Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anna766 píše:
Znám Kamila, je to hospodský, chlap jak hora a má docela respekt.Sice by mu jméno Boris (třeba) slušelo líp, ale co už,
@eumedon píše:
Mateřské školce… No jasně, ale kdo ji z toho dělá? Stěžovatelka, která si nenechá líbit šikanu, nebo ten posměváček?
Koho by sis jako šéf vybrala, aby zůstal v kolektivu? Stěžovatelku, nebo posměváčka?Protože pokud by sis jako šéfka něco myslela a neřešila to, tak ta stěžovatelka ti třeba odejde. Nebo neodejde, ale místo práce pro firmu se v tvém týmu budou řešit žabomyší konflikty. Tvou úlohou jako šéfa je zatnout tipec tomu, kdo je vyvolává, jinak nemůžeš očekávat loajalitu a plný výkon.
Ok, tak ať si zakladatelka nadřízeným postěžuje, já jí v tom přece nebráním. Jen to mám nastaveno jinak. Mně osobně by přišlo trapné chtít po šéfovi, aby řešil, jak na mě kdo volá, bych si přišla jako nesvéprávné pako. Já bych si to s takovou blbkou vyřešila sama jedna dvě. Fakt bych se ve svých 40 z něčeho takového nehroutila. Ovšem uznávám, že někdo je asi citlivější a poradit si sám neumí. Co ostatní kolegové, to tam není nikdo normální, kdo by té ženské domluvil? ![]()
@Anna766 píše:
Však jich nemusí být mraky, ale když se to táhne celým životem, pořád někdo, ono to taky leze na nervy dost. Hlavně fakt ti blbečci si myslí jak jsou originální a megavtipní, ale když pak slyšíš třeba „Anča drž Anča drž Anča držka plechová“ po dvacátý, tak toho máš plný zuby i kdyby to říkal v tu chvíli, v tu dobu jen jeden člověk.
Já zakladatelky pocity chápu naprosto.
Přesně. Variace na svý jméno a přijmení poslouchám celej život a nejhorší je, jak si ten ftipník mysli, že to nikoho před ním nenapadlo. ![]()
@Anna766 píše:
Však jich nemusí být mraky, ale když se to táhne celým životem, pořád někdo, ono to taky leze na nervy dost. Hlavně fakt ti blbečci si myslí jak jsou originální a megavtipní, ale když pak slyšíš třeba „Anča drž Anča drž Anča držka plechová“ po dvacátý, tak toho máš plný zuby i kdyby to říkal v tu chvíli, v tu dobu jen jeden člověk.
Já zakladatelky pocity chápu naprosto.
Podle toho, co psala sama zakladatelka, to ale nevypadá, že by právě tohle byl její případ… psala, že takhle to bylo, když byly děti, a že jí to teď ta kolegyně připomněla… nevím, to mi nepřijde zrovna jako „pořád někdo“ ![]()
@Kockazvysocan píše:
Jak už tu padlo, VŠ vzdělání není zárukou inteligence a v posledních letech obzvlášť ne,
To byli ještě absolventi z dob, kdy se k přijetí na VŠ vyžadovala inteligence minimálně v pásmu lehkého nadprůměru. A klasických univerzit, žádná UJAK.👹 Fakt žádní blbci, spíš zastydlí puberťáci.
@Moringa píše:
Podle toho, co psala sama zakladatelka, to ale nevypadá, že by právě tohle byl její případ… psala, že takhle to bylo, když byly děti, a že jí to teď ta kolegyně připomněla… nevím, to mi nepřijde zrovna jako „pořád někdo“
No a co? Není jí to jedno, trápí ji to.To jako když se jí to neděje 24/7 tak nemá nárok se tím trápit, protože tys to řekla?
@lucad77 píše:
Já četla podobnou diskusi, akorát se jménem Marie.Myslím, že o ta jména jde nakonec až v poslední řadě.Já jsem Lucie a nemám s tím problém.
Lucie, noci upije. ![]()
@lucad77 píše:
Ok, tak ať si zakladatelka nadřízeným postěžuje, já jí v tom přece nebráním. Jen to mám nastaveno jinak. Mně osobně by přišlo trapné chtít po šéfovi, aby řešil, jak na mě kdo volá, bych si přišla jako nesvéprávné pako. Já bych si to s takovou blbkou vyřešila sama jedna dvě. Fakt bych se ve svých 40 z něčeho takového nehroutila. Ovšem uznávám, že někdo je asi citlivější a poradit si sám neumí. Co ostatní kolegové, to tam není nikdo normální, kdo by té ženské domluvil?
Zakladatelka není ty a poradil jsem jí, ať jde za šéfem až poté, co se ohradní sama, a přesto není respektována.
Poradil jsem jí nesnižovat se na školkovou úroveň kolegyně, nepřistupovat na hru, nenechat se zatáhnout do soutěže o to, která z nich na tu druhou vymyslí blbější přezdívku nebo schválnost.
A tak bych to podal i šéfovi.
Ty asi nikde neděláš šéfovou, viď? Protože kdybys dělala, tak to, co bys fakt nechtěla, by bylo, aby tví podřízení místo toho, aby pracovali a táhli za jeden provaz, na sebe vymýšleli schválnosti a infantilní přezdívky a hleděli jeden druhého rozhodit.
A pokud zakladatelka má šéfa, který tohle nechápe, tak je lepší si najít lepší kolektiv a lepšího šéfa. Ale předtím zabojovat, ale ne tak, že přistoupí na nějakou pitomou infantilní hru na hloupé přezdívky a ještě hloupější schválnosti.
Apropos: Do jedné Blanky jsem byl beznadějně zamilovaný. ![]()
@Anna766 píše:
No a co? Není jí to jedno, trápí ji to.To jako když se jí to neděje 24/7 tak nemá nárok se tím trápit, protože tys to řekla?
Proč hned tak útočně? Jen jsem poznamenala, že mi to prostě v jejím případě nepřijde jako „pořád někdo“… zakladatelka je zkrátka zřejmě citlivější a, jak už tu někdo poznamenal, snadná oběť pro blbečky, jako je její nová kolegyně (kdyby to nebylo jméno, bylo by to něco jiného) ![]()
Přeji ti krásný a klidný předvánoční čas, milá Anno ![]()
@Anonymní píše:
Tak ono stačí jedna koza, co s sebou strhne někoho dalšího. A pak všichni ti náhodní, co to řeknou sice jen jednou a zaplujou, když se ohradíš, ale ha, ha, ha, oni si myslej, jak nejsou vtipní a že jsou asi první na světě, koho to kdy napadlo. Když se to děje furt dokola, je to ubíjející.
Jasně skoro na každé jméno se dá vymyslet nějaký posměšek, ale to spojení s intimitou tomu dává další rozměr pekla. Prostě Alice-palice a Denis-penis nejsou totéž.
Ale jo, já to chápu. 19 let od svatby se taky vtípky a hlášky spojené s mým příjmením staly ohranými a v podstatě ubíjející, ale abych se hroutila? To fakt ne
@eumedon píše:
Zakladatelka není ty a poradil jsem jí, ať jde za šéfem až poté, co se ohradní sama, a přesto není respektována.Poradil jsem jí nesnižovat se na školkovou úroveň kolegyně, nepřistupovat na hru, nenechat se zatáhnout do soutěže o to, která z nich na tu druhou vymyslí blbější přezdívku nebo schválnost.
A tak bych to podal i šéfovi.
Ty asi nikde neděláš šéfovou, viď? Protože kdybys dělala, tak to, co bys fakt nechtěla, by bylo, aby tví podřízení místo toho, aby pracovali a táhli za jeden provaz, na sebe vymýšleli schválnosti a infantilní přezdívky a hleděli jeden druhého rozhodit.
A pokud zakladatelka má šéfa, který tohle nechápe, tak je lepší si najít lepší kolektiv a lepšího šéfa. Ale předtím zabojovat, ale ne tak, že přistoupí na nějakou pitomou infantilní hru na hloupé přezdívky a ještě hloupější schválnosti.
Apropos: Do jedné Blanky jsem byl beznadějně zamilovaný.
Takový kolektiv bych fakt pod sebou nechtěla, to máte pravdu. A nevím, jestli by mi víc vadili podřízení, co se chovají jako malé děti a vymýšlejí infantilní přezdívky, nebo takoví, co se z toho hroutí a nejsou si s tím schopni sami poradit.
Ale jak už jsem psala, zakladatelka má plné právo to řešit po svém, stejně jako já nebo kdokoli jiný má plné právo na to mít svůj vlastní názor, třeba celou věc nevidět tak tragicky. ![]()
@Moringa píše:
Proč hned tak útočně? Jen jsem poznamenala, že mi to prostě v jejím případě nepřijde jako „pořád někdo“… zakladatelka je zkrátka zřejmě citlivější a, jak už tu někdo poznamenal, snadná oběť pro blbečky, jako je její nová kolegyně (kdyby to nebylo jméno, bylo by to něco jiného)
Přeji ti krásný a klidný předvánoční čas, milá Anno
Taky mám ten dojem. ![]()
@Moringa píše:
Proč hned tak útočně? Jen jsem poznamenala, že mi to prostě v jejím případě nepřijde jako „pořád někdo“… zakladatelka je zkrátka zřejmě citlivější a, jak už tu někdo poznamenal, snadná oběť pro blbečky, jako je její nová kolegyně (kdyby to nebylo jméno, bylo by to něco jiného)
Přeji ti krásný a klidný předvánoční čas, milá Anno
To není útočně, jen nechápu tyhle vymlouvací příspěvky, jakože někdo má právo druhému napovídat co si myslet, co se mu má zamlouvat a jak se má druhý cítit. Možná byste být tou Blankou se hroutily ještě víc, kdyby vás nějaká kravka takto oslovovala.
Tenhle prispevek pisu, aby tu byla i 17ta stranka. Sice jsem tu aktivni chvilku, ale podobny temata me tu tipuji udrzi. ![]()