Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
No, já bych se priklanela k variantě zustan doma, manzilku, a starej se se mnou. Hele, z toho se zbláznis. A tvůj manžel je trochu vykuk, ne? Nebo jak si to představujete? Věřím tomu, jak tu někdo psal, že si ještě zařídí paralelní život.
@Tazvesnice píše:
@marin jo a proto ji reknou, ze kdyz manzel odjede, tak na ni kaslou?myslim, ze jsem napsala svuj nazor a timto prispevkem tady koncim, ptze jdu evidentne proti proudu a to tady vzdycky konci spatne
Věřím tomu, že když tu pomoc potřebuje, tak pomůžou. Ale tady vidí, že její manžel je sobecký a nemusí si plnit výzvy na úkor celé rodiny zrovna, když jsou děti malé.
@Lioness34 Je to náročné. Hlavně tedy, když to má být na určitou dobu, tak ten návrat domů nastálo. Děti byly zvyklé řešit vše jen se mnou, protože táta byl doma jen na víkend. Manželovi hodně vadilo, že děti chodily i po jeho návratu domů řešit vše za mnou. Trvalo jim než si zvykly, že je táta zase doma.
@divine woman píše:
@Lioness34 Je to náročné. Hlavně tedy, když to má být na určitou dobu, tak ten návrat domů nastálo. Děti byly zvyklé řešit vše jen se mnou, protože táta byl doma jen na víkend. Manželovi hodně vadilo, že děti chodily i po jeho návratu domů řešit vše za mnou. Trvalo jim než si zvykly, že je táta zase doma.
To je jedna věc a i ty si zvyknes ze resis vše sama a nedomlouvas se jako dřív, on si zvykne na svůj klid, ze ty vše zaridis a pak to často bývá i tak, ze on je nejprve na pokoji/hotelu/bytu a vyvolává domu, časem mu kolega z práce řekne pojď na pivo co budeš sedět tady sám a on jde a pak se tam prichomitne bába a on nejprve nechce ale je mu smutno a jak se všichni scházejí tak jeden večer to prepisknou a skončí c posteli ani nevi jak…
Tohle by se mi nelíbilo ani trochu. Pokud má tvůj chlap potřebu se honit za kariérou, tak si neměl pořizovat tři děti
Co by to bylo za život? Jeden týden celý pryč, druhý tedy doma ale v práci od nevidím do nevidím. Kde je nějaký čas pro rodinu? To že ti o tom neřekl je pěkná podpásovka a to že ti řekl že jestli mu to vyloženě zakážeš tak tady milostivě zůstane, to taky. Já bych do tohohle nikdy nešla, on si zvykne na jiný život a ty budeš na všechno sama. Jak tohle asi může dopadnout? ![]()
@arinecka píše:Špatne
Tohle by se mi nelíbilo ani trochu. Pokud má tvůj chlap potřebu se honit za kariérou, tak si neměl pořizovat tři dětiCo by to bylo za život? Jeden týden celý pryč, druhý tedy doma ale v práci od nevidím do nevidím. Kde je nějaký čas pro rodinu? To že ti o tom neřekl je pěkná podpásovka a to že ti řekl že jestli mu to vyloženě zakážeš tak tady milostivě zůstane, to taky. Já bych do tohohle nikdy nešla, on si zvykne na jiný život a ty budeš na všechno sama. Jak tohle asi může dopadnout?
Tohle je odporný, jak si vůbec může dovolit stavět tě do pozice, že mu to máš zakázat.
Já bych si nikdy kariéristu nevzala, do jednoho jsou to sebestředná hovada.
V tuto chvíli bych asi navrhla partnerskou poradnu s tím, že po tomto extempore přemýšlím o rozvodu.
On se má tak akorát kát, že ho taková blbost vůbec napadla a ne se ještě cítit ukřivděný, když řekneš ne.
Nic jiného ti ani nezbývá.
Manzel to treti dite chtel nebo do nej byl dotlacen? Jako horsi dobu pro praci v zahranici si vybrat nemohl, byla bych dost nastvana na tvem miste, ze to se mnou nekonzultoval pred pohovorem. Takova rozhodnuti se maji delat ve fungujicim vztahu spolecne, ne ze jeden se rozhodne a druhy mu pak ma neco zakazat ![]()
Já bych to tak černě neviděla. Ne, že by byl můj sen, mít takovýho chlapa doma, ale když mu to zakáže, bude jí to celý život vyčítat a taky touze vést k rozpadu manželství. Půl měsíce bude doma, tak ať si ten půl měsíce zařídí nějaký kratší úvazek. Co se týče domu, stejně potřebují kvalitní technický dozor, co by asi tak zakladatelka řešila, když tomu nerozumí. Zařízení domu se dá řešit po netu, bude mít půl měsíce s manželem, tak si to holt naplánují do té doby. A tři děti taky zvládne, však není ani první ani poslední ženská, co se stará o tři děti. A jinak, kdyby třeba dělal na směny, tak se taky týden prakticky neuvidí.
@Lena74 píše:
Já bych to tak černě neviděla. Ne, že by byl můj sen, mít takovýho chlapa doma, ale když mu to zakáže, bude jí to celý život vyčítat a taky touze vést k rozpadu manželství. Půl měsíce bude doma, tak ať si ten půl měsíce zařídí nějaký kratší úvazek. Co se týče domu, stejně potřebují kvalitní technický dozor, co by asi tak zakladatelka řešila, když tomu nerozumí. Zařízení domu se dá řešit po netu, bude mít půl měsíce s manželem, tak si to holt naplánují do té doby. A tři děti taky zvládne, však není ani první ani poslední ženská, co se stará o tři děti. A jinak, kdyby třeba dělal na směny, tak se taky týden prakticky neuvidí.
Jenže ona žádného půl měsíce s ním mít nebude. Proč by se měla o děti starat sama? Jen proto že by nebyla první ani poslední? A to že ona mu pak bude vyčítat, že je na vše sama, že on ani nevidí jak rostou děti atd, to nepovede k rozpadu manželství? On si zvykne na svůj klídeček, ona ho ale mít nebude. Jsou snad patrneři, proč by se měla o vše starat sama?
Však já neříkám, že je to ideální stav, ani že je to férové jednání, jen si myslím, že když to takovému člověku zakaže, tak to stejně nebude dobré. Možná ji poslechne, ale k čemu to povede. Bude se cítit jak dítě, kterému velí manželka. A to nedělá chlapům dobře. Spíš bych má to šla nějak diplomaticky. Jinak zakladatelka říkala, že bude pryč týden a týden bude doma a to mne fakt nepřijde zas až tak zlé. Daleko důležitější je, zda ten týden doma se bude věnovat rodině. Ono je totiž spousta chlapů, kteří sice jsou doma, ale ve skutečnosti akorát sedí u televize nebo v hospodě.
@Lena74 píše:
Však já neříkám, že je to ideální stav, ani že je to férové jednání, jen si myslím, že když to takovému člověku zakaže, tak to stejně nebude dobré. Možná ji poslechne, ale k čemu to povede. Bude se cítit jak dítě, kterému velí manželka. A to nedělá chlapům dobře. Spíš bych má to šla nějak diplomaticky. Jinak zakladatelka říkala, že bude pryč týden a týden bude doma a to mne fakt nepřijde zas až tak zlé. Daleko důležitější je, zda ten týden doma se bude věnovat rodině. Ono je totiž spousta chlapů, kteří sice jsou doma, ale ve skutečnosti akorát sedí u televize nebo v hospodě.
Týden doma nebude. Bude chodit do práce v ČR a pokud je workoholik, tak domů spěchat nebude. Určitě zákaz není řešení, ale ono to asi nebude dobré, i když mu to nezakáže. Chlap, který by myslel také na děti a manželku, by ani s takovým nápadem nepřišel. A s manželkou by to minimálně konzultoval předem. ![]()
Tak to on tenhle pan manžel určitě už vybírá chůvu/pomocnici do domácnosti manželce a stavební dozor ke stavbě domu. A taky určitě všem v rodině spoří.
Se ti nedivím. Rodiče chápu, oni ti to neřekli na rovinu. Ale tvůj manžel je sobec a oni chtějí, aby sis to uvědomila.
Tady hodně zaznělo, že on si může vést paralelní život. Já bych spíše řekla, že prvně bouchnou saze tobě. Protože ty přijdeš na to, že všechno děláš sama, o děti se staráš, o stavbu se staráš, o rodinu se staráš. Bude tě to štvát a pak přijdeš na to, že ho nepotřebuješ, všechno děláš sama, a o víkendu se staráš ještě o něj. Budeš přemýšlet nad tím, že bez něj ti bude líp.
On má tři děti a chce stavět dům, to by měl vědět, že ted není vhodná doba na dobrodružství. Stavět dům pro něj není výzva? At to odloží, má závazky, má se starat prvně o rodinu. Nebo at jede, ale o stavbu domu at se stará sám, a povinnosti k rodině si plní, jak chce… at si přijde na to, že to nebude klapat. Takový chlap má bydlet v bytě a mít jen jedno dítě. ![]()