Manžel se cítí na vedlejší koleji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 13:35
Manžel se cítí na vedlejší koleji

Dobrý den, poraďte prosím, jak byste řešili mojí situaci. A prosím neodsuzujte mě. S mužem jsme už 16 let, máme 2 malé děti - 4 a 2 roky. Já jsem doma na mateřské a přivydělávám si prací doma (cca 4h týdně), muž pracuje jako manažer, vydělává slušné peníze, je často pryč. O víkendu a volné dny chodí na stavbu, již třetím rokem stavíme svépomocí dům. Partnerská krize prakticky začala od druhého roku stavby. Muž je často pryč, já se starám o děti, domácnost. Víkendy trávíme prakticky všechny na stavbě, kde je chalupa a trávím čas s tchýní, která pomáhá s dětmi, bohužel nemáme dobrý vztah. Od druhého těhotenství trpím na výkyvy nálad a mám těžší průběh PMS. Když jsem přestala kojit, chvíli to bylo dobré a pak opět výkyvy. Dva týdny mám dobrou náladu, funguju v pohodě, poté je to horší. Jsem naštvaná, občas protivná na manžela i děti. Vím to o sobě a snažím se s tím něco dělat. Snažím se trávit čas s lidmi, kteří jsou pozitivní, sportuji, chodíme ven, plánuji program… S mužem jsme před dětmi fungovali tak, že o víkendech jsme navštěvovali různé akce, bavili se s přáteli, hodně jsme jezdili na výlety a já hodně pracovala. K hlavnímu zaměstnání jsem ještě pracovala s domova, v sezóně jsem pracovala kromě spánku nonstop třeba 3 týdny i o víkendech. Když to vidím zpětně, vůbec jsem v tu dobu nežila. Nyní fungujeme s mužem dle mého celkem jako normální rodina, ačkoliv on se cítí na vedlejší koleji. Spíme spolu 1-2× týdně, dáváme si pusu, ale nic vřelejšího z obou stran není, což muže (i mě) trápí. Komunikace je taktéž stereotypní o dětech, o jídle, co jsme dělali a konec. Večer spolu sedíme u TV, já skládám prádlo nebo uklízím nádobí. Nicméně jsme jako dva spolubydlící. Vedle muže se cítím nedoceněná, nepochválí mě, nepohladí, neřekne mi, že mi to sluší… Reakcí na to bylo, že jsem si před půlrokem našla milence, který je též ženatý. Vídáme se zhruba 1× týdně, jinak si píšeme a zajímáme se o sebe. Je to neperspektivní, jde jen o sex, nemiluji ho ani on mě, máme se rádi, ale máme své životy. Zapomněla jsem dodat, že můj muž byl první a jediný, s kým jsem měla sex. S milencem, který je hodně zkušený, tak poznávám vše, oč jsem přišla tím, že můj muž byl jediný… S mužem bohužel všechno pěkné postupně odchází. Bavili jsme se o tom spolu několikrát, řeším i s kamarádkami, co třeba po večerech dělají, hledám diskuze na internetu… Trvá to už asi rok. Muž háže vinu na mě, svádí to na mé nálady. Někdy má pravdu, jsem rozumná a uznávám, že to tak někdy je. Nicméně je to neustále dokola. I muž má své mouchy. Rád se odreaguje posezením u piva s kamarády i přesto, že jsou děti třeba nemocné, nechává to na mě, ačkoliv když to jde, také pomáhá. Na výchovu máme též odlišné názory. Muž je ráznější, já mírnější. Starší dcera už tomu začíná rozumět. Nechci, aby měla na svého tátu v dospělosti vztek. Já řeším věci domluvou (hodně si o výchově čtu, když si nejsem jistá. Muž aplikuje výchovu svých rodičů - děti musí poslouchat za každou cenu). Jsem už z toho všeho zoufalá. Přijde mi, že si nějak vůbec nerozumíme. Nechci to všechno zahodit, naopak to řešit. Hledám pomoc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8390 příspěvků 04.09.19 13:40

Z toho cesta asi moc není. Když slušně vydělává, neměli jste řešit bydlení svépomocí. Zkus po tisíci první udělat „vše pro záchranu vztahu“, navrhla bych i poradnu manželovi.

karkarka
Závislačka 4275 příspěvků 04.09.19 13:41

Na manžela jsi hnusná, nohy roztahuješ jinde, doma dvě malinký děti. Ty jsi teda materiál.

K92
Kecalka 404 příspěvků 04.09.19 13:43

Asi blbý dotaz, ale kde bereš se dvěma dětma a během stavby domu na milence čas? :D bohužel stavba domu svépomocí už rozvedla kdejake manželství :(.

veria
Nadpozemská drbna 26198 příspěvků 04.09.19 13:43

Jo holka, milencem to asi nezachránis. To je spis cesta k rychlejšímu konci. Zkus nějakého rodinného poradce třeba. Stavení domu svépomocí je taktéž cesta do pekel. To se s rodinou a praci moc těžko kloubi a zvládá.

divine woman
Extra třída :D 12722 příspěvků 04.09.19 13:44

Takže jste si 11 let užívali a pak přišel šok v podobě dětí. A do toho stavba domu. To zacloumá s každým párem. Proč nemáte po 3 letech dům hotový?
Jinak, to co popisuješ je normální život s dětmi. To, že se oba cítíte nedocenění je váš osobní problém a oba byste s tím měli něco dělat. A ten milenec, ten ti ke štěstí opravdu nepomůže. Manžel o milenci ví?

terien
Extra třída :D 12379 příspěvků 04.09.19 13:52

Zkusila bych poradnu. Pokud spolu opravdu chcete být, skončila bych to s milencem, dům nechala dostavět od firmy, zatla zuby a snažila se vztah zachránit. Ono totiž jako samozivitelka si moc nepomůžeš. Milenec je pase, ten má svý a nějaký náhradní tatínek bude mít představy o výchově dvou cizích dětí představy ještě o dost jinačí než jejich vlastní otec. Ten toho teda taky dělá dost, skoro žádné volno, v práci nebo na stavbě a doma nic moc.

zuza92
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 04.09.19 13:52

Jakmile jsme něco na baráku začali dělat svépomocí, začala partnerská krize. Vše dělal většinou manžel a já tvrdla doma s malou dcerkou. Naštěstí jsme to vždy ustáli. Co třeba aspoň v neděli trávit čas jako rodina. Pokud manžel dobře vydělává, vezměte někoho na výpomoc se stavbou. Věř, že se vám na investice vyplatí.

terien
Extra třída :D 12379 příspěvků 04.09.19 13:53
@divine woman píše:
Takže jste si 11 let užívali a pak přišel šok v podobě dětí. A do toho stavba domu. To zacloumá s každým párem. Proč nemáte po 3 letech dům hotový?
Jinak, to co popisuješ je normální život s dětmi. To, že se oba cítíte nedocenění je váš osobní problém a oba byste s tím měli něco dělat. A ten milenec, ten ti ke štěstí opravdu nepomůže. Manžel o milenci ví?

Jako na stavbu svépomocí, která ani po 3 letech není hotová může přistoupit jen blázen. To bych radši byla v bytě a jezdila za ty prachy po výletech.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 16203 příspěvků 04.09.19 13:54

Jsi hloupá máš zdraví, rodinu, zdravé děti a manžela, peníze, práci a přesto jsi tak hloupá že to všechno zahodíš jen protože si potřebuješ za. šu. kat jinde no pěkný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 13:57

@divine woman - s domem byly nějaké problémy, pak přišlo druhé dítě a stavba se pořád zpožďuje… Chceme s tím něco dělat, jenže co? Je to hrozná situace… Ne neví o něm, kryju to jak to jde. Řídím se mottem, co oči nevidí, srdce nebolí. Já vím, že je to špatné, ale mám pocit, že mi to pomáhá na pochroumané sebevědomí. Starám se o sebe víc, mám se na co těšit, přijde mi, že víc žiju, že se díky němu víc usmívám…

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 04.09.19 13:58

Dum nechat dodelat firmou/firmami (ale stejne na ne bude muset muz dohlizet, aby to za neco stali, vim z vlastni zkusenosti..).

Deti dat na hlidani tchyni/sce mamce i pres noc azas si nekam vyrazit jako zamlada.

Mladsimu bude za rok 3 roky, nastoupi do skolky a zas se vam v zivote vse zmeni ;)

K milenci komentovat nebudu.. Za me je to cesta do pekel.. Skoncit to s nim a doufat, ze se o nem muz nedozvi..

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 04.09.19 14:02
@Anonymní píše:
@divine woman - s domem byly nějaké problémy, pak přišlo druhé dítě a stavba se pořád zpožďuje… Chceme s tím něco dělat, jenže co? Je to hrozná situace… Ne neví o něm, kryju to jak to jde. Řídím se mottem, co oči nevidí, srdce nebolí. Já vím, že je to špatné, ale mám pocit, že mi to pomáhá na pochroumané sebevědomí. Starám se o sebe víc, mám se na co těšit, přijde mi, že víc žiju, že se díky němu víc usmívám…

Tak zacni misto za milencem chodit na aerobik/pilates/dopln dle sebe. Udelas neco pro zdravi, zhubnes a hezky se oblekat muzes prece i kvuli muzi.. Jiste to oceni a bude to lepsi, nez se fintit pro nejakeho ciziho a delat mu kur*vu zadara.. Co zena Tveho milence?? Predstav si sebe na jejim miste..

divine woman
Extra třída :D 12722 příspěvků 04.09.19 14:06

Dokud budeš táhnout s milencem, nemáš dost velkou motivaci urovnávat vztah s manželem. Takto půjde vaše manželství do kopru. Byli jste roky zvyklí užívat si a nebrat na nikoho jiného ohled. To s malými dětmi nejde. A oč je tvůj milenec lepší než manžel? Je jen neokoukaný a nemusíš s ním řešit provozní problémy. A asi máš fakt moc volného času, když máš při 2 malých dětech čas na milence. Kdo je hlídá, když jsi s milencem? Manžel, babičky nebo kamarádky?

Ou
Echt Kelišová 8985 příspěvků 04.09.19 14:08

A ty se divíš, že se manžel cítí na vedlejší koleji, když místo toho, aby si řešila ne moc uspokojivou komunikaci a sebepřijetí sis našla milence?

Tvůj manžel v tvém životě je na vedlejší koleji.

To že otec je ráznější a matka mírnější je naopak pro výchovu dětí vcelku ideální - to není důvod k tomu, aby si to našla coby záminku k rozchodu.

Pokud chceš manželství udržet - což bude možné, když budete chtít oba, tak se potřebujete dohodnout na tom, že teď se vám nežije úplně dobře a že chcete zkusit společně hledat jak to zařídit.

No a tou cestou je párová terapie - budou ji nabízet v nejbližší poradně pro rodinu.

Milence nepřiznávej, dokud na něco takového nepadne přímá otázka u které je jasné, že fakt chce slyšet pravdu a nebo pokud to nebude v rámci psychoterapie (její podmínkou fakt není přiznat nevěry a terapeut to nebude aktivně zjišťovat, ale když už by se na to manžel zeptal, tak pomůže abyste pravdu unesli).

Ale s milencem to ukonči - pokud tedy skutečně chceš udržet rodinu.

A podle té zátěže co sis na sebe navlékla bych se vůbec nedivila, kdyby sis postupně došla k tomu, že jsi možná workoholik a že bez té zátěže se nudíš a tak si hledáš vzrušení jinak. To je taky potřeba se naučit nějak zvládat tak, aby to nebyla sabotáž sebe a vlastní rodiny, pokud se dostaneš k tomu, že se budeš konfrontovat s něčím takovým, tak ideální cestou ven je idnividuální psychoterapie, protože ono to bude pramenit z nějakých složitějších věcí dětství a tak dále.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama