Poradna gynekologa
MUDr. Jiří Škultéty
@mataa wow, vy uz nositkujete? Mam take nositja, i kdyz jine a stale jeste cekam, jsou na to podle me jeste malinkati. Tyhle nositka jsou specialne pro novorozence/kojence?
Ted koukam, ze nositko se da pouze zapujcit na zkousku, http://www.dvojcata.net/pujcovna. 200Kc/mesic+postovne+vratna kauce ![]()
@suzka1 @mataa ten vankus MBF mam,ale mam pred nim nejaky respekt. Mam male prsia a nedari sa mi spravne si ich polozit a kojit ich na nom spolocne.
@babikadaska tak určitě se brzy szijete, a pak to bude pohoda. Člověk si musí najet postupně nějaký režim.
Jinak s tím kojenim - mně s malým v porodnici říkali,kojit deset minut a víc ne,že dítě si vezme jen těch 10 minut,a pak u toho „blbne“…já jako nezkušená jsem je poslouchala a docela to bylo v pohodě. Spíš jsem pak nechápala holky,když kojily 45 minut. To bych pak přes den nedělala nic jiného. A malej třeba usínal v poledne a v pět ještě nebyl k probuzení 😂 nejdřív jsem i budila,aby se najedl,ale stejně u toho hned usnul,tak Dr říkala,ať to nehrotim a počkám až se vzbudí sám. No ale taky třeba pak nespal v noci,tak jsem spala s ním odpo. Hodka v kočárku a pak doma jsem si lehla a měla jsem ho u okna ve vložne tašce na posteli ![]()
@sonci82 Ja prvni mesic kojila i tech 45min a taky jsem pak uz byla hotova, ze vlastne jen cely den kojim. Pozvala jsem si pak laktacni poradkyni a ta mi pri kojeni opravdu ukazala, kdyz pili a kdyz uz jen cumlali. Je to skutecne videt, takze max 20min,at si drobet zacumlaji ![]()
Tak já dnes první kontrola v rizikové poradně ve fakultce. Vše vypadá dobře a budu sem už chodit co 14 dní. Adél má 1312g a Jonáš 1464g. Jsem 29+2. Hrdlo 41mm. Přišla jsem chvilku domu a pojedu do dia poradny,co se dozvím pěkného 😂
Ahoj @sonci82
To jsou moc pekny miry obou mrnousku
Tak at ti dopadne vse dobre i v dia poradne ![]()
Ahoj, už dlouho jsem se nehlasila ale naši kluci už mají 3 měsíce a 5kg!!!
Máme už zasebou i první očkování. Kojení je nám stále daří bez potíží. Kluci mají rádi jak kočárek tak šátkování. Všem moc držím palce ať vše zvládneme
![]()
@sonci82 to jsou ale obrici, super. A co diaporadna?
Ja dnes byla u sveho gynekologa. A za 3 tydny jsem pribrala 2,5 kg
Vim, ze kynu, ale ze az takhle, to jsem netusila
@no.comment Já se až děsím toho, jak mi jde poslední dny váha nahoru
taky bych pořád jen jedla a jedla.
@no.comment a @Nugetkka já teda musím říct, zenpoalednich pár dní už taky sleduji jak to pomalicku začíná lézt nahoru a docela se děsím, že teď to začne a už se to nezastaví ![]()
@Nugetkka tak ty uz to mas v podstate za par. Ja jsem teprve 18.tyden. Jim normalne, obcas si dam nejake sladke, ale u me je problem ten, ze se malo hybu
Jsem zvedava, kolik celkove priberu. S dcerou jsem pribrala 13 kilo.
@L_cie Ja uz mam nahore 5 kilo. Rostu vsude. A konecne mam nejaka prsa ![]()
@no.comment já jsem teda ještě nic nepribrala…respektive asi 1kg ale ten patří ke 3 kg schozenym v prvnim trimestru…takže jsem aktuálně -2kg oproti době před otehotnenim (ale měla jsem a mám dost velkou zásobu takže děti mají z čeho brat)…ale mám pocit, že mám tak o 10kg víc…a že břicho a prsa prostě rostou a za chvíli se ani nebudu vejit do dveří ![]()
Taky nemám moc pohybu…jen sedím u práce u PC… a poslední dny mám pořád chut na zmrzlinovy shake…ten dělám skoro denně…teď ho mixuji s kefirem…chutna jako tvarohacek…mnam ![]()
@no.comment Bude to i tím pohybem, pokud jsem normálně chodila ven, na procházky a do bazénu, tak to nebyl takový problém, teď některé dny ani nevylezu z bytu, do bazénu se bojím, abych se tam někde nesklouzla ![]()