Šulánek a Nika 22M aneb ukecánek vypráví pohádky, střídačka

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Na počasí si snad teď stěžujeme každý den, déšť střídá vítr a mraky, sluníčko se nám téměř neukazuje a to nás čeká ještě mráz a sníh ?to by mi sice na horách nevadilo, ale ve velkoměstě vadí! Hlavně je v těchto dnech docela složité vydržet celé dny s prckami doma, že? Já pracující tedy netrpím, ale myslím že naše babi a i další domácí asi trochu ano. Věřím však, že za těchto podmínek bude alespoň větší možnost se setkávat pod střechou, třeba i v Človíčkově, kde jsme si to zkusily tento týden a byla to náramná pohodička.

A?..zrovna jsem zjistila, že jsem zapomněla doma poznámkový pracovní blok, kde se nacházejí i poznámky pro nový deníček ? no to je průser, budu muset vařit z čisté vody a napsat pouze na co si vzpomenu ?.no třeba to nebude alespoň tak dlouhé, že? Tímto se taky omlouvám za velké zpoždění deníčku, ale snad chápete mé důvody, že? Nakonec i včera jsem usnula s malým přítulným koťátkem a mám pocit že ještě dříve než ona, pohádku ?O Budulínkovi? jsem určitě nedopověděla a přistihovala jsem se u toho, že melu blbosti a jakmile jsem se odmlčela (což bylo docela často), tak mne Nika vzbudila a dožadovala se pokračování, no to byly muka:-)

Smůlička akurát je, že si nevzpomenu, co za prozrazení překvapení jsem Vám tentokrát slíbila ? možná je i vyzradím, ale nevědomě:-) ? snad mi to odpustíte ? případně doplním v průběhu víkendu?

Ačkoliv by se mohlo zdát, že věku našich dětí se nic podstatného v průběhu týdne či dvou nic nemůže stát a nic se neděje, mne přijde, že se u nás děje něco každý den ?. Taky je to tím, že Nika mluví docela hodně, takže denně vyplodí několik perel a některé pak opakuje a používá i v následujících dnech, případně je ještě vylepšuje?, ale k perličkám se snad dostanu později ?.pokud si na nějaké vzpomenu:-) Takže co se u nás děje?

KOJENÍ A POSTUPNÉ ODSTAVOVÁNÍ A USÍNÁNÍ
To, že se chystá den ?D? není žádné tajemství ? a že už klepe na dveře, taky NE ? ten den totiž nastane v pondělí 22.11.04 ?2 dny před Niky 22 měsíci ? už teď mám z toho hrůzu a hlavně smutek v dušičce, už si totiž asi nikdy nebudeme tak blízké jako dosud, to intimní spojení mi bude moooooc chybět a Nice asi ze začátku taky, ach jo! Jak to píšu, derou se mi slzičky do očí ? jsem to ale pitomka, co? Ještě stále uvažuji o tom, že až se vrátím a Nika bude mít zájem, prso ji alespoň po ránu nabídnu ? a třeba to samo vyšumí časem ?. co myslíte, asi blbnu, že? Já uvidím, jak to budeme cítit po návratu a dle toho se zařídím?
A aby to neměla kočička tak těžké, že bude 4 dny bez maminky a bez ?prtitka?, pojede s ní babi na Moravu na výlet a já už ji na to připravuji. Nejdříve mi tedy neustále tvrdila, že pojede vláčkem na výlet, ale s maminkou, nakonec se povedlo ji přesvědčit, že pojede s babi a mami bude v té době pracovat a poletí do Norska, takže pohodička:-)))) A těší se na Hani, Gabi, tetu Pavlu, strejdu Bubu má černou hubu, kluka Maťa a dědu Rudu ? no není to paráda? No uvidíme, jak to s babi zvládnou, ale tipuji, že úplně v poho, jenom si babi mákne až půjde na nádraží v pondělí, v té době už totiž budu v čudu a tak budou muset MHD. A čtvrtku se snad nedočkám a věřím, že dorazíme domů tak nějak ve stejném čase v pozdním odpoledni.
A ještě něco, když se večer usíná, po prvních dnech s babi už uspávám opět já a Nika si nikdy neodpustí alespoň trošku poškemrat o prtítko ?. nejdříve hlásí ?Neci prťo, prťo je pro miminko Karolínku? ? tohle zopakuje několikrát, pak si řekneme třeba pohádku nebo zazpíváme a když už se ji chce fakt spát, tak řekne ?mami, dej mi prťo? a já na to ? ne, nedáme, maminka tam už nemá mlíčko, bude až ráno, až vyleze sluníčko? a ona začne recitovat básníčku, kterou jsme pro tuto příležitost spolu složily: ?Ráno, ráno, ráničko,
až vyleze sluníčko (v podání Niky ?ňuníko?),
dá maminka prsíčko (?prťíko?)?

?.a tím většinou prosby o prso končí a následuje usalašení se k sladkému spánku. Taky si večer před spaním přejeme ?Dobrou noc, ať tě blešky štípou celou noc? a dáváme si pusinku, to patří k našim rituálům. Stejně tak si ráno říkáme ?Dobré ráníčko? a k tomu dáváme sladkou pusinku ?. teď si uvědomuji, že ani nevím, jak bez těch pusinek v Norsku usnu?.

PLENY-NEPLENY
Hlásím, že chodíme zá:,–(ně bez pleny a to dokonce i přes polední spaní, na noc se mi daří ji i přes protesty vnutit s vysvětlením, že je jenom pro jistotu, ale že se do ní nečůrá a je obdivuhodné, že se fakt nepočůrá a to už skoro 14dní a dokonce ani nepožaduje čůrat v noci a ani brzo ráno, nejdříve se po probuzení přicucne a válí po mne tak ½ až 1h a pak až hlásí ?čurat musím? a tak sundáme suchou plenu a jdeme spolu na velký záchod, neboť potřebujeme obě dvě a pak už plenu neoblíkáme, ale dáme čaj a jdeme se dopéct do postele. Takže jestli jsem se před nedávnem obávala, zda nám ten zbytek plen bude stačit, teď prohlašuji, že nám určitě ještě zůstanou a budeme je muset někomu nakonec vnutit:-) Nočník míváme sice v ložnici celou noc a ráno, ale vlastně ho tam ani nepotřebujeme, až ráno v období dopékání ho Nika používá na kakání či čůrání a já ještě u toho dospávám.
Co se ji však občas stává je, že si učůrává, bývá to sice jenom malinkatá kapička a není to ani na převlek kalhotek, ale i to hlásí ? ?jsem se počůrala? nebo ?jsem si učůrla?. Je zajímavé, že babi ty kalhotky musí převléknout v každém případě, já ji vždycky přesvědčím, že to uschne, že je to jenom malinkatá kapička:-)

U TATÍNKA BÁSNÍKA A OSLAVA 70tin BABIČKY
Už máme za sebou 2 neděle, kdy byla Nika u Básníka od rána a tudíž tam i přes poledne spala a zvládli to spolu skvěle! Nebyla žádná vyměšovací nehoda, dokonce ani přes spaní bez pleny (jednoduše ji odmítla a hotovo), všechno se hezky spapalo (vařím teda já nebo babi, on ještě odmítá), byli i venku a dokonce ani moc nezašpinili oblečení. Uspávání je asi drobný problém, neboť usíná docela pozdě (13-13,30h ? i když takto teď usíná i doma) a vždy se slovy ?a nebudu spát?, takže se básník docela baví:-)
Taky jeho, ale i nás, provokuje slovy ?tatínek (příp. maminka, babička, atd?.) neumí? a to když se ten onen člověk snaží něco udělat a nějak to nejde nebo spíše nechce to ono udělat, ale tahle provokace většinou nezůstává bez odezvy a člověk se vybičuje k tomu, aby dokázal že umí:-)
Minulou neděli po vyspinkání Niky, která musela být tak trochu vzbuzena, jsem ji nastrojila do šatiček (ty si ovšem vybrala sama, měla volbu ze dvou) a jely jsme jako vzorná rodinka i s básníkem na oslavu babiččiných 70tin do stejné restaurace, jako slavil v květnu dědeček. Bylo to moc příjemné setkání, tentokrát už se známými lidičkami a já musím konstatovat, že básníkovy rodiče jsou fakt milý lidé, babička se mi zdá nesmírně laskavá a dědeček zase jako docela dobrý vypravěč a bavič. Zúčastnila se i babiččina sestra, která přijela z Běloruska, odkud pochází i babi a nesmírně ji to slušelo, jenom já jsem jaksi nepanimala, když občas přepnuli do ruštiny?:-) ? další motivace, proč se do ní pustit, že? Dokonce jsem se dověděla, že babi přednáší Ruskou kulturu na fakultě kulturiologie, prostě je to chytrá ženská, jako ostatně celá jejich rodinka. Nika hrála sice na začátku tak trochu partyzána, ale pusu dala všem kromě tety Katky ? a to nevím proč zrovna ta se ji nelíbila. Děti se opět parádně vyblbly a Nika nejvíce kamarádila opět s Klárkou, 11ti letou kočkou bratra básníka. Odcházely jsme až kolem 19h jako poslední i s bratrem básníka a jeho rodinou. Dokonce jsme se s nimi domluvili na návštěvě, jsou totiž chvíli přestěhováni do nového velikánského bytu na Haunspulce (či jak se to píše) a chodí s dětmi do dětského divadla na Letné, takže to příští víkend zřejmě prubneme. Babi dostala k narozeninám od rodiny nový mobil a taky nám dala své telefonní čísla a že nás pozvou a musíme se k nim přijít někdy podívat ? no tak někdy půjdeme? A od nás dostala opět albumek s fotkami Verunky za poslední rok a jednu velkou zarámovanou a to z té ?slavné? svatby v šatičkách a kloboučku ?ze sekáče? a ta tedy sklidila všeobecný obdiv, babi prohlásila, že je tam tak krásná jako ta ?dymaška? (přeložit to nikdo nedokázal) z Andersenových pohádek ?.. sice nevím, co to je a z které pohádky, ale to neva.

RŮZNÉ

FOTKY: Tak si představte, že jsem si dala udělat papírové fotky za skoro cely poslední rok ?. Teda ja kecám, vždyt jsem se dostala pořádně snad tak nějak ke květnu a pak občas nějakou fotečku náhodně i dále, ale ne pečlivě jako ty předcházející měsíce. Je jich opravdu mraky a k tomu několik ve větších formátech A4 a A5 ? a nechala jsem tam 4tis a to po slevě, málem mne kleplo! Dali mi k tomu sice ještě 4 velké albumy v ceně tak 200 Kč, ale i tak ? a to mne ještě dle mne čeká další podobná várka a hlavně taky je budu muset zařadit do albumu a popsat ? uffffffffffff, to bude práce!

DIVADLO: Tak i druhá návštěva divadla na Zbraslavi dopadla výtečně a Nika byla nadšená, tentokrát dávaly ?O Budulínkovi? a ?O Karkulce? a i když obzvláště podání Karkulky bylo pro mne trochu divné a neobvyklé, líbilo se nám to a Nika nechtěla z divadla po skončení odejít a říkala stále ?ještě bude pohádka, ještě bude?? A je zajímavé, že když jsem ji i říkala, že půjdeme do divadla, tak nadšením výskala ?jééééééé, jóóóóó?, opravdu se tešila.

VYPRÁVĚNÍ POHÁDEK: Jak už naznačila Veronika v minulém deníčku, Nika už umí pohádky sama vyprávět, a to jsme s těmi klasickými začaly až před 14ti dny, kdy jsme začaly s večerním odstavováním. K dnešnímu dni dokáže vyprávět podstatné úseky pohádek O Karkulce, O Budulínkovi, O kůzlátkách a já to považuji za velký úspěch, neboť s naší pomocí díky pomocným otázkám ty pohádky dějově zvládá skvěle. Na srazíku v Človíčkově předvedla začátek pohádky o Karkulce ?Byo, nebyo, bya jedna maminka a tatinek a měly hočičku, menovala se Kaukulka?, musely sice španovat pořádně uši, ale zopákla jim to dvakrát i pro nedoslýchavé:-) Dokáže převyprávět i dialog ležícího vlka v posteli s Karkulkou, dále rozhovor lišky s Budulínkem a i vyhánění lištiček z nory písničkou a hraním na housličky a bubínek (u toho i ukazuje), taky klepání vlka na vrátka kůzlátek a odpověď kůzlátek a rozhovor vlka s kovářem ať mu ukuje tenčí hlásek ? je u toho naprosto kouzelná a já nechápu, jak se ji to vše do té její malé kebuličky vejde a hlavně jak je možné, že to dokáže i vypustit.

CVIČENÍ V SOKOLE: Minulý týden v pátek jsme se šly podívat na cvičení v Sokole, jak tam chodí Kristy s Lukou a vlastně i Martin s Any a docela se nám to líbilo, přibraly jsme sebou ještě kámošku z porodnice s malou Elinkou. Nejvíce se Nice líbily opičí dráhy a já jen koukala, jak bravurně chodí po úzkých lavičkách nad zemí a to sama a po kladině (to jsem ji radši přidržovala za ruku), taky se ji moc líbilo houpání na kruzích, ani slézt nechtěla. Škoda, že pracuji a nemohu tam chodit s ni, ale babi tam určitě budu posílat. Dneska (pátek) měl být karneval, ale vzhledem k šílenému počasí a rýmičče jsme to odpískaly a snad někdy příště. Any se opět nelíbila organizovaná zábava, ale Elince taky ne, Nika to docela zvládala a společné hry ji bavily.

SPANÍ U BOŽSKÉHO: První noc, nebo spíše večer, se tam Nice být nechtělo a řvala jako tur, ani svlíknout se nechtěla a dožadovala se odchodu domu, nakonec tam však nějak usnula s plyšákem Brumlou od strejdy. Ráno se teda v jeho přítomnosti ani nepřisála, ale jinak už nebyla tak nepřátelská, večer byla nejspíše rozmrzelá a rozespalá z auta, jinak si to nedokážu vysvětlit. Podruhé to už bylo všechno úplně ok, se strejdou největší kamarádi, zobala mu z ruky ovoce, sýr i šunku když vařil francouzské brambory a byla vyloženě šťastná a když se konečně nechala přemluvit, že už musí být unavená a půjdeme spinkat (bylo 22h), tak zavelela, že i strejda musí jít s námi spinkat, bylo to zlaté, ale v posteli si děsně vymýšlela a tak se musela vymyslet finta, a strejda se zeptal, zda může jít na záchod tlačit kopu a bylo mu to povoleno se slovy ? stejda na záchod tlačit kopu, pak přijde sem, počkáme?:-) ? naštěstí ji hnedka poté zmohla únava natolik, že usnula?. A další den odpo poté, co se vyspala v autě, nám taky zavelila, že půjdeme do postele a všichni a museli jsme si dokonce svlíknout i kalhoty a ona punčocháčky, v těch se přeci po peřinu nechodí, že? A tam nám pak hodinku dokázala skákat po hlavě:-) Jo a na velký záchod teď chodí se slovy ?jako velká holka, jako mami, jako stejda jarda?:-)

BABI PLETAŘKA: Představte si, že babi plete oblečky na panenky jako divá, takže má Nika co neustále svlíkat a my navlíkat, poslední modely jsou pro panenku Elišku a to kalhoty lacláče se zajíčkovými knoflíčky, dlouhý kabátek s kapucí na zavazování, sálek, botičky, rukavičky a kabelka ? až na ty barvy je to nádhera a Nika má z toho velkou radost, ja kvůli tomu neustálému oblíkání a svlékání už menší:-) Už se těším, až babi naplete i letní modely?

MALOVÁNÍ VODOVKAMI: Dále musím nahlásit, že už máme za sebou v posledních 14ti dnech několikrát malování vodovkami a byla to skvělá zábava ? akurát si Nika nějak hodně oblíbila mou neoblíbenou barvu a to fialovou a jakoby naschvál chtěla malovat jenom tou ? holt se musí respektovat její přání, ale cukalo to se mnou:-) Taky ji děsně bavilo močit štětec do vody, kolikrát si tam smyla barvu ještě dříve, než stihla udělat čáru na papír?

PÁR VYROKŮ NIKY: ? jenom co jsem si nahonem vzpomněla bez notesu?.

  • na moje popohnání, ať jde rychle ke mne oblíkat, neboť pospícháme mi děsně důležitě sdělila ?Nemůžu mami, vařím polívku, víš?? ? a u toho si na malém sporáčku skutečně něco míchala v malém kastrólku ?. Jindy mi na toto popohnání odpoví ? Nemůžu mami, hraju si teď? ?.no co se na to dá řící??????????????
  • Ranní každodenní hlášky, ale nemusí být ani ráno ?Mám hlad, jdeme papat, pojď do kuchyně mami? a ještě si do toho ukazuje prstem do pusy s vyplazeným jazykem a občas ještě zahlásí při tom ukazování ?papat chci, tam, do bříška? ? no důležité je, že ví, co chce!
  • Včera pobíhala po bytě a nešťastně hledala jedno ze svých miminek a u toho volala ?kde je miminko, hledej mami se mnou, mimi má hlad, musí papat mlíčko? a u toho držela malou lahvičku s jako mlíčkem pro panenky
  • Po ránu taky ví, že ji dám čajík jednou a pak odmítám vstávat pro další a další a tak se naučila využívat tetu a jakmile ji slyší šramotit, hnedka volá ?tetoooo, tetooooo? a jak otevře dveře hnedka hlásí ?nemám čajík, teto do kuchyně, donést? a po našem upozornění jak se to říká i poprosí ? tetičko, prosím, čajík dones, tam do kuchyně odejdi? a poté ještě i poděkuje, ale pak ji vyhání pryč a zabouchává za ní dveře, to je ale malý drzoun, co?
  • Taky se naučila nás oslovovat nejen zdrobněle, ale i hruběji, to fakt nevím kde k tomu přišla ta malá rozumbrada ? takže mamino, babino, tetino a tatino ? tohle na nás taky zkouší potvůrka malá. Taky když básníkovi říkala ?ty, ty, tatino, nech toho? když do ní dloubal, koukal na ni jako puk:-)
    Je toho více, sekýruje nás dnes a denně a to několikrát, občas si to i zapíšu, ale pak to někde ztratím nebo zapomenu, taková jsem já trubka:-)

Myslela jsem, že to bude dneska trochu kratší, ale zdá se, že to prostě kratší napsat neumím ? to je tím, že mám ten týdenní skluz, za který se opět omlouvám. Ono já bych to asi napsala tak dlouhé i bez skluzu, že? Jsem prostě nenapravitelná?

Holky, a co vánoční dárky pro dětičky? Co už máte nebo co plánujete? Já mám zatím pro Niku stojací tabuli z IKEA, plastelínu, přenosnou autosedačku pro panenky, prádelničku, panenku miminko z Řecka ? a určitě ještě něco, ale nemohu si vzpomenout ?. Možná něco z toho nechám k narozeninám a určitě přibudou nějaké knížky, dřevěné vkládačky či šněrovačky a vlastně mám ještě dětské nůžky. A od švagrové dostane dřevěnou kolíbku i s peřinkami a na tu se zvláště těším, minule si u Elinky s kolíbkou neuvěřitelně vyhrála.

Takže závěrem pohlazení všem bříškům a nové těhulince Hance hladký průběh prvních týdnů a co nejméně nevolností a už se těšíme na fotečku z UTZ a taky bříška ? až tedy vyroste.

Báječný týden bez depek z počasí všem přeje

Šulánek a Nika

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.11.04 19:38

Hurááááááááááá!

Nový deníček,to byla rychlost!!!!Já ho čekala až tak v neděli.

Mám tu večeři,tak jdu číst při jídle.

Pa Hanka a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 19:49

PARÁDA!
To je ale opravdu fofr.Začla jsem číst,že pak něco písnu,ale jak jsem mrkla dolů,tak si to budu vychutnávat dlouho.Ani se Sulánku nedivím,že to tak trvalo.NIKA

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.11.04 19:57

Ahojky kočky a koťátka,

Nejdříve pozdravujeme všechny marody a přejeme jim, aby se rychle uzdravili. To přeme těm, co o nich víme (naposledy jsem deníček stahovala minulý pátek), tak i těm novým (moc si přeju, aby žádní noví nebyli).

Ivče gratulujeme k nastěhování se do nového domečku, moc bych si přála, aby jejího manžela přestal bolet zub a nic nového si nevymyslel a rodina fungovala tak jak má. Je to asi naivní přání, ale co kdyby?

Irčo, taky máš můj obdiv se školou. Na jednu stranu je to fuška, ale na druhou asi dobré odreagování, ne? Já to teď vidím na sobě. Najednou mám pocit, že mě to všechno nové po 2 letech strávených doma pěkně startuje. Objevuji v sobě věci, o kterých jsem si myslela, že už dávno nejsou. Pochopitelně mám výhodu, že nepečuji o celý domeček a zahrádku k tomu, prostě se pouze starám o 3 ?4 místnosti, které užíváme a ne úplně sama. No, v každém případě jsi dobrá, hlavně proto, že máš Ondráška doma a dalšího raráška v bříšku.

Esterko, už se moc těším, až si stáhnu deníček a dozvím se, jak to pokračuje s rekonstrukcí. Doufám, že dobře a k Tvé spokojenosti. Snad tu ani nemá cenu vypisovat, že zpoždění je u českých řemeslníků asi běžná věc. Ale myslím si, že je to docela dobré proti tomu, co je tady. Všechno je tak hrozně odfušované, kam se podíváš. Teď u nás na domečku opravovali dělníci spáry mezi cihlami, dělali jednu stěnu asi týden, chodili na devátou, kolem jedné odpoledne se ztráceli na oběd, pokračovali zhruba po hodině až hodině a půl a ve čtyři už mizeli. Dva dny po sobě nepřišli vůbec a ani se neobtěžovali říct, proč. A nakonec dodělali práci a ani se nerozloučili. I domácí se tomu divil. Tak klid, nikde to nebude o moc lepší.
K Lídlu. V Čechách jsem tam nikdy nebyla. Ale tady jsem minulý týden jásala. Je to prostě německý obchod. Polovina zboží má německé nápisy, tak vím co kupuju. Dokonce tam mají i Norimberské perníčky, což mi připomnělo moje au-pairování v Norimberku před 10 lety. To to letí, to je hrozné. Teď přemýšlím kolik může už být těm dětem, co jsem je hlídala. Jednomu klukovi bylo 13, to mu je teď 23 a možná má i vlastní rodinu. Hrůůůůůůůůůůza.
Vánoční štolu normálně peču, je to hrozně těžké těsto, dává se tam hromada mandlí a rozinek. Je moc dobrá, u nás se obvykle načíná až po Vánocích. Bohužel se musí péct 3 týdny předem, aby se rozležela, tak z toho letos nic nebude.

Jéééééééé, holky teď mi docvaklo, že si asi právě srazíkujete. To snad budu muset poslat provokační SMS, abych se dozvěděla, jak se máte. Moc na Vás vzpomínám a závidím. To jsem ale hnusná ženská, ale přející.

Veroniko, gratulujeme k dobrým výsledků, Tečka bude nádherné zdravé miminko a já si stojím za tím, že to bude holčička jako vyšitá a té už Tom nebude chtít stříhat ty krásné kudrnaté vlásky jako Adámkovi. Těhujóga bude určitě prima, snad pomůže i k rychlejšímu a lehčímu porodu. Ale pokud s Adámkem to byla rychlovka, tohle bude určo taky.
K čištění zoubků. U nás to nebyla nikdy dlouhodobě tragédie, ale v poslední době si to pochvaluju. Najela jsem na metodu doporučenou Petuš, to je, že mi Kajka leží na klíně s hlavičkou mírně zakloněnou a já čistím. Povídám u toho básničku, v poslední době něco z Dvakrát sedm pohádek od Hrubína a Kája drží. Asi minutu zvládneme. Ovšem největší novina je, že si sama lehá a říká ?MAMINKA ČISTIT?.

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 19.11.04 19:59

Jsem tu opět s pokračováním.

Šulánku, tak to vypadá, že Katka bude muset tatínka asi hledat sama. S panem Božským je to na dobré cestě, že? Stejně jsi tajnůstkářka, oznámíš to jen tak mezi řečí, aby se neřeklo. A co babi, už to ví? Asi ano, že? A co říká? Nemá strach, že ji brzy pošleš zpátky za dědou? )))))))))))))

Hani, to číslo ze kterého přišla SMS používej. Já se omlouvám, ale ze začátku mi to nějak nefungovalo a pak jsem zase zapomínala se koukat na českou SIMKU: Už se těším, až si přečtu, co říkal děda na dárek k narozeninám. Termín je moc hezký, kdyby se miminku chtělo na svět o 6 dní dřív (14. 7.), tak to bude na 5-ti leté výročí naší svatby a Karolínčin svátek. Tak mu vyřiď, že mu to vzkazuju, že má rychle růst, aby si mohlo na svět trošku pospíšit.

Co je u nás nového?
Včera jsem byla poprvé ve škole, je to od 2 do 4 odpoledne. Pavel by sice hlídat mohl, ale musel by to zase nadělávat, tak jsme sehnali paní na hlídání. Je velice milá, má sama 10 měsíční holčičku, hlídá ještě víc dětí a doma má hromadu hraček. Měla jsem z toho strach, jak to Kája zvládne, ani odpoledne nespala, nikdy před tím tu paní neviděla. Bylo to hrozně na honem. Jediné, co mě uklidnilo, že je to asi 2 minuty od Pavlovy práce, tak by tam mohl rychle zaběhnout, kdyby se něco dělo. Vrátili jsme se pro ní asi za 3 hodiny, Karolínka si hrála, vůbec se k nám nehnala a nemohli jsme jí dostat domů. Rozhodně z toho žádnou psychickou újmu neměla, byla tam spokojená. Paní má kočárek pro 2 děti, tak si i schrupla na kočárku. Když jsem jí lákali, že pojedeme domů, odpověděla nám ?TADY BUDU?. Tak jsem moc ráda, že můžu v klidu chodit do školy a o ní bude dobře postaráno. Ona totiž všechno chápe. Dopoledne jsem jí vysvětlovala, že maminka půjde do školy a ona půjde do takové školky na hlídání a ona se smála a říkala ?DO ŠKOLKY A ZA DĚTMA?. Je to prostě pohodářka a to jsem moc ráda. Dokonce uvažuju, že kdyby se mi podařilo sehnat práci na částečný úvazek, tak bych chodila třeba na 7 hodinu ráno do práce, byla bych tam do 11 hodin. Pavel chodí na 9 hodinu, tak by tam Káju odvedl a já bych jí po práci vyzvedla. Kdyby se to tak udělalo třeba 3× za týden, bylo by to dobré. A pokud tam nestrádá a snad ani nebude, myslím si, že to není špatné řešení. Já vidím, že jak jsem mezi lidma, tak angličtina naskočí a já mám o hodně větší chuť mluvit a učit se.
Ve škole je to fajn, myslím, že mi to hodně pomůže s angličtinou, učitelka je taky dobrá a dělá všechno úžasně systematicky. Ještě od ní ten systém odkoukám a pak ho propašuju do Čech. Snad poprvé v životě můžu říct, že mám dobrou učitelku angličtiny, tak se snad už konečně něco naučím. Já jsem byla včera z té školy tak nadšená, je to hrozná změna po těch 2 letech doma a fakt mě to posouvá úplně někam jinam. Proto si myslím, že i pro Káju by to bylo fajn, protože já bych se třeba zbavila svých občasných depek, že jsem úplně k ničemu.

Ještě se chci zeptat na problémy s nočníkem. Karolínka poměrně spolehlivě hlásí, ale občas se jí podaří jednou až 4× za den se počůrat. Nevím si s tím rady, myslím si, že je to v zápalu hry. Stávalo se to Vaším dětem taky? Naštěstí už přestala pouštět hovínka do kalhot, kadit chce zá:,–(ně na záchod. Veroniko, zkus záchod, už jsem od někoho slyšela, že to tam dětem šlo líp a na nočníku ne.

Aktualizace 19.11. Dnes se Karolínka počůrala 4×, pak už jsem toho měla plné zuby, tak jsem jí dala plínku a kliďánko tam pustila i bobana, což už neudělala asi týden. Nevím si s tím rady, hlásí, až když začne čůrat a evidentně jí to nijak nerozhazuje. Už mě napadlo, jestli není nachlazená. Prosím poraďte, co dělat, jestli dávat plínku nebo dál snášet to počůrávání (to nevím, jestli by vydržely moje nervy).

Taky musím pochválit Pavla, se vším mi pomáhá, večer pravidelně myje nádobí, někdy jde Karolínku uspat, občas i vyluxuje. Je to obrovská změna oproti tomu, co bylo doma. Jen s jednou věcí mě hrozně deptá. V žádném případě nechce slyšet o dalším miminku. Já vím, že teď to není možné, ale tolik by mě uklidnilo, kdybych věděla, že tak za 1,5 roku by o tom byl ochotný uvažovat. Hlavu si z toho žádnou nedělám, já ho zpracuju.

V sobotu jsme mluvili s Katkou, druhý víkend v prosinci jedeme do Londýna k známým, tak se s Katkou snad sejdeme. Už se na ně moc těším.

Mějte se všichni krásně, jak mi to vyjde, pošlu nějaké fotky do galerky.

Jana a Karolínka (toho času loudící na tátovi bisquit - jak sama rychle opakuje)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 20:11

Ahoj maminky a jejich holčičky!
Ač jsem svobodná, náhodou jsem si přečetla vaše krásná čtení. Moc vám všem přeji hezké zážitky s vašimi děťátky. Já sama si dovolit dětičky nemůžů, ač už je mi 4 roky přes 30, a to proto, že stále nemám toho pravého, ačkoliv s ním žiju ve společné domácnosti.
Mějte se moc a moc a moc hezky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 20:48

Ahojkýýýý! Hlásím, že žijeme…
po cestovatelském a vystavovacím šílenství nám přestal jít internet - právě se povedlo to rozchodit a já mám teda absťák šílenej! Víte co to je, když jen v galerii přibyly 3 nové stránky?? Takže asi už nikdy nepřečtu, co jsem promeškala, natož promeškaný srazík (tedy mnou prospaný!) - ten mě opravdu mrzí…
Takže jediný co aspoň můžu jako úplnej ousider napsat je: OBR GRATULACE TĚHULCE MĚSÍCE!!!! (aspoˇm že tahle infoška se ke mě donesla!)
Tak já se jdu aspoň seznámit s novým deníčkem, když ten minulej jsem totálně prošvihla… Mějte se krásně, pa
Marta a rošťáci

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 19.11.04 21:05

Tak a jsem tu znovu.Deníček mám přečtený a mám obrovskou radost,že se ozvala Jana s Kajkou a že se holkám daří dobře.

Šulánku,tak jsem přemýšlela o tom kojení,resp. nekojení tak trošku z tvého pohledu.Chápu,že si Niku tímhle chceš víc užít,jsi hodně v práci a kojením jste si přece jen bližší.Takže být tebou,nelámala bych to a pokud bude Nika prťo chtít i po tvém návratu,klidně bych jí ho dala.Vím,že jednou budeš muset skončit(nebo ne:o )))))?),ale proč hned teď,že.Jí ani tobě kojení neublíží,naopak.
Já opět zírám,jak Nika umí vyprávět pohádky!!!!Klárka umí „jen“ doplňovat konečná slova v písničce „mámo,táto,v komoře je myš“.A i za to jsem ráda.O vyprávění pohádek si zatím můžeme nechat zdát.
A o nějakém organizovaném cvičení platí totéž.Už mě taky napadlo,že bysme navštěvovaly cvičení,ale nevím,jestli by to při těhu nebylo moc náročné.Už takhle musíme ty naše drobečky neustále tahat.

Jani,to je mi ale změn!!!!!!Chodíš do školy,Kajka do „školičky“,vypadá to,že jsi naprosto spokojený člověk.Vyjádřila jsi to hezky,jak člověku leze MD na mozek.Týjo,když si představím,že mě čekají ještě skoro 4 roky doma,mě klepne:o ))))))).
Kajka je společenský tvoreček,ani se nedivím,že se jí u dětí líbí.Snad jí prvotní nadšení neopadne.
Už ses dívala po nějaké práci na částečný úvazek,nebo je to zatím jen takový nápad?
Myslím,že i to by ti moc prospělo.
Když už jsi psala o Norimberku…Mates byl před pár lety na služebce v Herzogenaurachu a do Norimberka to měl celkem kousek,tak vzal služební auto a s kolegou-neřidičem s naprosto nulovými navigačními schopnostmi jel do Norimberku.2 hodiny se motali z centra!!!Máme doma pár fotek,ale Mates vzpomíná nejvíc na bloudění x-proudovými dálnicemi:o ))))).
Je dobře,že s Pavlem máte pohodu.Neboj,na mimi taky dojde.1,5 roku je strašně dlouhá doba,však ho zpracuješ.Vždyť se přece zajímal o porodnictví v Anglii.....
S občasným počůraním si hlavu nedělej.Já vím,je to na palici,ale vyděržaj!!!Klárka je bez plen už 5 měsíců,ale ještě donedávna měla dny,kdy se počůrala třeba 5×.A najednou jak když utne a za poslední měsíc se jí to podařilo tak 3×.Ovšem ve spaní se počůrá vždycky.
Miminku(ještě není pracovní název,to proberem až budu mít potvrzeno mimi od doktora)teda domluvím,aby se narodilo o pár dní dřív.Mně by to vyhovovalo,ale nevím,nevím.Klárka byla hodně potermínová.Ledaže by mimi byl kluk,ten se nebude chtít tak dlouho dokrášlovat:o ))))).

Anonymko,díky za hezká slovíčka.Jen je škoda,že ses nepodepsala…

Hezký víkendík všem

Hanka a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.04 21:26

Milá neznámá,
moc děkujeme za přání a jsem trochu smutná z tvého sdělení.Máš toho pravého a přece nemáš.Pochopila jsem,že by jsi děťátko sama chtěla ,ale on asi ne.
Je to složité,člověka život kolikrát dostane do situace z které neví kudy kam.Rozhodování je často moc těžké.Přeji ti,aby jsi svou situaci vyřešila ke své spokojenosti a až ti bude smutno,přijď zase mezi nás.Máme skvělé šévky,které neodmítnou žádnou dušičku.Pokud budeš mít problém,o který by jsi se chtěla podělit,stačí napsat do našeho deníčku,a když se řešení nenajde,alespoň tě potěší.

Sulánku,nádherný deníček.Doufám,že až se Nika více otrká,tak nám převypráví pohádek více.Úspěchy s nočníkem opravdu závidím.My zřejmě přejdeme rovnou na seniorky.Patrik nechce ani slyšet.My máme také rituály před usnutím.Pusinky pořád dokola a Nik řekne dobrou noc,ať tě blechy štípou celou noc a Pátík do toho klátné tny,sjatké tny.Jsou u toho oba sladcí.Naštěstí už tak týden usínají u pohádek z kompaktu,takže nemusíme vyprávět ani číst.Teď to střídáme.Když jsem k.o.,tak poslouchají přehrávač.
To je fajn,že si Nika tak rychle zvykla na Božského.Ona je prostě s tím prtítkem překouzelná.Ne­boj,určitě zvládne vaše první odloučení lépe než ty.A už maluje vodovkami?Tak to bych u Páti nezkoušela.Museli bychom vymalovat byt.

Jani teda vy jste se krásně aklimatizovaly!Tu učitelku angličtiny závidím.A Karolínka je šikovná,jak si rychle zvykla na hlídací paní.Je vidět,že se jí tam věnují.A ona nerozumí anglicky,tak jak řekne ,že se jí chce čůrat atd.?
S nočníkem je to tak strašně individuální u každého dítěte,že recept neexistuje.Jen ti chci říct,že to, že se Kájinka počůrává,pak dva dny ne a pak se i pokaká ,když má plínku ,je normální.Časem se to ustálí a bude chodit jen na záchod.Alespoň tak to znám u Nika.Jsi dobrá,že uvažuješ o práci sotva jste přijely,ale musím s tebou souhlasit v pocitu náhlého znovuzrození po tom,co člověk začne chodit do práce či školy po delší mateřské.Já to zažila po příchodu do práce.Měla jsem pocit,že něco umím a je to víc než jen utírat dětské prdelky a žehlit.Tak mě napadá,že já je v práci vytírám taky,ha,ha.Ale je to jiné.

Kluci ještě nespí,manžílek volal,že přijede z Brna kolem desátý.Jdu děti uložit,než mi zdemolují manželskou postel a uskáčou se na ní do bezvědomí.Pá NIKA

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.11.04 09:09

Ahojky holky,

dneska je to tu jak v pohádce, do rána napadla spousta sněhu. Jdem hupnout do kombinézy a na tu nádheru se podívat zblízka. Jééé, já už se tak těším na vánoce :o)))

Katka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.11.04 11:33

Ahojda holky a deticky,
hlasim se pri sobotnim dopoledni - opet trosku nestandartne z prace. Mame tady nejaky skoleni, takze tady na ne dohlizim. Trosku mi to sice narusuje plany protoze jsem mela dela jeste asi 150 jinejch veci a chtela jsem jeste taky travit chvile s Brajou, ale na druhou stranu mam zase na chvili klid a muzu vam vesele psat :)))

Sulanku, ja uz nevim jak to mam rict jinak, nez minule - mam pocit, ze se neustale opakuji, ale Nika je neuveritelna sikulka :)) Tedy az na to sekyrovani, i kdyz i to je jeste v jejim veku spis k usmevu nez k placi :))) Ovsem jestli takhle bude pokracovat jeste za nejakych par let, tak to tedy potes panbuh - to budete muset cela rodina sekat peknou latinu, co? :))) Je bezva, ze jste si s rodinou Basnika nasli k sobe cestu a pekne se pratelite - je to strasne dulezite. A Nika, jak se zda, si uz na tatinka taky zvykla - a to je super. Hlavne at se jim vztah dal pozitivne vyviji. A ze bere i strejdu na milost :) a kamosi s nim je taky dulezity - vzdyt taky za chvili by s vama mohl treba i bydlet, ne? :)))

Jani, zda se ze se vam v Anglii libi a zacinate si zvykat - to je moc dobre :) Je bezva, ze chodis do skoly a mas nove impulsy - to je vzdycky jak balzam na dusi, kdyz ti najednou dojde, ze taky muzes a mas chut a energii delat neco jineho nez byt jen doma a hrat si. A Kajka jiste bude radsi mit spokojenou maminku, kterou sice obcas par hodin neuvidi, ale zato si to mnohonasobne vic uzijete potom. Jen tak dal :)) Jsem zvedava co jeste dalsiho te napadne a budes realizovat. A s tou praci - o jakou by jsi mela zajem? Co vlastne budes delat? S tim obcasnym pocuranim bych si asi nedelala starosti - jak psala Nika, tak myslim, ze jde jenom o cas - proste se to urovna. Taky nezapominej, ze Kajka zmenila prostredi a i kdyz uz tam nejaky ten tyden jste, deti jsou na tohle dost konzervativni a chvili jim trva nez si zvyknou. Uvidis, urcite se to srovna. A s dalsim mimi si nedelej hlavu - Pavlovi to urcite dojde a ty mas hlavne jeste dost casu ho pomalu zpracovavat :)))

Petrus, to vubec neni pidizpravicka - to je super, ze budete mit holcicku :)) Aspon jedno tajemstvi odtajneno :)) A jaky sladky :)) Lukymu prejeme at se brzy uzdravi a neni to nic vazneho.

Verco, mne malem omyvali kdyz jsem te videla - tedy, myslim to tak, ze mne omyvali z toho jak dobre vypadas - fakt nechapu, kam chodis na myslenky typu „dcera tesarika“ :)) A zadny takovy, ze brisko mel Sulda vyfotit z profilu a ze svetr je maskovaci - proste mas nadherny brisko a vypadas uzasne. Jeee, co ja bych dala za to abych vypadala jako ty - a to nejsem tehu :))

Niko, moc rada jsem te poznala a tesim se ze, se na nejakem dalsi sraziku zase uvidime. A ze treba budu mit vic casu se trosku zdrzet a pokecat :)) Deti mas kouzelny - jsou to roztomily bumbrlicci :)

Tak a ted novinky od nas :)

S Lukou u Mudr. to dopadlo dobre - rekla, ze na pruduskach uz nic nema, ale ze do kolektivu jeste nesmi, ze to jeste odezniva a tak ho spis jeste chranit. Ale povolila vyjizdky autem, coz bylo to nejdulezitejsi, protoze jsme potrebovali objet nejaky domy a vyrizovani. Pak jsme se s doktorkou dohodly, ze budu Lukymu davat nejaky vitaminy a bombony Echinacky pred cestou, aby si trosku posilil imunitu a hned neco nechytil v letadle. A dale jsem mu taky zakoupila vakcinu proti meningokokovi - pichnout mu ji necham v lednu, az se vratime. S klistovkou jsme se dohodly, ze mu ji jeste aspon rok davat nebudeme, ze je opravdu dost drasticka a reakce na ni jsou pry hrozny. Taky uz jsem slysela nazor, ze prubeh klistove encefalitidy u malych deti neni tak priserny - ze je to pry mnohem horsi u starsich a tak ze je lepsi proti tomu ockovat az v pozdejsim veku, treba kolem sedmi let. Nevim, jeste se o tom budu snazit neco zjistit, a pak to sem samo pisnu. No, a na zaver o doktorech - predstavte si, ze nase pediatricka se rozhodla ukoncit praxi a na duchod odchazi do Anglie, starat se o sve vnouce (dcera se ji tam provdala) a tak mame jinou pani doktorku, ktera po ni prebira obvod. Tak jsem zvedava, jaka bude - uz jsem ji tedy ted dvakrat videla, protoze uz je tam na zastup, ale doufam, ze bude aspon tak prijemna a dobra jako ta pred ni. Byla jsem z toho fakt docela smutna - tu nasi jsem mela dost rada.

Jinak je Luky uz v pohode, radi jako cerna ruka - porad se desne angazuje v kuchyni, caj musi varit za:,–(ne sam, porad dela stavu, hazi do ni kde co, myje nadobi, preliva vodu, a tak…ale sam taky po sobe zameta drobky a tak :))) S nocnikem zadne uspechy - nechtela jsem to ted zkouset kdyz byl nemocny, ale treba se nam u babi podari nejaky uspechy :))

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.11.04 11:55

Pokracovani :))

Poslednich dva dny byly venovany prohlidkam domecku - bylo to tedy fakt legracni, protoze kamkoliv jsme vyjeli, tak bylo naprosto sileny pocasi. Ve ctvrtek jsem jakz takz stihli dojet nekam na zapad od Prahy do Zloukovic jeste pred tim nez byla uplna tma a my mohli videt barak zvenku. Dovnitr jsme uz ani nesli, protoze jsme to zavrhly jeste pred tim. Nicmene, cesta zpet byla narocna - prselo silene a Luka se bal tmy a tak ho babi musela celou cestu drzet za ruku :)) Smudla jeden malej :)

Vcera jsme pro zmenu vyrazili na jih, do Rozmitalu, kde je muj oblibenec. Tam jsme vseho vsudy stravili asi tri hodiny. Pak jsme jeste jeli do Horovic, podivat se na nejakou vilu, ktera na fotkach vypadala uplne uzasne ale v realu byla dost hrozna - s mamou jsme usoudily, ze se nam na ni libila jen fa:,–(a, kterou je ale stejne potreba opravit. Je uplne neuveritelny jak moc fotky klamou a ty realitky si tam samozrejme vzdy daj ty, na kterych ten dum vypada uplne nejlip. No, zaver toho vseho je, ze mamka se uz asi na 95% rozhodla pro ten Rozmital - ted si to jeste nechava projit hlavou :)) Takze o starost min. Jen ja jsem takova trosku zklamana, protoze jak jsem byla nadsena tim vybiranim, tak ted mi dochazi ze naslednou rekonstrukci uz nebudu vybirat a nebudu si to moci delat po svym ale po maminym, coz mi trosku irituje :)) Takze si proste budeme muset poridit neco vlastniho aby tyto me touhy byly ukojeny :)))

Taky jsme vcera meli zazitek na ceste - asi 3 kilometry za Rozmitalem po ceste do Pribramy najednou zaclo snezit a za dalsich par set metru uz nebylo nic videt - vsude bylo naprosto bilo - pripadala jsem si jako ze jedu v mlice. Na silnici zadna stopa, nic -proste jen snih a vichr. Takze jsem se stazenym zaludkem a zadkem zpomalila a jela asi 30km/h a za mnou se pomalu tvoril strudl. Primo za mnou jel nejaky terenak, ktery mi klasicky visel na zadku (auta :) a ja byla o to nervoznejsi. A najednou na nej koukam do zrcatka a on misto aby jel rovne za mnou, tak jel horizontalne, pres proud v protismeru a sup do pole. Proste to tak strasne klouzalo, ze preplaval celou silnici a jeste hezky kousek v poli, kde tedy nastesti zastavil a ani se neprevratil…nic jim nebylo, akorat asi meli trosku problem se z toho pole dostat. Nicmene jsem hned potom jela jeste pomaleji a usoudila jsem, ze lepsi je jet extra pomalu a prdet na ty za mnou, nez treba nedojet vubec. Kdyz jsme dojeli do Pribramy, tak najednou jako kdyz utne a po snehu ani pamatky - pry je v te oblasi nejake mikroklima a ze pry je tam vzdycky „horska“ zima. No, to se mam na co tesit, az tam za mamou budu o zimach jezdit :)))

Rozhodla jsem se, ze sebou do Ameriky nebudu brat cestovni postylku. Protoze tam nebude Braja, tak u nas v pokojicku bude postel volna, a tak Luky muze spat tam. Mam sice cukani aby si treba nezvyknul spat se mnou, ale postele se daji oddelit a tak treba kdyz tam bude mezera, tak to nebude jako kdyz spi se mnou ale ve sve posteli kousek ode mne :)))

Dneska odpo se budu snazit mu koupit boty - uvidim co poridim. V nejhorsim to necham do NY. Uz se tam desne tesim - predpoved totiz hlasi cely pristi tyden okolo 10 stupnu nad nulou :))))

Navsteva holice byla super - sice jsem tam malem usnula a zmena ucesu neni skoro videt (Braja to okokomentoval slovy: vzdyt to mas uplne stejny). No je tedy fakt, ze si chci vlasy nechat narust dlouhy, takze strihani bylo minimum, ale ten melir mi za to stal :)) Kdyz jsem odtamtud odesla, tak mi bylo jit hned domu, takze jsem se na rychlovku sesla s kamaradkou na kavu. A kdyz jsem vlezla do kavarny, tak tam jeden mladik malem spadnul z zidle, jak na mne pokukoval - byl to moc prijemny pocit :)) Aspon jsem si ten uces na chvilku uzila - protoze doma bych akorat okamzite usnula, coz se taky stalo :))

Taky mam novy bryle - jsou super - Braja to opet okomentoval perlama typu: nechapu proc staly tolik penez, atd. a jestli si je nechci zabalit pod stromecek. Tak jsem mu laskyplne pripomela, ze mam jeste predtim narozeniny a ze jsou tedy k nim. Tak opet svesil koutky a ptal se co chci k vanocum :))) No, bude to mit hoch tezky - ja totiz darky dostavam rada a nechci si je kupovat sama :)))

Jdu si vzit nejake susenky a zase se vratim :)) Zatim pa,
Kristyna

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.11.04 11:57

Ach jo, ja se tak snazila abych tam nemela „precistzbytek“ a ted tam mam rovnou dva :((( Tak se prosim nezlobte a pripadne mi poradte, jak zjistim kdy uz tam bude a kdy jeste ne :)) Diky moooc :)
 k…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 15:35

Ahoj kočky, tak kdepak všechny jste?
Sulánek asi s Katkou v človíčkově,ale co vy ostatní? Kristýna to tu zachránila a je v práci jako já,což mě těší,ale ne,že bych byla škodolibá.Ty jsi Kristy nejspíš už doma u maminky a Braji a hlavně Luky,ale mě to skončí až v 18 hod.Teprve teď jsme si na chvíli sedly,byl zase blázinec.Teď je opravdu období hrůzy ,zajímavé je,že je to vždy kolem vánoc.
Dnes u nás napadl poprvé sníh,tak jsem vzpomínala na Nika jak je asi nadšený,protože každé ráno hnal k oknu,jestli už nenachumelilo.On to má totiž spojené s nadílkou.Myslí si ,že až bude sníh,tak už přijde Ježíšek.To měl ráno Vašek asi co vysvětlovat.Letos si to myslím naplno uvědomuje a už se moc těší a já taky.Dárky mám tak z jedné poloviny,hlavně pro děti už kompletní.

Musím napsat,jak mě včera Nikýsek potěšil.Povídali jsme si a on říkal,že až budu malinká,taky mě bude krmit,koupat a starat se o mě.Tak jsem mu vysvětlila,že já už budu maximálně tak stará a pak i nemocná,až bude on veliký a bude mít svou manželku a děti.
A ptala jsem se ho ,že jsem zvědavá,kdo se o mě pak postará.On na to"mami,já si koupím žlutý auto,odvezu tě k panu doktoru a ten tě vyšetří,napíše sirupek,já ti ho dám a on tě vyléčí„.Já na to ,co když se to nebude líbit tvé manželce,když se o mě budeš starat?A on“tak to ji vyměnim,protože když jí to bude vadit,tak bude zlá a ošklivá.Pak si najdu hodnou a hezkou,které to vadit nebude.A o tatínka se taky budu starat,když bude chtít".Tak vidíte,já mám na stáří vystaráno.uplně mě tím dojal,jak to má v hlavičce utříděné.To bych nikdy nevěřila.
Už se těším domů,nějak mě to tu dnes nebaví.Ještě že mám v po a út volno.

Kristy,já doufám,že brzy poznám osobně i tvého rošťáčka Luku.Snad to brzy vyjde a hlavně ať jste již zdraví!!!!!!!!!
Pá NIKA

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.04 18:09

Ahojky holky a kuratka,

to jsem rada, ze denicek vysel tak rychle, i kdyz jsem ho pred odjezdem k Bozskemu nestihla skouknout, vysel az chvili po nasem odjezdu.

Dneska jsme se dopo i s Bozskym zastavili na Zbraslavi v obuvi jedne i druhe, mely jsme tip na relativne levne a hezke snehule, bohuzel uz nebyly. Zkousely jsme i nejake backurky, ktere mely taky slevnene, ale zase nebyla nase velikost, ovsem v kramecku na detske obleceni jsme se vyradily a odchazely s teplymi rukavickami palcaky, trikem Prince Oliver, rolackem a termopuncochackami … zase bude Nika paradnice nejvetsi a maminka ostrouhala:-))) Pak jsme se zastavily za kamoskou a Elinkou, ktere bydli na namesti, nesly jsme jim totiz fotecky a taky adventni kalendar, ktery jsem koupila i Nice … je to latkove s takovymi pytlickami na zavazovani a do tech se daji dat mnamky na kazdy den …tak uz se tesim, az ho povesime! Minuly tyden jsem koupila v Makru svitici stromecek na okno, tak na to se tesim taky, vlastne se desne tesim na Vanoce … to je tak krasne, kdyz jsou deti, tak maji totiz uplne jiny rozmer, ze jo holky?
Pak uz jsme nasedli vsichni do auta s cilem uspat Niku a jeli se naobedvat … nakonec to vyhral cinan a to vzhledem k tomu, ze jsme videli z okna na auto se spici Nikou, bylo to rychle a navic mooooc dobre! Nice jsme koupili sebou cinskou polivku s kurecim masem a ryzovymi nudlemi, kterou teda moc nechtela, ale pred chvili ji zblazjla jedna radost a olizovala se i za usima, fakt dobrutka, bylo ji hodne, takze jsem taky neco spolkla:-)))
Nika se probudila kolem 14.20h a to uz jsme stali v Brezanskem udoli a po pokusu ji nakrmit jsme se sli kouknout na zviratka a hlavne se trochu projit … nic moc jsme nevideli … liska chvili koukala z boudicky a pak zalezla a pak uz jsme videli pouze prasata a ptaky, vsechno ostatni se pred tou zimou dukladne schovalo…a pak uz jsme byli tak vymrzli, ze jsme jeli vsichni domu… No proste prima sobota:)))

Zrovna je v troube pizza, tak komentare ke komentarum napisu az pote, jo? Fakt moc voni a ja se na ni mooooc tesim … ach jo, zase se budou speky mnozit…

Papa a po vece

Sulda a Nika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.04 18:46

Ahojky kočky,

teda Šulánku, úplně „čumím“ :-)), co nika všechno dovede. Vyprávět tolik pohádek…to u nás bude až tak…no netuším, ale zadlouho. To je dobře, že to s Básníkem tam dobře zvládla (musím se vždy soustředit, jestli s Básníkem nebo Božským :-))) nějak v tom mám hokej.

Ale to mi tak říká, že je sobota a vy dvě s Božským????? Hmmmmmm, gratuluju.

Hanko, myslím, žes to byla Ty s tím psaní o počůrávání. Myslím si taky, že je to přechodná záležitost a povolí to samo.

Jani, to je super, že se sama cítíš lépe a že jsi začala chodit do školičky. Navíc Kajka zvládá bezva hlídání. To je vlastně další dítko, které zvládá hlídání cizí osobou.

Niko, Nik je kouzelný, že by vyměnil manželku kvůli Tobě. Věřím, žes musela mít slzičky v očích.....je to malej velkej šikula.

Kristy, to jste se teda nacestovali. Cestu do NY závidím. Tam jsem ještě nebyla a musí to tam být bezva.

Ráno jsme s Adámkem koukali, jak sněží, že jsme museli přitáhnout křeslo k oknu, jak se nám to líbilo. Hned jsem se chtěla sebrat a jít ven, jenže Adámek, že NE..... no prostě jsem ho ven nedostala. Takže po odpoledním spánku jsme se vypravili ven, i když opět protestoval, že NE. Byla jsem ráda, že jsme se „vysmradili“ :-))), protože už jsme to potřebovali. Šli jsme jen kousek na Parukářku a i to mi stačilo. Musela jsem si udělat pár přestávek, abych došla domů. Aimy byla jak urvaná z řetězu, a to doslova, protože už dlouho se takhle neproběhla. Navíc si tam našla sparingpartnera a lítala jak o život. Byla tak špinavá, že po návratu domů ji musel Tom vykoupat. Teď si zalezla do pelíšku a spí. Je úplně vyřízená. Sama mám toho taky dost, to je pravda. Odpoledne jsem s Adámkem neusnula a Adámek je tady vylítanej, tak snad odpadneme oba dva hodně brzo.

Už se po mě zase sápe, tak zatím papa

VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.04 19:05

Ahoj kocky a kotatka:-)
Uz nejakou dobu (abych priznala pravdu, tak asi rok:-) ctu tenhle denicek a vzdycky jsem si rikala, ze bych se mohla pripojit a dneska jsem se k tomu konecne dokopala:-)) Tak jestli me vezmete mezi sebe …?
Mam chlapecka, kteremu budou 19.1.2005 dva roky a je to moje stesticko- nekdy mam pocit, ze je to snad jedina pozitivni vec v zivote- ale ne, kecam:-) Jeste stiham chodit do skoly- dodelavam vysku- letos snad uz budu Bc. a taky chodim do prace-ucim anglictinu. Jo, abych nezapomnela- jsme ze severni Moravy- kousek od Karvine- snad vy prazandy tusite, kde to je:-))

Sulanku, musime se taky pochlubit- Filipek me denne prekvapuje tim, jak se mu rozsiruje slovni zasoba, a zacina doplnovat oblibene basnicky-ale jeste neni tak sikovny jako Nika-vsak se taky dockam:)
Ovsem sekyrant je taky poradny- nejoblibenejsi hlaska:„mama,jdu tam!!“- rozumej, mami, bez tam! A vcera jsem se fakt pbavila- neco jsem mu zakazala a ten opicacek si vzal cepici, obul si boty a rika: Ja jdu deda Pepa- auto! Rozumej, jedu autem za dedou Pepou (muj tatka- Filipuv Milacek-zboznuje ho uz od narozeni:-)
Ted se zrovna diva na Atu (Katu) v televizi- Vecernicek- Tuli ma aua (slunicko ma aua- sedi na mracku a asi ho boli nohy:-)

Holky, taky nekdy zustavate stat uplne uzasle, co vsechno ty nase slunicka uz umi?

Pres den jsme bez plinek- asi tak mesic (klep klep na drevo:-)), ale na poledni spani jeste musime mit (stejne tak na noc)

Jeeejda, nejak jsem se rozepsala…
no nic, jdu na tu Atu:-)
Budu moc rada, kdyz me vezmete mezi sebe- asi fakt potrebuju nekoho na pokec- normalniho:))

mejte se krasne a uzivejte snizku (u nas vcera napadl prvni)

Papa, Fijo a Filipek, 22m.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.11.04 19:40

Ahojky Fijo a Filípku,

jasně, vítej mezi nás, to je dobře, že jsi se odhodlala.....aaa, u nás je řev, jde se umývat hlava…a potom ještě zoubky, to bude pláče, ach jo…ale abych se vrátila k Tobě. Docela dost toho zvládáš, školu, práci…kdo hlídá Filípka??? Chodí do jesliček nebo nějaká babička nebo hlídačka??? Karvinou náhodou známe, protože Šulánek je odtamtud…nevím, jestli přímo odtamtud, nebo někde poblíž.

Filípek je pěknej sekyrant, jojo, jako Nika…jéžiš, u nás je řev, jdu tam.

zatím papa a piš piš piš

Veronika Adámek a Tečka (VAT)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.04 19:45

Ahojky kocky a kotatka,

pizza byla suprova, mnaaaaaaam! I Niky si trochu dala, ale kdyz uz nechtela, tak jsem to dorazila ja a v tom si vzpomnela, ze ji jeste chce … no to je cele moje dite:-))) A pred chvili si porucila pustit CDcka s detskymi pisnickami, takze nam to tady hraje z kazde strany, jeste chvili a tu TV asi vypnu, nebo zesilim???

JANI, jsem moc rada, ze jsi se opet ozvala, uz jsem mela starosti, nebot ve stredu jsi psala, ze snad posles komentar a dlouho nic.
Je super, jak se tak aklimatuzujes a jak se poustit do skoly a dalsich novych veci, vzala jsi vse jako vyzvu a libi se mi, jak uvazujes treba i o tom polovicnim uvazku. Na polovicni uvazky jsou v Anglii docela zvykli, ale ne vsude jsou z toho nadseni, tak neztracej nadeji, kdyz to nepujde hned. Kajka je skvela, jak se ji libi mala skolicka s hlidaci pani, holt je to dite spolecenske a nikdy ji nedelalo problem ani zustat bez vas treba u prarodicu, ze jo? A jak zacina opakovat i anglicke slovicka, supeeeer! A s tim pocuravanim … nezbyva nez napsat at jsi trpeliva!!! Ja vim, lehce se to rika, ale ja bych ji kazdopadne plenu na doma nedavala ani kdyz se pocura 4× za den … ja sama pamatuji, kdy to zvladla Nika treba 3× behem jedne hodiny a pak treba tyden absolutne bez nehody … stavalo se to nejcasteji kdyz jsme mely nejakou navstevu, ale ne vzdy … kazdopadne jsem ji pokazde vysvetlovala, ze se to nedela a nechala jsem ji to „vyzrat“ vcetne poznamky, ze ji v tom mokrem necham a hotovo … a to bylo protestu!!! Opravdu se nam to stavalo docela dlouho a ja z toho byla taky trochu nestastna … delala mi to treba i kdyz jsme vylezly ven … proste doma super a pak behem hodky 3× venku … ale bylo to nevyzpytatelne a zalezelo na jeji nalade asi. Moje rada je neustale vysvetlovat a snazit se v ni vzbudit pocit, ze je to ostuda curat do gati … nam se to nakonec povedlo … nebo mozna jenom dozrala??? Nevim, kazdopadne ted uz sama rika, ze je to ostuda curat do plenky ci do gati a sama si pri behu na nocnik opakuje „jeste neee, jeste neee, musim vydrzet“ a u toho si sama stahuje puncochacky ci teplacky a kalhotky. Tim nasazovanim plenky by jsi ji jenom zbytecne rozmazlovala a ona by si vybrala pro ni pohodlnejsi variantu … pustit to go ni, samozrejme na cesty to zatim neriskujte, to je blbost, to sama casem poznas, zda to ma cenu zkusit. Musim vsak rici, ze od te doby, co plenu nedavame ani na cesty a poledni spani, je Nika 100%ni … kdyz tedy nepocitam to obcasne ucurnuti par kapek…
Pavel je taky skvely, ze tak pomaha a k mimiskovi ho urcite casem premluvis, zatim u neho asi hraje velkou roli zabezpeceni rodiny a nechce jit do risku, ale to se zmeni s vetsi jistotou v praci, uvidis.
A s panem Bozskym je to sice fajn, ale na vdavky to rozhodne neni, takze holky kliiiiiiiiid! Je nam spolu fajn a budoucnout pro mne v teto chvili neni tak dulezita, pro mne je to prijemna zmena zivota, uz jsem nejake to partnerske vzruseni potrebovala jako sul, citim se najednou zase jako zenska, nejenom jako matka…:-))) … vsak vis co myslim…

MARTI, jsem rada, ze jsi se ozvala, uz jsem si delala starosti, zda jste ok, vim ze jsi chtela jit na srazik a pak bylo dlouhe mlceni, ale pokud jsi ho pouze prospala, tak je vse v poradku, holt spanek je dulezity:-)))

HANI, otazku kojeni-nekojeni budu opravdu resit po navratu z Norska, pokud chtit prto bude, asi dam … ale rikam jenom asi:-))) Holt to pouto mezi nami je tak silne, ze to zrejme jen tak neprojde a mne se to nechce lamat nasilim, uz i tak je uspech odstraneni vecerniho kojeni, konecne chodime spat s umytymi zoubky a bude to k necemu dobre! Jinak gratuluji k potvrzeni tehotenstvi z krve, to je supeeer a uz neni zadnych pochyb!!!! Jinak Kajka v dupkach v.68 nema chybu!!!

NIKO, diky moc za krasny vzkazik mile anonymce, lepe bych to nenapsala a podepisuji se pod to taky! Mate doma taky krasne usinaci ritualy, navic se dvema malymi lumpiky, jsou fakt zlati! Nejvice vsak zavidim to samostatne usinani, je to super uspech a posun, ze? A Nik mne tedy totalne dostal, az mne to dojalo k slzam, to je maly rozumbradik, opravdu, uplne k sezrani!!! A mate o stari postarano, neni nad to vychovat si super deti, ze?

KATKON, to je bomba, vy uz mate snih a jdete do kombinezy, pak nahlas prvniho snehulaka, jo? Holt bydleni v horach je bydleni v horach, to se nam v PH stat nemuze…

KRISTY, teda byt neplanovane v praci a jeste tesne pred odletem, asi by mne kleplo! Alespon vsak jsem si pocetly, ze? Je skvele, ze je Luka opet zdravy a to ockovani meginkoka (ci jak se to pise) chci dat taky, navic pry maji na latku ted nejakou akci a je asi o 400kc, akurat nevim zda jde koupit ted a dat naockovat az treba v lednu, musime totiz jeste absolvovat preockovani spalnicek do vanoc. A to ze konci vase pediatricka je fakt smula, zvlaste kdyz jsi byla spokojena, ale snad i ta druha bude ok. Teda reknu ti , ta cesta huste zasnezenou silnici, to je hruza, ja v takovych chvilich taky jedu jako „posrana“ a nekoukam, ze nejaky debil chce jet 100kou, proste mam strach a hotovo a pak je snizeni rychlosti uplne logicke a namiste.
A holice i brylicky ti chvalim, nehlede na Brajovi poznamky, typicky muzske:-))) hlavne ze ty se citis lepe, to je nejdulezitejsi, ze?

VERONIKO, to dopo snezeni bylo krasne, ze? My to pozorovali z okna u kamosky, ale brzo byl konec … kazdopadne se tesim na Vanoce a doufam, ze budou bile. Jinak koukam, ze te i kratke prochazky pekne zmahaji, co? No brezen tady bude coby dub:-))) A Aimy je skvela, uzila si to asi nejvice, ze?

Mejte se bajo a hezky vecer, jdu nalozit Niku do vany a mozna sem jeste vecer skocim dopsat neco z tech mych poznamek:-)))

Papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.11.04 19:55

Tak jsem chtela jeste napsat KRisty, ze ty jeji komentare se mi neobjevuji jako „precist zbytek“ a je to zrejme nastavenim sve stranky, komentaru apod. … nicmene se mi povedlo naspat tak dlouhy komentar, ze ted se to tam objevi urcite uplne vsem:-))) Taky sorry Jani a ostatni, co si denicek stahujete!!!!

Papa

Sulda pitomik a Nika vytopujici koupelnu (nabira si vodu z kohoutku do pusy a plive to ven z vany… musim jit zasahnout)

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 20.11.04 19:57

Ahojky holky,

dneska zase jenom krátce, Marek tu má rozdělanou nějakou práci, tak mě u Pc sedět nenechá. Sice máme dva, ale na tom druhým ještě nejde internet :o) Teď jsou s Máťou ve vaně, tak využívám chviličky času.

Dneska jak už jsem ráno psala tu napadl sníh a z oblohy se stále sype. Je tu už víc než 15cm sněhu, moc se mi to líbí. Jen ještě kdyby ty silnice tolik nesolili :o((
Máťa si to dneska parádně užíval, promáchali jsme 2 kombinézy. Je docela hotovej, počítám že brzo usne. Nějakou fotečku z dnešního dne jsem i nahrála do galerky.

Už mě volaj, musím jít, snad se mi podaří se připojit na dýl v následujících dnech.

Ještě zdravím milou anonymku a Fiju a i vás všechny ostatní.

Katka

PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 20.11.04 22:54

Ahoj holky,

tak se hlásím po setsakramentsky dlouhé pauze … odešel mi počítač do věčných lovišť, ale hurá, už mám nový … sice jsou ještě nějaké nevyřešené problémy, ale to snad už zvládnu.
Takže, zdravím ještě jednou všechny, těhulky obzvlášť, a napíšu něco o Adámkovi:
Má teď asi 14 kg, dlouhý je jak týden s pracovní sobotou. Krmí se vidličkou sám, baští perfektně, rád tancuje, doplňuje říkanky, každý den mě překvapuje s dalšími novými slovy či celými výrazy, je taky pěkně vyčůraný, a to tak i tak. Jednak je mazaný a jednak je furt s plínkou. Ach jo. Na konci léta jsem mu dávala slipy, čůral do nich, a bylo mu to jedno! Když to bylo už moc, tak přišel, a kňučel abych ho přebalila. Trvalo to asi 14 dní, výsledek 0, tak jsem to vzdala a budem to zkoušet později. Dneska jsme prvně stavěli minisněhuláka, a tak se mu to líbilo, že jsem ho z toho sněhu nemohla dostat ani domů. Ségra moje už porodila (kdysi jsem psala, že je těhule), je to Tomášek, 3,41 kg a 49 cm, narodil se teď v úterý U Apolináře. Jinak já mám práce až nad hlavu, zateplovali jsme jednu stranu domu, zbytek dorazíme na jaře, už na to nebylo počasí, klienti se mi jen hrnou, takže sice jsem denně X hodin na počítači, ale mám málokdy chviličku vlézt na net. A bude hůř … Od ledna beru další firmy, vůbec nevím, jak to bude za rok s mým návratem do práce … Oboje a ještě s Adámkem se prostě zvládnout nedá, den má holt pořád jen 24 hodin.
Co Vánoce? Adámkovi jsme už nakoupili snad všechno co se prodává, má k tomu ještě svátek a v lednu narozky, tak to musím nějak rozdělit: čekají na něj 2 veliká auta, vlaková souprava na baterky s nádražím, další vlak (více dětský), vysavač, uklidové nářadí (miluje uklízení, po mně :-))) ), videokazeta, knížky, lego (několikrát), traktor s mluvícími zvířátky, autíčka, pěnová pistole … Určitě jsem na něco zapomněla. Co Vy, už taky nakupujete? Adámek miluje mašinky, denně s ním musím chodit ven se na ně dívat, ještě, že to nemáme tak daleko (asi 5 minut).
Holčiny mějte se fajn a já se zase ozvu, snad brzy a přidám i nějakou tu fotku, až něco ulovím na digitál.
Ahoj, PetraK a Adámek (22 měsíců)

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 21.11.04 07:40

Ahoj holky,
tak jsem přelouskala Sulánkův dlouhý deníček a tiše závídím jak je NIka šikovná. Tak tohle co ona nebude Ada umět snad ani ve 4 letech.že by vyprávěl pohádky nehrozí, Adu dokonce ani nebaví když mu je vyprávím já. To jen v noci když se probudí a nemůže usnout tak mě nutí povídat „pojáku“ (pohádku) ale tím si jen zajištuje abych mu neusnula. Když přestanu povídat tak křičí mamííí pojáku.A já musím vzbudit a povídat dál, i když většinou netuším kde jsem skončila, ale to mu neva.
Pleny máme i ve dne, pokud má nahatý zadek tak si hezky řekne a jde na nočník, nebo wc, ale pokud má třeba jen naostro punčocháčky neřekne si ani náhodou a hned pouští do nich. Tak budeme čekat asi do dalšího léta, nechci na něj moc tlačit, říká se že chlapečci jsou pomalejší.
Musím se pochlubit, že jsem včera dětem koupila maňáskové divadlo. 110×80 cm, s oponou,13 maňásků-čerti, princezny,král,vod­ník…Stálo sice majlant,ale mám z něho radost, oficiálně ho dostane Lenička za týden k narozkám. Už ted se těším jak se vyřádím, tohle já miluji:-) Doufám že se bude líbit i dětem.

Taky mají vaše děti takovou radost ze sněhu? U nás včera hned když začalo sněžit seděl Ada u okna a dožadoval se ven. Tak jsem navlekla děti do kombinéz a šli jsme. To bylo nadšení, dokonce si nechal na:,–(it rukavičky, což jindy odmítal a vydržely mu celou hodinu co jsme byli venku. škoda že bylo jěště málo sněhu na sněhuláka a na sáňkování.

NIko, Tvůj Nik je úžasný, jak tě má rád. My jsme včera ovídali potmě v posteli pohádku a najdnou se ke mě Lenička přitulila a řekla mi že mě má nejradši na světě a když to viděl Ada tak se přitulil z druhé strany a řekl mi že mamí taky jád (rád) bylo to kouzelný, jsou to naši andílci.

Fijo, vítáme Tě v deníčku, to jsem ráda že je tu zase někdo z Moravy. škola, práce, Filípek, jak to všechno stíháš? já mám dost s účto pro jednoho malého dopravce, ale Tobě asi s dítkem někdo pomáhá, že?

Mějte se všichni báječně
Lola+Ada

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.04 08:22

Ahojky Fijo a Filipku,

samozrejme si tady vitana a mohla jsi se klidne pripojit i drive, my bereme vsechny slusne lidi bez rozdilu veku, bydliste ci vzdelani … a navic, jak si ctu, ze pochazis odnekud kousek od Karvine, tak jsi NAS CLOVEK:-))) Odkud presne? Ja mam v KI rodice i bratra s rodinou a zila jsem tam do svych 18ti let nez jsem vyrazila do sveta za studiemi a vratila se pak uz jenom na rok zpet, ale stale tam jezdim. Vsak si nekdy muzeme dat prilezitostne mini srazicek az tam budu, jo?

Koukam, ze jsi dalsi NADMATKA, ktera stiha krome prcka dalsich milion veci a k tomu i studium, klobouk dolu!

Filipek je zlaticko vynalezave, pobavilo mne, jak se vydal za dedou, kdyz ho maminka nechce poslouchat:-) A s plenami jste taky velke sikulky!

Az budes mit pocit, ze chces psat pravidelne, muzes se zapsat k nam do denickoveho seznamku a budes mit prehled o holkach a detech, o kterych je tady rec, samozrejme za vymenu informaci o tobe.

Mejte se bajo a brzy se tesime na dalsi povidani o vas

Papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.04 08:29

Ahojky Katko,

teda to vypada jako ve snu, byli jste venku, ve snehu a promaceli 2 kombinezy … parada!!!!!! Ja chci takyyyyyyyy!!!!! Musim jeste juknout do galerky na ten zazrak!

Papa

Sulda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 10:51

Ahojky holky a deti!!
Krasne zasnezene nedelni dopoledne- teda asi jak kde, ale u nas uz je od vcera asi 10-15 cm snehu- naaadheraaaa!!! Jen uz mame mokre oboje zimni botky a k tomu 2 kombinezky- des bes:-)

Jsem moc rada, ze me berete mezi sebe:-) V posledni dobe mam pocit, ze toho je na me nejak moc- kdyz byl Filipek maly( zacla jsem pracovat v jeho 9 mesicich), tak to bylo v poho, ale cim je starsi, tim vic prace je kolem nej- ale to urco znate vsechny:-)

Sulanku, jsme z Ceskeho Tesina a v Karvine pracuju:-) Takze az prijedete na navstevu pribuznych, muzem si udelat nejaky minisrazik- to by bylo super!

VAT, Loli: Jasne, ze mi s Filipajdou pomahaji:-) Hlida ho moje mamka na stridacku s mamkou Jirky (moje draha pulka- nekdy bych ho zatloukla do zeme, ale znate to- typicky chlap:-)

Filip se zase dneska predvedl:-) V obchode me zacal presvedcovat, ze opravdu mu musim koupit bonbony, tak jsem se nechala ukecat (jak nevychovne:-)) a vybirali jsme je : "Mama, ja chcu( nevim odkud to ma- vzdy rikam chci) tamten ne , tamten ne , tamten jo!!! Nastesti to skoncilo u takovych tech krupinek na jogurtu, protoze mezi nima byly i modre- no jasne, modre jako ma deda Pepa auto:-)
U nas proste deda Pepa vladne na vsech frontach:-)

Holky, jak to resite se sladkym? Ja sama Filipkovi sladke nedavam (nebo teda minimalne- vyjimecne Lipo nebo tak), ale dost bojuju s babickama- zejmena z Jirkovy strany rodiny- ty moje si to daly vysvetlit. Filipek ma totiz dost problemy se zoubkama- jeden nahore uz ma bohuzel skoro vydroleny:-(( (podle zubarky dusledek uzivani antibiotik) a cisteni je u nas taky s revem- nepomahaji basnicky, ani plysaci- sam si je smidla rad , ale od nas si je nechce nechat- tak doufam, ze ho to prejde.

Taky mame usinaci ritualy-pomazleni, pusinkovani, oblibene basnicky a zatim jsme u jedne pohadky- jinou nechce- zkuste hadat o cem je? Jasdne, o modrem auticku, ktere se ztratilo a deda ho musel hledat:-)) Musim se priznat- Filipek spi s nama v posteli, ale ja bych nemenila- mam jenom jeho (teda zatim:-)- ale jeste nechci byt znovu tehu) a kdyz jsem ho ucila spat v jeho pokojicku samotneho, tak on spal klidne, ale ja ho chodila cele noci kontrolovat a stejne vzdy kolem 4 rano prisel k nam:-)Tak jsem od toho upustila:-) Dalsi strasne pry nevychovna vec - co si o tom myslite vy? Spi vase ratolesti s vami, nebo spali nekdy a jak jste je to odnaucily?

No nic, jdu varit, at mame co papat:-)
Filip uz mi hlasi- Mama, jdu tam- delat ham:-) (zlato moje:-)

Mejte se krasne, uzivejte nedeli.
papa, Fijo a Filipek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.04 16:31

Ahojky Petro,

jsem rada, ze jsi se po dlouhe dobe opet ozvala, nakonec jsem s tebou mluvila i telefonicky, takze jsem te tady cekala. Adamek musi byt tedy kus chlapa, nakonec tatinek je taky, tak ma byt po kom.
S tim curanim si nedelej starosti, jednou to prijde, nejste sami a do skoly v plenkach urco nepujde.

Jinak koukam, ze mas prace nad hlavu a vubec se nenudis. Uz se tesim, az vas uvidime i s Verunkou, tu navstevu urcite domluvime!!!
Koukam, ze k Vanocum a narozkam jste taky vykoupili cele hrackarstvi, u nas je to podobne:-))) Vzdycky jsem odsuzovala, ze se detem dava mnoho darku najednou a ted to asi realizuji taky, ach jo, jak nas to rodicovstvi meni, co?

Na fotecky se tesime, takze lov digitalem, at je co obdivovat a at ti pcko maka jako dabela uz nezlobi.

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.04 16:36

Ahojky Loli,

koukala jsem do galerky na tvoje deti a jsou uzasne, nakonec i to vyznani lasky Lenicky a Ady mluvi za vse, deti jsou tak dojemne temi svymi rozumnymi recickami a hlavne totalne k sezrani!!!

Jeee, ty jsi koupila manaskove divadlo? No to je uzasne, uz se tesim az budes psat, jak deti reagovaly!!!

Papa

Sulda a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.11.04 16:56

Ahojky Fijo,

no jasne, CT … tam jsem pracovala rok a hlavne tudy chodila do Polska na nakupy:-))) A navic tam mam i nejake kamaradky.

Ja taky pracuji a uz od 7mesicu Verunky, jsem totiz bez manzela a ma maminka Niku hlida, prestehovala se kvuli tomu za mnou do PH, takze si umim predstavit, jaky je to frmol:-))) I kdyz mne se zda, ze je to s Niky cim dal tim vetsi pohoda, jak uz dokaze tolik veci sama, mame spousta casu na hrani a blbnuti.

Co se tyka spani, tak Niky spi v posteli se mnou, za prve jeste kojim a za druhe je mi to nesmirne prijemne:-))) Je to moje pritulne kotatko a miluji, kdyz se ke mne v noci prituli a dneska mi dokonce nad ranem rekla „maminko moje milovana“ … copak bych ji mohla nekam vysoupnout? Ano, asi je to nevychovne, ale …:-)))
A laska Filipka k dedeckovi je suprova a je dobre, ze si ho takhle moc oblibil.

Co se tyka sladkosti, tak my bonbonky, cokolady a ani zadne kremove vecicky nenabizime a nedavame, kdyz se vsak k necemu prichomejtne, davam zkusit se slovy, ze to neni dobre a u cokolady, ze je to fuj spinave a deti to nesmi … takze ona i kdyz si treba kousne, tak to hnedka plive a to nekecam, proste je to spinave a ona nechce, maminka si to muze snist:-))) Vcera jsem ji nabizela zele a taky neuspela, ani si nekousla. A pak jsem dostala od kamosky nejake zele vitaminove bonbonky a to jeden snedla ale ten druhy vyplivla a nechtela ho ani za nic … takze takhle je to u nas se sladkym. Taky k snidani preferuje spise suncicku ci vajicko nez nejaky sladky kolacek, maximalne co ji sladkeho jsou bebe susenky nebo ceralie … a cisteni zoubku u nas probiha v pohode a s nadsenim, takze taky zaden problem. Byt tebou Fijo, tak si stojim za svym a u prarodicu si pro:,–(im nedavani sladkosti a vysvetlim jim proc vcetne ukazky dusledku a zoubky bych cistila i nasilim, vsak tady mame par takovych pripadu.

Tak papa a jsem rada, ze je mezi nami dalsi nova krev:-)

Sulanek a Nika

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 21.11.04 17:32

Sulánku, díky za pochvalu dětí. Rukavičky jsou sice hezké, jenže Ada potřebuje kožené, zítra se vydáme na nákup, tyhle jsou během 5 minut promočené.

Fijo, Ada má sladké hrozně rád, ale já mu je moc dávat nechci. Zoubky má sice hezké, i když si užil antibiotik ažaž, ale není to zdravé ani pro bříško. Občas mu koupím gumové bonbony, ty prý mají nejméně cukru, a také kinderčokoládu, ale víc než půl čokoládky denně nikdy nedostane.
V posteli spí s námi, ale má svoji vlastní postel.Přišoupli jsme mu velkou postel k našemu letišti, tak usíná tam a v noci se podle potřeby přesunuje. Myslím si, že až přijde doba, kdy bude chtít spát v pokojíčku že si řekne a přemístíme ho tam. Zatím ho klidně nechám s náma, klidně do pěti let. Lenička byla samostatnější, spávala ale také ve svém pokojíčku až od 2 a půl let.
Musím pro děti do vany, nějak moc tam čachtají.
Hezký večer
Lola a spol.

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 21.11.04 17:44

Ahoj Fijo,

se sladkým jsme na tom jak kdy. Dnes jsme teda MUSELI dát bombóny, protože jsme to Adámkovi pořád slibovali, jestli se vykaká do nočníku. A DNES SE MU TO PODAŘILO!!! Sice až na podruhé, poprvé to poslal do kalhot, ale druhý zásah :-)) už spadnul do správného místa. Měli jsme z toho takovou radost, že jsme prostě bombóny MUSELI dát, jak odměnu. Jinak sladké moc nemá. Ale když vidí, že já něco jím, tak prostě taky dostane. Nemůžu mu říkat, že to není dobrý, když to jím já :-))))

U nás sníh vlastně není. Teda trochu sněží, ale nedrží se to. V prosinci pojedeme na týden do Liberce, tak tam se sněhu snad dočkáme.

Fijo, my taky spíme s Adámkem v posteli. Začalo to tím, že jsem měla zlomenou nohu a nehochodí sádru, tak to pro mě bylo pohodlnější, když spal se mnou…no a už to tak zůstalo. Plánujeme teda koupit jeho postýlku, ale prozatím není. Pak to bude asi s trochou pláče, ale nedá se nic dělat. Mimi Tečka bude mít taky svoji postýlku, tak chápe, že bude mít taky svoji. Jen se děsím toho, že se budou budit oba dva. Adámek totiž ještě celou noc nespí. To se stalo snad jednou nebo dvakrát za jeho život??? No a Tečka se bude budit na jídlo stopro :-)))

Ráno jdu na to pití glukózy.....blé­ééééé, navíc na lačno, tak to mi bude zaručeně špatně. Tak jako tenkrát s Adámkem. Musím tam být už na 7, což je pro mě šílenej čas, protože většinou touhle dobou vstávám.

Zatím papa VAT

Petus
Kecalka 203 příspěvků 21.11.04 20:03

Ahojte holky a dětičky,
Tak jsem si taky dodala odvahu Vám napsat.Už skoro rok ráda čtu vaš deníček.
Ja mam syna Míšu,který se narodil 23.12.2002.Bydlíme kousek od Brna.Byli by jsme radi kdyby jste nas vzali mezi sebe.
Jinak se malymu jazyk rozvazuje docela rychle,uz je to o něčem jiném,když se spolu domluvíme:)))Ale co nám dělá problémy je chození na nočník,vlastně to nezvládáme skoro vubec,dneska zase sedí na hrncu a nic,nevyčura se,a zachvilku vidím louzu v obyvaku na kobercu,pořád mu to vysvětluju a nic.A jednou se dívám jak si hraje,dal autíčko do nočníku a říká auto kaká a tak to dělal se vším možným aji s plyšovým pejskem,říkal pejsek kaká ,míša nekaka:))
tak se mějte hezky ,malej právě usnul což není zvykem takhle brzo,ale co se divím když odpoledne nespal.Já se jdu dívat na pojištovnu.
Petra a Michálek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.04 20:10

aHOJ KOČKY A BATULKY,
já teprve teď za dnešek zbrzdila.V práci bylo boží dopuštění,kdybych to věděla včera,že to bude dnes ještě horší,snad byvh ani nevstala.
Vítám u nás novou nadmatku Fiju,to je fajn,že je tu zase mladá krev,něco nového se dozvíme a ještě Sulánkova krajanka.Abych řekla pravdu,tak se o sladkém nebudu vyjadřovat,tutově bych vás ohromila cože to jsem za hroznou matku.Stačí když napíšu,že čokoláda je u nás na denním pořádku.Ale zase na svou obranu musím podotknout,že na čištění zubů jsem pes a to pořádné čištění.Takže kluci mají zoubky zdravé i přes sladkosti.
Obdivuji vaši vůli,že jim nedáte.Je to asi tak správně,i když čokoláda je i zdravá.Musím si to nějak obhájit.Taky mě trochu uklidňuje,že jsou drobní a hubení,takže tloušťku jim snad nepěstuji.Vašek nemá problémy s tloušťkou,tak snad budou po něm.

Katko tu sněhovou nadílku vám opravdu závidím,tady taky napadlo,ale jen na chvilku.Prostě město.Jé už začala pojišťovna,tak já ženu a zítra budu reagovat víc pá NIKA

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.11.04 21:10

Ahoj kočky!

Abyste neřekly,že na vás kašlu,tak jsem se přemohla a píšu.Jen krátce,jsem totiž děsně unavená a nějak nemám sílu psát,takže komentáře k ostatním až zítra.

Dnes jsme vyrazili na pakůpky do Brna.Cesta do Svitav nic moc,ale pak už byly silnice prosolené,tak to šlo.V Ikea nebylo ani moc lidí,asi to bylo tím čerstvě napadaným sněhem.
Takže nakupování byla paráda,na to,že byla neděle a navíc poslední neadventní(jooo,za týden je 1.advent!!!!!!­.Hurááááá).
Klárce jsme koupili Mamutí stoleček a 2 židličky s opěradly a síťovaný kontejner na plyšáky.Já si udělala radost nějakými drobnostmi.
V Tescu jsem ještě sehnala dudlík pro již koupenou panenku.
Teď ještě koupit župánek a už má opravdu všechno.Myslím,že bude dárky pěkně zahlcená,když vezmu,že pár týdnů před Vánoci budem slavit narozky.
Chtěli jsem ještě do Multikina,ale všichni včetně mě toho měli plné zuby,tak se jelo domů.I tak to byl výlet na celý den,než to člověk všechno proleze.

Zítra snad bude pokračování,ale nevím kdy.Klárka opět ráno vyspává,včera vstávala v 10.15!!!!!,cho­dili jsme ji kontrolovat,jestli dejchá:o ))))))).Takže odpolední spánky prakticky odpadají.

Dobrou
Hanka a Klárka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.11.04 00:03

Ahojky Petus,

to jsem moc rada, ze jsi se nakonec zapojila do denicku (pro nevedouci … my uz se zname od patku ze psani) a vitam te mezi nami!!! Teda 2 nove dusicky behem jednoho vikendu, tomu rikam uspech!!!:-)))

A ten datum narozeni … no to je jenom o fous, co? Muselo to byt drama, zda se narodi na Stedry den ci ne … nechces nam o tom napsat? A za mesic a malinkaty kousek je tady dalsi dvourocak, jeeeeee!!! A jak budes delit darecky k narozeninam a pod stromecek? Jednou v budoucnosti bude pekne osizeny:-))) Nakonec my temer vsechny mame deti v prosinci a lednu (i kdyz se u nas zacina slavit uz v zari a konci asi v breznu), takze nas neco podobneho ceka taky … na druhou stranu ja uz mam nakoupeny darky snad i na pristi Vanoce:-)))), takze o nejakem sizeni nemuze byt rec!

Mejte se krasne a tesime se na vase dalsi psani!

Papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.11.04 00:39

Cauky kocky,

za par hodin odficim do Norska a musim se s vami jeste rozloucit!!!! Bude se mi moooooc styskat a pochybuji, ze se pripojim, budu tam mit program uplne cele dny a i vecer a hlavne nechci, abych utratila majlant na netovych sluzbach jako posledne v Anglii, kdy sefa malem odvezli:-))) Ovsem v patek mne tady mate jako na koni a kdyz vyjde cas, tak mozna i ve CT vecer, ale o tom pochybuji … bude tady na mne rada, nejdrive Nika a pak Bozsky a pak ten zbytek…

Dneska rano jsem tedy kojila zrejme naposledy … a jeste mi to nejak nedochazi, ze zrejme naposledy. Vecer ani Nika prso nezebrala, bylo to snad poprve v zivote … ale bylo to taky tim, ze sla spat silene pozde … ulehly jsme ve 22.20h … ve dne ji totiz basnik nechal spat az do 16.15 (chrupala 3h) a ja stejne potrebovala sbalit veci pro ni na cestu na Moravu a taky pro mne, takze se to docela hodilo. Navic jsem se s ni chtela jeste v posteli ponuchnat a malem jsem ji upusinkovala kocicku moji malou, bude se mi taaaaak nesmirne styskat. Taky jsem ji to rikala, ze se mi bude styskat a ona ze ji se bude taky styskat, ale myslim, ze ji to nedochazi tedy vubec a zatim se moc tesi na vylet daleko, daleko, vlacikem s babickou… Jeste jsem tady a uz ted se nemohu dockat, az budu zpet … chvilemi i lituji, ze jsem to neodmitla i letos, ale jednou to preci prijit muselo … musim ji nechat se volne pohybovat… Dneska jsem videla u basnika, jak je tam stastna, bylo to tak dojemne! Taky ji naucil vsechny sachove figurky a i kde maji stat na sachovnici na zacatku, je to proste moje sikulinka a basnik byl na ni nalezite hrdy, on je totiz naruzivy sachista a tvrdi, ze pokud by mela byt Nika k necemu jako sachistka, mela by ve 3 letech zvladat hru bravurne … no ja teda nevim, ale at se klido realizuje, sachy ji rozhodne uskodit nemuzou, ze?
Taky jsme dohodli, ze pristi sobotu jdeme na navstevu k jeho bratrovi a spol. (4 deti) a dle pocasi a stavu se rozhodneme, zda navstivime divadlo ci zda pujdeme na OKOR, kde ma byt nejaka slavnost vcetne Blanickych rytiru a tak.

A timto oznamuji vsem zajemcum, ze MINISRAZIK v Clovickove je mozny v sobotu 27.11.04 opet v 9.30h do cca 12h (jak kdo bude citit, ze musi jit … my musime vyrazit nejpozdeji ve 12.30 kvuli planovane navsteve). Takze Katko a pripadne dalsi zajemkyne, doufam, ze se nas tam par sejde a opet podrbeme, Nika o Clovickove neustale mele, takze se ji tam evidentne libi.

A predstavte si, ze jsem si byla dneska i zacvicit a zjistila jsem, ze na Cernem Moste uz konecne otevreli i bazen, huraaaaaaa!!!!! A pak jsem tak trochu nakupovala … jak jinak, nez opet pro Niku, ze?

Mam pocit, ze jsem desne unavena a to si jeste musim udelat hlavu … a nevim, zda ma vubec cenu jit si lehnout, kdyz stejne musim neco malicko po 4h vstavat! Bozsky se dokonce obetuje a chce mne nutne hodit na letiste a ve CT taky vyzvednout, mohu si vzit taxi, ale kdyz tak moc chce.....ale ne, jsem moc rada a uz se na neho tesim, i kdyz je „az“ druhy v poradi, Niku snad samou laskou ve ctvrtek snim!!!

TAk se s vami loucim a snad to tady nebudete flakat, nakonec mame nove posily a treba to budou zachranovat.

Hani, tobe preju at ty nevolnosti rychle zmiznou a muzes si tehu vychutnavat v pohodicce. Ty dnesni nakupy se vam mooooc povedly, ze?

Tak papapappapa

Sulanek a Nika … velke cestovatelky (skoda, ze tentokrat ne spolecne)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 09:48

Ahoj holky a deticky!
Jsem momentalne ve stavu pracujicich, tak pisu jen na chvilku, ale vy se taky moc necinite, kde jste vsechny?:-)

Sulankovi prejeme peknou cestu a at nam tam nezmrzne:-) Jinak dik za vase komentare ke sladkemu- Filip je fakt spis bonbonkovy, cokoladu a susenky a tak uplne odmita- asi se mu nezda ta barva- no jo, neni to modre:-))

Zase jsem zapomnela, co jsem chtela napsat..... no jo, skleroticka uca:-))

To spani s Filipkem je moc prijemne- mate pravdu…
VAT, myslis, ze se Adamek necha presvedcit a bude spat sam, az se Tecka vyklube?:-) Ja si totiz porad predstavuju, ze Filip sam doroste do veku, kdy uz se rozhoedne, ze bude spat sam- no jo, doufat muzu:-))

U nas je krasne nasnezeno, az je mi lito, ze musim sedet v praci a ne litat s Filipkem venku- a dneska prijedu az o pul 4- to uz bude tma:-( No nic, aspon se vyradi s tatkou- Jirka ma cely tyden dovcu, tak se budou „kulickovat“- mazlit, jak my rikame:-)
Vcera jsem delala na obed kureci maso se smetanovo-syrovou omackou-mnaaamkaaa:-)(to vite, musim se pochlubit svym kulinarskym uspechem:-))

Odpo jsme byli u nasich- Filip zas ve svem zivlu- prababi, ktera prisla taky, nemela sanci- chtela aspon pusu- „Baba Tudi (Trudi)ne, deda Pepa jo!“- a mazlil se s dedou:-))

No nic, letim pracovat, snad se jeste dnes stihnu ozvat, papa Fijo a Filipek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.04 11:11

Ahojky kočky,

no Fijo to víš, že pochybuju, ale zkusíme to samostatné spaní. Dobrovolně to nepůjde určitě. Taky mám moc ráda, když mi usíná na rameni a já říkám pohádky o Krtkovi. Jiné prostě nechce. Krtek vždycky vyhraje :-))

INFO od Šulánka: Tak se mi to komplikuje hned zkraje, budeme mít zpozdeni celou hodinu a spoj určitě nestihnu, ach jo, to je k vzteku… a nechci vidět, jak dopadne můj kufr, asi budu celý týden za čuně. Šulda.

No tak to je pech hned od počátku. Popřála jsem jí dobrý let.

Já se vrátila z té glukózy.....ten­tokrát mi to nepřišlo tak sladké, ale pít to na prázdný žaludek, nic moc. Navíc to vypadalo, že se mi dělá špatně, i na to jsem upozorňovala, že se mi s Adámkem udělalo špatně, tak mě preventivně položili na sedačku. Zlepšilo se mi to a nemusela jsem sedět na tvrdé židli a v zimě. 3 x mě brali krev - píchnutí do prstu a 2 x moč. Jsem ráda, že to mám za sebou. Odpo jdu do poradny. Měla jsem jít ráno mezi těma odběrama, ale nakonec jsem radši zůstala ležet, aby to se mnou nepraštilo. Ještě teď je mi nic moc, žaludek na vodě. Musela jsem se hned potom najíst, aby to se mnou nekleplo.

Vítám Petru s Michálkem. Teeeda, narodit se 23.12., to si toho taky moc neužije. Adámek to samé se svátkem. Snad nám v budoucnosti nevynadá.

Ráno jsme si telefonovali, protože jsem už v 7 byla v Podolí a Tom má týden dovolenou, takže si kluci vyspávali do 8:10 hod. Pak mi volali, mluvili jsme s Adámkem a to je tak sladký, když už odpovídá. Sice sporadicky, ale přece jen. Už se na něj těším.

Zatím papa VAT

Petus
Kecalka 203 příspěvků 22.11.04 12:16

Ahojte holky a dětičky,
Právě jsme přišli s obchodu,u nás pořád sněží a ještě nemáme ani koupenou zimní kombinezku,tak to musíme odpoledne napravit.A s tím datem narození,no co se dá dělat,snad ho zas až tak šidit nebudem,aspon se budu snažit!A to se měl narodit až 17.ledna.
Veroniko díky za přijetí,to pití glukozy ti nezavidim,ještě žes jim to tam nenechala:))A kvuli čemu si to musela vlastně pít?

Sulánku přeji ti hezkou cestu,ale nějak se ti to komplikuje,snad to dobre dopadne!!!

Tak se mejte vsechny krasne ja musím jít honem vařit
papa Pam

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:21

Ahoj kočky a koťátka,
já mám dneska volno hurááá!Ale zase jsem makala doma a ještě mě to¨čeká,protože víkend taťky s klukama beze mě ja doma pohroma.Takže jsem gruntovala.prala ,povlíkala cíchy atd.A přece jsem toho chtěla stihnout ještě víc.Pečete někdo cukroví na vánoce?
Předpokládám že jo,a kolik druhů?Já už to mám sepsané a letos se zmůžu tak na šest.Rohlíčky a linecký mají nejraději,tak to budou dvě až tři dávky,ale sehnala jsem kouzelný formičky vykrajovátka,tak se těším.Ale jsou spíš menší,takže se navykrajuju,až mě to bude mrzet.Mám z toho trochu hrůzu už teď jak to všechno pořídim,protože se budu snažit,aby při tom nebyli kluci doma,to bych toho moc nenapekla.I když nějaký druh taky nechám , aby mi mohli pomáhat.
Mám ale docela problém se sebou,vůbec nevím,co si mám přát já.Chtěla bych nějakou šikovnou kabelu přes rameno,ale trochu větší,aby se mi tam vešlo pití pro děti,náhr. plíny atd.Dál nemám představu.

To je nepříjemný,že měl Sulda už na začátku své cesty komplikace.Ale snad bude platit špatný začátek,dobrý ko­nec.

Jinak Fijo, je to hrůza,ale kluci s námi spí v posteli dost často oba.Je to sice na jednu stranu miloučké,ale na druhou se nevyspíme,protože při jejich polohách na štorc a kopání,na nás zbývá minimum místa a ráno jsme rozlámaní,jak když jsme složili vagon uhlí.V noci je přenášíme do jejich pelíšků a oni se k nám po čase zase stěhují.To pak člověk nemá sílu je vyhostit.
Takže ty jsi trávila štědrý den v porodnici.Můj mladší Patrik se narodil 16.12.,tak jsem trochu měla taky obavy,aby mě to taky nepotkalo,ale moje kamarádka si to namohla vynachválit.Byl tam prý klídek a poloprázdno.K ve­čeři kapr a salát a pohodička.Takže docela dobrý.
Po tom co se kluci vyspí razíme ven do školky pro fotky,už se moc těším.Budou udělané jako kalendář.Dostanou i babičky.

Jdu nakrmit dravou zvěř a uložit je,zatím pá NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 12:28

Promiň Pam,ta poznámka o vánocích v porodnici patřila tobě.Mám v tom trochu hokej.Dali jste krásné jméno chlapečkovi.Michal byl i můj horký favorit než se narodil Patrik.Patrik se nám ale líbil víc k našemu příjmení,tak to vyhrál.Měj se moc hezky,pá NIKA

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.04 13:20

Ahojky,

glukóza se pije na zjištění těhotenské cukrovky. Máme ji v rodině, teda ne tu těhotenskou :-))), dědeček ji měl.

Pořád mám žaludek jak na vodě. K obědu jsem si musela dát slepičí vývar na vypaření žaludku, trošku to pomohlo, ale pořád nic moc… máme tu revizi elektro, tak končím.

papa VAt

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 22.11.04 14:01

Ahoj holky!
Ja jsem tu zas jen na skok, jeste cekam na jednoho gymplaka, co doucuju a pak uz jedu domu za tema svyma chlapama:-)

Niko, taky jsem zvedava, jak to bude dnes doma vypadat, kdyz jsou tam ti moji kluci sami- desim se predem:-)

Cukrovi: Holky, jsem desna, ale musim se priznat, ze jsem loni nepekla ani jeden druh - vse mi obstarala mamka a babi- jsem zvedava, jak to dopadne letos- rada bych pekla za pomoci Filipka:-) jenze asi nejsem moc pecici typ- proste mi to nejde:-(
Takze budu muset doufat, ze se me mamce zzeli a obdaruje me:-))

VAT, snad uz je ti lip. Nedavno byla na piti glukozy svagrova , co ceka mimi na zacatku brezna ( asi jako ty, ne?) a taky ji nebylo dvakrat dobre. Chudinka, taky si musela uz projit vsechna mozna vysetreni, ale nastesti je mimi v poradku:-)
Ja mela tehotenstvi v pohode (jen Jirka to nejak tezce nesl a docela vyvadel lumparny:-( , zato ten porod byl… No, skoda povidat- klestovy. Ale co, uz je to davno a nastesti je Filipajda zdravy:-)

Mejte se krasne, Zatim papa. Fijo (Zuzka) a Filipek

BaM
Kecalka 370 příspěvků 22.11.04 14:50

Ahojky!!!

Nejdříve vítám Zuzku a Filípka a Péťu s Míšou!
Koukám, že se vstupuje do deníčku po dvojicích J)))))) Já sem taky přišla zároveň s Kristýnou!!!!
Z narozenin 23.12. jsem měla taky trochu strach. Termín jsem měla 12.12. a to klidně ještě mohlo být klidně až na Štědrý den. Nakonec jsme to zvládli 17.12. Vedle v domě máme ale kamarádku Johanku, která se taky narodila 23.12.02. JE jasný, že s tím nic nenaděláš. Horší to je 24.12. To má kamarádka dceru a problém není v dárcích, ale v oslavě s dětmi( 24. většinou už nikdo dělat narozeninovou party nechce) No a tak slaví opravdu 23.12.
K sladkému. Any je opravdu na můj vkus hooooodně bonbónková. Škemrá často a já jsem sice docela drsňák a nechci dávat, jenže občas v zájmu zachování našeho i jejího zdraví vyměknu. Vzteká se totiž takovým způsobem, že bych jí musela naplácat. Někdy se to pokouším ignorovat, ale ne vždy se to daří. Čokoládu taky moc nemusí, ale medvídky nebo Lipo to je její. Zkoušela jsem sušené ovoce, ale bez úspěchu. Kupodivu jí nevadí ani mentolové bonbony ? myslela jsem že ji to bude pálit a nebude to chtít. Chutě má vůbec divný ?.miluje olivy (ty já nesnáším!), líže citrón, kyselé okurky by mohla jíst po kilech?.. NA druhou stranu?myslím že to psala Veronika?.když to jím já, těžko jí vysvětlím, že to není dobré. Vyjímkou je u nás pivo, protože po tom se sápe neskutečně a to tedy nepovolíme. Dokonce je už i mazaná. Zkoušela ukořistit skleničku s pivem když jsem si povídali a snažila se odvádět naši pozornost. Myslela si že je hrozně nenápadná, když brala tu skleničku J))))))))))) Poslední dobou na všechno jídlo říká ?dobý maminko, chutná Anežce toto? Jen smůla že to říká i když si jednou kousne a víc ani za nic.

Šulánku, koukám, že cesta začíná pěkně?..přesto: Měj se krásně, dobře dojeď a v pátek tě čekáme!!!!!!!

Any měla včera večer horečku. Nevím jestli je to chřipka (rýmu má už týden), nebo zoubky. Pořád nám chybí pětky a teď si pořád strká ruce do pusinky, ačkoli to nikdy nedělala. Poslední zprávy z domova jsou dobré. V poledne měla prý 37 (včera 38) a už prý zase řádí. Včera večer vydržela 2 hodiny sedět na klíně a prohlížely jsme si knížky. Byla jak schoulené koťátko v klíně. Ne že bych jí choroby přála, ale ona jinak není vůbec mazlivá a tohle bylo táááák příjemný!!!!!!!!! No doufám, že to přejde a nebudeme muset k paní doktorce. Jen jsem to včera zmínila a ?Ne ne ne, neci pani dotolku!!? Taky když jem jí ráno sahala na čelíčko, říkala ?nemá holečku, dobý?.

Kde se toulá Esterka? ŽE by byteček? Ježiši já se netěším na tu naši rekonstrukci!!!!

Mějte se zatím moc a moc hezky a kdo máte sníh, užívejte koulovaček!

PA Blanka+Anežka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 14:57

Ahojky holky,
tak koukám, že Šuldu jsem už před odjezdem propásla. Každopádně deníček se jí opět povedl nádherný.
My jsme teď ve stavu děsu běsu..
Na vysvětlenou: Minulý čtvrtek jsem nám prodala „střechu nad hlavou“ a začala běžet lhůta do vystěhování. Už máme asi jenom 3 neděle a dva dny. Teď jsme ve fázi, že zítra podepisuji budoucí smlouvu na jiný byt a tak do týdne kupní. V tuto chvíli je ten byt už prázdný a tak čekáme na podpis a pak do něj vlítnou firmy. Budem dělat všude podlahy, dřevěné zárubně, nové obklady v koupelně a v kuchyni a malovat. Do toho tam ještě potřebujeme instalatéra, elektrikáře a bůhví co se ještě vyvrbí. A to jsem si umanula, že na Vánoce bydlíme.
Takže víkend jsme strávili balením do krabic. babu byla vydatný pomocník. Soustředila se na dvě činnosti.
1. vyndavat věci z krabice a nosit je různě po bytě a za 2. balit do krabic, věci, které tam zrovna nepatří. Viz. svoje ponožky, které měla na nohou si svlékla a dala do krabice s dvd a cd. Zjistila jsem to až po zalepení. Tak už to neřeším. Včera mi také „vydatně“ pomohla s přesazováním kytek. Ještě, že jsme to dělaly venku na chodbě. Každopádně se na to perfektneě vyzbrojila lopatičkou na písek :-)))

Vánoční dárky jsme už nakoupili asi před 14 dny a hádejte kde teď jsou? Jistěže, v krabici! Čert ví, kdy je letos vybalím a zabalím :-))))
Babu jsme koupili kuchyńku pro malé hospodyňky, stan na doma, knížky, lego (domeček pro panenky) a lego (farma), dětský kazeťák s mikrofonem a různé drobnosti. Dostane to ale postupně , nejdříve k svátku (4.12), pak pod stromeček a v lednu zbytek k narozkám. Ty bude mít na horách stejně jako vloni :-))

Deníček jsem přelétla jen v rychlosti. Je super, jak se " rozrůstáme", hned dvě nové mamči. Tímto zdravím Petku a Fiju :-))

Se sladkostmi válčíme také. Největší boj je s Kinder( to asi zná dobře VAT). Jinak Babu také snažím držet od nich dál.
Se zoubky je to super, hrozně ráda si je čistí. A víte přesně od kdy? Od té chvíle, co jsem koupila v Ikee tu stoličku k umyvadlu. Bára dosahne pod kohoutek s vodou a to jí děsně baví. Nejdřív si čistí zuby podle mně, ukazuji, jak nahoře, teď dole atd.. A pak jí je ještě přečistím sama a to jí vůbec nevadí.. Hlavně se pak musíme česat! :-))

S plenama jsme na tom obdobne asi jako většina z vás. Přes den nebo na spaní po o ne, na noc ano ale plínka je už většinou suchá.

U nás je teď žhavou novinkou kupování dárku psovi:-)) Vysvětlím: dole v baráku máme obchůdek potravin a v něm mají takový ten stojan na 5 Kč a na otočení vypadně žvejkačka nebo něco. No a v jednom stojanu mají malé hopíky. Víte co myslím, malinký míček, který skáče jako blázen. Vždycky když tam jseme nebo i když jdeme kolem, tak mě Babu táhne a volá PESEK DAME, jakože pejskovi dáme. Pak radostně skáče už ve výtahu, že mu veze dárek. Pak ho psovi hodí a ten za ním lítá po bytě jak pošuk až obrazy padají :-))
Jenom ti hopíci se nám v bytě už začínají hromadit :-))

Esterko, myslím na tebe, žiješ ještě:-) Už je hotovo? Už by měla být ta kuchyň ne? Jsi můj vzor:-)) Teď už moc dobře chápu, v čem jsi byla před odjezdem do Hradce.

Holky těhulky opatrujte se a zatím papa
Eva a Babu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.04 15:15

Teda holky,dneska to tu zachraňujeme my pracující.Já tedy dneska na mateřské,ale to jen zcela vyjímečně.Spočítala jsem si,že kluci byli a budou tento měsíc v jeslích pouze 5krát,což je maximum,abych měla nárok na rodičovský příspěvek.Sice to bude trošku lítání po úřadech,ale ty tři a půl tisíce na ulici nenajdu,tak si je vyběhám.Dobrá zpráva.

Fijo,já ti závidím to,že ti napečou mamka a babi,docela bych to taky brala.Mě by se nejvíc líbilo,kdybych mohla upéct tak dva druhy(aby to provonělo byt)a zbytek dostat.My to děláme tak,že si s mamkou pak cukroví vyměníme,takže pak máme na stole dost druhů.

Tady je boží dopuštění.Je skoro tma a padá sníh s deštěm.Kluci pořád spí tak nevím,jestli to do té školky vůbec stihneme.Abych pravdu řekla,tak mě se dvakrát ven moc nechce,ale potřebujeme se vysmradit.
Jdu je vzbudit,ať tu v noci nestraší dlouho.Pá NIKA

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.04 15:50

Ahojky kočky,

tak máme velká škakulata hejbejte se. Evi, to jsi borec, že to stihnete do Vánoc…jooo, to je ten byt 400 m2 :-))))))))))))))))) To je super, že budete v novém. Chápu, že chceš rovnou dělat rekonstrukci, aby bylo všechno tip ťop. Babu je sladká, jak pomáhá při balení. A hlavně po čištění zoubků učesat…no prostě holčička.....já chci takýýýýýýýýýý­ýýýýýýýýýýýý. My jsme na sladké zatížené na Tic Tac pomerančový. Ona si ho totiž kupuje babi, ale ten bílý a Adámkovi to naprosto nevadí, že to pálí. Tak jsme přesedlali na pomerančový. Je fakt, že se snažím sladkosti před ním nejíst, aby je po mě nechtěl. Nicméně někdy mě přece jen dohoní mlsná a to je potom konec, když je Adámek v dohledu.

Teď mi Tom nahlásil, že Adámek usnul až ve 3 odpol…no to bude zase usínání. Když přišli z nákupu, tak byl skleněnej, ale dostal se z toho. Teď se opětovně zesr… do kalhotek a při umývání plakal, tak jen co zalehnul, tak usnul. Šmudlík. A já měla takovou radost, že se mu to podařilo včera samotnému.

Esterko, jak u vás vypadá rekonstrukce???? Šílíš??? Zkusím písnout sms, jak jsou na tom.

Zítra jdu poprvé na těhu tanečky, tak jsem na to zvědavá, jak ato bude probíhat. Tanyny, tanyny ...... :-))))

Zatím papa, jdu zase něco dělat.

VAT

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.11.04 16:33

Ahojky,

INFO OD ESTERKY:
Ahoj, díky za info (informovala jsem jí o dění u nás v deníčku) Teda 2 nové duše a tak dlouhý výpade to se už vůbec nebudu chytat. Zítra snad bude UPC, tedy net. Ve středu elektrikář a instalatér, tedy vaření a praní. Dveře snad do pátku. O víkendu už možná skříně. Příští čt. postele. Vánoce budou už v klidu.

Tolik info od Esterky.

papa VAT

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.11.04 20:35

Opět jen krátce…

Jsem pěkně vytočená.Před chvílí volala tchýně,že prý čekáme.No,mně spadla čelist a ptala jsem se,odkud to ví.Holky,mám takový špatný pocit,myslím,že jedna z možností roztroubení takových zpráv je i emimino.Přece jen naše deníčky může číst kdokoliv.Tuhle se mě jedna maminka ptala v bazéně,jestli jsem to já,kdo píše na éčko.
Strašně nerada bych to tady všechno(hlavně vás)opustila,ale nevím,co s tím.Vzpomněla jsem si na Zuzku-Toffifee,vlastně to byl důvod,proč přestala psát.
Achjo,achjo,achjo. Že já blbec píšu,odkud jsme.La je malé město a je to opravdu děsná drbárna,anonymita tu teda nehrozí:o (((((.

Ale jo,psát budu,ale musím si dávat pozor na pusu(prsty:o)))).
Te nápad,že tu prokecnu pohlaví miminka je tabu.Však i Veronika tu má čtenáře z řad rodiny a tak nemůže napsat úplně všehno.

Omlouvám se za takové smutné psaní,ale docela mě to vzalo.

Pa Hanka a Klárka

PS:Nedá mi to a musím přivítat naše nové přispěvatelky Zuzku a Filípka a Petus s Michálkem:o )))))).Holky,ví­tejte a pište!!!!

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 22.11.04 21:55

Ahoj holky,

ja jsem teda ostuda, ale fakt nestiham psat a skoro ani cist. A ted jenom ziram, kolik noveho se tu zase napsalo a ze dokonce pribyly Petra a Fijo - Zuzka (pamatuju si to spravne?) s chlapeckama, timto vas tady take moc vitam. Doufam, ze si v hlave honem usporadam myslenky a budu schopna napsat trochu logicke veci. Tak tedy:

Jani, vypada to, ze to v Anglii bezva zvladate, jsem moc rada. Kajka si krasne zvykla na tak velkou zmenu a ty jsi sikula skolanda a jeste uvazujes o praci? Klobouk dolu.

Kristy, ten NY ti taky moc zavidim. Hlavne, ze uz je Luky OK.

Hani, to je mi moc lito, treba to neni unik info z emimca a i kdyby, tak prosim prosim, nevykasli se tu na to!! Bylo by nam smutno! A jak jinak zvladas svuj tehu stav? Je ti zatim dobre nebo uz blee prevazuje?

Veroniko, fuj, piti sladke vody mi taky nedelalo dobre, ale zase je lepsi vedet na cem clovek je. Chci se te zeptat na Adamkovo spani. U nas taky nehrozi prespat celou noc bez vzbuzeni. Proste se Ondra pravidelne jednou vzbudi a dozaduje se lahve s mlickem, kterou bez problemu vyzahne a tim padem i odpada odnauceni plenek na noc. Rada bych s tim neco udelala nez se Hekturek narodi, hlavne i proto, ze kdyz ho ma pres noc mama, tak se ji nevzbudi. Jenze ta s nim spi v pokoji a kdyz se zacne budit , tak ho upsipa. Kdezto doma spi sam ve svem pokoji a na tom nehodlam nic menit, takze o upsipavani nemuze byt reci. Jak je to s Adamkem u vas? A budes to nejak pred narozenim Tecky hrotit?

Co se tyka sladkeho, tak nastesti to Ondrase moc nelaka, bonbon si do pusy nevezme, obcas, kdyz je navsteva a jsou na stole susenky, tak si vezme, to mu nezakazuju a cokoladu jeste neochutnal. Musim ho pochvalit i v cisteni zoubku udelal obr pokrok a necha si je hezky vycistit. Zoubky ma krasne bile a rovne, takze zatim klepu na drevo, tuk tuk.

Horsi jsou jeho vztekaci sceny a tvrdohlavost, s tim si teda uzivam obcas svoje, kdyz ho chytne rapl, je schopny jeste i ted mlatit hlavou do zeme. A taky by vsechno nejradsi delal sam. Coz opravdu nekdy nejde a nerviky pak pracujou.

Mluveni stale zadne pokroky, ale snad se jenou dockame:-)

Dneska bylo rano krasne bilo, ale pak to roztalo, skoda:-( Rano jsem byla ve skole vyridit nejake zadosti uz ohledne bakal. prace, brrr. a zapsala jsem se na zk. z pocitacu na 8.12., tak snad jeste nebudeme rodit:-) Musim uz zacit pracovat na seminarkach, ale jsem tak lina!!!!!!

Tak to by bylo pro dnesek vse, jejda ja zapomnela na buchtu v troube, tak jsem ji snad nespalila, co bychom meli k snidani???

Mejtese krasne a papa

Irena 35tt. + Ondrusa (chrupkajici)

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 23.11.04 07:56

Dobré ranko!
Uz jsem zase v praci,ale dnes jen na chvilku:-)), takze si budu uzivat dne s Filipkem:-)

Holky, tak jsem naznala, ze si musim poridit poznamkovy blok a psat si tam, na ci komentar musim reagovat:-)

Vcera byli ti moji kluci cely den sami a cekala jsem, jak to bude doma vypadat- a , drzte se, nebyl tam neporadek:-) Umyte nadobi, vyluxovano a uklizene hracky a jeste stihly spravit auticka, ktera Filip rozmontoval:-)Jsou to zlaticka:-))
Dneska nam tatka odjizdi kvuli nejake zakazce- prodava drevena euro okna a nabytek a tak od jednoho stolarstvi u nas- nepotrebujete nektera okna?:-)))

Odpo jeste musim k zubari- zas mi bude menit vlozku- mela jsem tam zanet a porad se to nechce spravit- bleee, jak ja tam nerada chodim!!!

Tak nevim jak u Vas, ale tady slezl uplne vsechen snih- je tu pekne oskliva bahnajda:-( Aspon si muze babi umyt okna, rikala, ze je bude myt, az prestane mrznout:-)))

Jo, jeste jsem zapomnela: Jirka vcera zapomnel dat Filipka spat po obede- tak jsme meli vesely podvecer :-(

No nic, letim pracovat- aspon trosku.

Mejte se, papa, Fijo (Zuzka) a Filipek

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »