Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Já bych to vědět nechtěl. Nač kazit vztah kvůli nějakému klopítnutí? Když by to bylo vážný a ženská by mě chtěla opustit, tak se to dovím od ní, případně to nebude fungovat kvůli tomu, jak se ke mě chová. A toho dobrodince kterej se do toho sejří a přitom vůbec nemusí vědět co a jak bych hnal. A u mě by skončil..
@radkka jak můžete mluvit o zničení „krásného vztahu“? fakt si myslíte, že může být vztah krásný, přestože je v něm jeden, který podvádí??? když podvádí, značí to, že ten vztah opravdu krásný není. I kdyby nakrásně se partner nikdy o nevěře nedozvěděl, neznamená to, že ta nevěra tam nikdy nebyla, tudíž vztah už navždycky bude protkaný lží a podvodem. A to opravdu krásný vztah není. A jestli ten vztah někdo zničí, tak to rozhodně nebude zakladatelka diskuze, ale ten parchant, který podvádí!
@pohledzdruhestrany vaše poznámky nechápu. Snažíte se být zlý a urazit zakladatelku, která vám nic špatného neudělala. Fakt gentelmantské. A pardon, ale o tom, kdo je tu svině se dá polemizovat - nebude větší sviní, když bude mlčet a zatajovat kamarádce pravdu?
@Katydr vykašlete se na ty hnusné nic nepřinášející komentáře a zachovejte se tak, jak Vám radí svědomí.
@solip píše:
@radkka jak můžete mluvit o zničení „krásného vztahu“? fakt si myslíte, že může být vztah krásný, přestože je v něm jeden, který podvádí??? když podvádí, značí to, že ten vztah opravdu krásný není. I kdyby nakrásně se partner nikdy o nevěře nedozvěděl, neznamená to, že ta nevěra tam nikdy nebyla, tudíž vztah už navždycky bude protkaný lží a podvodem. A to opravdu krásný vztah není. A jestli ten vztah někdo zničí, tak to rozhodně nebude zakladatelka diskuze, ale ten parchant, který podvádí!
@pohledzdruhestrany vaše poznámky nechápu. Snažíte se být zlý a urazit zakladatelku, která vám nic špatného neudělala. Fakt gentelmantské. A pardon, ale o tom, kdo je tu svině se dá polemizovat - nebude větší sviní, když bude mlčet a zatajovat kamarádce pravdu?
@Katydr vykašlete se na ty hnusné nic nepřinášející komentáře a zachovejte se tak, jak Vám radí svědomí.
Blbost. Vztah může být krásný. Mnohem lepší, než má většina lidí tady. A to že si někdo vrzl bokem na něj nemusí mět žádnej vliv.. Zkus se na to podívat i takhle. Nevěra neznačí že vztah krásný není. Chce to hodně nadhledu. A dost lidí je omezených, že to nedokáží ani připustit.. S takovýma ultra co to nedokážou ani připustit se špatně diskutuje. ![]()
@Honza 12 píše:
Já bych to vědět nechtěl. Nač kazit vztah kvůli nějakému klopítnutí? Když by to bylo vážný a ženská by mě chtěla opustit, tak se to dovím od ní, případně to nebude fungovat kvůli tomu, jak se ke mě chová. A toho dobrodince kterej se do toho sejří a přitom vůbec nemusí vědět co a jak bych hnal. A u mě by skončil..
Klopýtnutí? To je podle mě jen jednorázovka (ač netvrdím, že to omlouvám - vč. nějakého opití se),paralelní vztah už je normální a vědomé zahýbání, v tom vidím teda rozdíl.
@Žirafa 69 píše:
Klopýtnutí? To je podle mě jen jednorázovka (ač netvrdím, že to omlouvám - vč. nějakého opití se),paralelní vztah už je normální a vědomé zahýbání, v tom vidím teda rozdíl.
Jistě.. Taky v tom vidím rozdíl.. A ještě je rozdíl, když je to náhodný a poměrně krátký románek pro pobavení. A nebo když se nevěrník či nevěrnice vážně zamiluje.. Ale to asi ten člověk co to práskne v dobré víře nemá většinou zjištěno..
@Honza 12 Když se ten dotyčný zamiluje, většinou jde právě o chlapa, partnerka se to určitě dozví i bez práskačů. Vyzvoní jí to sám.
@Honza 12 píše:
Jistě.. Taky v tom vidím rozdíl.. A ještě je rozdíl, když je to náhodný a poměrně krátký románek pro pobavení. A nebo když se nevěrník či nevěrnice vážně zamiluje.. Ale to asi ten člověk co to práskne v dobré víře nemá většinou zjištěno..
No, to nemá.
@boball Sám „viník“ to častěji sám na sebe nevyzvoní, ptž jak má svý jistý doma a nechce se rozcházet…
A odpovědět zakladatelce na otázku neumím už jen proto, že nedokážu říct na cokoli „co bych udělala, kdyby…“ Fakt ona musí tu kámošku znát, ale i kdyby se nakrásně znaly už od dětství, její reakci nepředpoví. Ani netuší, jestli o tom ona fakt neví, jak už tu někdo psal.
Asi bych s ní o tom diskutovala nejdřív JEN v teoretické rovině a nebo se zmínila např. o nějaké diskusi na netu, kde se toto probíralo a zeptala se jí nejdř. na názor.
@Žirafa 69 A proč nekontaktovat spíš jeho, evidentně jsou si blízcí. No a viník pokud to na sebe sám nevyzvoní nebývá většinou zamilovaný, ale prostě sex.Ale ženy nejsou hloupé většinou to ví, nebo tuší a podle toho se zařídí samy. Mě by osobně hodně vadilo, kdyby ke mně přišla nějká rádobykámoška, která ještě před lety měla sex s mým partnerem a dychtivě mi vyprávěla, co viděla. Ještě s očekáváním toho, že se rozejdeme.
@Honza 12 pokud je vztah krásný a já svého partnera miluji celým srdcem, tak přece nedopustím, abych „uklouzla“ a byla nevěrná. Prostě si poručím, jsem myslící, dospělý a zodpovědný člověk, né zvíře, které se řídí pudy. To, že nevěru připustím prostě jasně značí to, že v mém vztahu je něco špatně.
A pokud zakladatelka toho chlapce viděla, jak se s tou jinou líbá a objímá jí někde na ulici, tak očividně nepůjde o jednorázovou nevěru (ta se snad dělá tajně a bez svědků, ne?), ale spíš o dlouhodobější záležitost, kdy už si podvádějící nedávají takový pozor a líbají se na ulici.
@solip píše:
@Honza 12 pokud je vztah krásný a já svého partnera miluji celým srdcem, tak přece nedopustím, abych „uklouzla“ a byla nevěrná. Prostě si poručím, jsem myslící, dospělý a zodpovědný člověk, né zvíře, které se řídí pudy. To, že nevěru připustím prostě jasně značí to, že v mém vztahu je něco špatně.
A pokud zakladatelka toho chlapce viděla, jak se s tou jinou líbá a objímá jí někde na ulici, tak očividně nepůjde o jednorázovou nevěru (ta se snad dělá tajně a bez svědků, ne?), ale spíš o dlouhodobější záležitost, kdy už si podvádějící nedávají takový pozor a líbají se na ulici.
Co ty víš, třeba přijela dávná láska, zaskotačili si spolu a už se neuvidí ![]()
Máš dost naivní pohled na svět. Nevěru nehájím, nikdy jsem nevěrná nebyla a věřím, že nebudu, ale někdy se život holt zkomplikuje, možná nastane problém ve vztahu a jeden udělá hloupost, jenže si to uvědomí začne na vztahu pracovat a žijí dál šťastně x let. Znám takové páry a nikdy bych si nedovolila jít za dotyčnou a říct jí, že jí ten její Romeo na začátku jejich vztahu podvedl, protože nevěděl, čí je. Zbytečně bych zničila něco, co je krásné (třeba tenhle konkrétní je jí věrný už 15 let po úletu).
Prostě si myslím, že nikdo třetí nemá právo zasahovat do vztahu. Pokud je chlap nevěrný dlouhodobě, tak to alespoň trochu vnímavá partnerka pozná. Já na to raději přijdu sama, než aby mi to nějaká „dobrá duše“ přišla říct a zvědavě koukala na mojí reakci.
@radkka píše:
Prostě si myslím, že nikdo třetí nemá právo zasahovat do vztahu. Pokud je chlap nevěrný dlouhodobě, tak to alespoň trochu vnímavá partnerka pozná. Já na to raději přijdu sama, než aby mi to nějaká „dobrá duše“ přišla říct a zvědavě koukala na mojí reakci.
Diskuzi jsem celou nečetla, ale souhlasím s tebou.
Taky mě kdysi jeden obelhával skoro celej rok, osobně bych byla vděčná každému kdo by mi otevřel oči. Ušetřil by mi hodně bolesti a bezesných nocí. Za mě určitě říct. Prada možná někdy bolí, ale stokrát horší je lež. A nechápu lidi co radši chtějí strčit hlavu o písku a nic nevědět. Nechtěla bych žít život ve lži..
@Rybička80 píše:
@KatydrTaky mě kdysi jeden obelhával skoro celej rok, osobně bych byla vděčná každému kdo by mi otevřel oči. Ušetřil by mi hodně bolesti a bezesných nocí. Za mě určitě říct. Prada možná někdy bolí, ale stokrát horší je lež. A nechápu lidi co radši chtějí strčit hlavu o písku a nic nevědět. Nechtěla bych žít život ve lži..
Hlavu do písku strká ženská, která to sama nepozná.
EDIT: Čím by ti ušetřil bezesné noci? Kdybys to zjistila dřív bolelo by to míň? Mě teda ne. Mně bylo jedno, jak dlouho mě podváděl, prostě podváděl, tak letěl a tím to skončilo. Kdyby mi to ještě nějaká slípka přišla říct, tak bych se cítila navíc ponížená.
Příspěvek upraven 31.07.15 v 09:33
Mam kamaradku ktera tvrdi ze to vedet chce a ze by nam neodpustila kdybychom ji neinformovaly. Na druhou stranu u nej nekolikrat nasla stoprocentni dukazy, vc svych zdravotnich dusledku a vzdy uverila jeho lzim a vymyslum. Rodinu evidentne rozbit nechce. Tudiz bych ji opravdu nikdy nic nerekla… A nerekla bych to nikomu. Kazdeho vec a nechapu lidi co se do toho musi plest!!!