Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@mindy tak záleží na tom, odkud rodina je, jaké je povahy a tak dále. S arabama jsem pracovala v ČR a to byly rozdíly. Někdo slušný, někdo nevychovanec, někdo čistotný a někdo ne. Tady (v Anglii) jsem žila s jednou rodinou v share house a ačkoli hrozně milí lidé, tak šílení prasata, co se pořádku týče. Byli to křesťané a byli z egypta.
Takže je to trochu sázka do loterie..
Jo, s tou loterií to máš pravdu, nejhorší je, že to je prostě u jakékoli rodiny… ![]()
Ahoj, žila jsem v arabské rodině, muslimské, a to přímo v Londýně. Popravdě řečeno, po šesti týdnech jsem byla pryč. Třeba jsem neměla štěstí, nevím, ale oni po mně chtěli, abych respektovala to, že jsou muslimové, ale oni naprosto ignorovali fakt, že jsem křesťanka…
Vadilo mi, že naprosto přehlíželi svoje dvě holčičky a věnovali se pouze a jen chlapci, který naneštěstí byl tupý, kdežto jedna z holčiček byla abnormálně inteligentní. Klukovi platili prestižní školu, protože je přeci kluk, budoucí muž, kdežto Zahra je jen holka, stejnak bude provdaná, takže jí stačí obyčejné vzdělání…
Už bych do toho nešla, tedy k muslimům. Naproti tomu přes ulici bydlela indická rodina, která nevyznávala islám a byli naprosto úžasní a skvělí.
Kamarádky byla několik let au-pair v GB. Vystřídala velké množství rodin. Byla docela akční - když se jí v rodině nelíbilo (třeba jedna prý měla v ledničce jen margarín a toustový chleba - a vůbec nic jiného. Ona měla jíst s nimi…), hned si přes agenturu hledala jinou rodinu.
Říkala, že úplně nejlepší byla indická rodina. Že tam měli opravdu rádi děti, hodně se jim věnovali a k ní se také chovali ze všech rodin nejlépe.
Tak já to řeknu asi takto, já byla rok v rakousku - linci u dvou rodin, byla to dobrá zkušenost, ale nechtěla bych aby moje dcera jela, myslím, že existují jiné možnosti jak vyjet do ciziny, studijní pobyty, pracovní pobyty např. od GTS Work and travel pro vysokoškoláky, to bylo třeba super, prostě aupair je služka, nic jiného a to bych pro svoji dceru nechtěla, myslím, že se holkám i tak trochu sníží sebevědomí.
@Neliska nemusí být služka. Jen musí dobře a pečlivě vybírat rodinu, nenechat se opít rohlíkem a umět si stát za svým. Do smlouvy chtít přesně!! Vypsat domácí práce, které bude vykonávat atd. ale je to samozřejmě o štěstí. Ja třeba měla v Německu rodinu naprosto skvělou. Nejlepší rok mého života. ale byly tam holky, co si neuměly říct ale byla to jejich chyba.
Ráda bych jednou jela do USA jako au-pairka ale to si ještě počkám než dodělám školu
![]()
Žienky mojéé…
Po strednej chcem vypadnúť tak snáď sa mi to podarí. Ktorákoľvek sa chystáte do Írska, kľudne ma skontaktujte
Vo dvojici ide všetko ľahšie
Snáď nebude problém, anglinu zvládam.
A mimochodom bola tu otázka na au-pair v Kanade. Bola som tam celé leto. Nie ako au-pair, ale za kamarátmi a strážila som 5 ročného Declana. Nemala som pocit, že práca au-pair je tam nejaká rozšírená, i keď materská trvá len pol roka.
Dieťa je teda odkázané na starostlivosť. Tak neviem. A takisto kopec Číňanov a Indov tak bacha kam sa dostanete. Teda minimálne vo Vancouvri, kde som bola ja. Každopádne Kanaďania sú zlatí- žiadny 2metroví drevorubači
Sú zvyknutí na prisťahovalcov, ťažko sa tam však dostať. Programy zväčša Kanadu neponúkajú, čo je škoda. Bola by to moja voľba č.1 ![]()
Každej au-pair držím prsty! ![]()
Ahoj, ja byla v Anglii jako Au pair a ted planuju USA. Je tu nekdo kdo by taky letos chtel vyrazit za ocean? ![]()
Ahojky, (budoucí) au-pairky,
zrovna se starám o 8 měsíční mimčo v malém městečku Dunblane ve Skotsku, mám jenom maminku, která celkem dost pracuje, ale mojí povinností je pouze starat se o prcka, krmit ho, hlídat ho, když spí, měnit plínky apod. Za ostatní věci (mytí nádobí, koš…) je neuvěřitelně vděčná. Chodím i do školy na angličtinu (3× týdně), veliká spokojenost. Takže všem ostatním přeju podobné rodinky ![]()
Ahoj holky chtěla bych tenhle rok po maturitě od jet do Ameriky jako Au pair. Poradíte mi jak na to.
Díky
![]()
Ahoj
Chystám se do Irska jako aupair, mám podanou přihlášku a čekám na to až si mě snad nějaká rodina vybere
Mate tu někdo zkušenosti s irskem přes student agency? ![]()
Rozhodla jsem se odjet v roce 2014 do Londyna na 4 mesice v letni sezone. Jednala jsem pres agenturu studentagency. Ti byli uplne skveli, doopravdy byla moznost z ceho vybirat, jelikoz mi zasilali mnoho nabidek a zprostredkovali komunikaci s rodinami. Dostala jsem se do zidovske bohate rodiny, bydlici v uzasne ctvrti, kde jsem si to uplne zamilovala. Dum meli krasny, byli to vzdelani lide s velice akcnimi detmi. Manzel z rodiny pro me prijel na letiste jeste pozde vecer a druhy den rano jsem ihned zacala. Zacatky byly velmi krusne, jelikoz jsem vlastne presne nevedela, co je ode me ocekavano. Ihned po prvnim dni jsem byla zdesena, kdyz jsem videla, jak deti s rodici zametaji a absolutne o nejake ucte a respektu radeji pomlcim. Paní me nechala první den seznámit se s domem a prostředím. Jelikož bych nevydržela sedět na zadku a viděla jsem, že dům potřebuje dát dost do pořádku, zacala jsem uklizet. Vecer, kdyz rodina prisla, byli vsichni ohromeni. Behem pobytu jsem se dozvedela, ze jim timto zpusobem jeste nikdo nikdy neuklizel (to meli au pair +uklizecku+slecnu na zehleni). Motivace byla dost dobra-dostala jsem financni bonus, jenze mlada pani si na to velice rychle zvykla a ne jen ze jsem nedostala uz zadny bonus, ale chtela toho po mne stale vice a stala jsem se (3v1). Misto 5-8 hodin, ktere jsem mela pracovat, jsem drela velmi casto i 14hod! Pote co me manzel z hostitelske rodiny pochvalil, jak jsme vse krasne zvladli, kdyz byla zena na 10 dni v zahranici, mi zacala vojna. Jen co jsem si sla po hodinach uklizeni sednout do meho pokoje, do peti minut jsem mela otevrene dvere a dalsi ukol na praci
.Deti byly silene rozmazlene, to jsem v zivote nezazila, ikdyz k holcice jsem si cestu nasla a moc mi jeste ted chybi. Kdyz byly deti bez matky, chovaly se stokrat lepe a dokonce me poslouchaly! K jidlu se vyjadrim asi tak, ze jelikoz to byla zidovska rodina (ona pred svatbou neverici), porad mi chodila kontrolovat jidlo. Jestli jim spravnym priborem, zdali jsem si nenasypala na kureci maso syr a zdali jsem pouzila vhodny talir. Okolo jidla bylo mnoho omezeni a tak jsem to vyresila tak, ze jsem v obchodech hledala neco, co znam z ceskych obchodu- finalne to byly hlavne cokolady. Takze ze stresu jist pred nimi jsem se zacala precpavat cokoladami, pecivem, ktere jsem si dokazala koupit a ruznymi hloupostmi. Jeste ted se z toho dostavam a mam dost silne zaludecni potize. Moje blbost! Milovala jsem, kdyz jsem deti mohla vzit sama ven. Fungovali jsme uplne jinak. Kdyz byl manzel doma, vladl doma klid a pohoda. Pani mi jinak stale dluzila vyplaty, platila mi zpetne treba 3 tydny. Silene!!!… a to chtela vetsinou diskutovat, ze uz mi penize dala! Skoncilo to tak, ze mi behem leta davala vecicky po detech, kterych se snazila zbavit, jelikoz uz byly detem male. Misto na charitu, kam chtela, aby obleceni putovalo, jsem si dost veci od ni prevzala, s tim, ze mi i oznamila, ze neco je i nove. Chtela po me abych vyklidila skrine a vytridila male veci, ktere jsem si mela vzit. Vse melo putovat detem z chudych rodin tady v CR. No jelikoz psychicky nezvladala, ze je na me manzel hodny( pritom on stale rikal, ze jsem jako jejich 3. dite), zarlivost zpusobila, ze mi vecer, kdyz jsem byla venku prolezla kufry, zavolala manzela, aby se presvedcil, ze jsem zlodejka a druhy den me vyhodila na ulici. LONDYN mi ale stal za to a nyni uvazuji o prestehovani se! Je to metropole, kde se zije. Pamatky, muzea, galerie-vse zadarmo. Nadherna architektura, mnoho lidi, moznost se seznamit a procvicit anglictinu. Clovek se tam proste najde a vse je zkusenost do zivota. Jak me i ostatni anglicane presvedcili-uz nikdy do zidovske rodiny! Vsechny ostatni aupair mely podobne problemy. Citite se jako, kdyby jste prisli z pralesa a delaji z vas uplne nic, ackoliv treba studujete vysokou skolu. Jelikoz jsem se dockala nespravedlivosti, vyuzivani a shazovani na jiny level, v den, kdy me vyhodili a oznamili, ze mi ani neproplati, to co meli- jim v dome praskly trubky a meli vytopeny cely dum! I said YES! Tehdy jsem poznala toho nejlepsiho cloveka v mem zivote, ktery mi pomohl behem par hodin dostat se z ulice. I kdyz me to stale moc mrzi, je to za mnou. ![]()
Ahojky, momentálně au-pair jsem, a to v Anglii. „Svojí“ rodinku zbožňuju. Mám neuvěřitelně ráda jak rodiče, tak dětičky, mam k nim úžasný vztah a bude pro mě hodně těžké je opustit…
Našli jsme se přes stránky aupair-world.net, vřele doporučuji. Jet přes agenturu je podle mě zbytečný vyhazování peněz, nehledě na to, že si ani nemáš možnost rodinu sama vybrat a v případě nouze ti stejně nepomůžou…
Takže jjstki přemýšlíš, jestli jet nebo ne, za mě určitě ano, já pevně věřím v to, že z nás budou dlouhaletí přátelé a někdy třeba pozvu já je k nám do Česka, až pupísci trošku vyrostou… ![]()