Partnerovo dítě z předchozího vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Uživatel je onlineagus121
Povídálka 13 příspěvků 23.01.19 23:02
partnerovo dítě z předchozího vztahu

Ahoj,

potřebovala bych radu od někoho, kdo byl nebo je v podobné situaci.

Mám přítele asi rok, vše funguje jak má. Ale má dítě s předchozího vztahu. Problém je v tom, že od rozchodu s bývalou přítelkyní své dítě neviděl (3 roky). Nechce ho vidět, nechce s ním komunikovat, bývalá mu v komunikaci se synem nijak nebrání. Platí jen alimenty, to je všechno. Mluvili jsme o tom a říká, že svou bývalou nenávidí tolik (podvedla ho), že mu dělá problém jakákoliv komunikace s ní ohledne společného syna. Syn má nyní 6 let, naposledy ho viděl když mu byly 3. Je to normální?

Mně na něm hodně záleží, v budoucnosti s ním chci dítě. Nedokážu si představit, že v po případném rozchodu (podvést ho tedy fakt nehodlám, ale stát se může cokoliv jiného a rozchod je světě) se zachová stejně. Navíc mně záleží na tom jaký je člověk a můj názor je takový, že ať se stalo cokoliv, je to jeho plánované dítě a měl by se s ním setkávat.

Děkuji za názory,
Agata

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
růžový achát
Kelišová 6170 příspěvků 23.01.19 23:13

Tohle je dost zásadní, tady je vidět jak je pro další případné otcovství opravdu nevyzrálý. Je to otec bio ale opravdový táta by sve dítě nikdy neopustil. S ním si dítě nedělej.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 783 příspěvků 23.01.19 23:16

No, vídat by ho určitě měl, i kdyby se měli domluvit, že si ho každej sudej pátek vezme ze školky a každý následující pondělí ho zase do školky odvede a tam si ho zase vezme matka. Nemusí se vidět vůbec. To dítě nemůže za to, že máma byla do větru (bůhví jak to bylo, její verzi neznáš) mně by to teda vadilo, asi by mě to od něj odradilo. Přesně i z důvodu co píšeš, že taky můžeš dopadnout jednou stejně.
Ale jak by tohle fungovalo v reálu, když ho kluk vůbec nezná… :nevim: už k němu pravděpodobně ani nebude chtít.

Alyss1
Závislačka 3017 příspěvků 3 inzeráty 23.01.19 23:19

Ne je to divny. A velmi spatny znameni do budoucna. Nevesti to nic dobreho o charakteru otce.

Povídálka 13 příspěvků 23.01.19 23:26

Bývalá mu při rozchodu oznámila, že odchází žít k novému příteli. Přítel je nyní toho názoru, že synovi je dobře u nové rodiny a on nehodlá do toho vstupovat. On to tak prý neplánoval, chtěl vychovávat dítě v kompletní rodině, což mu nevyšlo, proto se rozhodl na syna vykašlat a časem si založit novou rodinu. Nevím, mně to normální nepřijde. Jinak s ním nemám žádné problémy. Ve všem ostatním je zodpovědný. Přijde mi to tak, že ho bývalá hodně nasrala. Nevyšel mu vztah, tak chce odhodit vše co mu z toho vztahu zůstalo.

viky23
Neúnavná pisatelka 16641 příspěvků 23.01.19 23:30

Taky mi to normalni neprijde. Je to jeho jedine dite. Jeho krev. Asi nema dobry charakter kdyz mu je tohle jedno :roll: Ale i takovi chlapi jsou bohuzel :dance:

sucuba
Kecalka 293 příspěvků 23.01.19 23:30

Není to dobre. Udělal si dítě, a dělá, jakože neexistuje. To mu to není ani trochu líto? Je to hodně divné. Chudák malý, nemůže za to :(

Danulinka16
Závislačka 2543 příspěvků 23.01.19 23:31

takhle se pořádnej chlap nechová…

Povídálka 13 příspěvků 23.01.19 23:39

Snažím se ho v tom pochopit. Je na sebe dost hrdý a vím, že pocit že jeho dítě vychovává někdo jiný nesnese. Když byl naposledy odvést malého bývalé (před 3 lety), bývalá nebyla doma a novému příteli drbnul: D Říká, že chce to čas a že v budoucnu si plánuje se synem vztah vybudovat. Já ale nechápu jak to chce udělat, myslím že jednoduché to nebude.

Hanyžka1
Kecalka 105 příspěvků 23.01.19 23:56

Bohužel, na tom není co chápat. Jeho syn si nevybral ani rodiče, ani nového „tatínka“. Trestá syna za to, co způsobili jiní a trestá i sebe, akorát to ještě neví. Jednak tím, že čas, který mohl trávit se synem se nedá vrátit zpátky a také tím, že každé normální ženské, která chce nebo má děti to přijde hodně divné a o takovou partnerku, kvůli svému postoji může raz dva přijít.

tulipán
Závislačka 3702 příspěvků 23.01.19 23:57

I kdyby se stalo kdovi co, tak to neni duvod vykaslat se na dite. Je bezcharakterni muz a srab. Je velmi nebezpecne, bastit mu argumenty o hledne jeho chovani a snazit se ho pochopit v predstave, ze jednou si vybudu s deckem vztah. Kecy v kleci. Chudak dite, zrejme kazdy den ceka na tatinka, ten se na to ale zatim neciti a planuje stat se rodicem az nekdy :mrgreen:. Silenec.

edit hrubky

Příspěvek upraven 24.01.19 v 00:25

Povídálka 13 příspěvků 24.01.19 00:00

Děkuji moc za názory, asi jsem přesně tohle potřebovala slyšet. :(

DustInTheWind
Kecalka 151 příspěvků 24.01.19 00:06
@agus121 píše:
Bývalá mu při rozchodu oznámila, že odchází žít k novému příteli. Přítel je nyní toho názoru, že synovi je dobře u nové rodiny a on nehodlá do toho vstupovat. On to tak prý neplánoval, chtěl vychovávat dítě v kompletní rodině, což mu nevyšlo, proto se rozhodl na syna vykašlat a časem si založit novou rodinu. Nevím, mně to normální nepřijde. Jinak s ním nemám žádné problémy. Ve všem ostatním je zodpovědný. Přijde mi to tak, že ho bývalá hodně nasrala. Nevyšel mu vztah, tak chce odhodit vše co mu z toho vztahu zůstalo.

S perspektivou, že bude jenom přihlížet, jak syna vychovává jeho ex, víc času s ním stráví její nový objev, on sám s tím vůbec nic nenadělá, výchovný vliv prakticky nula…

Je celkem racionální chtít začít znovu s čistým stolem.

Taky že mu bývalá aktuálně nebrání komunikovat s dítětem neznamená, že by to nebylo hodně jinak, kdyby chtěl nějak zasahovat do výchovy.
Tyhle bitvy se vyhrát nedají, na konci to odsírá děcko.

Plus nejspíš taky viděl v praxi rozšířený model - až se ex znovu vdá, tak biologický otec začne překážet obrazu dokonalé rodinky a je potřeba ho pokud možno vyrušit, aby nezacláněl.

Když dopředu ví, že ex s ním zamete kdyby něco či lépe řečeno, že to tak stejně dopadne, má víc smysl začít znovu a doufat, že s next bude lip.

Uživatel je onlineMarkéta80
Hvězda diskuse 42025 příspěvků 24.01.19 00:16

to je teda otec roku :jazyk: . S takovým bych prostě být nemohla. Má někde dítě a jemu to úplně jedno :? je to jeho vlastní dítě ne ponožky které vyhodím a koupím si nové :? Chudák dítě až bude větší a zjistí že vlastní táta na něj kašle a nechce ho :? Jak v budoucnu? Dítě už ho bude brát jako cizího člověka. ten vztah on utnul a už ho nenaváže :? @DustInTheWind a o vlastní dítě nejevit zájem? Ne to normální není. To že se oni dva rozešli neznamená že dítě přestane existovat :?

DustInTheWind
Kecalka 151 příspěvků 24.01.19 00:30
@Markéta80 píše:
@DustInTheWind a o vlastní dítě nejevit zájem? Ne to normální není. To že se oni dva rozešli neznamená že dítě přestane existovat :?

„Normální“ taky není se rozejít, jen je to v dnešní době velmi rozšířené.

Prostě si myslím, že není na místě ho totálně odsoudit, když zhodnotil své možnosti a vzal to realisticky, i když navenek působí necitelně.

Stejně by velice pravděpodobně za pár let skončil v roli „neviditelného sponzora“, který akorát narušuje klídek nové rodinky, takhle to skončilo stejně bez toho drama mezitím. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Bomby Kim Kardashian: Šaty jí rozdělily prsa vejpůl!

O vrchovatou porci trapnosti se tentokrát postarala hvězda reality show a... číst dále >

Babička heroinové Terezy: Proč prodává dům, kde vnučce slibovala nový domov?

Ke svým prarodičům pojí mnoho lidí výrazně silnější pouto než k vlastním... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >