Děda se netěší na vnouče

Anonymní
26.3.20 21:46

Děda se netěší na vnouče

Zdravím všechny maminky i tatínky je mi 19,pritelovi 24 a mám jeden problém s kterým bych se vám všem ráda svěřila. Nemám to moc komu říct, protože nechci, aby se to dozvěděl můj partner. Chci ho předtím ochránit i když bohužel byl sám svědkem toho, když si můj táta neodpustil nemístné poznámky. A samozřejmě ví, že naši, hlavně tedy táta nesdílí naše nadšení. Jde o to, že s přítelem s kterým jsem více jak dva roky čekáme miminko. Moji rodiče neměli pro naší lásku ze začátku pochopení, dost mě mrzelo, že z prvního přítele, kterého jsem měla v 15 byli unešení, mohli jsme u sebe i přespávat a nebyl z jejich strany žádný problém. Přesto, on zdaleka nebyl takový, jaký je můj současný přítel. Když jsme spolu v mých 17 začali chodit, bylo doma dusno, hlavně táta s tím nesouhlasil a pořád básnil o ex příteli. Že je z dobrý rodiny. Zatím co můj současný přítel je Rom a dětství strávil v dětském domově. No za pár měsíců si naši zvykli, přestali nám bránit a vypadalo, že mají dokonce přítele rádi. On nemá svou rodinu a byl velmi rád, když ho naši přijmuli. Často k nám chodil, jezdili jsme na společné výlety a poslední dobou trávil přítel čas jen s mým otcem tím, že třeba chodili sportovat. My jsme tři holky a táta si syna vždy přál, chtěl s někým hrát fotbal a my na to moc nebyly. Teď co já i jedna ze sester máme přítele, má konečně táta nějaké chlapy v rodině a přes první nesouhlas si mého přítele oblíbil. Proto mě ani ve snu nenapadlo, co bude následovat po tom, co jim oznámíme, že čekáme miminko. Táta úplně otočil. Nemluví a když ano, tak říká, že žádnou polomáčenku v kočárku vozit nebude. Vyčítá si, že přítele hned ze začátku nevyhodil a ptá se mámy, kde udělali chybu. Je doma fakt dusno a nejvíce mě to mrzí k našemu děťátku, jak se o něm děda vyjadřuje a i kvůli příteli, který tátovi nic neudělal. Nechápu, co jako čekal. Miluji ho a jsem si jistá, že bude správný otec. Když mu to řeknu, řekne, že respektoval to, že s ním chodím, ale, že ho nenapadlo, že budu tak blbá, že si s ním udělám dítě. Nechápu proč a jak to myslí, já to od začátku s přítelem myslím vážně a nemůžu se vzpamatovat z toho, že jak to tak vypadá celé dva roky doufal, že se s ním rozejdu. Potom ale nechápu, proč byl tak falešný a dělal, že ho má rád. Už nemůžu z toho. Teď kvůli koronavirusu jsme doma všichni téměř 24 hodin a tátovo chování mě moc bolí. Bohužel momentálně není možnost se odstěhovat. Přítel koupil na hypotéku byt, ale v hrozném stavu a postupně to opravujeme, pomáhal nám i táta, teď odmítá. Já budu maturovat, žiji ještě u rodičů a přítel ve spolubydlení s kamarády. Stěhování máme v plánu v létě(Červen), miminko přijde na svět v srpnu a ráda bych, aby mělo alespoň jedny fungující prarodiče. Jak to zařídit, jak tátovi říct, že mě jeho chování velmi trápí a nepřeji si poslouchat jeho řeči? Když ho o to slušně požádám, stejně se chová pořád stejně a to už to ví měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13914
26.3.20 21:51

Já ho chápu, když by mi dítě v 19 přišlo těhotný, tak mě klepne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2665
26.3.20 21:52

Třeba se to spraví po porodu. A třeba taky ne. Je to blbý, ale jestli to tak má nastavený a prostě si přál někoho světlejšího pro svoji dceru, tak s tím nic nezmůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6300
26.3.20 21:53

Vis rodice maj casto takovej rys, ze chtej pro deti to nejlepsi. Z jejich pohledu. A odmitaj pobrat ze dite je dospely a voli si samo. A nebo se otec treba se boji, ze budou decka jednou ve skole to vase trapit. Dej mu cas, on se s tim vyrovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1819
26.3.20 21:54

Já ho také chápu. Je Ti 19, ještě nemáš ani školu hotovou, nemáš odpracováno a vůbec netušíš, do čeho se ženeš. Hold mu budeš muset dopřát čas, aby to vstřebal. Pokud uvidí, že vše zvládáš, tak třeba časem svůj názor přehodnotí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3679
26.3.20 21:56

Tak mohl ho mít rád jako tvého kluka. Nepočítal s tím, že tě ještě před maturitou oplodní a bude si nárokovat místo v rodině po zbytek života. Vážně jsi čekala, že budou rodiče šťastní, jak nakládáš se životem? Místo školy, práce… mimino bez zázemí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 21:56

Dej tomu čas. Taky bych nebyla nadšená. Ještě nemáš ani dodelanou střední. V 19 o životě nevíš nic a že jste s pritelem dva roky to taky neni rekord.
Az prcka uvidi tak děda vymekne. Ja mam taky deti smíšené - manžel je cizinec. Muj děda nechtěl malou vubev vidět. Když ji poprvé ve čtyřech měsících viděl tak byl úplně namekko. Je totiž moc krásná. A teď u druhého už se zajímal i o těhotenství a fotky chtěl vidět a pořad se pta jak se nam daří.

• Nahlásit
  • Citovat
6172
26.3.20 21:58

Spíš si budoucí děda představuje, nebo raději nepředstavuje, ty geny, jak se případně namichají a těch problémů, co dceru do budoucna čeká.
Jsi hodně mladá, nedostudovaná, málo toho o životě víš a nejspíš tě čekají problémy, které jsi mít nemusela.
Táta tě má rád a zlobí se, jak jsi si zkomplikovala život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6300
26.3.20 21:59

Devcata, nechte ji. Co obnasi pece o dite zjisti v lete. No a pritel je asi normalni a pracuje, kdyz dostal hyposku. Holt holka dal studovat nebude, ackoliv kdo vi, ja delala statnice s pupkem - druhy dite. No a pracovat pujde po rodicaku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6300
26.3.20 22:00

Navic bude jeste mlada az ditko odroste, to je super. Ne jako ja stara uschla vetev :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 22:03
@Anonymní píše:
Zdravím všechny maminky i tatínky je mi 19,pritelovi 24 a mám jeden problém s kterým bych se vám všem ráda svěřila. Nemám to moc komu říct, protože nechci, aby se to dozvěděl můj partner. Chci ho předtím ochránit i když bohužel byl sám svědkem toho, když si můj táta neodpustil nemístné poznámky. A samozřejmě ví, že naši, hlavně tedy táta nesdílí naše nadšení. Jde o to, že s přítelem s kterým jsem více jak dva roky čekáme miminko. Moji rodiče neměli pro naší lásku ze začátku pochopení, dost mě mrzelo, že z prvního přítele, kterého jsem měla v 15 byli unešení, mohli jsme u sebe i přespávat a nebyl z jejich strany žádný problém. Přesto, on zdaleka nebyl takový, jaký je můj současný přítel. Když jsme spolu v mých 17 začali chodit, bylo doma dusno, hlavně táta s tím nesouhlasil a pořád básnil o ex příteli. Že je z dobrý rodiny. Zatím co můj současný přítel je Rom a dětství strávil v dětském domově. No za pár měsíců si naši zvykli, přestali nám bránit a vypadalo, že mají dokonce přítele rádi. On nemá svou rodinu a byl velmi rád, když ho naši přijmuli. Často k nám chodil, jezdili jsme na společné výlety a poslední dobou trávil přítel čas jen s mým otcem tím, že třeba chodili sportovat. My jsme tři holky a táta si syna vždy přál, chtěl s někým hrát fotbal a my na to moc nebyly. Teď co já i jedna ze sester máme přítele, má konečně táta nějaké chlapy v rodině a přes první nesouhlas si mého přítele oblíbil. Proto mě ani ve snu nenapadlo, co bude následovat po tom, co jim oznámíme, že čekáme miminko. Táta úplně otočil. Nemluví a když ano, tak říká, že žádnou polomáčenku v kočárku vozit nebude. Vyčítá si, že přítele hned ze začátku nevyhodil a ptá se mámy, kde udělali chybu. Je doma fakt dusno a nejvíce mě to mrzí k našemu děťátku, jak se o něm děda vyjadřuje a i kvůli příteli, který tátovi nic neudělal. Nechápu, co jako čekal. Miluji ho a jsem si jistá, že bude správný otec. Když mu to řeknu, řekne, že respektoval to, že s ním chodím, ale, že ho nenapadlo, že budu tak blbá, že si s ním udělám dítě. Nechápu proč a jak to myslí, já to od začátku s přítelem myslím vážně a nemůžu se vzpamatovat z toho, že jak to tak vypadá celé dva roky doufal, že se s ním rozejdu. Potom ale nechápu, proč byl tak falešný a dělal, že ho má rád. Už nemůžu z toho. Teď kvůli koronavirusu jsme doma všichni téměř 24 hodin a tátovo chování mě moc bolí. Bohužel momentálně není možnost se odstěhovat. Přítel koupil na hypotéku byt, ale v hrozném stavu a postupně to opravujeme, pomáhal nám i táta, teď odmítá. Já budu maturovat, žiji ještě u rodičů a přítel ve spolubydlení s kamarády. Stěhování máme v plánu v létě(Červen), miminko přijde na svět v srpnu a ráda bych, aby mělo alespoň jedny fungující prarodiče. Jak to zařídit, jak tátovi říct, že mě jeho chování velmi trápí a nepřeji si poslouchat jeho řeči? Když ho o to slušně požádám, stejně se chová pořád stejně a to už to ví měsíc.

Tátovy řeči bych moc neposlouchala, seš u nich v bytě, moc na výběr teď nemáš, tak to nějak to vydrž a co nejdříve se odstěhuje. Přítel je dost starý na to, aby se o vás postaral. Co na to máma? Nemohla by tátovy domluvit, aby se trochu krotil? Řekni tátovy, že tě jeho chovaní mrzí, že to s přítelem myslíš vážně, seš s ním štastná a co nejdřív se osamostatníte.
Jinak já rodila v čerstvých 19 a nikdy jsem toho nelitovala :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 22:03

Ale jemu nejde o to, že čekám dítě, ale s kým ho čekám. Moje sestra také maturovala a břichem, teď má dvouletého chlapečka, manžela a je šťastná. A když přišla těhotná ona vystrojila se svatba a bylo. Když jsem přišla já, je oheň na střeše. Tady vůbec nejde o to, kolik mi je. Máma v mém věku čekala už mě a to v pořadí druhou. A tátovi nebylo 24, ale 22,když jsem se já narodila. Tady jde právě jen o etnikum.

• Nahlásit
  • Citovat
13914
26.3.20 22:09
@Anonymní píše:
Ale jemu nejde o to, že čekám dítě, ale s kým ho čekám. Moje sestra také maturovala a břichem, teď má dvouletého chlapečka, manžela a je šťastná. A když přišla těhotná ona vystrojila se svatba a bylo. Když jsem přišla já, je oheň na střeše. Tady vůbec nejde o to, kolik mi je. Máma v mém věku čekala už mě a to v pořadí druhou. A tátovi nebylo 24, ale 22,když jsem se já narodila. Tady jde právě jen o etnikum.

Nedivím se ani tomu, geny nezměníš. Když jeho rodina je nefunkční, což asi je, když byl v děcáku, tak prostě je šance, že se na Vás vybodne.
Prostě se o tebe táta bojí.
Mentalita je jiná. Ja bych to měla stejně třeba, kdyby to byl někdo někdo opravdu z nějakého zcela odlišného hodnotového prostředí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.20 22:09

Pardón, že to píšu dvakrát, ale bude to prehlednější.

Tátovy řeči bych moc neposlouchala, seš u nich v bytě, moc na výběr teď nemáš, tak to nějak to vydrž a co nejdříve se odstěhuje. Přítel je dost starý na to, aby se o vás postaral. Co na to máma? Nemohla by tátovy domluvit, aby se trochu krotil? Řekni tátovy, že tě jeho chovaní mrzí, že to s přítelem myslíš vážně, seš s ním štastná a co nejdřív se osamostatníte. Jinak já rodila v čerstvých 19 a nikdy jsem toho nelitovala   :palec: :kytka:

Jinak starší „holky“ proč se do ní většina naváží, že je mladá a nic o životě neví?
Není jedno kolik kdo má let, ale spíš zkušenosti a kdo si čím prošel? A o jejím zázemí taky nic nevíte..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
26.3.20 22:11
@Čičorečka píše:
Tak mohl ho mít rád jako tvého kluka. Nepočítal s tím, že tě ještě před maturitou oplodní a bude si nárokovat místo v rodině po zbytek života. Vážně jsi čekala, že budou rodiče šťastní, jak nakládáš se životem? Místo školy, práce… mimino bez zázemí?

Nejsme bez zázemí, přítel koupil byt. Má slušnou práci a určitě nebudeme strádat. Na VŠ bych nešla ani tak, nejsem moc studijní typ. To našem nevadilo, sami nemají vysoké školy a my měli vždy všechno. A ano čekala jsem to, protože tak to bylo i u sestry.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama