukovalo s novou „koncepcí“, jak zvýšit úroveň víceletých gymplů - tzn. zredukovat počet míst na nich o polovinu, není vyloučeno, že nás zavřou. Brala bych to jako impuls si najít něco mimo školství, k čemuž se stejně dříve nebo později chystám.

Ajko - držím palce, naděje umírá poslední, doufám, že to všechno se Štěpánkem dopadne co nejlépe!!! Ale musíte se obrnit, ty vyšetření, to bude záhul :-( Onehdy jsem viděla Adámka s Viki a prababičkou, jak šli do školky, vypadali spokojeně a teda klobouk dolů před tvojí babi :palec:

U nás asi nic moc nového.

Mějte se, Fifíci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.02.11 13:26

Ahoj holky,

tak tedy píšu z práce … Ty jo, to už jsem přes 3 roky nepsala … Nastoupila jsem do RWE, pozice se jmenuje Supervizor call centra. V praxi to znamená, že bych měla mít na starosti tým 10 - 15 operátorek, řídit je, motivovat, koučovat, hodnotit, atd. Uvidíme, jak to dopadne, vypadá to zajímavě. Výběrové řízení bylo docela drsné, snad vybrali dobře :-) Teď mě čeká měsíční školení. Právě probíhá školení o Bezepečnosti a ochraně zdraví při práci, asi si dovedete představit atraktivitu tohoto tématu …
Ajko, to je fajn, že Adámek bude chodit do sboru. Zpívali moc hezky, je to pěkný koníček. Kolik naměřili a navážili Viktorce? My byli na prohlídce včera a miminko má 14 kg a 99 cm (o kg míň než Filda). Ať to jde se Štěpánkem co nejlépe.
Luci, já vás na Dnu otevřených dveří vyhlížela … Asi jste měli chřipku prasečí, když byla tak těžká. Brácha i švagrová ji teď měli.
Ivo, tak si užij úklidový den :-)
Aničko, už jste všichni zdraví?¨
Markéto, ten gympl je tam celkem vyhlášený, ten by rušit snad neměli, ne?
Po práci jdem s klukama na karneval, Davídek jde za bílého kocourka - stejnou masku měl i F. ve 3 letech. Vypadají skoro stejně, až stáhnu fotky, tak je sem schválně dám.

Zubříci

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.02.11 14:42

Martino, tak dělej tak, ať tě z práce nevyhodí za surfování na netu v pracovní době :mrgreen: S tím gymplem - mají spadeno hlavně na 8 leté gymnázia a v našem případě jim leží v žaludku dva gymply v jednom areálu. To, že sportovní gympl je gymplem jen podle názvu, už je nezajímá. Takže jo, spíš než zavření hrozí sloučení pod SG, ale to by v praxi znamenalo skoro totéž. Je to všechno politika, nějaké jméno nebo 50letá tradice školy kraj bohužel nezajímá. Jak ses k té nabídce práce vlastně dostala? Přes pracák nebo sis to sama někde našla?

Hehe, peču mufiny, v průběhu jsem zjistila, že mi chybí asi polovina ingrediencí, tak jsem fakt zvědavá, co z toho bude :roll:

Příspěvek upraven 04.02.11 v 14:43

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 04.02.11 15:17

Market nedivím se že se bojíš o těch gymplech se hodně mluví.

Marti že by prasečí ale poprvé v životě jsem měla teplotu, 24 hodin jsem prospala.

 
Annini  04.02.11 19:05

Ahoj,
tak Marti gratuluji k místu, je to zhruba to, co jsi hledala, že? Tak hlavně, že jsi spokojená. Já jsem asi nějaká rozmazlená, nedovedu si vůbec představit sedět někde v práci 8-16,30.....holky ve škole a školce. Zvykla jsem si dělat do 12 a pak zbytek doma, mám asi štěstí na zaměstnavatele, jinak nevím. Za to si je hýčkám :mrgreen:

Markét- ty už nechceš učit? A proč jako ? :wink:

Luci právě čtu, že opravdu řádí prasečí chřipka a má mnohem těžší průběh než klasická a i zdraví jedinci mají co dělat a při tvém povolání, jak tam na tebne každý prská a bůhví co má na rukou se nedivím, že jsi lehla.

Adéla jde v pondělí po 3. týdnech do školy, jsem zvědavá za jak dlouho donese nějakou nemoc.
Sotva jsme se z toho vyhrabali…musím Bětku naočkovat, máme nejvyšší čas na třetí dávku, jinak znova od začátku a to bych teda nerada.

Užívejte víkend, má být pěkně, ale koncem týdne zase -10, to se pak bacilům daří. Ach jo.

Mějte se
AAA

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 04.02.11 19:59

Haha, Aničko, vtipné :mrgreen: Pojď si to na týden vyměnit a pak se tě zeptám, proč to tak nechceš nafurt :lol: A taky budeš doma ve 12 a navíc budeš mít pořád nějaké prázdniny, no neber to :dance:

Luci, já se nebojím, jsem optimista, snad bych nějakou práci našla. A myslím si, že by toho člověk měl vystřídat víc, dneska už není normální, když má někdo celý život jednoho zaměstnavatele. Kór učitelství se podle mě nedá dělat celý život, aniž by to na člověku zanechalo nějaké následky :nevim:

Ani - tak se držte zdraví, zahajujem návštěvy!!!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.02.11 20:44

Učitelství po celý život - nelze přežít bez následků, viz. naše tchyně …
Jo, Markéto, se slušnou prací to tu není nic moc. Hledají se lékaři, programátoři, personalisté a občas účetní … Jinak prd. Našla jsem si to sama v inzerci. Je to tedy úplně mimo obor, ale rámec podle mých představ je :-)
Pro vláčkomily - http://www.vlacky.info/, my zítra s klukama vyrážíme.
Karneval fajn, bílý kocourek na závěr už bílý rozhodně nebyl …

Zubříci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 04.02.11 20:44

A kocourek č. 2 :-)

 
Zrzulka
Povídálka 43 příspěvků 04.02.11 21:19

Cože spala do 12h??? :lol: :lol: závidííím.K práci gratuluji

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 05.02.11 09:08

Ahojda,

Marti kocourci skvělí. Práce supíš přeju hodně úspěchů.

Market to je fajn že to bereš takhle a chceš změnu.
Já asi poznamenaná poštou budu chtěla bych tuhle práci mít napořád, ale kdo ví co mi život připraví.

Anni to se právě bojím že na mě hned v úterý někdo v práci prskne a budu zase nahromadě. Nijak po opáčku netoužím. Vy se držte zdravé.

Já jsem po částech dala dokupy byt, zítra nasadím obličej a snad budu vypadat jako člověk.

Na vláčky jde Filip zítra s dědou. Nevím který se těší víc.

Kdy jdete k zápisu?

Pěkný víkend L.

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 05.02.11 11:45

My půjdem až v úterý po 16 hod. Chci být u toho, takže až po práci :-)

Z.

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 05.02.11 12:42

Ahoj, tak Jakub s Anežkou skákli na vláčky, prý to bylo hezké, ale zas až tak ohromující ne, tvrdil Jakub teda ;)
Dělala jsem po mnoha letech k obědu tortily, no olizovali jsme se až za ušima všichni včetně An :dance:
Luci, ted je to docela o život, co, tak at tě zas někdo nenaprská…

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 06.02.11 19:16

Tak kluci z vláčků nadšení (zejména ten mladší, ten je milovník vláčků), byli tam přes 2 hodiny a pak je museli vyhnat … Prý se to s Královstvím železnic v Praze nedá srovnat, ale i tak dobré.
Já se učím, tedy musím vám říct, že mé mozkové buňky za ty 3 roky nečinnosti neuvěřitelně zakrněly nebo je to i věkem? Vůbec mi ty technické věci nelezou do hlavy, ale umět to holt musím. V úterý píšeme test, to je fakt jak škola :-)
Ještě, že jsme si dnes všichni dobře zalyžovali, to je pak hned veseleji …

Zubříci

 
Annini  07.02.11 09:01

Ahoj,
na vláčky chtěla jít tchýně s Adélkou, jenže jak je jejím zvykem vzpomněla si na to po obědě a ve 14,00 pro adélku jel roman, tak to nestihly :mrgreen: bych se totiž divila, kdyby ji někam vzala.

ale v sobotu jsme byly s Adélkou v planetáriu na pohádce na co kouká sova v noci- moc pěkné, chystáme se ještě na pořad, který provází mimozemšťan Ufo, tak uvidíme.

Zítra jdu s Bětkou ráno do fakultky, kvůli její pupeční kýle, to dítě fakt musí mít vše.

Adéla šla dneska po třech týdnech do školy, no jsem zvědavá, moc se jí nechtělo, že si s ní děti nebudou hrát a kamarádit…

Marti- ty jako v tom pracovním shonu stíháš ještě lyže? jakou máš pracovní dobu?

Pěkný začátek týdne všem

AAA

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 07.02.11 14:46

Ahojte,
tak my jsme měli fajný víkend. V sobotu chalupa - ovšem jen v pánském složení, maminka zůstala doma :-D Byli do neděle, k chalupě došli na lyžích, teda jen kluci, Jirka to jistil. U chalupy kluci ještě polítali na lyžích na hřišti a doufám, že tímto naše zima skončila. Dneska je nááádherně…

Já jsem v neděli taky chtěla vzít kluky na vláčky, ale nakonec jsme dali přednost zase plavání v Atomu. Pak Ikea a víkend byl fuč.

Dneska nám taťka odjel na první lyžák, takže budu zas celý týden lítat jak hadr na holi…

Mějte se, buďte zdraví!
Fifíci

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 07.02.11 14:52

Ahojda,

vláčky Fildy nadchly teda i děděčka. Pustila jsem je i když Filda má zase od soboty teplotu a stěžuje si na bolest hlavy.

Pro jistotu jsme šli k dr. a nic nenašla tak mám klidné svědomí, nikdy si na hlavu nestěžoval a tak jsem se docela bála.
Koupila jsem preventan, nějaké kapky do nosu a jak mě naštve tak kupím odsavačku na vysavač.
Jak ho mám donutit smrkat??? :zed:

My jdeme k zápisu dneska (Hujeři) ale ať máme jistotu že nás vezmou když jsme přespolní. :oops:

Tohle jsem psala celé dopoledne a neodeslala

Máme po zápise a máme to černé na bílem že jsme přijati. Hecnul se tatínek a šli jsme všichni.Vzali jsme Fildu do Mc, má dojmů až až.

Já se psychicky připravuju na zítřejší práci.

Zubříku taky jsem hotová z učení. Něco se našrotím a hned po zkoušce nevím, naštěstí vím kde jít hledat jak něco potřebuju.

Jdu si dát kafe konečně mi chutná. :mavam: :mavam: :mavam:

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 07.02.11 18:37

Ahojík… děkuji moc za info ohledně vláčků, myslím, že kluci spokojeni (poslala jsem je jen s tátou) já a malý jsme zůstali doma..
JInak pokud nevíte, tak v čtvrtek je od 15h v LASU karneval s klaunem, masky si tam budou vyrábět.. Já se tam s klukama chystám, snad se mi to povede..

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 09.02.11 10:50

Ahojda,

co to je zase za docházku?

Sluníčko svití to je hned líp že?

Anni jak jste dopadly s kýlou?

Posílám jednu zápisovou fotku, Filda bude mít památku

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 09.02.11 13:23

Na výstavě vláčků bylo asi půl Ostravy. My milovníci vlaků jsme samozřejmě nechyběli. Akorát jsme si nevybrali nejlepší čas. Byli jsme v neděli dopoledne a bylo narváno, ale hezké. Takových akcí by mělo být mnohem víc. Pak jsme si ještě zajeli do Jistebníku na naše oblíbené místo, kde jezdíme na vlaky od jara do podzimu :-D

Na zápis jsme šli v pondělí po keramice kolem 16.30 a už prý bylo u zápisu přes 50 dětí takže zájem o naši školu je asi velký. Taky máme rodinné foto před školou s balónkem teda já a tři děti. Adam fotil :-D

Zítra má Viktorka narozeniny a ještě nemáme dárek. Se třema je to fakt náročné :think:

Markét po té naší ranní procházce mi málem umrzly ruce než jsme dorazili domů, ale Štěpánek spal to je hlavní :-D

Až dám fotky do počítače tak vám pošlu Štěpánka :-)

Příspěvek upraven 09.02.11 v 13:24

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 09.02.11 21:49

Ahoj,
Ajko, pošli Štěpánka, ať se můžem rozněžňovat … Taky se mi zdá, že na to, jak je Ostrava velká, je tu minimum akcí pro děti. My byli na zápisu asi poslední, byli jsme tam v úterý po půl páté a docela dlouho neb Filda se zájmem recitoval své divadelní představení. Po nás už jsme nikoho přijít neviděli a při zápisu do počítače měl Filda č. 56. Dáda chtěl taky zapsat a když už to nešlo, tak trval na tom, že si odnese alespoň písanku. Balonek ho nezajímal. Tak teda máme písanku …
No, jinak tedy v práci záhul, šílená kvanta informací, to by člověk neřekl, co vše musí umět obyčejný operátor … Test jsem napsala na plný počet bodů :-) a zítra je další. Finišují přípravy na Alpy, dnes jsem měnila eura, kupovala dálniční známku, vyřizovala pojištění, nakupovala jídlo, atd. Zítra sbalit a v sobotu brzo ráno vyrážíme. Už se fakt těším.
Aničko, v době školení mám prac. dobu 8 - 16 hod, později to bude proměnlivé, ale hlavně ranní směny, budu se snažit chodit co nejvíc na 6 - 7 hod, ať jsem brzo doma. Naštěstí si budu moci vybrat, jednou za měsíc budu muset mít odpolední do 22 hod. Takže tak.

Zubříci

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 10.02.11 11:53

Marťo na jak dlouho jedete? to sis teda odvážně vybrala termín dovolené když jsi věděla, že ti v lednu končí rodičák. S vybráním dovolené hned po nástupu ti nedělali problém?

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.02.11 12:11

No, já jsem termín neplánovala - to pražáci. Jedem s bráchou a jeho rodinou, s rodinou od švagrové a s dědou a babičkou z obou stran. Takže velká skupina a budem se vzájemně střídat v hlídání dětí (dohromady 6 ks z toho jeden kojenec), ať si zalyžujem. A termín se musel rezervovat už před rokem, aby bylo zajištěno ubytování …
V práci mi vyšli vstříc, akorát se budu muset nějak doučit to, co zameškám, tož tak …¨
 Z.

 
Dajma
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 10.02.11 12:39

Ahojky..
dnes poradna : chlapeček zdravý (1685g), hlavičkou dolů a nález úplně dobrý, tak jsem ráda..
Teď rychle dovařuju oběd, jeden už spinká, druhý za chvilku taky lehne.. a pak na ten karneval do LASA -nikdo nepřijdete?
Marťo, ale tys byla v práci i v sobotu, to máš tedy na každý den, či jak to je :?: :think: A v těch Alpách to budete na jak dlouho?

Ajko, to jste tam museli být na vláčkách v době , kdy moji kluci.. U nás to jinak ani nešlo, měli jsme jiný program.. a v pátek jsme si to četli až večer.

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 10.02.11 14:29

Ahoj, Martino, vy jste byli na Mikulčině vrchu, nebo si to pletu? Ale zdá se mi, že nepletu, že… poraď, kam se tam všude dá zajít-zajet, budem tam o jarních prázdninách 4dny…
Já mám maroda, An dneska lehla s šílenou rýmou a od včera i kašlem, hnusným plechovým hádejte jakým :cert: No ale pořád jsem ráda, že to nejspíš není chřipka, teplotu má sice zvýšenou, ale kromě hlavy ji nic nebolí, laryngitidu mívá za den dva vyléčenou, tak snad to tak tentokrát taky bude… no uvidíme. Jakub jede na celý víkend pryč, tak to je vždycky, že Aničko.

 
Annini  10.02.11 19:22

Ahoj,
Tak nejprve zdravotní okénko- kýla u Bětky je, bude se to sledovat, za rok kontrola.
Jinak co se týče rýmy a kašle,. doufám, že máme vybráno a holky se prozatím drží.

V úterý jsme navštívily Ajku- Štěpánek je miloučký, smál se na mě a je velikostí celá Bětule :mrgreen:, takže opět vidím, že já velké děti mít nebudu. Jinak byl hodný, neplakal, narozdíl od mé dcerušky, která histerčila a konečně jsem viděla jak se kojí- pro nás ale pozdě, že. Štěpánek se kojil tak,že jsem to ani nepostřehla, jak si tak vzpomenu, tak Bětka pila nejmíň půl hodiny a stejně nic nevytáhla…Viktorka Bětku pak zabavila balonkem, tak nakonec se návštěva vydařila.
Ajce jsme udělaly binec, nadrobily rohlík, vylily polívku, rozsypaly čaje, no asi nás brzo zase ráda uvidí :oops:

Dneska jsem byla v pracovním procesu, hned je mi líp, jak si člověk od toho mrněte odpočine…


AAA

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 10.02.11 20:31

Ivo, na Mikulčině Vrchu jsme byli - pamatuješ si to správně. Psala jsem o tom deník https://www.emimino.cz/…patech-7021/. Je toho tam spousta, počti si :-) V Uherském Brodu je taky bazén, ten jsme teda nestihli …
Dajmo, v sobotu né, v sobotu naštěstí do práce nechodím :-) Zákaznická linka sice jede nonstop, ale supervizoři na víkendovky ani noční nechodí.
 Z.

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 10.02.11 20:35

Díky, super, zítra to prostuduju důkladně!

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 11.02.11 22:43

Tak jdu popřát hezký víkend a vůbec týden, podařilo se zabalit, nacpat to do auta a zítra v 5 vyrážíme :-)
 Z.

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 19.02.11 13:29

Ahojda

jdu si někak ulevit.

U nás začal rok nějak divně nebo spíš něco za něco. V pondělí jsem dostala nabídku na novou pozici v práci - po 2 dnech kdy jsem zvažovala pro a proti jsem ji přijala. Největší plus je prac.doba od 7 do 14 hod. k nezaplacení no a v zápětí přišla odezva.

Včera jsme našli mamku v bezvědomí - celkové vyčerpání organismu. Oba jsme byli s taťkou v práci, nějak mi postupně dochází co se všechno mohlo stát, Stanik a Filda bez dozoru. Naštěstí Filda zavolal co se děje, Stanik se drží je po 11 letech je bez mamky a ja jsem velký uzel nervů na pochodu. Snad tohle varovaní mamka vezme vážně a začne se o sebe víc starat a odpočívat.

Mějte se

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 19.02.11 17:34

No Lucko, tak to mě moc mrzí, přejem mamce, at je co nejrychleji v pořádku a bude se teda muset šetřit…
A k nové pracovní pozici blahopřeju, ty jsi šikovná, o tom tady nikdo nepochybuje, ale at neskončíš jako mamka, přepínáte se, holky…

 
Annini  19.02.11 19:57

Luci- tak to je rána, nedovedu si to představit, Filda je moc šikovný, že to tak zvládnul a zavolal. Jak říká Ivča- jestli jsi po mamince, tak to ber i pro sebe jako varování, tělo ten nápor nevydrží do nekonečna.

Jinak také gratulace k nové pozici, věřím, že jsi ráda, pracovní doba je úžasná, žádné večerní příchody domů :wink:

U nás teda žádné novinky, jen Adéla má poslední dobou dobré hlášky, dneska si vzala mojí podprsenku, vycpala si ji a že je velká a chce miminko. Povídám, že má smůlu, že nemá manžela…dotčeně se ohradila, že k tomu manžela nepotřebuje, po chvíli však povídá :" vlastně potřebuju spermie, tak to potřebuju i manžela", no málem jsem spadla pod stůl.

Bětuška docela špatně večeří a tak Adélka různě zpívá, dělá blbiny a prostě upoutává pozornost. ve středu jsem ji prosila, ať sejde z pokoje a dělá něco, ať Bětka jí. Tak začala svůj repertoár, v půlce se odmlčela se slovy :" připadám si jak blbec"…co dodat.

Zítra máme oslavu, moje mamča upekla Bětuli košík jako dort, potáhla marcipánem a nahoru dala jahody a kytičky marcipánové, se nějak překonám a hodím Vám foto, neb tento dortík je jako ze žurnálu, dokonce má i jedlé ucho, úplně jako košík pro Karkulku. :mrgreen:

Mějte se prímově, hezkou neděli

AAA

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.02.11 00:40

Ahoj,

Lucko, držte se. Opravdu se musí umět odpočívat, není to žádná sranda. Můj taťka to před 5-ti lety taky musel pochopit tímto drsným způsobem. Ať se ti nová práce líbí.
Aničko, to není možné, Bětule už má rok? Těším se na fotku a vše nejlepší jí přejeme.
My se dnes večer vrátili ze slunných Alp, bylo to bezva. Nádherné počasí, ubytování přímo na sjezdovce, pro děti krásná herna, super lyžování. Filda lyžoval pořád s námi (jezdí rychleji než já) a v hlídání menších dětí - družstva Juniorů - jsme se střídali. Cesty jsem se děsila, je to hodně daleko, ale kluci byli zlatí jak v autě, tak během pobytu. Už máme rezervovaný pobyt na příští rok :-)
Teď návrat do drsné reality - zítra dovybalit a se učit, se učit, se učit :-( A přes týden v práci do 18 hod dohánět, co jsem zameškala … Ale stálo to za to.

Zubříci

S Fildou na sjezdovce

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.02.11 00:41

Lyžaři v akci

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.02.11 00:42

Náš penzion

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.02.11 09:16

Ahoj,

Luci mamce přejem brzké uzdravení. Má to tak těžké a jen málo lidí si skutečně dokáže představit jak jí v životě je. Moc na ni myslím i když ji neznám. Potřebovala by na chvíli vypnout, vypadnout někam třeba jen s tatkou, ale hodina u holiče je málo :-( možná jí pomůže i to, že nebude muset každý den hlídat Fildu i když je hodný tak zodpovědnost za něj má pořád. Takže tímto ti blahopřeju k práci :kytka:

Aničko Bětušce přejem všechno nejlepší k narozeninám :huban:

Viktorka měla minulou sobotu oslavu narozenin a od té doby se tu marodí. Nejdřív jsem dostala horečky já v neděli 39,3. Asi chřipka. Všecko mě bolelo a byla jsem hotová. Teď teplotujou všecky tři děcka :-( Snad to brzy přejde. Nemusím vám psát jak hrozně mě to už doma nebaví a tomu odpovídá i moje nálada.

Posíláme narozeninové foto Viktorky (dorty dělala tchýně)

Příspěvek upraven 20.02.11 v 09:18

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.02.11 09:17

ještě jedna

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 20.02.11 09:23

a kluci

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 20.02.11 09:27

Ahoj vespolek po ránu, právě jsem vylifrovala Jakuba s Anežkou na divadlo do Luny, jdou pěšky, An je navlečená jak cibule, neboť kašle a gřungá, až to hezké není. Ale dívala jsem se, hodnoty dneska jakžtakž tak snad jí to neuškodí. kašle hlavně večer a ráno, to jsou záchvaty dusivého dráždivého kašle, málem se pozvrací :-( fajne, no, sotva se vylízala z rýmy a teploty, je to něco dalšího… a to jsem si myslela, že má imunitu dobrou, nemocná bývá málo… pak jdou ke tchánovcům a tchýně si ji nechá minimálně do zítřka, at nemusí do školky. Snad se to zas nerozjede v něco horšího.
Koukám, že se tu slaví ostošest, Ajko, ta Viki už je tak veliká, fakt jsem ji neviděla ani nepamatuju… museli jste si to hezky užít, dorty vypadají náramně :palec:
Aničko, Adélčiny spermie mě pobavily, ale myslím, že tuším, odkud vítr vane - Romanovy přednášky na téma oboupohlavních živočichů mě vždycky zaujmou :lol:
A hod foto dortu, jsem jedno oko ;)
Martino, tam muselo být krááááásně! Úplně jsem si vzpomněla na prosinec, i když to počasí jste měli lepší a ubytování na sjezdovce je tež parádní!!!
Tak, já se jdu deratizovat a pak ten chlívek, co máme místo domácnosti, to jste, dámy, neviděly :poblion:
Jééé, Štěpánek :srdce: no, až pominou ty chřipky a nemoci, máte nás tam jak na koni (žeby v létě? :cert: )

Příspěvek upraven 20.02.11 v 09:28

 
Fifik nepřihlášená  20.02.11 10:25

Ahojte,
vidím, že ten týden se nechtělo psát nikomu… My taky bojujem, Tomík padl minulou sobotu s teplotama, k tomu rýma a kašel. Myslela jsem, že to nějak zvládnem sami, tak jako na podzim, tak jsem ho dala k našim na hlídání, ať si nemusím brát zase paragraf. Ale v úterý měl rýmu jako trám už i Ondra, tak putoval ke tchýni. Večer Tomík vyblil našim večeři i s léky, tak jsem nevydržela, ještě v 9 večer mi ho naši přivezli a ráno jsme šli všichni k doktorce. Tomík měl vlastně už 4.den teploty. Poslechově a pohledově hrůza, fásl antibiotika, tentokrát doktorka neváhala. Takže chtě nechtě mám zase paragraf, je to děs, nemluvě o tom, že ve škole často chybím, stojí mě to taky nehorázné prachy :cert: Jo a Jirka byl celý týden na lyžáku, že, klasika, takže jsem si to nejhorší vyžrala zase sama.

Martino - Alpy krása nádherná, vzpomněla jsem si na vás přes týden, kdy jsme se tu dusili (a stále se dusíme) v tom smogu, že vám to dobře vyšlo. V Tomíkové třídě byly v pátek celé 4 děti, v Žabkách prý 5. I v ostatních třídách to vypadalo podobně, takže to spojovali.

Ajko - dětičky krásné, všechny tři :srdce: Dorty super, Onďa závidí Viktorce dort s Hello Kitty, páč na ní poslední asi měsíc hodně ujíždí :roll: Já mám taky náladu pod psa, sere mě, že v takovém vzduchu nemáme moc šanci se pořádně uzdravit, o mě se taky něco pokouší. A když už se uzdraví, půjdou do škol(k)y, budou tam týden a začne to odznova. A co si budem povídat, štve mě to i kvůli peněz.

Luci - držte se, mamka fakt musí jít do sebe, je strašně obětavá, ale za tuto cenu to dělat nejde :-( Máte to asi v rodině, myslím, že jste obě docela perfekcionistky, co… Musíte polevit, obě, a myslet i na sebe. Držím palce, ať je mamka brzy v pořádku! A Filda je teda šikovný, že to tak zvládnul.

Tak se všichni mějte, co jak nejlíp to jde…
Fifíci zase chrobaliví

 
Brumík2
Ukecaná baba ;) 1068 příspěvků 20.02.11 19:06

Ahojda,

s mamkou musíme něco vymyslet je fakt že neumí odpočívat - úplně vypnout. Připadá mi že trošku vypne s Filipem jdou na procházku, hrajou hry ap. to je pro ni relax - nevaří, neuklizí a nemá za zády Stanika, ale je to málo. Navýšíme asistenty a v záři snad bude líp. Děkuju za gratulace k práci.

Aji fotečky krásné.

Marodi zdravte se páček

 
Annini  20.02.11 19:58

Ahoj,

Markét- je príma být doma sama se dvěma nemocnýma dětma :pankac:

Aji- fotečky parádní, Štěpánek krásně pase koníky a ta panenka…ty jo, to si babička vyhrála.

Tak já jsem to nějak provedla a posílám foto našeho dortu :mrgreen:
Doufám, že se mi to vloží…

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.02.11 20:20

Aničko ty jsi fakt jenom na to žrádlo :mrgreen: Dort je sice krásný (kam chodí Maruška v únoru na jahody?), ale co Bětka, máte aspoň jednu fotku z oslavy??? :lol:

Luci, už vím, co jsem zapomněla - tu tvoji práci. Já to říkám furt, že to tam dotáhneš daleko, jsi šikulka. A oni určitě ví, co v tobě mají :dance:

Tak jsme ukončili nosící období, prodala jsem krosnu, ve které jsme na horách a na chalupě odnosili oba kluky. Ještě se zbavit cyklosedačky a budu mít prachy na novou autosedačku pro ondru :lol:

 
Zubr
Závislačka 2649 příspěvků 20.02.11 21:06

Tak koukám, že nám to tu nemoce kosí. Tak se rychle uzdravte!
Doufám, že se kluci nadopovali horským vzduchem do zásoby a vydrží. I když pražská část účastníků zájezdu má prý celá teploty, krom kojence Janičky.
Markéto, to mi připomíná, že už se konečně musím dokopat k vyprání kočárů a následně je prodat … Stejně tak cestovní postýlku.
Ajko, Štěpánek je oproti Janičce obrovský a ona je narozená 1.10. Je to takový drobek, ale dobře se najíst umí :-) Fotky jsou hezké.
My ještě dnešek pojali dovolenkově a zajeli na oběd do Ikea. Davídek byl poprvé s F. v dětském koutku, moc to nedopadlo, protože mu nějaké holčičky vzaly hračku a ječel, tak nás vyvolávali a už tam prý nepůjde - Filípek tam má jít sám :-) Ale oběd dobrý a nakoupila jsem nám nějaké zásoby do domácnosti, snad do konce týdne vydržíme a nebudem muset do obchodu.

Zubříci

Příspěvek upraven 20.02.11 v 21:06

 
Fifik
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 20.02.11 21:30

No nakonec se ukázalo, že je paní z Děčína, schválně jsem to dala na avízo a ne MMB, ať to nemusím posílat. V nejhorším to pošlu, ale nechce se mi do toho. Paní nakonec psala, že se jí ozval ještě někdo, takže obchod padl. Doufám, že se toho zbavím, zabírá nám to dost místa. Ale v podstatě jsem tak prodala všechno - ohrádku (ohradu), golfky, kočárek, tyjo, ani nevím, kde skončila dětská postýlka…je třeba ty věci lifrovat z domů, kór když člověk bydlí v paneláku.

Klukům se v hracím koutku v Ikei teda vůbec nelíbí. Je tam na ně moc velký šrumec.

Martino, připrav se na nejhorší - ve školce to chrchle, kašle, snoplí, až to hezké není :S A ve škole jakbysmet. Já dám kluky až další týden, ať pak vydrží do jarních prázdnin…

 
Uživatel je onlineIffka
Echt Kelišová 9520 příspěvků 21.02.11 15:03

Ahoj vespolek, tak jsem se dneska rozhodla, že půjdu konečně s pravdou ven, beztak už to Markéta nemohla vydržet ;)
To znamená, že až se emimino rozhodne, že akceptuje můj nový metřík a nebude mě štvát, dozvíte se více :-) ááá, no výborně, je tam, tak už to víte :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.02.11 v 15:04

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »