Prarodiče nejeví zájem o vnučku

1719
5.4.17 20:49

Prarodiče nejeví zájem o vnučku

Ahoj holky, jdu se spíš vykecat a budu ráda, když mi písnete v případě, že máte v rodině něco podobného, jak s s tím vyrovnáváte. Jedná se o to, že moji rodiče nejeví zájem o naši dceru. Abych začala od začátku. Moji rodiče jsou asi 2 roky v důchodě. Mají spoustu volného času. Problém je v tom, že jsou oba dva líní, nespolečenští, žijí tak trochu jen pro sebe. Celý jejich den spočívá v dívání se na tv a čekání, až se večer půjde na pivko. Přes den je to jenom pohodička, cigárko. V prosinci se mi narodila dcera, přes prvotní sžívání se s miminem, prdy apod. jsme se dopracovali k spokojenému vysmátému miminku. Když jsem byla těhotná a naši měli v sobě (jako často) 6 a více kousků, tak vykládali, jak se těší na miminko, jak ho budou vozit, jak jsou šťastní (měla jsem s nimi celý život velmi dobrý vztah). Bohužel zůstalo jenom u slov. Během šestinedělí, kdy jsem nevěděla kde mi hlava stojí, za mnou 3× týdně jezdila tchýně s 5 druhy jídel (tchýně bydlí asi 60 km od nás, pracuje a ještě si našla čas aby mi uvařila a dovezla to). Moji rodiče bydlí od nás 2 zastávky MHD, vzdušnou čarou kilometr a byli u nás jednou - otec odešel po pěti minutách a přišel za hodinu s tím, že se byl podívat po okolí a zakouřit si. Pokud jsem jim nezvolala já, ani se neozvali. Během ledna malá začala mít problém s prdíky, měla celodenní koliky, kdy jenom plakala a plakala. Já jsem z toho byla s nervama v kýblu, brečela jsem taky, byla jsem vyčerpaná, neměla jsem chuť jíst a samozřejmě mi začalo odcházet mlíko (malá je plně kojená), sebrali jsme se tedy a bydleli na nějaký čas u tchýně, kde byl i lepší vzduch. Vše se srovnalo. Moji rodiče se k tomu postavili tak, že „však jasně jeďte…ať si malou taky užijí..s námi jste pořád“. Byla jsem dost překvapená. Problém je v tom, že naši dodneška nevozili kočárek, ani se o to nehlásí. Matka si myslí, že když 1× za dva týdny zavolá jak je malé tak je vše ok. Když za nimi příjdeme na navštěvu (protože k nám nechodí), tak sedím s matkou a ta po tom, když řeknu že nechci ani kafe ani kolu, protože kojím, řekne že bych měla s kojením skončit, protože mě to omezuje a otec odejde rovnat si cd k sobě do pracovny :roll: pak ho matka volá, že malá pase koníčky, příjde asi na páté zavolání, kdy je už malá mrská. Na to mi moje máma řekne, že je mrská, protože má určitě hlad a měla bych jí dát raději Sunar :zed: Když jsem od nich odcházela, tak jsem jim řekla, že je zvu k nám na návštěvu, že máme doma spoustu nových věcí a Anička by jim ráda ukázala hračky. Oba se zatvářili a pak řekli, že pro něj pohodlnější, když vždycky příjdeme my, že jim se nikam nechce chodit. Hrozně mě štve, když chodím po venku a vidím babičky a dědečky s kočárky. Opravdu mám teď lepší vztah s tchýní, které denně posílám fotky, ptá se na to co malá už umí apod. Často k nim jezdíme, bere si malou do kočárku a je ráda, že ji vidí. Jsem ráda, že ji mám, ale hrozně mě štve přístup našich. Nechci ať to vyzní, že se chci dítěte zbavit a mít čas pro sebe - to vůbec ne. S malou mě to hrozně baví, jsem šťastná že je šikovná a zdravá, ale stydím se, když se mě někdo zeptá jestli s ní mají babička s dědečkem radost. Už jsem upřímná a říkám, že nemají zájem, že prostě nejsou na děti…co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
5.4.17 20:57

Bohužel je to tak. Nejsi první ani. posledni. Me nikdo nikdy nenavaril např. Vše jsme zvládla sama. Bud rada za tchyni. Jiny nemá nikdoho. Nasi si malého radi celou, když jsme :hug: u nich. Ale aby dojeli k nám… To ne. A to bydlíme taky kousek :nevim: Tchyne nemá vůbec zájem. Takže asi tak. Holt rodinu si nevybíráme :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1529
5.4.17 20:57

Tak ja teda nemam stejny problem. Obe babicky a jedna prababicka by se o malou poprali :) jsou asi jako tvoje tchyne. A kdyby se tak chovali jako tvi rodice asi by mi to bylo hodne lito :( jeste ze mas super tchyni ;) jen je skoda ze bydli tak daleko :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9125
5.4.17 20:58

Budeš si asi muset zvyknout, že není každý poprděný z tvého dítěte stejně jako ty. Navíc tvoji rodiče pijí a kouří… Láska a pozornost se nedá vynutit, navíc tvoji rodiče určitě mají vnučku rádi, akorát je prostě nezajímá každé její prdnutí. A tvojí dceři je teprv pár měsíců, je maličká, vpodstatě „nic nedělá“. Počkej, až bude větší a buď ráda, že nějaké rodiče vůbec máš.
Mmch, moje máma u nás byla v šestinedělí myslím jednou, bydlí daleko a pracuje hodně. A ani ona ani tchyně nikdy „nevozily kočárek“ a obě vnuka milují. Vození kočárku není žádné měřítko.

Příspěvek upraven 05.04.17 v 20:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
5.4.17 20:58

Tak rodiče/prarodiče si bohužel nevybíráme. Jediné, co mě zaráží, je že jste s nimi měla vždycky dobrý vztah, jak píšete. Protože já bych řekla, že mám s našima normální vztah a voláme si několikrát týdně. Jinak jako život o tv a hospodě je fakt smutný. S takovými lidmi si nemám co říct :? Já bych asi o ten kontakt nestála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1247
5.4.17 21:01

U nás je to stejné jen moje máma než byl první vnouček hrozně se těšila a slibovala jak bude vozit kočárek no malej se narodil ona koupila dům a nic jiného ji nezajímá a když jsem čekala druhé do toho stěhování čekala jsem jestli ji napadne vzít staršího ať si opdpocnu no ani omylem… Kašlu na to nic stín nenaděláš já už se taky nesnázím a přesně jediný kdo má zájem je tchýně ta bydlí dál a dělá na směny a jezdí každý týden. A mamka co bydlí tři minuty autem jednou za měsíc a t musíme přijet my

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 21:03

Třeba se to změní, třeba ne. každý není na malá mimina, nebo na děti celkově.

Pokud se to nezmění, tak takoví prarodiče pak musí ale počítat s tím, že si s vnoučaty nevytvoří téměř žádný vztah a pak nemohou očekávat, že vnoučata budou stát o to být s nimi, až třeba budou potřebovat a chtít společnost nebo pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1719
5.4.17 21:06

Ještě doplním, že u tchýně jsme opravdu alespoň jeden den v týdnu, protože si nás a malou opravdu vyžádají. Nechápu ale postoj mých rodičů, kteří i přes jejich chování na tchánovce žárlí. Občas u nich i přespíme a naši se tváří dotčeně, že tam spíme často a doslova se vyjádří, ať je pořád tak neotravujeme. Když řeknu našim, že jsem ráda, že si tchýně malou vezme aspoň občas do kočárku a já mám aspoň 2 hodiny pro sebe, tak řeknou „však jasně…však ať si povozí, je to i jejich vnučka“ (což vyzní, jako by oni s ní byli dennodenně). Nestojím o to, aby z ní byli poprdění, ale jejich přístup mě hodně dlouho mrzí. Bohužel si nemyslím, že se to časem změní, protože sestra má dvě děti (8 a 5 let) a je to ještě horší. Oslavy narozenin bojkotují, když k nim děti nepřivede, tak ani neví jak vypadají, nezavolají, neptají se, nic je nezajímá…když to napíšu hodně blbě, tak vlastně čekají, až umřou… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
5.4.17 21:10
@Sinquinita píše:
Ještě doplním, že u tchýně jsme opravdu alespoň jeden den v týdnu, protože si nás a malou opravdu vyžádají. Nechápu ale postoj mých rodičů, kteří i přes jejich chování na tchánovce žárlí. Občas u nich i přespíme a naši se tváří dotčeně, že tam spíme často a doslova se vyjádří, ať je pořád tak neotravujeme. Když řeknu našim, že jsem ráda, že si tchýně malou vezme aspoň občas do kočárku a já mám aspoň 2 hodiny pro sebe, tak řeknou „však jasně…však ať si povozí, je to i jejich vnučka“ (což vyzní, jako by oni s ní byli dennodenně). Nestojím o to, aby z ní byli poprdění, ale jejich přístup mě hodně dlouho mrzí. Bohužel si nemyslím, že se to časem změní, protože sestra má dvě děti (8 a 5 let) a je to ještě horší. Oslavy narozenin bojkotují, když k nim děti nepřivede, tak ani neví jak vypadají, nezavolají, neptají se, nic je nezajímá…když to napíšu hodně blbě, tak vlastně čekají, až umřou… :,(

Podle mě ale nemá vůbec smysl se tím trápit. Je to jejich volba a jejich život. Jako můžete jim to říct, co si o tom všem myslíte, ale pochybuji, že se změní. Jediné co, tak že člověk ví, jak jednou nechce dopadnout…umírat zaživa. A to je život tak krátký…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14661
5.4.17 21:18

O jak ja ti rozumim.

Co se moje mamka pred porodem naslibovala, jak mi bude pomahat a vysledek? Nula.

Nejdrive mi opakovane sama navrhovala, jak muzu u ni par tydnu po porodu bydlet, ze mi bude pomahat s mimcem. Pak si naraz nemohla vzpomenout, ze to slibila. Pak asi mesic pred porodem mi volala nervozne, ze nad tim jako premyslela a ze bude fakt lepsi, pokud zustanu u sebe doma, ale to nevadi, ona bude za mnou skoro kazdy den po praci chodit, klidne u mne i prespi, kdyz manzel bude mit nocni, pomuze mi obstrat decko v noci…

realita: prvnich 6 tydnu cca byla na navsteve vseho vsudy 4×, udelala tutununu na malou, zaplesala jak je krasna, dopila caj a supajda domu. Pomoc zadna, jenom financni, to jo, darecky sem, darecky tam. Jenze to ja nepotrebovala. Mala mela 3 mesicni koliku, rvala non stop (znas asi), ja totalne na sracky. Volala jsem zoufale mame, kdy ze mi prijde pomoct… neprisla, prej se ji udelal herpes na rtu. Pak zase nemohla, protoze byli pozvani nekam na grilovacku. Pak byl v praci stres.

A myslis, ze alespon nejaka utecha ci rada? Prdlajz. Akorat jsem se dozvedela, jak hodne dite mam a ze jsem hysterka.

Vyvrcholilo to, kdyz mela mala 6 tydnu, to si rodice doprali dovcu v portugalsku. Mama mi volala uplne vysmata jak se prej mame. Ja podrazdena, protoze jsem doslova padala na hubu a ona si uziva dovcu. Chtela mi zavolat jeste ten den vecer, jak jsem dopadla na kontrole u pediatra, lec nezavolala… ani na druhy den a ani na treti. Kdyz jsem ji pak volala ja, ze asi ten zajem o vnucku nebude tak horky… tak mi vysmate rekla: juuuj, ja zapomela. Ale to nic, uz jsem male koupila darek! Co ti budu povidat, hadka jako prase. Ja uz fakt nemohla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
5.4.17 21:20

Ja opravdu pri tehlech diskuzich nechapu, o co vam zeny jde. Chapu ze to zamrzi, ale co by jste s tim jako chtely delat? Ne kazdy je z mimina poprdeny, bud rada ze ti do niceho nekecaji. Ja tohle fakt nechapu, pokud nemaji zajem, tak bych jim tam dite ani nevodila. Cas od casu bych zavolala rodicum z pozice dcery, ale fakt bych jim netahala dite do bytu, kdyz o nej nemaji zajem. Sama vidis ze mama ma akorat chytre reci ktere ti vadi. Tak tam nechodte a je to. Tohle nuceni vlastnich deti prarodicum nejak nechapu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
5.4.17 21:25

Obe moje deti trpeli na koliku, syn fakticky prorval 2mesice v kuse. A nikdy by me nenapadlo nekoho otravovat aby mi nosil jidlo nebo ja nevim co. Jako co budete delt az budete chodit do prace, deti do skoly, uklizeni domacnosti a tak podobne? Prijde mi ze nektere matky jsou docela zhyckane a materstvi si predstavovali jako Hurvinek valku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.4.17 21:30

Upřímně, co by mohli lenoši, co se jen válejí u TV, hulí a denně chodí do hospody, dítěti dát, jak by obohatili jeho život? Být tebou, tak jsem ráda, že zájem nemají. Asi bych nebyla nadšená z toho, že si vezmou kočárek, aby si u vození pěkně zahulili, pak si s ní sedli někam do hospody na zahrádku a pak s alkoholem v krvi trajdali s kočárem po městě. Kašli na ně. Když nemají zájem, tak nemají. Láska se nedá vynutit. Buď ráda, že máš fungující tchýni, se kterou si rozumíš. A lidem klidně řekni pravdu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14661
5.4.17 21:32
@bobr123 píše:
Obe moje deti trpeli na koliku, syn fakticky prorval 2mesice v kuse. A nikdy by me nenapadlo nekoho otravovat aby mi nosil jidlo nebo ja nevim co. Jako co budete delt az budete chodit do prace, deti do skoly, uklizeni domacnosti a tak podobne? Prijde mi ze nektere matky jsou docela zhyckane a materstvi si predstavovali jako Hurvinek valku.

me nikdo neprinesl NIC, casto se stalo ze bylo 6 vecer, ja v pyzamu, neosprchovana, zuby nevycistene a ze jsem za cely den nic nepila a nejedla jsem si uvedomila az kdyz se mi udelalo spatne z hladu a dehydratace. To jsem pak sedela u stolu, jedla krajic chleba s necim, zatim co mala mi delala zvukovou kulisu a brecela jsem.

Ze bych od me „milujici“ matky nemela ocekavat pomoc? To nemyslis vazne, ne?

Obzvlaste kdyz pomyslime, kolik se ji dostalo pomoci od moji babicky. Kdyz jsem se mame narodila ja, tak mamka u babicky bydlela, dostala maximalne pomoci a pozdeji sla babicka do predcasneho duchodu, aby nas mohla hlidat. Ze by mamka citila nejakou potrebu tuto karmu splatit? Ani nahodou a jeste mela reci, prej ji taky nikdo nepomahal. Babicka z toho byla v soku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
5.4.17 21:39
@warita píše:
me nikdo neprinesl NIC, casto se stalo ze bylo 6 vecer, ja v pyzamu, neosprchovana, zuby nevycistene a ze jsem za cely den nic nepila a nejedla jsem si uvedomila az kdyz se mi udelalo spatne z hladu a dehydratace. To jsem pak sedela u stolu, jedla krajic chleba s necim, zatim co mala mi delala zvukovou kulisu a brecela jsem.

Ze bych od me „milujici“ matky nemela ocekavat pomoc? To nemyslis vazne, ne?

Obzvlaste kdyz pomyslime, kolik se ji dostalo pomoci od moji babicky. Kdyz jsem se mame narodila ja, tak mamka u babicky bydlela, dostala maximalne pomoci a pozdeji sla babicka do predcasneho duchodu, aby nas mohla hlidat. Ze by mamka citila nejakou potrebu tuto karmu splatit? Ani nahodou a jeste mela reci, prej ji taky nikdo nepomahal. Babicka z toho byla v soku.

Ale tak v prvni rade je prece ta pece na tobe, ty sis vybrala ze budes matkou a nemuzes se spolehat na nikoho jineho. Teda krome manzela, pokud s nim zijes ve spolecne domacnosti. Muze te to mrzet, ale ocekavat to ze ti mama pomuze s ditetem, to je podle me fakt moc. Nenapadlo te treba ze je mama rada ze ma konecne po letegh svuj zivot, ktery si chce uzit, svuj klid kdy se nemusi starat o nikoho jen o sebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama