Reklama

Byt vs Dům

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 21:30
Byt vs Dům

Tak mi začíná připadat, že bydlení v bytě je záležitost pouze chudiny. :) Partner žil celý dosavadní život v baráku, já v bytě a později několik let též v baráku.
Chtěli jsme společnou domácnost za kterou jsme se oba více jak rok modlili a několikrát jsem slyšela, že by se mnou žil snad i ve stanu v lese, jen abysme měli svůj klid a soukromí. Splnilo se nám to; našli jsme si ve městě menší byt, zrekonstruovaný a nastěhovali se. Já byla nadšená ale přítele radost začala postupem času opouštět. Primárně díky jeho rodině která se na něho slétla jako sršně, že přeci nebudeme žít v bytě, proč jsme tak de*ilbí a nešli bydlet k jeho rodičům, že žijeme jako socky a podobné zvěsti. :) Je dost ovlivnitelný a začaly díky tomu konflikty. V té době jsem samozřejmě všude byla za špatnou já, že jsem ho do toho zatáhla chudáka pětatřicetiletého chlapečka a myslím si, že neměl příliš snahu jim to vymlouvat. Naopak vím o jednom případu, kdy řekl, že se mu tady nelíbí. Vše jsme zařizovali spolu, více než měsíc jsme se o tom téměř každý den bavili a měli radost oba, vyloženě jsem se ptala jestli to tak chce. Naposledy když jsme stáli před domem a měli podepsat smlouvu a s úsměvem, natěšený vše odkýval. Říkám, radost opadla s nelibostí okolí. Teď tady do března být musíme kvůli smlouvě, jenže já bych tady chtěla zůstat. Nemám řidičák a mám po ruce market, všelijaké obchody, pár kroků nemocnici, poštu a on by rád někam na vesnici. Jenže s miminkem kdy už bude mít v té době bydliště, lékaře tady, stejně jako mám já už to pro mě nepřipadá v úvahu. Je od rána do večera v práci, nemůžu se tím pádem na něho ani spolehnout co se nákupů, lékařů, úřadů týče. Tady si můžu dělat dlouhé procházky s kočárkem, na vesnici kam by chtěl jít bych mohla chodit tak maximálně u krajnice. :( Každý týden slyším něco ve spojitosti se stěhováním a už mám chuť mu říct, ať si sbalí a jde si někam jinam. Jeho drahá maminka sem nakráčela a se zhnuseným výrazem říká; no doufám že tady nebudete dlouho, taková klec… :poblion: :) Jenže já jsem z toho celkem nešťastná. Mě říká něco jiného a rodině poté tvrdí zase něco jiného a já vypadám, jako hysterka která mu držela vidle u zadku při podpisu smlouvy a tahala mu peníze z kapsy na nájem. Rozhodně se mi ani nelíbí varianta hypotéky na 30 let za cenu, že on stejně přijde mezi prací akorát přespat a pro mě bude všechno komplikovanější. Ale hlavně, že budeme bydlet v baráku. :nevim: To je tak strašné a potupné žít v bytě? Je tu klid, sousedi do jednoho skvělý, ohleduplní, čistě a moderně zařízené, nájem není nijak extrémní - proč tedy vlastně souhlasil se stěhováním? To mi stále vrtá hlavou a když se zeptám, tak čučí jako bacil do lékárny a nic. Bohužel mě nenapadlo, že na něho bude mít rodina takový vliv. Cokoliv mu vytknou, to mám na talíři i když to viděl předchozí den jinak. Dokonce za mnou naběhl jeho strýc, proč dělám takové zle a ničím mu život. Stála jsem jako opařená a vůbec nevěděla o co jde. Můžu marně vysvětlovat, že jsme při výběru bydlení koukali do toho stejného telefonu, ve stejné místnosti. Další poprask přišel, když přítel provalil že jsem koupila kočárek z druhé ruky a oblečky taktéž. Stejný případ, jak byl nadšený a jak se mu vše líbilo, tak najednou nebylo nic dost dobré a kočárek skončil málem v kontejneru kdybych tentokrát prvně nezačala ječet a nepřeskočilo mi. Nevím, já prostě vidím jako zbytečné nakupovat nové věci, když i ty druhé vypadají jako nové. Asi jsem sociální případ. :nevim: :) No asi na to není co poradit, jelikož vliv jeho rodiny zde stále bude ale naštěstí se štítí vstoupit do bytu. :) Tak děkuji, že jste mě nechali se svěřit a dočetli. :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Lioness34
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 05.08.18 21:39

Sla bych klidně do domečku ale ne k jeho rodičům a ani do stejne vesnice!!!
Jako chápu ze bydlet v domě je fajn hlavně jaro až podzim…ale kdyby jste byli u nich budou kafrat do všeho a přijde rozchod

Sany80s
Kelišová 6278 příspěvků 05.08.18 21:41

Máš dost velký problém s přítelem.
Nic jiného k tomu říct ani nejde.

levandule23
Kecalka 481 příspěvků 05.08.18 21:42

Tak ja jsem sama zvyklá bydlet v domě, takže chápu, že se příteli těžce zvyká na byt. Zároveň chápu tebe, že se ti nechce na vesnici, kde nic není. Nešlo by najít kompromis? Malý domek ve městě, třeba i v jiném, než jste teď - doktory lehce prehlasite - který byste si mohli dovolit? Nebo naopak zůstat ve vašem městě a najít tam byt s malou zahrádkou? V našem městě se takové byty celkem rozmáhají.

reny14
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 05.08.18 21:45

Tak uvidíš až budeš mít dítě, třeba ti začne vadit, že jste v bytě. Dá se na to zvyknout, ale mě to hlavně vadilo, když jsem byla na MD. Než jsme se dostali ven a neustále vymyslet kde do večera být když je pěkně. Nehledě na to, že když jsou vedra, můžeš si dát na zahradu bazének a vegetit s dětma tam.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 05.08.18 21:50

Mně trošku přijde,že až teď přicházíš na to,jaký partner je. Tobě vše odkýve a u své rodiny tě pomluví? Jak můžeš takovému člověku důvěřovat,když o tobě vypráví takovéhle věci, vůbec si ho vážit. Člověka,který nemá vlastní názor a když na tebe řvou jeho příbuzní,ani se tě nazastane. Já jsem,snad kromě kočáru a pár jiných věcí,nakupovala vše z druhé ruky,žiju v Německu a je to tu úplně normální. Dokonce i u těch,kteří si opravdu můžou říkat bohatí. Klidně bych do domu šla,ale dál od jeho rodiny,protože se tím poženete do neštěstí.

TopSecret
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 05.08.18 21:52
@Anonymní píše:
Tak mi začíná připadat, že bydlení v bytě je záležitost pouze chudiny. :) Partner žil celý dosavadní život v baráku, já v bytě a později několik let též v baráku.
Chtěli jsme společnou domácnost za kterou jsme se oba více jak rok modlili a několikrát jsem slyšela, že by se mnou žil snad i ve stanu v lese, jen abysme měli svůj klid a soukromí. Splnilo se nám to; našli jsme si ve městě menší byt, zrekonstruovaný a nastěhovali se. Já byla nadšená ale přítele radost začala postupem času opouštět. Primárně díky jeho rodině která se na něho slétla jako sršně, že přeci nebudeme žít v bytě, proč jsme tak de*ilbí a nešli bydlet k jeho rodičům, že žijeme jako socky a podobné zvěsti. :) Je dost ovlivnitelný a začaly díky tomu konflikty. V té době jsem samozřejmě všude byla za špatnou já, že jsem ho do toho zatáhla chudáka pětatřicetiletého chlapečka a myslím si, že neměl příliš snahu jim to vymlouvat. Naopak vím o jednom případu, kdy řekl, že se mu tady nelíbí. Vše jsme zařizovali spolu, více než měsíc jsme se o tom téměř každý den bavili a měli radost oba, vyloženě jsem se ptala jestli to tak chce. Naposledy když jsme stáli před domem a měli podepsat smlouvu a s úsměvem, natěšený vše odkýval. Říkám, radost opadla s nelibostí okolí. Teď tady do března být musíme kvůli smlouvě, jenže já bych tady chtěla zůstat. Nemám řidičák a mám po ruce market, všelijaké obchody, pár kroků nemocnici, poštu a on by rád někam na vesnici. Jenže s miminkem kdy už bude mít v té době bydliště, lékaře tady, stejně jako mám já už to pro mě nepřipadá v úvahu. Je od rána do večera v práci, nemůžu se tím pádem na něho ani spolehnout co se nákupů, lékařů, úřadů týče. Tady si můžu dělat dlouhé procházky s kočárkem, na vesnici kam by chtěl jít bych mohla chodit tak maximálně u krajnice. :( Každý týden slyším něco ve spojitosti se stěhováním a už mám chuť mu říct, ať si sbalí a jde si někam jinam. Jeho drahá maminka sem nakráčela a se zhnuseným výrazem říká; no doufám že tady nebudete dlouho, taková klec… :poblion: :) Jenže já jsem z toho celkem nešťastná. Mě říká něco jiného a rodině poté tvrdí zase něco jiného a já vypadám, jako hysterka která mu držela vidle u zadku při podpisu smlouvy a tahala mu peníze z kapsy na nájem. Rozhodně se mi ani nelíbí varianta hypotéky na 30 let za cenu, že on stejně přijde mezi prací akorát přespat a pro mě bude všechno komplikovanější. Ale hlavně, že budeme bydlet v baráku. :nevim: To je tak strašné a potupné žít v bytě? Je tu klid, sousedi do jednoho skvělý, ohleduplní, čistě a moderně zařízené, nájem není nijak extrémní - proč tedy vlastně souhlasil se stěhováním? To mi stále vrtá hlavou a když se zeptám, tak čučí jako bacil do lékárny a nic. Bohužel mě nenapadlo, že na něho bude mít rodina takový vliv. Cokoliv mu vytknou, to mám na talíři i když to viděl předchozí den jinak. Dokonce za mnou naběhl jeho strýc, proč dělám takové zle a ničím mu život. Stála jsem jako opařená a vůbec nevěděla o co jde. Můžu marně vysvětlovat, že jsme při výběru bydlení koukali do toho stejného telefonu, ve stejné místnosti. Další poprask přišel, když přítel provalil že jsem koupila kočárek z druhé ruky a oblečky taktéž. Stejný případ, jak byl nadšený a jak se mu vše líbilo, tak najednou nebylo nic dost dobré a kočárek skončil málem v kontejneru kdybych tentokrát prvně nezačala ječet a nepřeskočilo mi. Nevím, já prostě vidím jako zbytečné nakupovat nové věci, když i ty druhé vypadají jako nové. Asi jsem sociální případ. :nevim: :) No asi na to není co poradit, jelikož vliv jeho rodiny zde stále bude ale naštěstí se štítí vstoupit do bytu. :) Tak děkuji, že jste mě nechali se svěřit a dočetli. :kytka:

Odpovedela sis sama, na otazku, proc se tedy stehoval. Protoze je hodne ovlivnitelny :nevim: tobe chtel udelat radost, jenze se to nelibi matince. A ta samozrejme vi, jak na nej :nevim:

Jinak pocitej s tim, ze to takhle bude uz porad :nevim: protoze pritel se nikdy nezmeni a vzdy bude pod vlivem rodiny. Pokud partner nerekne dost, tezko s tim neco vzmuzes. A tipuju, ze se nezmeni…Preber si to, jak chces :nevim:

sarinka12322
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 2 inzeráty 05.08.18 21:53

My teď koupili být má velkou terasu kompromis chlap chtěl do baráku ale zatu cenu co nám schválili by to byla rujna a za čas jsem říkala že do baráčku půjdeme

g.sandova
Závislačka 3639 příspěvků 05.08.18 21:53

Ale on se chová jako bačkora

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1862 příspěvků 2 inzeráty 05.08.18 21:54

Ja myslim, ze tady neni hlavni problem bydleni, ale vas vztah, potazmo vztahy v rodine :roll: Jednou vadi tchanovcum vase bydleni, priste to bude co? A tvuj partner je vul :nevim: Tak bud chce zit s tebou nebo at se vrati k mamince :roll:

TopSecret
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 05.08.18 21:55

Jo a navic tady nejde o dum vs byt :nevim: ale diskuzi bych prejmenovala. Vy mate uplne jinej problem. A takovyho mamanka. No to dekuju pekne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 21:56
@levandule23 píše:
Tak ja jsem sama zvyklá bydlet v domě, takže chápu, že se příteli těžce zvyká na byt. Zároveň chápu tebe, že se ti nechce na vesnici, kde nic není. Nešlo by najít kompromis? Malý domek ve městě, třeba i v jiném, než jste teď - doktory lehce prehlasite - který byste si mohli dovolit? Nebo naopak zůstat ve vašem městě a najít tam byt s malou zahrádkou? V našem městě se takové byty celkem rozmáhají.

Já jsem otevřený člověk schopný kompromisu jenže on trvá vyloženě na jedné vesnici - samozřejmě poblíž rodiny kde se domky pohybují cenově v rozmezí od 3 do 4 milionů. Kdybych vyloženě měla pocit nebo mi alespoň řekl, že chce bydlet v domě tak bych se tomu nebránila jenže on nic špatného proti bytu nikdy neřekl, na začátku měl radost z prostředí, dostupnosti všeho možného ale jak mile nastoupila rodina, tak otočil a vehementně chce do baráku jako chtěl před tím sem. Je celé dny v práci, domu chodí akorát jíst a spát tak co by z něho vlastně měl? Mě přijde, že by z toho měla akorát lepší pocit jeho rodina. Než se na 30 let zadlužíme tak bych zkrátka jen chtěla vědět, že je to opravdu jeho přání a ne nátlak okolí. Jenže jak to má člověk zjistit když názory mění jako ponožky. :nevim:

TopSecret
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 05.08.18 21:59
@Anonymní píše:
Já jsem otevřený člověk schopný kompromisu jenže on trvá vyloženě na jedné vesnici - samozřejmě poblíž rodiny kde se domky pohybují cenově v rozmezí od 3 do 4 milionů. Kdybych vyloženě měla pocit nebo mi alespoň řekl, že chce bydlet v domě tak bych se tomu nebránila jenže on nic špatného proti bytu nikdy neřekl, na začátku měl radost z prostředí, dostupnosti všeho možného ale jak mile nastoupila rodina, tak otočil a vehementně chce do baráku jako chtěl před tím sem. Je celé dny v práci, domu chodí akorát jíst a spát tak co by z něho vlastně měl? Mě přijde, že by z toho měla akorát lepší pocit jeho rodina. Než se na 30 let zadlužíme tak bych zkrátka jen chtěla vědět, že je to opravdu jeho přání a ne nátlak okolí. Jenže jak to má člověk zjistit když názory mění jako ponožky. :nevim:

Nezlob se, ale to chces s takovym clovekem zit? On at se nastehuje do baraku a ty zustan v byte. Blbec…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.18 22:03

Máte všechny pravdu v tom, že je pod vlivem rodiny a mamánek. Jenže bohužel to se nedalo absolutně poznat za ty roky, kdy jsme spolu nebydleli. Vše se vyhrotilo až s bytem, potažmo jeho úplným odstěhováním z RD. :( Nyní když vidí, že začíná být kolem toho zle tak už s částí rodiny přestal komunikovat ale maminka je maminka a nebýt jeho táty který řekl, ať si dělá co chce tak by bylo ještě hůř než je. Mrzí mě, že jeden den diskutujeme naprosto v klidu, rozumně, v pohodě a další den když maminka řekne jinak, tak začíná mít pochybnosti a měnit názory. Jenže s tím jak říkáte, nic neudělám… :(

Agrion
Závislačka 2762 příspěvků 05.08.18 22:03
@Pajka89 píše:
Ja myslim, ze tady neni hlavni problem bydleni, ale vas vztah, potazmo vztahy v rodine :roll: Jednou vadi tchanovcum vase bydleni, priste to bude co? A tvuj partner je vul :nevim: Tak bud chce zit s tebou nebo at se vrati k mamince :roll:

Presne tak. Problem bydleni je jen zastupny… mate mnohem vetsi problem vztahovy. Doporucuju nejdriv vyresit partnerske problemy, jinak v tom byte zustanes brzo i s mimcem sama.
Jinak nevim jestli je bydleni v byte jen pro socky… my se pro koupi bytu rozhodli vedome. Obcas me nejaky znamy/kamarad v CR co me dlouho nevidel, kdyz mu vypravim, ze jsme koupili byt polituje, ze mame „jen“ byt :lol: Ale ja jsem spokojena. Byt mame na dobre adrese v mestecku kousek id Mnichova a stal nas dvakrat tolik co by nas stala vilka v nasem okresnim meste :lol: V moji rodne vesnici bych si za tu sumu postavila palac s venkovnim i vnitrnim bazenem :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama