Z deníčku malého Vrabčáka - 16.týden

Rodičovství

Tak už mám za sebou moje první Vánoce. Ten Ježíšek u nás opravdu byl a přinesl stromeček i dárečky. Jenže jsem ho neviděl. Ale musím vám to vyprávět pěkně postupně :o)

Na Štědrý den jsem spinkal asi do desíti, pak se napapal a začal plakat. Mámu trošku bolelo v krku a měla rýmu, takže si myslela, že jsem to taky chytil a že to teda budou príma Vánoce. Jenže pak zjistila, že ta hrozná oprať mi neteče z nosu, ale z pusinky, protože to je slina. Haha, už mi totiž asi roste zoubek :o))) Tak jsem plakal a pak jsem si všimnul, že nám v obýváku u balkonových dveří přes noc vyrostl strom a byla na něm spooousta červených a zlatých kuliček a dřevěná zvířátka a slaměné ozdobičky a celý se to hezky blejskalo, takže mě táta asi hodinu nosil a já na to udiveně zíral co to má znamenat a máma zatím žehlila.

Potom krásně prostřela stůl, znovu mě nakrmila, já jsem se uklidnil, povídal kačenkám a táta s mámou mezitím v pohodě poobědvali kapří polívku. Chacha, každý snědl tři talíře !!! A pak jsme se oblíkli a šli jsme na procházku s kočárkem. Já už jako tradičně na bříšku, abych mohl spinkat a aby mi nebyla zima na tvářičky a taky aby mě nikdo neokukoval. :o) Pak jsme se vrátili, já ještě celou půlhodinku spinkal v kočárku v předsíni a máma mezitím obalila kapříka a táta zatopil v krbu. Pak mě museli probudit, abych se napapal a táta mezitím smažil rybu k večeři. No, aby si nemysleli, že to bude tak jednoduchý, tak jsem jim do večeře trošku plakal, ale zvládlo se to. Prý příští rok už taky budu sedět v židličce. No, já doufám že i dřív :o))

Máma mě pak šla přebalit a slavnostně jsme se oblíkli - já měl tmavězelený sametový dupačky a máma tmavězelenou sametovou sukni a já bílou košilku a máma bílou blůzičku. A právě jsme prošvihli ten důležitý okamžik, protože najednou slyšíme zvoneček, tak jsme šli zpátky do obýváku. Jůůů, ten stromeček měl rozsvícený krááásný světýlka a pod ním byla hromada dárečků a zase hrály ty hezký písničky o tom děťátku co se narodilo. A maminka byla najednou strašně dojatá a tekly jí slzičky do mých vlásků a schovávala se mi za hlavičku a pořád mi šeptala, že ten nejkrásnější dáreček už stejně dostala protože má mě :o)) Tak jsme na ten stromeček koukali a mně se to líbilo a kulil jsem svý modrý očička, až jsem si najednou uvědomil, že už jsem dvě hodiny nepapal a že mám zase hlad, takže mě mamka nakojila (hehe, nejdřív jsem čekal já, až se naši navečeří, takže teď zase čekali oni než se napapám já :o)))

No a pak jsme rozbalovali, teda lépe řečeno, máma mě měla na klíně a rozbalovala to se mnou. Trvalo to pěkně dlouho, ten Ježíšek na mě byl moc hodnej a přinesl mi toho fakt hodně. Spoustu hraček - dřevěný zvířátka, pěnový zvířátka, zvířátka do vaničky, plyšovýho králíčka a žirafku, dřevěný kostičky, taky už spoustu knížek a hrneček na pití a oblečky a kombinézku (i když ta je mi skoro malá, tak teta zkusí Ježíškovi zavolat, jestli by mi ji nevyměnil za větší). A pak moje první botičky. Sice jsem psal, že už jsem první botičky dostal na Vítání občánků, ale tohle jsou bačkorky na doma až polezu a ty budu nosit dřív, takže pro mě budou první. A pak takovou zvláštní motorku - má to řidítka, ale nemá kolečka a místo sedátka je taková nádobka. Máma říká, že je to nočníček a že se do toho kaká a čůrá. Akorát mi není jasný jestli to budu nosit místo plínky tak jak se mi to vejde do kalhot ?!? No a máma s tátou dostali nějaký věci do kuchyně, takže vlastně jsou to pro ně taky hračky, a taky nějaký oblečení a knížku. Když jsme to všechno rozbalili tak přišli děda s babičkou a tety a byli u nás a povídali si. Babička mi koukala do pusinky a říkala, že už mám nateklou dásničku a že už tam skoro vidí trhlinku a že je to opravdu asi zoubek a mě to bolelo a tak jsem zase dvě hodiny plakal. Tentokrát jsem se koupal později, až okolo 22.hod., a pak jsem hodinu papal a pak krásně usnul a spinkal až do šesti do rána.

Naučil jsem se nové slovo - „ogun“ nebo „okun“ a to jsem celé Vánoce opakoval. Naši si nebyli úplně jistí co to znamená, ale to je přece jasné, ne? Nebo je tu snad někdo kdo taky neví co je to ogun?

Druhý den jsme byli chvíli u babičky - je to zvláštní, taky tam měli stromeček se světýlkama, akorát úplně jinak barevný než my - a pak jsme byli zase na procházce a pak zase všichni přišli k nám, protože máma měla narozeniny. Chichi, bylo jí přesně dvakrát tolik let co mně je týdnů ! A tak pak máma spočítala, že je teda přesně 104krát starší než já !!! Takže maminka dostala další dárečky a mě zase všichni chovali a nosili a já zase chvílema plakal a oni pořád jedli chlebíčky a cukroví a pili víno a povídali si a bylo nám všem moc příjemně.

Tak se nám ty Vánoce moc líbily. Nevíte někdo, kdy budou zase?

Já už teď musím končit, jak na nás konečně všichni mají čas tak zase já nemám čas psát :o)) Tak doufám že jste si to užili stejně krásně jako já. Máma říká, že až budu psát další kapitolku, tak už bude příští rok! Takže si to užívejte a já se na vás v tom příštím roce budu těšit :o)))

Váš Vrabčák Jíra

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.02 07:48

Ahojky všichni,
tak já už to tedy nevydržím.Musím se k vám taky přidat.Mamka sice říká, že asi nebudeme mít tolik času a energie(to je tedy o mamce, já ji mám až až),abychom se ozývali pravidelně,ale přece,když mi totiž mamka čte ty vaše lumpačinky, vždycky se mi to moc líbí a mamče se vždycky zvedne nálada.Tedy jsem ještě malý,mám teprv 9 týdnů, ale myslel jsem,že dobrá nálada se projevuje úsměvem a veselostí.Jenže mamka vždycky u toho čtení pláče.....Jenže ona vlastně pláče skoro při všem.Říká, že je to od té doby, co jsem se narodil a že je to prý normální.Ale já nevím,co je na tom smutnýho, že už tu jsem.Přece na mě čekali 7let.Tak by se měli spíš radovat…ale nechám toho mudrování a řeknu vám taky v krátkosti, jak to bylo u nás s tím Ježíškem a stromečkem.
Taťka nejdřív říkal, že jsem moc malý a že z toho nemám rozum, takže ádný velký dárky prý nedostanu.JENŽE…pak najednou z ničeho nic změnil názor a celé tři dny někde byl a prý sháněl s Ježíškem nějaký moc zvláštní dárek.Těšil jsem se co to bude.
Na štědrý den se mnou byl taťka venku,aby mamka mohla dodělat večeři.NEvím, co chtěla dodělávat, když mlíčko mám vždycky tak pěkně po ruce.Byla trochu nervozní,aby se všechno skloubilo, protože oni prý mlíčko nepapají.TAk abych bych najedený já a netrápili mě hlady, až budou papat oni.Nakonec se to zvládlo.NAjedl jsem se trochu dřív a pak při rybě jsem mámě seděl na klíně a koukal,jak se táta s mámou futrují.Pak už najednou zazvonil zvoneček a dárky byly pod stromečkem.Jenže já už měl těch zážitků od stolu až až a tak jsem raději usnul.NAši říkali, že to nevadí, že si je rozbalím další den, kdy přijeli moji sourozenci Káťa s Pepou.Jsou sice nevlastní, ale jsou moji a mám je rád.S nimi přijel ještě děda s babičkou a bylo to prima.To už jsem vydržel.Dostal jsem hromadu oblečení a chrastítek.Jo a ten zvláštní dárek,co táta sháněl, byl kámoš do postýlky.Jmenuje se Igor a je mi prý podobný.Má ohromný vyvalený oči.Pusu od ucha k uchu.Jen je oranžovej a má rohy, to já nemám,ale jinak celej já :o).
Tak ale teď už budu končit,abych vás hnedky neodradil moc dlouhým povídáním.TAk papa a brzy určo ahooooj
Kubík (9týdnů) a mamka Klára (33let)

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 28.12.02 11:57

Ahoj všichni!

Asi jsme opravdu byli celý rok (tedy spíš ten kousek, co jsme na světě) moooc hodní, protože Ježíšek dorazil i k nám a přinesl mi hromadu dárků (mám kompletní novou garderóbu, asi milión hraček - ani je nestíhám všechny ožužlávat, hlavně ten metrový klokan s klokaňátkem v kapse se mi nevejde do pusy, nové jídelní nádobí a vůbec…). Ovšem nejlepší na Vánocích je to, že taťka vůbec nejezdil do práce a byl s námi s mamkou. Taky jsem moc ocenila stromeček - mám ho u svojí hrací deky a pořád mu něco povídám :)))

Štědrý den jsem prožila asi jako všichni z vás - když jsem se v poledne po spinkání probudila, dostala jsem ňamku - kašičku s jablky a borůvkami a pak mi ukázali stromeček - jú, to bylo překvápko! Asi hodinu jsem mu vykládala a pak šla zase spinkat. Když jsem vstala, byl už u nás děda, který mě pořád nosil a vykládal mi, takže mamka s taťkou mohli dodělat večeři. Mě tedy zase dali jenom mlíčko, ale já ho mám stejně nejradši. Pod stromečkem se mezi tím objevila hromada lesklých balíčků, hehe, většina byla pro mě, a tak jsme rozbalovali. Na konci už mě to nebavilo, a tak když mi dali mašli kolem pasu a chtěli si vyfotit svůj nejlepší dáreček, tak jsem začala pěkně vřískat a vyžadovat koupání a spaní. Ale to nebylo všechno, druhý den jsme jeli k babičce, kde byl taky stromeček a Ježíšek mi tam nechal taky kupu dárků… nejvíc se mi ale líbily panenky, které dostaly moje sestřeničky (3 a 5 let), takže jsme si všechny tři hrály s nimi. Hehe, takže mamka říkala, že taky koupíme nějakou panenku, která bude jenom moje :))).

No a představte si, že ten maratón pokračoval i třetí den, to jsme cestovali 90 km k druhé babičce, u ní byl taky stromeček a další dárky pro mě! Už jsem z toho byla celá paf, ještě, že nemáme těch babiček víc! Další den už jsem dárky nedostala já, ale prababička, která slavila 80. narozeniny (dokážete si to představit - ne 80 dnů, týdnů nebo měsíců, ale let:). Sjela se tam celá rodina, takže byl pěkný šrumec, ale mě se to líbilo, takových nových tet a strejdů a všichni mě obdivovali a říkali, jak jsem krásná, takže jsem vůbec ani trošičku nezlobila a nakonec jsem z toho usnula pod hrazdičkou…

Uuuf, to bylo zase vyprávění… moc ještě vítám v našem baby clubu Kubu (hi, to se rýmuje) i mamku Klárku, ze které má radost moje mamka, protože už je tady až 4. nejstarší :)))

Mějte se pořád hezky, neopijte se mlíčkem na Silvestra, pozdravujte mamky a hlavně piště, jaké byly vaše Vánoce!

Pa, Viki (3,5m) s Bublinou

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 28.12.02 15:45

Ahojky všichni, dneska vás zdravím jen tak v rychlovce, protože zítra odjížídíme na hory a máma balí a má spoustu práce. Prý jedeme někam daleko do Beskyd a přijedeme až ve čtvrtek (akorát do novýho dílu Vrabčáka), tak vám budu vyprávět, jaký to bylo v závějích :o))) Jinak Ježíšek samozřejmě přišel i k nám, seděl jsem v kočárku u štědrovečerní večeře - blbě si to naplánovali a zrovna jsem měl taky hlad, takže jsem dostal mlíčko u stolu :o)). Pak Ježíšek dlouho zvonil, abysme ho slyšeli a potom jsme se šli podívat, jestli nám tam nechal dárečky. Byl jsem z toho celej vykulenej, tolik světýlek, svíček a barevných lesklých papírků. Dostal jsem strašně moc hraček, knížek a oblečení, původně jsem vám to chtěl všechno vypsat, ale jak jsem říkal, maminka nemá dneska čas :o))). Já jsem měl taky mašli, protože jsem prý ten největší dáreček. Ale jeden dáreček vám musím prozradit, ten jsme dostali s maminkou dohromady, v dubnu pojedeme s maminkou na Tenerife, prý tam bude teploučko a moře, to zatím nevím co je. Pojedem ještě s máminou kamarádkou a její teď dvouměsíční holčičkou. Tátu budeme muset nechat v Praze, protože jeho obchůdek se bez něj zatím neobejde :o)). Jak psala Viky, tak já měl pak ještě taky dvakrát Ježíška u babiček a u tety. Další událost prý bude v červenci, protože táta si prý bude maminku brát. (nevíte co to je?? :o) ), Prý jsem jejich svatbu předběhl, tak to prý doženou, abysme byli i podle papírů doopravdická rodina :o))). A z čeho má máma s tátou největší radost - k tomu jim prý dopomohl taky Ježíšek je, že prý už se nebudem stěhovat zpátky do toho bytečku, kde bydleli a přijela tam k nim v srpnu voda, ale budeme se prý příští rok stěhovat do baráčku s velkou zahradou a máma prý tam konečně bude moci mít velkýho psa. Abych to upřesnil, tak to bude taky v Chuchli. Tak se mějte hezky, pokud jedete taky na hory tak si užijte sníh a já se vám ve čtvrtek ozvu. Čauky ŠIMON 3 měs + 2 týdny + MARTINA (nestíhající a balící tašky :o) ) P.S. Všem maminkám, dětem a tatínkům všechno nej nej do Nového roku a těm, co jsou ještě v bříškách, úspěšný a zdravý vstup do života a šťastné maminky!!!! Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 28.12.02 15:48

Ahoj Kubíku,

vítám tě v našem klubu rošťáků a těšíme se na Tvoje další dopisy!!!

Šimon 3,5měsíce

 
Tony1
Stálice 83 příspěvků 29.12.02 23:22

Haló, haló, zde telefonista Tonda, já vás všechny taky moc zdravím!

Já teda osobně jsem trošku rád, že už jsou ty Vánoce za náma. Bylo to na mě moc světel, nových lidí, cizích náručí a hlasitých zvuků. Dával jsem mamce JASNĚ najevo, že by bylo dobře, aby si mě vzala do náruče a potichu jsme se spolu někde muckali, ale vůbec to nepochopila. My jsme byli na Štědrý večer u babičky a dědečka a já jsem ho sakumprásk celý prořval, dárečky mě vůbec nezajímaly a tak jsem se rozčilil, že jsem ani nemohl usnout. Mamka myslím byla malinko nervozní, aby babi s dědou nebylo líto, že tam dělám takový bugr, ale pak je slyšela povídat si v kuchyni, že jsou to jejich nejkrásnější Vánoce s živým řvoucím Ježíškem… No jo, tak já už budu příští rok větší, tak si to třeba i užiju. Každopádně „vánoční“ fotku do památečního alba jsme fotili až v neděli, to už jsem celej uklidněnej :-)

Nejlepší je, že jsem ze dne na den začal pást ty koníky a přestal bouchat hlavou do postele a to vám je žůůžo! Nevydržím to dlouho, a pak se svalím na bok jako opilý čmeláček, ale jinak je to príma. Taky se rád přitahuju do sedu, to jsem taky před Vánocema nedělal. Taky jsem objevil, že ke mně patří takový malinký ručičky s prstíčkama! To tam dřív nebylo, nebo jo? Vždycky jak nějakou vidím, zkouším si ji dát do pusy, ale nějak se nemůžu strefit. A jinak Jíro, ogun, je to prostě ogun :-)

Jé, a Šimůnkovi gratulujeme, že pojede v létě na svatbu - moje mamka s tatíčkem taky nejsou vezmutí, tak mi pak, prosím, řekni, jak se ti to líbilo, že bych je třeba taky nějak přemluvil :-)

Mějte se všichni moc hezky, držte mi palce, ať se zase tak nerozplaču na Silvestra z rachejtlí, a ahoj v příštím roce! Ať si ty naše matičky můžou psát jenom samé veselé historky a ne o žádných starostech s našimi nemocemi a jinými bolístkami.

Nazdárek, Toníček (12 týdnů) a Mája (28 let)

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.03 01:17

Ahoj ďáblíci!
Chci vás všechny pozdravit a popřát hodně zdravíčka a štěstíčka a hlavně spokojené a trpělivé maminky i v tom novém roce..Jmenuji se Ondrášek, mám už 5 měsíců (a něco..) a s maminkou vás čteme a příjemně se bavíme už od dob, kdy se ozvalo Kačátko s Verunkou ještě v bříšku…Zvlašť bych chtěl pozdravit Pajánka,protože si svou maminku „vycvičil“ stejně dobře jako já- taky přes den spím jen v kočárku-maminka mě musí vozit..a vždy si najdu nějaký problém, aby mě naši museli chovat a utěšovat(rýma, bolesti bříška…a teď už mi rostou zoubky-to je hrozně prima-tahle"bolístka" mi vydrží několik měsíců..).Mamka si myslela,jak už je vše v pohodě a konečně bude stíhat taky něco udělat doma-naivka!Asi měsíc a půl jsem byl vzorný-budil jsem se jen jednou v noci,zabavil jsem se chvíli sám,pořád jsem se smál a našim něco vykládal..Ale od čeho je máma?Aby se věnovala svému miminku, no ne? Takže už je vše zase v normálu..v noci mě trápí zoubky, takže se budím co 2 hodiny, přes den usnu jen v jedoucím kočárku..a když jsem vzhůru,chci se bavit a chovat se a hrát si s mamkou a taťkou..nejlepší je když mě všelijak lechtají a pusinkují a vyhazují mě do vzduchu a dělají letadýlko..to se můžu uřehtat…Jinak Ježíšek byl i u nás-všechny dárečky byly pro mě, takže jsem se raději choval jako to nejvzornější miminko-při večeři jsem seděl na klíně střídavě mamce a taťkovi..pak jsem si na chvíli zdříml(mamince v náručí..) a po rozbalení dárků jsem si vydržel hrát pod hrazdičkou hodinu a půl! Takže mamka viděla celou pohádku Tři oříšky pro Popelku..už prý ani nevěděla,co je to televize…Raději budu končit,ať vás příliš neotrávím..Mějte se moc krásně! Snad se zase někdy ozveme…Ondrášek a maminka Andrea

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.03 01:21

Zapomněli jsme napsat věk,takže Ondrášek(za 19 dní 6 měsíců) a Andrea(29 let)

 
naivnikacatko
Kecalka 140 příspěvků 01.01.03 19:32

cao deticky a rodicove :o)) tak vanoce mame docela zdarile za sebou, co? zase si mam s cim hrat.. :)) tech mych rodicu se mi zzelelo, takze jsem byla uplne ukazkove hodna.. na navstevy jsem se smala, skoro jsem neplakala, rymu jsem zahnala za tri dny, na silvestra jsem dokonce sla spat uz v devet, aby si nasi taky trochu uzili.. mama delala nejaky dzusovy koktejly, ale nadavala u toho, ze prej to je drazsi nez kdyby vyzahla lahev vodky. hm? tak proc si nedala to mliko, kterym me furt laduje? nechapu..
zejtra a pozejtri jeste se mnou doma bude i tata, coz je sranda, on mi porad hraje na trumpetku a to me bavi.
ale myslim, ze kdyz uz ted svatky pomalu konci, tak jim zase poradne zatopim, hihi :))) zatim to promejslim :))
tak se mejte krasne a lumparnam zdar
opik verunka, v nedeli 3 mes.

dovoluji si se sem opickovi vnutit a jen podotknout, ze jsem se zas jednou rozbulela, kdyz jsem cetla, jak jirinka plakala u stromecku s jirou v naruci… jsem totiz na tom podobne, taky jsem byla cela namekko a u vytrzeni, ze vlastne uz tu nasi holcicku mame.. :)) jupíííííííííí­ííííííííííííí­íííííííííííííí
naivni kacatko

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.01.03 20:58

Jéé tak to tak neprožívejte s tím pláčem u stromečku…baby blues už byste měly mít dávno za sebou .....a už se jen smát.

Vložit nový komentář