Z deníčku malého Vrabčáka - 51.týden

Rodičovství

V pondělí se ze mne stal definitivně chodec! Několikrát po sobě jsem přešel celou kuchyň, což je asi čtyři metry! Mamka seděla na zemi v obýváku, já po čtyřech utekl do kuchyně, tam si stoupl u trouby (při té příležitosti se mi podařilo ji několikrát otevřít, hihi), otočil se a pokaždé ušel asi 20 krůčků zpět k mámě. Dokonce se mamce podařilo jeden můj přeběh kuchyně natočit na kameru. Jupí, tak opravdu to jde :o))

Když už jsme v té kuchyni, tak jsem asi vyrostl, protože se mi konečně pořádně daří otevírat všechny skříňky. Mamka se zlobí, že se musí pořád ohybat a tahat mě pryč a uklízet to, co vytahám, ale já myslím, že vůbec nemusí. Kdyby mě nechala, tak já si to v klidu všechno prozkoumám, ale to ona ne, hned tytyty, nenene a všechno mi bere a zase uklízí. Tak ať se pak nediví, že se pořád musí ohybat.
Takže co jsem zajímavého objevil: skříňku s kastrolama a pekáčema, ta je úplně super, protože když to vytahám a šoupu s tím po kuchyni, dělá to příšerný randál. V další skříňce jsou plastový misky, nejdřív jsem si s nima hrál a mamka mi stavěla pyramidu, ale sotva se otočila, vykramařil jsem ještě další věci: cedníky, struhadla … no a už zase bylo tytyty, mamka držátka u skříňky zagumičkovala a mám po srandě. Škoda, v zadní řadě totiž byly misky skleněný a zrovna jsem chtěl vyzkoušet, jaký by to dělalo rámus :o( Něco mi ale přece zbylo - taková hezká červená trumpetka (pzn.mamky - trychtýř :o). No a další skříňka je taky zagumičkovaná, tam jsou různý konzervy a lahvičky a mouky a tak, takže tu jsem ještě nezprozkoumal.
Pak mám povoleny dva šuplíky - můj oblíbený s utěrkama a houbičkama, hehe jednou jsem si do něj dokonce vlezl a mamka mě našla, jak si tam spokojeně hačám a papám houbičku :o) A ve druhém je grilovací náčiní, to mě taky docela baví, a pak takový srandovní klobouček s dírou (pzn.m. - zavařovací hlavice) - s tím si hraju dost často a třeba tátovi na hlavě ohromně sluší :o))
Když mamka potřebuje vařit, tak mi ale musí něco obětovat, takže se pak stejně diví, co všechno jsem našel a dříve nebo později to skončí mým odsunem do ohrádky, ach jo.

Taky se chodím houpat do autosedačky. Vlezu do ní, kleknu si na kolínka a houpu se. A když mamka něco uklízí do skříňky nebo něco balí, tak já ze všech sil pomáhám, a to tak, že to uklizené nebo připravené zase vyndavám. No jo, nuda u nás fakt není :o)

Taky už se dívám na Večerníček! Nejdřív jsou v televizi takový kuličky (pzn.m-šťastných 10), ty se mi taky líbí, a pak už mě mamka chytne a ukazuje mi, jak jde Večerníček po schůdkách, jak se houpe na koníčkovi … a to se mi tak moc líbí, že u toho vydávám radostné pokřiky be! a pe! což znamená něco jako „podívej!“ a „pěkný“ a dělám to na každou věc, která mě zaujme. Jinak v televizi mě ještě zajímá „AZ kviz“, kde jsou světýlka a kuličky, a jakýkoliv zvířátka. Bohužel už máme prastarou televizi, která přestala hrát barevně a už je jen černošedá (mamka jí říká „ducháček“ hehe). Naši slibujou, že si k 10.výročí svatby (už za měsíc!) pořídíme televizi novou, tak pak uvidím Večerníček stejně hezky jako vy ostatní.
No a u Večerníčka si poslední dobou dávám večerní dlabanec, mamka konečně vychytala poměr na krupicovou kašičku, takže ji střídáme s krabicovou kaší a tak mi chutná, že otvírám pusinku, div si nevyvrátím pant. Pak se jdu koupat a pak mám v posteli ještě mlíčko.
Jeden den jsem měl večeři stejnou jako naši, protože grilovali filé na ohni, tak jsem dostal svůj kousek jenom neokořeněný a mamka mi to rozmačkala a byla to dobrota. Ale upřímně řečeno, stejně mám radši, když je to kaše, takhle rozmačkaný nenaředěný je to moc suchý a tak hezky mi to neklouže do krku, takže mamka už zase po několika pokusech s rozmačkáváním mixuje.

Gratuluju taky Lucince k narozeninkám. Už jsi se dlouho neozvala, tak doufám, že je to jen proto, že mamku zaměstnáváš a nemá čas tvoje lumpárny popsat!

Příště se ozvu s posledním „týdeníčkem“, ale asi až v neděli, protože v sobotu budu mít narozeninovou oslavu, tak abych vám to všechno zatepla popsal.

Tak páček,
váš Jíra za pár dní ročáček (a pěkný rošťáček)

Ahoj od mamky,
tentokrát mám dlouhý vzkaz od Martiny-frndulky: Tak za prvé, čekají druhé mímo !!!! Asi to bude pěkný čipera, protože se uchytil i přes antikoncepční pilulku! Ale prý si to rozhodně nechají a bude od Šimůnka necelé dva roky, což už Martině připadá snesitelné. Prý jí kdysi nějaká věštkyně předpovídala, že bude mít kluka (to se vyplnilo) a po ní dvě holčičky - dvojčata. Tak prý holčičku by rádi, ale doufají, že jen jednu :o) Šimůnek už je chlap jak hora, prý má 12 kg a 90 cm, čímž je asi bezkonkurenčně největší z našeho spolku. Já chci zajít s Jírou na roční kontrolu hned příští týden, ale tipuji „pouhých“ necelých 80 cm a 10 - 10,5 kg, tak uvidím, jak jsem se trefila.
Jinak Šíma chodí za ručičku a občas udělá sám krůček. Krásně mluví a opakuje, říká máma, táta, bába, haf, čiči, kytí (na kytku), ukazuje jak je velký, paci paci, indiána, prosím prosím … no určitě jsem na něco zapomněla, v porovnání s Jírou je to hotový řečník :o))
Martina je bohužel nadále bez PC (má ho u manžela v obchodě), takže se prozatím připojovat nemůže. A mám vás moc pozdravovat.

Dito, prosím prosím, napiš pokračování jídelníčku. Ráda bych častěji dala stejné jídlo jako si dělám sobě, ale nevím, co všechno můžu. Už jsem třeba riskla kuře na paprice s rýží (poté, co nechtěl svůj blivajzek, tohle jedl velkou lžící z mého talíře a mohl si vyvrátit čelist). Já si dost často dělám jednoduché omáčky - olej, cibulka, zelenina, nebo i klasické omáčky - cibulka, maso, zalít, vyndat maso, omáčku rozmixovat do hladka, případně mlíko … ale nevím, co si můžu dovolit. Taky už jsem zkusila koření - viz tu papriku s kuřetem, trochu mletého kmínu na pečeném kuřeti, bazalku, do krupicajdy skořici, nikdy žádná reakce nebyla, ale stejně… Zeptám se MUDr. při roční kontrole, ale obávám se, že tak ucelený přehled jako od tebe tam nedostanu.

Z Jírových krůčků jsem byla celá naměkko, ovšem dost „natvrdo“ jsem z jeho kramaření v kuchyni. Přece jen už mi to ohýbání nedělá dobře, takže Drobeček se bouří … Taky asi zvedání desetikilového bobíka bříšku příliš neprospívá, ale jinak to nejde (snažím se opravdu zvedat minimálně, spíš Jíru postavím na nožičky, ale občas prostě musím). Taky už mě párkrát valchovali oba najednou - Jíra se odpol. špatně vyspal, vzbudil se s ohromným pláčem, přitom v polospánku, takže jsem si ho musela vzít a konejšit. Takže Jíra tlačil zvenčí, což se nelíbilo Drobečkovi a začal kopat zevnitř, nejdřív do močáku, ovšem kvůli polospícímu Jírovi jsem nemohla odběhnout, pak zase na žaludek, no jsou to drahoušci, naštěstí to není na denním pořádku :o)

Ahoj Jiřina a Drobeček 25tt (bože to to letí)

P.S: ještě bych měla soukromou prosbu - omlouvám se, že to píšu sem, ale určitě je naděje, že máte někdo známého na finančáku pro Prahu-západ. Jeden známý očekává, že mu přijde DPH (už asi 2 měsíce) a peníze nejdou a nejdou a má nám z toho vrátit dluh a já už jsem z toho čekání taky na nervy, tak že bych zjistila, kde a proč to vázne … Jestli se tu někdo najde, předem díky.

Váš příspěvek
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 29.08.03 00:00

Ahoj lumpíci a lumpice :)

Téda, koukám, že i když prázdniny končí, nemá nikdo čas pořádně psát… nebo že by ty mamky tak zlenivěly? Vždyť my jsme pořád úplný zlatíčka a nemají s náma vůbec žádnou práci :).

Já začnu VEEEELIKÁNSKOU gratulací k Jírovým prvninám a taky k definitivnímu překonání gravitace. Takže hodně štěstí zdraví, hodně štěstí zdraví, hodně štěstí milý Jíro, hodně štěstí zdraví :))) (Noty mi k tomu napsat nejdou.;)

Taky gratulujeme Lucince, která oslaví stejné narozky jako Jíra a doufáme, že si to aspoň přečte, když už nepíše! :) A do třetice všeho dobrého blahopřání Toníčkovi, který taky nepíše, ale my pořád víme, kdy má narozky!

Hehe, taky mám speciální pozdrav pro Eden - z tebe bude jasně herečka - takovou ženu mnoha tváří hned tak holywoodští producenti nenajdou :D.

Jejda, to jsem se rozjela, ale nebojte, moc dlouhý to snad nebude (jestli se sem nevecpe zase mamka). Musím souhlasit s Vojtíškem st., že vodička je bezva hračka… v záchodě mám taky zákaz si šplouchat ručičky, a tak jsem vymyslela plnohodnotnou náhradu. My totiž máme vedle záchodu v koupelně ještě speciální umyvadýlko pro batolata (jo, umyvadýlko, bidet! pozn. od mamky) a já se do něj naučila napouštět vodu - to víte, páková baterie je jednoduše obsluhovatelná, takže před koupáním se „předmývám“. Fakt je, že u toho dost vodičky taky uteče ven, zvlášť, když do ní začnu nadšeně plácat ručičkama, to to pak na okolní podlaze pěkně klouže, a tak mám mokré radovánky obohacené o bruslení :))). Ovšem nejlepší na celém tomhle procesu je, že mamka se při tom snaží napustit mi vanu a ještě mě přitom svlíkat, což je děsná bžunda, zvlášť, když jí to bruslení nejde zdaleka tak dobře jako mně! Aby to neměla tak jednoduchý, tak ještě musí ohlídat, abych si nezačala pouštět horkou vodu… hihi, víc asi popisovat nemusím, co?

Jinak, objevování obsahu kuchyňských skříněk je taky moje oblíbená zábava, která se nesetkává s přílišným nadšením z máminy strany, zvlášť, pokud se zrovna pokouší o nějaký kulinářský výtvor. Pokud to jde, vyřeší to mamka tím, že mě obuje, doobleče a vypustí na terasu, kde nachodím každý den 100 jarních kilometrů za odrážedlem-traktorem. Když má správně zatočený kolečka, chodím dokola a hlásím širokému okolí JÉ-DE JÉ-DE! Jakmile máma slyší ticho, už za mnou šupajdí, protože je jí jasné, že zrovna provádím výstup na Mount Everest, což je činnost zřejmě nebezpečná, ale zato hodně zábavná. (Mount Everest je lehátko, který jsem si naivně pořídila na opalování - to jsem ovšem nějak nestíhala :) - pozn. od mamky).

Koukám, že jsem slibovala krátký příspěvek a už je zase skoro maxi. Ještě malý pochlubeníčko - mám za sebou několikrát dva kroky bez držení a bez povzbuzování, tak snad do klubu chodců samochodců taky brzy vstoupím.

Tak a teď konec zvonec a koukejte psát! :D

Ještě vám mám vyřídit, že tahačů za vlasy se nebojím, neb ovládám bezvadně boxerský úder zvaný direkt na bradu :).

Papa, vaše Viki (12m)

A něco od mamky: Tedy, koukám, jak se to u „frndulků“ hýbe, doufám, že Martinu s oběma dětmi brzy uvidíme. Což mi připomíná, co bude se srazíkem? Jsou kromě mě, Zuzky, Verči a Stáni další dobrovolníci? Počítám, že Romana - a kdo další? A kdy?

Taky se připojuju k Jiřině - Dito, až budeš mít (ve vašem nabitém programu ;) chvilku, pošli aspoň pár tipů na dospělejší blivajzky, prosím prosím :).

Doufám, že nejsme s Viki moc dlouhý a zdravím,

B.

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.08.03 16:16

Ivi, mas tady na emimcu ode me dopis, seznam mi to porad vraci…
Pa Dita

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 29.08.03 17:12

Nazdarek chodci i lenochodci (ke kterym se zatim hrde radim, hihi) !

Teda Viki, ta Tvoje mamka nas tady pekne sprdla, tak jsem hned tu svoji donutila po:,–(it se k pocitaci a taky neco sesumirovat, at se necitis osamocena ;) ! Od nas to ale nebude dlouhe, nic moc originalniho se mi totiz tento tyden nepovedlo?

Stale vypracovavam nove ksichtiky, viz. Scary movie, ten je vedle stareho znameho ?vztekleho psa? muj nejoblibenejsi. Akorat mamka se mi snazi namluvit, ze to moje Scary movie vyfotila a ze to je ta fotka, na kterou jsem nadsene zacala volat PAAAA! (=pes) a vzapeti divoce stekat!!! To je drzost, co? A ten Hurvinek vedle jsem pry taky ja, tak to uz je vazne vrchol! (Viki, diky za kompliment! Jsem rada, ze je moje snaha ocenena alespon vami, kdyz se mamka desi, ktera z grimas mi nakonec zustane prinejmensim jako tik)! Umim si taky zakryt oci a delat kuk, hlavne rano, kdyz mi mlicko misto mamky nosi jakasi prapodivne opuchla, rozcuchana Baba Jaga:D!!!

A mam nove, odlehcene vozidlo! Je to obycejny golfac, ale maminka je rada, ze po vystupu naseho kopce uz nefuni jako lokomotiva a ja velice ocenuji, ze v poloze hadi zeny (hlava mezi chodidly) muzu pozorovat ubihajici chodnik!!! K zahozeni neni ani tribodovy pas, ten mi dovoloval cestovat vestoje, ovsem jen do doby, kdy mi ho tatka utahl tak, ze mam plinku zarezanou v prdelce skoro jako string, hihi:D!!!!!!

Jinak posledni dobou papam jako otesanek, mamka vcera uvarila bramborovou kasi pro nas obe na obed a ja jsem ji nechala jenom tri lzicky, hehe! (Holky, na jidelnicku zapracuji pristi tyden, slibuji!!! Pozn.Dita). A podle toho taky kakam, vzdycky pekne rano vypustim sileny kakopad a plinka ma co delat, aby to vsechno udrzela, hihi!!! (A mamka ma co delat, aby to prebalovani vydrzela, zvlaste kdyz si po vzoru Jiry zacinam osahavat sve vytvory:D)!

Miluji Teletubbies (jsou to moc roztomili psi;)), pokazde u nich vrestim a pistim nadsenim, mavam rukama a rehtam se na slunicko; po vzoru Johanky zacinam doma organizovat hru ?Na ztraty a nalezy? (teda zatim jen ztraty, pohresuji se dve brambory, jeden privesek a jedna moje (z pracky vytazena) ponozka;); chodim podel zdi a stastne si u toho hykam ?iiii-aaaaa?; kdyz se mi neco nelibi, tak se tvarim ukrivdene a urazene pistim?

Tot cerstve zpravy z naseho stale dusneho podnebi, snad je to u vas lepsi a snad vsichni i nadale zdatne zlobite a taky se sem pochlubite!!!

Papa vase dablice Eden ;)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 29.08.03 22:07

Nazdárek vrabčata,
tak juž sem tu. Vrátila jsem se po týdnu ze Zlína živa a zdráva a mám spoustu drbů -fotečky budou koncem příštího týdne.
Takže 4,5 hodinovou cestu vlakem jsem zprvu zvládala bezvadně, i jsem si zdřímla, i z okna pokoukala, všechny sedačky v prázdném kupé olezla, ale pak už to bylo dlouhé, takže poslední hodinku jsem něžně provřískala, aby naši věděli, že jsem to nezapomněla. Tu neznámou babičku jsem si očuchala a je to „moje krev“, takže jsem na ni nevřískala, naopak asi po půlhodince jsem se nechala i pochovat a druhý den jsem jí už pomáhala vařit - umí moc dobré těsto na koláč - mňam. Na dědu jsem šla raději opatrně zpovzdálí, aby se mě nelek, ale na konci týdne jsme už na sebe bafali a chechtali se. Byla jsem se podívat „na vršku“ na takové usedlosti, kde mají políčko a louky a :,-( a ovce a hlavně kozičku, kterou děda dojil a já ji přitom mohla krmit rohlíkama (teda máma, já jenom strkala do té nenažrané tlamičky prstíky). Taky jsem se konečně seznámila zblízka s jedním prima psem, jmenuje se Baryk, je to už dědeček a vypadá jak lev s psí tváří. Tak jsem mu čechrala hřívu nahoru dolů a protože se nechtěl moc hýbat, tak jsem ho zezadu zkoušela tlačit - fungovalo to, vždycky aspoň kousek popošel. Později jsem to zkoušela na další pejsku u strejdy a taky to fungovalo, akorát, že byla mladší, takže mi vždycky rychleji utekla.
Taky jsem se byla mrknout, jak hraje táta kulečník (máminy výkony jsem bohužel prospala). Ten velký stůl je hrozně zajímavý a běhaj tam koule, většinou úplně někam jinam, než by člověk čekal.
Jinak se mi tam móooc líbilo, akorát jsem třikrát blinkala - dosud jsem neznala ten fuj pocit, když človíček musí vyprázdnit celý žaludek, a tam najednou hned tři dny po sobě - pokaždé po jiném jidle, někdy i jen po čaji z Dobré vody - jediné, co bylo společné, byla delší procházka v kočáře a spinkání v něm - takže je asi na vině kočár. Ještě jsme omrkli začátek Barum Rallye, pustili tátu se spolužákama na pivo a pak hurá domů. Cestu zpět jsem zvládla mnohem lépe, jeli jsme totiž v kupé pro invalidy, takže jsem měla rozložený kočár, po kterém jsem lezla a taky v něm 2 hodiny prospala.
Ale ještě předtím se odehrál plánovaný srazík. Srazili jsme se!!! Ája s Leničkou už na nás čekaly v ZOO Lešná, takže jsme chvilku probrouzdali - tedy já brouzdala tlačíce Leničku v kočárku. Poté se přidala i Eva s manželem Michalem a Lucinkou - ti měli taky prima kočárek, ale nenechali mi ho tlačit - tak jsem jim aspoň zalomcovala s brzdou. Taky zakazovali Lucince, aby mě tahala za vlásky, naštěstí jsme byli obě dost neoblomné, takže se nám vzájemné oštípání a poškrábání nakonec povedlo. Lucinka celé společnosti neustále vyprávěla, kde je jaké zvířátko („bababa“, „pepe“ atp.) a kromě dokonale splněného plánu papání a spinkání se chovala jako vzorná upovídaná velká slečna - akorát nemohla ten svůj super kočár opustit - prý to ještě neumí, smůla.
S Leničkou jsme zkoušeli spolupráci v tlačení kočáru, ale asi jsem byla moc hrrrr, protože pak mi Lenička vynadala, že jí ujíždím a vůbec ji k tomu nechci pustit. A to přitom ťape mnohem lépe než já. Nakonec jsme se tedy shodly v tom, že já budu tlačit některý z kočárků a ona se vozit nebo nosit u mámy. A taky jsme se shodly v tom, že by v Zoo o nás měli všichni vědět, takže počáteční pokusy o uspání jsme pěkně ovřískaly, dokud nám mámy nenamazali dásničky bolavé od zoubků. Ale Lenička měla slabší výdrž a o to déle vydržela spinkat - no byla zkrátka hodnější. No naši si moc nepožvatlali, protože se neustále někde řešilo papání, spinkání, zvířátka, ťapání, zlobení apod. Ale Lešná je vážně moc krásná, takže výlet to byl suprový a já jsem moc ráda, že jsem holky poznala. Obě jsou prima kámošky. Zapomněla jsem se zeptat, proč Lucinčina mamka nepíše do deníčku, asi že má hodně práce, ale třeba se teď polepší - její tatínek hodně fotil, takže v albíčku určitě fotky ze ZOO budou.
My taky fotili, takže se těšte.

Na závěr já polochodec (tj. chodec nedobrovolnýa neradostný) gratuluji chodcům Jírovi a Vojtovi.
A teď se jdu podívat na Edeniny ksichtíky a vůbec, co se tu vlastně ten týden dělo.
Mějte se krásně
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.03 14:12

Ahoj batolátka a kojenci!!!

Tak jsme s mamkou vůbec nezvládli napsat do minulého Vrabčáčka, ale vše jsme poctivě přečetli.

Můj narozeninový den byl báječný. Ráno jsme jeli do obchodu, kde mi naši nakoupili spoustu hraček (já jsem se jako nedíval, abych pak mohl hrát překvapeného). Cestou domů jsme se zastavili v cukrárně, kde mají stolečky a židličky i pro taková mrňata jako jsem já a spoustu zrcadel ? tam se mi moc líbí!!! Naši si dali horkou čokoládu a zákusek a já se koukal a rozhlížel, tak jsem ani neměl čas jim závidět. Po obědě jsem se krásně vyspinkal a pak vypukla oslava ? kamerování, focení, předání dárečků a dortíku, tentokrát již kupovaného. V maminčině mlíčku byl moc dobrý. Pak ještě proběhlo pár menších oslav a narozeniny jsou již definitivně za mnou?

A co nového v mém jídelníčku? Úderem dovršení jednoho roku pro mě teprve začala příprava na normální stravu. Takže kromě zeleninky a mámina mlíčka jsem již poznal bílý jogurt, banán, vařená jablíčka a ? to je zatím všechno, jdeme na to opravdu pomaličku. Maminka se zlobí, že ve všem je sůl nebo cukr, a to mi zatím nechce dávat.

Jinak se už o všechno možné stavím, nejlepší je to o ležícího tátu!
Jo a mám novinku! Už spím sám ve velké posteli ve svém pokojíku. Mamka zjistila, že po přenesení do malé postýlky vydržím max. 2hod., a pak se vzbudím praštěním se o šprycli, tak se mnou začala spát na mé rozložené posteli. Ale stěžovala si,že když cítím mlíčko, piju každou chvilku a tak mi celou postel obstavili vším možným a spinkám sám. V noci, když mám hlad, přivolám mamku el. chůvičkou, mamka se musí propracovat ke mně za bariéru a dá mi bumbat. Je to fajn mít takový prostor pro sebe, ale já opravdu používám celou plochu, naši mě najdou vždy úplně jinde, než mě zanechají (aspoň vyhání prdíky sám, bez pomoci pozn. mamka).

Naším oslavencům Lucince a Jírovi přeji moc moc krásnou oslavu a spoustu dárečků!!!!!!!
Mamka dává do alba čerstvé fotky, už snad i z oslavy.
Tak pápá Váš Adámek.

David1
Kecalka 287 příspěvků 30.08.03 15:09

Ahoj kamarádíčci

Vrátil jsem se od dědy a babí a jsem tu zase abych vám napsal. Tam jsem chodil hodně ven, taky jsme byli plavat a v zoo.

Dnes ráno jsem mámu zase překvapil. Vzal jsem si z jejího stolku takovou krabičku, která pěkně chrastila. No nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká nová hračka pro mě ale pak jsem zjistil že není:) Když jsem to totiž otevřel byly tam máminý náušnice. No nic pro mě. Tak jsem tu jednu aspoň ochutnal ale to už přišla máma a vzala mi jí z pusinky. Začala taky hledat tu druhou ale nemohla jí najít, tak se bála že jsem jí už snědl. Pak jí ale naštěstí našla, jinak by mě zase vláčela bůhví kde.

Na srazík by jsme došli ale museli bychom vzít taky sebou brášku, protože by ho neměl kdo hlídat. Můžeme v kterýkoliv termín akorát nevíme přesně kde to je, takže bychom poprosili o přesnější adresu (nějakou ulici by to chtělo).

Já taky koušku mamku při kojení jako ty Vojtíšku pilůtku. A taky se to mojí mamce vůbec ale vůbec nelíbí. Prý to strašně bolí ale já jí to moc nevěřím:)) Takže pokud to jde, tak si kousnu. Mamka se mě už teď bojí i přikládat. Taky koušku mamku na bradě, tvářích, rukou, nohou, no prostě skoro všude. Zatím je mamka ráda, že mám ty zoubky jenom dva:o))

Já jsem ještě nechodec lezoucí. Akorát jsem zvýšil svou rychlost a stal se ze mě taky mámin ocásek. Jinak jak jí nevidím, tak spouštím. Občas mě mamka dá do chodítka a teď už vím jak se to ovládá. Už nechodím jen dozadu ale taky dopředu a do stran:)

Šimůnek je teda vážně kus chlapa a taky šikula. Posíláme gratulaci k mimískovi. A taky posíláme opožděně gratulaci Štěpánovi.

Budu se s vámi loučit, ahojky David (9 m)

Aja99
Kecalka 208 příspěvků 30.08.03 21:00

Ahooj zlatíčka,

tak se hlásím do „klubu chodců“ !!! 1-2 krůčky k mamce do náručí jsem zvládal už docela dlouho, ale dnes jsem se poprvé vydal napříč obyvákem..sice jsem po 4 krocích žuchl na zadek..ale chodím!!Pro jistotu jsem to zkusil ještě několikrát (opět k mamce do náručí)-vážně to jde…

Minule jsem se zapomněl pochlubit ještě jednou novou dovedností-už si sám natáhnu svého „méďu“-melodickou hračku..z toho má radost hlavně taťka,zvláště o víkendu,když se v 6 ráno vzbudím a peláším k postýlce natáhnout méďu…(spím s mamčou na matraci a méďa visí na mé postýlce…postýlka je u nás jen „dekorace“ )

Jinak u nás nic moc nového…mamce stále předvádím,jak jí mám rád „přátelským plácáním do břicha“ (jsou to docela slušné rány..pozn.mamky) a kousáním do ruky,nohy nebo do ramene..(dokonce i když si hraje s taťkou,„odběhne“ si kousnout a vrací se zpátky k taťkovi..moc milé..pozn.mamky) a celé dny jí vykládám a zpívám..(„ááá­á“,„ééé“,„brrr“,„d­rrr“,„béé“ a občas „jejejej“..a po dlouhé době opět nepopsatelné pištění)

Posíláme obrovské gratulace k narozeninám Jírovi a Lucince(Lucince i velikáánskou pusinku)!!

Taky moc zdravíme Šimůnka (to je teda chlapák! blednu závistí,co všechno už umí) a maminku frndulku a blahopřejeme k mimískovi v bříšku-hlavně,ať jsou všichni zdraví!!

Zatím papa Ondrášek a (už dlouho umlčená)mamka Andrea

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 31.08.03 10:01

Všechno nej nej nej k narozeninkám. Ať se ti splní tvoje přáníčka a usměvem září tvoje tvářička

Ajka+Lenička (1 rok)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 31.08.03 10:59

Jíro,
já malé poupě v koutě, paci paci, mlask, slint, žužly žužly, štíp. A navrch všechno nejlepší a skvělou oslavu a spoustu dárků a poslušné rodiče a…

Lucinko,
hodně zdraví, legrace a vůbec všeho nej nej nej a skvělé užití si oslavy

to Vám přeje Johanka.

ps. Leničko, proč nepřipíšeš zážitky ze svého výletu do ZOO? Já se těšila, jak zjistím, že jsem byla někde úplně jinde s úplně jinýma holkama :-)

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 02.09.03 20:32

Ahóój mládeži!

Bylo mi po vás už strašně smutno, ale nedařilo se nám vás s mamkou poctivě číst a už vůbec ne napsat vám. Moc děkuju všem, kteří na mně přes mou absenci nezapomněli a popřáli mi k malým i těm velkým narozkám!

Takže Pajásku, Ondrášku, Johanko, Eden, Terezko, Vojtíšku, Viki, Barborko, Adámku, Leničko dodatečně vše nejlepší k narozeninám a Jiříčku předběžně všechno nejlepší tobě, hlavně ať se ti narodí krásný zdravý sourozenec a komplic(ka) pro nové lumpárny.
Já jsem stačila poctivě sledovat vaše nové fotky a jsem moc ráda, že se konečně ukázali Davídek, Vojtíšek a Ondra. Kluci, moc vám to sluší, Ondro, ty máš moc pěknou papulku! No a Eden s Viki, vy jste, holky, čím dál hezčí! Nechala jsem se inspirovat fotkami z oslav prvních narozenin a už se těším, až se budu rýpat v dortu. Naši mě učí foukat, abych sfoukla svíčku, ale zatím neúspěšně.

Momentálně s námi táta tráví 14-denní dovolenou. Přes prázdniny jsme absolvovali spoustu návštěv s dětmi, takže jsem se vůbec nenudila.

Už měsíc jsem nekojenec, prostě už to u nás nešlo (3 záněty, z toho jeden oboustranný + vesele kousající Lucka už bylo na mně moc). Noční buzení se nám tím ale nespravilo, budím se 2-3× za noc a ve spaní lezu, dokud nenarazím hlavou do šprušlí, pak se zase svalím a spím.
Co se týče mých pohybových aktivit, lezu jako drak, stavím se, kde se dá (občas žuchnu na hlavu, ale opravdu už jen občas), ťapkám za ručičky, ale sama ještě ne. První samostatné krůčky se zdají být ještě daleko, zato si to bohatě vynahrazuju tím, že kecám a kecám. Maminka zapsala před dvěma týdny do pamětní knížky mou první dvouslovnou větu „HAF HAF BA“, to když jsem svého milovaného hafana pustila z židličky na podlahu.

Ale to hlavní, o čem vám musím napsat je náš minisrazík v ZOO Lešná!
Johanka a Lenička jsou moc fajn holky, mnohem hezčí než na fotkách! K velkému údivu mých rodičů jsem byla úplně nejhodnější a nejklidnější holčička já. Nemohli tomu uvěřit potom, co se mě dva dny před touto akcí snažili kočárem dokodrcat z Pusteven na Radhošť a se zlou se potázali.
Johance s Leničkou se nedařilo spinkat, obě se přitom hodně naplakaly. Já jsem byla ze zvířátek natolik u vytržení, že jsem usnula zcela nepozorovaně, když naši zrovna vytahovali skleničku s přesnídávkou.
Lenička s Johankou móóóc krásně capkají! Lenička cupitala s ohromným nadšením a vyhazovala nožky do vzduchu jako voják. Já to ještě neumím, takže jsem celou dobu seděla v kočáře. (A taky kvůli tomu, že kdybychom ji vytáhli, nešla by zpátky bez řevu.) Johanka je kočárkový mechanik, u králíčka mě zabrzdila a sedla si před kočár, aby mě naši neodvezli. Mi se toiž králíček líbil úplně nejvíce a jakmile táta jen pohybem naznačil, že popojedem, silně jsem protestovala. S Johančinými rodiči nebylo možno pořádně povykládat, protože je Johanka plně zaměstnávala. S holkama jsme se skamarádily pořádně až úplně nakonec, kdy Johanka s Leničkou přišly na pokec k mému kočárku. Velmi se mi líbil Johančin tatínek, který nakonec Johanku upadnuvší na nosík přes Romaninu botu utišil oranžovými kuličkami z podivného keře (prý klikva), Johanka je naštěstí natolik duchapřítomné a prozíravé děvčátko, že si je pouze se zájmem prohlížela a nestrkala do pusinky. Srazík v ZOO se mi líbil a doufám, že se příští rok uvidíme v Lešné zase (to už budu taky capkat, chachá!). Leničce moc přeju, aby doktoři konečně přišli na příčinu jejího ekzémku a měla od něj už definitivně pokoj.
Co nevidět hodíme do albíčka nějaké fotky z Lešné, snad to stihneme dříve než Johanka :o)).
pa, Lucinka (už skoro rok?!) a mamka Eva

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 10:36

Mila Lucinko,

Tak jsme vydrzely pockat az do dne Tvych narozenin, aby to bylo pekne aktualni…

Takze Ti z celeho srdce preji vsechno nejlepsi, hodne zdravi, stesti a napadu na lumparny, hoooodne veliky dort (vis proc;)), posilam Ti tisic pusinek a pridavam grimasu, kterou si v mem albicku vyberes:D!!!

Papa Tvoje kamoska Eden

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.03 11:26

Milá Lucinko

Přejeme ti všechno nejlepší k tvým prvním narozeninám, hodně zdravíčka a štěstíčka a spoustu nápadů na další lumpárničky.

Ahojky David nepřihlášený:o)

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 05.09.03 10:57

Ahooooj Jiro,

Dnes je Tvuj velky den, tak si ho uzij jak se patri!!!

Prejeme Ti VSECHNO NEJLEPSI ke krasnym prvnim narozeninam, hlavne hodne zdravicka a stesticka a brzy taky zdravou sestricku Drobinku, spolecnici na lumparny!!!

At Ti to porad tak krasne tape a at mas co nejdriv kstici jako lev;)!!!

Moc Ti dekujeme za tento super denicek!
Tvoje Eden (a Dita)

David1
Kecalka 287 příspěvků 05.09.03 22:19

Milý Jíro

Tak jsem to přeci jenom dnes stihl, máme menší problém (viz příští deníček) ale popřát ti musíme. Je přeci tvůj VELKÝ DEN a doufáme, že jsi si ho oslavil dle svého gusta. Přejeme ti do dalších roků VŠECHNO NEJLEPŠÍ hodně zdravíčka, štěstíčka a pohodičky. Rodiče aby tě moc nezlobili a sestřička na cestě aby byla na ten hodná.
Měj se hezky a budeme se těšit na tvé další lumpárničky a tímto také děkujeme tvé mamce za skvělý deníček. Je mooooc prima.

Ahojky David a mamka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 05.09.03 22:19

Ahojky prťata :-)

Náš počítač stávkoval a tak jsem málem nestihnul všechny ty gratulace!!!

Takže všechno nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej nej Jírovi k narozeninám! Teď už jsi povýšil na velikánského rošťáka a my ti přejem ať jsou na tebe rodičové hodní a nechají tě vyvádět pořádný Jíroviny!!!! Užij si oslavu a koukej ať je dort opravdu všude, pořádný kopec šlehačky se zvláště tobě bude na hlavičce pěkně vyjímat :)
Musíme ti také poděkovat jaký jsi byl pilný mimísek a hezky jsi nám všem o sobě psal a doufáme,že budeš pokračovat i nadále, už se moc těšíme. A taky posíláme zvláštní pohlazení bříška Drobince, ať si hezky roste!

Stejně véééééééééééé­ééééééééééééé­likánské blahopřání ještě dodatečně posíláme Lucince! Lucinko,posílám speciální ožupusinku :-)

A nakonec dálkově gratulujem Šímovi k dalšímu zdejšímu schovanému pokládkovi,držíme pěsti na sestřičku,ale príma brácha taky rozhodně nebude k zahození.

Ahojky Vojtíšek st.

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 06.09.03 07:47

Ahoj všichni!!!

Jíro, moc na Tebe myslíme, jak se dnes připravuješ na svou velkou oslavu. Pěkně si ji užij, pořádně se popatlej v dortu a ať dostaneš spoustu hezkých dárečků!!!

My se zítra chystáme ?odletět do teplých krajů?. Už se moc těším, hlavně v tom éru musím všem ukázat, kdo s nimi cestuje. A pak se budu cachtat v takovém oooooooooobrovitém bazénu, kde jsou vlny a slaná voda (chacha ? konečně budu vědět, co je to sůl, když mě mamka před ní tak chrání!!).

Tím pádem se omlouváme z účasti na chystaném srazíku, pěkně si to tam užijte!! Všem oslavencům ? Šimůnkovi k jeho velkým prvním narozeninám, Davídkovi a Vojtíškovi pilůtkovi k desátým malým narozeninkám přejeme všechno nej, nej, nej. A mamkám Romaně a Zuzce také krásné narozeniny, ať Vám děťátka dělají jen samou radost. Snad jsme na nikoho nezapomněli.

Tak pápá, mějte se pěkně!

Váš Adámek.

pisálek007
Povídálka 21 příspěvků 17.03.15 20:16
:mrgreen:
Vložit nový komentář