Sama v cizím domě (dlouhé přiznání)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.1.22 12:01

Sama v cizím domě (dlouhé přiznání)

Kde a jak začít. (Omlouvám se za anonym, cítím se tak víc v bezpečí)
S partnerem jsme spolu necelé 2 roky, i přesto spolu bydlíme už od začátku. Chyba! Vím.
Přistěhovala jsem se a přítel trval na tom, abych se cítila jako doma. Dva domy na jedné zahradě, v jednom žijeme my, v druhém jeho rodiče. Snažila jsem se cítit doma, ačkoliv můj hlas tu nikdy neměl sebemenší váhu. Hlavní hlas má jeho máma, které se musí partner ptát i na barvu zdi.
S maminkou byly vždy nějaké konflikty, ale to bychom tu byli dlouho. Nedokáže pochopit, že je přítel už nějaký pátek dospělý. Chová se k nám, jak kdyby nám bylo 10.
Partner? Jak trval na “společném domově”, tak jakmile jsem se tu začala cítit doma, tak už to nebylo MY/NAŠE ale JÁ/MOJE. Tak moc to začalo bolet.
Začala jsem si zvykat na samotu, ikdyz byl vedle mě. Uvědomila jsem si, že on moji bolest nepochopí a ani nechce. Nepochopí, že jsem opustila přátele, známé prostředí, rodinu a měnila práci, jen proto abychom mohli být spolu.
Celé ty dlouhé měsíce jsem zavřená doma, bez přátel, výletů, projevů náklonnosti. A covid na to nemá vulbec vliv. Ikdyz se mohlo vše, byli jsme doma a koukali na seriály. Když jsem hukla po výletu, tak se mu nechtělo a měla bych spíš uvařit.
Rozhodla jsem se odejít. V den rozchodu jsem se dozvěděla, že jsem těhotná (lékaři mi dávali od puberty max. 20% šanci). Na žádost jsem zůstala. Mám ho ráda, ale… je to asi všechno… po tom všem už víc dát asi nedokážu.
A teď (skoro ve 3 měsíci) přemýšlím, že půjdu DOMŮ. Vrátím se ke své Mámě, u které vím, že mě má ráda. Která je mi nejlepší kamarádkou a já jí. A po rodičovské dovolené najdu svůj domeček a půjdeme s prťátkem do vlastního. Bolí to, ale než se tu trápit…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10511
9.1.22 12:04

Pokud už jsi rozhodnutá, tak je to praktičtější před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12524
9.1.22 12:09

Zajděte do nějaké poradny. Proč jsi si tam nenašla nějaké přátele. Partner tam žádný nemá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.22 12:10

Pokud ti vážně nerozumí, neslyší na vlastní bydlení bez matky a nechce ti taky dopřát nějaká přání, tak to bohužel smysl nemá, kór když tvoje city už nejsou takové.
Těžké to bude, ale když máš milující maminku, je lepší, aby miminko vyrůstalo v milujícím prostředí, bez zbytečných nervů.
A časem si vás najde jiný „taťka“, který bude milovat vás oba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 12:14

@JancaS84 Na to se mi zvysoka vy*ere..
Má tu přátele, ale stýká se s nimi málo. Jen s jedním chodí pravidelně na benzinu.
Snažila jsem se skamarádit s partnerkama jeho kamarádů, jenže konverzace vždy vázla, měli už své kamarádky a jiné nepotřebují a nebo jsou trochu mimo normální chápání. :(

• Citovat
  • Nahlásit
12524
9.1.22 12:20
@Anonymní píše:
Má tu přátele, ale stýká se s nimi málo. Jen s jedním chodí pravidelně na benzinu.
Snažila jsem se skamarádit s partnerkama jeho kamarádů, jenže konverzace vždy vázla, měli už své kamarádky a jiné nepotřebují a nebo jsou trochu mimo normální chápání. :(

Tak pokud nemá snahu cokoliv řešit tak je to těžký. To bych se asi taky sbalila a odjela pryč. Buď si to pak uvědomí a nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
895
9.1.22 12:29

Ja jsem zastáncem toho, ze nikdy není pozdě.
Tvuj dosavadní život sice nechápu (proč mladá bezdětná ženská dobrovolně sedí doma na zadku než aby žila normální život ), ale dobře, je to jak to je.
Dítě bude vás obou a pokud spolu mate zůstat, musíte se naučit žít jako partneři, protože za půl roku z vás budou rodiče a to už bude větší mazec.
Ja bych asi dala,,nůž na krk” - at se věci změní, začnete fungovat jako samostatná jednotka, nezávislá na jeho matce ( ale samozřejmě pokud bydlíte v jejím domě, muže požadovat, abyste dodržovali její pravidla ). Kdyby to neslo, tak bych asi odešla.

Možná bych zvazila i nějakého psychoterapeuta pro tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13063
9.1.22 12:30
@Anonymní píše:
Snažila jsem se skamarádit s partnerkama jeho kamarádů, jenže konverzace vždy vázla, měli už své kamarádky a jiné nepotřebují a nebo jsou trochu mimo normální chápání. :(

Být na tvém místě, tak se seberu a jedu k mámě. Jeho evidentně vůbec nezajímá, jak se cítíš, jak žiješ. Až se dítě narodí, tak budeš v pasti, to už by se pak odcházelo mnohem hůř. Řekla bych mu, atˇdospěje. Do té doby bych byla fakt radši sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
9.1.22 12:34

Jen na okraj… Urcite nebyla chyba, ze spolu bydlite od zacatku. Naopak. Lepsi se rovnou sestehovat a zjistit, jak spolu v jedne domacnoati dokazete fungovat. Horsi je dva roky u sebe jen prespavat a pak po sestehovani zjistit, ze spolu nedokazete fungovat.

Jinak bych se asi odstehovala za mamkou, pokud ti pomuze. Az se prcek narodi, s tchyni to bude jeste horsi. Bude mit potrebu ti zasahovat do vychovy. A pritel vypada, ze se prikloni spis na maminky stranu nez ze by se zastal tebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
318
9.1.22 12:46

Co tě na současném místě vůbec ještě drží?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
9.1.22 12:48

Utíkej dokud můžeš. S miminkem se vždy odchází hůře. Pokud můžeš bydlet u matky, tak jedině dobře. Držím palce! :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.1.22 12:49

@rmot zvyk? To že může být hůř? Zažila jsem fyzické násilí… menší zlo tady :(

• Citovat
  • Nahlásit
4239
9.1.22 12:56
@Dendiss píše:
Jen na okraj… Urcite nebyla chyba, ze spolu bydlite od zacatku. Naopak. Lepsi se rovnou sestehovat a zjistit, jak spolu v jedne domacnoati dokazete fungovat. Horsi je dva roky u sebe jen prespavat a pak po sestehovani zjistit, ze spolu nedokazete fungovat.

Normálně bych s tím souhlasila, ale tady zakladatelka zjistila, že to nefunguje a stejně v tom vztahu zůstává, takže zrovna u ní to brzké sestěhování žádný přínos nemá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7116
9.1.22 13:03
@Anonymní píše:
@rmot zvyk? To že může být hůř? Zažila jsem fyzické násilí… menší zlo tady :(

a chováš se jako oběť, i když nemusíš…
od jeho matky bych si život organizovat nedala, pokud se s tím celou dobu nedá pohnout, tak bych odešla určitě už před porodem.. pak to vše půjde hůř..

a pozor na vizi „svůj domeček s prckem“, tušíš o kolika milionech se bavíš? máš 20%? na takové smělé plány bych počkala, až se vrátím do práce.. nikdy nevíš, co může s dítkem být a řešit naráz jako sama matka dítě i dům je teda dost velký záhul na to, že do současné doby sis nebyla schopna udělat pořádek ani v daleko jednodušší situaci.

Teď stav na tom, že máš kam jít. U mámy máš zřejmě zázemí i ti pomůže s miminem.. každý takové štěstí nemá :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
9.1.22 13:14

Odstěhuj se co nedřív. Jak píší holky, s dítětem to bude o moc horší. Ty se budeš moct odstěhovat, ale to dítě třeba ne. Protože otec si to nebude přát. A co budeš dělat pak?

Já mám tu zkušenost, kdy jsme bydleli s exmanželovými rodiči pod jednu střechou a z vlastní zkušenosti Ti radím, sbal se co nejdřív a odstěhuj se. Dokud se miminko nenarodí. On, pokud bude stát o rodinu, odejde od matky pak za Tebou a dítětem. A pokud o rodinu stát nebude, jeho chyba.

Teď je nejlepší čas se rozloučit. Věř mi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat