Špuntíci č.83 - Těhotenství a zvídavé batole

Rodičovství

aneb trable se sexuální výchovou...

Nikdy se mi nelíbily pohádky o čápech a vránách ani jejich novější varianta o nákupech dětí v supermarketu. Už v dobách dávno před početím naší prvorozené dcery jsem si v duchu malovala, jak bravurně a v klidu zvládnem jednoduché a pravdivé odpovědi na zvídavé otázky našich potomků na téma, kde se berou miminka. Přesně podle vzoru odpovídat pravdivě, jednoduše, úměrně věku a neříct víc, než na co se dítě ptá. Leč realita mne zaskočila naprosto nepřipravenou (zejména na veřejnosti 8-0 ). Začalo to poměrně nenápadně.
Scéna první: Jednou dcera při návštěvě koupelny okomentovala jistý anatomický rozdíl mezi námi a otcem slovy:„Tati ty máš velkou pipinu!“ „To není pipinka, to je pindík.“ „A proč máš pindíka?“ „Protože jsem kluk.“ „A proč máš pindíka, když seš kluk?“ „No protože podle toho se to pozná, kluci mají pindíka a malý prsa a velcí kluci mají na bradě vousy a holky mají pipinku a naušničky a velký holky mají i větší prsa a proto holky nosí podprsenku a kluci jenom spoďáry.“ „Aha.“ Pak následovala ujišťovací fáze:„Babičko máš pipinku nebo pindíka, pipinku máš, protože holka seš, žejo?“ Poté co se ujistila u zbytku příbuzenstva i náhodných návštěv, že to u všech souhlasí dle předpokladu, nastalo dlouhé období klidu. (mimochodem prodiskutovává takhle s kýmkoliv i jiné poznatky, jenže to mě nepřivádí do rozpaků a tudíž to průběžně zapomínám) Po víc jak půlroce od tohohle rozhovoru jsem jela metrem. Na béčku jezdí takový ty starší soupravy, kde sedíte bokem ke směru jízdy a čelem ke stojícím cestujícím visícím na tyči. Dcerka si se mnou v klidu povídala do okamžiku, než přistoupila vousatá dlouhovlasá postava s vypracovaným hrudníkem a naušnicí v každém uchu a zavěsila se na tyč před námi. Kamča zmlkla a za chvíli se vážně a hlasitě zeptala: „Mami je to pán nebo paní?“ „Pán.“ Chvíle ticha. „Když je to pán tak je to kluk?“ „Ano.“ Delší chvíle ticha. „Pane máš pindíka?“ Pán:„Mám“ Půl vagonu lidí odpadlo od tyče.
Scéna druhá: Když jsem konečně našla na testíku // bylo naší prvorozené 22 měsíců. Jednou z nejoblíbenějších Kamčiných ranních zábav byl skok na břicho matky se slovy koníku hyjé, sluníčko svítí. To mě přinutilo poměrně záhy seznámit dceru s existencí podnájemníka bříšku. " A tos miminko spapala?" „Ne ono tam vyrostlo.“ „A kde? A jak? A jak tam hajá. A proč?“ Sáhla jsem pro Velkou knihu o matce a dítěti. Kamča s chutí zkoukla kde tam mimčo spinká a jak mámě poroste bříško. Prohlásila o tom našem mimi, že to je blácha ne sestla. Nejlepší na tom bylo, že UTZ ve 20 tt to potvrdil. Na ostatní otázky prozatím zapomněla. Časem jsme došli i k tomu, že Kamča také vyrostla v bříšku a pomocí videa přišla na to, že nejdřív neuměla ani ťapat, ani papat, ani si hrát, ani mluvit, jen ležela, pila mlíko, měla pleny a občas brečela a jak pomalu rostla, všechno se naučila. A že s bláchou to bude zrovna tak. Potom se zeptala, jak se to miminko dostane z bříška ven. Naštěstí mě zachránili Zdeněk Miler, Krteček a zaječí maminka, kteří to při čtení knížky o zaječí rodince docela slušně vysvětlili formou pěkných obrázků. A když se rodí zajíčci pipinkou tak lidi taky:-) .
Protože nemám hlídání a manžel je věčně v práci, absolvovala malá všechny těhuporadny se mnou. Při první prohlídce si naštěstí vystačila s akváriem s rybičkama a s diskuzí se sestříčkou o dvou plyšových medvědech v ordinaci. (to bylo ještě před studiem Krtka a maminky) Při další kontrole volala na sestříčku už při vstupu do ordinace: „Ahój!!! Máš medídka?“ Osladila mi to před odchodem ještě v ordinaci. „Maminko a co ti pan doktor dělal s pipinkou?“ Doktor se zřejmě dobře bavil, já poněkud méně a sestra se tvářila, že luští něco v kartě a cukaly jí koutky. „No miminko musí v bříšku pořádně vyrůst a pan doktor kontroloval, jestli nezlobí a nesnaží se vykouknout dřív.“ Batole uznalo odpověď uspokojivou ( jak jsem si oddechla, bylo právě nejen v období PROČ a JAK, ale i období diskuzí s kýmkoliv na jakékoliv téma). Konečně v tomhle období nedělala dcera adepta na Bohnice (případně Černovice, dle lokality) jen ze mě. Představte si čekárnu před gynekologickou ordinací a v ní dvaadvacet dam různého stáří a jedno batole. Jedna je těhule, právě odpočívá a pokud nejde o život, tak je líná i mluvit. Devatenáct papá imaginární vidličkou imaginární oběd z imaginárních talířků a zapíjí to imaginárním čajem z imaginárních hrnků. Dvacátá poslušně fouká na vidličku, protože:„Je to hoký a musíš hodně foukat!“ Jednadvacátá poslušně čeká, až jí batole nakrájí řízek na ovečky nůšem a dá blambůlky z kastlólu „Abys mohla sama papat vidičkou.“ Pak se jedna babička zeptá, jestli má maminka koupit chlapečka nebo holčičku. „Paní ty už veliká jsi a nevíš to? Miminko je v bíšku pece! Máma má v bíšku bláchu. Tady pojď podívat na oblázek, já ukážu ti.“ (plakát na zdi s anatomií těhule)
Scéna třetí: Jsme doma a v „klidu“ si vařím (právě spadly WINDOWSy, moje dvouhodinová práce je víte kde a připálila jsem guláš). „Maminko miminko si dostala do bříška pusinkou nebo pipinkou???“ „Pipinkou.“ (moje dcera si holt umí vybrat chvilku) „A kdo je tam dal?“ (nemám čas, snažím se zachránit guláš i dokumenty, měla jsem to odeslat už před hodinou) Nepříčetně vykřikuju: „Tatínek!“ a ponechávám dceru osudu. V noci se tiše děsím otázky A jak tam tatínek to miminko dal? a připravuju si přednášku Jak mimi vznikne. Spojením vajíčka a spermie. Vajíčko je tak malinký, že není ani vidět a má ho v bříšku maminka. Spermie je u tatínka, vypadá jako puleček, jenže je taky tak malinkatá, že není vůbec vidět. Zavrtá se do vajíčka, upadne jí ocásek, jenže z ní nevyroste žabička, ale miminko. Trvalo to asi dva dny než se dítě zeptalo. Nakonec to dcerka dotáhla do finále otázkou „A jak tam toho pulečka tatínek dal pipinkou?“ „No tatínek se musel k mamince hodně přitisknout, aby ten puleček mohl přeskočit z pindíka do pipinky.“ Doufám, že je to přiměřený popis situace pro dvaapůlleté velmi zvídavé batole. Koneckonců nic rozumějšího mě v té chvíli nenapadlo.
Scéna čtvrtá: Při čekání na druhou předporodní poradnu u Apolináře si Kamča krátila dlouhou chvíli anketou s těma přibližně třiceti až padesáti těhulkama co tam s náma čekaly ve frontě. První kolo obešla s otázkou: „Máš veliký bíško, máš tam taky miminko?“, druhý kolo: „Máš tam holčičku nebo kluka? My máme blášku.“, třetí kolo: „Taky ti ho tatínek schoval do bíška pipinkou?“ Hmm, málem mě odvezli. Tvářila jsem se, že to dítě neznám a že tam vůbec nejsem. Co si o mně myslely prvorodičky si radši ani nepředstavuju. Jít hned do ambulance tak mě asi okamžitě odrodili s podezřením na preeklampsii. No, než na mě došla řada, tak mi ten tlak klesl, ale zrudly mi i ponožky. Na další poradnu už naštěstí nedošlo. Radši jsem spontálně porodila 14 dní před termínem ;-) .

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.03.06 17:53

Hééézkýýý smějeme se tu s manželem, ale ten smích nám trochu tuhne při pohledu na naši 11m dceru - taky se jednou zeptá Ploč a jak? Jen nevím jestli to zvládnu s takovou bravurou jak ty .-))
Klaris od Matýsků

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 04.03.06 18:10

ahojky..

bludičko - tak to je prostě krása. super deníček..a Kamča je naprosto parádní žába.

zatím pa musím letět holky devastují kuchyň..

Zdenik

 
Gabinka1
Kelišová 6543 příspěvků 04.03.06 18:18

Bludičko, gratuluju k tomu, jak jsi zvládla své dceři dát počátky sexuální výchovy! A popsala jsi to skvěle, tluču se tu smíchy, být v metru, asi letím od tyče:) Nicméně jsi mi tak ukázala, že to jde vysvětlit i tak malýmu dítěti (byť to pak řeší i v praxi s ostatními:))) Díky za návod:) Aspoň máš nacvičeno, až budeš vysvětlovat Kamilčinýmu bráškovi;)

Gabča s 17měsíční Bárou od PSTM

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.03.06 18:24

Hmm, teď už je to zase jinak:-))) Já jsem se stydět přestala a Kamča začala, takže sabotuje i bramboru na začátku plavání. Jsem zvědavá kdy ji to pustí a znovu se rozkecá

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 04.03.06 18:40

Síce robím prílohu k účtovnej závěrke /staré resty/ a chcela som sa len trochu odreagovať, ale skoro som spadla zo stoličky a babička nechápe, čomu sa tak smejem. No aspoň mám skvelú inšpiráciu:-))))
Bludičko - fakt úžasné.
Zdraví zuzana

 
Malta
Závislačka 4097 příspěvků 04.03.06 18:45

Bludicko, super denicek. Moc jsem se nasmala.

Bara ze Zimnatek

 
Katarina
Zasloužilá kecalka 634 příspěvků 04.03.06 19:11

Bludičko, teda to je super. Krásně jsi to všechno popsala. V reálu to asi taková sranda nebyla, ale takhle když to člověk čte,tak se musí řehtat ať chce nebo ne.

Katarina (Zimňátka)

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 04.03.06 19:51

Ahojky,
to je paráda!! Kamča se patrně připravuje na úspěšnou kariéru ženské lékařky :-)))
Vzhledem k tomu, že jsem podruhé otěhotněla, když bylo Kryštofovi 10m, tyto dotazy jsme řešit nemuseli, věřím, že později je to pikantnější!!
Kryšťa se o detaily prozatím nezajímá, jen velmi často studuje svůj poklad. Jednou mě zavolal na záchod a říkal: MAMI, JÁ TI MÁVÁM! A jak mi máváš, vždyť se držíš záchoda…ALE JÁ TI MÁVÁM PINDÍKEM!!
Opravdu mával a mně taky problesklo hlavou, že ty otázky jednou přijdou…no, pořád se něco děje, co??

Jdu na dvě deci, jsem dnes jak přejetá..

Mimochodem , Bludičko…zítra přijede ségra s dětma a máme v plánu ZOO, někdy příští týden…dám Ti vědět a kdybys chtěla, mohla by ses přidat…

Mějte se
Theo

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.03.06 19:57

potřebuju ať to není úterý,prosím

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 04.03.06 20:07

Koukám holky, že jsem vám provětrala bránici a docela mě to těší. Já už se tomu teď taky směju. Moc se těším, jestli tohle období zpestří Eldě Liduška se svojí výřečností.

 
JanickaB
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 04.03.06 21:04

Bludičko skutečně jsi nás s manžou pobavila a jen doufám, že to zvládnem podobně dobře, úplně živě vidím tu čekárnu u toho Apolináře, ale být tam s vámi tak mi to možná jako prvorodičce nepřijde tak úmorně dlouhé, takže škoda, že jsme se tam nepotkaly :-))
Super deníček.

Janička ze Zimňátek

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 04.03.06 21:07

Bludičko, dost dobrý :-)))
Když už má to prvorozené 4 roky, dopídíte se i takových detailů, že tatínek má natahovacího pindíka, heč. A když chce dát mamince do bříška semínko, pindík se natáhne a pak se zase smrskne. A co dělá pan doktor s pipinkou si nemusí nechat vysvětlovat, protože nejlepší je přece mrknout se, ne? (sestřička měla co dělat, aby ho udržela a tak rychle jsem za sebou poradnu nikdy neměla).
Zase někdy něco pěknýho napiš. :-)
Ahoj Jana od Filutů

 
MartulaR-2
Kecalka 153 příspěvků 04.03.06 21:17

Bludičko, perfektně napsané! fakt jsem se už dlouho tak nezasmála, jak teď tady při přečtení tvojeho článku:)
měj se krásně
Marťula od štěstíček

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 05.03.06 13:48

Bludičko, tohle jsem dnes potřebovala:-) Bezva počteníčko.

Evka a V+V

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.03.06 14:30

Ahoj holky,
tak jsem objednala nákup a za chvíli pojedu pro ségru a neteře na nádraží.. Máme ale drobný problém, jediná místnost, kde mohou spát je Kryštíkův pokojíček, ten ovšem absolutně odmítá, aby tam holky bydleli, v jeho posteli rozhodně nikdo spát nebude… Ségra říkala, že ho tam klidně mohu nechat, že můžou spát všichni v jednom pokoji, tak jsem fakt zvědavá, jak se porovnají..
Objednala jsem spoustu čokolády, abychom to tady celý týden vydržely (já a ségra) ve zdraví…předpo­kládám, že Marek bude raději chodit na pívo :-))..

Dnes jsme byli dopoledne v háji, vzali jsme boby a parádně si ještě - asi letos naposledy - zabobovali… Pak jsme šli rovnou na oběd do restaurace, děti byly vzorné, Kryštík měl poprvé hranolky..evidentně z nich nebyl odvázaný a říkal jim granule :-)

Bludičko, zkusím to domluvit na středu, pošlu SMS.

Hezký zbytek neděle
Theo, Kryštof, Julie

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 05.03.06 14:32

---holky bydlely---- to je hrůůůůůůza, už nezvládám pravopis…omlouvám se.. a stydím…
 Theo

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 05.03.06 19:22

Ahojky,

já se nařehtala už se těším na Filipové ploč a japato.

Dneska jsem sami m. ve 4 odjížděl do Olomouce. Fifa pořád bojuje ze zubem.
Včera na oslavě byl vzorný perfektně si vyhrála běhal jak pominutý, strejda bydlí v domku a ten prostor mu vyhovoval.

pa L. a F.

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.03.06 19:53

Ahojky!

BLUDIČKO - fakt díky, pobavila jsem se dooost dobře…hrozně mi to připomnělo Filipa od mojí ségry…

U nás na tohle téma taky už došlo, Ondra pořád řeší, kdy už budem mít taky to miminko, on ho má v bříšku už tak půl roku, možná dýl…holku, jmenuje se Onda…:-))
Stran našeho miminka mu stačí, že zatím lítá venku na obláčku a kouká na nás…(pořád chtěl vědět, kde teda je, když není u mě v bříšku).
Minulý týden si ovšem důkladně zkoumal pindíka a řešil, co to je ten jeho pytlík…tak jsem mu řekla, že tam má semínka, která dá jednou nějaké holce do bříška a bude z toho miminko. Dál se neptal…jak to ovšem skloubíme s tím létajícím miminem, to zatím nevím :-)))
Jinak jsme byli od včera u našich, Ondra si to hrozně moc užil, dokonce s ním šel Petr sám ven! :-))) Napřed vůbec jet nechtěl, že bude doma střílet…tak mu P. vysvětlil, že děda je myslivec, a to jste měli vidět, jak najednou k našim spěchal…celou cestu vyřvával Kde je děda Hona, myec? :-))) (Honza, myslivec)…Jen jsme trošičku přejezení, jako už u našich vždy :-)))

Takže se mějte, zítra zas napíšem!

Sylva a Ondrulík

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.03.06 20:04

Tuším, že ségra je anaj, hádám správně?
Bluička + Kamča 33 měs. + Janek 3měs.

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 05.03.06 20:11

Ještě jsem si vpomněla na dvě hlášky: „Teto ty prdíš, aby se ti do bříška vešlo miminko?“
Kamča se tulí k tetě: „Teto já si tě namlouvám.“

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 05.03.06 20:43

ahoj holky,
Bludičko moc hezký deníček a skvěle napsané, pobavila jsem se.

Emily se zatím neptá, asi by to víc svádělo, kdybych byla třeba těhotná, zatím nejsem, takže v případě otázek Ploč a Jak… zůstanem u čápů. Sice ví, že byla u mamky v bříšku(fotky), ale jak se dostala tam a ven neřeší.

Dneska jsme se byli podívat na čtyřtýdenní Nelinku od známých..ta je sladká, drobeček, celou dobu spinkala, jen jednou známá kojila, malá to komentovala, že taky papala z prsíčka, když byla malá atd.

Zítra mám náročný pracovní den, chjo, víkend rychle utekl, jako vždy.
papa Quatro+Emily

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 05.03.06 22:44

Jo jooo,
nedošlo mi, že to tady na emiminu ještě někdo neví :-))))))))
 S.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 06.03.06 07:13

Bludičko - :-)))))
Lída se prozatím spokojila s odpovědí, že pan doktor miminku z bříška pomůže. V obchodě se to blbě vysvětluje…
Prozatím se ani neptala, JAK se tam Pepík dostal, ani KDO a JAK ho tam dal. Takže momentálně jsme ve stavu miminko je v bříšku a v porodnici se narodí za pomoci pana doktora.
O zkoumání anatomie už byla řeč, takže mám dobrou startovní pozici pro vysvětlování JAK a KUDY…

elda

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 06.03.06 12:42

Ahojky všem,

zase tady máme sluníčko, hurááá! :-)

Vojtík se nezajímal o mimino v bříšku. Pokud jsem ho pobízela, ať ho pohladí, konstatoval, že mimi kopká a utekl:-) Občas, hlavně ve výtahu, prohlašoval, že ho mimi kopká (v jeho bříšku) a to bylo všechno. To že se mimi narodí v nemocnici, jsem do něho „tloukla“ dlouho dopředu, aby pochopil, že budu nějaký čas pryč.

Konečně jsme se doma shodli na tom, že je pomalu čas zrušit manželovu pracovnu a udělat z ní pokojík. Teď pro změnu už nebudeme rok jezdit do IKEA pro Vojtíkovu postel, ale do Sconta pro nový stůl:-) Až ho budeme mít, tož se Vojtík může stěhovat:-)

A jéjé, Beruška se hlásí o slovo.

Evka a V 31M + V 6týdnů a tři dny

 
zuzkaj
Kecalka 446 příspěvků 06.03.06 17:14

Ahojky
Tak sme dnes mali premiéru s našou loďou po Kristiánovi. Teda fakt mi ten kočík pripadá nejak veĺký. Budem si musieť zvykať-)))
Cez víkend sme úspešne ostrihali Kristiána. Původne som chcela nožnicami, ale potom sme sa zhodli na tom, že strojčekom je dvojnásobný účinok pri rovnakom reve. Divím sa, že na nás nezavolali sociálku. A to sme už skúšali aj u kaderníčky, ale tam to nezvládol nikto - vrátane ďalších zákazníkov.
AAA už je tu zase plač. Tak zase nabudúce. Zuzana a spol.

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 06.03.06 20:01

ahojky,

M. se vrací konečně domů.

Zuzi klobouk dolů že to zvládáš. Máš něco naplánované na čtvrtek? Co takhle se sejít?

Pa L.

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 06.03.06 20:14

ahoj,
jsem vymrzlá až na kost, teď jsem přijela z prohlídky a stála jsem s klientkou 30 min po prohlídce venku před vchodem. Byla příjemná tak mi bylo blbé jí říct, že mi každou chvílí umrzně zadek. No, ale asi to stálo zato, protože mi před chvílí volala, že byt bere.

Bobis nemám tucha co bude ve čtvrtek, ale zatím tam nic nemám.

Taky mě děsně bolí kříže a podbřišek, tentokrát ty předmenstruační příinaky vážně stojí zato, normálně bolest celkem dobře snáším, ale dneska jsem si musela vzít prášky, abych vůbec mohla fungovat.

No nic, šoupnu vám do galérky jednu fotku malé Nelinky ze včerejška.
Papa a klidnou noc.Quatro

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 06.03.06 21:53

Ahoj holky,
jen krátce, chci jít spát, Juli se rozhodla vstávat ve čtvrt na šest, tak to večer kapánek cítím :-))
Tento týden tu máme sestřenice (Kryštíkovi), Kryšťa těžce nese „zabavený“ pokojíček , půjčování hraček, ale po několikerém vysvětlování se dokáže občas i dohodnout.

Bludičko - nevím, jestli jsem to psala, do ZOO bychom šli ve středu, původní plán na devátou hodinu, tudíž v deset tam budeme určitě, telefon Ti pošlu SZ, vždy, když si na to vzpomenu, nemám mobil po ruce..

Tak já něco napíšu zítra, už tu padám…

Mějte se Theo

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 07.03.06 09:15

Ahoj holky,
Bludičko, díky za deníček :) a holky dík za podporu, ve čtvrtek jsem chtěla psát,že se Klářino vztekání zlepšilo,ale bohužel. Před chvílí super scéna jako z filmu. A přitom celou dobu jsme byly v pohodě a milé, pomáhala mi chystat svačinu do miniškolky…najednou to do ní vjelo,když se měla oblíct do školky a ten záchvat nešel zastavit.Zuzko, s tou sociálkou na vás jsi mě pobavila, já myslím, že jsme na řadě první my :) manžel ji táhl řvoucí kopající a úplně mimo do auta a odvezl do miniškolky. chudáci sousedi. už máme vyzkoušeno,že se v autě zklidní a ve školce je jako milius.
ach jo, manžel je z Kláry mimo, furt naštvanej, druhé dítě ani omylem nechce.
Jinak jsme byly včera se Sylvou a Ondráškem ve městě, Ondra nosí stále super sluneční brýle a je to dost frajer. Už jsem říkala Sylvě,ž to bude lamač dívčích srdcí :)))) Ve městě jsme strávili (asi měkké i,když tam byl i Ondra :) asi 6 hod :)) a předvedly jsme tetě Sylvě pár minizáchvatů zuřivosti :)))
V sobotu jsme pozvaní na narozky jednoho manžel. páru. nemají děti, naposledy jsem je viděla před rokem, zato manžel s nima jezdí každou chvíli sportovat…No ale co jsem chtěla říct. … Loni se nám doneslo po jedné návštěvě,že působíme s Klárou antikoncepčně (ato byla zlatá, jen tam seděla a hrála si, nikdo o ní nevěděl),tak nevím, jak bychom se jim líbili letos :))))) nakonec jsme se rozhodli zavést kláru na hlídání tchýni a na oslavu jít.
zatím končím, musím účtovat, budu sem mrkat :)
Tereza a vzteklina

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.03.06 09:35

Terko - nám na vzteklinu pomohlo, když jsem se přestala vztekat já… takže při vzteku pomáhá ledový klid. I když u nás je to asi o něčem jiném - je spíš nezvladatelná v důsledku únavy, než z klasického vztekání.
I když včera jsem se neovládla a jednu jí pleskla když si omáchala ruce v plném nočníku a po přátelském upozornění, že do toho čurání nemá ruku strkat si tu samou ruku strčila do pusy.....

elda

 
Miruse002
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 07.03.06 10:27

Ahoj holky, ziju, ale mam desnej kalup. Denicek je moc peknej, tady je to sama spisovatelka:-)))
Zdravim z Vidne!
 MirusE

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.03.06 10:30

Ahojky!
Tééééda, ještě mám zrychlený tep…hádejte, co se podařilo mému zodpovědnému manželovi?
Ráno šel s Tinou a pro rohlíky…pak odjel do práce…asi v deset říkám Ondrovi - kde je Tina? Bylo mi divný, že se nikde nemotá. Prý, že ji nikde nevidí. Tak jsme prohledali celý byt, skříň, šatnu, všechno (občas se někam schová a dělá, že není :-)))…jenže Tina fakt nebyla! Tak jsem volala Petrovi, navrhoval klasické schovky, ale prostě nic. Ať zkusím říct, že jdem ven…hledám vodítko, abych zacinkala obojkem…není! Petr stále na drátě…Že já jsem ji zapomněl u toho obchodu ráno?!!!!
No tak jsme s Ondrou sprintovali, naštěstí je to padesát metrů, byla tam…šťastná jak blecha. Ještěže nemrzne. A navíc jsme viděli i tatínka, protože ten zrovna jel někam ke klientovi z kanceláře, takže se tady stihl stavit - ještě jsme byli u toho obchodu…uf, ale fakt mi zatrnulo, přece jen, Tinuša je takový tele, nechala by se asi klidně ukrást.

Jinak včera jsme byli s Terkou ve městě, jak už psala - Klárka vůůůůůůůbec není taková hrozná vzteklinka…prostě ji to občas chytne, ale rozhodně mi to nepřišlo víc, než se vzteká Ondra. ELDO - bohužel ledový klid na Klárku moc nepla, je z těch (jako Ondra), na které asi neplatí nic :-))) Jen vyčkat.

Zdraví vás Pavlína, byla na UZ, mimi má cca 1300g, ona je stále „zavřená“, uvidí se dneska. Jinak celé je to tak, že prostě proto, že chodí do rizikové poradny, tak je hospitalizovaná a vše se vyšetřuje pod dohledem…zatím to proběhlo tak, že měla do včerejška špitální diabetickou dietu a teprv včera jí dělali glykemický profil. Tak uvidíme.

Jdu se věnovat psici :-)))

Sylva

 
Bludicka
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 07.03.06 10:35

Ahoj kočky.
Theo číslo v pořádku dorazilo, pokusíme se být v zoo mezi 9 a 10, jak MHD dovolí :-), až se nám podaří dorazit, tak ti zavoláme. Jo poznáš mě podle croozeru 535, sourozeneckej vozejk za kolo, tříkolá obluda vypadající jako kříženec stanu s přívěsem za auto, převládající barva červená (při delším cestování mi nahrazuje tandem).
Jdu vysát barák novým vysavačem, z důvodu úmrtí toho starého jsem to tu měsíc fackovala jen koštětem a mopíkem a fakt to nebylo ono. Po jedné valíme na poradnu a očkování, IKamča klíšťovku a Janek první dávku základního + obě žloutenky a ve čtyři má holka plavání, takže do večera o zábavu postaráno :-))) Pá pá
 B+K+J

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.03.06 10:39

Bludičko,
my taky jdem plavat - na půl čtvrtou :-)))…a na očkování (klíšťovka) jsme taky chtěli jít…jen Ondra začíná trošku chrchlat, tak jsem to zrušila…ještě že, jinak bych na to, že nám chybí Tina, asi vůbec nepřišla…
 Sylva

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.03.06 10:42

no, možná je to synonymum - ledový klid a vyčkat. osobně při vztekání nedělám nic - chvilku domlouvám a pak konstatuju „no jak chceš, klidně se vztekli, ale nepomůže to“… zpočátku vydržela ječet docela dlouho, ted už je klid během chvilky… jen nesmím vypěnit já - sice ju jako zpacifikuju, ale následuje série ječáků bez zjevné příčiny. elda

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.03.06 10:50

:-) - je to všude stejný…Jak řešíš takovéhle situace třeba v obchodě? Když se vztekne, ječí a nejde s ní hnout? A kolem jsou desítky neznámých lidí, takže nechat ji tam vztekat se a jít pryč nejde?
 S.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.03.06 11:00

velmi výchovně - nalákám ju na LIPO :-DDDD ale je fakt, že v obchodě mi klasický ječák s dupáním a třískáním kolem sebe nepředvedla nikdy.takže zatím žádné drama. určitě bych ale zvolila osvědčený postup - domluva, ignorace…okolí at si trhne - jedno ječící batole nikomu neublíží.
ona není až tak „samonasírací“ a je fakt, že třeba v obchodě se jí snažím vyjít vstříct když něco chce, vysvětlím, že toto nekoupím, ale nabídnu alternativu-zatím většinou zabralo. Pokud to nefunguje, má smůlu jak dcera (nedostane nic), tak kliduchtivé okolí. Mě prostě vlastní ječící potomek vůbec netlakuje.....když ju to baví… e.

 
Terka
Kecalka 380 příspěvků 07.03.06 11:36

Sylvi, ono včera to bylo fakt v pohodě. 4 malé záchvaty ve 4 obchodech, to mě nerozhodilo až tak. Jenže doma to trvá dýl jak 15 min. Eldo - my s manželem dokážem zachovat klid tak 15 min..to už mám na sobě zjištěné..pak potřebuju vybuchnout a většinou zařvu nebo plesknu. Ona venku neřve,že chce něco koupit,ale spíš,že nechce jít domů, nechce si na:,–(it čepici a pak si ji strhává - včera jsme šly bez ní a tak.
Jo a nemáte někdo zkušenost se studenou vodou? zní to hrozně, ale fakt nevím,jestli by to nepomohlo. Ona se toti6 Klára o víkendu počurala v předsíni,když řvala,že chce jít ještě ven. Byla celá oblečená,takže vše mokré. Vzala jsem ji do vany osprchovat zadek,ona vylézala ven,tak jsem ji trochu ošplíchla ten zadek studenou.docela to pomohlo,ale že bych to používala,to ne.
Už se na ni ale zase těším, za 45 min mi ji manžel doveze a zůstane na oběd…to abych začala vařit.
 T.

 
elda
Ukecaná baba ;) 1670 příspěvků 07.03.06 11:53

jo, to dělá občas taky - neobleču sa, nedám si čepicu, půjdu v papučích, půjdu bosky. jsem pochopitelně neoblomná a tím si vykoleduju záchvat vzteku, ale po ignoraci kapituluje.
se studenou vodou mám zkušenosti se sestrou - tam to byl dobrý způsob zklidnění - stačilo párkrát a bylo po záchvatech. pak už stačilo říct „půjdem do sprchy aby to přešlo?“ a bylo - hned byla aj při smyslech…

elda

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.06 14:04

Sylvo,
příhoda s Tínou je dost dobrá, můj táta takhle jednou nechal kočárek se ségrou u knihkupectví, vzpomněl si na ni, když přicházel domů…ale to bylo na maloměstě, 7 minut chůze :-))))

Bludičko - vybil se mi telefon, tak promiň za ukončení telefonu…myslím, že Tě poznáme…budeme větší skupinka, 4 děti , já, ségra č.1, ségra č. 2, která si bere dovolenou a ještě kámoška :-)

Terko - manžel je teď taky nervní, má dojem, že jsem na K. dost mírná a tak děláme hodnýho (já) a zlýho (manžel), ale vzhledem k tomu, že máme ještě Julinku, která je zatím v klidu, dokáže se rychle uklidnit..
Vztekání je teď intenzivnější, vzhledem k tomu, že návštěva si půjčuje opravdu vše :-)
JInak Tě chci trošku uklidnit, dle mé oblíbené Jiřiny Prekopové je vztekání známka dobrého vývoje (to jistě víte) a „vztekavé děti“ to mají v dalším životě svým způsobem jednodušší, neboť se lépe vyrovnají s komplikovanější situací, lépe zvládají stres (mají to zažité), jsou to prostě odolní jedinci…to mě velmi velmi uklidňuje a jsem nervózní, když se Kryšťa alespoň 3× denně nepředvede :-))

Eldo - ruce v nočníku a pak v puse, ha, ha…to u nás dělá Julinka :-)) asi je to fakt dobrý :-)

A k tématu deníčku..včera jsme byli s Kryštíkem na náhradě plavání , doplavali jsme a jak se tak oblíkáme, najednou je tam ticho a Kryšťa do něj pronese: MAMI, TY MÁŠ FAKT PĚKNÝ PRSA!!!!

Zdravíme Pavlínu, momentálně si už na nic nemůžu vzpomenout…

Theo a spol (Julinka má za měsíc 1 rok…to ani není pravda!!!)

 
-Evka-
Závislačka 3298 příspěvků 07.03.06 14:42

Ahojky,

přímo vztekací období nemáme. Za to se nám vrátilo „MOJEMOJE“, MOJE jsou i Věruščiny hračky a „bojujeme“ hlavně o jedno chrastítko sluníčko, na které se Berunka usmívá. Beruška - Vojtovi ještě moc nejde písmeno V.

Dopoledne jsme nešli ven, hráli jsme si, a o tom byl větší boj s usínáním. Vojtík pokřikoval a probíral Věrku, která měla zrovna lehký spánek. Nakonec spánek nad Vojtíkem vyhrál:-)

Jdu si dát kafe.

Evka a V+V

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 07.03.06 14:57

ahojte ahojte,

moc vás zdravím..konečně se dostávám k psaní a taky doufám, že nezapomenu co jsem chtěla…ale to jde asi s věkem ;-))))

Pavlíno - myslím na tebe, ať už je jen dobře a máš po všech blbých testech…a doma…hlavně abyste byli oba v pořádku. ach jo..ale neboj už se to blíží. utíká to jako voda.

Theo - pěkný prsa jsou naprosto kouzelný! u nás je to s hodným a zlým taky dobrý…někdy se mi zdá, že jsme oba „zlý“ tak oba ubíráme a nevím jestli si M. všiml - já jo - tak se oba zase snažíme být ti hodní..trochu jako ubrat..no komedie..takže normální sitace je, že já říkám tohle NE! M. říká tohle NE! a když propukne pláč a trvá dýl tak se z neoblomných rodičů stávají gumáci a utěšujem…ale to je míň..jsem tvrdá a neoblomná…vždy alespoň chvilku ;-))))))))))))))))))

Sylvo - teda to je krása. Tina byla ještě ráda, že vás vidí ;-)))) teda já bych byla taky…;-)))

no a začíná skleroza…už nevím co jsem chtěla reagovat.

Bobis - jestli bude malej ukecanej tak to se fakt děs…my už doma rozebíráme úplně všechno…HOLKY TÁMHLE V TOM OBCHODĚ KOUPÍME CHLEBA…proč chleba? protože nemáme co k večeři..PROČ V OBCHODĚ? protože pekař ho tam dovezl a paní prodavačka nám ho prodá..PROČ V TOMHLE OBCHODĚ? protože jiný tady není..PROČ NÁM HO PRODAVAČKA PRODÁ..protože to je její práce. PROČ PRACUJE? a takhle to jde do nekonečna…;-)))

jo a rozlišujeme holky a kluky u nás má mamka prcku a taťka kluk pindíka. na miminka a plození u nás zatím nedošlo…u nás jednoznačně vede hláška: TAŤKO UKAŽ PINDÍKA..;-)) neukážu…JOOO UKAŽ…CHCI VIDĚT kde na to chodí? na okolí to zatím holky nezkoušely…;-)) jen na dědu a babičku…;-))))

no nic jdu smýt barvu…koupila jsem si dle obalu brutálně červenou a při barvení zjistila, že šediny se mi už dělají rovnoměrně po celé hlavě..já myslela jen decentka u pěšinky :(

zatím

Zdenik a M+J

 
TinaMar1
Zasloužilá kecalka 647 příspěvků 07.03.06 15:21

holky, co mi to delate, ja ani nestiham cist, munuly i tento tyden mame nejak casto navstevy nebo sem vyrazela s holkama a kdyz ne, tak mam anicku na hlidani a uklizim nebo patlam prikrmy, tak sem byla na netu minimalne.

k tomu vztekani - theo - no o te prekopove sem nevedela, to si me teda uklidnila, tak to je super, ze je vztek zdravej :-) anicka se mi taky semtam vztekne, to pak breci, zaleze treba pod sedacku, nebo se cpe pod postel, kope do skrine, tuhle vyklopila posrany nocnik v koupelne, takze taky pohoda…nastesti to neni casto, ale kdyz uz, tak to stoji za to.....jo a zacala byt hrozne litostiva,hodne veci ji rozbreci, mne pripadne ze uplne bezduvodne, napr. staci, kdyz na ni nekdo zvedne hlas - treba i dite chjo

sylvo ta zapomenuta tina, to je dost dobry, nebo theo krystik, jaky je znalec nader, no to se mas na co tesit s nim, no pobavilo me toho hrozne moc co ste psaly, jen si to nevybavim vsechno

jinak doufam ze bude pavlina dobra, kamaradka mela taky dost problemy s cukrem, musela se merit kazdy den, mela prisnou dietu,ale nakonec pred tydnem porodila uplne bez problemu

zuzko, si dobra, urcite uz se brzo zabehnes a sebastian bude sekat dobrotu - s tim grganim neporadim, pze sem to delala tak, jak se to delat nema, jenze me se to osvedcilo i u anicky - ze v noci kojim v leze, nedavala sem je odgrgnout, jen musely lezet na boku a odgrgly si vzdycky poradne az rano, takze mi vsechny tri spaly celou noc s par kojenima samozrejme…

bludicko abych nezapomnela, denicek je super, libila se mi hlavne pasaz jak se tatinek hodne pritiskl k mamince…u nas se tohle jeste neresilo, anicce zatim stacilo, ze miminka byly v brisku a pani doktorka mi je v porodnici vyndala, jinak podle „Krtek a maminka“ rika, ze mi je vyndala pry z prcky

vcera u nas byla kamaradka s tim dvouletym velice sikovnym tomaskem, docela sme se opet pobavily, pze v nedeli bylo ve zpravach o nadanych batolatech - jak poznavaji treba znacky aut atd., tak to on umi taky a treba jak je v quines.knize rekordu holcicka nejak 1R a 10M ze umela celou abecedu, tak on to umel v roce a pul, ma to natocene na videu, jen je fakt nenapadlo to nekam hlasit :-)

holky nevite o nejakych baby friendly hotelech, kam by se dalo jet v lete - aby tam byla poradna herna, nejakej bazen pro deti, hlidani apod.?
no nic, snad se sem jeste dostanu dneska, pze zitra prijedou zase na noc kamosky a bude veselo…asi se trochu pripiju kdyz maji holky ten pul rok dneska, toto leti jeee

martina+anicka na hlidani, verunka a barca v kocarku
jooo a barca uz se i plazi, i kdyz spis pozpatku a verunka se toci na miste, nojo uz to zacina, bude po srande :-)

 
bobis
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 07.03.06 19:25

Ahojky,

dneska jsme měli na návštěvě kamarádku s Dominičkem je o 4 měsíce starší a perfektně si s Fifou vyhráli. Pak jsme si zašli do Ikei na oběd no pohádka.

Zítra se jdeme po 14 dnech ukázat tchánům tak jsem zvědavá.

Zuzi kdyžtak se ozvi.

Ukecaný je Fifip už teď ale až se naučí mluvit tak to bude konečná.

mějte se pa L.

 
chillie
Kecalka 167 příspěvků 07.03.06 21:57

ahoj holky, všechny zdravím.
u nás se mé těhotenství obešlo bez jakýchkoliv otázek. Vítek se prostě moc neptá. ale to má po mně. nebudu zveřejňovat v kolika jsem se já dozvěděla, jak se TO vlastně dělá :)
BLUDIČKO, Kamča je fakt zvídavá, mám pocit, že s Vítkem se na takové úrovni ještě komunikovat nedá a to mu budou už brzo tři.
už jsem si i skoro myslela, že u nás ani nebude období proč, a ono ano. sice trochu modifikované, ale je… neptá se proč, ale JAKY…

MARTi, Filip už taky bude mít půl roku, příští
týden :) , je jak pytel blech, jen vstát a chodit. je to skřítek neposeda. Vítek v jeho věku byl takový těžkotonážník, měl o kiloapůl víc a je to znát.
ELDO, máš můj obdiv. že tě netlakuje vlastní ječící potomek :) mě teda strašně.:) ale můžu říct, že venku míň než doma. mějte se Chillie

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 07.03.06 22:12

ahoj holky,

Emily vstávala v 5:50 a to naprosto natvrdo, nepomohl ani úplatek Sunarem, samozřejmě mi pak v poledne usla u Krtka a teď hádejte..sedím tu po tmě a píšu, zatímco ona si hraje na posteli, nechápu jak na to vidí…

Terko-studenou sprchu vyzkoušej, mám to doporučené z několika stran, i když já osobně to na Emily nepoužila, ale prý to fakt pomáhá. Já tě obdivuju..jsem celkem nervák, asi bych Klárce pořádně naplácala, řešit hysteráky klidem je fajn, ale mám jen jedny nervy.A to, že manžel nechce slyšet o druhém mimi, neber tragicky, upřímně já ani M druhé jen tak brzy neplánujem, M dokonce poslední dobou breptá něco v tom smyslu, že bude jen Em a já to upřímně neřeším. Jsem ráda mezi lidmi, práce mi vyloženě svědči a pokud se mi bude dařit, tak druhé s větším věkovým rozdílem..

Sylvi-teda Tvůj manžel mě s Týnou dostal..se tu křením jak cvok, při představě čekající Týny před obchodem, ta se asi divila, jak tam kolem ní prošel a šel pryč a ona tam zůstala.
Tak se zatím mějte moc hezky, papa Quatro

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 07.03.06 22:19

Ahojky,
no myslím, že když ho Tina viděla, jak si to mašíruje domů, tak musela být totálně mimo…už tak je to nerváček, bylo mi jí děsně líto.

Sprchování hysterických dětí - no mě to přijde děsně drastický, myslím, že ta ignorační metoda je lepší…podle mě je to pro to dítě akorát příšernej šok a jeden amok maximálně nahradí druhý…teda tak to bylo u Ondry (jednou, asi před rokem mi ujely nervy, zrovna se chystal na koupání, tak jsem ho lehce stříkla…nebylo to k ničemu, já jsem si svůj vztek stejně nevybila a on byl ještě horší).
Možná mě budete kamenovat, ale fakt bych tohle nedělala.
A ne že bych vzteklý scény nemusela řešit… bývají i na hodinu. To už u nás teda spíš zabere pohrůžka (pán, co sbírá děti - Zdeni:-)))))), darování hraček dětem, co se k nim budou chovat líp, skřítek pořádníček…) - někdy :-)

No nic, jdem spát, dobrou!
A pište!

Sylva

 
Theo
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.03.06 23:00

Já Tě nekamenuju…taky myslím, že to mooožná vyřeší momentální situaci..taky nemusí…každopádně je to drastický, ale já osobně bych nechala (a nechávám) vzteku průběh, případně nastupuje pevné objetí, ale to musím vědět, že mám dostatek času a být doma..
Já myslím, že na sobě už cítíte, že jste určitě odolnější :-) a jen tak něco Vás nerozhází :-), ale někdy se to fakt nedá :-(
tak vydržet!!

Theo

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 07.03.06 23:12

Ahoj Theo, Sylvi taky ponocujete?

Doufám, že mi Emily neopákne ranní vstávání z dneška.

Sylvi, to s tou Týnou fakt nemá chybu opět jsem si to četla.

S tím sprchování studenou vodou…asi je to hooodně individuální a záleží na zvážení každé z nás. Celkem chápu, že toho má Terka až nad hlavu. Já to na Em nezkoušela, u nás funguje buď plácnout-odnést do pokojíčku a přivřít dveře se slovy, že ať příjde teprve tehdy až se vyvzteká, nebo ignorovat a v duchu počítat do padesáti nebo bych jí přetrhla. Když jí někdo hlídá, tak funguje perfektně, poslechne, prostě to zkouše jen na rodiče.

Tak já mizím spinkat.papa

 
Zdenik1
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 08.03.06 07:29

dobré ránko,
dneska jsme se krásně vyspali…holky chrněly do půl sedmé, M. zaspal a já jsem teda taky jako přešlá mrazem..holt tělo by chtělo spát dýl ;-)) ale to už bych byla teda pěkně zmlsaná..

holky tu pěkně chodí, a Janička mi právě přinesla krásně složenou mikinu a teď skládají všechno co najdou…idylka..

holky tam je tak krásně a já mám naprostou lenoru..mám tu docela práce nad hlavu - březnový termín nepočká že? a já nejsem schopná s tím hnout…nechce se mi totálně…vůbec se nesoustředím a tak…

Terko - s Klárkou..já nevím já bych asi dělala naprosto mrtvýho brouka..myslím, že se snaží dokud nevypěníte. a když vypěníte už nemůže přestat, že..ale fakt netuším proč…já ty vzteky řeším buď prodýcháním ;-) to je fuška, nebo zařvu - nepomáhá, nebo pošlu pryč - vztekání se tím vygraduje..já pak jen chytnu a potichu mluvím o tom co se děje, nebo řeknu ať si sama sundá kalhoty dostane na zadek - musím říct že je to drsný, vztek tím zase graduje ale pak jde dolů a já zase šeptám a uklidňuju.vlastně vychytávám okamžik toho vztekání a toho kdy už nepřestane a pokračuje jen ze setrvačnosti…na veřejnosti - mno tak to se vždycky potím i s tkaničkama od bot…ale zatím jsme to tak nějak zvládly a horší je to okolí, je mi celkem fuk ale jak se do toho někdo začne motovat tak preventivně prosím aby se do toho dotyčný nemontoval…jen to tím totiž zhoršuje… jo a pak se vždycky s holkama plácnem do ruky jako že jsme domluvený, že už se to nebude opakovat ;-))))))))))))))))))))))

musím končit..
zatím pa

Zdenik a M+J

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »