Reklama

Proč je tolik žen, co po mateřské nechtějí pracovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 13:55
Nechci do práce

Holky prosím vysvětle mi někdo proč je tolik, ženských co po mateřský nechce jít pracovat? Vymýšlí výmluvy typu Musím se starat o rodinu nebo si radši pořídí další dítě. Co je na té práci tak škodlivého? Jsem natvrdlá, ale fakt to nechápu :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56902 příspěvků 15.03.18 13:57

@ka2ka nejsi sama, taky to nechápu, do práce jsem se těšila, fakt si tam vždy oddechnu - psychicky..

Šarlota4
Echt Kelišová 9628 příspěvků 15.03.18 13:58

Stres, honicka, spoustu chlapu nechodi domu v 16:00, ale treba ve 20:00. Vecny nekoncici kolotoc. To je muj nazor. A pokud na to maji penize, tak proc ne. Kazdeho vec :)

sakota
Kelišová 5460 příspěvků 15.03.18 13:58

@ka2ka ja to za sebou jeste nemam, takze jen varim z vody, ale asi trochu stres z toho, jak budou vsechno zvladat a stihat a jak se na ne budou koukat v praci, kdyz budou muset byt s detma doma na paragraf? To jsou veci, ktere budou hlodat za par let me. Aby mi z zivota zbylo i neco jineho nez letet do skolky, do prace, ze skolky, domu, uklidit, obstarat a padnout za vlast. :D ale rikam, jen si to zatim predstavuju a nevim, jaky to doopravdy je. Nemyslim si, ze hlavnim duvodem je prace jako takova. Spis ten hukot kolem.

Hadumi
Extra třída :D 13264 příspěvků 15.03.18 13:59

Doma je to pohodlnější, můžeš si dělat, co chceš. Mám kolem spousty mamin, kterým to takhle vyhovuje a já si přijdu jako exot.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 15.03.18 14:01
@ka2ka píše:
Holky prosím vysvětle mi někdo proč je tolik, ženských co po mateřský nechce jít pracovat? Vymýšlí výmluvy typu Musím se starat o rodinu nebo si radši pořídí další dítě. Co je na té práci tak škodlivého? Jsem natvrdlá, ale fakt to nechápu :think:

No treba v te praci nevidi smysl zivota :D Pokud ta moznost nepracovat je, tak proc ne.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 14:01

No dobře je to potom asi náročnější, ale to fakt někoho baví celý život sedět doma a říkat já nemůžu do práce máme barák musím se starat?

la_amanita
Kecalka 304 příspěvků 15.03.18 14:02

Vem si, kolik lidí má práci úplně na houby. A když vidí, že péče o domácnost a rodinu má smysl, tak je to jasné.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 14:02
@Lenca27 píše:
No treba v te praci nevidi smysl zivota :D Pokud ta moznost nepracovat je, tak proc ne.

a ty by jsi doma vydržela? Nehráblo by ti?

Šarlota4
Echt Kelišová 9628 příspěvků 15.03.18 14:02
@ka2ka píše:
No dobře je to potom asi náročnější, ale to fakt někoho baví celý život sedět doma a říkat já nemůžu do práce máme barák musím se starat?

Myslim, ze ten kdo penize ma si to udela zajimavy. Cviceni, konicky, nekdo rad zahradnici..

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 14:02
@la_amanita píše:
Vem si, kolik lidí má práci úplně na houby. A když vidí, že péče o domácnost a rodinu má smysl, tak je to jasné.

taky mám práci na houby, ale nevím nechat se živit a obhajovat se tím že se starám o barák :think:

Fikta
Extra třída :D 14228 příspěvků 15.03.18 14:03

Mám jít teď po šesti letech a jako nechce se mi. Bojím se nového kolektivu (mám dvě malé věčně nemocné děti, kolegyně mě sežerou), že už nic neumím a něco zvořu. Jediné na co se těším, že „vypnu“ nebo lépe přepnu na jiný druh stresu :mrgreen:

P4ja
Kelišová 5383 příspěvků 15.03.18 14:03

No ve svém okolí mám případy, kdy žena nechce do práce, protože
a) tam byla nešťastná a nespokojená před MD a zatím jinou nemá.
b) jsou takové, které si navykly na pohodlí doma, a ví, že je manžel uživí
c) je připravená na to být celý život ženou v domácnosti a manžel s tím souhlasí a podporuje jí v tom
d) kdysi byla jedna, která byla líná, ale tu vyléčil rozvod.

Jinak těžko říct, jestli je to ještě o něčem jiném, opravdu nevím. :nevim:

Bandii
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 15.03.18 14:03

Děti nemám, ale do práce se nehrnu z toho důvodu, že nemám nic co by mě bavilo, vysněné povolání. Práce by byla jen pro přežití. Nemůže to, mimo jiné, hrát roli i u matek? V trávení času s dětmi, ježdění po výletech, vaření a vše pro rodinu jim přijde smysluplné, zatímco chození do práce, která je nijak nenaplňuje ne? Takže, mají-li na to, zůstanou ženy doma a finance táhnou chlapi.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 15.03.18 14:03
@Fikta píše:
Mám jít teď po šesti letech a jako nechce se mi. Bojím se nového kolektivu (mám dvě malé věčně nemocné děti, kolegyně mě sežerou), že už nic neumím a něco zvořu. Jediné na co se těším, že „vypnu“ nebo lépe přepnu na jiný druh stresu :mrgreen:

tak bát se považuju a normální já se taky budu bát, ale napadlo tě hledat výmluvy aby jsi tam nemusela?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 39 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama