Špuntíci - Bacha na pusu !!

Rodičovství

Ahoj Špuntíci Ze všeho nejdřív chci pogratulovat Quatro a Mirus k narozeninám a popřát Theo krátký a pohodový porod. Dnešní deníček věnuji mluvení aneb co nás čeká vlastně co vás čeká. Všímám si, že Lída je s mluvením o nějaký ten týden napřed, u kluků je ten rozdíl markantnější.

Už asi měsíc mluví ve větách a s tímto přišel prudký rozvoj myšlení a chápání souvislostí. Asi v tom smyslu, že když po ní něco chci, tak už to není takové to „hučení do dubu", když dítku něco vysvětlujete a ono evidentně nechápe, o co vám jako jde… je to spíš „hučení do dubu" ve smyslu „vím co chceš, ale kašlu na tebe, mámo" - teda jasně že ne vždy, občas i poslechne :-D… Prudce se rozvíjí paměť - dítě si s jistotou zapamatuje slova i slovní spojení a používá je ve vhodnou chvíli. Lída třeba používá několik druhů pozdravů - dobrý den, dobrou noc, dobré ráno - a skoro nikdy se nesplete. Ještě nedávno byla evidentně bezradná, když nám při odchodu do postýlky říkala DOBY DEN a my ju opravovali. Zpívá - asi tak, jako Martina s Janičkou od Zdenika. Dokonce jí nesmíme nijak pomáhat - když se jí pokouším napovědět, nebo připomenout slovosled u známé písničky, reaguje asi takto: MÁKO, NESPIVAJ, LIDUŠKA SAMA…Má perfektně zmáknutých několik písniček. Ale o tom jsem nechtěla…
Děti, které objevily kouzlo mluvení brzy objeví i kouzlo nevhodných výrazů, které používají i v poměrně nevhodných chvílích. Donedávna jsem žila v přesvědčení, že patřím k lidem, kteří nemluví vulgárně - silný výraz použiju málokdy, vyložené nadávky mě dráždí a když je od někoho slyším, je mi jaksi trapně - nechápu, jak může třeba manžel nadávat v autě - dopravní přestupky jiných řidičů mě nechávají v 95% případů v klidu. Maximálně něco zabručím - jako třeba „nemáš blinkr nebo co??," atp. Ale asi žiju v nesprávném přesvědčení - soudě dle naší dcerky. Má obdivuhodnou zásobu drobných „zaklení" a neomylně rozezná jakékoli sprosté slovo. Ozve-li se z vedlejší místnosti např. „kruci uhni (na psa)„, reaguje dcerka nádherným KRUCINÁL FIX, spadne-li jí panenka, dcera pokrčí ramínky a udiveně poví SAKRYŠ, BÁC UDELALO MIMI, atd. Člověk si ani neuvědomí jak často použije takový drobné nadávky, které v běžné mluvě ani nadávkami nejsou, ale z pusy ani ne dvouletého caparta znějí nepatřičně. Krom toho je tu ta zminovaná neomylná selekce sprostých slovíček. V neděli jsme byli navštívit kamarádku, co je au pair ve Vídni. šli jsme po ulici, já s Lídou dva metry za kamarádkou s manželem. Ti dva si povídali, já hlídala dítko, aby neskončila někde pod autem. Malá měla spoustu práce se zvedáním kamínků, vajglů, šišek a podobných pokladů, těm dvěma před námi nevěnovala nejmenší pozornost. Jedním uchem zaslechnu, jak říká kamarádka mému muži : „Waltraud (z rodiny kde pracuje) umí jen dvě české slova - dobrý den a doprdele“. Hádejte, co se ozvalo něžných dětských úst… A ne jednou…Takto je to pokaždé, když někdo v okolí použije vulgarismus. Dítko okamžitě filtruje obsah zaslechnutého a jako ozvěna se ozve vyřčené sprosté slovo.
Dáváme si pozor na pusu. Evidentně málo - budeme muset přitvrdit…

Elda+Lída

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.03.05 23:29

1.!!!!!

Zdenik ;-))))

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.03.05 23:35

Ahojky holky,

Eldo - ano ano…nepatřičné slovo je jako novinka zarazeno do slovníku…a to jsem taky teda spiše nevulgarni tip…ale zase na tom slově: prdel se učily dvojčátka od sousedky „r“..jinak sprostačit nesměly ;-))))))

no nic musim jit vcera jsem tu ponocovala do aleluja..dneska jsem si makla na vyplnovani formularu…ble ble ble..vzdycky jsem z toho zmatena jak goro pred tokiem ;-))) no snad uz bude klid..je mi to jedno…;-))

a M. už čeká…

mějte se a doufam ze zitra na lesnou dorazime v plne polni..

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 29.03.05 23:36

;-)) spiš nevulgarni typ ;-))))
Z.

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 30.03.05 10:11

včera jsem ju nechala chvíli bez plenek. Holky, ona si vůbec nevšimla, že se dvakrát počurala. Hlavně že MIMI DELALO BAK BAK…Mimi na hrncu sedět může, Liduška v žádném případě. Vážně mám pocit, že ve 22 měsících by už mohla zaregistrovat, že čurá-teda ona to nejspíš registruje, ale neobtěžuje se nám to říct, natožtak sednout na nočník. Na záchodě sedí s oblibou - ví, že se bude trhat papír, utírat prcka a splachovat - jen evidentně nechápe, že se do záchoda čurá. Když ju odchytím s kakáním, v klidu si počká na plenku. Začíná mě to poněkud dráždit - mé úžasné mluvící, nadávající a zpívající inteligentní batole není ochotno vyprazdnovat se jinam než do plenek. Ani za nic. V tomto smyslu je velmi cílevědomá a já se musím silně ovládat, abych ju nelámala na sílu…asi ju rovnou přerazím…

elda+lída

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.03.05 12:10

ahojky,
tak my včera byli celé dopoledne v koutku, pak se malá vyspala a před třetí jsme vyrazili na písek, kde si hrála až do páté(vím proč sebou nosím polštář, aby se mi dobře sedělo), a pak jsem se šli ještě hodinu procházet.

Eldo moc hezký deníček, díky za přání k narozkám a tím všem ostatním…a nočník u nás ??? no coment, sice, když lítá nahatá tak se už nepočůrá, za to to drží tak dlouho(až 3 hod)až má nafouklé bříško a musím dát plínku a tam se tprve vyčůrá, prostě nechce(boji se?) se čůrat do nočňajzu.

Jo jinak novinka..životní rozhodnutí..chcu mít druhé dítě, akorát ještě nevím kdy.
Musím končit jdu na odpolední.
mějte se tu hezky Q+E

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 30.03.05 12:14

Jo jo, už jsem šmírovala v ostravském deníčku :-) Třeba se fakt doberete i k tomu třetímu :-DDD Já to v práci taky zabalím co nejdřív…

elda

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 30.03.05 12:25

jojo četla jsem tam Tvůj komentář, který mi jen potvrdil, že když se vrátím do práce, tak není jisté jestli se mi zase bude chtít vracet zpět na mateřskou..no zatím to nechám „uzrát“…
a taky to musím nechat „strávit“ taťku, hustím do něj furt dokola, že bude jen Em a pak příjdu, že asi chcu dvě..no zíral na mě…

a co ty???zatím to s druhým u Vás taky nebude „horke“?!

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.03.05 12:29

AHoj Eldo,
ještě vydrž s nočníkem, ono to jistě přijde ze dne na den (dcera mé sestry začala spolupracovat ve dvou letech a během dvou měsíců dostávala plínu jen na noc - pro jistotu..)
JInak Liduška je moc šikovná, myslím, že Kryštof mluví taky dobře, je maličko mladší a každým dnem vidím pokrok..snaží se mi vypravovat, co kde viděl ( Ája..díu..habi, habi, mi.mu = Ája hrabala díru, hledala myšku, vzhledem k tomu, že jsem s ním neustále, rozumím téměř všemu..)

Dnes v obchodě mu nějaká paní řekla: NAZDAR!!! Než jsem nakoupila, křičel na ni celou dobu: Panííííí, nazdááááá!!! a pani odpověděla Nazdar!!!! Trvalo to fakt deset minut a tato konverzace se neměnila, já už měla záchvat smíchu a ostatní si mysleli, že jsme všichni tři úplně mimo…

JInak sprostá slova…v sobotu jsem rozložila nějakou hračku a pak mi to nesedělo, když jsem ji opět skládala (chyběl jeden dílek)..když jsem to skládala podezřele dlouho, jen jsem si zamumlala, Já jsem snad úplně blbá!! Kryštof zabrán do nakládání auta, jak jsem si myslela se zvedl a s usměvem na mě křičel : Blbá, blbá!!!! (Na to se ozval hurónský smích mého manžela z kuchyně, jak jinak..)
No snažím se kontrolovat, ale někdy to fakt ujíždí…

Tak já mažu… dnes mi psala moje máma SMS: Zuzi, budete odpoledne doma?? Zastavím se u Vás… Není na tom nic divného, až na to, že máma bydlí v Olomouci a já v Praze..

Theo, Kryštík a mimi

PS: Eldo díky za přání pohodového porodu, věřím, že takový bude.

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 30.03.05 13:01

no, do konce dubna mám HA, pak chvíli pausa a hup na to :-)) ale jen kvůli tomu, že se mi moc v práci nelíbí. postavení pěkné, peníze pěkné, jen zájem vedení nulový - a to je v oblasti certifikací tragický nedostatek - házení hrachu do zdi - tak by se dala nazvat činnost našeho oddělení. takže hurá na mateřskou a následně hledat navé zaměstnání. Kdyby mě práce uspokojovala, asi bych po druhém dítku ani nevzdechla. Takto je mi to celkem jedno, když se zadaří, žádná škoda, když ne, uvidím co dál…

elda

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 30.03.05 13:02

Ahojky,
teda že by, že by … ? Jak se tady napíše o dětech, tak co nevidět, se objeví nějaká těhulka. Kdo to bude? Děláte mi holky radost velkou.

Ještě pořád máme kníkací období, dokonce i taťka, který chodí do práce toho má dost, já už občas přestávám slyšet, bohužel i třeba v obchodě. Naštěstí už to bude brzy lepší. Tato noc byla docela OK, dnes usnul poměrně brzy, jak to píšu, na spaní musí být vyspaný a pak bude mít dobrou náladu:-)

Včera si Vojta u paní doktorky půjčil panenku, museli jsme s ní jít domů a já ji tam tajně vracela, dnes jsem použila „výhružku“, nechtěl jít ráno z otevřeného okna dovnitř, zabralo „paní doktorka ti nepůjčí panenku“. Stejně pozitivní věta je : Pojď půjdeme k paní doktorce.

V pátek budeme mít doma minisrazík dětí, jsem zvědavá co na to Vojtek, před měsícem se mladších dětí bál.

Mějte se Evka a Vojta

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.03.05 20:02

Ahojky holky,
tak teda srazik byl naprosto super…abstak byl veliky i na medovnik doslo..;-))

radost by byla násobena kdyby se Janička s Kristiánem nerozhodli sabotovat tak po půl hodině spánek..Janička teda sabotovala i prítomnost v babycafe..vy­zadala si znova pobyt v kočáru ale už neusnula, spíš probudila i Maťku a k sabotérům se přidal nakonec i Ondra…ale pak už si všichni docela hezky hráli..Janička sice vedla kurz:období vzdoru v praxi, a několikrát všem přítomným naznačila jak vypadá lehání, gumovatění a ječení ve stádiu:nechápeš, že když sáhnu na kočárek já, nesmí nikdo jiný! ;-))
TinaMar - vypadá naprosto úžasně, hned to bonznu neb je naprosto v pohodě a v krásně usměvavá ;-)
a taky jsem poznala Maťu s Oliverkem a obrbřichouna ;-))) no fakt paráda…a jak jsou všichni špuntíci vyrostlí a urostlí a jak si hrajou..hmmmmm

teda jak tak čtu budou příští rok žně na mimíse co? ;-)))))) no každopádně gratuluju k rozhodnutí!

a ted co od nás..dnes jsem z hrůzou zjistila, že holky asi mají nějaký ekzem…bleeeeee…ted co chodíme ven jsem a na dvorek kde neustále přelízají takovou neopracovanou betonovou zídku jsem si říkala že ty flíčky jsou odřeninky…ha ha…jen jsem hlídala Janičce pod kolínkem rádoby spoceninu ;-) no včera to vypadalo že to zmizí na dobro a dneska má pod kolínkama v tom ohyby naprosto hnusný červený bobulovatý fleky…no a ty stejný fleky se jí i Maťce objevují na různých místech…jeden na zádech, dva na zadku..a tak různě…velikosti tak 0,5cm-1cm jsou to takový jako seschlý pupínky červený a čím starší tak žloutnou a usychá to…zkoumala jsem to jak divá ;-) ach jo…nebýt toho rozlezení u Janky tak si toho ani nevšimnu…děs..nebo jestli se nějak zapotily pri tech horečkách, nebo prášek na praní…tak nevim. zitra tady zkusim tuknout na jednu sousedu myslim ze rikala ze je kožařka…třeba nám poradí…jinak zase k dr a pak zřejmě kožní…ach ach..

no skončím trocha pozitivně....­.pomáhal mi ze šaliny takový teenager a v rámci machrování před přítomnou dámou (asi důvěrněji známou ;-) a málem lehl na zem…frajer to nejdřiv zkusil jednou rukou, pak oběma a pak mu podklesla kolena a já ho válcovala ze šaliny..machřik odmítl vzít to nahoře za rukojet ;-)))))))))))

no nic jdu zase přemýšlet o ekzémech, alergiích a tak…;-(

mějte se

Zdenik a dvě flíčkovatý špuntice

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 30.03.05 20:41

tak tady furt přemyšlim nad těma flekama…koupili jsme novy mydlo, že by? …postižená matka…mám zakázáno studovat cokoliv o ekzémech pry at to neprivolám ;-))))) hmmmm no jo když to tak hlodá …

Z.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 30.03.05 20:49

Ahoj
Tak Zdeník síce opísala zrazík pekne, ale zabudla podotknúť, že Kristián si prisvojil drevenú železničku a akonáhle sa niekto opovážil šáhnuť na „JEHO“ vláčik, tak bol rev na celé babycafé. No proste prvé dve hodiny, každých 10 min neuveriteľný rev a nebol to nikto iný ako môj miláčik. Teda vôbec sa nečudujem, po tom, čo zase odmieta spať, bol hotový skôr ako sme tam došli. Potom mu zlepšil náladu príchod Klárky - jeho jedinej lásky. V električke cetou domov sa síce naťahovali, ale keď Klárka vystúpila bol zase rev, ktorý utíchol až po trojnásobnom uistení, že zajtra ju uvidíme zase. Tak neviem.

TinaMar stále vravela niečo o tom, že má brucho - no teda vôbec nevyzerá, že je tehotná o dvojčatách ani nevravím. A Maťa od Opičákov tiež nevyzerá na dvojčatá. Má úplne normálne krásne bruško a nie žiadne obr.

No u nás o hovorení nemá zmysel písať -:)))))

Blahoželáme k rozhodnutiu k ďalším špuntíkom - musím si prečítať ostravský denníček.
Theo ako? Ešte stále 2v1?

Zdeni nezabudni zajtra napísať ako ste dopadli u susedky. Snáď to nebude nič vážne.

Majte sa krásne Zuzana a Kristián

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.03.05 20:55

Ahojky holky!
Tak srazík byl dneska opradu super, co se v Baby cafe dá i obědvat, tak to nemá chybu. Kdyby se ještě Ondráš neprobudil po hodině a čtvrt…fakt super. Spoustu lidiček jsem dlouho neviděla a nestačila žasnout

  • TinaMar - naprosto není vidět, že je těhotná, dvojčatová a v šestnáctém nebo kterém týdnu. Prostě VUBEC to není vidět!
  • Maťa od Oliverka taky nevypadá na to, že čeká dvojčata…bříško má hezký, to jo…ale čekala jsem nějaký velebřicho :-))) A je hezky pohyblivá (Díky, Ondra to dost ocenil, žes mu tak pěkně podávala pořád ty balónky nahoru ze země :-)))
  • no a dvojčata Zdeníkovic - no ty jsme neviděli snad 2 měsíce…a málem jsem je nepoznala…culíkatý velký holky…fakt. Ale šikulky furt stejný :-)))
    Z Lesné jsem jela k ségře, kde byli na návštěvě známí z Anglie - no tak domluvila jsem se…pravda, raději tu moji angličtinu teda nehodnotili :-))). A pak si ségra vzpomněla, že v CF v Kr. poli je vlastně taky Baťa, že je nově otevřený, takže by nemusely být ty botky pro Ondru, co jsem si vyhlídla (a co nikde ve 22 neměli), vyprodané…tak jsme si tam zajeli, naštěstí je to docela kousek…a hurá!!! Máme jarní botičky! Cestou zpět mi Ondra vytuhnul v kočárku pět minut od domu…no však jsme taky přijeli v půl osmé, kdy už je normálně v posteli. Bez auta je to teda síla cestování :-(
    ELDO - já myslím, že kdyby Lidka ještě vzorně chodila na nočník, tak to už by snad ani nebyla normální dítě :-))) To už by bylo té dokonalosti příliš :-))) A co se týče nadávání - mně to zrovna bohužel ujíždí docela často…snažím se, vím, že to Ondra dobře vnímá už teď…no až ten jednou rozváže, asi se nebudeme stačit divit :-)))
    QUATRO - skvělá zpráva s druhým mimi…opravdu veeeeeeeeeeliký rozhodnutí, jsem moc ráda :-)))

No nic, zatím ahojky

Sylva a Ondrášek

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 30.03.05 20:58

Ahoj holky,
na chvíľu vám sem vleziem. Som rada, že som vás dnes videla, Zdeniku rada som ťa spoznala. Myslím, že holky zvládaš úplne v pohode. Tak som zvedavá, aké to bude u nás… Špuntíci sa dnes úplne krásne hrali a maminy takmer nepotrebovali.
Detičky sa dnes asi dohodli, že poobede spať nebudú, alebo len málo. Keď sme prišli s Oliverkom domov, naobedovali sme sa a tváril sa, že je strašne unavený a hneď chcel ísť spinkať. Tak sme si išli spolu ľahnúť a zlaté oči:-) Dve hoďky sme strávili v posteli, ale stále lumpačil a spať nechcel. Tak som to vzdala. No a večer totálne vytuhol pri Večerníčku. Takže už dve hoďky spinká, no snáď to vydrží do rána… Normálne spáva denne hoďku až dve…
Tak sa majte krásne a zasa niekedy ahoj!
Maťa 32 tt a Oliverek

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 30.03.05 20:58

jo ještě:
JITULE - to zní dost strašně, ta vaše střevní chřipka. Ondra měl něco podobného, když jsme se vraceli z hor, ale zdaleka ne tak dramatického…gra­tulujem k uzdravení a hlavně k dobrým výsledkům ultrazvuku. Doufám, že to pohlaví, cos nám napsala, je to, co sis přála :-))) To je hrozný, jak to opsat, abych to neproflákla :-)))
ZUZKAJ - hezky se v těch těhulkách shodnem, co? :D

Sylva

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.03.05 22:13

Ahoj holky,
tak srazík se, jako vždy vydařil, jak tak čtu..napadlo mě, že to budete mít obzvláště pikantní při dalších setkáních, když všechny děti prožívají období vzdoru a sebeuvědomování sebe sama…

Nám to dnes hrozně uteklo, odpoledne přijela ta máma, pak jsme šli na dlouhou procházku, hned na to přivezli ohrádku na pískoviště (2,5×2,5m - normálně to vypadá jak pískoviště veřejné,no super!!!)..
rozhodla jsem se, že to zítra natřu, když to půjde, protože záhy dovezou písek, tak ať už to je hlavně funkční!!! Ještě klouzačka a máme tu dokonalé dětské hřiště, tam by se vlezli všichni Špuntíci…
Navíc na to uvidím z kuchyně, fakt jsem nadšená!!!

Zuzko - v celku ještě jsme, chtěla bych si ještě užít víkendu a ten další trávit v porodnici, jsem zvědavá, jestli to vyjde :-)

Večer jsme byli ještě pro tátu a ségru na letišti (vrátili se z Jižní Ameriky - to bych taky brala:-))), dorazili jsme domů a K. po koupeli totálně odpadl..

Já mám teda taky dost, jo a jsem zvědavá, jak se nám ty těhulky budou rozrůstat :-)))

Jíťo - gratulujeme!!! Hlavně, že jste v pohodě!!

Už se opravdu loučím!!
Theo

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 30.03.05 22:29

Teprve teď jsem si četla komentář od Jitule v předchozím deníčku… to jste měli fakt drsné dny!!! Tak ať ty dvě kila zase rychle nabereš a bacil už se nevrací !!!

Gratulovala jsem k pohlaví mimi, (ale to bych udělala i v opačném případě :-))

Myslím, že Evka se ptala na TP, ten mám dle UZ 9.4. (dle poslední MS 1.4., ale počítám s tím pozdějším…)

Tak pa
Theo

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 31.03.05 07:25

Zdeníku - teď to bude asi těžké zjistit, taky začaly kvést stromy. Ale zkus tím mýdlem:-)

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 31.03.05 10:15

Ahoj
Jitko - vaši horror story jsem si přečetla až ted. My prošli tím samým, bohužel měla malá 7 měsíců a neminula nás 10 denní hospitalizace včetně třech dnů na infuzích. Protože se to přesně jako u vás přehnalo i přes celou rodinu, tak jsem s ní nemohla zůstat v nemocnici.Nás­ledkem toho jsme dokojily-už se nechytla. dle slov lékaře je v drtivé většině takových mini epidemií příčinou rotavirus, proti kterému není obrana a ani léčba - ta spočívá pouze v podávání tekutin a zabránění dehydratace. Jinak to přejde samo. 80% úmrtí dětí do jednoho roku v Africe má na svědomí právě tento hajzlík rotavirus a fakt, že nemají k dispozici takovou banalitu, jako infuze. pozitivní je, že pokud člověk tímto projde, získává cca na 10 let imunitu (jestli si pamatuju správně) - fakt je, že jsme to měli doma všichni, jen manžel byl jako rybička, asi byl imunní.

Taky vyrazíme v sobotu nakupovat - Lidce jarní boty - prý jsou velké slevy u adidasu, tenisky vel 22 za snad 400 Kč, tak to pojedem omrknout. Už to začíná být akutní, stejně jako oblečení - pomalu už nic neobleče, má jedny kalhoty…
Vytáhla jsem po zimě kolo - ráno mi sice ještě lehce namrzají cestou do práce tváře, ale odpoledne už je fajn - sláva fyzické kondici - je na čase něco se sebou dělat :-)

elda+lída

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 31.03.05 10:33

V rámci zvyšování příspěvků..
Včera jsem myslela, že Lidušku fakt přerazím..Takové naschvály od ani ne dvouletého děcka…Ona normálně doslova vyhledávala situace, kdy mohla něco provést a pak na mě koukala takovým tím ksichtíkem ala „su zvědavá, co ted uděláš“. Večer jsem s ní doslova hodila do postýlky a zbaběle zdrhla bez pohádky - kupodivu ani tu Karkulku nevyžadovala-asi únava. Fakt jsem byla ráda, že můžu žehlit - aspon mě to vření přešlo a když se z ložnice ozval srdceryvný pláč, tak jsem tam šla v klidu…Průšvih-nemohla najít GAGU - tak jsem milého gagu vyhrabala zpod peřiny a pohladila dítko se slovy „hlídej si ho a spinkej“ Dostalo se mi i odpovědi LIDUŠKA BUDE HLÍDAT GAGU :-)) to už byla zase andílek. Hodinu předtím jsem ju chtěla vážně prohodit oknem :-DD

jo a ještě Jitko - gratuluju, závidím :-)))

elda+lída

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 31.03.05 12:13

Tak Eldo, dnes jsem málem prohazovala oknem já:-(
Od té doby, co jsme se probudili, reaguje Kryštof téměř na vše pláčem, vztekem, kňouráním (to je to, co tak ráda poslouchám).
Vypadá to asi takto: Ještě chvíli lež, donesu Ti mlíčko (Já)..Uáááááá(Kryš­tof)
POsaď se na křeslo a oblíknem se…Uáááá.
Jdeme se nasnídat..Uáááá.. Atd.
Asi na něj už nebudu mluvit, přijde mi, že ho hrozně rozčiluju..
Když už takhle reagoval asi dvě hodiny (já ho mezitím hlavně chovala, chtěl se tulit, ale brečet zároveň), nevydržela jsem to a začala brečet s ním…No a do toho zrovna přijel Marek (jen na otočku), vypadali jsme fakt jak hromádka neštěstí, musel to být úžasný pohled..K. se samozřejmě uklidnil, protože přijel Velký Záchránce, nechal se v pohodě oblíknout na venek a od té doby to je celkem v pohodě…
No nevím, snad se z toho vyspí..doufám, že to není příprava na příchod miminka…
Dostala jsem příkaz nic nenatírat, Zachránce prý přijede dříve a udělá to, my se máme dát do kupy :-))

Tak jsem si taky postěžovala, je mi lépe..

Zdeni - tak co ekzém, je to lepší???

Mějte se a pište!!
Theo a Kryštof kňourek

zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 31.03.05 12:14

teda Eldo vážně závidím to ukecané dítko..jaké hezké věty tvoří…no paráda..celkem nechápu jak 22 měs. prcek může takhle mluvit. Takže pokud se zadaří, tak budeš od léta těhu, to jsem zvědavá. A nezoufej víš, že „mít chuť své dítě prohodit oknem je normální, nenormální je, když to uděláš“.

Jitko teda to jste si „užili“..ještě, že se děti z takových nemocí rychle otřepou, takže hodně zdraví přejem a práskni jestli čekáme cvrčka nebo cvrčkovou.

Jak tak čtu srazík se Vám brňačky vydařil, závidím, škoda, že jste takový kus, hned bychom přijeli. Dneska dopoledne jsme pařili opět na písku, i když je tam hodně studený vítr, malá už sama vyleze (samo, že ještě jistím) na skluzavku a sjede dolů, čímž se nám pobyty na pískovišti zpestřili. Hlásíme se do teamu VZDORU, tak týden pozoruju tvrdé prosazovaní ze strany Ejmí, naštěstí si ještě nelíhá na chodník, nebo netříská hlavou o podlahu, pořádně zaječí a ztichne.

Evko ještě k dotazu v minulém deníčku co spaní? Musím ji pochválit vstává v kolem sedmé, snad jsme zažehnali těch 5:30, i když to zlepšení je díky posunu času je to moc, moc příjemné, hlavně v případě, že jsem dneska dorazila z brigády v jednu ráno. A Vojtovi bedeš muset koupit panenku, když se mu tak moc líbí.

Zdeníku že by ty flíčky byly reakce na mýdlo?? My měli asi před 3 týdny takovou suchou kůži na lýtkách, nemokvalo to, prý to ekzem není, máme dávat jen bavlněné strample a že to prý tak někdy v zimě v přetopených bytech dělá. Dostali jsme mast Lipobase, po které to do 3 dnů zmizelo.

Zdravíme Kristiána a „jeho“vláčik…a Ondráškovi posíláme hubana na líčko.

Theo termín už je je za rohem. Ty jo strašně to uteklo, si pamatuju jak jsi to tu psala, že jsi těhu a už se budeš dvojit…

no to je hodin..mizím,mažu do práce…tak zas zítra mějte se
 Q+E

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 12:20

Ahojky holky,

Jitule - gratulujeme! a teda ten horor..bleee tak at jste zdraví tuk tuk

Eldo - jak jsem četla o tom, že jenom táta byl imunní..napadlo mě v cukuletu jen: nebo bacilonosič ;-)))) ale nic o rotaviru nevim takze..to jen jako pro úsměv ;-)))) a taky když se dívám nekdy kolem "vyházela bych celou rodinku oknem, dverma..zamkla a hotovo…jenze by mi bylo smutno, že? ;-))))) a pak jsou to všichni kolem samí andilci…dneska holky zkousely mamku pres výslovný a opakovaný zákaz zasypat mamku hlínou…a chtěly mě dorazit házením kamínků…och och…přežila jsem, lopatky zabavila…za 10min to zkusily na novo…

jinak ten ekzem či co to je..se přes noc co jsem ho namazla bepantenem poněkud ztrácí některý fleky zmizely uplně…jen pod tím kolínkem v tom ohybu to ma janka ještě zarudlý…a souseda má auto v tahu takže snad odpoledne.....

ted holky chrní a já valim dodělat resty..mé předsevzetí ze uz nedopustim zádnou ohromnou hromadu nevyzehleného pradla se jak si neuskutečnilo a uz ve skríni nemáme nic........aa­aaaaaaaaaaaaach

tak pa

Zdenik a M+J

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 31.03.05 12:36

Zdeniku - rotavir je normální virus, jako virus chřipky, takže ho můžeš chytit ze vzduchu, můžeš ho po určitou dobu šířit kolem sebe, ale pokud jsi imunní, tak ho nemůžeš přenášet dál, páč ho prostě nemáš - zdravotníci opravte mě :-D Ono je to fuk,jen mě tehdy zarazila ta šílená úmrtnost v rozvojových zemích na takovou kravinu jako průjem, který se nijak neléčí.

elda+lída

elda
Ukecaná baba ;) 1700 příspěvků 31.03.05 12:44

Jo a Zdeniku - ten ekzém-neekzém - myslím, že pokud se to ztratilo, není co řešit. Můj muž reaguje vyrážkou na všechny možné i nemožné druhy trav. Jinak žádné potíže nemá. Holka je taky věčně něčím oházená a zatím to nijak neřeším. Bud to zmizí do druhého dne samo, nebo namažem indulonou a je pokoj. Bepanthen je zázračná mast, tu jsem dávala jen v horších případech a už jsem ho půl roku nemusela použít. Samotnou by mě zajímalo co to je, ale nikdy to nebylo dramatické a tak to nechávám být.

elda+lída

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 31.03.05 12:59

Ahojky,

Zdeníku - to je fajn, že to holkám ztratilo.

Quatro - tomu říkám úspěch. Vojtek je po mne, je více světla, tudíž méně spánku, žádný posun času ho nezajímá. Tedy jo, chodí spát o hodinu později a vstává stejně.

Theo - pevné nervy. Znám to, ale s bříškem si to nedovedu představit.

Eldo - asi tiše závidím postýlku. My ji už nemáme, naštěsti funguje přesun dítěte o jeden metr:-)

Hurááá - dnes u nás vládne dobrá atmosféra. Využila jsem spícího dítěte a šla na průzkum zubů. Vylezlých má sedm, ale těsně pod jsem nahmatala nějakých sedm. To se máme na co těšit. Doufám, že to nevyjde na nějaký ten volný víkend pro relax:-)

Mějte se Evka a Vojta

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 13:08

Ahojte…zas ja ;-)

no holkam to jako nezmizelo uplne, vetši fleky jsou mensi, mensi jsou miniaturní, miniaturní zmizely…to pod kolínkama má janička tak poloviční ..bepanten asi zabral..teda ten nám zatím zabíra v naší domácnosti na vše…;-)))))))))))))) rýpat se mi do toho nechce, holky si toho nevšímaji a když se to pohlo k lepšímu tak vyčkáme…

to je venku kráááásně co? já blbec tu tukám a kafe jsem si mohla dát venku…a prave mi M. zavřel dveře u holkem ven takže uz bych je leda probudila..je to dost slyset..tak mam smulu a to zehleni me nemine…bllllllll­llleeeeeeeeee­eee

Z.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 31.03.05 13:20

Tak skoro zmizelo:-)

…už jsem několikrát šla dělat, a několikrát šla něco řešit k PC:-( To kafe by bodlo.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 13:32

;-)) taky to tímto prohlašují za skoro zmizelé ;-))

já si řekla že jeste poslu našim par fotek a zase tu sedím…ale už jsem poslala…a žehličku jsem si prakticky nechala vedle..a tam holky spi…takže tam kramarit nepujdu…

a uz se ozvalo eeeeeeeeeeeee M. zazvonil mobil a rve do toho…ach jo mel by jít do prace…doma je jeho prace rusivým elementem..;-))))

Z.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 31.03.05 14:12

Ahoj holky!
Tak se dneska taky hlásíme do klubu totálních prudičů. Ještěže teď spí, protože jinak bych se už asi zcvokla. Asi tak stokrát jsem si během dopoledne opakovalo věty, které Terka vyčetla v té chytré knize…nekřičte na dítě, neoplácejte násilí…no co se řvaní týče, tak tam jsem neuspěla, co se plácnutí týče, tak to skoro jo…:-(
Dopoledne jsem totiž v pohodě a klídku chtěla sjet pár zastávek autobusem něco vyřídit do špitálu a zpět. A chtěla jsem panáčkovi udělat dobře, že pojedeme bez kočáru. No tak předně jsme vyrazili cca o hodinu později, než jsem chtěla. Ale na autobus bylo času dost…no tak Ondrášek zdrhal, párkrát sebou švihnul a pak se jal dožadovat kočárku. Tak zpět pro kočár (poklusem s dítětem v náruči) a pak už jsem jenom vztekle koukala na mizející bus :-(. Pak Ondra nechtěl vystoupit z kočáru a byl neuvěřitelně vzteklej až do oběda…nechtěl se vysvlíct, vyzout…prostě nic. Pak dělal tak neuvěřitelnej bordel u oběda…no fakt jsem myslela, že už ho přerazím. Na spaní zase nechtěl zakrýt dekou…vrrrrrr…no a pak na mě hodil ten nejkrásnější úsměv, nechal se zakrýt a spinká…
Já jsem se snažila trošku zpacifikovat ten neskutečnej binec, co jsme tady za dopoledne přivodili, protože tatínek avízoval, že ve dvě to v práci balí…ale doma že bude spát!! No to ještě neví, že já do toho města fakt musím, takže beru auto a mizím, ať si chvilku užívá Ondráška taky někdo jiný…
Teď jsem v rámci relaxu koukala na Vypadáš skvěle…taky bych to potřebovala, trošku vylepšit…
ZDENIKU - to je dobře, že ty fleky „skoro mizí“ - Ondra je aktuálně taky celej olezlej…asi ta aviváž, co jsem použila poprvé i na jeho věci :-(

No nic…jdu ho přemístit, protože kluci od sousedů děsně řádí na zahradě…to by zase mohl spánek skončit po hodině a to nechci.

Jo večer jdem zase do divadla (Katka bude premiérově uspávat, protože Klára je nemocná…), takže na chat přijdu až kolem jedenácté. Tak tam někdo na mě počkejte :-)))

Sylva a prudič spící

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.03.05 14:36

Cauky,

koukam nejake erupce na slunci ci co - Iva taky dneska dopol protivka :-(. A to jsem si rikala, jak si to doma uzijeme, od minuleho patku totiz furt nekde litame. Ale to bych nesmela zacit varit. Iva vztekajici se, ze ji nechci vzit, rvouci na zemi - zkusila jsem odchod do jineho pokoje dokud se nezklidni, ale to nezabralo, bylo to jeste horsi. Pak chvili slunicko a pak zas problem - mama mi nechce podat to auto, ktere stoji 2m ode me a ja si prece nestoupnu a nedojdu tam po svych, chjo :). Ted spinka, zlaticko :), pak vyrazime ven, snad to bude lepsi, kazdopadne od 6ti hlida tatinek, pze ja jdu relaxovat na fr :).

Vcerejsek - Iva vcera byla za nejlepsiho poobedoveho space na sraziku (asi potrebovala dospat predchozi 4 dny, kdy spala jen hodinu pres den). Spala 2.5h, pak uz jsme jely domu, stavily se do Billy, spala porad, ani pipani u pokladen ji neprobudilo (a to ji zatim vzbudilo vzdycky), az pri nastupu do busu se vzbudila. Jinak obe dvojcatove tehulky vypadaji uzasne a na dvojcata vubec nevypadaji :).

Nocnik - zatim nehrozi. Iva ma ted takovy ritual, ze se pred koupanim vycura na podlahu v koupelne a ma z toho desnou radost. Tak jsem ji vcera pristrcila nocnik, at to zkusi do nej. A porad pry neni neni - tak jsem ho odnesla, ze se ji asi nechce. No sotva jsem ho odnesla…:).

Mluveni - no na Lidku nemame, ale stejne je to docela sranda. A tech „nevhodnych“ slov se taky bojim :). Co si tak vzpominam, tak nove rika BA (ryba), BAI (zabradli), DEŇDEŇ (medved), PAN (panenka), PA PIN (pohadka o princezne), PIN (prstynek), TAVA (vstavat). Obcas nechapu, kde na ty zkratky chodi, tak sorry, ze vas otravuju s vyctem, ale chci si to uchovat pro casy budouci :).

Spani - pocet plysaku nutnych ke spani se ustalil na 3 - 2 medvedi a dracek. Jeden z medvedu je natolik oblibeny, ze s nama chodi uplne vsude a tim padem je desne usmudlany (vcera ho venku ucila chodit). Akorat nevim, kdy ho vyperu, myslim, ze dobrovolne vlozeni medvidka do pracky neprojde.

JITKO - gratulujem :). Taky jsem cetla ten vas horor, no hlavne, ze uz je dobre.

Hnusny rotavir - znami ho meli taky (ve 2.5letech) a taky skoncili na kapackach :-(. A na infekcnim v Brne nemuzou s ditetem zustat rodice :-(((.

THEO - tak detske hriste na zahrade, hm, zavidim :).

S chatem to dneska moc nevidim, vcera jsem tu sedela do jedne v noci a hledala dovcu.

Mejte se
Pavlina a Iva

Terka
Kecalka 380 příspěvků 31.03.05 15:31

Ahoj holky,
Jituš - včera jsem četla tvůj příspěvek a málem jsem neusnula :) Klára totiž včera dělala blbiny a bouchla se vzadu do hlavy ..Brňačky ví, říkala jsem to na srazíku…No a pak už jsem jen večer sledovala, jestli nezačne zvracet..Snad už to bude ok, je to 28 hod od bouchnutí…
ACH JO, poslední dobou mám fakt pocit, že jsem hrozně přecitlivělá, kolem mě slýchám jen hrozné historky a mám z toho nervy v kýblu.
Rozhodli jsme se s manželem koupit Kláře novou autosedačku, protože v našem okolí se stala autonehoda se špatným koncem.
Nemáte někdo ROMERA? Včera jsem ji omrkla u Tinymar,pak jsme ji jeli koupit,ale zdála se nám málo polohovatelná. Zuzko - málem jsme koupili Maxicosi, ještě jsme si dali čas na rozmyšlenou a navíc, koupíme to na netu, vychází to o tisíc korun levněji..
Jinak srazík byl včera super.
Holkám jsem říkala, že jsem si koupila knihu Agresivita dětí. V té knize varují před špatnými reakcemi jako: Oplácet násilí násilím (tím myslí i křičení) a nepředkládat dítěti špatný obraz o sobě samém (ty jsi ale zlá holka).
moc se mi líbí věta:Dítě je bytost plná energie, není dobré ani špatné........
Jsem ráda,že jsem si ji koupila, aspoň máme první úspěchy a už chápu, že mi to někdy fakt dělala natruc (jsem podle tebe zlobivá,tak se tak budu chovat).
Quatro - gratuluji k rozhodnutí!!! Manžel musel koukat jako z jara :)))
Sylvi - tvůj popis cesty bez kočárku mě rezesmál, promiň, já jsem to bez kočáru na delší trasu ještě neriskla :) ještěže jste ty boty sehnali..
Zdeni - s tím kafčem na zahrádce: dala jsem si dnes jedno na balkˇoně (máme tam zelený koberec) a bylo to super!!
Theo - hned jak něcoc vypukne, dej vědět!
Holky, neslyšely jste někdo včera v tv, že je návrh na zvýšení rodič. příspěvku? Já to jen zaslechla, jen vím,že to musí schválit senát a prezident nebo co, ale bylo by to super, zaslechla jsem cifru 5700,ale nechci šířit paniku, fakt jsem ty zprávy nesledovala…
Klára už spí, dnes jsem se fakt nasmála. Má trochu rýmu a odmítá smrkat,tak jsem vytáhla odsávačku. po chvíli to bylo: Káka sama… a zkoušla to na mě. začala mi strkat ty hadičky do nosu a říká :„DOBÝ???!!!!“ ten tón, zněl jako: tak co,jak se ti to líbí ty chytrá.
K mluvení - doma kecá o sto šest, na srazíku pokaždé zmlekne..Když jsme byli u babiček, obě tvrdily, že jí vůbec nerozumí,což mě přivádělo k šílenství, možná by pomohlo se ke Kláře sehnout :( Naštěstí jsme spali u Klárčiny prababičky a ta jí rozumněla každé slovo..
Klára začala rozlišovat barvy,ale moje názorné učení (žlutá jako sluníčko) skončila u toho, že červená je KAKULKA, žlutá je SLUNÍKO a zelená je JABA (žaba). Včera se musela Anička od Tinymar hodně divit, když s ní Klára komunikovala a ukazovala zelený balónek se zlovy :jaba . :))
Držím pěsti,aby se protivkám zase vrátila nálada.
papa
Tereza a Klárka

Terka
Kecalka 380 příspěvků 31.03.05 15:33

Omlouvám se za překlepy, nečetla jsem to po sobě…
mělo tam být: Na srazíku pokaždé zmlkne :)))

Terka
Kecalka 380 příspěvků 31.03.05 15:45

Ještě jsem zapomněla:
Quatro a Miruš : všechno nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!­!!!!
Už minulý týden na srazíku jsme na vás myslely, ale bohužel, zase jsem napsala pozdě.
 T.

-Evka-
Závislačka 3746 příspěvků 31.03.05 16:04

Terko, to zvýšení je pro ty co se starají o nemohoucí, postižené či nemocné. Rodičovského se to netýká.

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 19:31

Ahojky holky,
tak na sousedu jsem se vyprdla a jala jsem se vyprat (trocha vydrhnout ;-) kočár když tak foukalo, a svítilo…že to jako uschne…hmm tak holky než jsem si donesla kybl s vodou vlezly dovnitř, sedly si a vzorně na mě čekaly…no a pak.....jejejejejee erupce…jejejejej no naštěstí ty dvě naprosto ušmudlané holčičky..vztekaly se a slzely a válely se v hlíně (čekáme teprve na trávu..semena jsou líná…asi bychom je měli zalít ;-))))zachránil pes co byl vedle u sousedů..takže ho pozorovaly a já to v klidu dodělala..ovšem pak jsem jim musela neustále připomínat že kočár je mokrý a je ČISTÝÝÝÝÝ! a ručičky že mají ŠPINAVÉÉÉÉ! no zíraly na mě a mohutně si začaly ruce utírat do mikin ;-))))

no a tak jsme se bavili, pak jsem je šupla do vany…pozorovala ty olezliny, bylo mi ouzko ale namázla jsem je důkladně indulonou a ted jeste před spanim fleky bepantenem…uspává táta…se docela divim..včera chtěl taky..ale pořád se vedle ozývá ÁÁÁÁÁÁÁ ÚÚÚÚÚÚÚ ÁÁÁÁÁ a chichi chichi a pak velké mocné PŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠŠ­ŠŠŠŠŠŠT.. a na novo..takhle budou spát až ráno ;-)))

Terko-ty seš náramně krásně starostlivá máma! ale věz že klárka je taková naše špuntíkovská třešnička…že má háro do půli zad pomlčim, že má erotický hlas mlčim tuplem, že má i takovou jiskru v oku, miluje Kristiána a Kristián ji ( já to viděla, on se normálně naprosto smutný zhroutil v šalině když jste vystoupily…;-))) jen příslib že vás zase uvidí pomohl…;-))), že krásně běhá, že super mluví, a hraje si…víš co aspoň se v tom zatraceně sobeckým světě neztratí..;-))))))) a o bonbony se náhodou dělí…;-))))))

no nic protože mám s tím žehlením naprosty skluz tak se do toho dám..at muzu ještě juknout na chat…jako zásluhu…nevim jestli mi to projde…;-)

tak zatím pa

Zdenik a M+J

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 31.03.05 21:18

šupky dupky..číhám..jdete někdo teda pokecat?j..jsem KO vyžehlila jsem odhadem tak půlku..;-))

Z.

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 31.03.05 22:00

Ahojte
Tak ja som dnes tak vyriadená, že som si dokonca pozrela Rodinné pouta.
Kristián sa fakt rozhodol úplne sabotovať poobedňajší spánok. Myslíte, že 20 mesačnému špuntovi stačí spať v noci. Uspávali sme sa 1,5 hod a nakoniec sme skončili na piesku. A viete, čo je najlepšie? Že on vôbec nevyzerá unavený. Úplne v pohode sa celý deň hral,dokonca bol so mnou ráno v práci - bez kočíka, takže sa dosť našlapal a večer sa tváril, že spánok mu nič nehovorí a bol vysmiaty ako lečo. Takže vlastne som sa ani nemala na čo hnevať, ale som mŕtva.
Nemám ani silu prečítať si Vaše komentáre, takže reagovať nebudem.Idem padnúť do postele a pripraviť sa psychicky na zajtrajší budíček o 6,00 a prípadne bezspánkový deň.
Zdraví Zuzana a Kristián

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 31.03.05 22:18

Ahoj,

teda uprimnou soustrast, nedokazu si predstavit, ze by Iva nespala pres den vubec, uff. Tak treba ti bude spat aspon co druhy den, kamosky dite to tak dela.
Asi jim to staci - od jine kamosky holcicka spala od roka pul hodky denne a pak to zrusila uplne…

P.

Jitule
Kecalka 225 příspěvků 01.04.05 01:11

Ahojky,
díky za gratulace ;-) a všem, koho jsem vyplašila s naší story se střevní chřipkou (nebo co to bylo) se omlouvám, ale musela jsem se z toho vypsat. Co se týká naší návštěvy nemocnice, tak snad jedno poučení, zbytečně tam nechodit, protože člověka asi víc vyplaší než je nutné, ale zase ty doktory chápu, protože se jistí „co kdyby náhodou“.

Jinak co nového u naší 22 měsíční slečny (protože tu patříme k nejstarším, tak ať vás uklidním, protože spousta vašich dětiček je v některých směrech mnohem šikovnější):

NOČNÍK - tak když tu čtu jak už vaše děti zvládají chodit na nočník (viď Zdeniku), tak jsem už byla lehce nervózní, no, dneska máme první vlaštovku a Karolínka se dobrovolně vyčůrala na nočník, teď asi tři dny se vždycky při přebalování nechá na nočník po:,–(it (samozřejmě už je to zbytečné) a já jsem ráda aspoň za to, protože ještě nedávno se bránila i si jen sednout. Záchod samozřejmě taky zkoušíme, to natrhá spoustu papíru a pořád si utírá prcinu ale skutek utek :-), no dávám tomu volný průběh, do léta se to snad naučí :-) To samozřejmě nemůže pochopit moje tchýně, její „kluci chodili na nočník od roku a nebyl s tím problém“ a taky „jsme málo důslední“ a ty naše „moderní metody“ no, asi to znáte, že :-) Já bych hlavně byla ráda aby se zbavila K. plínek do srpna, než se narodí druhý mimčo a to myslím, že by mohlo být reálné.

POVÍDÁNÍ - tak vyřídilku už docela má, občas jí ještě nerozumím ani já, ale dneska mi konečně došlo, že „momo“ znamená „domů“, no nevím, teď to říká pokaždé když vyjdem pěšky na procházku, tak hned chce „momo“, přitom je venku tak hezky, když ji přesvědčím, tak ji to po chvilce začne bavit a pak samozřejmě nechce domů i v době, kdy už chci jít já :-)
Vzhledem k tomu, že sousedi nad náma stále rekonstruují byt, tak se naučila nová slovíčka: a tak „páni“ dělají „bác, bác“, „vrty,vrty“, „šrouby, šrouby“ a „řízy, řízy“ a jsou to „umpici“ (Lumpici) a pak na ně dělá „ty,ty,ty“ (to když ji ten rámus probudí), je při tom rozkošná :-)
Už asi měsíc mluví ve větách, ikdyž ne tak jako Lída od Eldy, ale babička byla nadšená, když jí řekla větu „babi, dalsi kamion jede“ to když koukaly u babičky z okna a tam je vidět na silnici (naštěstí je až za řekou) a po ní jezdí kamiony…
taky po nás všechno opakuje, to je schopná říct cokoliv, jen jí ještě nejde říct „k“ (ikdyž ve slově kamion už ho docela slyším) a tak si pořád říká „tája“

BOTIČKY - ve středu po ultrazvuku jsem zůstala s K. ve městě a vyrazily jsme koupit botičky, je to u nás horor, dítko se mi válelo i po zemi (jo, prý fajnovka a na zem si nelehne - nepsala jsem to tu TiněMar? :-)) takže pobyt v obchodě prořvala a dopadlo to tak, že jsem jí ty botky nechala už na nohách (ať se vzteká), při placení si rozvázala tkaničky a tak jako zadostiučinění za to, že jsem zůstala celou dobu úplně klidná beru to, že při posazení do kočáru mi řekla, že je mám zavázat :-) samozřejmě, že se jí teď už líbí, ale u kupování bot se asi holt musí vyvádět (na podzim to bylo to samé, ikdyž minule tam bylo víc pláče a teď víc zuřivosti)

VZTEKÁNÍ - no, tak to jsem popsala už u botiček, ale máme teď nějaké „kníkací“ období, pořád fňuká o nic si neřekne normálně, koupila jsem si nedávno knížku „Proč jsou šťastné děti šťastné“ a tak jsme zatím stihla přečíst jedinou moudrost a to právě na fňukání, tak prý jí mám říct, ať mi to řekne „normálně“ s důrazem na to, že fňukání není normální, nevím, možná to i zabírá (ale zatím pomalu)

Tak a ještě opožděná gratulace Quatro a Miruš k narozenám! Holky všechno nej, nej, nejlepší :-)

no, tak teď jsem zapoměla co jsem ještě chtěla napsat…

mějte se krásně, je už nějak moc hodin, tak jdu taky spát

Jitka a spol. :-)

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 01.04.05 12:53

Ahoj holky
Tak predstavte si Kristian SPÍ. Ja som sa normalne naobedovala a dala som si kávu. Som práve tá najšťastnejšia mamička na svete. Asi dnes bude dospávať tie posledné 3 dni.
Pavli, teda tou poznámkou o spánku u tvojej známej si ma fakt nepotešila. Teda lepšie povedané - poriadne si ma vystrašila. Ja CHCEM a POTREBUJEM aby Kristián spal aspoň hoďku denne. Čo ja by som za to dala byť na jeho mieste.
Dnes sme zase chceli kúpiť bundičku a fakt nemáme šťastie. Našli sme 2 pekné, akurát jedna bola o číslo väčšia a jedna o číslo menšia než potrebujeme. Naše číslo mali len svetlulinko modrú a to si fakt nemôžme dovoliť. Samovrah ešte nie som , aby som prala bundu každý deň.
Poobede ideme na náhradu na plavčo. Strašne sa teším. V tom krásnom počasí aj tá plaváreň znie podstatne lepšie ako keď sa tam človek brodí snehom.
Sylvi - čo divadlo? Dobré ako vždy? A akos a Ondrovi páčilo zaspávanie s Katkou?
Zdeni ako pokračuje samoliečiteľstvo u slečien?
Theo tak čo? Detské ihrisko namaľované?

Tak Vám želáme krásny víkend Zuzana a Kristián

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.04.05 13:22

Ahoj holky,
Zuzko, Kristián je fakt živel. Kryštof si to asi vybral, když bal ještě mimčo, to mi každý říkal, to Ti závidím, tyhle děti prospí celý den..Ha, ha, ha… Alespoň jsem teď velice vděčná za jeho hodinu a půl a někdy něco navíc…

Pískoviště nenatřeno, včera byla docela kosa, tudíž jsme to odložili na sobotu, ale to je fakt definitivní termín..

Zdeníku - jen taková poznámka, tu trávu raději nezalívej, pokud to neděláš každý den do téměř podmáčení, nemá to cenu..na povrchu se dělají škraloupy atd.. Lépe je počkat si na déšť, uvidíš, jak potom vyraší…Nejsem úplně odborník, ale náš kamarád se tím živí a taky nám tu zakládal trávník..(měl samozřejmě pravdu:-)))

Holky, mám v telefonu čísla na některé z Vás, takže Vám dám vědět co nejdříve..

A ještě Zdeni - já taky používám na ekzémy modrou indulonu, levná a hlavně jsou vidět výsledky.. určitě je to u Vás taky něco přechodného
A máte fakt dobrý deníčky u Dvoujčátek, rodiče dvojčat jsou rození spisovatelé:-)

Jdu žehlit, ach jo, tchýně má špióna a ve tři mi ho přivede…

Hezký zbytek dne i víkend..
Theo

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.04.05 14:14

Ahojky,
tady SYLVA, nechce se mi to prehlasovat, jsem u segry :-))) Lenoch:-)
Vcera divadlo bylo dobry, v devet byl konec, bylo to bez prestavky, tak jsme si s Petrem rekli, ze si zajdem jeste do pizzerky, kdyz uz mame doma to hlidani :-)))). Po straaaasne dlouhe dobe sami…no ale bohuzel v te mistnosti (nekuracke, tak asi proto), kde jsme sedeli, sedel uz jenom jeden par a ta slecna vypravela vcelku zajimave, ale hlavne dooost hlasite…takze mne to hodne rusilo a furt jsem musela poslouchat ji a komentovat a usmivat se…fakt jsem nejak starsi ci co…byla to takova tipuju cerstva dvacitka…no holt uz jsem jinde, jsem matka od deti…
Uspavani pry probehlo dobre, mysak nechtel klasika vylezt z vany (koupelna byla komplet pod vodou, Katka se susila jeste v tech jedenact, kdy jsme prisli :-))). Akorat pak se nejak po mne Ondra pry zacal shanet a Katka mu furt rikala, ze mamka za chvilku prijde…a to byla chyba, protoze Ondras ode mne vedel, ze ne, ze spinkat pujde s ni…takze se potom po mne pry furt shanel a asi 1/4 hodiny se vztekal. Ale usli a spali, takze hlidani dobry, priste uz bude Kaca vedet co a jak…A zapomneli vyvetrat, takze kdyz jsem prisla, tak v loznici bylo snad 30 stupnu a Ondra vyslopl na ex dva avent. hrnicky a spal dal :-))))
Dneska jsme byli na navstevu u kamaradky, co ma za chvilku taky termin na druhe mimi, tak jsem ji zaucovala k babyvaku. Ondrovi se tam moooc libilo, akorat se tam 2× pos…l…jinak to napsat nemuzu, protoze takovej smrad…no nic…:-)))
ZUZKAJ - teda snad se dneska Kristian trosku vyspi a ty si odpocines…kdyby Ondra nespaval po o, tak bych asi neprezila :-))) Vcera konkretne jsem z neho byla faaakt na prasky.
THEO - nabizim se dobrovolne, ze kdyz mi pisnes smskou, ze jako uz, tak to sem holkam napisu :-)))

No nic, Jana asi taky bude chtit na net…

Zatim ahojky

Sylva a Ondrasek

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 01.04.05 14:22

No, tak vidíte, jak žehlím, co jde, pouze skládám a teď už tu příšeru jdu opravdu zapnout..
Sylvo - díky, tak já písnu Tobě (příští víkend, jo??:-))

Tak pa
Theo

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 01.04.05 14:27

Jo, pristi vikend vyhovuje, meli bysme byt doma :-)))
 S.

Pavlina
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 01.04.05 15:05

Ahojky,

tak my jsme dneska mely narocne dopoledne, byly jsme se zapsat na plavani (akce na 1.5h) a cestou jsme to jeste vzaly pres CF. V ramci mesice knihy, ktery zrovna skoncil, jsem Ive koupila leporelo s posuvnymi obrazky Skotaceni v parku, ktere mi vcera doporucila Quatro - mmch, diky moc, Ive se hrozne libi :). Ve skutecnosti jsem teda koupila tato leporela 3, pze je chtela i Sylva s Terkou :). A taky jsem jeste prikoupila dvoje nalepky Ferda mravenec jako darky pro zname. Kdyz to manzel vsechno videl, lehce se zdesil, pak se teda trochu uklidnil, kdyz jsem ho ujistila, ze to neni vsechno pro nas :).

Iva vytuhla az ve dve, ale jeste pak pujdem ven, vcera jsme pekne vymrzly (hrozne tu fuci), tak dneska obe prihodime jednu vrstvu.

THEO - no mas to krasne naplanovane :).

Pekny vikend vsem
Pavlina a Iva

Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 01.04.05 19:55

Ahojky holky,
včera jsem se zapoměla zmínit, že se chystáme s holkama k zubařce.....jako na první prohlídku.M. upadlo kus zubu (mě se ještě nedávno řehtal a už je to tady ;-) a tak nás paní zubařka vzala taky…Maťka byla vyplašená ale po zapnutí a svezení se nahoru a dolu, omrknutí pár vrtaček a světla..se nechala prohlídnout…Janka sice měla oči jak tenisáky ale poslušně pusu otevřela…pak trocha vyrabovaly paní dr. šuplík s obrázky ;-))) a nechtěly odejít neb táta šel na řadu..nakonec jsme odešly (měly venku krabicu s pastelkama..a na to holky slyší..) abychom se dostaly uplne ven stačilo slovo „výtah“ jo a nevím jak..ale holky bezpečně zahlásily v čekárně „lulu“ a utíkaly na záchod..si to asi přečetly ;-)))))))fakt trefily dveře ( co trefily šly na jisto!) jestli to odpozorovaly či co..tolik lidí tam nebylo..asi 4.. no a co nám dr poradila…čistit ;-) důkladně večer, věnovat holkám separátní kartáček co je jen jejich ..v tom není problém..nejdřív holkám čistíme my pak holky samy…a ráno taky samy…no a že se jim trocha překrývají přední zoubky…asi myslela ty veverky ;-))) že se to ted neřeší a uvidí se jak narostou druhy a to se pak pohlídá..no fakt napohodu.. hlídat cucání prstů..kvůli aftům, hlavně na písku a v kolektivu…

Theo - díky za radu…ale je fakt ze než my bychom to zalili..lenosi lenosní ;-)))) tak určitě bude pršet..takhle se do toho teda nepozenu ;-))) vidíš to jsem nevěděla..ale je fakt že loni tchyně hlásila u souseda když jsme předávaly pronájem a aktivně jsme zaseli…zalévat…hmmm na té trávě jsou hluchá místa…dost..;-)))

holky já se dneska musím už odlepit..;-))))

tak pěkný víkend…zítra jedu asi opíkat buřtý!! mnam!

Zdenik a M+J

Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 02.04.05 05:06

AHojky,
to jsem tedy dopadla, náš Špuntík se vzbudil asi před hodinou a vlezl si k nám do postele, krásně chrní, ovšem já jsem se po hodině převalování odhodlala vstát, poněvadž už nezaberu.. Prolítlo mně hlavou, co bych mohla dělat (dožehlit ty haldy??, uvařit si oběd, abych pak mohla jít spát?? no, hrůůůůůůůůza). Nakonec jdu objednat nákup přes internet, alespoň to dovezou ještě dopoledne…

Zdeni - hlídat cucání prstů??? poté co K. vyrostly stoličky, mu teprve lezou špičáky a má neustále narvanou celou ruku v puse, nejlépe s pískem, blátem apod..Jak se to má hlídat???

Buřtíky?? Hned si je objednám, první jarní opékání zní skvěle:-)))

Hezký víkend všem!!

Theo zoufalec

zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 02.04.05 22:13

Ahoj
Theo teda Ty sa asi nevieš dočkať špuntíka, keď nemôžeš spať, že? Ja viem podpichujem, ale ináč Ťa fakt ľutujem. Vstávať tak skoro - radšej si nepredstavujem.
My sme si dnes užívali otecka a krásneho počasia /teda ja len poobede, lebo ráno som musela do práce/ Kristián lietal ako blázonko po parku a predvádzal ako robí lietadlo a tučniak a podobné blbosti a pritom sa smial na plnú hubu. A dokonca dnes aj krásne spal. Dve hodiny. No to sa fakt môže stať len preto, že sa o neho mal starať otecko. Keď som s ním sama tak nezabere a nezabere.
Dnes som kúpila prsťáčik a tajne dúfala, že to na Kristiáôna pri čistení zubov zaberie. Ha ha ha. Ten večerný rev kôli 5 sekundám čistenia. Fakt skoro prestával dýchať, tak jačal. Ja už neviem ako mu mám tie klofáčiky čistiť. No budeme skúšať ďalej :-))))

Buřtíky - mňam mňam musím niečo vymyslieť, aby sme si tiež opiekli. Ja ich fakt zbožňujem. Hlavne to opekanie :-)))))

Tak sa majte krásne Zuzana a Kristián špindírik

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »